Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.401
|
čitano: 14.198.982
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ipak mi je 55 previse, mali je prostor, dekorativni zid pa bi tv pojeo pola boravka.
Sto preporucujete u klasi 50 incha/127cm (4K, 100Hz, svejedno VA ili IPS, ne znam da li android ili smart) kao best buy 4-7000kn. (Ne bi Phillips). Hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg sk8500 49"

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Seki001 kaže...

Ali "šta držanje statičnih slika po cijele dane" točno znači dajte nama laicima malo pojasnite!?

Ako ja hoću bubam sad napamet po 4-5h ili više prek vikenda ili preko tjedna kad je liga prvka,liga nacija gledat utakmice po SK,Arenama,Planet Sportovima,Eurosportovima a na svim tim kanalima postoje izraženi logovi smetat dugoročno unutar 2-3 godine da mu se pojavi taj burn-in.

Ps4 pro neigram nikad više od 3-4h u komadu to vjerovatno nesmeta?

Mislim ako je poanta OLED TV samo gledanje UHD 4K i FHD od 20-40GB sadržaja samo filmovi i serije Netflixi i takve stvari da se skroz izbjegnu i smanje problemi sa burn-inom onda to nema smisla.

Jer sigurno nebi ga držao sad cijeli dan upaljenog na samo jednom kanalu sa logom 24h nego bi šaltao sa jednog na drugi svako sat-dva ali svi imaju taj jebeni logo i kaj sad....

 Nista mu se nece desit od takvog koristenja

 Čekaj malo, ajmo od početka ... Oled kao i plasma ima probleme sa burn in-om ili image retention, sve 5,i moj panny plasma ima taj problem, takva tehnologija i što proizvođači rade po tom pitanju? Očito ništa, jedino ako sam u krivu. Pa jel je moguće da TV i 2018 kroz software nije u stanju skužiti da si na nekoj statičnoj slici pošto je ona očito naj problematičnija, kakva god ona bila i nakon određenog vremena jednostavno prebaci na neki dinamični live, pokretni wallpaper, ili te barem upozori zvukom, što god, pa taman da pusti ko panny orbiting ball na crnoj pozadini ili whateva kako bi TV sam sebe zaštitio od privremenog ili trajnog burn in-a. Ma daj, nemoguće da to TV od 2 iljade evra na više nema. To bi fakat bili prvo čudno, a onda neodgovorno .. Možfa sam u krivu i upravo to sve TV standardno nudi out of the box  

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 20:32 (Kaiserex).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa,

 

Imo tko kakvih novosti vezanih uz onaj famozni sat kaj je trebao ići uz Q seriju kao poklon, jel itko dobio svoj sat do sada?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG OLED55B8 black friday na mall.hr:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-oled55b8pla

Ne piše koji trgovac ga nudi po toj cijeni i kolko je mall.hr pouzdan, jel netko kupovao?

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 21:00 (Kaiserex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...
Pixel kaže...
Seki001 kaže...

Ali "šta držanje statičnih slika po cijele dane" točno znači dajte nama laicima malo pojasnite!?

Ako ja hoću bubam sad napamet po 4-5h ili više prek vikenda ili preko tjedna kad je liga prvka,liga nacija gledat utakmice po SK,Arenama,Planet Sportovima,Eurosportovima a na svim tim kanalima postoje izraženi logovi smetat dugoročno unutar 2-3 godine da mu se pojavi taj burn-in.

Ps4 pro neigram nikad više od 3-4h u komadu to vjerovatno nesmeta?

Mislim ako je poanta OLED TV samo gledanje UHD 4K i FHD od 20-40GB sadržaja samo filmovi i serije Netflixi i takve stvari da se skroz izbjegnu i smanje problemi sa burn-inom onda to nema smisla.

Jer sigurno nebi ga držao sad cijeli dan upaljenog na samo jednom kanalu sa logom 24h nego bi šaltao sa jednog na drugi svako sat-dva ali svi imaju taj jebeni logo i kaj sad....

 Nista mu se nece desit od takvog koristenja

 Čekaj malo, ajmo od početka ... Oled kao i plasma ima probleme sa burn in-om ili image retention, sve 5,i moj panny plasma ima taj problem, takva tehnologija i što proizvođači rade po tom pitanju? Očito ništa, jedino ako sam u krivu. Pa jel je moguće da TV i 2018 kroz software nije u stanju skužiti da si na nekoj statičnoj slici pošto je ona očito naj problematičnija, kakva god ona bila i nakon određenog vremena jednostavno prebaci na neki dinamični live, pokretni wallpaper, ili te barem upozori zvukom, što god, pa taman da pusti ko panny orbiting ball na crnoj pozadini ili whateva kako bi TV sam sebe zaštitio od privremenog ili trajnog burn in-a. Ma daj, nemoguće da to TV od 2 iljade evra na više nema. To bi fakat bili prvo čudno, a onda neodgovorno .. Možfa sam u krivu i upravo to sve TV standardno nudi out of the box  

Softver skuzi i ukljucuje screen saver, a i ako ostavis upaljen TV a nisi mrdnuo program 4 sata, on ugasi TV (naravno prije to napise i da ti da de to ponisti ako pritisnes bilo koju tipku).

Ako si u bilo kojoj aplikaciji, Netflix, Prime, Youtube... i staticna je slika (pauzirao si film, u meniju si ili sl.) pali se screen saver vrlo brzo, ne znam tocno, ali mozda minutu ili pola minute, i ako promrdas daljinski ili neku tipku pritisnes, ponovo se pali slika.

U tome nije problem.

 

Ovo su problemi koje sam ja osvijestio kroz pola godine koristenja OLED-a.

 

Postoje specificni problemi, npr. - upalio si youtube app i slusas neki album, ali nema videa nego je neka fotografija benda u prozoru koja se ne mijenja sat vremena. TV detektira da se mice mala tocka za protok vremena/scroll videa i ne pali screensaver jer slika nije totalno staticna. To je neki ekstremniji primjer i uz malo paznje se nikome nece cesto dogadjati.

 

2 problem - LOGO -logoe kanala softver detektira i lagano izbljedi (na LG 8 seriji) i svako malo ih lagano pomakne lijevo desno gore dolje za neki mali broj piksela, cisto da ne gori identicno non stop.

Ali ako neko gleda puno sati ukupno neki program sa izrazenim jakim logogom, makar ga TV malo micao, ja mislim da svejedno nakon nekog vremena mora doci do burn-in-a zato sto taj dio ekrana gori isto/slicno jako puno vremena i piksel se trosi i zapece se odredjena boja.

 

3. problem. SVJETLINA Kod LCD-a lampe pozadinskog svijetla vremenom slabe, a kod OLED-a slabe pikseli i ostaju lagano svijetliti odredjenom bojom (ili bijelom pa zapravo piksel blijedi). Ako puno gledas recimo sport sa puno bijeline (npr. hokej), mozes ocekivati da ce ti pikseli poceti slabiti i javiti ce se neuniformnost slike ilitiga - fleke. Zbog toga OLED TVi imaju jaki ABL - automatic brightness limiter, koji stedi struju (jer OLED najvise trosi struje kad slika blijesti bijelu), a bitnije je da produzava vijek pikselima da se ne skure brzo!

 

Zato mislim da OLED sadasnjih generacija nije za ljude koji puno gledaju (ali stvarno puno):

1. programe sa vijestima koji imaju naglasene jarke logoe i razne info telope na istom mijestu

2. sportske programe sa puno svijetlih, pogotovo bijelih povrsina. Logoi su malo manje nabrijani na sportskim programima tako da mozda nisu problem.

3. raznog programa tokom dana u osvjetljenoj prostoriji gdje ce drzati OLED svjetlo na maksimumu non stop

 

Zapravo mislim da OLED jos nije za puno ljudi! 

 

PS.

Ja ne gledam TV previse, jer sam na poslu cijeli dan,  ne gledam puno sport, samo vaznije dogadjaje, a programe ala CNN gledam samo u prolazu. Nemam djecu kojima po cijele dane stoji upaljen TV sa crticima, a i da imam djecu ne bi im dao da non-stop bulje u TV. Ja volim navecer pogledati film ili seriju i s vremena na vrijeme zaigrati PS. I zbog toga sam prihvatio moguci rizik da jednog dana dodje do burnina.Ali ako dodje brzo, ispalit cu!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 23:09 (zzzele).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas vidio u pevecu na akciji sony oled a8f 15 milja....

Mislim da je 55"

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo bih si jedan 32'' TV umjesto PC monitora. FullHD, do 1800kn. Ne treba mi smart. Vidim preko nabave da ima nekih 10-ak modela, pa što se da najbolje izvući za taj novac. 

 

Vidio sam neke preporuke za:    GRUNDIG 32VLE6730BP koji je smart i malo iznad buđeta

 

Ovaj je jeftin a ima sve bitno   LG 32LJ500V

Također i ovaj  Grundig 32VLE5740BN

 

Ima li neki best buy za te novce ?

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Kaiserex

Pa šta nije bio neki dan po takvoj cijeni C8 model na ekupi il di već na akciji?

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 22:03 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
http://mygt540.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad vidiš stranicu koja nudi kupnju a nije secure (nema https, validan certifikat itd.) onda je upitna sigurnost i treba zaobilaziti u velikom luku...

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
parizer kaže...

Kad vidiš stranicu koja nudi kupnju a nije secure (nema https, validan certifikat itd.) onda je upitna sigurnost i treba zaobilaziti u velikom luku...

 

 Slazem se ali to nije pravilo... Nebi naravno nikad kupio na ne provjerenom stranicama al fora ako je legit, kupuju na likvidacijama i stečajnim aukcijama di dobe jeftino pa i jeftino prodaju  čisto cool ak je legit... Evo super predlog za HR trziste, mi bar imamo gro stecajeva hahaha

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.11.2018 22:32 (Kaiserex).
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma fake i prevarantska stranica stvarno mi je žao ljudi koji ovima daruju 1000eura za ovaj tv i ostanu bez tv i eura samo se nadam da takvih "ljudi" ipak nema

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko je recimo neki prosjek trajanja LCD televizora, u radnim satima ili godinama? Da li ovisi o panelima ili ne, pa ako netko ima saznanja ili iz prakse sa nekom markom neka napiše redak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Koliko je recimo neki prosjek trajanja LCD televizora, u radnim satima ili godinama? Da li ovisi o panelima ili ne, pa ako netko ima saznanja ili iz prakse sa nekom markom neka napiše redak.

 Prosjek trajanja LCD panela je negdje oko 80.000 -100.000 radnih sati. To važi uglavnom za sve LCD panele svejedno na proizvođača tih panela..Još nešto bolji po tom pitanjuu su OLED paneli. Da če ti panel što duže izdržat, treba gledat, da ti na televizoru ne radi prejako osvetljenje jer to je danas največi problem LCD panela:) Pa i sam kontrast televizora da nije podešen prejako. Ali normalno, da se paneli kvare več dosta prije..Danas nemaš nikakve garancije kako dugo, če ti panel izdržat.. Moraš imat dosta sreče..!

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Koliko je recimo neki prosjek trajanja LCD televizora, u radnim satima ili godinama? Da li ovisi o panelima ili ne, pa ako netko ima saznanja ili iz prakse sa nekom markom neka napiše redak.

 Mislim da je najpametnije ne ocekivati vise od garantnog roka... Zato je meni osobno, a mislim da bi to svima bilo najpametnije, najvazniji parametar kod kupnje duzina garancije :) , odnosno ne bih nikad uzeo TV bez 5 god garancije.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, garancija je jedna bitna stavka kod kupovine novog TV-a a vidim da ih danas dosta nudi 5. godina jamstva (2 god standardnog, tvorničkog jamstva + 3 god gratis produljenog jamstva).   

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prijatelj hoce kupit nekog Philipsa sa ekupi a ja ga odgovaram od tog, sta vi mislite? Model 43PUS7373/12
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pejak84 kaže...
Prijatelj hoce kupit nekog Philipsa sa ekupi a ja ga odgovaram od tog, sta vi mislite? Model 43PUS7373/12

 Zašto ga odgovaraš.? Kad je za takve pare najbolji televizor:)

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ALVIN kaže...

Uzeo bih si jedan 32'' TV umjesto PC monitora. FullHD, do 1800kn. Ne treba mi smart. Vidim preko nabave da ima nekih 10-ak modela, pa što se da najbolje izvući za taj novac. 

 

Vidio sam neke preporuke za:    GRUNDIG 32VLE6730BP koji je smart i malo iznad buđeta

 

Ovaj je jeftin a ima sve bitno   LG 32LJ500V

Također i ovaj  Grundig 32VLE5740BN

 

Ima li neki best buy za te novce ?

 

 

 32 VLE 6730 ima ok sliku preko HDMI-a, koristim ga svakodnevno i čisto je ok. 5740 izbjegni, za tv je ok ali preko pc-a slika nije nešto. Što se tiče LG-a, ne bih znao kakva mu je slika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 13:30 (tiki).
13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Da, garancija je jedna bitna stavka kod kupovine novog TV-a a vidim da ih danas dosta nudi 5. godina jamstva (2 god standardnog, tvorničkog jamstva + 3 god gratis produljenog jamstva).   

 Osim što je iznimno rijetko produženje "pravog tvorničkog jamstva", ovo ostalo je 3 dodatne godine "osiguranja po istim uvjetima(!)", tj. ta neka firma/servis na sebe preuzme "opasnost" od kvara, ti njima nosiš uređaj i onda oni odlučuju da li će servisu platiti popravak. Znači to nije pravo jamstvo, već osiguranje kao kod auta recimo.

 

Koliko sam pogledao okolo po netu , možeš si guzicu obrisati s tim kada im dođeš nakon 4 godine sa pokvarenim 10000kn plaćenim TV-om. Kod LG-a trenutno je "akcija" sa dodatne 3g. osiguranja, a to zapravo znači da tih cca 350kn ili 800kn ili 1300kn, koliko koštaju paketi Protecto osiguranja po skupoći uređaja, je platio LG za tebe, ništa drugo. Službeni servis će kasnije samo gledati da li će to neko osiguranje prihvatiti ponudu za popravak, ti tu nemaš ništa s time. E pa sad...

 

Ono što meni ide na jetra je da npr. LG stavi/daje svoj mali banner sa svojim LG logoom, tako da izgleda skroz službeno kao da stvarno LG produžuje tvorničko na 5 g.. Vani bi to odmah završilo na sudu jer, iako si tamo negdje napisao mikro slovima što je zapravo, ne smiješ davati kupcu privid/navod da je nešto drugo. A kod nas...

 

 

EDIT: Isto tako, kada ta firma, nakon što se napunila parama, propadne/nestane, nikom ništa, papa, nestalo, tko te j... Proizvođač/dućan/tkogod nema nikakove veze s time.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 13:46 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

LG OLED55B8 black friday na mall.hr:

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-oled55b8pla

Ne piše koji trgovac ga nudi po toj cijeni i kolko je mall.hr pouzdan, jel netko kupovao?

Hm, nije to baš dobra cijena. Ja sam C8 s produljenim jamstvom prije desetak dana kupio za 11700kn s Q7 mobom koji sam prodao za 1300kn odmah isti dan kad mi je stigao pa je ispao 10400kn. C8 je čak bio na ekupi za ~10,5k kn a B8 za 9400kn ili 9600kn, sad se ne sjećam točno al znam da je bila jedna od tih cijena. Uglavnom B8 bi realno kod nas bio u nekoj black friday shemi da ide za 9k kn, a C8 za 10k kn.

Deckard
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mad Ant to si potpuno u pravu!

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...

Ovo su problemi koje sam ja osvijestio kroz pola godine koristenja OLED-a.

 

Postoje specificni problemi, npr. - upalio si youtube app i slusas neki album, ali nema videa nego je neka fotografija benda u prozoru koja se ne mijenja sat vremena. TV detektira da se mice mala tocka za protok vremena/scroll videa i ne pali screensaver jer slika nije totalno staticna. To je neki ekstremniji primjer i uz malo paznje se nikome nece cesto dogadjati.

Moja prva linija obrane protiv burnina je da svjetlo u SDR sadržaju držim na 25-28 što je taman za tamne prostore, ionako gledam samo kasno popodne i navečer telku. Svjetlo na minimalno a da slika izgleda dobro mi je praksa i na mobilnim uređajima (Note4, Galaxy Tab S, S5, S8+) i ni na jednom se za sad još nije dogodio ni najmanji burnin. Samo ne kuriti ekran na visokim osvjetljenjima, jako nabijanje rapidno troši oled. Za HDR sadržaj palim Energy saving na medium. I dalje mi to izgleda sjajno a ipak ništa ne blješti (sučelje i title) niti se pali ABL. Title na Netflixu na crne transparentne što daje zapravo sivo s laganom transparencijom. Titla me ipak malo frka jer se prikazuju uglavnom po istom području i iste su boje, a cca 60-70% sadržaja koji konzumiram na telki je Netflix. Na Youtubeu materijale uvijek gledam u full screenu, a za mjuzu gasim ekran. Dakle fino klik na Voice command na daljincu i kažem mu Turn off TV screen. Tekme gledam na dobrim FHD kanalima koje uredno mogu zoomirati do mjere da izbacim logoe kanala i semafor. I pošto su kanali kvalitetni slikom, tako zoomirana slika je i dalje odlične kvalitete. To ipak ne pali na loše enkodiranim kanalima, ali takve ni ne gledam. Za dulja pauziranja filmova i sl. u svrhu WC-a, javljanja na tel., odlazak po pivu/klopu koji traje dulje od par minuta i takve stvari, dakle za to postoji Voice command Turn off TV screen koji mi je omiljena stvar na LG telki. Ovako to sad možda nekome na prvu izgleda komplicirano, ali to uopće nisu neke zahtjevne stvari. Daljinac je na ovim LG-ovim telkama odličan, jednostavan i brz za korištenje i sve od opcija je relativn dobro organizirano i brzo dostupno. E sad... Ako netko upali telku ujutro da bi radila po čitave dane na Novoj ili RTL-u, ili gaming po pola dana i čitave noći, oled vjerojatno nema previše smisla pored LCD-a.

Deckard
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naprosto prekomplicirano ja volim nakurit tu svjetlinu dobro i očito zasad do pojave tih mikroled televizora OLED nije za mene bliže sam za sad ovom Sony Xf9005 od 49" nego OLEDU od 55" u malom sam stanu od 35m2 tako da će mi u ovoj glavnoj sobi koja ima 12m2 bit sa sadašnjih 40" fin skok na 49". Iako imam mjesta za puknit na nosač i 55" bez problema.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 16:16 (Seki001).
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/5566004E2060J2_-55eg9a7v-lg-electronics.html

 

OLED 55 inča za 800 eura, samo ga treba dopremit.

Nema smisla više plaćati.  HD sasvim dovoljno.

Vrhunska slika. Još sam kupio soundbar LG SJ5 za 200 eura. 

Savršeno se uklopio. Plaćati dakle više od 800 eura za TV pa dobiti

nekakve LED, QLed i slično je zapravo loša kupnja.

 

Na black friday mora još 100 eura niže, ako ne i 150.

Može se kupiti vrhunsko za relativno sitan novac

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Da, garancija je jedna bitna stavka kod kupovine novog TV-a a vidim da ih danas dosta nudi 5. godina jamstva (2 god standardnog, tvorničkog jamstva + 3 god gratis produljenog jamstva).   

Mislim da ni jedan brand ne nudi tvorničko jamstvo 5 godina bez obzira radi li se o televizoru od 1000 kn ili 100000 kn. Jamstva u EU su minimalno 24 mjeseci i to je propisano pa vrijedi i kod nas a proizvođač sigurno neće ići iznad tog roka ako nema svoj glavni interes odnosno samo što veći profit. A onda u nekom deal-u s ovim osiguravateljima nudi se to tzv. produljeno jamstvo pa onda fino zvuči 5 godina:)

 

Bilo bi ok kad bi barem za ove high end tv, znači OLED i ostali koji su iznad 10K sam brand odmah dao TVORNIČKO JAMSTVO 5 god ali tu smo gdje smo, valjda se više ravnaju po nekom zapadnom standardu gdje je normalno svakih 2 god iskeširati 2-3K eura za novi tv..

 

 

Spominjao si pevec i 55XF9005, po ovome što je dostupno izgleda da kod njih Sony tv nemaju to produljeno jamstvo barem ne ovaj dolje na linku 55XF7596, možda je s XF9005 drukčije?

 

https://pevec.hr/sony-kd55xf7596baep-led-tv-314034.html

 

 

13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da sam pogledao 5 g. jamstvo za Samsung i da nigdje nije pisalo da je osiguranje niti preko koje firme, samo registracija na njihovoj stranici. Neka me netko ispravi ako griješim, ne zanima me Samsung pa nisam išao sve čitati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad smo već kod cijena vani je 55B8 već bio dostupan za 1095€što znači da će gotovo sigurno za nadolazeći BF cijena pasti ispod 1000€što je za novi 55 4K OLED izvrsno.

 

Da ne pričamo kako ostale cijene kotiraju, OLED 65E8 je trenutačno jeftiniji u MM i Saturnu (2222€) od najjeftinijeg 65B8 kod nas

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled65e8lla-2391685.html

 

https://www.saturn.de/de/product/_lg-oled65e8lla-2391685.html

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Naprosto prekomplicirano ja volim nakurit tu svjetlinu dobro i očito zasad do pojave tih mikroled televizora OLED nije za mene bliže sam za sad ovom Sony Xf9005 od 49" nego OLEDU od 55" u malom sam stanu od 35m2 tako da će mi u ovoj glavnoj sobi koja ima 12m2 bit sa sadašnjih 40" fin skok na 49". Iako imam mjesta za puknit na nosač i 55" bez problema.

 Ma deckard je malo preparanoican 😂

podsjeca me malo na ljude kad su kupovali top smartphone i onda na njima sve zivo pogasili kako bi baterija trsjala duze. Pitam se mozda je neki ips panel bio bolji izbor za njega 😂

oled je deklariran na 100000 sati i nema potrebe pretjerivati s pazenjem.

Inace u SDR ionako svjetlina ne ide preko 350 nits i kad je oled light na 100.

Ako su testovi do sad pokazali da ne gubi svjetlinu ni nskon 6-7-8000 sati, sto je par gidina intenzivnog koristenja, mene ne brine trosenje ekrana.

Kupio sam ga da uzivam u vrhunskoj slici, bio bi grijeh ogranicavati ga u tome 😄

Kod mene je hdr nakuren na max kako i treba biti, sdr sam slozio da mi pase generalno za sve uvijete i vise ne mjenjam nikakve postavke ni presete niti ista prckam po tvu ovisno sto gledam, zato se ne brini ako te to odvrace od oleda

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice