Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.599
|
čitano: 14.358.262
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

 

@ Flagship,

na stranicama Peveca nema ali u prospektima su odnedavno počeli davati ovih famoznih 2+3 tako da će i ovaj moj nadam se bit pokriven time a vidio sam da lijepe naljepnice na Sony TV-e sa porukom od 5. godine jamstva, no sutra ću biti pametniji.

Da, u aktualnom pevecovom katalogu piše 5 god. jamstva na XF7596 pa nema razloga da isto ne bude i za XF9005 ali naravno, sve dobro ispitati prije konačne kupnje:)

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://edigital.hr/zvucni-projektor/lg-sk5-soundbar-p575824

 

trenutno best buy soundbar.

 

Meni je odgovarao srebrni pa sam kupio LG SJ5 za 200 eura kod ED,

u Hrvatskoj je 2.000 kn.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Dr.House kaže...

Pun sam pitanja ali što ću. :)

Može li netko dati preporuku za ovaj soundbar, odnosno ima li smisla uzimati ga ili ne a u planu mi je Sony HT-SF150? Ne trebam ništa prejako samo da popunim malo zvuk jer 20W na TV-u mi se čini nekako slabo a sa ovim bih popunio i dobio sve što mi treba. Soundbar Sony HT-SF150

 Imam ga ispred Lg telveizora. 

Bez problema se spaja na bluetooth, HDMi ARc, optički.

Bass je solidan i točno popuni prazninu jer su meni ti harman Kardon zvučnici plitki, bez basa..

Jedini je problem, bar meni, što je taj soundbar tek 57 cm širine (lažu u spec. da su dimenzije 900 x 64 x 88 mm) pa nemaš doživljaj sterea.

 

Nisam htio kupiti s vanjskim subom jer mi je to za tv nepotrebno.

Kad hoću slušati glazbu ionako slušam preko Hi Fi komponenti.

 

To sam tražio, fala. :)

Mislio sam nekako da ipak ima efekta a ovaj nije skup i sad je na popustu pa ću vidjet ili ga uzet preko Peveca zajedno sa TV-om ako bude cijenom isti ili naručit posebno iz SD koji je sad na akciji 799 kn i uz -10% bi me izašao 719 kn što je stvarno prihvatljiv iznos.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

 

To sam tražio, fala. :)

Mislio sam nekako da ipak ima efekta a ovaj nije skup i sad je na popustu pa ću vidjet ili ga uzet preko Peveca zajedno sa TV-om ako bude cijenom isti ili naručit posebno iz SD koji je sad na akciji 799 kn i uz -10% bi me izašao 719 kn što je stvarno prihvatljiv iznos.

 Ja uvijek preferiram jače, ali ako su ovi samo 10W svakako. Definitivno je i preporuka koristiti sbar od istog proizvođača.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Dr.House kaže...

 

@ Flagship,

na stranicama Peveca nema ali u prospektima su odnedavno počeli davati ovih famoznih 2+3 tako da će i ovaj moj nadam se bit pokriven time a vidio sam da lijepe naljepnice na Sony TV-e sa porukom od 5. godine jamstva, no sutra ću biti pametniji.

Da, u aktualnom pevecovom katalogu piše 5 god. jamstva na XF7596 pa nema razloga da isto ne bude i za XF9005 ali naravno, sve dobro ispitati prije konačne kupnje:)

 

Svakako, sutra je taj dan. :)

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Kad smo već kod cijena vani je 55B8 već bio dostupan za 1095€što znači da će gotovo sigurno za nadolazeći BF cijena pasti ispod 1000€što je za novi 55 4K OLED izvrsno.

 

Da ne pričamo kako ostale cijene kotiraju, OLED 65E8 je trenutačno jeftiniji u MM i Saturnu (2222€) od najjeftinijeg 65B8 kod nas

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled65e8lla-2391685.html

 

https://www.saturn.de/de/product/_lg-oled65e8lla-2391685.html

 

 

 Daj mi reci pošto se nisam bavio uopće time, da ja sad hoću uzeti iz inozemstva recimo B8/C8, koje dućane bi trebao gledati (platio bi jednokratno keš)? Dostava bi bila super, ali ako dobijem pravih tvorničkih 5g. recimo, sjest ću u auto do Austrije.

 

Dodatno me zanima da li ti strani dućani rade RMA po principu da naruče dostavu meni doma kojoj predam uređaj i sl., ili opet vozi u AT. I naravno da se ne prave glupi i ostale budalaštine tipa ExtremeDigital i slično, već lijepo kao recimo Amazon (koji mi prvi pada napamet).

 

Ako takovo što postoji, naravno

Nema nekih pravila ali u principu uvijek je znatno jeftinije kupiti 65" jer su razlike dosta velike. 55" je manje više tu negdje jer npr onaj shop gamingoase.de ima dostavu u HR ovisno o veličini tv-a između 70-200€.

 

Kad su u igri 55B8/C8 onda cijena vani nije puno jeftinija (s dostavom iz gamingoase) od ovih cijena koje su kod nas (55B8 za 9600 ili 55C8 za 10700) pa treba dobro izračunati što je povoljnije. 65" a pogotovo 75 odnosno 77 je puno povoljniji nego kod nas.

 

Ono što je najpovoljnije i najatraktivnije su cijene lokalnih shopova ali je i veliki nedostatak što često nema gotovo nikakve dostave nego baš se mora biti ili tamo negdje ili imati nekoga u tom gradu pa nekako organizirati kupnju pa dovoz. Cijene su nevjerojatne za neke takve tv kao recimo 55B8 za 1095€, 65XF9005 1249€ ili 65C8 za 1899€..a to još nisu ni cijene koje će tek biti za BF:)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marq23 kaže...

A tvoje mišljenje između Samsunga 8002 i Lg 8100?

 Definitivno samsung

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Flagship kaže...

Kad smo već kod cijena vani je 55B8 već bio dostupan za 1095€što znači da će gotovo sigurno za nadolazeći BF cijena pasti ispod 1000€što je za novi 55 4K OLED izvrsno.

 

Da ne pričamo kako ostale cijene kotiraju, OLED 65E8 je trenutačno jeftiniji u MM i Saturnu (2222€) od najjeftinijeg 65B8 kod nas

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled65e8lla-2391685.html

 

https://www.saturn.de/de/product/_lg-oled65e8lla-2391685.html

 

 

 Daj mi reci pošto se nisam bavio uopće time, da ja sad hoću uzeti iz inozemstva recimo B8/C8, koje dućane bi trebao gledati (platio bi jednokratno keš)? Dostava bi bila super, ali ako dobijem pravih tvorničkih 5g. recimo, sjest ću u auto do Austrije.

 

Dodatno me zanima da li ti strani dućani rade RMA po principu da naruče dostavu meni doma kojoj predam uređaj i sl., ili opet vozi u AT. I naravno da se ne prave glupi i ostale budalaštine tipa ExtremeDigital i slično, već lijepo kao recimo Amazon (koji mi prvi pada napamet).

 

Ako takovo što postoji, naravno

 Gamingoase.de

computeruniverse.de

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Dr.House kaže...

Pun sam pitanja ali što ću. :)

Može li netko dati preporuku za ovaj soundbar, odnosno ima li smisla uzimati ga ili ne a u planu mi je Sony HT-SF150? Ne trebam ništa prejako samo da popunim malo zvuk jer 20W na TV-u mi se čini nekako slabo a sa ovim bih popunio i dobio sve što mi treba. Soundbar Sony HT-SF150

 Nisam siguran jel ovo išta osjetno jače od samog TV-a. Ja sam se recimo iznenadio sa, isto 20W, zvučnicima na UK6950, glasni i imaju basa. Možda ipak malo jači model sa bar malim subom?

 

Baš sam sinoć malo gledao soundbarove i jedino zbog čega bi razmišljao o jednom je Dolby Atmos, a takovi koštaju 5000kn nagore... nda...

 Dolby atmos iz soundbara je totalna besmislica i cisto prodavanje nagle za naivne, isto kao i hdr iz tva koji jedva postize 200-300 nits !

Za dolby atmos treba av receiver i minimalno 6 zvucnika, dva naprijed, dva iza, dva gore. Znaci to je minimum da se dobije dio onoga sto dolby atmos moze. Za puni dozivljaj treba 4 zvucnika koja idu na strop (dva naprijed i dva iza) i 11.2 receiver koji je vec podosta skup.

Slobodno si ustedi lovu i kupi neki soundbar bez dolby atmosa

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

 Hmmm, oke za Hisens, ići ću ga i ja pogledat u Elipso, valjda nije tak strašno, mada se čini strašno prema Deckardu, no hvala na info.

Strašno se čini prema FHD i 4k materijalima kojima civilizirani zapadni svijet hrani takve televizore . Za gledati televiziju preko domaćih providera (osim ono malo HD kanala koji se tu i tamo nude, i to ne preko iptv-a nego preko satelita) sve iznad 32" lcd-a ili 42" plazme (kojih više nema) je bacanje novca. Samo moje mišljenje. Kao što rekoh, muljavo, jedino možda s 5-6-7 metara za 55" .

 Ja  sada gledam samsung lcd tv , dijagonale 32 inča  sa 2,5 m, max. 3m ako pobjegnem do kraja trosjeda

Za tu udaljenost koja je najbolja dijagonala led tva? Odnosno koja je maksimalno velika dijagonala , a da nije štetna za vid-dioptriju?/oči/ glavobolje ili neznam šta (ako veliki ekrani mogu  uopće biti štetni?)

 

Mislim sada uzeti neki smarttv od 40 ili 43 inča...je li za 2,5-3metra to odlična veličina ekrana?

Načelno , ako se gleda ekran od 55 inča sa 2,5, metra šta se može štetno dogoditi po zdravvje??

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrkihrle kaže...
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

 Hmmm, oke za Hisens, ići ću ga i ja pogledat u Elipso, valjda nije tak strašno, mada se čini strašno prema Deckardu, no hvala na info.

Strašno se čini prema FHD i 4k materijalima kojima civilizirani zapadni svijet hrani takve televizore . Za gledati televiziju preko domaćih providera (osim ono malo HD kanala koji se tu i tamo nude, i to ne preko iptv-a nego preko satelita) sve iznad 32" lcd-a ili 42" plazme (kojih više nema) je bacanje novca. Samo moje mišljenje. Kao što rekoh, muljavo, jedino možda s 5-6-7 metara za 55" .

 Ja  sada gledam samsung lcd tv , dijagonale 32 inča  sa 2,5 m, max. 3m ako pobjegnem do kraja trosjeda

Za tu udaljenost koja je najbolja dijagonala led tva? Odnosno koja je maksimalno velika dijagonala , a da nije štetna za vid-dioptriju?/oči/ glavobolje ili neznam šta (ako veliki ekrani mogu  uopće biti štetni?)

 

Mislim sada uzeti neki smarttv od 40 ili 43 inča...je li za 2,5-3metra to odlična veličina ekrana?

Načelno , ako se gleda ekran od 55 inča sa 2,5, metra šta se može štetno dogoditi po zdravvje??

 

 

 Ništa štetno , zapravo veća šteta je stavit premali ekran jer se onda oći naprežu.

Ja na tu udaljenost ispod 55" ne bi niti razmatrao.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
hrkihrle kaže...
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

 Hmmm, oke za Hisens, ići ću ga i ja pogledat u Elipso, valjda nije tak strašno, mada se čini strašno prema Deckardu, no hvala na info.

Strašno se čini prema FHD i 4k materijalima kojima civilizirani zapadni svijet hrani takve televizore . Za gledati televiziju preko domaćih providera (osim ono malo HD kanala koji se tu i tamo nude, i to ne preko iptv-a nego preko satelita) sve iznad 32" lcd-a ili 42" plazme (kojih više nema) je bacanje novca. Samo moje mišljenje. Kao što rekoh, muljavo, jedino možda s 5-6-7 metara za 55" .

 Ja  sada gledam samsung lcd tv , dijagonale 32 inča  sa 2,5 m, max. 3m ako pobjegnem do kraja trosjeda

Za tu udaljenost koja je najbolja dijagonala led tva? Odnosno koja je maksimalno velika dijagonala , a da nije štetna za vid-dioptriju?/oči/ glavobolje ili neznam šta (ako veliki ekrani mogu  uopće biti štetni?)

 

Mislim sada uzeti neki smarttv od 40 ili 43 inča...je li za 2,5-3metra to odlična veličina ekrana?

Načelno , ako se gleda ekran od 55 inča sa 2,5, metra šta se može štetno dogoditi po zdravvje??

 

 

 Ništa štetno , zapravo veća šteta je stavit premali ekran jer se onda oći naprežu.

Ja na tu udaljenost ispod 55" ne bi niti razmatrao.

 Da, ja sam uzeo 55" za udaljenost 2.30m i sada si mislim da bi bilo bolje da sam uzeo 65" 😅

Ali ja izgleda volim velike ekrane hahaha

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eh eh eh...vrag mi nije dao mira i išao sam detaljnije pregledati ekran na svom Samsungu, i da, našao sam jedan zaglavljen piksel...

Ali doslovno sa udaljenosti od 30cm naviše se ne kuži...ali ja znam da je tamo.. 

 

I sada, trebam savjet jedan. 

Kada se jednom TV otvori na servisu, jeli taj TV još uvijek isti u smislu, kada se jednom otvori nakon što je tvornički zatvoren i pušten u prodaju, padne li mu kvaliteta nakon otvaranja?

 

Zvao sam servis i rekao da panel ima tamne rubove kada je bijela boja na ekranu 😅 

Pa kada me nazove serviser da ga priupitam želi li zaraditi parsto kuna da se zamjeni panel zbog tog jednog piksela.

 

Bottom line, jel mi bolje ništa ne dirati jer taj jedan piksel se doslovno ne vidi na udaljenosti većoj od 30cm, ali ja znam za njega.

Ili probati nagovoriti servisera da mi za parsto kuna ocjeni da treba panel mijenjati?

 

Ako može pomoć bio bih zahvalan 😅

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Eh eh eh...vrag mi nije dao mira i išao sam detaljnije pregledati ekran na svom Samsungu, i da, našao sam jedan zaglavljen piksel...

Ali doslovno sa udaljenosti od 30cm naviše se ne kuži...ali ja znam da je tamo.. 

 

I sada, trebam savjet jedan. 

Kada se jednom TV otvori na servisu, jeli taj TV još uvijek isti u smislu, kada se jednom otvori nakon što je tvornički zatvoren i pušten u prodaju, padne li mu kvaliteta nakon otvaranja?

 

Zvao sam servis i rekao da panel ima tamne rubove kada je bijela boja na ekranu 😅 

Pa kada me nazove serviser da ga priupitam želi li zaraditi parsto kuna da se zamjeni panel zbog tog jednog piksela.

 

Bottom line, jel mi bolje ništa ne dirati jer taj jedan piksel se doslovno ne vidi na udaljenosti većoj od 30cm, ali ja znam za njega.

Ili probati nagovoriti servisera da mi za parsto kuna ocjeni da treba panel mijenjati?

 

Ako može pomoć bio bih zahvalan 😅

 Mislis li ikad gledati TV sa manje od 30 cm udaljenosti? Ako ne, imas odgovor..

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

BF sluzbeno počinje 23.11 al navodno je cyber monday nakon toga jaci za elektroniku

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrkihrle kaže...
Načelno , ako se gleda ekran od 55 inča sa 2,5, metra šta se može štetno dogoditi po zdravvje??

 

 

 sigorno ćeš jednom umrijeti ako gledaš s te udaljenosti...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Eh eh eh...vrag mi nije dao mira i išao sam detaljnije pregledati ekran na svom Samsungu, i da, našao sam jedan zaglavljen piksel...

Ali doslovno sa udaljenosti od 30cm naviše se ne kuži...ali ja znam da je tamo.. 

Pa eto, što si tražio, to si i dobio. Je da, i ja sam alergičan na mrtve i stuck piksele, ali očekivati da 4k paneli neće imati negdje neki malo defektni, hm... Ionako nemaš garancije da ti drugi primjerak opet neće imati negdje drugdje neki defektni, možda i više njih, možda bi bilo sve ok s pikselima ali bi imao zgrebani ekran... I onda gnjavaža s pakiranjem, transportom, vremenom, servisima, živcima... Ako ga ne vidiš s mjesta s kojeg gledaš, zaboravi. Ja sad neki dan kad sam dovukao doma C8 po prvi put u karijeri nisam išao striktno provjeriti panel za mrtve ili stuck piksele onako kako sam to uvijek radio s televizorima i monitorima: crvenu, plavu, zelenu i bijelu pozadinu, pa nos na panel i bulji s lijeva prema desno i natrag dok ne pregledam čitavu površinu četiri puta. Samo sam letimično prešao pogledom preko ekrana na plavoj koja se vrti kad nema signala. I to onako s metra. Kakvog ima smisla ganjati takve stvari kad se ionako ne vide s metra, a kamoli 2-3 od kud se gleda, i to još na 4k rezoluciji gdje imaš, hm, koliko ono podpiksela i piksela? Možda bih još na 77" ili 85" tražio dlaku u jajetu. OK da ima fleku mrtvih piksela, ili par susjednih pa da se to baš vidi, ali ovako samo gubiš vrijeme i živce. A i ovo za tamne rubove, to isto zaboravi, to je uobičajno za više-manje sve televizore danas osim oleda. Pa čim veća telka, bolje se skuži i više smeta. Ko i sve drugo. Drugi će isto vinjetirati, možda zrno manje, možda i više, sve je to unutar specifikacija kažu proizvođači.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru!

 

Ma znam...ali zeznuto je kada znaš da je tamo...

 

A sada vezano za famozni DTS i Samsung tv uređaj.

 

Vaše mišljenje, imam tri opcije trenutno zacrtane u mojoj glupoj glavi..

Najskuplja opcija: Nvidia shield tv + Ps4pro (izgleda da mi se opet igraju igrice nakon par godina hahaha)

Srednje skupa opcija: Xbox one x

Jeftinija opcija: nvidia shield tv ili Xbox one s

 

Sam nekako najviše vučem ka shield-u jer ga ima za 200€ na amazonu. Nakon toga Xbox one x jer mi se čini da dobijem sve u jednom, ali ima nekih Ps4 ekskluziva koje bih htio odigrati the last of us, horizont zero dawn itd.

Ps4pro i shield mi je nekako zadnja opcija jer je dosta skupa kombinacija...

 

Mislim da će najviše odlučiti najbolja ponuda za BF i CM. 

 

Nedoumica do nedoumice je moj mozak atm hahaha...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo je tlocrt stana tj dnevnog boravka. Je li 55" dovoljna dijagonala za ovakav prostor?

 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ovo za tamne rubove mi je izmišljeni razlog da dobijem povratni poziv od servisera. 

I ako ima tamnih rubova, ja ih nisam primijetio ili izgleda ne smetaju mojim očima 😅

 

Telka je zmaj, samo da tu potporu za DTS ima...jer sad gledam, telka je bila 7000kn i sat, što je fakat best buy bio. Ali zbog tog DTS-a ja sada razmatram opcije potrošnje još 1500-4000kn, a za to sam mogao lijepo ko i ti piknuti c8 😄

 

Hindsight je smrt kruh ti mili...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Ovo je tlocrt stana tj dnevnog boravka. Je li 55" dovoljna dijagonala za ovakav prostor? 

Kod mene je slična udaljenost telke od mjesta s kojeg uglavnom gledam (ravno ispred, nešto ispod 3 metra, udaljenost je naravno veća prema stranama trosjeda). Već sedmu godinu 55", skroz ok. Želja je bila 65" pošto se gledaju samo filmovi, serije i nešto nogometa, pa za letterboxane filmove da se pojača kino efekt. Serije i nogomet u 16:9 aspektu mi je sasvim ugodno za gledati na 55". Pa sam radije opet išao na 55" (ali oled) nego na 65" led i s obzirom na veliku razliku cijene 55" i 65" oleda te realni rizik od burnin-a.

Deckard
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedna potencijalno vrlo korisna informacija za vlasnike novijih (2017+) Samsunga - imamo ugrađenu Steam Link funkcionalnost u samom TV-u. Dakle jednostavno skines Steam Link aplikaciju sa storea i to je to :) imas bezicno povezan kontroler sa PC-om i mozes streamati igre sa PC na Samsung TV bez ikakvog vanjskog boxa.

 

Zato sam ja odlucio da necu Nvidia Shield i slicne gluposti, eventualno ps4pro radi ekskluziva, ali svi ovi media boxovi i slicno su mi bespotrebni jer sve ionako skidam na komp u visokoj kvaliteti i streamam otamo.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dečeci,

 

Imam nekoliko modela koje sam stavio u uži izbor i to 65" osim OLED-a koji bi bio 55", pa molim ako Vam nije problem roknuti anketu koji je po Vama najbolji i zašto ( naravno OLED je tu car, nema se šta, ali zaista hoću 65" tako da sam na 97% za 65" ) - da vidim kak dišete. Unaprijed hvala!

2 HISENSE U7A
1 LG SK8500
0 SAMSUNG Q6FN
5 SONY XE9005 ( ako ga nađem )
9 LG OLOEDB8
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

Dečeci,

 

Imam nekoliko modela koje sam stavio u uži izbor i to 65" osim OLED-a koji bi bio 55", pa molim ako Vam nije problem roknuti anketu koji je po Vama najbolji i zašto ( naravno OLED je tu car, nema se šta, ali zaista hoću 65" tako da sam na 97% za 65" ) - da vidim kak dišete. Unaprijed hvala!

 Ovdje je sve potpuno jasno.. Iz prve ruke, ču ti reči redosled.

 

-OLED

-Sony XE9005

-Samsung Q6FN

-Hisense U7A

-Lg SK8500

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
ParaNO1d kaže...

Ovo je tlocrt stana tj dnevnog boravka. Je li 55" dovoljna dijagonala za ovakav prostor? 

Kod mene je slična udaljenost telke od mjesta s kojeg uglavnom gledam (ravno ispred, nešto ispod 3 metra, udaljenost je naravno veća prema stranama trosjeda). Već sedmu godinu 55", skroz ok. Želja je bila 65" pošto se gledaju samo filmovi, serije i nešto nogometa, pa za letterboxane filmove da se pojača kino efekt. Serije i nogomet u 16:9 aspektu mi je sasvim ugodno za gledati na 55". Pa sam radije opet išao na 55" (ali oled) nego na 65" led i s obzirom na veliku razliku cijene 55" i 65" oleda te realni rizik od burnin-a.

Slično razmišljanje kao i moje. Ne znam još hoće li biti kutna ili dvosjed/trosjed. Tako da ni udaljenost nije poznata sad točna. Mislim da će ići 55" pa kako bude samo zbog razlike u cijeni na 65". Trenutno doma imam 49" i zadovoljan sam. A gledam s nekih 2,7 m udaljenosti.

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pocelo je kao neka BF snizenja u UK (nazalost nema dostava u HR, bar za modele koje sam checkirao)

 

Best TV deals for Black Friday 2018: cheap 4K televisions including last year's flagship TVs at big discounts

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
deckard kaže...
ParaNO1d kaže...

Ovo je tlocrt stana tj dnevnog boravka. Je li 55" dovoljna dijagonala za ovakav prostor? 

Kod mene je slična udaljenost telke od mjesta s kojeg uglavnom gledam (ravno ispred, nešto ispod 3 metra, udaljenost je naravno veća prema stranama trosjeda). Već sedmu godinu 55", skroz ok. Želja je bila 65" pošto se gledaju samo filmovi, serije i nešto nogometa, pa za letterboxane filmove da se pojača kino efekt. Serije i nogomet u 16:9 aspektu mi je sasvim ugodno za gledati na 55". Pa sam radije opet išao na 55" (ali oled) nego na 65" led i s obzirom na veliku razliku cijene 55" i 65" oleda te realni rizik od burnin-a.

Slično razmišljanje kao i moje. Ne znam još hoće li biti kutna ili dvosjed/trosjed. Tako da ni udaljenost nije poznata sad točna. Mislim da će ići 55" pa kako bude samo zbog razlike u cijeni na 65". Trenutno doma imam 49" i zadovoljan sam. A gledam s nekih 2,7 m udaljenosti.

 Da, bolje jebeni 55" nego mediocre 65" i to stoji jer sam i ja u maloj nedoumici, ali pošto ću također biti na nekih do 3m udaljenosti od telke 97% uzimam 65". Kvragu uzimam za slijedećih 5 do 7 godina...pričekati svakak crni petak ili božić... Ak je cijena problem 65" Hisense u7a se čini kao cool kupovina za cca. 7.500kn ili manje .. Imaju ga par forumaša i kažu da je i više nego solidni... A i recenzije su 8 od 10 na avs forumi..  

http://mygt540.com/
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Eh eh eh...vrag mi nije dao mira i išao sam detaljnije pregledati ekran na svom Samsungu, i da, našao sam jedan zaglavljen piksel...

Ali doslovno sa udaljenosti od 30cm naviše se ne kuži...ali ja znam da je tamo.. 

 

I sada, trebam savjet jedan. 

Kada se jednom TV otvori na servisu, jeli taj TV još uvijek isti u smislu, kada se jednom otvori nakon što je tvornički zatvoren i pušten u prodaju, padne li mu kvaliteta nakon otvaranja?

 

Zvao sam servis i rekao da panel ima tamne rubove kada je bijela boja na ekranu 😅 

Pa kada me nazove serviser da ga priupitam želi li zaraditi parsto kuna da se zamjeni panel zbog tog jednog piksela.

 

Bottom line, jel mi bolje ništa ne dirati jer taj jedan piksel se doslovno ne vidi na udaljenosti većoj od 30cm, ali ja znam za njega.

Ili probati nagovoriti servisera da mi za parsto kuna ocjeni da treba panel mijenjati?

 

Ako može pomoć bio bih zahvalan 😅

 Ma ne diraj to, pogotovo što se ne vidi, mene bi bilo više strah da će serviseri nešto zeznut.  Provjeri na netu imaju li i drugi tamne rubove, ako ej to uobičajeno za taj model, ništa ne diraj 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti na odgovoru!

 

Da, nebum niš dirao izgleda, a ovo za tamne rubove sam im rekao da bi dobio povratni poziv od servisera, jer da sam ih pitao za jedan zaglavljen piksel rekli bi mi doviđenja vjerojatno 😅

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Hvala na odgovoru!

 

 

 

Sam nekako najviše vučem ka shield-u jer ga ima za 200€ na amazonu. Nakon toga Xbox one x jer mi se čini da dobijem sve u jednom, ali ima nekih Ps4 ekskluziva koje bih htio odigrati the last of us, horizont zero dawn itd.

 

 Samo radi Last of Us se isplati uzeti PS4 pro , a da ne spominjem horizont zero dawn (top igra). A tu je sad i red dead redemtion 2 (nije ekskluziva la je bonus :) ) , uskoro izlazi i Last of us 2, a ima tu još podosta igara koje su same po sebi razlog kuplnje ps4 pro-a.

Znači ovo govorim čisto sa stajališta igranja. Samo za primjer last of us igram već treći put  iznova i nije mi dosadna iako znam sve što će biti, priča  i ambijent u igri mi je tako dobar , a sad napokon igam i u HDR-u pa je sve još ljepše :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice