Office - najjednostavnija besplatna alternativa

poruka: 105
|
čitano: 22.524
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

Sve je to lijepo i točno kaj kažete ali ste i sami svjesni da 99 posto korisnika nema pojma o tome, a i ja sam medju njima.. Vjerujem da većina korisnika, osim onih kojima je to nužno, nema ni volje ni vremena proučavati sve detalje svih softwera koje koriste. Cilj svih je da proizvodi budu što jednostavniji u upotrebi i sa čim manje problema. Npr moja kuma je doktorica i naravno da nije niti čula niti ju zanima išta o stilovima formatima fontovima i sl a primorana je koristiti office jer hzzo-u stalno šalje kojecega..   Vi koji ovdje dajete pomoć i savjete naravno da puno puno više znate o svemu tome, ali stavite se u kožu nas prosječnih koji smo raznih struka, godina, obrazovanja ....  

Meni su oni tekstni okviri super jer njima najlakše uskladim grupe teksta sa lijeve i desne strane papira? I opće nemam pojma kako bih to napravio bez tih okvira koje mogu seliti rotirati smanjivati.. Pa i dijete mi to koristi kad piše pozivnice za rodjendane...  

Znam ljude kojima je i Wordpad dovoljan da naprave sve što trebaju.

 

Sav softver je samo alat, nebitno je tko ga radi. Ako ga neznaš koristiti badava ti to što je to ultra super duper softver. Imaš hrpu dobrih tutoriala za korištenje office alata (imaš i tema tu u kojima je ekipa itekako aktivna).

 

Što se tiče ovih tekst boxova, nisi shvatio i prihvatio savjet kojeg ti je dao mbaksa. Probaj koristiti tabele i život će ti biti nemjerljivo lakši kao i onima kojima ćeš slati takve dokumente.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

..Meni su oni tekstni okviri super jer njima najlakše uskladim grupe teksta sa lijeve i desne strane papira? I opće nemam pojma kako bih to napravio bez tih okvira koje mogu seliti rotirati smanjivati.. Pa i dijete mi to koristi kad piše pozivnice za rodjendane...  

 -sam daješ odgovor.

-iz hzzoa je besmisleno dobijati ili njima slati npr word.doc, dok svaki (pa i njegov brat) može printati u pdf i time eliminira bilo koju ovisnost o OSu, Officeu itd. (elektronska supstitucija faxa).

-koristi tablice, jednostavno je.

-word (office paketi) nije grafički soft za prijelom-pripremu kao nešto iz adobe-corel ergele. Probaj npr publisher.

... struka, pravila.. ili klinac za rođendan? Ako je klinac za ročkas, tad nema potrebe za kompatibilnost, ako je poslovno, tad je određeno standardima. Sredine nema.

kao da tražim kompatibilan adapter kabel za svoj (iz gornje priče o genezi kablova iiti colorcodeu). Postoji standard A, standard B, kombinacijom dobijemo ''C'' tj crossover, sve ostalo nije standard i ne može se očekivati da postoji 'kompatibilan'. Vožnja automobila, veličina cipele, čaša za sok... bezbroj standarda koji služe da bi nam OLAKŠALI život, naravno, ako ih prihvatimo tako.

-... ne možeš postaviti priču na način, ja napravim ''nešto'' i onda tražim soft koji je kompatibilan tj to nešto će svima prikazivati kao nešto ili nešto-treće... Ostani uz MS, plati, tad imaš 90%tnu startnu prednost. Ako je novac problem tad ti to nije prioritet.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

To za hzzo-u se nemože riješiti pdfom i printanjem jer su to digitalna izvješća koja idu na obradu..

 

Budem ja probao to što mi preporucate, ali time nije riješen početni problem: nisam ja kreirao taj obrazac nego microsoft i dobro da sam ga prije slanja pogledao na drugom kompu di imam office. Netko bi se slatko ismijao da je dobio takav životopis.. 

 

Znači teško ću pronaći besplatni softwer a da nebude takvih mogućih problemcica...  

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

Jedna lijepa sigurnosna praksa jest da se ne šalju dokumenti u .doc itd formatima kad ih šalješ recimo poslodavcima jer se može dogoditi da si ostavio revizije u dokumentu, što oni mogu vidjeti. Mislim da to čak i piše negdje na portalima tipa moj-posao i slično. Obavezno šalji u pdf formatu, to ti je moj prijedlog.

Potpis
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

Europass CV predlošci u .odt i .doc formatu - ovdje.

Još jedan euro CV predložak u doc formatu ovdje, bez problema se otvara i prikazuje u LibreOfficeu v3.6 (build 304 na openSUSEu 12.1).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2013 0:45 (hrx).
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

 

@hrx

Hvala,  tvoji savjeti su korisni i praktični.

 

Budem probao još onoga kojeg je @hrvoje preporučio,

a i onih par kaj delaju online..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

A čuj, država ima nekakvi ugovor sa microsoftom i dobiju sav software po smiješno jeftinoj cijeni, nešto tipa dolar po računalu pa im nije problem. 

 

Imam novi laptop sa čistom instalacijom windows 8.1 64 bit, bez ikakvih dodatnih softwera, i radi extra brzo, stabilno i bla bla, pa ga želim čim duže zadržati u tom nekom minimalistickom okružju pa zato gledam da što manje trpam softwera gore. Java je poznat izvor sigurnosnih problema, a ja skoro svakodnevno koristim internet bankarstvo. IE11 ima neku emulaciju za flash i javu pa mi netrebaju biti instalirani za normalno surfanje. 

 

Google doc mi se čini ok, samo kad bi bio malo brži.

I office web apps je spor,a i neznam jel ima izvoz u pdf...

 

nemoj širiti pogrešne informacije,  Windowsa, MS Office Pro i CoreCAL košta državu $120 po računalu GODIŠNJE

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
segregator kaže...
..

nemoj širiti pogrešne informacije,  Windowsa, MS Office Pro i CoreCAL košta državu $120 po računalu GODIŠNJE

 -ne znam na čemu si, ali žestoko je... ili daj neki dokaz takvom lupanju cifri. Obrnuto, ja ti kažem, OS+Office po kanti, par dolara (možda i manje od 1$). Gledaš cjenike u trgovinama i zaključuješ .. da slon ima veliki nos.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 11:28 (ihush).
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
ihush kaže...
segregator kaže...
..

nemoj širiti pogrešne informacije,  Windowsa, MS Office Pro i CoreCAL košta državu $120 po računalu GODIŠNJE

 -ne znam na čemu si, ali žestoko je... ili daj neki dokaz takvom lupanju cifri. Obrnuto, ja ti kažem, OS+Office po kanti, par dolara (možda i manje od 1$). Gledaš cjenike u trgovinama i zaključuješ .. da slon ima veliki nos.

 

Prije par godina imali smo tu polemiku ovdje na forumu, i ako me pamcenje nije izdalo, rijec je bilo oko milijun eura svake 3 godine za cca 30 000 workstationa unutar drzavne uprave (serverski OS kao ni dodatni CAL-ovi nisu uracunati u tu cijenu bili.

 

Samo da malo ulovim vremena pa cu iskopati taj clanak, mislim da je od Dejanovica bio.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
ihush kaže...
segregator kaže...
..

nemoj širiti pogrešne informacije,  Windowsa, MS Office Pro i CoreCAL košta državu $120 po računalu GODIŠNJE

 -ne znam na čemu si, ali žestoko je... ili daj neki dokaz takvom lupanju cifri. Obrnuto, ja ti kažem, OS+Office po kanti, par dolara (možda i manje od 1$). Gledaš cjenike u trgovinama i zaključuješ .. da slon ima veliki nos.

 

Slučajno sam unutar sustava pa znam

 

http://www.poslovnipuls.com/2012/12/13/vlada-microsoft-ugovor/

 

http://www.monitor.hr/clanci/licenca-nije-kraj-price/19145/

 

A koji su tvoji linkovi/reference?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

Ipak me pamcenje izdaje.

 

Polemika je bila prije 4 godine i rijec je bilo oko odo 10tak milijuna eura svake 3 godine.

 

evo ga i link na clanak

http://www.monitor.hr/clanci/moze-li-slobodni-softver-spasiti-drzavu/726/

 

***edit***

 

Ahh, Segregator me pretekao, ali uglavnom referirali smo na isto {#}

 

***edit2***

 

evo je i tema na BUG-u

 

http://www.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/zanimljiva-kolumna/17885.aspx

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 11:50 (syncmaster245b).
16 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
syncmaster245b kaže...
ihush kaže...
segregator kaže...
..

nemoj širiti pogrešne informacije,  Windowsa, MS Office Pro i CoreCAL košta državu $120 po računalu GODIŠNJE

 -ne znam na čemu si, ali žestoko je... ili daj neki dokaz takvom lupanju cifri. Obrnuto, ja ti kažem, OS+Office po kanti, par dolara (možda i manje od 1$). Gledaš cjenike u trgovinama i zaključuješ .. da slon ima veliki nos.

 

Prije par godina imali smo tu polemiku ovdje na forumu, i ako me pamcenje nije izdalo, rijec je bilo oko milijun eura svake 3 godine za cca 30 000 workstationa unutar drzavne uprave (serverski OS kao ni dodatni CAL-ovi nisu uracunati u tu cijenu bili.

 

Samo da malo ulovim vremena pa cu iskopati taj clanak, mislim da je od Dejanovica bio.

 

U stvari, skoro 30 milijuna eura, tj 200 milijuna kuna

 

http://www.rep.hr/vijesti/kolumne-komentari-i-blogovi/uvodjenje-slobodnog-softvera-nije-i-ne-smije-biti-linux-vs-microsoft/5419/

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 11:47 (segregator).
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

@segregator

To kaj si naveo je samo mali dio cjele price. Ja sam bio dio sustava i točno je što ihush reče: država dobije software za bagatelu, a ugovori kojima je to uredjene su dostupni zahvaljujući pravu na informiranje. To kaj ti navodis je balkansko razracunavanje, i nije jasno nikome Ko nezna kako su se dobijali poslovi sa državom i kaj biva kad neka elita bude zamijenjena drugom pa kreću razne igre u stilu ove...   Takvih prljavština je kod nas brdo, a siguran sam da niti su potencirane niti su potrebne globalnim korporacijama. Imaš javno objavljen državni proračun godinama unatrag pa nadji izdatke o kojima pričamo..  Vrlo su mali, a ove igre se plaćaju iz ostalih nepredvidjenih sredstava što ukazuje na maglu... 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

@segregator

To kaj si naveo je samo mali dio cjele price. Ja sam bio dio sustava i točno je što ihush reče: država dobije software za bagatelu, a ugovori kojima je to uredjene su dostupni zahvaljujući pravu na informiranje. To kaj ti navodis je balkansko razracunavanje, i nije jasno nikome Ko nezna kako su se dobijali poslovi sa državom i kaj biva kad neka elita bude zamijenjena drugom pa kreću razne igre u stilu ove...   Takvih prljavština je kod nas brdo, a siguran sam da niti su potencirane niti su potrebne globalnim korporacijama. Imaš javno objavljen državni proračun godinama unatrag pa nadji izdatke o kojima pričamo..  Vrlo su mali, a ove igre se plaćaju iz ostalih nepredvidjenih sredstava što ukazuje na maglu... 

 

A zašto ih ti ne bi našao?

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
segregator kaže...
.

A koji su tvoji linkovi/reference?

-ok, u pravu si, nemam nikakvih referenci još manje linkova. (moj bed {#})

btw, cifra je danas dvostruka, 198,5mil/3god =65mil godišnje, pogodi tko je posrednik.

... ali, zapravo kad razmislim, kod nas je to normalno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

Trenutno sam na mobu pa mi nije praktično to tražiti i copy pastati...  Kad budem u mogućnosti, naći ću cifre i prikazati cijenu po računalu, iako svako računalo koristi često više osoba pa je situacija još novčano povoljnija...  

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

Trenutno sam na mobu pa mi nije praktično to tražiti i copy pastati...  Kad budem u mogućnosti, naći ću cifre i prikazati cijenu po računalu, iako svako računalo koristi često više osoba pa je situacija još novčano povoljnija...  

 

I tu se varaš...kod mene ima više računala nego korisnika. Država u svojoj mudrosti nema razrađen sustav kupovine opreme

nego dobiješ sredstva koja ako do kraja fiskalne godine ne utrošiš moraš vratiti, pa se oprema kupuje i kad realno nema

potrebe, samo da se novac potroši

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

 

Eto vidiš, znači da bi realni troškovi mogli biti još i manji uz pametnije gospodarenje.

 

Evo našao sam proračun , http://www.mfin.hr/hr/drzavni-proracun-2013-godina  ,

ali trebaće mi vremena da u toj šumi tabela nađem konkretne izdatke,

a komplicira mi i to što su troškovi rascjepkani po ministarstvima

pa nekako bi valjalo utvrditi broj pc-a po ministarstvima i agencijama .....

U ministarstvu u kojem sam ja radio je jedan pc koristilo više osoba

koje su se u smjenama mjenjale u istim uredima na istim picekima...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 14:39 (bunkermax).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

 

..pa nekako bi valjalo utvrditi broj pc-a po ministarstvima i agencijama .....

.....

 -sve to je sporedno (broj PCa, paušal..) cifra je 28-29.000 + 8.000.. cca 35.000 PCa ali to je 'sarma' (meso-zelje). Razlog je posrednik xx-ICT, tad je jasnije zašto se takve cifre lupaju. 'Pola pije, pola Šarcu daje'. Tad je matematika koja daje cifru, ali računala može biti i jedna nula više bez da se ugovoreni iznos mijenja, nema 'transparentnosti'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

 

@hrx

Hvala,  tvoji savjeti su korisni i praktični.

 

Budem probao još onoga kojeg je @hrvoje preporučio,

a i onih par kaj delaju online..

A ja ti predlazem nesto sasvim drugo. Vidim da si thread pokrenuo 30.10, danas je 6.11, dakle vec si najmanje 7 dana, tj. tko zna koliko sati eksperimentiranja investirao u trazenje besplatne zamjene za MS Office.

 

Ne znam kolika ti je satnica ili dnevnica, ali da si 30.10 za 10€ mjesecno ili 99€ godisnje kupio pretplatu na Office365 Home Premium (http://office.microsoft.com/hr-hr/home-premium/), vec bi davno rjesio svoj problem na najbolji moguci nacin i ta investicija bi ti se sigurno vec vise nego isplatila vec samo u ovih 7 dana, o tome koliko ce ti vremena i frustracija ustedjeti u buducnosti da i ne govorimo. I to ne samo na tvom, nego na ukupno 5 racunala u tvojoj obitelji, ukljucujuci i Mac-ove. I kad ti vise ne treba, prekines pretplatu i gotovo. I dobijes ne samo Office, nego i 20 GB na SkyDrive-u, Office Anywhere - instalaciju on demand na bilo kojem stranom racunalu, 60 minuta Skype telefonskih poziva itd.

 

Razmisli o tome. "Besplatne" stvari na kraju najcesce ispadnu najskuplje. Englezi kazu "tko kupuje jeftino, kupuje dvaput", ne bez razloga. Iz mog 20+ godisnjeg iskustva, open source se vec puno puta dokazao kao najdulji, najskuplji i najtrnovitiji put od placenog softvera prema placenom softveru.

10 godina
protjeran
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa

 

@roberts

Hvala na korisnoj preporuci.Čim dalje exprimentiram tim imam više nebuloza. Imam tri školaraca u obitelji i možda sada ga se nekako docepam besplatno zahvaljujući microsoftovoj donaciji akademskoj zajednici.... 

Satnica je mala, zato i tražim besplatnu varijantu.

Troje djece, žena na burzi, bla bla...

Čak djeci više treba nego meni.

 

Btw, onaj članak na onoj temi o officeu za akademike ti je mrak..u pozitivnom smislu.  Hehheeee... ,{#}

 

Ako dodjem do officea, da si povucem 64 bit verziju za ovaj laptop na kojem su windows 8.1 64 bit ? Na drugom pc je windows 7 32 bit, a tu su jos i dva android fona...

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 18:12 (bunkermax).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
RobertS kaže...

 

Razmisli o tome. "Besplatne" stvari na kraju najcesce ispadnu najskuplje. Englezi kazu "tko kupuje jeftino, kupuje dvaput", ne bez razloga. Iz mog 20+ godisnjeg iskustva, open source se vec puno puta dokazao kao najdulji, najskuplji i najtrnovitiji put od placenog softvera prema placenom softveru.

 

istina, istina...najbolji dokaz tome je 70% web sajtova koji su na Apache-u i gube gomile dolara, umjesto da se odmah prebace na M$ tehnologije...

ali to je samo pitanje dana

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
Preporuka MS-a je korištenje 32-bitnog Office-a. 64-bitni koristi samo ako ga moraš koristiti.
Stručnjak za odmaganje...
16 godina
neaktivan
offline
Office - najjednostavnija besplatna alternativa
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ

Zašto da vjerujemo u ovo, pa roberts je napisao, par stranica ranije (ili je to u drugoj sličnoj temi) da je u licencu uključen full paket. Čovjek zna iz prve ruke.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2013 23:13 (mario.L_hr).
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
mario.L_hr kaže...

Zašto da vjerujemo u ovo, pa roberts je napisao, par stranica ranije (ili je to u drugoj sličnoj temi) da je u licencu uključen full paket. Čovjek zna iz prve ruke.

-btw, Dejanović nije neutralan.

btw2, crta-footer je pisofkejk.

 

-editiraš footer, dal ubacivanjem crte (art), tablice.. bilo čega, može i C/P pa i žganjci tj --------- .. pogotovo ako u hypernateu aktiviraš zamjenu (ono --- = crta)

 

edit2: upravo sad instaliram office2007 (kućni pc..), klik-next.. koliko teško je mišem povući crtu (ako se ne varam u novijem je i ta opcija kao predložak..)

ovo sam morao i 'picturati', valjda će biti dovoljno jasno. Postavljanje pointera na footer-podnožje daje preview, klik otvara meni-template.. i crta je tu. Koliko teško?

Ručno (e to je za napredne...) svodi se na klikanje ikona, npr crta, tablica s brojem koji ima crtu..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 0:35 (ihush).
13 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
ihush kaže...

 

btw2, crta-footer je pisofkejk.

Daj poduči neukog strojara. Plaćam turu u birtiji, čim otvori.

 

ihush kaže...

-editiraš footer, dal ubacivanjem crte (art), tablice.. bilo čega, može i C/P pa i žganjci tj --------- .. pogotovo ako u hypernateu aktiviraš zamjenu (ono --- = crta)

A jel' treba kompajlirati kernel, tu sam doma i malo je jednostavnije od ovog tvog primjera. Nema nešto klik - next - Ok.

 

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 0:08 (mario.L_hr).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
bunkermax kaže...

 

To za hzzo-u se nemože riješiti pdfom i printanjem jer su to digitalna izvješća koja idu na obradu..

 

Budem ja probao to što mi preporucate, ali time nije riješen početni problem: nisam ja kreirao taj obrazac nego microsoft i dobro da sam ga prije slanja pogledao na drugom kompu di imam office. Netko bi se slatko ismijao da je dobio takav životopis.. 

 

Znači teško ću pronaći besplatni softwer a da nebude takvih mogućih problemcica...  

microsoftu je u interesu da kreira obrazac koji nije 100% kompatibilan s ostalima. ako ti microsoft kreira obrazac budi uvjeren da će raditi odlično samo s ms officeom. 

iPhone:You're holding it wrong. Always!
13 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
ihush kaže...

 

edit2: upravo sad instaliram office2007 (kućni pc..), klik-next.. koliko teško je mišem povući crtu (ako se ne varam u novijem je i ta opcija kao predložak..)

ovo sam morao i 'picturati', valjda će biti dovoljno jasno. Postavljanje pointera na footer-podnožje daje preview, klik otvara meni-template.. i crta je tu. Koliko teško?

Ručno (e to je za napredne...) svodi se na klikanje ikona, npr crta, tablica s brojem koji ima crtu..

 

Pa ti si promašio ceo fudbal. U wordu u footeru imam sliku Merlinke ispod horizontalne crte. Pa to znam napraviti od stoljeća 7.-og. Daj ti to malo razradi s excelom, zašto tamo nije tako jednostavno ili barem zašto nisu kopirali rješenje od inferiornijeg (nebi im bilo prvi put).

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Office - najjednostavnija besplatna alternativ
mario.L_hr kaže...
.. Daj ti to malo razradi s excelom, zašto tamo nije tako jednostavno ili barem zašto nisu kopirali rješenje od inferiornijeg (nebi im bilo prvi put).

 ok, misliš na excel..

-excel nema stranice, margine, pa ni footer u smislu worda. dali u Photoshopu možeš natipkati txt? Da ali nije word processor nego grafički alat, jednako tako su alati (toosi, brushevi..) prilagođeni tom specijaliziranom radu. ACAD s predlošcima koji kompletno mijenjaju izgled ovisno o arhit-elekt.. nekoj drugoj užoj primjeni. Jednako tako je i tvoj footer u excelu, kojeg u wordu imaš na najjednostavniji način.

-u excelu, tablica postoji, označiš red i postaviš crtu, na sto načina. Ako to tražiš kao nešto potrebno, korisno ili teško tad si pomiješao kriterije. Excel pak nudi za ispis npr range, ponavljanje određenog reda, ... kao što reporti mogu sadržavati header-footer, ali primarni posao excela je calculator i tako su toolsi (optimalno?) prilagođeni.

-pošto prazan excel sheet nema 'stranicu', tj nedefinirana je, dovoljno je kliknuti preview kako bi dobili označene 'margine' prema trenutnom formatu printera (papira).

Ne vjerujem da je to fičer posebno bitan (pa ni tebi) samo ti je zgodan kao pikinčeri usporedba s drugim alatom što je nategnuti dokaz kvalitete jednog alata nad drugim. Nitko neće po tom kriteriju odabrati A-ili-B tablični calc, odnosno, bitan je kao lanjski snijeg.

 

edit: i da, sve je moguće klikanjem, bez rekompajliranja. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 11:51 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice