RTL uveo 16:9!

poruka: 137
|
čitano: 27.609
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
HRT je i dalje u 4:3, neznam sta Vi vidite??
ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
neaktivan
offline
RE: RTL uveo 16:9!
sardax kaže...
HRT je i dalje u 4:3, neznam sta Vi vidite??

hrt 1 ,2 su ostali na 4:3 al ce i oni prec nakon nekog vremena al doma TV i rtl 2 ce odma ic na 16:9!

14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!

Jupi! Ezel u 16:9 formatu.

Piracy lives forever!!!
14 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

HRT 1 je bio prije nekih 2 sata u 16:9 formatu slike, a sad pogledah i nije....

Pro Deo Et Patria
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
A to bi znacilo da mozda testiraju, pa da ce nas ugodno iznenadit?? XD Nego, na MAXtvu, na kojim programima bi trebali biti RTL2 i DOMATV? Thnx.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
sardax kaže...
A to bi znacilo da mozda testiraju, pa da ce nas ugodno iznenadit?? XD Nego, na MAXtvu, na kojim programima bi trebali biti RTL2 i DOMATV? Thnx.

Maxtv će imati samo jedan od RTL2 i Doma TV, http://www.facebook.com/topic.php?uid=129419576867&topic=14938

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 14:24 (Mitch).
16 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

vratite na 4:3, houdek je bolje zvučio u 4:3.... kad se jeti pojavi u 4:3 osmijeh gledaoca je na 16:9 

Comodo
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
spartak17 kaže...

HRT 1 je bio prije nekih 2 sata u 16:9 formatu slike, a sad pogledah i nije....

bio je ali onaj na mux b kolko znam u jos je bio restegnut tak da fali pol slike

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
15 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

Jel to znači da će onaj kuhar u Topshopu sa loncima Inox 18-10 biti još širi?

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Najjača izjava ikad: Jebasu123: ˝omg ak one nisu darkerice ja sam tramvaj....``
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
AlienWare1 kaže...

Jel to znači da će onaj kuhar u Topshopu sa loncima Inox 18-10 biti još  širi?

 

  Ne on ostaje iste debljine. Samo će njegova okolina malo biti šira tj. više će uširinu prikazivati detalja.

Peritus inimicus
15 godina
offline
RTL uveo 16:9!

Dal se to meni samo čini ili oni i dalje prikazuju 4:3 filmove ali su samo izrezali gorenje i donje rubove i zumirali?

Jer ovisi i filmu , ali ponekad ima scena u kojoj se liku ne vidi glava od usta prema gore, i to u sceni koja traje minutu dvije, ne vjerujem da je tako snimljeno.

PA onda su mogli i dalje ostaviti 4:3 pa bi gledao film kako treba.

 

Ali možda budu na rtl 2 puštali pravi  16:9 bez tog rezanja.

 
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RTL uveo 16:9!

Evo i RTL2 fino izgleda.

Počelo je sa filmom.

Imate li smetnje na DOMATV, nema zvuka i omjer slike luduje?

 

Edit:

Izgleda da su popravili.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 18:09 (Grdelin).
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

imam problem otkako sam iso trazit na prijamniku tako da koacno dobim rtl 2 vise nemogu gledat rtl 1

naime kad prebacim slika se zbloka i samo se pikseli pokazuju a hrt 1 i hrt 2 vise nisau na 1 i 2 programu nego an 17 i 92 programu?

WTF

 

 

evo sad sam naso nekakav chnl norkring mux b i kad god ualim tv uvek mi je on prvi!

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 22:10 (made).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!

ja vozim golfa dvojku i uspio sam si priuštit wide tv {#}

13 godina
offline
RTL uveo 16:9!

Na mojoj telki u sobi CRT 4:3 slika na 16:9 programima je odlična te sasvim normalna. Nisam nikakve postavke stavljao a DVB-T prijemnik je Haier.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

Gleda sam RTL, baš je bila serija U dobru i u zlu kada su to napravili, mislia sam a h3bemu opet tv zah3baje... tako me nervira gledat RTL na ovom formatu na ovom TV-u... doma mi je lako doma mi je LCD pa izgleda super no ode me tako nervira... Mislim da je ovo loše što su napravili jer postoji veliki broj ljudi koji još uvijek doma imaju CRT televizore...

AATF DarkSons.com 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depres
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
RTL uveo 16:9!

Jel netko skužio da ukoliko na tv-u nemate uključen overscan sa lijeve i desne strane na rtl-u stoji oko 7 mm crnog (praznog) prostora?

To se makne samo ako uključim overscan, što ne volim raditi zbog konzole.

 

Za PC koji ima underscan opciju je ok, al kod konzola me to nervira. :-(

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
Danny_HR kaže...

Jel netko skužio da ukoliko na tv-u nemate uključen overscan sa lijeve i desne strane na rtl-u stoji oko 7 mm crnog (praznog) prostora?

To se makne samo ako uključim overscan, što ne volim raditi zbog konzole.

 

Za PC koji ima underscan opciju je ok, al kod konzola me to nervira. :-(

Da primjetio sam tih par milimetara crnog, kada se uključi taj overscan raširi se.

 

To ja moram isključit ako želim da se slika raširi kak treba na ostalim programima i kada spojim komp sa telkom. {#}

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | Battlestar Galactica 75 -The Bucket- and Battlestar Pegasus 62 -The Beast-
14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
Ja imam problem sa MAXtvom preko HDMIa. Svi programi su underscanani ne vidim sa svih strana po 1 cm otprilike na 94 cm LCDu. Kao da je slika zoomana ... neznam sta napravit.
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
Hyperion kaže...

Da primjetio sam tih par milimetara crnog, kada se uključi taj overscan raširi se.

 

To ja moram isključit ako želim da se slika raširi kak treba na ostalim programima i kada spojim komp sa telkom. {#}

Za PC je to lako srediti, imaš u driverima opciju underscana, pa to popravi situaciju kad je na TV overscan uključen.

 

Al da, totalno iritantno.

sardax kaže...
Ja imam problem sa MAXtvom preko HDMIa. Svi programi su underscanani ne vidim sa svih strana po 1 cm otprilike na 94 cm LCDu. Kao da je slika zoomana ... neznam sta napravit.

TV vjerojatno negdje u opcijama ima overscan pa ga uključi.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
A stari je LG 37LC51 model i toga nemam nigdje ... vidi ovdje:
http://m.bug.hr/forum/topic.aspx?to=82375
ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

Treba li bi da svi kanali uvedu uvedu 16:9

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

Ja televiziju odavno nisam gledao zbog sranjskog programa i 4:3 slike.Sad ću baš vidjet kako to izgleda...A onda natrag na torrent i HD program.

alrighty then
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
RTL uveo 16:9!

Sad kad mi je rtl u 16:9 imam rupu od 50 programa, samo na njemu mogu imati wide aspect, na drugim programima svi izgledaju ko houdek

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

Jedno pitanje u vezi RTL-a i 16:9. Kada na daljinskom namjestim sliku na 16:9 ona oznaka u gornjem lijevom kutu se ne vidi do kraja tj. vidi se djelomično, titlovi se nekad ne vide itd... U čemu je štos?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
Cek, na kakvom TVu gledas? Ako gledas na LCD/PLASMI 16:9, onda ostavi AutoWide ili stavi 16:9, trebalo bi ti biti normalno od ruba do ruba slika i da sve vidis.
Ako gledas na 4:3, onda moras imat crne barove gore i dole.
ptspclan.com | visit us ^^
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTL uveo 16:9!
sardax kaže...
Cek, na kakvom TVu gledas? Ako gledas na LCD/PLASMI 16:9, onda ostavi AutoWide ili stavi 16:9, trebalo bi ti biti normalno od ruba do ruba slika i da sve vidis.
Ako gledas na 4:3, onda moras imat crne barove gore i dole.

  Philipsova full HD telka. Ovo su "brzinske" opcije koje imam za sliku:

 

Superzum

 

Movie expand 16:9

 

Siroki zaslon

 

E sad, kad stavim na movie expand dešava mi se ono iz prvotnog posta. To mi se dešava i u dvd filmovima.

 

Btw, radi se o ovom telkaću.

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-32PFL5604H-32-inch-Widescreen-Freeview/dp/B00200LT8K 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2011 12:02 (MegaMass 2000).
15 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
MegaMass 2000 kaže...
sardax kaže...
Cek, na kakvom TVu gledas? Ako gledas na LCD/PLASMI 16:9, onda ostavi AutoWide ili stavi 16:9, trebalo bi ti biti normalno od ruba do ruba slika i da sve vidis.
Ako gledas na 4:3, onda moras imat crne barove gore i dole.

  Philipsova full HD telka. Ovo su "brzinske" opcije koje imam za sliku:

 

Superzum

 

Movie expand 16:9

 

Siroki zaslon

 

E sad, kad stavim na movie expand dešava mi se ono iz prvotnog posta. To mi se dešava i u dvd filmovima.

 

Btw, radi se o ovom telkaću.

 

http://www.amazon.co.uk/Philips-32PFL5604H-32-inch-Widescreen-Freeview/dp/B00200LT8K 

  pa moraš stavit široki zaslon, movie expand je 21:9 ali piše da expandaš 16:9

^^TROLLBUSTER^^ Xfire : mihovil13 Sretna Nova 2011. ! !
15 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

Fak! Džaba njima 16:9 kad su na RTLu, RTLu 2, Novoj TV i Doma TV sapunice i to po cijeli dan. Marš!

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Najjača izjava ikad: Jebasu123: ˝omg ak one nisu darkerice ja sam tramvaj....``
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!

malo da se ponove neke stvari..

 

Here's the problem: any given TV or projector comes in its own native format--typically either 4:3 or 16:9. On the other hand, movies and video come in many different aspect ratio formats. TV programs and videos intended for regular TV are done in 4:3 format, often denoted "1.33" since 4 divided by 3 = 1.33. On the other hand, programs made for HDTV are in 16:9 format, which is 1.78 (16 divided by 9 = 1.78). However, these are not the only two formats that video material comes in. Movies, music videos, and other content on DVD comes in a variety of formats including 1.33, 1.78, 1.85, 2.00, 2.35, 2.4, 2.5, and so on. So not matter what screen type you get, whether 4:3 or 16:9 or 2.35, it will NOT fit all the video material you will want to watch in its native frame.

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice