RTL uveo 16:9!

poruka: 137
|
čitano: 27.621
|
moderatori: XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RTL uveo 16:9!

Zašto jednostavno nebi puštali npr. RTL u 4:3 formatu i u 16:9 pa biraj.

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
jer je 16:9 in... nema tu ima nema... ili ima ili ima... lol
You wanna play rough? I'll play rough!!! Say hello to my little friend!
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTL uveo 16:9!
titan kaže...

Zašto jednostavno nebi puštali npr. RTL u 4:3 formatu i u 16:9 pa biraj.

i mislim da tehnicki nije moguce...

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
RE: RTL uveo 16:9!
titan kaže...

Zašto jednostavno nebi puštali npr. RTL u 4:3 formatu i u 16:9 pa biraj.

a zašto bi ?

Dont bug me!
13 godina
offline
RTL uveo 16:9!

ajde koji je vama vrag... ne mam ni ja lcd i ne zalim se mnogo.. podesis lijepo da ti slika ima gore i dolje crte (letterbox) i to je to.. pa i onako vec mnogo godina svi filmovi na 4:3 televizorima imaju crte tako da se "niti ne primjeti razlika - osim sitnijih titlova"

(....letterbox i sutite... bit ce boljeg vremena kada ce te moci nabaviti i sebi jedan šesnajest:devet tv-ić)

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2011 2:53 (sisko93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: RTL uveo 16:9!
sisko93 kaže...

ajde koji je vama vrag... ne mam ni ja lcd i ne zalim se mnogo.. podesis lijepo da ti slika ima gore i dolje crte (letterbox) i to je to.. pa i onako vec mnogo godina svi filmovi na 4:3 televizorima imaju crte tako da se "niti ne primjeti razlika - osim sitnijih titlova"

(....letterbox i sutite... bit ce boljeg vremena kada ce te moci nabaviti i sebi jedan šesnajest:devet tv-ić)

na mom crt-u slika onda bude previše sužena da stvarno ništ nevidim, a kamoli da vidim dali uopće i ima titlova.Ja na konfi ostavljam 4:3 a ako ikad nabavim drugi tv, lako to riješiti....

Dont bug me!
13 godina
neaktivan
offline
RE: RTL uveo 16:9!
pbandov kaže...
titan kaže...

Zašto jednostavno nebi puštali npr. RTL u 4:3 formatu i u 16:9 pa biraj.

a zašto bi ?

Da mi koji smo dosta novaca potrošili na resivere i televizore s 4:3 formatom uživamo u programima {#}.

15 godina
offline
RTL uveo 16:9!

Dobro pa o kakvim formatima pričate? 4:3 i 16:9?

Pa gdje rtl ima 16:9?

Ja vidim samo rezani i zumirani 4:3 s mutnom slikom i gdje na reklamama i počecima filmova fali pol teksta koji se ne vidi.

Makar to je dobro za mobilne operatere, kad je reklama velikim slovima pišu popusti i razne gluposti, a ono sitno da je popust ako uzmete na 10 godina pretplate je napisano na dnu ekrana koji je ionako odrezan {#}.

Sramota da evo već je 2011. a mi gledamo ovakvu sliku. Istina nije da imaju neki program, ali zna se naći nekaj za pogledat.

 

A vi s 4:3 tv-ima ( mrzim izraz telka :P ) lako se stavi letterbox i gleda normalni format programa. Iako neki stariji crt to nemaju, ali mislim da bi svi DVB-T resiveri to morali imati i problem rješen.

Ja sam dosad na 16:9 lcdu imao razvučeni 4:3 u 16:9 ( radije nego pillarbox) i naviknuo sam se pomalo na razvučene likove , i kolko god se neki ne slagali, ljepše mi je bilo gledat razvučeno i čisto , nego sad zumirano i mutno.

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: RTL uveo 16:9!
nsoul kaže...

Dobro pa o kakvim formatima pričate? 4:3 i 16:9?

Pa gdje rtl ima 16:9?

Ja vidim samo rezani i zumirani 4:3 s mutnom slikom i gdje na reklamama i počecima filmova fali pol teksta koji se ne vidi.

Makar to je dobro za mobilne operatere, kad je reklama velikim slovima pišu popusti i razne gluposti, a ono sitno da je popust ako uzmete na 10 godina pretplate je napisano na dnu ekrana koji je ionako odrezan {#}.

Sramota da evo već je 2011. a mi gledamo ovakvu sliku. Istina nije da imaju neki program, ali zna se naći nekaj za pogledat.

 

A vi s 4:3 tv-ima ( mrzim izraz telka :P ) lako se stavi letterbox i gleda normalni format programa. Iako neki stariji crt to nemaju, ali mislim da bi svi DVB-T resiveri to morali imati i problem rješen.

Ja sam dosad na 16:9 lcdu imao razvučeni 4:3 u 16:9 ( radije nego pillarbox) i naviknuo sam se pomalo na razvučene likove , i kolko god se neki ne slagali, ljepše mi je bilo gledat razvučeno i čisto , nego sad zumirano i mutno.

krenimo redom :D

ovo sta mi gledamo je sve 4:3 program, samo su ga oni prekodirali u 16:9, tj ubacili u adobe 4:3 seriju i izbacili je u 16:9, zato na pola reklama i serija imas gore one bijele crtice na granici slike i "crne trake" ...

a to je sve od ljenosti.

Samo su trebali nazvati davaoca usluge, tj vlasnika licence za pojedinu seriju i zatraziti 16:9 format zbog prelaska na isti, i dobili bi ga bez ikakve naknade ili slicno, samo je to komplicirano, jednostavnije je ovako zajebat sve, ili mozda neznaju...

ovo sta mi gledamo je lose izrendan 4:3 u 16:9, a to se vidi ako detaljnije gledate, svako toliko vidite zelenu sliku, tj 1frame koji montazerski programi ne obrade, pa izbaci "los" frame...

 

potpis :D
15 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
Hacker-ri kaže...

krenimo redom :D

ovo sta mi gledamo je sve 4:3 program, samo su ga oni prekodirali u 16:9, tj ubacili u adobe 4:3 seriju i izbacili je u 16:9, zato na pola reklama i serija imas gore one bijele crtice na granici slike i "crne trake" ...

a to je sve od ljenosti.

Samo su trebali nazvati davaoca usluge, tj vlasnika licence za pojedinu seriju i zatraziti 16:9 format zbog prelaska na isti, i dobili bi ga bez ikakve naknade ili slicno, samo je to komplicirano, jednostavnije je ovako zajebat sve, ili mozda neznaju...

ovo sta mi gledamo je lose izrendan 4:3 u 16:9, a to se vidi ako detaljnije gledate, svako toliko vidite zelenu sliku, tj 1frame koji montazerski programi ne obrade, pa izbaci "los" frame...

 

Da znam sve to, ali mislim da se ni ne trude ubacit u adobe, nego samo zumiraju i tako šalju (ak je moguće) jer ovo nije rendano, da je rendano nebi bila mutna slika ko sad, bila bi izrezana ali ne mutna. A i mislim da su imali oni sve to u 16:9 prije ali su rezali u 4:3 i sad samo zumiraju.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: RTL uveo 16:9!
nsoul kaže...

Da znam sve to, ali mislim da se ni ne trude ubacit u adobe, nego samo zumiraju i tako šalju (ak je moguće) jer ovo nije rendano, da je rendano nebi bila mutna slika ko sad, bila bi izrezana ali ne mutna. A i mislim da su imali oni sve to u 16:9 prije ali su rezali u 4:3 i sad samo zumiraju.

 

ovo je rendan 4:3 u 16:9 jer se vidi po "bad frame" a to vidis na najcesce 2 nacina

 

- bijele tockice na prijelazu sa slike na crnu "16:9 traku"

- zeleni, crveni ili zuti frame

 

i da, moguce je 4:3 direktno slati na 16:9 ali se toplo nadam da to ne rade, ali kako je mutna, sve je moguce...

ocito je da RTL nema pol opreme koja bi se trebala koristit kod 16:9, i da nisu spremni na to...

isto npr NOVA ima malo 4:3 malo 16:9 sto pokazuje da su se oko 29.12.2010 sjetili da od 1.1.2011 krecu sa 16:9...

HRT takoder ima 4:3 emisije i serije i to one koje nisu obradene u 16:9 vec ih imaju samo u 4:3...

bolje tako nego da je lose rendana slika, ali je to dokaz da cemo se nacekat na pravi 16:9 jer je sada svima dobro, rijetki se zale i to je to...

mozda kad udemo u EU dode majstor kakav i zabrani sve sta ima 4:3

potpis :D
15 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
Hacker-ri kaže...
nsoul kaže...

Da znam sve to, ali mislim da se ni ne trude ubacit u adobe, nego samo zumiraju i tako šalju (ak je moguće) jer ovo nije rendano, da je rendano nebi bila mutna slika ko sad, bila bi izrezana ali ne mutna. A i mislim da su imali oni sve to u 16:9 prije ali su rezali u 4:3 i sad samo zumiraju.

 

ovo je rendan 4:3 u 16:9 jer se vidi po "bad frame" a to vidis na najcesce 2 nacina

 

- bijele tockice na prijelazu sa slike na crnu "16:9 traku"

- zeleni, crveni ili zuti frame

 

i da, moguce je 4:3 direktno slati na 16:9 ali se toplo nadam da to ne rade, ali kako je mutna, sve je moguce...

ocito je da RTL nema pol opreme koja bi se trebala koristit kod 16:9, i da nisu spremni na to...

isto npr NOVA ima malo 4:3 malo 16:9 sto pokazuje da su se oko 29.12.2010 sjetili da od 1.1.2011 krecu sa 16:9...

HRT takoder ima 4:3 emisije i serije i to one koje nisu obradene u 16:9 vec ih imaju samo u 4:3...

bolje tako nego da je lose rendana slika, ali je to dokaz da cemo se nacekat na pravi 16:9 jer je sada svima dobro, rijetki se zale i to je to...

mozda kad udemo u EU dode majstor kakav i zabrani sve sta ima 4:3

ja mislim da direktno šalju 4:3 , inače ne bi ovak mutna slika bila.

14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
Ma ne salju direktno ... Ako gledate emisije njihove produkcije (RTL Danas, Exploziv, Exluziv i sta ja znam sta jos), to se vidi da je snimano u 16:9 i slika je odlicna.
Neke serije pustaju u native 16:9, a neke nazalost (vjerovatno nisu stigli sve pripremiti) pustaju u 4:3, odnosno, samo dio od 4:3 koji je 16:9. Nista nije zguzvano, niti rastegnuto, samo jednostavno fali slike.

To je kao kad i ja recimo katkad HD film pustim na LCD TVu ali ga ne drzim u 21:9 nego u 16:9 i tocno se vidi da dio snimljenog materijala fali. Ovo sta RTL radi sa 4:3 u 16:9 znaci da od snimljenog materijala u 16:9 fali jako jaako puno. Fali prvo lijevo i desno sta cini 4:3, pa onda od 4:3 fali gore i dole da dobijemo novi 16:9, odnosno dobijemo sredinu snimljenog dijela ...

Imate na slici:

Zuti kvadrant je 16:9, bijeli je 4:3, a zeleni je ono sta dobijemo danas na RLT/RTL2 kad odrezu taj jadan 4:3.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
sardax kaže...
Ma ne salju direktno ... Ako gledate emisije njihove produkcije (RTL Danas, Exploziv, Exluziv i sta ja znam sta jos), to se vidi da je snimano u 16:9 i slika je odlicna.
Neke serije pustaju u native 16:9, a neke nazalost (vjerovatno nisu stigli sve pripremiti) pustaju u 4:3, odnosno, samo dio od 4:3 koji je 16:9. Nista nije zguzvano, niti rastegnuto, samo jednostavno fali slike.

To je kao kad i ja recimo katkad HD film pustim na LCD TVu ali ga ne drzim u 21:9 nego u 16:9 i tocno se vidi da dio snimljenog materijala fali. Ovo sta RTL radi sa 4:3 u 16:9 znaci da od snimljenog materijala u 16:9 fali jako jaako puno. Fali prvo lijevo i desno sta cini 4:3, pa onda od 4:3 fali gore i dole da dobijemo novi 16:9, odnosno dobijemo sredinu snimljenog dijela ...

Imate na slici:

Zuti kvadrant je 16:9, bijeli je 4:3, a zeleni je ono sta dobijemo danas na RLT/RTL2 kad odrezu taj jadan 4:3.

Ma kužimo sve kaj hočeš reći,

samo kaj ne fali ništa lijevo desno. Fali gore folje.

Jer ak imaš 4:3 i gledaš ga na tv-u 16:9 ti imaš s lijeve i desne strane crte.

RTL zumira sliku tako da popuni te crte lijevo desno i budući da ju jednakomjerno zumira slika se raširi lijevo i desno ali gornji i donji dio se odrežu prilikom zumiranja.

Znači ovaj tvoj zeleni dio rašire preko žutog i zato je mutna slika

Ovo je 4:3 format slike Ovo je 4:3 format slike
ovo je 4:3 format slike na 16:9 tv-u ovo je 4:3 format slike na 16:9 tv-u
ovo je 4:3 format slike razvučen na 16:9 koji pokriva crte s lijeve i desne strane ovo je 4:3 format slike razvučen na 16:9 koji pokriva crte s lijeve i desne strane
ovo je format 4:3 zumiran tako da pokriva crne crte s lijeve i desne strane ali gornji i donji dio su odrezani tako da se dobije "16:9" - slučaj kod rtla ovo je format 4:3 zumiran tako da pokriva crne crte s lijeve i desne strane ali gornji i donji dio su odrezani tako da se dobije "16:9" - slučaj kod rtla
ovo je format 4:3 zumiran tako da pokriva crne crte s lijeve i desne strane ali gornji i donji dio su odrezani tako da se dobije "16:9" - slučaj kod rtla- sivi dijelovi su odrezani ovo je format 4:3 zumiran tako da pokriva crne crte s lijeve i desne strane ali gornji i donji dio su odrezani tako da se dobije "16:9" - slučaj kod rtla- sivi dijelovi su odrezani
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2011 17:55 (nsoul).
14 godina
offline
RE: RTL uveo 16:9!
Govorimo isto ... Svakako, rade sranje. Na kraju dobije skoro samo 1/4 slike od onoga sta treba bit.
ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
offline
RTL uveo 16:9!

Ja sam se naviko na razvučene likove, ali ovo sta RTL reproducira je smješno. Primjeti se da je slika zumirana i rezana pogotovo na vijestima. Jest da ženske izgledaju bolje i neki filmovi ali ostatak užas.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RTL uveo 16:9!

Previše je i MAXtv programa u 4:3 formatu. A najviše me nervira kad, npr. Nova TV prikazuje 16:9 film u 4:3 formatu sa dvije crne crte gore i dolje, pa onda još zbog 4:3 formata imaš dvije crte lijevo i desno, pa dobiješ malu wide sličicu na velikom HD TV-u... Tu donekle pomaže opcija Expand 16:9 movie, ali ako je već film u širokom formatu, pa što ga onda ne prikažu u širokom?!?!

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice