Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 636.078
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
10 godina
odjavljen
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ima sve u TPB dućanu :)

Freeware Junkie Ltd.
Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

jel mogu instalirat windows 7 64bit na 32 bita bez da izgubim podatke?

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
stipee98 kaže...

jel mogu instalirat windows 7 64bit na 32 bita bez da izgubim podatke?

 Može ako zadovoljavaš uslove za 64-bit W7. Za podatke nisam siguran jer najbolje je napraviti clean instalaciju,napravi backup jer tokom clean instalacije sve se briše sa diska/particije gdje ćeš instalirati Windows 7.

Freeware Junkie Ltd.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
stipee98 kaže...

jel mogu instalirat windows 7 64bit na 32 bita bez da izgubim podatke?

 Ne možeš. Možeš samo napraviti backup svega bitnog te početi iznova i napraviti clean install.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozz
Imam problem sa instalacijom WIN7,ja na kompu imam piratsku verziju Win7 Ultimate 64bit,taj Win7 sam instalirao sa usb,ali sad instaliram original sa dvd, u biosu je dvd pod prvi prioritet,i kad restartiram komp boota dvd i krece instalcija i stane na starting windows logu i ne ide više dalje..
kad uđem u safe mode nece ga učitati dokraja,a kad izvadim dvd tj windows sve radi...o čemu se to radi nikad mi se to nije dogadalo..sto puta sam instalirao sa tog dvd i to je placena verzija..ja sam zadnji put instalirao piratsku jer je ovo 32bit a meni je trebala 64 bit.

i da ovaj win instaliram sam zato da ga updatam na Win 10

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Filip100able kaže...


kad uđem u safe mode nece ga učitati dokraja,a kad izvadim dvd tj windows sve radi...o čemu se to radi nikad mi se to nije dogadalo..sto puta sam instalirao sa tog dvd i to je placena verzija..ja sam zadnji put instalirao piratsku jer je ovo 32bit a meni je trebala 64 bit.

 Nuf said ... napravi novi dvd, ili još bolje usb.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

gle to je original win kupio 2010 original imam sve za njega i serial i uputstva i kutiju i cd..

kada sam probao ubaciti taj dvd piše sam loading..u moje racunalo kad idem to otvoriti on mi sam vrti i ona zalena traka nemice se..imam par piratskih verzija..ito mi to radi..da skinem taj sa int isti i aktiviram sam mojim serial key koji sa dobio uz original dvd? i ocu uspjeti onda updatovat na win 10?

12 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

riješio sam problem sa instalacijom,ali kad sam upisao izaslo mi je ovo.. http://s4.postimg.org/cikvgvlz1/265.png .. sakrio sam brojke da se ne vide

znam ovo kako ide..sutra cu zvati ovaj 0800.. ali bojim se da nakon ovog sta mi je izaslo da necu moci preko win updata skinuti win 10 :(

a licenca je original..

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 21:39 (Filip100able).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Dobro vece svima.

Imam jedno pitanje, vezano za instalaciju Windows 7.

U pitanju je laptop Asus X53S K53SJ, posjeduje orinigalni Windows, da li kada upgrade-am se na Windows 10, da li cu opet moci preko Recovery vratiti na fabricke postavke Windows 7.

Trenutno vracam postavke na fabricko, jer nije dugo vremena ciscenj, pa je se svakakvih programa i budalastina navuklo.

Znaci da li cu opet moci vratiti svoj trenutno Windows 7 preko njihovog Recovry Moda.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav. Evo imam jedan probelm. Dobija san laptop ASUS A53e i znaci stari OS je Windows 7 i nezeli se bootat do kraja, ucitava samo onaj Windows logo. I kad idem instalirat ponovo Windows 7/Windows 8.1/Ubuntu zapne na nekom djelu određenom. Jednostavno ko da se neželi instalirat OS. Jeli zna neko do čega je?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Odmah posle instalacije Windows 7 operativnog sustava sledi isto tak drugi korak instalacije to je kako sve na početku zacrtati ili organizovati. Ima disk od 1TB na kom je instaliran Windows 7 64 bitni, je bolje da imam podeljeno na dve paticije (recovery ne brojim) ili da teram na jednoj (moguče je da je dostupanje do podatko brže ?) dalje. Koje mape imate u početko na disku (filmovi,muzika,programi), koje alate (veoma važno pitanje) imate nameštene dodatno odmah instalacije ? Može malo diskusije o tome ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
stručko kaže...

Odmah posle instalacije Windows 7 operativnog sustava sledi isto tak drugi korak instalacije to je kako sve na početku zacrtati ili organizovati. Ima disk od 1TB na kom je instaliran Windows 7 64 bitni, je bolje da imam podeljeno na dve paticije (recovery ne brojim) ili da teram na jednoj (moguče je da je dostupanje do podatko brže ?) dalje. Koje mape imate u početko na disku (filmovi,muzika,programi), koje alate (veoma važno pitanje) imate nameštene dodatno odmah instalacije ? Može malo diskusije o tome ?

 Imam 500GB HDD kojeg podjelim na 100GB C: i 400 GB D: (E:) (Ugrubo ove vrijednosti, svi znamo da to nije tako :P ). Na C: idu naravno Winsi i svi programi koji instaliram, dok na D: particiji držim dokumente i multimediju. Čak sam razmišljao da napravim 50GB za Winse, 70GB za programe i ostalo za dokumente ali nikada nisam siguran dali će 50 i 70 GB biti dovljno za Winse i programe. Uvaženo je pravilo da ako su samo Winsi na C: da se računalo brže podiže ali te dvije minute života mi baš puno i ne znače :)

 

Što se tiče programa koje prvo instaliram to je Chrome i onda oni koji se nalaze na Nintite i nakon toga ashampoo za prženje i Office i Photoshop. I to je uglavnom to. 

 

Naravno driveri prije svega ako sam Win ne povuče :D

 

Gore navedeni tekst se odnosi na moje računalo.

 

 

Kada nekome drugome dižem Windowse onda jednostavno cijeli HDD stavim kao jednu praticiju jer mi se nekoliko puta događalo da čovjeku odijeli HDD na dvije particije kao i sebi te onda čovjek trpa sve na ovih 100GB C: -a, a ovaj ostatak zjapi prazan jer ljudi neznaju.

 

Što se tiče programa isto kao i gore samo bez PS-a.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.8.2015 17:08 (TabInvader).
11 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam problem prilikom instalacije Windows 7, al bukvalno Windows 7, jer Windows 8.1 bez problema instalacije uredno zavrsi.

 

Problem je sljedeći, kada trebam odabrati particiju na koju zelim instalirati izbacuje mi sljedecu poruku: "setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition.."
Trenutno je instaliran Windows 8.1, ali mi je potreban Windows 7, da ne objasnjavam to sad. Uglavnom Windows 8.1 bez problema taj dio prodje, uredno instalacija prodje bez ikakvih gresaka. Pokusao obrisati i formatirati sve particije sa laptopa, i napraviti jednu, ali opet isto.
Na internetu sto sam pronasao nekih tutorijala i caka, nista ne radi kod mene, taj dio nikako ne zeli proci. Isto tako kontam da na instaliram Windows 8.1, i na jednu particiju raspakujem .iso fajl i da sa te particije instaliram Windows 7, nasao sam da je i tako moguće??
U pitanju je Asus F502C laptop.

 

Nadam se da ce neko pomoci, i da tema nije bas zastarila.

Hvala unaprijed.

 

 

EDIT:

Problem je riješen, tako da ako neko bude imao isti problem, neka pokuša sljedeće: (preuzeto sa "Windows 7 tutorijali i trikovi" teme sa ovog foruma

Ukoliko windowse imamo u .iso fileu na hard disku jednostavno ih možemo instalirati s njega bez prženja, mountanja ili prebacivanja na USB drive.

Dakle za instalaciju nam je potreban postojeći OS te particioniran hard disk...

Idemo:

 

  • Raspakiraj .iso file s nekim programom poput winrar-a na onu particiju gdje nećemo instalirati windows 7(preporučuje se)
  • Particija mora imati minimalno 8GB slobodnog prostora
  • pokreni setup(standardna instalacija kreće)
  • ako si kojim slučajem instalirao na particiju gdje je prethodno bio instaliran windows jednostavno obriši windows.old mapu
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2015 20:14 (MrRango).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Ovako treba mi pomoc mala,treba mi link od win7 64 bit da instaliram windows preko usb,pogledo sam ovaj video di lik instalira win 7 ali nema nigdje linka

 

 

I da zanima me dali je tako ispravno instalirati preko usb ili postoji bolji nacin,inace sam uvijek preko dvd dizo win.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Traženje ili davanje piratskih linkova preko foruma je zabranjeno, pa si malo pripazi na to.

 

A što se tiče instalacije sa USB ili CD/DVD-a to ti je ista stvar tako da nijedan od ta dva načina nije ''ispravniji''. Razlika ti je samo što za instalaciju moraš paziti da ti matična podržava bootanje sa USB-a i da napraviš bootabilni USB sa nekim od programa koji služe za to. 

 

I što se same instalacije preko USB-a tiče, dosta je brža tako da ja u zadnje vrijeme gotovo sve Windowse instaliram na taj način.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Igzy20 kaže...

Traženje ili davanje piratskih linkova preko foruma je zabranjeno, pa si malo pripazi na to.

 

A što se tiče instalacije sa USB ili CD/DVD-a to ti je ista stvar tako da nijedan od ta dva načina nije ''ispravniji''. Razlika ti je samo što za instalaciju moraš paziti da ti matična podržava bootanje sa USB-a i da napraviš bootabilni USB sa nekim od programa koji služe za to. 

 

I što se same instalacije preko USB-a tiče, dosta je brža tako da ja u zadnje vrijeme gotovo sve Windowse instaliram na taj način.

 Ovako imam problem skino sam windows i taj download tool no kad ga stavim u program windows i  krenem napravit boot na usb pise mi We were unable to copy this files plese check your usb file or iso.Nekuzim zasto nece usb sam danas uzo novi od 32 gb i radi ali ne znam sto nece kopirat

14 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Acex kaže...

 Ovako imam problem skino sam windows i taj download tool no kad ga stavim u program windows i  krenem napravit boot na usb pise mi We were unable to copy this files plese check your usb file or iso.Nekuzim zasto nece usb sam danas uzo novi od 32 gb i radi ali ne znam sto nece kopirat

 Instaliraj rađe "PowerIso", i preko njega kreiraš bootabilni usb ili neki drugi Iso softver.

Za zahvalu klikni na Hvala
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Rufus je naljbolji tool za pravljenje USB bootabilne instalacije iz ISO fajle.... naročito ako treba za UEFI boot na GPT disku (+3TB diskovi)

 

http://rufus.akeo.ie/

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2015 18:44 (dadn).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Hvala decki no skino sam neki random win 7 i napravio boot preko windows tool i zasad radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pozdrav svima...

 

Prvi put sam na ovoj temi i ne znam jel možda već negdje bilo odgovora na problem koji imam pa ako je ispričavam se i molim linkove ak nije problem 

 

Ovak...trabao sam na jedan stari komp sa XP-om staviti 7-micu ali nije htio bootat sa DVD-a jer kaže nešto kao "UDF file system nije podržan ili tak neš"!

 

Evo slika kako sam pržio DVD i jasno se vidi da imam bootabilnu .ISO sliku a na kraju opet ispadne UDF koji dotični komp ili pržilica (ne znam) ne uspijeva očitati!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
andi.cro kaže...

Evo slika kako sam pržio DVD i jasno se vidi da imam bootabilnu .ISO sliku a na kraju opet ispadne UDF koji dotični komp ili pržilica (ne znam) ne uspijeva očitati!

 

 KLIK

 

Microsoftov alat, napravljen baš za to.

 

BTW, file sistem JESTE UDF,

 tak da se zapitaj dali je problem možda negdje drugdje.

 

Jeli optički pogon ispravan, koliko je star. Ako nejde drugačije, probaj instalaciju sa usb-a.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2015 13:14 (kizo2703).
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pa treba mi bootabilni win.7 DVD koji nije UDF...jel to uopče moguće i kak konvertirati UDF u nešto drugo ni sam ne znam šta???

 

DVD pržilica radi ali je stara ( stari PLEXTOR)

 

Imam Corsair USB stick "Voyager 3.0" od 16GB i kad ga zaštekam u bilo koji utor tog pc-a, on ga ne prepoznaje tj. kaže da nema drivera za njega i onaj sistem "Found new hardware wizard" kaže da nije moguće naći driver za taj USB!

Probao sam i na netu posebno pronaći drivere za taj USB ali bezuspješno.

 

Eto, ni prek DVD-a ni prek USB-a ne uspijevam reinstalirati winse, nemreš vjerovat 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2015 13:20 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
andi.cro kaže...

Pa treba mi bootabilni win.7 DVD koji nije UDF...jel to uopče moguće i kak konvertirati UDF u nešto drugo ni sam ne znam šta???

 Ne, nije. Bilo koji optički pogon će iso image spržiti u udf format. Uvijek.

 

I bilo koji optički pogon "mlađi" od 10 godina ga mora moći pročitati.

andi.cro kaže...

Eto, ni prek DVD-a ni prek USB-a ne uspijevam reinstalirati winse, nemreš vjerovat 

 Onda izvadi disk iz tog PC-a, zasštekaj u bilo koji drugi ispravan PC i instaliraj Windowse na njemu. Naravno, prije same instalicije isključi ostale diskove, da ti boot ''ne pobjegne'' na neki drugi disk.

 

Jedina razlika je da nakon prvog reboota, kad počne sa ''installing devices'' jednostavno ugasiš PC na gumb i vratiš ga u originalni PC.

(Čak i ako ga pustiš da napravi instalaciju do kraja, do ''create account'', nebi trebalo biti problema - bitno je samo da ga tada ugasiš, bez daljnih koraka)

 

Tada ga upali i pusti da dovrši instalaciju.

 

Radil sam to već X puta i nikad problema.

 

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2015 13:47 (kizo2703).
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Probat ću...

 

Hvala 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
andi.cro kaže...

Probat ću...

 

Hvala 

 Kad pržiš DVD, prži najsporije, jer ga neće učitat kad bota , iako ga u windowsima prepoznaje.

Za zahvalu klikni na Hvala
9 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

moze pomoc kod dizanja sustava

puno puta sam to vec radio na raznim racunalima ali na ovom laptopu nikako ne mogu nadoc

svaki savjet dobro dosao

na njemu je win 8.1 sad a zelim staviti win 7

hp 15 g001sm 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Googlao sam i googlao, tražio i tražio te nisam nikako uspio naći Windows 7 sa integriranim SP1

Koji god link za download Windows 7 bi kliknuo, otvara mi se ova stranica (slika), kak i gdje da nađem w7-sa sp1???

 

 

EDIT: Nađoh neki link sa googledrive (ko zna jel valja ili ne, barem nema virusa)...VT-LINK

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2015 11:46 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
andi.cro kaže...

Googlao sam i googlao, tražio i tražio te nisam nikako uspio naći Windows 7 sa integriranim SP1

Koji god link za download Windows 7 bi kliknuo, otvara mi se ova stranica (slika), kak i gdje da nađem w7-sa sp1???


 Tražiš ''Windows 7 SP1 untouched''.

 

Imaš PP.

 

Inače, ako u sources folderu izbrišete ei.cfg file,

prilikom boota možete birati koju Windows ediciju ćete instalirati.

 

Brisanje se radi sa eicfg removal utility.

 

Službeni download radi, ali samo sa original ključem i SAMO za Retail izdanja.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2015 17:04 (kizo2703).
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Tražim Win.7 sa integriranim SP1

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
andi.cro kaže...

Tražim Win.7 sa integriranim SP1

 Imaš linkove. A ako imaš original ključ, možeš skinuti i original sa MS stranica.

 

Oba imaju integrirani SP1.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice