Instalacija Windows 7 operativnog sustava izdvojena tema

poruka: 2.252
|
čitano: 636.105
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imam problem.

Pokušavam instalirati sedmicu i kad dođe do pola instalacije dobijem error code: 0x80070570.

 

Na webu sam pronašao da se radi o pokvarenoj memoriji i da ju treba izvaditi i zamijeniti.

Memorija je potpuno nova i kupljena u dućanu prije 6 dana.

Radi se o dva keksa Kingston 8GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM HyperX FURY Black Series.

 

Sutra idem u dućan reklamirati.

 

Dali je netko imao ovu grešku sa memorijom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Renta10 kaže...

Imam problem.

Pokušavam instalirati sedmicu i kad dođe do pola instalacije dobijem error code: 0x80070570.

 

Na webu sam pronašao da se radi o pokvarenoj memoriji i da ju treba izvaditi i zamijeniti.

Memorija je potpuno nova i kupljena u dućanu prije 6 dana.

Radi se o dva keksa Kingston 8GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM HyperX FURY Black Series.

 

Sutra idem u dućan reklamirati.

 

Dali je netko imao ovu grešku sa memorijom?

 Testiraj ju memtestom 86+ pa tek ako tad utvrdiš neispravnost nosi na servis http://www.memtest.org/

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Kako da pokrenem Memtest kad Windovsi nisu instalirani? Radi se o prvoj instalaciji na novom kompu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Pa memtest se ne pokreće iz Windowsa. Skineš bootabilni image, spržiš na CD ili napraviš bootabilni stick, ubaciš taj CD/stick u PC koji planiraš testirati, upališ ga, odabereš boot sa CDa/USBa i memtest krene.

 

Samo nemoj pitati kako jer ima milijun i pol tutoriala kako se to radi.

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Neću pitati. 

 

Ali morati ću do druge lokacije i drugog kompa.

No, upravo čitam na webu da može biti i još nekoliko uzročnika ovog errora.

 

Aj javite se ako je netko ovo riješio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Jesi probao pokrenuti sa jednom pločicom, mijenjati ih po slotovima i tako....?

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Upravo sada to pokušavam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Zamijenio sam mjesta memoriji, zatim izvadio svaku posebno i probao na oba dva slota i ništa, opet isti error.

Dali to znači da nije do memorije i bez da radim Memtest..ili može značiti da su oba keksa pokvarena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

jes proba s drugim instalacijskim medijem ?

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Da, sumnjam i na corupt ISO file.
Danas bi trebao dobiti DVD sa Windows 8.1 pa ću probati.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Imao sam isti problem kad sam htio instalirao Win 8.1 na laptop.

 

 

Bacalo mi je error za koji google kaže da je greška u RAM memoriji iako do sad nikakvih problema sa tim nisam imao. Stvar je bila u ISO datoteci, očito je bila greška prilikom downloada jer kad sam je obrisao i ponovno skinuo (original ISO sa Dreamsparka) radilo je bez problema.

 

Pokušaj i ti sa drugom ISO datotekom. Ako i dalje bude javljao error napravi što su ti preporučili iznad.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Odradio sam Memtest86. Rezultat je: Pass complete no errors.

 

Dali je to 100% potvrda da je s memorijom sve u redu, preciznije, koliko se Memtestu može vjerovati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Meni je uvik vjerno služio i pokvarene ramove otkrivao. Tako da ja Memtestu virujen

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Riješio problem...bila je rijeć o lošoj iso datoteci.

 

Tijekom instalacije Windows je prepoznao i SSD i HDD. Nakon instalacije vidi samo SSD na kojem su Windowsi. HDD je nestao.

Siguran sam da je rješenje banalno i već opisano u temi...ali da ne tražim.. Može kratka uputa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Desni klik na My computer, pa na Manage, pa disk management. VIdi da li ti je tamo hdd vidljiv.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

Riješeno, tnx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

probao sam potražiti odgovor ali nisam uspio pronaci.

 

dakle. uz laptop sam dobio instalirane win7 home. no kako su bili na njemackom. od kupovine (prije 3 godine) sam ponovo instalirao win 7 ultimate ali naravno neorginalne.

sada bih prešao na win10. ali bih prethodno instalirao win7home s orginalnim key-em i prebacio se na win 10. tako da imam sve legalno.

 

dali je to moguce i sto tocno trebam skinuti?

hoce li mi key koji je bio za njemacke win 7 home raditi na win 7 home engleski?

 

EDIT:

kad idem preuzeti iso s MS stranice i upišem key pojavi se ovo:

"Prije korištenja kopija operacijskog sustava s ovog web-mjesta za instalaciju, ponovnu instalaciju ili oporavak uređaja s unaprijed instaliranim operacijskim sustavima od proizvođača uređaja ili dobavljača zatražite prilagođene upravljačke programe i aplikacije specifične za vaš uređaj. Korištenjem operacijskih sustava kopiranih s ovog web-mjesta za instalaciju, ponovnu instalaciju ili oporavak mogli biste poništiti ugovor o podršci s proizvođačem ili dobavljačem. Tijekom instalacije možda će se ukloniti upravljački programi ili programi koje je instalirao proizvođač ili dobavljač uređaja."

 

EDIT 2:

riješeno. skinuo sam win10 iso. napravio boot usb. bilo je malo zezancija s nekim errorom. kod instalacije sam upisao win7 home key i sve radi.

znaci cista instalacija win10. bez upgradea

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.1.2016 0:19 (zeryx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
zeryx kaže...

..

 

EDIT 2:

riješeno. skinuo sam win10 iso. napravio boot usb. bilo je malo zezancija s nekim errorom. kod instalacije sam upisao win7 home key i sve radi.

znaci cista instalacija win10. bez upgradea

- naravno, to radi od prošle godine.. key+clean.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

dobar dan,ovako instalirao sam windows 7 ultimate 32 bit,na staru kantu socket 775, intel pentum 4.mislim da je dual cor,2.66ghz.

memorija je 1ddr.rama1,75gb.hard je ata/pata 70gb.problem je jer mi neda povuc update.pa bih molio pomoc.

dr,mozeli me, tko uputit gdje naci drawere, za maticnu.gigabyte ga-8ipe775-g.ja guglao i jedino sto dobijem neke skener driver

koji skenira driver za povuc,ali moram ga kupit, da bih povukao drivere za maticnu i ostalo molio bih rijesenje...

i trece kako da u biosima podesim ono dizanje sistema da mi odmah ide na ucitavanje windowsa.lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

.. SP1 + update.. (MS support roadmap)

+ i tad strpljenja... više sati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 17:02 (ihush).
14 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

.. SP1 + update.. (MS support roadmap)

+ i tad strpljenja... više sati.

 

zapravo nekuzim taj sp1+update.. ms support roadmap,gdje to uradim i kak....mozes

mi malo to bolje pojasnit umjesto skracenice..lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2016 21:18 (fight).
15 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava

win 7 bez SP1 nema više support (update s MSovih servera, do 2014te). Roadmap..

Da bi bilo što mogao, moraš imati SP1 .. servis pack. MS ukida i taj način, jer je već odavno trebao postojati SP2, sad i SP3.. jer sve mijenjaju, pa se u slučaju win8 to naziva novi OS.. win.8.1 ili upgrade.

 

-ako neki termin-naziv ne znaš, zna google, da si utipkao dobio bi odgovor trenutno (točan)... npr.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
ihush kaže...

win 7 bez SP1 nema više support (update s MSovih servera, do 2014te). Roadmap..

Da bi bilo što mogao, moraš imati SP1 .. servis pack. MS ukida i taj način, jer je već odavno trebao postojati SP2, sad i SP3.. jer sve mijenjaju, pa se u slučaju win8 to naziva novi OS.. win.8.1 ili upgrade.

 

-ako neki termin-naziv ne znaš, zna google, da si utipkao dobio bi odgovor trenutno (točan)... npr.

 

 Ok sad mi jasno, ali moji windowsi 7 jesu sp1,bar tak pise na njima,e sad meni se ipak radio update ali je bio skriven,znaci nisam ga vidjeo na ekranu,da mogu oznacit ono kaj zelim,kaj ne zelim.

u bit, mi se samo u star tamo gasi ili resart, imao sam oznaku samo ugasi racunalo, i kad ugasim racunalo onda mi je povlacio update pod crnim ekranom ili kad upalim racunalo pod plavim ekranom.

tako da mi je u biti tek sad poce ono update vrsit normalno ali zasto je tak bilo i zbog cega neznam.ali bitno je da sad sljaka.

e sad me muce biosi kako u njima sredit dizanje sistema a da mi odmah pocme na ocitavanje windowsa,bez onih ocitavanja slova itd.....

 

15 godina
online
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
fight kaže...
..ali moji windowsi 7 jesu sp1,bar tak pise na njima,e sad meni se ipak radio update ali je bio skriven,znaci nisam ga vidjeo na ekranu,da mogu oznacit ono kaj zelim,kaj ne zelim.

u bit, mi se samo u star tamo gasi ili resart, imao sam oznaku samo ugasi racunalo, i kad ugasim racunalo onda mi je povlacio update pod crnim ekranom ili kad upalim racunalo pod plavim ekranom.

tako da mi je u biti tek sad poce ono update vrsit normalno ali zasto je tak bilo i zbog cega neznam.ali bitno je da sad sljaka.

e sad me muce biosi kako u njima sredit dizanje sistema a da mi odmah pocme na ocitavanje windowsa,bez onih ocitavanja slova itd.....

 

- u prvom odgovoru je i ''strpljenje..''.

kad se navode podaci tad se mora navesti win7 ili 7sp1.. upravo to je pitanje, tj. update..

+ '' piše i Mile..''

-računalo se može/treba posdesiti. Sve, pa i update.. ili automatika. Loša ideja je gasiti..

-biosi? .. svašta. Podesi, ovisno o opcijama koje ti MBO-chipset BIOS nudi, ovisno o već instaliranom OSu (nešto ne smiješ mijenjati), ovisno o željama .. i razumijevanju. Sve imaš u manualu za MBO. POST je ugl opcija, dali će biti prikazano, skriveno.. nevažno. (neke stvari ako ne razumiješ, ne diraj ili prouči, vikendom čarobna kugla ne radi, pa samo ono što navedeš, kao podatke, možemo vidjeti).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Instalacija Windows 7 operativnog sustava

pozdrav ljudi, sutra ujutro trebam prijatelju instalirati windows 7 na laptop, imao je nekih problema pa sad ćemo dići sve iz početka. Ja sam sebi sam dizao sustav prije par godina i sve je prošlo dobro, a tu su i upute na prvoj stranici ove teme, tako da mislim da s te strane neće biti problema. jedino što me sada muči što sam skinio windows koji je .iso datoteka, pa me zanima postoji li neki način da izbjegnem prženje toga na dvd i da mu instaliram windows preko eksternog hard diska? vidio sam ovaj rufus program ali ne znam baš kako se koristi, pokušao sam otići započeti taj proces i izbacilo mi je prozor na kojem je pisalo da će mi obrisati sve sa tog eksternog hard diska, a to mi baš i ne odgovara. hvala lijepa na pomoći ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Cansee kaže...

pa me zanima postoji li neki način da izbjegnem prženje toga na dvd i da mu instaliram windows preko eksternog hard diska?

 Skini rufus:

 https://rufus.akeo.ie/

 

Uz pomoć njega napravi bootabilni usb.

 

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/software/how-use-rufus-120183-3369285/

9 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Brian kaže...
Cansee kaže...

pa me zanima postoji li neki način da izbjegnem prženje toga na dvd i da mu instaliram windows preko eksternog hard diska?

 Skini rufus:

 https://rufus.akeo.ie/

 

Uz pomoć njega napravi bootabilni usb.

 

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/software/how-use-rufus-120183-3369285/

 naravno to će mi obrisati sve sa eksternog harda?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Cansee kaže...
Brian kaže...
Cansee kaže...

pa me zanima postoji li neki način da izbjegnem prženje toga na dvd i da mu instaliram windows preko eksternog hard diska?

 Skini rufus:

 https://rufus.akeo.ie/

 

Uz pomoć njega napravi bootabilni usb.

 

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/software/how-use-rufus-120183-3369285/

 naravno to će mi obrisati sve sa eksternog harda?

 Da, i treba ti stick najmanje 4 GB. Ukoliko kasnije na usb bootabilni uređaj dodaš neku datoteku postoji velika mogućnost da ti neće više biti bootabilan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.1.2016 23:11 (Brian).
9 godina
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Brian kaže...
Cansee kaže...
Brian kaže...
Cansee kaže...

pa me zanima postoji li neki način da izbjegnem prženje toga na dvd i da mu instaliram windows preko eksternog hard diska?

 Skini rufus:

 https://rufus.akeo.ie/

 

Uz pomoć njega napravi bootabilni usb.

 

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/software/how-use-rufus-120183-3369285/

 naravno to će mi obrisati sve sa eksternog harda?

 Da, i treba ti stick najmanje 4 GB. Ukoliko kasnije na usb bootabilni uređaj dodaš neku datoteku postoji velika mogućnost da ti neće više biti bootabilan.

 ne znam jesam li shvatio, dakle napravim bootabilni eksterni hard, insatliram prijatelju windowse, poslije toga vratim hard na staro i koristim ga normalno, ali u slučaju da za 2 mjeseca opet želim korsititi hard za instaliranje windowsa neću više moći?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Windows 7 operativnog sustava
Cansee kaže...
Brian kaže...
Cansee kaže...
Brian kaže...
Cansee kaže...

pa me zanima postoji li neki način da izbjegnem prženje toga na dvd i da mu instaliram windows preko eksternog hard diska?

 Skini rufus:

 https://rufus.akeo.ie/

 

Uz pomoć njega napravi bootabilni usb.

 

http://www.pcadvisor.co.uk/how-to/software/how-use-rufus-120183-3369285/

 naravno to će mi obrisati sve sa eksternog harda?

 Da, i treba ti stick najmanje 4 GB. Ukoliko kasnije na usb bootabilni uređaj dodaš neku datoteku postoji velika mogućnost da ti neće više biti bootabilan.

 ne znam jesam li shvatio, dakle napravim bootabilni eksterni hard, insatliram prijatelju windowse, poslije toga vratim hard na staro i koristim ga normalno, ali u slučaju da za 2 mjeseca opet želim korsititi hard za instaliranje windowsa neću više moći?

 Shvatio si dobro. Zbog toga kupi USB stick od 8 GB za 25 kn novi i imaj ga samo za windows instalacije, ne znaš kad bi ti opet moglo zatrebati:

 

https://www.fenix.hr/product.asp?product=usb-stick-takems-8gb-mem-drive-color-line-nt-plavi&code=F408085

 

 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Instalacija Windows XP operativnog sustava, Windows 7 USB/DVD Download Tool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice