eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.379
|
čitano: 5.099.760
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav! Zanima me da li postoji jos koja slicna stranica poput ebaya, al da je sigurna i provjerena?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Mozda da velis ako zelis nesto konkretno naruciti..

 

Sa banggooda je narucivalo dosta forumasa.. Ako te interesiraju smartphoni i svakakva elektronička i ostala roba imas i:

http://www.pandawill.com/

http://www.geekbuying.com/

http://www.to2c.com/

★★★★★☆
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

A nekaj sa odjecom i obucom?

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Od takvih znam samo za banggood...

★★★★★☆
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
razvan_rat kaže...

A nekaj sa odjecom i obucom?

http://www.sportsdirect.com/  iz Britanije, provjereno dobro, original sve.

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
dombak1608 kaže...
razvan_rat kaže...

A nekaj sa odjecom i obucom?

http://www.sportsdirect.com/  iz Britanije, provjereno dobro, original sve.

 

Dodatan plus za ovu stranicu. Dobra i za kupovinu sportske opreme.
12 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Prvo pročitaj ovo: http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Ako ti carina pošalje zahtjev za dostavu računa, ti ćeš morati napisati vrijednost robe i svojim potpisom jamčiti da to košta toliko koliko si napisao. Carina ti to ne mora povjerovati - ako ti ne povjeruje, obavit će procjenu i zaračunati ti PDV na to.

Znači meni frend pošalje nešto kao poklon. I unutra može biti neki njegov najdraži kipić ili babuška ( ili u ovom slučaju dvije zastarjele komponente)...koja nekom vrijedi 5kn a nekom 500kn...I sad kak se njima svidi oni na to mogu lupit carinu i pdv? Koja je njima računica za to? I da li u slučaju ako obave procjenu i zaračunaju pdv...da li ja plaćam i to što su procjenili i pdv ili samo pdv? Kak oni mogu procijeniti koliko vrijedi neki prastari athlon 64 dualcore...neka stara grafička...Ne želim da me itko {#} za neke prastare komponente koje mi frend želi poklonit jer njemu skuplja prašinu...pa bolje da pitam nego da se iznenadim kad mi pošalje.

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
iAvenger kaže...
I sad kak se njima svidi oni na to mogu lupit carinu i pdv?

Nema carine za elektroničke komponente.

 

iAvenger kaže...
Koja je njima računica za to?

Nazovi ih pa pitaj.

 

iAvenger kaže...
I da li u slučaju ako obave procjenu i zaračunaju pdv...da li ja plaćam i to što su procjenili i pdv ili samo pdv?

LOL. Samo PDV, naravno. I troškove carinjenja. I troškove otkupnine pošti. Znači po paketu te ispadne nekih 30 kn + PDV na sadržaj paketa.

 

iAvenger kaže...
Kak oni mogu procijeniti koliko vrijedi neki prastari athlon 64 dualcore...neka stara grafička...

Nazovu CIA-u i FBI, da im oni istraže tržišnu vrijednost te robe. Ili možda samo zatvore paket kad vide kolko prašine i mucica se nalovilo.

11 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
iAvenger kaže...
I sad kak se njima svidi oni na to mogu lupit carinu i pdv?

Nema carine za elektroničke komponente.

 

iAvenger kaže...
Koja je njima računica za to?

Nazovi ih pa pitaj.

 

iAvenger kaže...
I da li u slučaju ako obave procjenu i zaračunaju pdv...da li ja plaćam i to što su procjenili i pdv ili samo pdv?

LOL. Samo PDV, naravno. I troškove carinjenja. I troškove otkupnine pošti. Znači po paketu te ispadne nekih 30 kn + PDV na sadržaj paketa.

 

iAvenger kaže...
Kak oni mogu procijeniti koliko vrijedi neki prastari athlon 64 dualcore...neka stara grafička...

Nazovu CIA-u i FBI, da im oni istraže tržišnu vrijednost te robe. Ili možda samo zatvore paket kad vide kolko prašine i mucica se nalovilo.

{#} svaka čast na strpljenju i odgovorima na pitanja o funkcioniranju državne uprave onima koji o tome ništa ne znaju , ali sa ovima dolje ( CIA  i FBI  ) se ne bih igrao čak ni u šali ! {#}

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dakle ovako: 18.10 sam od selera kupila robu i odmah platila, račun sa troškovima transporta. Seler je provjereni, ima brdo pozitivnih i jednu negativnu. U profilu piše da šalje robu u roku od dva dana nakon vidljive uplate. Ja platila, ona se zahvalila i sad ja čekam dan kad ću dobiti mail da je roba poslana. Do danas nije... E sad, mi jesmo u međuvremenu tipkale, ja pitala kad će, ona sad će, bla, bla... U međuvremenu sam naručivala još robe, sve je uredno poslano, nešto je već i u RH, samo ona ništa. Prestala je odgovarati na moje mailove i otvorila sam dispute. E onda se javila, da kao neka se maknem sa njenog računa, jer ne može raditi i da je ona bila u pošti i da slanje moje robe košta još 10$ više, neka joj to uplatim i da će poslati. WTF? Odgovorila sam joj da sam ja invoice platila sa paprenim troškovima slanja i da mi ne pada na pamet uplačivati još i neka mi vrati novce, jer više ne želim njenu robu. Od onda se ne javlja...

Oprostite što sam odužila... Moje pitanje- da li da ćekam do isteka disputa (odnosno do pred kraj) i čekam šta će biti ili da odmah idem u claim? Molim savjet!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
iAvenger kaže...
mbaksa kaže...

Prvo pročitaj ovo:  http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Ako ti carina pošalje zahtjev za dostavu računa, ti ćeš morati napisati vrijednost robe i svojim potpisom jamčiti da to košta toliko koliko si napisao. Carina ti to ne mora povjerovati - ako ti ne povjeruje, obavit će procjenu i zaračunati ti PDV na to.

Znači meni frend pošalje nešto kao poklon. I unutra može biti neki njegov najdraži kipić ili babuška ( ili u ovom slučaju dvije zastarjele komponente)...koja nekom vrijedi 5kn a nekom 500kn...I sad kak se njima svidi oni na to mogu lupit carinu i pdv? Koja je njima računica za to? I da li u slučaju ako obave procjenu i zaračunaju pdv...da li ja plaćam i to što su procjenili i pdv ili samo pdv? Kak oni mogu procijeniti koliko vrijedi neki prastari athlon 64 dualcore...neka stara grafička...Ne želim da me itko {#}  za neke prastare komponente koje mi frend želi poklonit jer njemu skuplja prašinu...pa bolje da pitam nego da se iznenadim kad mi pošalje.

Računica im je takva da nisu glupi i ne može ti frend na poklon poslati iPad i da ti na njega ne platiš carinu.

 

Ako ti pošalje nešto što ne vrijedi, svojim potpisom ćeš garantirati da to ne vrijedi više od nekog mizernog iznosa i to je to.

12 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ovako imam pitanje u vezi onog limita od 10 itema ili $500.
Znaci ovaj mjesec sam prodao jedan item i onda dao refund jer se je kupac predomislio a nisam s*pak da mu necu vratiti onda (znam da prema zakonu nema predomisljanja ali nisam takav, naci cu drugog kupca).
No i uglavnom sad mi se u taj limit racuna i tih $200 koje sam vratio. Zasto? Zasto se tih $200 ne izbrise da mogu staviti novi listing? Jer mi je jos preostalo samo $80, a taj item prodajem za $200.
Da kontaktiram koga? Gdje?
Hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Znaci ovako, planiram narucit monitor i graficku sa ebaya, monitor je iz koreje(344$), a graficka iz nizozemske(319$), ima li tu ikakve carine ili nekakvih dodatnih troskova (shipping je free iz koreje, a iz nizozemske je negdje 5gbp) ?. Sljedece sta me zanima je ovo(btw. ovo je sa AMAZONA); osvojio sam neke slusalice (gamdias ghs2000, 7.1 surround) nisam siguran odakle se salju, vjv. azija ili USA, i sad me zanima da li ja moram placat neke troskove za to ? (cijena je negdje 92~100$)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.11.2014 15:40 (Antrox).
Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Antrox kaže...

Znaci ovako, planiram narucit monitor i graficku sa ebaya, monitor je iz koreje(344$), a graficka iz nizozemske(319$), ima li tu ikakve carine ili nekakvih dodatnih troskova (shipping je free iz koreje, a iz nizozemske je negdje 5gbp) ?. Sljedece sta me zanima je ovo(btw. ovo je sa AMAZONA); osvojio sam neke slusalice (gamdias ghs2000, 7.1 surround) nisam siguran odakle se salju, vjv. azija ili USA, i sad me zanima da li ja moram placat neke troskove za to ? (cijena je negdje 92~100$)

You don't need to ask

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sta je ebay invoice,imam 1.7 dolara.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Dobar dan,imam jedno pitanje,narucio sam par stvari preko ebay-a i uvijek mi je pisalo ''Estimated delivery'' a sada za jedan predmet ne(prosla su vec 4 dana),nisam ni dobio tracking number,moze li mi netko pojasniti o cemu se radi? hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 15:34 (jura249).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Strpi se malo, nemoj odmah paničariti.

11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pogledaj ovaj jedan negativni dojam : klik

Kupac ima 0 dojmova, ko ce ga znati...

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 16:53 (Haker_x).
11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

hvala,vidjet cemo :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 17:22 (jura249).
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Kolacic kaže...

Sta je ebay invoice,imam 1.7 dolara.

?

14 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Kolacic kaže...
Kolacic kaže...

Sta je ebay invoice,imam 1.7 dolara.

?

To je vjerovatno provizija koju moras platiti ebay-u za nesto sto si prodao na ebayu

http://www.speedtest.net/result/3149309179.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

nisam nis prodao i to se pojavilo kad su mi magicno 2 dolara nestala sa paypala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...

Zamisli da ih deseci ili stotine tisuća ljudi svakodnevno dave sa stvarima koje čitamo u ovoj temi! Pa ničim drugim se ne bi mogli baviti! Ako hoćeš kvalitetni support, onda nećeš kupovati preko eBaya. Drugim riječima, na eBayu support mijenjaš za niske cijene.

pa to su nekad radili pa im očito dopi*dilo, što nije u redu jer tu možemo dobit dobar odgovor ali i nagađati, a s njima je drito u glavu i oni bi to trebali da rade, a ne skrivati se od korisnika koji traže pomoć/objašnjenje... kad smo već kod toga šteta je što u ovoj temi skoro u 90%  slučaja jedino Ti pomažeš, a ostalo pripada drugima (rijetki pomognu, neki pišu tek nešto da pišu), te osobno mislim da bi svi već odavno tražili neku pomoć drugdje da nema Tebe koji ovu temu držiš i pomažeš kako znaš. Što se tiče niskih cijena tu se nebih složio (kod nas je situacija  takva kakva je, ali osobno mislim da smo neka bogatija država i mi bi uzimali novo i skuplje (ima naših koji sigurno i to uzimaju a ne samo sitne nove stvari), a tu i tamo se cjenkali il kupili korišteno) jer ima tu puno novih stvari, mnogi dućani koji imaju odjel za ebay i prilično skupe stvari, a nesmijemo zaboraviti i razne kolekcionare.

 

mbaksa kaže...

BTW zar nema PayPal svoj Resolution Center? Probaj tamo otvoriti case.

 

mislim da sam s tim zakasnio jer davno je prošlo 45 dana, a ja se budala toga nisam odma sjetio dok me nisi Ti podsjetio :/

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.11.2014 21:53 (9090).
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Putem aukcije na ebay sam prodao stvar u vrijednosti 200$ i kupac je sve uredno platio i sad kupac traži povrat novac (sve mu je uredno stiglo). 

 

1. Ja sam tih 200$ prebacio na karticu i sada me zanima može li ebay uzet te novce sa kartice u slučaju da idiot (kupac) dobije slučaj?

2. Ako pokupim sve novce sa kartice i maknem karticu sa paypal može li onda ebay nešto učiniti?  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Lemr kaže...

Putem aukcije na ebay sam prodao stvar u vrijednosti 200$ i kupac je sve uredno platio i sad kupac traži povrat novac (sve mu je uredno stiglo). 

 

1. Ja sam tih 200$ prebacio na karticu i sada me zanima može li ebay uzet te novce sa kartice u slučaju da idiot (kupac) dobije slučaj?

2. Ako pokupim sve novce sa kartice i maknem karticu sa paypal može li onda ebay nešto učiniti?  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ne moze uzeti novac ako novca nema,e ako imas dokaz da je to poslano i stiglo do njega moze ti ga sisati 

11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

LP,

 

cura je narucila nekakve cizmice iz Kine, no problem je nastao kada je na kucnu adresu dobila posiljku od carine u kojoj je pisalo da mora poslati presliku racuna da dokaze kolko je paket kostao. Rok za odgovor tj. slanje racuna je bio 8 dana.  Inace cijena cizmica sa postarinom je bila 150kn. 

Problem je sto ona njima nije htjela poslati racun jer ju to jako razljutilo. Proslo je vec mjesec dana od kad joj je dosao zahtjev za slanje racuna carini. Mene zanima sto je sad sa tim cizmama? Gdje se nalaze i dal je moguce dobit povrat novaca? Ili bi bilo najbolje kontaktirati prodavaca? 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Sandro HR Zagorje kaže...

LP,

 

cura je narucila nekakve cizmice iz Kine, no problem je nastao kada je na kucnu adresu dobila posiljku od carine u kojoj je pisalo da mora poslati presliku racuna da dokaze kolko je paket kostao. Rok za odgovor tj. slanje racuna je bio 8 dana.   Inace cijena cizmica sa postarinom je bila 150kn.

Problem je sto ona njima nije htjela poslati racun jer ju to jako razljutilo. Proslo je vec mjesec dana od kad joj je dosao zahtjev za slanje racuna carini. Mene zanima sto je sad sa tim cizmama? Gdje se nalaze i dal je moguce dobit povrat novaca? Ili bi bilo najbolje kontaktirati prodavaca?

  Hahaha, svaka čast!

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Sandro HR Zagorje kaže...

Mene zanima sto je sad sa tim cizmama? Gdje se nalaze i dal je moguce dobit povrat novaca?

Meni nije baš najjasnije zašto ti misliš da bi mi znali gdje se nalaze čizmice od tvoje cure. {#} Ne znate ni ona ni ti, a mi bi trebali znati...

 

Ili su na carini ili su vraćene u Kinu.

11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
Sandro HR Zagorje kaže...

Mene zanima sto je sad sa tim cizmama? Gdje se nalaze i dal je moguce dobit povrat novaca?

Meni nije baš najjasnije zašto ti misliš da bi mi znali gdje se nalaze čizmice od tvoje cure. {#} Ne znate ni ona ni ti, a mi bi trebali znati...

 

Ili su na carini ili su vraćene u Kinu.

To se zove "retoričko pitanje" .

 

Ovo podcrtano me zanimalo, jer nisam siguran. 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice