eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.379
|
čitano: 5.090.212
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
fluid77 kaže...

Pozdrav, imam jedno pitanje?

U subotu sam kupio jedan item te mi je trasakcija prosla ali danas gledam pod orders da seller nije vise registriran na ebayu te item nije poslan..zanima me dal da pricekam par dana da koji slucajem seller posalje item ili da otvorim case radi povrata novca??

Što si to kupovao? Nešto za neku smiješno nisku cijenu? Koliko ocjena je prodavač dosad imao? Jesu kupovao od nekog koji ima nekoliko desetaka, stotina ili tisuća prodaja?

 

Traži povrat novca odmah. Ako je došlo do greške, uvijek možeš ponovno kupiti isti proizvod.

12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Neke cipele..crika neki 29$, prodavac je imo 98% pozitivan feedback..imao je 67 prodaja.

Uglavno trazit cu povrat novca, hvala na bruom odg.

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
fluid77 kaže...

Neke cipele..crika neki 29$, prodavac je imo 98% pozitivan feedback..imao je 67 prodaja.

Tako sam si i mislio. Vrlo vjerojatno krivotvorena marka cipela.  Netko ga prijavio i - cap.

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
mbaksa kaže...
fluid77 kaže...

Neke cipele..crika neki 29$, prodavac je imo 98% pozitivan feedback..imao je 67 prodaja.

Tako sam si i mislio. Vrlo vjerojatno krivotvorena marka cipela.  Netko ga prijavio i - cap.

 Ja sam ih odstrijelio nekih 7 ili 8 ljetos ;) Sve takvi nekoliko desetaka transakcija a kolegica navalila na neku haljinu i uvijek isto. Narucim polsije max 24 sata nema ih vise ;) Case pare nazad i opet ispocetka ;)

8 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Bok svima :)

Evo novi sam na forumu i na ebayu

 

Nisam nikad kupovao preko e baya pa ako ima neko iskusniji da i pomogne oko mojih pitanja bio bih mu jako zahvalan

 

Snimio sam neke kratke hlace iz kine kostaju oko 15$ i pise FREE Standard Int'l Shipping

E sad mene zanima da li cu ja morati placati jos sta osim tih 15$ tj. postarinu??carinu??? jer ne kuzim to nista kako ide

i drugo koja je razliga izmedju FREE Standard Int'l Shipping,FREE Economy Int'l Postage,FREE Standard International Flat Rate Postage???

 

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Hvala na brzom odgovoru :)

 

Koliko sam razumio ipak cu platit postarinu posto nije iz EU ili?

 

Ovo je link od tih hlaca pa daj molim zanima me tvoje misljenje da li tu ide postarina ili ne???

 

http://www.ebay.com/itm/Casual-Mens-Summer-Army-Combat-Camo-Work-Cargo-Shorts-Pants-Trousers-Military-/272225564388?var=&hash=item3f61e876e4:m:mfbdGBmMwmvZnDJmSC_6IGw

 

Sorry kaj te tlačim sa pitanjima ali zanima me sta ti misliš jer vidim da imaš puno iskustva sa ebayom.

 

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Ipsod slike imas shipping and payments pa ispod imas tabelu. Iz padajuceg menija izaberes croatia i desno imas get rates i izbaci ti Free shipping. To je to. To da li si iz EU ili ne nema veze sa shippingom. Da li ces platiti carinu ili PDV ima ali na to neka ti odgovori neko iz Hrvatske posto nisam upucen u carinsku politiku Hrvatske...

8 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Hvala torent na infu,jos samo da se neko ukljuci i kaze misljenje jel bude carinjenja i pdv-a.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
rudicode kaže...

Hvala torent na infu,jos samo da se neko ukljuci i kaze misljenje jel bude carinjenja i pdv-a. 

Ne vjerujem da si pročitao http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Što je još gore, to što pitaš ti je prvo pitanje i odgovor u Često postavljanim pitanjima: 

 

P: Hoću li platiti carinu na predmet xy vrijednosti?

O: Carinska stopa se ne obračunava na pošiljke vrijednosti do 150 eura, a PDV se ne obračunava ako je roba vrijednosti do 22 eura (otprilike 25 dolara ili 160 kuna)...

 

 

Ne razumiješ tu jednu rečenicu, ili?

9 godina
odjavljen
offline
eBay - pitanja i odgovori

Stari me najebo da mu nešt naručim, bilo mi je sumnjivo al reko idem mu naručit. Čim sam naručio, par sati poslije došla mi poruka od ebaya da seller više ne postoji, znači da ga je neko prijavio. Sad je prošlo 4 dana, naravno nije poslano i neće biti, pa me zanima jel mogu odma otvorit case ili moram čekat da rok za isporuku prođe?

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Odmah otvori i dobices novac nazad...

12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav.

Nakon dobiveno casea od ebaya dobivam poruku da sam dobio full refund te da provjerim stanje na paypalu..na paypalu vidim da je dosla lova.

Zanima me dal je moguće tu lovu vratit na račun od kuda je paypal skinuo lovu pri plaćanju ili se mora kontaktirat paypay ili se treba nesto trece napravit?

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
fluid77 kaže...

Pozdrav.

Nakon dobiveno casea od ebaya dobivam poruku da sam dobio full refund te da provjerim stanje na paypalu..na paypalu vidim da je dosla lova.

Zanima me dal je moguće tu lovu vratit na račun od kuda je paypal skinuo lovu pri plaćanju ili se mora kontaktirat paypay ili se treba nesto trece napravit?

Hvala

 Ne mozes niti moras ista napraviti. Za dva ili tri dana lova ce ti biti tamo odakle i i dosla. Refund nije isto sto i uplata gdje ti moras platiti da ti uplate na karticu. Samo sjedi i uzivaj u ebay zastiti ;)

15 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel ima tko iskustva sa shippingom iz Amerike. Konkretno USPS Priority mail express international. Preporuke za Fedex i UPS ne dolaze u obzir sa njima samo problemi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

brzi korektni preporucam svakako :)))

Samobor je lepa varoš
15 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
geek_boy kaže...

brzi korektni preporucam svakako :)))

 A kako je sa Trackingom da li radi.

8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Sta te briga :) neka se prodavac sekira oko toga....

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 17:00 (Torent).
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Tracking isto radi tocno
Samobor je lepa varoš
11 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav,

Oprostite što postam ovo pitanje u ovu temu, zanima me da li mi netko može reći odgovor :

Naručio bih pojačalo za slušalice iz švicarske - vrijednost je 120 CHF, pošto švicarska "nije" u EU, lupit će mi samo PDV jer je vrijednost predmeta manja od 150 eura? 
Ako netko zna da li će me ocarinit i slično, molim Vas da mi kažete.

Hvala :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

 

Imao sam 2 slucaja s refundom i covjek mi poslao oba refunda i pise na paypalu da su completed, no novca meni nema na nijednom racunu, tj. placao sam visom i na visu bih trebao dobiti novac, no nema ga. Refunde sam primio jucer, 30.4.

 

Savjet, rjesenje? Ili je sve to normalno?

 

Hvala!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

 

Imao sam 2 slucaja s refundom i covjek mi poslao oba refunda i pise na paypalu da su completed, no novca meni nema na nijednom racunu, tj. placao sam visom i na visu bih trebao dobiti novac, no nema ga. Refunde sam primio jucer, 30.4.

 

Savjet, rjesenje? Ili je sve to normalno?

 

Hvala!

 Meni treba jedno 3-4 dana dok se novac pojavi na računu, mislim da bi trebao još malo pričekati. Ako netko zna nešto drugo, neka se slobodno javi :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
8 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

PAr dana treba ali to nije do ebaya niti paypala vec do vise tj karticarske kuce. Nista ne brini nema ni teoretske sanse da ne dobijes novac.

16 godina
moderator
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
molnyi kaže...

Naručio bih pojačalo za slušalice iz švicarske - vrijednost je 120 CHF, pošto švicarska "nije" u EU, lupit će mi samo PDV jer je vrijednost predmeta manja od 150 eura? 

Ako netko zna da li će me ocarinit i slično, molim Vas da mi kažete.

Jesi pročitao ovu poruku? Jesi pročitao FAQ? Pravila su jasna, zar nisu? Carinska stopa (ako je uopće ima za određenu vrstu robe), obračunava se samo za pakete vrijednosti od 150 eura nadalje.

 

acmilan2 kaže...

Imao sam 2 slucaja s refundom i covjek mi poslao oba refunda i pise na paypalu da su completed, no novca meni nema na nijednom racunu, tj. placao sam visom i na visu bih trebao dobiti novac, no nema ga. Refunde sam primio jucer, 30.4.

 

Savjet, rjesenje? Ili je sve to normalno?

Jučer je bila subota, danas je nedjelja i još k tome 1. maj. Banke ne provode transakcije kroz vikend, odnosno neradne dane i za vrijeme praznika.

11 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

mbaksa, hvala na odgovoru!

Kovačić
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

U Četvrtak sam naručio dvije maskice za Galaxy S6 te Galaxy S7. 

Uplata s PayPala je sprovedena na obje kupovine, te mi je u Petak dospjela potvrda slanja Galaxy S6 maskice, no za S7 potvrdu na e-mail nisam još dobio? 

Zanima me što mi je raditi, dal da kontaktiram prodavatelja ili? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Cekaj. Dobil budes il danas il sutra,mada ti to nis ne znaci jer je mozda vec pospana u petak..
13 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
410 kaže...
Cekaj. Dobil budes il danas il sutra,mada ti to nis ne znaci jer je mozda vec pospana u petak..

 Uredu,

 

reko bolje da pitam 

9 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Evo i mojeg problema, ako može pomoć.

 

Izbidao dva komada odjeće, od istog prodavača, njemački ebay. Cijena poštarine (imam frenda u njemačkoj kod kojeg ide paket) je dosta visoka već po komadu, 7 eur pa onda x2.

Kontaktirao prodavača, preko ebay obrazca, u više pokušaja, da mi oboje stavi u jednu poštarinu - u jedan paket, jer mi se ta mogućnost čini kao nepisano pravilo na ebayu, i dosad sam tako radio i ljudi su rado prihvatili.

Međutim ovaj seller ni mu, ni be, uopće ne odgovara već 5 dana. Da, pišem mu na njemačkom, google translater je moj prijatelj.

Imam li kakvu drugu mogućnost da se oglasi, neki drugi obrazac za kojeg možda ne znam?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
marinković kaže...

Evo i mojeg problema, ako može pomoć.

 

Izbidao dva komada odjeće, od istog prodavača, njemački ebay. Cijena poštarine (imam frenda u njemačkoj kod kojeg ide paket) je dosta visoka već po komadu, 7 eur pa onda x2.

Kontaktirao prodavača, preko ebay obrazca, u više pokušaja, da mi oboje stavi u jednu poštarinu - u jedan paket, jer mi se ta mogućnost čini kao nepisano pravilo na ebayu, i dosad sam tako radio i ljudi su rado prihvatili.

Međutim ovaj seller ni mu, ni be, uopće ne odgovara već 5 dana. Da, pišem mu na njemačkom, google translater je moj prijatelj.

Imam li kakvu drugu mogućnost da se oglasi, neki drugi obrazac za kojeg možda ne znam?

 

Hvala

 ja ako hoću nešto kemijati oko poštarine i slično prvo kontaktiram trgovca pa tek onda kupujem ili bidam... ovako "ti si pristao na uvjete" i sada bi mijenjao nešto oko toga kada si postao obavezan platiti... :(

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice