"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.747.664
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Inače je to privremeni izvoz radi popravka, procedura koja traje. Ovo s prepiskama ako imaš sreće.

 

A što se tiče da su svi webshopovi isti, čitam uvjete na honorbuyu i ne vidim da je negdje rečeno da ti snosiš troškove poštarine sa servisa.

 

http://www.honorbuy.com/content/7-warranty

 

What is the repair item & exchange policy?

OVER ONE MONTH Buyer need pay ship back fee. (Start from buyer got package 30days)

After you reported to us, please ship back and give us track within 5 days. If you not ship back on time you need pay ship back fee too.
We only support and repair we sold out items, please not need ship back other seller or website sold to you items. We will destroy it.

 

Znači to je platio kad je poslao u Sloveniju.

 

What about ship back to us tax and duty?
Tax and import duty is not included for warranty.  We are not liable to any customs hold up or import tax at the receiving country.
To avoid any problem, we highly recommend that buyers use registered mail service as per no need to pay tax
(Buyers have had problems in the past with companies like EMS, TNT, FEDEX, DHL and UPS)

 

Znači poslao je mobitel u Sloveniju i očekuje da mu se vrati iz Slovenije, a iz Slo u HR nema davanja. To što oni u međuvremenu šalju mobitel u Kinu i nazad, zašto bi ga se to ticalo?

 

9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Da li je netko ovdje upoznat sa ulefone mobitelima? 

Koliko vidim recenzije su im dobre ali se ne razumijem baš toliko da bi znala da li su pouzdani.

Ukoliko netko ima iskustva ili zna nešto više o njima molim da mi preporuči koji je model najbolji i da li se to isplati uzimati jer po meni su više manje svi isti :)

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tasha005 kaže...

Da li je netko ovdje upoznat sa ulefone mobitelima? 

Koliko vidim recenzije su im dobre ali se ne razumijem baš toliko da bi znala da li su pouzdani.

Ukoliko netko ima iskustva ili zna nešto više o njima molim da mi preporuči koji je model najbolji i da li se to isplati uzimati jer po meni su više manje svi isti :)

Hvala

Imam Ulefone Metal, sad vec 8 mjeseci, prilicno se zestoko trosi i nemam vecih primjedbi. Stvari se daju posloziti (nije sve tako by default) da uz dosta Interneta, Facea, Whatsappa, itd. baterija moze izdrzati dan i pol. Ostalo, fingerprint, 3G/4G (za razliku od nekih razvikanijih firmi, on podrzava sve nase 4G frekvencije uklj. 800 MHz), GPS, kamera, itd. radi, iako kamera nije neka vrhunska (kao Samsung Galaxy i sl.)

Za taj Metal cak postoji i hakerska podrska, uz stock Android 6 hakeri su dodali i Android 7.1 (ne bih ga bas preporucio). Generalno, mobitel je solidan, i izgledom nije los s tim metalnim kucistem.

 

Ulefone je dao dva/tri upgradea (popravili su neke inicijalne bugove) ali daljnja unapredjenja vise ne treba ocekivati. To je brend koji svakih par mjeseci izbaci novi model, zestoko ga reklamira, prodaje jeftinije od konkurentnih modela (s imenom) sa slicnim karakteristikama - ali kasnije ne trosi novce na podrsku/poboljsanja starih modela vec skace na nove i nove modele.

 

Medjutim, prateci po nj. forumu, vidi se da npr. korisnici Armor modela imaju velike probleme s GPSom - treba mu minuta i vise da se fiskira, navodno odradi brze ako mu se ukopcaju slusalice (sto bi znacilo da ima problema s GPS antenom). Slicno i korisnici nekih drugih modela imaju svoje probleme, vrijeme prolazi a Ulefone ih ne rjesava. Mislim da su za (stari) Power ili Future dali nadogradnju iz Androida 5 na Android 6 ali korisnici se zale da im je Android 5 firmware bolji; umjesto daljnjih nadogradnji, sad su izbacili novi model Power II.

 

Tako da je svaki nj. novi model macak u vreci dok se u praksi ne pokaze je li ispao dobar ili los - kao i sl. firme, oni ih izgleda sami ne proizvode niti razvijaju softver, sve je outsorsing na nekog drugog u Kini, pa s jednim modelom prodje bolje a s drugim losije. Zato im takodjer treba puno vremena da poprave uocene bugove - ponovno moraju outsoursati ekipu koja ce rijesiti problem, pripremiti OTA nadogradnju, testirati, a sve je to skupo, vise im se isplati izbaciti i reklamirati novi model.

 

Ukratko, zadovoljan sam (omjer placeno/dobiveno) s tim modelom Metal ali s obzirom na sve vidjeno na nj. forumu (na 99% stvari ne odgovaraju, na 0.9% im je odgovor besmislen; za promijeniti sitnicu u softveru trebaju im mjeseci i onda moljakaju korisnike da testiraju betu prije nego izbace OTA; npr. korisicima Armora s tim GPS problemom savjetuju da se strpe i pricekaju par minuta dok se GPS ne pozicionira itd), ne bih vise kupovao Ulefone, a pogotovo ne neki od tih novih modela (Gemini, Power 2), pogotovo kad su jos na Pre-Sale, dok se isti ne dokazu u praksi.

 

Sve to nije specificno samo za Ulefone vec i za druge, slicne brendove.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 17:48 (zgf).
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Hvala ti na odgovoru i pomoći, i meni je izgledalo predobro da bi bilo istinito. Što više gledam ne znam koji mobitel izabrati. :(

Mislim da ću se strpjeti još malo pa ću si naručiti one plus 3. Vidim da ga svi hvale a nakon svih tih jeftinih mobitela mislim da je vrijeme za neki dobar :) 

 

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo kao koristan savjet onima kojima iz nekog razloga telefon ne podiže sistem nego se stalno boota u twrp kao što se meni dogodilo https://forum.xda-developers.com/tmobile-lg-g3/general/fix-recovery-loop-twrp-computer-t2873386

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bok ljudi,

jel itko zna kako mogu napraviti da mi google play proradi ponovno? Imam xiaomi i dosao je s google playom koji je isprva super radio, onda je poceo stekat i sad uopce vise ne radi, a ne znam kako da to popravim. Probala sam nac na internetu, al tamo samo pise kako instalirat google play, a meni je on vec instaliran na mobu i mob mi neda( ili ja jednostavno ne znam kako) da ga izbrisem. Puno hvala na svakoj pomoci, pozz

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Za uklanjanje sistemske aplikacije (Google Play-a) potreban je root pa nakon toga instaliranje posebne aplikacije remove system apps.

Poslano sa Lenovo Vibe K5
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Oprosti, mozda je glupo pitanje, al fakat se ne kuzim u to. Ugl, jel root ono da mi mob kaze da sam ja kao razvojni programer? Il je to nes drugo? Ii kak da instaliram aplikaciju ak mi google play ne radi
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ovo meni pise kad odem na google play i ne znam kak da ispravim.. A ne znam ni za jedan servis koji se bavi kineskim mobitelima :(
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

to je amo reći,kao da ste hakirali mobitel i dali mu pristup dodatnim mogučnostima,može ponekad i naštetiti mobitelu,nije preporučljivo osim za onoga tko zna s tim.

Aplikacije možete instalirati na internetu samo što ćete pri pretraživanju određene aplikacije upisati kraticu apk (npr. Facebook.apk) i na taj naćin ćete moći instalriati aplikaciju van Google Playa.

Poslano sa Lenovo Vibe K5
9 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pokušajte obrisati google račun s mobitela pa se ponovo ulogirati.

Poslano sa Lenovo Vibe K5
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
anabanana17 kaže...

Bok ljudi,

jel itko zna kako mogu napraviti da mi google play proradi ponovno? Imam xiaomi i dosao je s google playom koji je isprva super radio, onda je poceo stekat i sad uopce vise ne radi, a ne znam kako da to popravim. Probala sam nac na internetu, al tamo samo pise kako instalirat google play, a meni je on vec instaliran na mobu i mob mi neda( ili ja jednostavno ne znam kako) da ga izbrisem. Puno hvala na svakoj pomoci, pozz

 Ja mislim da ti je problem u aplikaciji Google usluge, a ne TrgPlay

Probaj ju ažurirati i onda bi trebalo sve proraditi.

Ja sam isto imao davno taj problem na jednom odronu,

ne znam više kako sam točno došao do toga da mi je sam ponudio ažuriranje te usluge.

Poslije restarta je trgovina normalno proradila.

dak
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
A nigdje nemrem nac da mi ponudi da azuriram.. Kad utipkam na internet sam mi pise da je instalirano
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
anabanana17 kaže...

Bok ljudi,

jel itko zna kako mogu napraviti da mi google play proradi ponovno? Imam xiaomi i dosao je s google playom koji je isprva super radio, onda je poceo stekat i sad uopce vise ne radi, a ne znam kako da to popravim. Probala sam nac na internetu, al tamo samo pise kako instalirat google play, a meni je on vec instaliran na mobu i mob mi neda( ili ja jednostavno ne znam kako) da ga izbrisem. Puno hvala na svakoj pomoci, pozz

mislim da je 50% problema u tome sto imas vendor rom, slikaj u postavkama - o telefonu i posalji tu

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
anabanana17 kaže...
A nigdje nemrem nac da mi ponudi da azuriram.. Kad utipkam na internet sam mi pise da je instalirano

 Probaj pobrisati u postavkama podatke od google play services i play store

Bit će!
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...

Ovaj je sigurno tempered glass link ako ces najjeftinije, a standardno od nilkina ne mozes pogrijesiti

 Hvala!

Naručio, stiglo, postavio

Izgleda prilično bolje i na dodir je bolje od onog koji je stigao s mobitelom kao poklon.

 

Nego, ovo mi još uvijek ne izgleda kao STAKLO. Tj, ja si zamišljam staklo kao nešto šte se ne može ni mrvicu savinuti, a ovo se savija nekoliko mm.

Tak je sa svima? I Nilkin?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
moderator
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
Nego, ovo mi još uvijek ne izgleda kao STAKLO. Tj, ja si zamišljam staklo kao nešto šte se ne može ni mrvicu savinuti, a ovo se savija nekoliko mm.

Kad se ne bi moglo savinuti, kad ne bi bilo elastično u tom pogledu, malo bi trknuo mobitel ili ga blago savinuo i onda bi puklo. Ipak je debljine od samo 0,3 mm (i još tih 0,3 mm nije sve staklo, nego je tu vezivni sloj i vjerojatno PET sloj i možebitno još koji). Manje od trećine milimetra!

 

Stvar je u tome da se mi u svakodnevnom životu ne susrećemo s ni izdaleka tako tankim staklom pa stalko doživljavamo isključivo kao kruto, nesavitljivo. Uglavnom, to kaljeno staklo doista jest staklo (barem kad je riječ o imalo kvalitetnijim screen protectorima - ne znam ima li onih gdje bi prodavači varali pa prodali plastični pod stakleni).

 

Ako ti je i dalje teško si to zamisliti - uzmi recimo čelični profil debljine 2-3 mm - on je totalno krut i nećeš ga saviti. Međutim, ako je vrlo tanak, savit ćeš ga bez problema. Neće puknut, za razliku od stakla te debljine.

 

Kaljeno staklo je se da savinuti daleeeeko manje od čelika, ali, eto, i ono se da malčice savinuti kad je jako tanko. Ako ga savineš maaaalčice preko njegove granice, puknut će. Ne znam jesi li screen protector od kaljenog stakla pokušao malo jače savinuti ili imaš možda kojeg koji ti je pukao - kad mu se jednom naruši integritet, ono dalje iznimno lako puca i se skoro pa se mrvi - PET sloj krhotine kaljenog stakla tad drži na okupu. To pucanje i mrvljenje je posve u skladu s ponašanjem kaljenoga stakla, koje je kaljeno staklo tako tvrdo zbog različite gustoće na površini i u unutrašnjosti.

 

CyberDemonVZ kaže...
Tak je sa svima? I Nilkin?

Da, i Nillkinovo se da malo savinuti. Savineš li ga ipak malo jače, puknut će.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 18:23 (mbaksa).
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Evo slike. I probala sam izbrisat postavke i azurirala najnoviju verziju, al i dalje nista.. Ps hvala svima na angaziranju i trudu, ne znam sta bih da nema ovog foruma :)
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A onda ti vjerojatno ne gine flešanje drugog roma.

Možeš i taj isti nanovo flašnuti, ali prvo ažuriraj usluge za google, pa onda sve ostalo.

Tak ja radim kod starijih odrona koji odavno nemaju podršku, a počnu štekati.

Poslije toga rade ko novi.

dak
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hmm okej, ponovno mozda glupo pitanje, al kak da znam na koji rom da flesam? I hvala, budem probala nes iskemijat s tim, valjda necu unakazit mob haha
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Čekaj da ti se jave stručnjaci za Xiaomi. Ja ga ne ljubim baš zbog toga što sve više liči na Samsung, Sony, HTC ....

Više volim sirove odrone koji nisu zaključani. 

dak
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 22:48 (dak0001).
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozz svima. Možete li mi preporučiti nekakav telefon do 1000kn, da je veličinom kao Redmi 2. A što bolja pila naravno :D
http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
Patrick_cro kaže...

Ovaj je sigurno tempered glass link ako ces najjeftinije, a standardno od nilkina ne mozes pogrijesiti

 Hvala!

Naručio, stiglo, postavio

Izgleda prilično bolje i na dodir je bolje od onog koji je stigao s mobitelom kao poklon.

 

Nego, ovo mi još uvijek ne izgleda kao STAKLO. Tj, ja si zamišljam staklo kao nešto šte se ne može ni mrvicu savinuti, a ovo se savija nekoliko mm.

Tak je sa svima? I Nilkin?

 Probao sam ga savinuti i pukne, tako da je sigurno staklo, mislim mozes probati ako hoces, narucio jos jedno sa gearbesta u nekom zutom pakiranju i to je bila obicna plastika. Zna biti dosta tih folija za mob a predstavljaju kao staklo tako da sam testirao svako koje sam narucio jer ako je samo folija onda je to banana jer prenese udarac na ekran dok se staklo prosiri tako da apsorbira udarac.

 

Evo ovo je konkretno samo plastika link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 23:51 (Patrick_cro).
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
anabanana17 kaže...
Evo slike. I probala sam izbrisat postavke i azurirala najnoviju verziju, al i dalje nista.. Ps hvala svima na angaziranju i trudu, ne znam sta bih da nema ovog foruma :)

 taj rom je stariji od isusa, nisi ti nista azurirala, prebaci se u redmi 3 temu 

ne znam koja je tocno procedura jer osobno nemam uređaj sa zakljucanim bootloaderom , ali probaj ovo 

 i reci nam ako je zakljucan. ako nije mozes odma fleshat rom koji ti posaljem

7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Sad vec treba nauka da razlikujes staklo od folije? Pa foliju svaku si mogo zguzvat, a staklo puca..

Na aliexpressu sam kupil 2 za 1.20$, sad u tom oglasu kosta 1.60(1 komad).. Na aliexpressu nije bitna cijena jer novi prodavaci stave jako nisku cijenu da nakupe prodaja.. Jedno od ta dva sam previse savinul kad sam ga stavljal na mob i puko je, drugog bez problema zaljepil... Ovog prvog sam onda savijal i pucal je bez problema, probal s kljucevima i svakakvim glupostima izgrebat, bas i nisam uspio..
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Hurki kaže...
Pozz svima. Možete li mi preporučiti nekakav telefon do 1000kn, da je veličinom kao Redmi 2. A što bolja pila naravno :D

Ovo je taman do 1000kn ili ako se zelis protegnut do 1200 mozes pogledat redmi 3 i redmi 4

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.4.2017 9:22 (Deutsch).
7 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Protegni se ak mozes, redmi 4a nema fingerprint i ima manju bateriju
 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Okej sori, stvarno se ne razumijem u mobitele, mislila sam da sam azurirala usluge za google play i da to mogu sam tak bez da ovo. Otkljucala sam tak da cu se sad prebacit u drugu temu onda. Hvala svima puno jos jednom
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Tko treba zastitu ekrana, njemacka firma protectionfilms24 ima veliku ponudu za razne ekrane. Salju iz Njemacke pa brzo dođe. Kod nas su nepoznati, a po njemackim forumima vidim da su vrh.

Ovo im je web shop
http://protectionfilms24.com/

Iz nekog razloga ebay ducan im je u vecini slucajeva povoljniji nego web stranica, pa se isplati pronjuskati po njemu
http://stores.ebay.co.uk/protectionfilms24

Imaju i youtube kanal sa detaljnim uputama za postavljanje zastite
https://m.youtube.com/channel/UC-_cmvDpYsHg2Yqo8YdnykA
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
blackeagle29 kaže...
Sad vec treba nauka da razlikujes staklo od folije?

 Ovo je upućeno meni, pa se osjećam uvrijeđeno i tražim službenu ispriku!

Ne znam za tebe, ali prije "kaljenog stakla za mobitele" ja nisam čuo za staklo koje se može svijati, pa sam morao pitati da budem siguran da sam dobio real deal.

 

 

(Ako se ne kuži, ovo je gore šala )

 

Nego Hurki , ovaj gore 4A je odličan izbor, kupio sam seki. Kuhani ROM s kojim je došao nije bio baš nešto, al su sad izašli službeni i sve radi kak spada.

I također, ako imaš još stotinjak kuna više, ipak idi na Redmi 4.

Ja sam bio ograničen s lovom (Onda je koštao 700 kuna!!)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice