Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.015
|
čitano: 10.942.095
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
U svakom slucaju ispalti ti se... pogotovo ak ti doplacuje
prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tomo25 kaže...

Ljudi ima lo tko iskustva sa LG E900 Optimus 7? Mob je nov sa Windows Mango,dobivam ga u zamjnu za svoj 3GS 32GB pa neznam dal bi mjenjao jer sam malo skeptican prema tim windows mobovima pls help

 

http://www.gsmarena.com/lg_e900_optimus_7-3532.php

Nemoj mijenjati zato sto ti iPhone iako je star 3-4 godine trenutno moze ponuditi puno vise od Optimusa 7 tj. Windows Phonea 7..Optimus je dosta slabiji od iPhonea i jos nema toliko razvijen Marketplace , a i same aplikacije su dosta skuplje i ima ih puno manje..Ako mozes radije mijenjaj za neki polovan Android nego za taj Optimus..

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Daj ne bullšitiraj... optimus ima veci ljepsi ekran brzi procesor vise rama moze se dobit vise za njega i jos dobiva doplatu... igre se bes problema ko i na iphoneu mogu besplatno skidat... jedini minus naspram iphoneu je kaj ima manje igara za ponudit, ostalo je debelo na strani optimusa
prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Intenzivno tražim konkurenta za kupnju Samsungu S i9070 Advanceu.

 

LG Optimus L7 ima veći 4.3 inča ekran i odličnu izdržljivu bateriju, ali ima lošiju kameru i ono još bitnije, ima nešto slabiji procesor tako da bi mu surfanje bilo nešto sporije, provjeriti ću još na youtube primjerima.

Xperia P kojoj svi jedinu manu navode bateriju se u T-Com ponudi prikazije kao da ima bolju bateriju (1450mAh) dok na GsmAreni i svi komentiraju onu slabu od (1305mah), treba provjeriti u T-Centru.

Xperia ARC (Neo također)mi se ne sviđa zbog tri krhke tipke sprijeda, a čini se i da je hardware lošiji nego kod Advanceda (1.4 GHz Scorpion, GPU Adreno 205), iako ima 4.2 inča ekran.

Ima li još tko nekog kandidata ? Neki od HTC Sensation modela, čekati da se opet povoljno pojavi HTC Evo 3D ? LG Optimus 3D postoji valjda samo na oglasima ?
Galaxy Nexus, Galaxy 2 i Xperia S su odlični ali ipak preskupi. iPhone 4 8GB bi mi možda mogao proći cijenom iako teško, navodno ima jako dobru pikselizaciju displeja pa se sve odlično vidi iako ima samo 3.5 inča.

Nije da Advancedu treba ali jel tko ima iskustva sa kupnjom jačih baterija ?
Kakvo je ovo čudo, jel to deblja baterija s kojom bi trebao i deblji poklopac ?

 

--------------

--------------

Mob mi treba uglavnom za surfanje. Znači ekran minimum 3.7 inča, ali radije veći. I naravno da mob ne spada u tu neku skupu visoku klasu nego u rangu nabrojanih gore. (ne kupujem sa oglasa)

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 12:27 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...
Daj ne bullšitiraj... optimus ima veci ljepsi ekran brzi procesor vise rama moze se dobit vise za njega i jos dobiva doplatu... igre se bes problema ko i na iphoneu mogu besplatno skidat... jedini minus naspram iphoneu je kaj ima manje igara za ponudit, ostalo je debelo na strani optimusa

Za ekran se slazem..Procesor je jaci kod Optimusa i ima vise RAM-a pa opet radi jednako glatko kao i iPhone 3gs koji ce dobiti nadogradnju na iOS 6 te ce dobiti jos vise mogucnosti..Igre i programi se mozda mogu besplatno skidati ali ipak jos uvijek ne moze konkurirati iOS-u i Androidu u tom segmentu..3gs moze i danas bez problema podrzati igre kao npr. Infinity Blade 2 , Asphalt 7 , GTA 3 koje za WP jos nisu niti izasle a nisu ni u planu + jos to sto za Optimus nema vise nadogradnji..Na strani Optimusa su trenutno samo kamera i ekran..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ALVIN kaže...

Intenzivno tražim konkurenta za kupnju Samsungu S i9070 Advanceu.

 

LG Optimus L7 ima veći 4.3 inča ekran i odličnu izdržljivu bateriju, ali ima lošiju kameru i ono još bitnije, ima nešto slabiji procesor tako da bi mu surfanje bilo nešto sporije, provjeriti ću još na youtube primjerima.

Xperia P kojoj svi jedinu manu navode bateriju se u T-Com ponudi prikazije kao da ima bolju bateriju (1450mAh) dok na GsmAreni i svi komentiraju onu slabu od (1305mah), treba provjeriti u T-Centru.

Xperia ARC (Neo također)mi se ne sviđa zbog tri krhke tipke sprijeda, a čini se i da je hardware lošiji nego kod Advanceda (1.4 GHz Scorpion, GPU Adreno 205), iako ima 4.2 inča ekran.

Ima li još tko nekog kandidata ? Neki od HTC Sensation modela, čekati da se opet povoljno pojavi HTC Evo 3D ? LG Optimus 3D postoji valjda samo na oglasima ?
Galaxy Nexus, Galaxy 2 i Xperia S su odlični ali ipak preskupi. iPhone 4 8GB bi mi možda mogao proći cijenom iako teško, navodno ima jako dobru pikselizaciju displeja pa se sve odlično vidi iako ima samo 3.5 inča.

Nije da Advancedu treba ali jel tko ima iskustva sa kupnjom jačih baterija ?
Kakvo je ovo čudo, jel to deblja baterija s kojom bi trebao i deblji poklopac ?

 

--------------

--------------

Mob mi treba uglavnom za surfanje. Znači ekran minimum 3.7 inča, ali radije veći. I naravno da mob ne spada u tu neku skupu visoku klasu nego u rangu nabrojanih gore. (ne kupujem sa oglasa)

Jedini navedeni mobitel koji mu moze konkurirati je Xperia P koja je u kameri puno bolja od Samsunga , kvaliteta izrade je debelo na strani Xperie P a i ima vise RAM-a i dobiti ce vise nadogradnji koje bi trebale na njoj lijepo raditi tako da ti preporucam da ides na Xperiu P..Pogledaj ovdje pa ces vidjeti da je Xperia P dosta bolja od Samsunga ( http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=4436 )

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 12:43 (nix0).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nix0 kaže...

Jedini navedeni mobitel koji mu moze konkurirati je Xperia P koja je u kameri puno bolja od Samsunga , kvaliteta izrade je debelo na strani Xperie P a i ima vise RAM-a i dobiti ce vise nadogradnji koje bi trebale na njoj lijepo raditi tako da ti preporucam da ides na Xperiu P..Pogledaj ovdje pa ces vidjeti da je Xperia P dosta bolja od Samsunga ( http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=4436 )

Znam da je bolja Xperia P samo ta sumnjiva baterija joj je jedini minus, no treba provjeriti.

Ne bih se zalijetao na malo bolji mobitel ako bi ga trebao 2 puta dnevno puniti pri intenzivnijem korištenju. Da Xperia P ima bateriju od 1700mAh i koštala 100 kuna skuplje bila bi idealna kupovina...a kažu da za nju nema drugih baterija za mijenjanje.

 

Jel lakše i preglednije surfati na 3.5 inčnom displeju koji ima odličnu razlučivost-gustu pikselizaciju (iPhone 4, Xperia U) ili na 4 inčnom pikselizacije displeja klasične kao Advance ( 480x800)  ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 12:59 (ALVIN).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ALVIN kaže...
nix0 kaže...

Jedini navedeni mobitel koji mu moze konkurirati je Xperia P koja je u kameri puno bolja od Samsunga , kvaliteta izrade je debelo na strani Xperie P a i ima vise RAM-a i dobiti ce vise nadogradnji koje bi trebale na njoj lijepo raditi tako da ti preporucam da ides na Xperiu P..Pogledaj ovdje pa ces vidjeti da je Xperia P dosta bolja od Samsunga ( http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4469&idPhone2=4436 )

Znam da je bolja Xperia P samo ta sumnjiva baterija joj je jedini minus, no treba provjeriti.

Ne bih se zalijetao na malo bolji mobitel ako bi ga trebao 2 puta dnevno puniti pri intenzivnijem korištenju. Da Xperia P ima bateriju od 1700mAh i koštala 100 kuna skuplje bila bi idealna kupovina...a kažu da za nju nema drugih baterija za mijenjanje.

 

Jel lakše i preglednije surfati na 3.5 inčnom displeju koji ima odličnu razlučivost-gustu pikselizaciju (iPhone 4, Xperia U) ili na 4 inčnom pikselizacije displeja klasične kao Advance ( 480x800)  ?

Xperia P ima dosta slabu bateriju ali moras prihvatiti i neke mane da bi dobio bolji mobitel..Da biras između top modela ne bi bilo puno razlike ovako moras odluciti sta ti vise treba baterija ili performanse samoga uređaja..Normalno da je lakse/preglednije surfati na uređaju sa 4.0 incnim ekranom nego 3.5 incnim pogotovo jer nema velike razlike u kolicini piksela..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ALVIN kaže...

Ima li još tko nekog kandidata ? Neki od HTC Sensation modela, čekati da se opet povoljno pojavi HTC Evo 3D ? 

--------------

--------------

Mob mi treba uglavnom za surfanje. Znači ekran minimum 3.7 inča, ali radije veći. I naravno da mob ne spada u tu neku skupu visoku klasu nego u rangu nabrojanih gore. (ne kupujem sa oglasa)

Evo 3D se neće više pojaviti, ako možeš prihvatiti da je baterija slabija uzmi xperiu p, općenito mobitel je dobar.

Jel lakše i preglednije surfati na 3.5 inčnom displeju koji ima odličnu razlučivost-gustu pikselizaciju (iPhone 4, Xperia U) ili na 4 inčnom pikselizacije displeja klasične kao Advance ( 480x800)  ?

Lakše je na 4"

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 13:06 (mario1990).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kad usporedim Xperiu P sa Samsung Galaxy S Advanced ove su mi razlike:

 

1. Samsung izdržljiviju bateriju ima

2. Xperia P ima bolju kameru

3. Xperia mi je ljepša

4. Xperia ima bolji-gušće pikseliran display.

5. Xperia će vjerovatno podržati upgrade na novi OS (sa Ginger-a na ICS), Advanced neće, ali to mi nije bitno.

6. Samsung mogu nadograditi na 32 GB , a Xperia ostaje na 16 GB, ali to mi je i više nego dovoljno, znači nebitna razlika.

 

 

CPU i grafička su potpuno jednaki, Xperia me dođe 400 kuna više. Hmmm...u svakom slučaju je kandidat Xperia P, proučiti ću još.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 14:04 (ALVIN).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ALVIN kaže...

Kad usporedim Xperiu P sa Samsung Galaxy S Advanced ove su mi razlike:

 

1. Samsung izdržljiviju bateriju ima

2. Xperia P ima bolju kameru

3. Xperia mi je ljepša

4. Xperia ima bolji-gušće pikseliran display.

5. Xperia će vjerovatno podržati upgrade na novi OS (sa Ginger-a na ICS), Advanced neće, ali to mi nije bitno.

6. Samsung mogu nadograditi na 32 GB , a Xperia ostaje na 16 GB, ali to mi je i više nego dovoljno, znači nebitna razlika.

 

 

CPU i grafička su potpuno jednaki, Xperia me dođe 400 kuna više. Hmmm...u svakom slučaju je kandidat Xperia P, proučiti ću još.

 

A za koliko love misliš kupovati? Dodaš još par sto kuna i uzmeš Galaxy Nexus koji je prefenomenalan telefon.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ALVIN kaže...

Kad usporedim Xperiu P sa Samsung Galaxy S Advanced ove su mi razlike:

 

1. Samsung izdržljiviju bateriju ima

2. Xperia P ima bolju kameru

3. Xperia mi je ljepša

4. Xperia ima bolji-gušće pikseliran display.

5. Xperia će vjerovatno podržati upgrade na novi OS (sa Ginger-a na ICS), Advanced neće, ali to mi nije bitno.

6. Samsung mogu nadograditi na 32 GB , a Xperia ostaje na 16 GB, ali to mi je i više nego dovoljno, znači nebitna razlika.

 

 

CPU i grafička su potpuno jednaki, Xperia me dođe 400 kuna više. Hmmm...u svakom slučaju je kandidat Xperia P, proučiti ću još.

 

Xperia P ima i vise RAM-a i snima u Full HD 1080p rezoluciji tako da dobivas dosta kvalitetnije fotografije i videozapise..Nadogradnja ti dosta znaci jer svakom novom dobivas nove mogucnosti itd...

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jurica_m kaže...

 

A za koliko love misliš kupovati? Dodaš još par sto kuna i uzmeš Galaxy Nexus koji je prefenomenalan telefon.

A znam, primjetio sam ja Nexusa i Samsung Galaxy 2, oba odlični mobiteli, ali oba su mi preskupa. Za advanced u nekoj tarifi na T-Comu bi dao 1000 kuna, za Xperiu P u istoj toj tarifi bi trebao dati 1400 kuna, za Nexus u istoj tarifi 2400 kuna a Samsung Galaxy 2 bi me došao 2300....naravno ne mislim davati duplo veći novac za bolji mobitel, a niti kupovati preko oglasa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2012 14:43 (ALVIN).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nix0 kaže...

 

Xperia P ima i vise RAM-a i snima u Full HD 1080p rezoluciji tako da dobivas dosta kvalitetnije fotografije i videozapise..Nadogradnja ti dosta znaci jer svakom novom dobivas nove mogucnosti itd...

Ma Ginger je stabilan OS, čitao sam i da brže na njemu sve radi, ICS je noviji OS ima modernije mogućnosti, no ne patim za time...jedino dobro što sam čuo za ICS je da će Xperiji P na njemu dosta duže trajati baterija, nadogradnja se očekuje postati dostupna za nekih 15 dana. Svi vlasnici Xperie P to nestrpljivo očekuju

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ALVIN kaže...
nix0 kaže...

 

Xperia P ima i vise RAM-a i snima u Full HD 1080p rezoluciji tako da dobivas dosta kvalitetnije fotografije i videozapise..Nadogradnja ti dosta znaci jer svakom novom dobivas nove mogucnosti itd...

Ma Ginger je stabilan OS, čitao sam i da brže na njemu sve radi, ICS je noviji OS ima modernije mogućnosti, no ne patim za time...jedino dobro što sam čuo za ICS je da će Xperiji P na njemu dosta duže trajati baterija, nadogradnja se očekuje postati dostupna za nekih 15 dana. Svi vlasnici Xperie P to nestrpljivo očekuju

Ako ti 400 kuna ne predstavlja veliku razliku idi na Xperiu P i budi sretan jer je mobitel za te novce odlican..Znam da je Gingerbread stabilan ali moras znati i da su nadogradnje jako vazan dio OS pogotovo mobilnog jer dobivas puno vise mogucnosti , ispravljaju se nedostatci , poboljsavaju se performanse samog mobitela i skoro svaki put dobivas novi izgled..I kod toga isto imas mogucnosti nadograditi ili ne sve se svodi na tvoj izbor..

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

e pozdrav ljudi,zanima me koji bi vi mob od ovih izabrali i zašto : HTC Desire C,Sony Ericsson Live With Walkman ili HTC Desire S

0 HTC Desire C
7 HTC Desire S
6 Sony Ericsson Live With Walkma
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fico125 kaže...

e pozdrav ljudi,zanima me koji bi vi mob od ovih izabrali i zašto : HTC Desire C,Sony Ericsson Live With Walkman ili HTC Desire S

Uzeo bi Desire S,

 

 zašto: najveći ekran, i najveća rezolucija od ponuđenih, najviše rama 768 mb, ostalo gpu i cpu je isto kao i kod live with walkmana.. ;)

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

je al je i skuplji za skoro 1000 kn...najjeftiniji sam naso na njusci za 1900 kn

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fico125 kaže...

e pozdrav ljudi,zanima me koji bi vi mob od ovih izabrali i zašto : HTC Desire C,Sony Ericsson Live With Walkman ili HTC Desire S

Desire C izbaci ako mozes jer je dosta slabiji od ostala dva uređaja..Uzmi HTC Desire S jer je meni osobno najbolji uređaj od sva tri ponuđena..Ima najvise RAM-a sto ti puno znaci  , ekran je najveci s najvecom rezolucijom od svih tako da neces imati nekih problema sa nekompatabilnosti aplikacija , ima najvise interne memorije i podrska custom ROM-ova mu je dosta velika sto ti ovisno o potrebi moze puno znaciti..

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

dobro,a što ako onda izbacim sva ta 3 mobitela...koji preporučujete do 1500-1600kn?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fico125 kaže...

dobro,a što ako onda izbacim sva ta 3 mobitela...koji preporučujete do 1500-1600kn?

Nexus s, ja bi uzeo za tu cijenu. Imaš još galaxy s, xperiu arc, i xperiu u. Na oglasniku.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nix0 kaže...
Tomo25 kaže...

Ljudi ima lo tko iskustva sa LG E900 Optimus 7? Mob je nov sa Windows Mango,dobivam ga u zamjnu za svoj 3GS 32GB pa neznam dal bi mjenjao jer sam malo skeptican prema tim windows mobovima pls help

 

http://www.gsmarena.com/lg_e900_optimus_7-3532.php

Nemoj mijenjati zato sto ti iPhone iako je star 3-4 godine trenutno moze ponuditi puno vise od Optimusa 7 tj. Windows Phonea 7..Optimus je dosta slabiji od iPhonea i jos nema toliko razvijen Marketplace , a i same aplikacije su dosta skuplje i ima ih puno manje..Ako mozes radije mijenjaj za neki polovan Android nego za taj Optimus..

Nisam ga na kraju isao mjenjati,koliko god financijski ponuda bila isplativa ipak za moje potrebe je iphone bolji izbor od win moba tako da je u oglasu i dalje i cekam bolju ponudu,hvala svima na odgovorima

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ba2033 kaže...
Afx kaže...

Nemam baš nekig dobrih iskustava sa lg-em,tako da bi njega prekočio.

 

Radije bi nešto od SE/nokia/samsung 

 GLEAM ili GLEAM+

 

Prva je 350kn, druga 600. Zapakirano, novo, naravno. Nema potreba da za toliki iznos kupuješ preko oglasnika kad već android i ostalo nije bitno.

Hmm,ne čini se loš mob,ovaj gleam+,još ga moram pogledati uživo : )

 

Jel ima još netko nešto preporučit možda od nokie ili SE-a ? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Fico125 kaže...

dobro,a što ako onda izbacim sva ta 3 mobitela...koji preporučujete do 1500-1600kn?

Ako ides preko oglasnika onda uzmi Samsung Galaxy S ili Nexus S , a ako hoces novi mobitel i ides preko nekog operatera onda idi na Sony Xperia U jer neces naci bolji mobitel od nje za te novce trenutno..

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi, imam priliku ugrabiti HTC EVO 3D. Pa, dajte mi recite je li dobar telefon, mislim, isplati li se uzeti i kakav bi bio pri pokretanju igri i aplikacija? Na papiru vidim da je dosta jak.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jurica_m kaže...

Ljudi, imam priliku ugrabiti HTC EVO 3D. Pa, dajte mi recite je li dobar telefon, mislim, isplati li se uzeti i kakav bi bio pri pokretanju igri i aplikacija? Na papiru vidim da je dosta jak.

Do 2000 kn best buy.

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

arc s ili neo v

 

10 Arc s
0 neo v
Ivan Lozancic
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ivan147 kaže...

arc s ili neo v

 

definitivno arc s, ima veći i bolji ekran, brži proc, bolju kameru i po meni arc s je najljepši mobitel

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Arc S bolji u svemu. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

zz ljudi, Sony Xperia U vs HTC Desire S?

1 HTC Desire S
11 Sony Xperia U
 
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice