Teorije zavjere

poruka: 1.884
|
čitano: 242.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Teorije zavjere

Sve su to tehnike hipnoze, manipulacije i upravljanja koje se skoriste za zavaravanje protivnika.

Zapitajte se bolje, ne da li postoje i kako se provode, nego koje su zapravo posljedice i učinci tih
zavjera.

Od svih tih teorija zavjere ljudi se osjećaju nesigurno, psihički i fizički, lakše posežu za lijekovima,
oružjem, traže zaštitu od vojske, dopuštaju crkvi i političarima da ih vode, razmišljaju umjesto njih,
objašnjavaju im i kroje svijet.

 

Za svoje neuspjehe koji su posljedica nemara, bahatosti, neobrazovanja i nepažnje uvijek je laše okriviti nekog drugoga nego se zapitati što je zapravo uzrok.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

Baksa zna sam ja da ćeš ti ovako odgovorit.... To san ja samo tako ukratko napisa, sad ću obrazložit, nemoj mislit da iman manjak argumenata samo zato šta sam za početak u kratko napisa. 

 

Reka sam da će se da će se svako ko nije ateist složit s tim da postoji još neka stvarnost osim materijalne zato šta svako ko nije ateist viruje u boga (ili u bogove), a bog nije materijalan. Tu još zapravo imamo i agnostike, oni neznaju ima li ili nema boga odnosno nešto nematerijalno; ali dobro nećemo sad komplicirat još i s time...

Dakle, da skratim, samo skeptici i ateisti (okej, još i agnostici) ko ti :P kažu da ne postoji ništa osim materije.

 

Uzmi samo u obzir energiju, ona nije materijalna. A u stvari je i materija energija, samo na niskoj vibraciji, to je čak i Einstein reka. Dakle sve je energija u zapravo. 

 

Ljudi koji gledaju u sunce ne uštavaju oči jer ga gledaju kad je UV ispod 2 a onda nije štetno za gledanje. To se zove sungazing btw. 

 

Kažem da ako radiš neku duhovnu praksu (meditacija ili sungazing npr.), da ćeš se oslobodit zavjera zato jer su zavjere upravo protiv toga. Zapravo je to sve jedna zavjera. Zavjera da se mi ljudi ne osvjestimo i da ne vidimo i ne doživljavamo tu veću stvarnost.

Tu postoji jedna piramida upletenih; oni koji su na vrhu piramide, oni utječu i zapovjedaju ovima koji su više na dnu kako da djeluju da bi se zavjera ostvarila. Njima na vrhu piramide je bitno da se zavjera ostvari, a ovi po sredini i pri dnu oni su potplaćeni ili ucjenjeni od ovih na vrhu. 

 

Dobro, napisa sam krivo, samo placebo umisto placebo efekt; okej to nije isto.

 

Hm, a kako znaš kako je to istraživanje teklo? Moram priznat da neznam, i ja se isto često pitam tj. sumnjam u vjerodostojnost nekih znanstvenih istraživanja; bilo bi dobro kad bi se moga dobit uvid u samu znanstvenu studiju pa pogledat sam, može li se to?

 

A nisi ništa odgovoria na jogijsko letenje, šta misliš o tome?

 

 

 

Idem još malo pričat o zavjerama i duhovnosti.

 

Farmaceutska industrija npr., prvo šta vjerojatno imaju lijek za sve, a drugo to šta ti lijekovi uopće nisu potrebni; oni istina, liječe ali su na drugu ruku štetni. A u prirodi, za suprotnost uvik postoji zdrava i neštetna alternativa.

 

Skrivena arheologija i ljudska povijest, zašto nas u školi ne uče o piramidama u Mexiku i Kini; pa čak i u Bosni, ima ih posvuda u svijetu, samo nam se govori za one u Egiptu ali te su prepoznate da se nebi spomenile. I Stonehedge, superteški i veliki kameni blokovi, zašto o tome ne učimo? Stvar je u tome da su te sve građevine izgradile napredne civilizacije koje su živile prije nas, oni su bili duhovno razvijeni i zato su međuostalim poznavali napredne načine na koji su izgradile te građevine. To se skriva od nas da i mi nebi isto tako.

 

Često se i sami pojam duhovnosti shvaća krivo, zato šta se odma misli na nešto religiozno, nekakve molitve i šta već sve ne. Ali to nije prava duhovnost, možda bi čak moga reć i lažna; to je sve napravljenu u svrhu kontrole. 

Evo neko ko se smije ovome šta ja govorim, sungazing npr, zašto je to glupo a vjerski sakramenti su bolji?

 

Još ću ti reć, @mbaksa, i ja sam jednom prije bia ateist i skeptik ko ti (jesi li ateist? nhf); cili sam život u stvari gleda tu religiju i to mi je oduvik zapravo bilo glupo, ali nisam moga sam sebi priznat da nevirujem u to, zbog društvenih normi, konzervativno društvo te odma osudi. Onda sam  prvo sam bia ateist, misleći također da je sve materija ali onda sam počea malo gledat po rubu znanosti i skužia da to nemože bit tako, da postoji nešto više od materijalne stvarnosti. 

13 godina
neaktivan
offline
Teorije zavjere

Evo malo o placebu:

 

 

 

i vjeri:

 

 

16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
dr. zlo kaže...
Dakle, da skratim, samo skeptici i ateisti (okej, još i agnostici) ko ti :P kažu da ne postoji ništa osim materije.

 

Uzmi samo u obzir energiju, ona nije materijalna. A u stvari je i materija energija, samo na niskoj vibraciji, to je čak i Einstein reka. Dakle sve je energija u zapravo.

Zapravo nije sve energija (niti je materija energija), ali se u konačnici sve može svesti/transformirati u energiju.

 

Zaista ne znam tko kaže da ne postoji ništa osim materije. Pa tako nisam ni ja. Malo bolje pročitaj što sam napisao. {#} Energija je dio materijalne stvarnosti. Energija i materija idu ruku pod ruku.

 

dr. zlo kaže...
Ljudi koji gledaju u sunce ne uštavaju oči jer ga gledaju kad je UV ispod 2 a onda nije štetno za gledanje.

Uništavaju. http://en.wikipedia.org/wiki/Sungazing

 

dr. zlo kaže...
Kažem da ako radiš neku duhovnu praksu (meditacija ili sungazing npr.), da ćeš se oslobodit zavjera zato jer su zavjere upravo protiv toga.

Ha?

 

dr. zlo kaže...
Tu postoji jedna piramida upletenih; oni koji su na vrhu piramide, oni utječu i zapovjedaju ovima koji su više na dnu kako da djeluju da bi se zavjera ostvarila. Njima na vrhu piramide je bitno da se zavjera ostvari, a ovi po sredini i pri dnu oni su potplaćeni ili ucjenjeni od ovih na vrhu. 

Kome "njima"? Si ti na nekim drogama?

 

dr. zlo kaže...
Dobro, napisa sam krivo, samo placebo umisto placebo efekt; okej to nije isto.

Nisam govorio o tome, nego o tome da ti uopće ne razumiješ što je placebo ili placebo efekt (kako ga god već hoćeš nazivati - sam efekt se naziva placebo, a ako hoćeš možeš ga zvati placebo efekt - nebitno - bitno je da ga spominješ, a da ne znaš o čemu se radi).

 

dr. zlo kaže...
Hm, a kako znaš kako je to istraživanje teklo? Moram priznat da neznam, i ja se isto često pitam tj. sumnjam u vjerodostojnost nekih znanstvenih istraživanja; bilo bi dobro kad bi se moga dobit uvid u samu znanstvenu studiju pa pogledat sam, može li se to?

Traži pa ćeš naći. Za mnoga istraživanja imaš raspoložive kompletne radove, za neka se treba platiti. Nije da to tebi išta znači kad si znanstveno nepismen pa ne bi znao ništa interpretirati.

 

Kako znam kako je to istraživanje teklo? Napraviš istraživanje po protokolu autora originalnog istraživanja (Emotoa u ovom slučaju). I onda vidiš da to ne funkcionira. I objaviš rad. I onda netko drugi napravi to isto i dobi isti rezultat. I još neki ljudi onda ponove istraživanje i ne mogu dobiti rezultate koje je dobio originalni istraživač. I što ćemo sad? Rezultati originalnog istraživanja nemaju apsolutno nikakve znanstvene osnove i nitko drugi ne može dobiti takve rezultate. Zaključak je samo jedan - Emoto je falsificirao istraživanje. Shvaćaš? http://scienceblogs.com/insolence/2006/10/06/your-friday-dose-of-woo-h2ooooooommmm-1/

 

dr. zlo kaže...
A nisi ništa odgovoria na jogijsko letenje, šta misliš o tome?

Ne znam o čem pričaš. To je ono što likovi u sjedu odskaču s madraca? Što bih trebao misliti o tome?

 

dr. zlo kaže...
Farmaceutska industrija npr., prvo šta vjerojatno imaju lijek za sve, a drugo to šta ti lijekovi uopće nisu potrebni;

Sad si izrekao nevjerojatnu bedastoću. Bez farmaceutske industrije vijek nam ne bi bio 70 i nešto godina, nego bi većina ljudi poumirala daleko ranije.

 

Tebe, ako si ti toliko "pametan" da ti ne treba farmaceutska industrija, nitko ne tjera da koristiš njihove proizvode. Sjeti se bedastoće koju si rekao ako nedajbože slučajno teže oboliš. Onda ćeš ih moliti i prositi da ti daju lijek.

 

dr. zlo kaže...
oni istina, liječe ali su na drugu ruku štetni.

Znači, ti bi radije odapeo, skratio si život, imao teške kronične bolove, zatajenja organa ili štoveć, zato jer ne bi uzeo prije potrebne lijekove zato što su "na drugu ruku štetni"?! Pa dobro, bar će vas anti-farmaceuta na ovom svijetu manje ostati. {#}

 

dr. zlo kaže...
A u prirodi, za suprotnost uvik postoji zdrava i neštetna alternativa.

Nemoj pričati gluposti. To što si sad iznio je logička pogreška: http://rationalwiki.org/wiki/Appeal_to_nature

 

Što ti misliš što su lijekovi? Jedan dio lijekova su posve umjetne supstance (koga briga?), a jedan dio lijekova su izolirane tvari iz prirode. Znači, ljudi su uočili da neka biljka pozitivno djeluje protiv neke bolesti, otkrili su koja konkretno tvar iz te biljke tako djeluje, proizveli su tablete u koje su stavili točno određenu količinu te tvari, obavili su klinička ispitivanja kako bi točno utvrdili u kojoj dozi za koga ta tvar najbolje djeluje i kako bi istražili nuspojave, onda su sve to stavili na papir i odlučili hoće li takav lijek pustiti na tržište ili ga neće zbog ozbiljnih nuspojava.

 

A što se događa kad ti uzimaš neku "zdravu i neštetnu alternativu" iz prirode? Ti nemaš pojma koliko točno si te tvari uzeo i ti nemaš pojma jesi li s tom tvari uzeo još i neke druge tvari koje bi ti mogle naštetiti.

 

Dakle, kao što i sam možeš zaključiti iz gornjeg opisa, biranje "zdrave i neštetne alternative iz prirode" nije (nužno) inteligentan odabir. {#} A svakako je glup odabir za sve imalo ozbiljnije bolesti za koje ne postoje "zdrave i neštetne alternative iz prirode".

 

dr. zlo kaže...
Skrivena arheologija i ljudska povijest, zašto nas u školi ne uče o piramidama u Mexiku i Kini; pa čak i u Bosni

Misliš ova "piramida" koju Osmanagićevi naivci grade? Daj me nemoj nasmijavati. Tu nema nikakve piramide - Osmanagićeva ekipa iz prirodno nastalog brda sada uobličava piramidu.

 

dr. zlo kaže...
I Stonehedge, superteški i veliki kameni blokovi, zašto o tome ne učimo?

Misliš, zašto učitelji djeci vaše teorije zavjera ne predstavljaju kao činjenice na satovima nastave? Zato jer rade svoj posao - jer ih educiraju.

 

dr. zlo kaže...
Često se i sami pojam duhovnosti shvaća krivo, zato šta se odma misli na nešto religiozno, nekakve molitve i šta već sve ne. Ali to nije prava duhovnost, možda bi čak moga reć i lažna; to je sve napravljenu u svrhu kontrole.

Ajd ti nama koji krivo shvaćamo pojam duhovnosti onda objasni što točno je duhovnost.

 

dr. zlo kaže...
cili sam život u stvari gleda tu religiju i to mi je oduvik zapravo bilo glupo, ali nisam moga sam sebi priznat da nevirujem u to, zbog društvenih normi, konzervativno društvo te odma osudi. Onda sam  prvo sam bia ateist, misleći također da je sve materija ali onda sam počea malo gledat po rubu znanosti i skužia da to nemože bit tako, da postoji nešto više od materijalne stvarnosti. 

Hahahahahhahahaaaa! Eto zbog čega treba emisiju Na rubu znanosti maknuti s rasporeda! Jer ima onih koji vjeruju Mišaku i njegovim nebulozama! Ta emisija je sramota za HRT. Dobro, kad si već takav fanatik te pseudoznanstvene, teoretičarsko-zavjerničke emisije, reci što se sve što si čuo otkad je gledaš DOKAZALO!

 

Ja sam inače bio u, ako se ne varam, trećem-četvrtom razredu srednje škole kad se ta emisija pojavila na programu. I moram reći da me fascinirala - pratio sam je s velikim zanimanjem. I stalno su u toj emisiji predstavljali nekakve čudesne stvari, čudesne mogućnosti, koje su odmah iza ugla, samo što ih ljudi ne počnu iskorištavati, samo što nisu postale naša stvarnost, naša svakodnevica. I tako prolaze tjedni, godine i - ništa od toga o čemu sam gledao Na rubu znanosti ne postaje stvarnost! Ništa od toga se nikad ne dokaže! Pa kak je to moguće? Eto, sad kak sam malo stariji znam kako je to moguće - moguće je tako što ta emisija lažne stvari podvaljuje pod znanost (dakle, to nije znanstvena, nego pseudoznanstvena emisija), što manipulira, što se u njoj iznose neistine. S tim da valja reći da je vjerojatno i dobro počela (više je baš se ne sjećam s tih početaka, mislim da sam je pratio koju godinu pa onda prestao) - gledao sam pred par godina prastaru epizodu o evoluciji i bila je mnogo neutralnije obrađena. Međutim, Mišak je već tada pokušavao odvući vodu na svoj pseudoznanstveni mlin, ali gost se ipak koliko-toliko držao. Ali to valjda nije bilo dovoljno zabavno, pa je Mišak kasnije, valjda kad je stekao neki status, emisiju odveo posve preko ruba znanosti kako bi mogao širiti pseudoznanstvene ideje i misticizam.

 

Da, dr. zlo - prevarili su te, izmanipulirali su te - Mišak i ekipa. Popušio si bajke. Na žalost. Najbolje što sad možeš učiti je da prestaneš to gledati i da počneš proučavati legitimnu znanost. Počni s podcastima The Skeptics Guide to the Universe: http://www.theskepticsguide.org/

Gledaj predavanja i čitaj knjige vrsnih znanstvenika: Richard Dawkins, Neil deGrasse Tyson, Sean Carroll, Lawrence Krauss, Sam Harriss... Prouči rad i djelo mađioničara Jamesa Randija, koji je život posvetio debunkanju šarlatana i koji nudi milijun dolara za dokazivanje ikakve nadnaravne, paranomalne sposobnosti. Ili ostani neobrazovan, zatucan, zaveden, vjeruj u bajke i neistine. Nije moja stvar. {#}

16 godina
neaktivan
offline
Teorije zavjere

"Kao vodeća svjetska farmaceutska tvrtka tražimo odgovore za najvažnije svjetske medicinske potrebe.

Razvijamo proizvode kroz stroga testiranja u skladu s najvišim znanstvenim i etičkim standardima.

Naše su tri temeljne vrijednosti - čestitost, kvaliteta i uvažavanje ljudi".

 

Takvim tvrdnjama sebe opisuje većina farmaceutskih tvrtki, ali nije više nepoznato da su farmaceutskoj industriji, s njezinim širenjem i jačanjem,
bila potebna nova tržišta za lijekove. Stoga je statistikama počela pretvarati i zdrave ljude u bolesne. Priča je to i o ovladavanju profesionalnom
edukacijom, stručnim skupovima, kliničkim smjernicama i medicinskim časopisima, o lažiranju podataka, o podmićivanju, o uništavanju ljudskog zdravlja i o mnogočemu drugome. Sve to je u svojoj knjizi pod naslovom "Nuspojava: smrt" opisao dr. John Virapen, čovjek s 35 godina iskustva u međunarodnoj farmaceutskoj industriji i bivši glavni direktor jedne od najvećih tvrtki.

 

Na Rubu Znanosti gost John Virapen

 

16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
tunder kaže...

Sve to je u svojoj knjizi pod naslovom "Nuspojava: smrt" opisao dr. John Virapen, čovjek s 35 godina iskustva u međunarodnoj farmaceutskoj industriji i bivši glavni direktor jedne od najvećih tvrtki.

Da, čovjek "istinu" prodaje putem knjiga kojima raskrinkava firmu koja ga je spucala sa regionalno-šefovskog radnog mjesta, koju je tužio na sudu s tvrdnjom da su ga spucali jer su rasisti (i izgubio sud - i glavno suđenje i žalbu)! I sad prodaju knjige pokušava dignuti nastupom u pseudoznanstvenim emisijama. Daj reci, koliko se njegovih optužbi dokazalo na sudu? 35 godina radi po farmaceutskim kompanijama i promatra (kaže da je i sam to činio!) kakvo zlo te kompanije čine i nikome ni riječ ne kaže i sad bi mu, kad su ga spucali, trebali nešto vjerovati? Koliki integritet ima takva osoba, koja za sebe kaže da je bila profesionalni kriminalac? Koliko tužbi je podignuto protiv tih kompanija na temelju njegovih optužbi? U koliko tužbi su kompanije izgubile parnice, koliku kaznu su kompanije morale platiti, koje lijekove su morale povući s tržišta, koliku odštetu platiti žrtvama svojim lijekova? Konkretne brojke, legitimni izvori - a ne pričice anonimca koji se osvećuje firmi koja ga je spucala.

 

 

Evo što naš znanstvenik Pavle Močilac kaže o farmaceutskoj industriji:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.5.2014 3:08 (mbaksa).
11 godina
protjeran
offline
Teorije zavjere

Danas slikano.Primjetio na velikom broju auta sklupcana vlakna poslije kise.U blizini nema nikakve industrije/biljaka koje bi mogle biti uzrocnik tome.Naravno da je doslo iz aviona koji ostavljaju duge prugice po nebu,a ima i ulov takvog aviona tako da nije sve rekla kazala,vodena para, kristali i takve suplje price.

 

 

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

Da, čovjek "istinu" prodaje putem knjiga kojima raskrinkava firmu koja ga je spucala sa regionalno-šefovskog radnog mjesta, koju je tužio na sudu s tvrdnjom da su ga spucali jer su rasisti (i izgubio sud - i glavno suđenje i žalbu)! I sad prodaju knjige pokušava dignuti nastupom u pseudoznanstvenim emisijama. Daj reci, koliko se njegovih optužbi dokazalo na sudu? 35 godina radi po farmaceutskim kompanijama i promatra (kaže da je i sam to činio!) kakvo zlo te kompanije čine i nikome ni riječ ne kaže i sad bi mu, kad su ga spucali, trebali nešto vjerovati? Koliki integritet ima takva osoba, koja za sebe kaže da je bila profesionalni kriminalac? Koliko tužbi je podignuto protiv tih kompanija na temelju njegovih optužbi? U koliko tužbi su kompanije izgubile parnice, koliku kaznu su kompanije morale platiti, koje lijekove su morale povući s tržišta, koliku odštetu platiti žrtvama svojim lijekova? Konkretne brojke, legitimni izvori - a ne pričice anonimca koji se osvećuje firmi koja ga je spucala.

 

 

Evo što naš znanstvenik Pavle Močilac kaže o farmaceutskoj industriji:

 

uzmimo za predpostavku da je sve istina sto govori taj covjek i tuzi farmaceutsku kompaniju.sanse da mali covjek pobijedi farmaceutsku kompaniju su ravne 0.stoga se ni ne cudi sto nije pobjedio.uostalom sto bi ti ucinio na njegovom mjestu?pokusao dokazati stvari javnosti kakve jesu ili sjediti skrstenih ruku kuci?predpostavljam ovo drugo.nema nista lose sto covjek pise knjige i pokusava nesto dokazati.uostalom poznato je je farmaceutska industrija jedna od najunosnijih a sigurno nebi bila kad bi radila ljekove koji doista rade(mislim na kemoterapiju i sl).sta mislis kakva je njima financijska korist od lijeka koji pobjedi rak za mjesec dana i uz to jeftin je.gotovo nikakva.to je mali dio samo njihovih prijevara.

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2014 22:21 (cod4gamer).
16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
cod4gamer kaže...

uzmimo za predpostavku da je sve istina sto govori taj covjek

Zbog čega? Nećemo ništa pretpostavljati (da ne kažem izmišljati, jer si krenuo u tom smjeru), nego ćemo gledati samo činjenice.

 

cod4gamer kaže...

i tuzi farmaceutsku kompaniju.sanse da mali covjek pobijedi farmaceutsku kompaniju su ravne 0.

Pričaš besmislice. Jesi pogledao datum presude kad je tužio firmu zbog otkaza? Pred skoro dvadeset godina! I ništa se u međuvremenu nije dogodilo.

 

Kao drugo - što taj muljator ima ikoga tužiti? Pa ako su radili nešto kriminalno, to je posao za policiju, državnog tužitelja! Što je tebi?

 

Farmaceutska industrija je inače u više navrata plaćala ogromne sume novca za stvari koje su zeznuli. Tako da im nije u interesu zeznuti nešto jer prije ili poslije će se saznati i popušit će ogromne kazne.

 

cod4gamer kaže...

uostalom poznato je je farmaceutska industrija jedna od najunosnijih a sigurno nebi bila kad bi radila ljekove koji doista rade(mislim na kemoterapiju i sl).sta mislis kakva je njima financijska korist od lijeka koji pobjedi rak za mjesec dana i uz to jeftin je.gotovo nikakva.to je mali dio samo njihovih prijevara.

I hepatitis C je farmaceutima unosan, zar ne? Terapije interferonima i drugim lijekovima koje su tek djelomično uspješne i vrlo skupe.

 

Ali... Čekaj malo - pa zar nije oko početka ove godine objavljen novi lijek koji liječi hepatitis C kod velike većine pacijenata?! Je! I farmaceutska tvrtka je to odlučila odlično naplatiti - dnevna doza lijeka košta 1000 dolara, odnosno ako se ne varam jedna kura košta 84.000 dolara ili eventualno duplo više ako su potrebne dvije. Ne samo to, nego evo testira se i drugi lijek koji je uspješan u 95% slučajeva.

 

I što ćeš sad? Upirati prstom u te farmaceutske firma i vikati - gle budale, našli su lijeka protiv hepatitisa C i proizvode ga i prodaju, umjesto da proizvode i prodaju neučinkovite/poluučinkovite lijekove i lijekove za smanjenje simptoma i lijekove i tretmane za druge bolesti koje su posljedica hepatitisa C, poput ciroze jetre? ili ćeš smisliti neko "ingeniozno" opravdanje.

 

A što se tiče "lijeka za rak", odmah mi se kiselina u želucu digne kad to čujem/vidim. Rak nije jedna bolest, nego velika skupina bolesti i pitanje je hoće li ikad postojati lijek koji će liječiti sve vrste raka, a ne da danas ili u dogledno vrijeme postojao takav lijek ili da bi ga farmaceutska industrija "odbila" istraživati, odnosno da ne bi bio u interesu i farmaceutske industrije. Tako nešto bi im se i strašno isplatilo, a i ako ti misliš da ljudi koji rade u farmaceutskoj industriji nisu ljudi, onda s tobom nešto ozbiljno nije u redu. Nemoj drugim ljudima imputirati svoj moral. {#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere

Ka nisi skupil te mucice pa odnesel na neki faks da to neko pogleda pod mikroskopom? Ne košta te ništ?

Crkva je zlo 21. stoljeća
16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ka nisi skupil te mucice pa odnesel na neki faks da to neko pogleda pod mikroskopom? Ne košta te ništ?

To si je mucice iz pupka izvadil i stavil na auto. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.5.2014 23:40 (mbaksa).
12 godina
offline
Re: Teorije zavjere
T-55 kaže...

Danas slikano.Primjetio na velikom broju auta sklupcana vlakna poslije kise.U blizini nema nikakve industrije/biljaka koje bi mogle biti uzrocnik tome.Naravno da je doslo iz aviona koji ostavljaju duge prugice po nebu,a ima i ulov takvog aviona tako da nije sve rekla kazala,vodena para, kristali i takve suplje price.

 

 

 

 

 

Toga je bilo puno igraliste i puni Zagreb. To je od drveta, ne znam tocno kojeg ali je od drveta. Kakav avion. Ocito ne razumijes da svakim izgaranjem nastaje CO2 i Vodena Para, odnosno H2O pa zato avion sa vecim i jacim motorom ima veci trag od manjeg.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
11 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ka nisi skupil te mucice pa odnesel na neki faks da to neko pogleda pod mikroskopom? Ne košta te ništ?

Razmisljao sam o tome ali nemam viska love,da skupim  ta vlakna i onaj zuto narandasti prah koji je ostajao poslije kise prije mjesec i pol(ko fol pjesak iz afrike) i sve to polao u nezavisni laboratorij na analizu.Pa ove skeptike razuvjerio.Ali sta vrijedi kad bi oni opet nasli neku svoju bolesnu teoriju.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

Zbog čega? Nećemo ništa pretpostavljati (da ne kažem izmišljati, jer si krenuo u tom smjeru), nego ćemo gledati samo činjenice.

Pričaš besmislice. Jesi pogledao datum presude kad je tužio firmu zbog otkaza? Pred skoro dvadeset godina! I ništa se u međuvremenu nije dogodilo.

 

Kao drugo - što taj muljator ima ikoga tužiti? Pa ako su radili nešto kriminalno, to je posao za policiju, državnog tužitelja! Što je tebi?

 

Farmaceutska industrija je inače u više navrata plaćala ogromne sume novca za stvari koje su zeznuli. Tako da im nije u interesu zeznuti nešto jer prije ili poslije će se saznati i popušit će ogromne kazne.

I hepatitis C je farmaceutima unosan, zar ne? Terapije interferonima i drugim lijekovima koje su tek djelomično uspješne i vrlo skupe.

 

Ali... Čekaj malo - pa zar nije oko početka ove godine objavljen novi lijek koji liječi hepatitis C kod velike većine pacijenata?! Je! I farmaceutska tvrtka je to odlučila odlično naplatiti - dnevna doza lijeka košta 1000 dolara, odnosno ako se ne varam jedna kura košta 84.000 dolara ili eventualno duplo više ako su potrebne dvije. Ne samo to, nego evo testira se i drugi lijek koji je uspješan u 95% slučajeva.

 

I što ćeš sad? Upirati prstom u te farmaceutske firma i vikati - gle budale, našli su lijeka protiv hepatitisa C i proizvode ga i prodaju, umjesto da proizvode i prodaju neučinkovite/poluučinkovite lijekove i lijekove za smanjenje simptoma i lijekove i tretmane za druge bolesti koje su posljedica hepatitisa C, poput ciroze jetre? ili ćeš smisliti neko "ingeniozno" opravdanje.

 

A što se tiče "lijeka za rak", odmah mi se kiselina u želucu digne kad to čujem/vidim. Rak nije jedna bolest, nego velika skupina bolesti i pitanje je hoće li ikad postojati lijek koji će liječiti sve vrste raka, a ne da danas ili u dogledno vrijeme postojao takav lijek ili da bi ga farmaceutska industrija "odbila" istraživati, odnosno da ne bi bio u interesu i farmaceutske industrije. Tako nešto bi im se i strašno isplatilo, a i ako ti misliš da ljudi koji rade u farmaceutskoj industriji nisu ljudi, onda s tobom nešto ozbiljno nije u redu. Nemoj drugim ljudima imputirati svoj moral. {#}

ti znas sve cinjenice?

U kojoj se to drzavi danas zakon primjenjuje u potpunosti na sve?odavno ne postoji jednakost pred zakonom.sta ti mislis da ce drzava ic istrazivat i jos zatvarat veliku kompaniju dok god ona uredno placa porez na dobit koja je stecena''legalnim'' prijevarama?kako da ne

znaci ti tvrdis da svi ovi vlasnici farmaceutskih firmi su dobri ljudi i ne cine stetu covjecanstvu?ma daj molim te...pola danasnjih bolesti upravo dolazi od njih da imaju kome svoje kvazi lijekove prodavat, prvenstveno mislim na cjepiva za gripu, a ima takvih primjera mali milion.ako su tako dobri zasto je usporen razvoj novih antibiotika unatoc velikoj prijetnji bakterija u skoroj buducnosti?

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
cod4gamer kaže...

 

Čemu pisanje jednog takvog besmislenog, ispraznog posta? Nadrobio si 700 znakova ničeg i pritom propustio odgovoriti na ključna pitanja:

1. Ako je farmaceutska industrija toliko zla, kako to da je na tržište stižu dva lijeka protiv hepatitisa C (ako se ne varam, negje sam pročitao da je na razvoj prvog od ta dva lijeka utrošeno je 10 milijardi dolara!), koji se donedavno mogao tek kod jednog dijela ljudi izliječiti, što je također bilo izrazito skupo?

2. Ako je farmaceutska industrija toliko zla, kako to da proizvodi cjepiva koja sprječavaju bolesti od kojih su u prošlosti umirale tisuće, pa i milijuni ljudi? Zar im se ne bi više isplatilo da umjesto pikice djetetu nekad kasnije ljudima prodaju andole dok pokupe infekciju?

3. Smatraš li da su svi ljudi unutar farmaceutske industrije sociopati/psihopati/sadisti koji uživaju u patnjama ljudi i koji namjerno ne istražuju lijekove za kronične bolesti ili ih zapravo skrivaju od javnosti? Smatraš li da prije zapošljavanja ljude u farmaceutskoj industriji šalju na psihotestove i onda biraju samo sociopate?

12 godina
offline
Re: Teorije zavjere
T-55 kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ka nisi skupil te mucice pa odnesel na neki faks da to neko pogleda pod mikroskopom? Ne košta te ništ?

Razmisljao sam o tome ali nemam viska love,da skupim  ta vlakna i onaj zuto narandasti prah koji je ostajao poslije kise prije mjesec i pol(ko fol pjesak iz afrike) i sve to polao u nezavisni laboratorij na analizu.Pa ove skeptike razuvjerio.Ali sta vrijedi kad bi oni opet nasli neku svoju bolesnu teoriju.

To i je pjesak iz afrike, normalna pojava od kad ljudi prate vrijeme i njegove pojave. Bog te nedo gluposti...

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
14 godina
offline
Re: Teorije zavjere
T-55 kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ka nisi skupil te mucice pa odnesel na neki faks da to neko pogleda pod mikroskopom? Ne košta te ništ?

Razmisljao sam o tome ali nemam viska love,da skupim  ta vlakna i onaj zuto narandasti prah koji je ostajao poslije kise prije mjesec i pol(ko fol pjesak iz afrike) i sve to polao u nezavisni laboratorij na analizu.Pa ove skeptike razuvjerio.Ali sta vrijedi kad bi oni opet nasli neku svoju bolesnu teoriju.

Ti misliš da si prvi to primjetio, znači niko od poznatijih grupa teoretičara zavjera koje imaju malo više novaca na bacanje za takve stvari, te da oni nisu već slali valjda tisuću takvih "dokaza o chemtrailingu" na analize, pa šta je od toga svega bilo?

One ring to bring them all and in the darkness bind them
11 godina
protjeran
offline
Re: Teorije zavjere
The Unforgiven kaže...

Ti misliš da si prvi to primjetio, znači niko od poznatijih grupa teoretičara zavjera koje imaju malo više novaca na bacanje za takve stvari, te da oni nisu već slali valjda tisuću takvih "dokaza o chemtrailingu" na analize, pa šta je od toga svega bilo?

 

Jesu uradili prije mene i dokazazali postojanje tvari koje su stetne za covjeka,a nisu nastale prirodnim putem,ali samo treba to prihvatiti.Dokle god negiras postojanje,moze ti netko pokazati 100 analiza ti ces uvjek naci 101 odgovor da to nije tako.Ako vec ulazis u raspravu o tome predpostavljam da si procesljo sve stranice(domace i strane)  koje se bave tom tematikom a ne upao ko padobranac i rekao to nije tako i to je tvoj konacan zakljucak.Uostaom i obama je rekao da prase ali eto samo da sprjece klimatske nepogode nikako da truju narod kojeg ima previse kako bill gates kaze.

 

 

14 godina
offline
Re: Teorije zavjere
Nisam, eto upao sam ko padobranac pa te molim da mi ti daš neke pouzdane izvore, a ne ove slike koje nemaju ama baš nikakvih dokaza o autentičnosti.
One ring to bring them all and in the darkness bind them
13 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...

Čemu pisanje jednog takvog besmislenog, ispraznog posta? Nadrobio si 700 znakova ničeg i pritom propustio odgovoriti na ključna pitanja:

1. Ako je farmaceutska industrija toliko zla, kako to da je na tržište stižu dva lijeka protiv hepatitisa C (ako se ne varam, negje sam pročitao da je na razvoj prvog od ta dva lijeka utrošeno je 10 milijardi dolara!), koji se donedavno mogao tek kod jednog dijela ljudi izliječiti, što je također bilo izrazito skupo?

2. Ako je farmaceutska industrija toliko zla, kako to da proizvodi cjepiva koja sprječavaju bolesti od kojih su u prošlosti umirale tisuće, pa i milijuni ljudi? Zar im se ne bi više isplatilo da umjesto pikice djetetu nekad kasnije ljudima prodaju andole dok pokupe infekciju?

3. Smatraš li da su svi ljudi unutar farmaceutske industrije sociopati/psihopati/sadisti koji uživaju u patnjama ljudi i koji namjerno ne istražuju lijekove za kronične bolesti ili ih zapravo skrivaju od javnosti? Smatraš li da prije zapošljavanja ljude u farmaceutskoj industriji šalju na psihotestove i onda biraju samo sociopate?

ti drobis u ovoj temi odkad postoji.

sto si se uvatio tog lijeka za hepatits c ko pijan plota?on je kao jedini lijek na trzistu i kao da postoji jedna bolest?uostalom da farmaceutske industrije zele ovaj lijek plasirati na trziste iz ciste dobre namjere to svejedno kompenziraju kroz more drugih lijekova.

mislis na ona cjepiva koja dokazano mogu nanjeti vise stete nego koristi kao npr autizam?

ne mogu vjerovat da nesto ovako pises.sta ti mislis da ce neki kemijski tehnicar ili tehnolog biti mozak firme, neki obican radnik?radnik dobije svoju placu za rad i ne zeli zabadat nos dalje.oni koji zgrcu novce su u vrhu firme.

svaka cast tvrtkama kojima je bitnije zdravlje ljudi od zgrtanja profita ali nazalost takvih je malo danas.

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
11 godina
protjeran
offline
Teorije zavjere

@The Unforgiven

 

Daj ti meni pouzdane izvore da chemtrails ne postoji pa cemo onda dalje raspravljati.Samo nemoj spominjat kondenzaciju,kristale i avionsko gorivo jer na ovim slikama vidim da to ne izlazi iz motora pa bi volio cuti tvoje strucno objasnjene.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 16:40 (T-55).
14 godina
offline
Re: Teorije zavjere
T-55 kaže...

@The Unforgiven

 

Daj ti meni pouzdane izvore da chemtrails ne postoji pa cemo onda dalje raspravljati.Samo nemoj spominjat kondenzaciju,kristale i avionsko gorivo jer na ovim slikama vidim da to ne izlazi iz motora pa bi volio cuti tvoje strucno objasnjene.

 

 

 

{#}

 

Daj ti meni dokaz da ja doma nemam perpetuum mobile kojeg je dizajnirao moj mačak Garfield (koji usput govori i jede samo lazanje). 

Samo mi nemoj govorit da je nemoguće da mačak govori jer moš skinut na torrentu mislim da čak 3 filma u kojem mačak govori.

 

Naravno, ti filmovi imaju iste znanstvene temelje kao i ove tvoje random slike koje uzimaš ko zna od kuda i držiš ih se kao da nešto dokazuju.

 

One ring to bring them all and in the darkness bind them
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 17:29 (The Unforgiven).
16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
cod4gamer kaže...

Ni dalje ne odgovaraš na pitanja, što mi govori da ne stojiš iza svojih riječi. Tvrdnje ne mogu same stajati u zraku - sve što kažeš za sobom povlači nešto drugo. Mislim, jasno je zbog čega ne odgovaraš - jer ili ćeš sam sebi skočiti u usta, ili ćeš se pokazati u ne baš najljepšem svjetlu. I dalje čekam konkretne odgovore na ona tri konkretno postavljena pitanja.

 

PS cjepiva ne uzrokuju autizam. Da nisi znanstveno nepismen znao bi to. {#} Ne samo da se već prije dokazalo da cjepiva ne uzrokuju autizam, nego prema novoj studiji ispada da autizam počinje u trudnoći, prije rođenja djeteta: http://www.sciencedaily.com/releases/2014/03/140326181909.htm

 

EDIT: u desnom stupcu imaš vijest o još jednoj studiji koja se tiče toga, koja je objavljena ni dva tjedna nakon ove iznad: http://www.sciencedaily.com/releases/2014/04/140408135032.htm

 

Hoćeš li sad i dalje drobiti bedastoće da cjepiva uzrokuju autizam?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 18:58 (mbaksa).
14 godina
offline
Teorije zavjere

Evo jedne teorije zavjere koja kaze da iza svih ovih uobicajenih teorija zavjere i paranormalnih aktivnosti stoji industrija koja na tome zaraduje jako puno novca:

http://www.scienceofscams.com

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 18:54 (captain_soap_McTawish).
16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
T-55 kaže...

@The Unforgiven

 

Daj ti meni pouzdane izvore da chemtrails ne postoji pa cemo onda dalje raspravljati.Samo nemoj spominjat kondenzaciju,kristale i avionsko gorivo jer na ovim slikama vidim da to ne izlazi iz motora pa bi volio cuti tvoje strucno objasnjene.

Ti bi volio čuti objašenjenje koje nije istinito, a istinito objašnjenje ni u kom slučaju ne želiš prihvatiti. To je nelogično, neracionalno i intelektualno nepošteno.

 

Chemtrailovi su inače izvrstan "lakmus-test" lakovjernosti/naivnosti, barem nakon što se čovjeka upozna s besmislenošću toga. To je jedan korak niže od onih koji vjeruju u ljude guštere, ali je i dalje prilično visoko. Znači, imaš za trovanje masa hrpu neusporedivo učinkovitijih i jeftinijih metoda (putem vodovoda, putem hrane poput kruha i mlijeka, zašpricavanjem iz cestovnog vozila), ali odabereš najneučinkovitiju (toliko neučinkovitu da je praktički svejedno izvode li je ili ne), najskuplju i najbesmisleniju metodu? Da, oni koji bi ljude trovali na taj način baš bi spadali u evil "geniuse". {#} Bit će prije da su oni koji su popušili takve gluposti odbacili razum i logiku. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 18:54 (mbaksa).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
cod4gamer kaže...

 

Čemu pisanje jednog takvog besmislenog, ispraznog posta? Nadrobio si 700 znakova ničeg i pritom propustio odgovoriti na ključna pitanja:

1. Ako je farmaceutska industrija toliko zla, kako to da je na tržište stižu dva lijeka protiv hepatitisa C (ako se ne varam, negje sam pročitao da je na razvoj prvog od ta dva lijeka utrošeno je 10 milijardi dolara!), koji se donedavno mogao tek kod jednog dijela ljudi izliječiti, što je također bilo izrazito skupo?

2. Ako je farmaceutska industrija toliko zla, kako to da proizvodi cjepiva koja sprječavaju bolesti od kojih su u prošlosti umirale tisuće, pa i milijuni ljudi? Zar im se ne bi više isplatilo da umjesto pikice djetetu nekad kasnije ljudima prodaju andole dok pokupe infekciju?

3. Smatraš li da su svi ljudi unutar farmaceutske industrije sociopati/psihopati/sadisti koji uživaju u patnjama ljudi i koji namjerno ne istražuju lijekove za kronične bolesti ili ih zapravo skrivaju od javnosti? Smatraš li da prije zapošljavanja ljude u farmaceutskoj industriji šalju na psihotestove i onda biraju samo sociopate?

mbaksa nije sve tako bajno mi smo imali predavanje iz biokemije na med fakultetu i prof je govorila o npr vitaminu b17 kojeg je otkrio Krebs u košticama marelica i šljiva 1950 i čovjeka su nekoliko puta pokušale likvidirati farmaceutske kompanije jer je dokazano da vitamin b17 gotovo 100% garantira da osoba neće oboliti od raka. A ima efekta i u terapiji. Čak su išli toliko daleko da su proglasili sve vitamine iz B skupine štetnima jer imaju cijano grupu samo da bi ocrnili vitamin b17 a cijano grupa vezana za ostatak prstena nema nikakvo toksično djelovanje na tijelo.

16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
zeroname kaže...
mbaksa nije sve tako bajno mi smo imali predavanje iz biokemije na med fakultetu i prof je govorila o npr vitaminu b17 kojeg je otkrio Krebs u košticama marelica i šljiva 1950 i čovjeka su nekoliko puta pokušale likvidirati farmaceutske kompanije jer je dokazano da vitamin b17 gotovo 100% garantira da osoba neće oboliti od raka. A ima efekta i u terapiji. Čak su išli toliko daleko da su proglasili sve vitamine iz B skupine štetnima jer imaju cijano grupu samo da bi ocrnili vitamin b17 a cijano grupa vezana za ostatak prstena nema nikakvo toksično djelovanje na tijelo.

LOL, svašta. Ne zanimaju me teoretičarsko-zavjerničke pričice tvoje profesorice ili zapravo ono što si ti upamtio iz takvih pričica - daj reference za to, s legitimnih stranica!

 

BTW http://en.wikipedia.org/wiki/Amygdalin#Cancer_treatment - ne ide vam u prilog. {#}

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.5.2014 19:10 (mbaksa).
16 godina
online
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
dr. zlo kaže...
Farmaceutska industrija npr., prvo šta vjerojatno imaju lijek za sve, a drugo to šta ti lijekovi uopće nisu potrebni;

Sad si izrekao nevjerojatnu bedastoću. Bez farmaceutske industrije vijek nam ne bi bio 70 i nešto godina, nego bi većina ljudi poumirala daleko ranije.

 

 

Razlog zašto sam počeo vjerovati u neke teorije zavjere je jer samo otkrio da postoji lijek za sve bolesti: ClO2 (Klor dioksid).

Lijek je u potpunosti dostupan svima i cijena mu je zanemariva. Dijeluje poput antibitoka, samo mu je spektar ubijanja bakterija, gljivica i virusa puno širi.

 

No nitko normalan mi nije htio povjerovat. Nije mi bilo jasno zašto nitko ne želi provjeriti moje tvrdnje. Ljudi su me počeli gledati kao luđaka i onda sam skužio da baš i nije pameto svima pričati o tome, ali ovo je dobra tema :D

 

Slučaj 1: Imaš lijek, bolestan si, imaš kemikaliju koju je pilo tisuće ljudi na internetu (nitko zasad nije umro). Zašto ne napraviti eksperiment na sebi? Ja jesam, jesam li normalan? Tri mjeseca sam proučavao alternativna i znanstvena istraživanja o djelovanju kemikalije prije nego sam se usudio pobat. Iz mog osobnog iskustva lijek je dijelovao (od 5 relativno benignih bolesti, 4 puta je efikasno djelovao, što je bolje od placeba, no ne bih sebe uzimao kao relevantnog testera).

 

Slučaj 2: Imaš potencijalni alternativni lijek + na tisuće ljudi tvrdi da su izliječeni konzumiranjem te kemikalije = nema ni jednog znanstvenog istraživanja (čak ni na životinjama) oralnog primjenjivanja te kemikalije (već 4 godine tražim po netu, pomozite mi da nađem).

 

 

Prije nego me pokopate sa trvrdnjama da pričam gluposti, istražite.

 

 

 

 

 

I'm silicon-based life-form
16 godina
moderator
online
Re: Teorije zavjere
kowach kaže...
Imaš lijek, bolestan si, imaš kemikaliju koju je pilo tisuće ljudi na internetu (nitko zasad nije umro). Zašto ne napraviti eksperiment na sebi? Ja jesam, jesam li normalan? Tri mjeseca sam proučavao alternativna i znanstvena istraživanja o djelovanju kemikalije prije nego sam se usudio pobat. Iz mog osobnog iskustva lijek je dijelovao (od 5 relativno benignih bolesti, 4 puta je efikasno djelovao, što je bolje od placeba, no ne bih sebe uzimao kao relevantnog testera).

Kasno si ti otkrio taj lijek. Ja klor-dioksid otopljen u vodi pijem od rođenja, znači već više od tri desetljeća, svakodnevno! {#}

16 godina
online
Re: Teorije zavjere
mbaksa kaže...
kowach kaže...
Imaš lijek, bolestan si, imaš kemikaliju koju je pilo tisuće ljudi na internetu (nitko zasad nije umro). Zašto ne napraviti eksperiment na sebi? Ja jesam, jesam li normalan? Tri mjeseca sam proučavao alternativna i znanstvena istraživanja o djelovanju kemikalije prije nego sam se usudio pobat. Iz mog osobnog iskustva lijek je dijelovao (od 5 relativno benignih bolesti, 4 puta je efikasno djelovao, što je bolje od placeba, no ne bih sebe uzimao kao relevantnog testera).

Kasno si ti otkrio taj lijek. Ja klor-dioksid otopljen u vodi pijem od rođenja, znači već više od tri desetljeća, svakodnevno! {#}

Piješ klor Cl2 čije oksidativno stanje je 0 http://en.wikipedia.org/wiki/Chlorine#Chemistry_and_compounds

Klor dioksid ima oksidativno stanje +4 i prilično je nestabilna molekula i nećeš je naći nigdje u prirodi. Puno efikasnije rastvara ovojnice virusa i bakterija od klora.

I'm silicon-based life-form
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice