Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.850.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

teško, tj nikako, da budeš našao matičnu za takav proc...a i ako bude koja pretežno su paprenih cijena

 

bacanje para, jer za tu lovu koliko dođe taj proc i matična za njega kupiš i3 + ploča socket 1155

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
EZY-E kaže...

A što kažete na i3 550?

Vidim da se može naći i za 200 kn na njuškalu, ali bi onda trebao kupovati i novu matičnu pa me zanima koliko dođe najjeftinija a da je Gigabyte i da podržava ovaj procesor?

Nekupuj to, imas pentiuma soc 1155 po 300kn koji imaju super performanse i tonu maticnih ploca za 1155 po 200 / 300kn. Ili malo pricekas i nađes cak i3 sandy bridge za 400kn koji je bolji od svih quad core phenoma athlona pentiuma cak i id nekih fx - eva.

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

teško, tj nikako, da budeš našao matičnu za takav proc...a i ako bude koja pretežno su paprenih cijena

 

bacanje para, jer za tu lovu koliko dođe taj proc i matična za njega kupiš i3 + ploča socket 1155

 

lGRACINA kaže...
EZY-E kaže...

A što kažete na i3 550?

Vidim da se može naći i za 200 kn na njuškalu, ali bi onda trebao kupovati i novu matičnu pa me zanima koliko dođe najjeftinija a da je Gigabyte i da podržava ovaj procesor?

Nekupuj to, imas pentiuma soc 1155 po 300kn koji imaju super performanse i tonu maticnih ploca za 1155 po 200 / 300kn. Ili malo pricekas i nađes cak i3 sandy bridge za 400kn koji je bolji od svih quad core phenoma athlona pentiuma cak i id nekih fx - eva.

Može preporuka onda koji točno procesor i matična? 

Sa njuskala 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

pa koliko love imaš? memoriju imaš ddr3?

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 19:35 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

pa koliko love imaš? memoriju imaš ddr3?

Planiram sto manje potrošiti, memorija je ddr2.

 

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

onda ti je najbolje kako si i na početku planirao, puknuti na tu svoju ploču neki Q proc kojeg ploča podržava

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

onda ti je najbolje kako si i na početku planirao, puknuti na tu svoju ploču neki Q proc kojeg ploča podržava

A kolika je razlika između performansi i3-a nekog jeftinog i q6600?

S time da vrlo vjerojatno budem overclockao proc koji kupim.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
EZY-E kaže...
FakeDeath kaže...

onda ti je najbolje kako si i na početku planirao, puknuti na tu svoju ploču neki Q proc kojeg ploča podržava

A kolika je razlika između performansi i3-a nekog jeftinog i q6600?

S time da vrlo vjerojatno budem overclockao proc koji kupim.

Evo ti razlika - 

http://www.anandtech.com/bench/product/53?vs=289

Solidna je razlika - no ako vec imas maticnu 775 onda kupi q 6600 - imas ih po 300kn na njuskalu, uz njega uzmi gtx 750 ili 750ti kao prve opcije uz to moze i r7 260 od novih ili od rabljenih 7770 ili 650, ili 650ti mozes jos i 7790, 260x, 6950, gtx 560ti ali one zahtjevaju i fino napajanje, od toga jace nemoj uzimati jer ce procesor biti bottlneck - 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.11.2014 20:07 (lGRACINA).
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
lGRACINA kaže...
EZY-E kaže...
FakeDeath kaže...

onda ti je najbolje kako si i na početku planirao, puknuti na tu svoju ploču neki Q proc kojeg ploča podržava

A kolika je razlika između performansi i3-a nekog jeftinog i q6600?

S time da vrlo vjerojatno budem overclockao proc koji kupim.

Evo ti razlika - 

http://www.anandtech.com/bench/product/53?vs=289

Solidna je razlika - no ako vec imas maticnu 775 onda kupi q 6600 - imas ih po 300kn na njuskalu, uz njega uzmi gtx 750 ili 750ti kao prve opcije uz to moze i r7 260 od novih ili od rabljenih 7770 ili 650, ili 650ti mozes jos i 7790, 260x, 6950, gtx 560ti ali one zahtjevaju i fino napajanje, od toga jace nemoj uzimati jer ce procesor biti bottlneck - 

 

kakav BN, ako ti igranje kako veliš nije bitno uzmi neki jeftiniji gpu, koji je podržan za OSX

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
lGRACINA kaže...
EZY-E kaže...
FakeDeath kaže...

onda ti je najbolje kako si i na početku planirao, puknuti na tu svoju ploču neki Q proc kojeg ploča podržava

A kolika je razlika između performansi i3-a nekog jeftinog i q6600?

S time da vrlo vjerojatno budem overclockao proc koji kupim.

Evo ti razlika - 

http://www.anandtech.com/bench/product/53?vs=289

Solidna je razlika - no ako vec imas maticnu 775 onda kupi q 6600 - imas ih po 300kn na njuskalu, uz njega uzmi gtx 750 ili 750ti kao prve opcije uz to moze i r7 260 od novih ili od rabljenih 7770 ili 650, ili 650ti mozes jos i 7790, 260x, 6950, gtx 560ti ali one zahtjevaju i fino napajanje, od toga jace nemoj uzimati jer ce procesor biti bottlneck - 

 

Napajanje mi je COrsair 400W kao što i piše pod Moj PC.

Mislio sam uzeti HD 6870 pošto mi komponente trebaju biti kompatibilne sa OSX-om kojeg mislim instalirati.

GTX 650 je isto kompatibilna kao i 560ti, ostale su ili preskupe ili nekompatibilne.

Sad, koju preporučaš, s time da bi sa 560ti i 6870 bilo manjih komplikacija?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

kakav BN, ako ti igranje kako veliš nije bitno uzmi neki jeftiniji gpu, koji je podržan za OSX

Nisam znao da mu za to treba.

EZY-E kaže...

 

Napajanje mi je COrsair 400W kao što i piše pod Moj PC.

Mislio sam uzeti HD 6870 pošto mi komponente trebaju biti kompatibilne sa OSX-om kojeg mislim instalirati.

GTX 650 je isto kompatibilna kao i 560ti, ostale su ili preskupe ili nekompatibilne.

Sad, koju preporučaš, s time da bi sa 560ti i 6870 bilo manjih komplikacija?

Nece biti nikakvih komplikacija - preporučujem ti grafičku koju sam stavio u temu Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]za 350kn jako dobra ponuda.

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Molio bih savjet za nadogradnju kompa

Mislim da mi se pokvarila grafička kartica ASUS ATI RADEON HD3870 512M (na ekranu su mi hijeroglifi) pa sam napokon odlučio isti nadograditi.

POSTOJEĆA KONFIGURACIJA JE:

-Intel core 2 duo 2,4GHz

-MB ASUS P5K/EPU

-2X1GB TRANSCEND DDR2 800

-NAPAJANJE MS-400-ATX P4

-DVA DISKA 320 I 250 GB

U obzir dolaze sve kombinacije za razumnu cijenu. Svakako bi nadogradija RAM i eventualno stavio jači procesor 2quad ili extreme.

Komp bi mi služio najviše za Autocad, Archicad i Photoshop.

 

Što bi mi preporučili?

 

Unaprijed se zahvaljujem

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prodaj taj računar, dodaj novac namjenjen nadogradnji i kupi nov računar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,otvorio sam novu temu za savjet o nadogradnji i bio poslan ovdje.
Evo da ne duljim kopirat cu sadrzaj iste. 

Pozdrav forumasi.

Evo,dosao je i taj dan kada moram gristi nokte u nadi da mi racunalo pokrene nekakvu igru,a kamoli da ju nafrljim na neke vise detalje.
Vrijeme je za ozivljavanje,i trebao bih vasu pomoc posto nisam pratio hardware nekih 3 godine.Planirao sam uzeti sve iz diskonta24,

no cim sam uletio da piknem neki procesor primjetio sam nove kategorije socketa,fm2+ ,fm1,fm2...i totalno sam zbunjen,sta mi pase na sta?
Probao sam googlat i nije mi bas pomoglo,koliko sam shvatio fm serije zahtjevaju...am3 socket?Molio bih da mi objasnite jer koda sam

zivio pod kamenom ovo vrijeme i pomognete.
Naime u budetu imam 1,400kn i za to bi htio obnoviti najslabije karike,procesor,rame,i uz to maticnu naravno.

Trenutne komponente su napisane u mojoj konfiguraciji.

Hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 11:40 (Geralt-The Witcher).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

1418 kn, malo bolja ploča za buduče nadogradnje 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 12:55 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala,ali radje bi htio prebaciti vise fokus na bolji procesor,jer ipak vecina naslova koje bi igrao

zahtjeva CPU,a i tako uskoro ne mislim nadogradivati.Znam da ovim budjetom se necu osigurat za iduce desetljece al

i pokusavam izvuc najvise.Da li je ovo u redu sto se tice kompatibilnosti/performansa?

http://i.imgur.com/QDvvxkn.png 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 13:04 (Geralt-The Witcher).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

jako loše, ako nemaš love za fx6300 i kvalitetniju ploču onda nemoj ni gledati takvo što već skupi još love ili idi na fm2 860k

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 13:08 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ovako nešto. Ako želiš bolji procesor. Ali ne preporučujem overclock. Zapravo isto to ću i ja kupiti sad ovaj tjedan.

 
0 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Tocno tako nesto,puno hvala! ;) Jos ako te mogu samo pitat,koji je to ducan?Putujem odmah sutra.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Geralt-The Witcher kaže...

Tocno tako nesto,puno hvala! ;) Jos ako te mogu samo pitat,koji je to ducan?Putujem odmah sutra.

A sto s grafickom karticom? Nece te ova bas uveseljavati, pogotovo u novim naslovima. Zapravo, bit ces i sretan ako ce se igre htjeti pokrenuti.

Ili imas na pameti tocno odredjene igre za koje znas da je procesor bitan, a graficka nije?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Geralt-The Witcher kaže...

Tocno tako nesto,puno hvala! ;) Jos ako te mogu samo pitat,koji je to ducan?Putujem odmah sutra.

ADM u Zagrebu ;)

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Na toj ploči zaboravi bilo kakav overclock, a pogotovo bez ikakvog kvalitetnog coolera. Zapravo na tu ploču ja nebi stavio taj procesor niti pod razno. Ako si već ograničen budžetom, onda ovako:

  • 1 x Procesor AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz) box
  • 1 x Crucial 4GB DDR3 1600 Mhz (PC3-12800) CL11
  • 1 x Matična ploča Asus M5A78L-M LX3

Ukupno: 1448,00 kn

 
1 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Texpi kaže...

Na toj ploči zaboravi bilo kakav overclock, a pogotovo bez ikakvog kvalitetnog coolera. Zapravo na tu ploču ja nebi stavio taj procesor niti pod razno. Ako si već ograničen budžetom, onda ovako:

  • 1 x Procesor AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz) box
  • 1 x Crucial 4GB DDR3 1600 Mhz (PC3-12800) CL11
  • 1 x Matična ploča Asus M5A78L-M LX3

Ukupno: 1448,00 kn

baš me kolega pitao, se da OC-ati Fx na toj ploči jerbo koliko vidim guta procesore do 95w TDP-a, a sam FX-6300 je 95

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Texpi kaže...

Na toj ploči zaboravi bilo kakav overclock, a pogotovo bez ikakvog kvalitetnog coolera. Zapravo na tu ploču ja nebi stavio taj procesor niti pod razno. Ako si već ograničen budžetom, onda ovako:

  • 1 x Procesor AMD FX X6 6300 3.5Ghz (4.1GHz) box
  • 1 x Crucial 4GB DDR3 1600 Mhz (PC3-12800) CL11
  • 1 x Matična ploča Asus M5A78L-M LX3

Ukupno: 1448,00 kn

Zašto baš tu Asusovu ploču? A ne onu asrockovu? Po čemu je ova bolja od one?

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
iAvenger kaže...

Ovako nešto. Ako želiš bolji procesor. Ali ne preporučujem overclock. Zapravo isto to ću i ja kupiti sad ovaj tjedan.

pa opet isto..opet krš od ploče, mala.asus ili mala gigabyte

 

Istale jeftine nisu za takve proceve

 

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...
iAvenger kaže...

Ovako nešto. Ako želiš bolji procesor. Ali ne preporučujem overclock. Zapravo isto to ću i ja kupiti sad ovaj tjedan.

pa opet isto..opet krš od ploče, mala.asus ili mala gigabyte

 

Istale jeftine nisu za takve proceve

 

Ne mislim overclockat taj procesor, znači samo da radi na matičnoj.

 

EDIT:

 

Onda može preporuka najbolje matične za FX 6300, do 400kn! Ako ove nisu dobre. Mogu se protegnut za još 100kn.

 

Da li je ova dobra?

 

http://www.edigital.hr//maticne-ploce/asus-sam3+-m5a97-le-r2.0-p31454.html

 

391kn

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.12.2014 14:52 (iAvenger).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

 

Da, ta je dobra za tu cijenu. Ako je imaju...ne bi me čudilo da nemaju  :-D

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Budžet mi je sveden na to da si mogu priuštit sljedeće pa vas molim za savjet prije nego donesem odluku i odem u kupnju preksutra.

 

Opcija 1 - 1449kn - Extreme Digital - Imam dovoljno za ovo troje novo. I doma imam korišteno ispravno Energon EPS 650W Gaming Power supply - koristio bi ga dok ne budem imao dovoljno za novo napajanje ( 1-2 mj )

 

Opcija 2 - 1584kn - ADM - Tu bi mogao i novo napajanje ubacit pa mi je dilema sad između te dvije opcije.

 

U dilemi sam u što da uložim novac. Za igranje svih igara i snimanje - video editing.

 

Grafička je Sapphire 6750 1GB - privremeno - kasnije bi nadogradio na 7850.

Opcija 1 Opcija 1
Opcija 2 Opcija 2
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
iAvenger kaže...

Budžet mi je sveden na to da si mogu priuštit sljedeće pa vas molim za savjet prije nego donesem odluku i odem u kupnju preksutra.

 

Opcija 1 - 1449kn - Extreme Digital - Imam dovoljno za ovo troje novo. I doma imam korišteno ispravno Energon EPS 650W Gaming Power supply - koristio bi ga dok ne budem imao dovoljno za novo napajanje ( 1-2 mj )

 

Opcija 2 - 1584kn - ADM - Tu bi mogao i novo napajanje ubacit pa mi je dilema sad između te dvije opcije.

 

U dilemi sam u što da uložim novac. Za igranje svih igara i snimanje - video editing.

 

Grafička je Sapphire 6750 1GB - privremeno - kasnije bi nadogradio na 7850.

Opcija 1.

FX je dosta bolji izbor.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Idi na opciju iz Adm-a, zaboravi na ED ako zelis normalnu kupnju i u slucaju reklamacije dobar support bez obzira sto je FX 63xx bolji.

 

Izbaci napajanje, ubaci am hladnjak tipa Spire Kepler R2.0 ako ga nemas i iskoristi trenutno napajanje. Prilikom upgradea na HD 7850 uzmi i drugo kvalitetnije napajanje (dodji ponovno po preporuku).

Ne obaziri se na TD - redovni trollovi :).Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;) https://www.facebook.com/pages/Ilumina-It/1704233699801781?fref=ts
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice