Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.068.338
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
I kakva ti je brzina? Inace je tesko i -73dbm uloviti, a tebi s antenama -43, nisam ni znal da je moguce toliko imati :D
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
suny99 kaže...

 Da, vidi se razlika. Koliko vam je brzina bolja s antenama? I možete li reći gdje ste ih kupili i koliko ste ih platili. ako ne žeilte napisati javno može i PM.

 https://www.antene-zupancic.si/lte-antenski-sestav-56-unicom-mimo-p-1477.html

 

tu sam uzeo. iako ih ima u Rijeci u Holexu za naručit, ali sam to tek kasnije saznao kad sam ove već kupio.

 ima i jeftinije kod nas samo se ne mogu sjetiti trgovine, mimo cca 480kn ja mislim

14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Opet problemi

Ping 100, brzina 2.39 megabit/s

Zg

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
I kakva ti je brzina? Inace je tesko i -73dbm uloviti, a tebi s antenama -43, nisam ni znal da je moguce toliko imati :D

 brzine su mi max. 140/45-46.  al to je naravno kad svi spavaju. i sa pingom 20. i to je bilo do 2 mjeseca.

 

nakon toga je to malo spalo kad su im počeli problemi na mreži. sad cca 120, a upload je divlji od 8 mbita do 36 recimo. vjerovatno kad stabiliziraju mrežu opet se sve vrati na max. al do onda i ovo je dobro. bolje nego stari 10/0.5 adsl.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ovi rezultati koje imas s antenam znaci i da si ih savrseno postavio jer je maximalna dobit iz njih izvucena. Kako si znao kako ih postaviti? Neki uredaji ili pokusaj pogreska?

15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
suny99 kaže...

Ovi rezultati koje imas s antenam znaci i da si ih savrseno postavio jer je maximalna dobit iz njih izvucena. Kako si znao kako ih postaviti? Neki uredaji ili pokusaj pogreska?

 pa bavio sam se prije wireless mrežama kao hoby tako da mi je ostalo u sjećanju dosta toga. ali većina toga piše po netu. bitno je da je okrenuto ravno prema odašiljaču, i da nema prepreka između. i to je recimo kod wireless najbitnije. na ovo ostalo je malo teže utjecat. ugl sve ovisi koliko para se misli uložit za kvalitetan link.

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
I kakva ti je brzina? Inace je tesko i -73dbm uloviti, a tebi s antenama -43, nisam ni znal da je moguce toliko imati :D

 razlika ti je od uređaja do uređaja u prikazu jačine signala njegovih -43 ti je na huawei 5186 -65

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2018 17:03 (DDavorin).
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kakve signalčine! 

 

Kod mene između standardnih -107 dBm i odličnih -104 dBm, ponekad čak i više! 

Ping cca 20ms, DL 20-30 Mb/s, UL 3-12 Mb/s, kod standardnog signala. Neki dan je bilo -101 dBm, pa je speedtest rekao DL 43 Mb/s 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

longee  Da imaš signal -80 i niže imao bi triputa brži DL a UL 45-50

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pitanje za znalce:

Gledajuci ove vase brzine,ja se mogu posramiti mojim rasponom od 1.2-15 MB/s i htio bih više.

Iako mi na routeru pokazuje full signal,a u postavkama routera piše jačina signala -88 dBm, ima li smisla kupovati antenu da bih dobio vecu brzinu?

Router je ZTE MF286-1.0

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

longee  Da imaš signal -80 i niže imao bi triputa brži DL a UL 45-50

 Eh, da imaš, ali nemaš 

Dobro je, ne bunim se. Živim na brijegu.

 

PS. Nije li "-80 i više" jer -70 je još uvijek više od -80? 

 

EDIT: Nisam napomenuo da su mi na WiFi vidljiva 4 Tele2 routera (koji papaju bandwidth), što znači da ih ima barem 30 oko bazne stanice koju ne vidim i nikad ju neću vidjeti  

Uglavnom, zadovoljstvo opće  

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.3.2018 18:53 (longee).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
longee kaže...
DDavorin kaže...

longee  

 Što bliže nuli je više i bolji signal, glavni pokazatelj ti je UL jer 99% ih skida a 1% uploada meni je UL konstanta 46 do 50 a DL varira od 65 do 126. trebaju ti antene neke i da vidiš koji je to boljitak sa signalom i DL i UL

11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jel ima netko internet na području Osijeka točnije Bosutsko naselje ? Zanima me kakav je signal tj kakve brzine mogu očekivat i kako saznat gdje se tocno nalazi odašiljač ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Nisam iz Osijeka ali znam jednu osobu koja koristi u Bosutskom naselju mobilni Internet i kaže da je brzina odlicna i zadovoljna.Bilo bi dobro da provjeriš sa nekim mobitelom brzinu.

A za odašiljač pogledja ovdje https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2018 16:10 (TonyM).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
longee kaže...
DDavorin kaže...

longee  

 Što bliže nuli je više i bolji signal, glavni pokazatelj ti je UL jer 99% ih skida a 1% uploada meni je UL konstanta 46 do 50 a DL varira od 65 do 126. trebaju ti antene neke i da vidiš koji je to boljitak sa signalom i DL i UL

 Svjestan sam toga. I ostaloga. S druge strane bio sam škrt za LTE router, kako ću antene kupovati? 

Da, razmišljao sam, ali trenutno mi to preskupo djeluje. Neki bolji kitovi 250 doloresa na e-bayu.

 

PS. Ja nisam nezadovoljan rezultatima; 20-30 Mb/s DL, 10-15 Mb/s UL, ping cca 20 ms, sa signalom -105 dBm, bez routera (mobitel mi je router  ). Uglavnom daleko bolje od ADSL smeća, jer isto šumsko-brdski sindrom: "vaše parice podržavaju brzinu do 4 Mbit/s". Nekada, kad sam živio u naselju zgrada na ravnom dijelu Zagreba, koristio sam Bnet. E to je internet , u vrijeme kad su se gušili s 1 Mb/s DL 256 Kb/s UL DSL-om, ja imao 16/4 na Bnetu. Za iste novce 

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
TonyM kaže...

Nisam iz Osijeka ali znam jednu osobu koja koristi u Bosutskom naselju mobilni Internet i kaže da je brzina odlicna i zadovoljna.Bilo bi dobro da provjeriš sa nekim mobitelom brzinu.

A za odašiljač pogledja ovdje https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

 Gledam sada i imam 1320 metara do odasiljaca , jel to preveliko i koliku bi otprilike mogao očekivat brzinu u savršenim uvjetima  ?

9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rucipe kaže...
TonyM kaže...

Nisam iz Osijeka ali znam jednu osobu koja koristi u Bosutskom naselju mobilni Internet i kaže da je brzina odlicna i zadovoljna.Bilo bi dobro da provjeriš sa nekim mobitelom brzinu.

A za odašiljač pogledja ovdje https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

 Gledam sada i imam 1320 metara do odasiljaca , jel to preveliko i koliku bi otprilike mogao očekivat brzinu u savršenim uvjetima  ?

 Jel imas Los (line of sight) do njega od routera?

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rucipe kaže...

 Gledam sada i imam 1320 metara do odasiljaca , jel to preveliko i koliku bi otprilike mogao očekivat brzinu u savršenim uvjetima  ?

 Kako imaš tako veliku udaljenost, a odašiljač skoro u istoj ulici (Bosutskoj)?

 

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
10 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ping mi se vrati u normalu 

MISCREATED
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Zašto se ne mogu spojiti na 5.GHz mrežu pokućnog interneta, uopće ne pokazuje tu mrežu, a 2.4 mrežu normalno poveže...

mob normalno radi na 5.0 GHz

 

koristim tp link wn781nd 

 

https://www.tp-link.com/us/products/details/cat-5519_TL-WN781ND.html#specifications

I <3 Chiropractic
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

imaš sve potrebne podatke i pitaš? .. Frequency 2.400-2.4835GHz

ako nema 5ghz, tad nema, wlan koji to ima, ima u opcijama, 2,4 i 5..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jura iz druge galaksije kaže...
Rucipe kaže...

 Gledam sada i imam 1320 metara do odasiljaca , jel to preveliko i koliku bi otprilike mogao očekivat brzinu u savršenim uvjetima  ?

 Kako imaš tako veliku udaljenost, a odašiljač skoro u istoj ulici (Bosutskoj)?

 

 Na Brijestu sam pa zato . Nego jel to prevelika udaljenost ? 

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ekipo jel svima sad ping u redu?

Meni je bio problem samo nekih 24 sata i to kad je 4G mreza pala prosli tjedan.

Battlenet - TheProdigy#2234
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

i dalje preko 70, nece ispod

14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav ljudi.
Zanima me koje su dobre vanjske i unutarnje antene za 4G i gdje je najpovoljnije kupiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Rucipe kaže...
TonyM kaže...

Nisam iz Osijeka ali znam jednu osobu koja koristi u Bosutskom naselju mobilni Internet i kaže da je brzina odlicna i zadovoljna.Bilo bi dobro da provjeriš sa nekim mobitelom brzinu.

A za odašiljač pogledja ovdje https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

 Gledam sada i imam 1320 metara do odasiljaca , jel to preveliko i koliku bi otprilike mogao očekivat brzinu u savršenim uvjetima  ?

 Može pitanje? Kako po ovoj karti znati koliko sam udaljen od odašiljača? Vidim da je moje područje (okolica Splita) pokriveno 4G signalom pa sad... Igram CS GO u slobodno vrijeme ponekad pa me zanima da li se isplati uzet tele2 neograničeni internet? Javite kakvi su dojmovi. Bilo bi dobro da ima kakav probni rok od mjesec dana pa ako sve radi, da se odlučim.

 

Pozdrav i hvala na odgovorima.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
esc0bar kaže...
Rucipe kaže...
TonyM kaže...

Nisam iz Osijeka ali znam jednu osobu koja koristi u Bosutskom naselju mobilni Internet i kaže da je brzina odlicna i zadovoljna.Bilo bi dobro da provjeriš sa nekim mobitelom brzinu.

A za odašiljač pogledja ovdje https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

 Gledam sada i imam 1320 metara do odasiljaca , jel to preveliko i koliku bi otprilike mogao očekivat brzinu u savršenim uvjetima  ?

 Može pitanje? Kako po ovoj karti znati koliko sam udaljen od odašiljača? Vidim da je moje područje (okolica Splita) pokriveno 4G signalom pa sad... Igram CS GO u slobodno vrijeme ponekad pa me zanima da li se isplati uzet tele2 neograničeni internet? Javite kakvi su dojmovi. Bilo bi dobro da ima kakav probni rok od mjesec dana pa ako sve radi, da se odlučim.

 

Pozdrav i hvala na odgovorima.

 

skužio sam, show elements:) nekih 1100 m sam od odašiljača. Ali koliko mogu shvatit iz onog šta san pročita, i nije baš mobilni internet za igranje, ping-wise. Pa možda da ipak odustanem.

 

Pozdrav

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
esc0bar kaže...
esc0bar kaže...
Rucipe kaže...
TonyM kaže...

Nisam iz Osijeka ali znam jednu osobu koja koristi u Bosutskom naselju mobilni Internet i kaže da je brzina odlicna i zadovoljna.Bilo bi dobro da provjeriš sa nekim mobitelom brzinu.

A za odašiljač pogledja ovdje https://mim.tele2.com/mim3/mim.html?loginUser=datase&countryCode=hrv&locale=en&viewType=1&initalMapSize=0

 Gledam sada i imam 1320 metara do odasiljaca , jel to preveliko i koliku bi otprilike mogao očekivat brzinu u savršenim uvjetima  ?

 Može pitanje? Kako po ovoj karti znati koliko sam udaljen od odašiljača? Vidim da je moje područje (okolica Splita) pokriveno 4G signalom pa sad... Igram CS GO u slobodno vrijeme ponekad pa me zanima da li se isplati uzet tele2 neograničeni internet? Javite kakvi su dojmovi. Bilo bi dobro da ima kakav probni rok od mjesec dana pa ako sve radi, da se odlučim.

 

Pozdrav i hvala na odgovorima.

 

skužio sam, show elements:) nekih 1100 m sam od odašiljača. Ali koliko mogu shvatit iz onog šta san pročita, i nije baš mobilni internet za igranje, ping-wise. Pa možda da ipak odustanem.

 

Pozdrav

 Sve ovisi o uvjetima i udaljenosti, ja sam 2,2km od stanice, ping mi je konstantno 10-20, prije sam bio na parici brzine 50/10, sad sam od sredine 10-tog mjeseca prošle godine na pokućnom internetu, brzina je 120-130/50, ping 10-20, prezadovoljan sam.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stolnik kaže...

Pozdrav

 Sve ovisi o uvjetima i udaljenosti, ja sam 2,2km od stanice, ping mi je konstantno 10-20, prije sam bio na parici brzine 50/10, sad sam od sredine 10-tog mjeseca prošle godine na pokućnom internetu, brzina je 120-130/50, ping 10-20, prezadovoljan sam.

 Udaljen cca 6 km do antene, imam Los, brzina 40/40 i ping 12-22.

LoL ping cca 40

Overwatch ping 45-55

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 13:26 (Zemljanin).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zemljanin kaže...
Stolnik kaže...

Pozdrav

 Sve ovisi o uvjetima i udaljenosti, ja sam 2,2km od stanice, ping mi je konstantno 10-20, prije sam bio na parici brzine 50/10, sad sam od sredine 10-tog mjeseca prošle godine na pokućnom internetu, brzina je 120-130/50, ping 10-20, prezadovoljan sam.

 Udaljen cca 6 km do antene, imam Los, brzina 40/40 i ping 12-22.

LoL ping cca 40

Overwatch ping 45-55

 Meni je i u igrama ping kakvog mi pokazuje speedtest.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice