Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.714.893
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

vjerojatno je corrupted...vjerojatno bas .cab fajl...

https://valid.x86.fr/rh8j1p
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jel se još nekom dešava da stavi komp u sleep mode, a on se restarta? Nije svaki puta ali desi se svako malo
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
kbenzema kaže...
Jel se još nekom dešava da stavi komp u sleep mode, a on se restarta? Nije svaki puta ali desi se svako malo

Da nije kakav BSOD u pitanju kojeg ne vidiš?

9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
A nisam uopće o tome razmišljao, ko zna. To mi se počelo događat prije možda 2-3mj, stvarno ne znam točno. Al baš sam išao i gledat jesu možda sleep i restart jedan do drugog pa da slučajno stisnem al nisu, a ipak da toliko puta fulam, šanse su jako male...
Možda je neki update nekaj shebao.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Nemogu vise nista otvoriti /run as administrator/ jer mi uvijek ovo izbaci. Zna li itko kako to popaviti.

Lucy
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Lucoo kaže...

Nemogu vise nista otvoriti /run as administrator/ jer mi uvijek ovo izbaci. Zna li itko kako to popaviti.

 instaliraj windowse nanovo i ne daj nikome da prcka ista po njima jer ce se ovakve stvari dogadjati...

6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Hvala, ali ima li neko drugo rjesenje prije ponovnog instaliranja. Da nemoram sve ponovo instaliravat.

 

Lucy
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav ljudi!

Jučer smo brat i ja nadogradili na Windows 10 i sve je super, ali imam jedan problem. Dok brat pod Network uredno vidi svoje računalo i moj laptop da su spojeni na mrežu, ja ne vidim niti svoj laptop niti njegov komp. Network discovery je uključen i na laptopu i na kompu. To mi je važno zbog slanja datoteka na drugi komp.

 

Zna li netko možda što bi moglo raditi probleme?

 

Hvala. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 11:32 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kqkvo je stanje na Firewall-u tj. profil:
Public ili Home-Work
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Private network. Do malo prije je proradilo, sad mi opet pokazuje samo laptop, a desktop PC ne. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

dhcp, user+pass, sheraj nešto.. poželjnije je odabrati work (ne home, tj razlika je u defaultnim sheranjima printer-file vs media..) i promijeni da win ne barata userima nego preko user-passa ... gluparija za MS-homegrupu wizzarda..

 

btw, za mrežu je uvjek prvi test, pinganje.. dok nevidljivost u networku ne mora biti problem, tj ako se utipka unc-path \\neki-pc\neki-ip.. trebalo bi raditi mada browsanje ne prikazuje ništa..

npr, banalno, na amisovom routeru su lan portovi firewallani, dok kroz wlan normalno vidiš mrežu... tako da ovisi i o router firmwareu, uz sve ostalo na win, kao antivirus i sl. ili neki 3rd firewall itd..

 

odavno, win se defaultno 'skriva' ako nisi prepoznat kao user na tom PCju.. to je kao prevencija.. tako da i tvoja trenutna situacija (jedan PC vidi, drugi ne..) nije neobična.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 18:05 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Drugi komp nema lozinku, tako da ako želim nešto prenijeti da samo kliknem na njega i otvorim. Sad gledam u Event Viewer i vidim neka upozorenja u vezi toga. Kliknem na ime kompa //nesto-PC i otvori mi se, mogu se spojiti. Kad odem u This PC, sa strane u sidebaru vidim taj komp, ali kad kliknem na Network, pokazuje mi samo moj laptop. HomeGroup nikada nisam radio, oduvijek je ovako sve radilo i sad na jednom zeza.

 

Firewall i antivirus su u više navrata bili onemogućeni, problem i dalje postoji. Dok se prije na komp nisam mogao spojit (zbog nekih servisa koji na Win 10 dolaze onemogućeni po zadanim postavkama), sada se mogu spojiti, ali problem je što se nekad ne pojavljuju računala po Network. Pojavi se samo moje, a da bi došao do drugog moram tipkati //nesto-PC i onda mi ga otvori bez problema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 18:06 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

lozinka je obavezna mrežna stvar, user-pass je povezano sa svime.. (prazno je također pass.. ali se sve ponaša drugačije)... zato, kreiraj usera, tad sve radi :)

 

+ edit.. da, po opisu (dodatniom) upravo to je odgovor, kreiraj 'pravog' usera+pass..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 18:08 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ma znam, ali 100% nije do lozinke jer ja uć u komp mogu. Samo mi se ne prikazuje pod Network i to je trenutni problem. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...

Ma znam, ali 100% nije do lozinke jer ja uć u komp mogu. Samo mi se ne prikazuje pod Network i to je trenutni problem. 

 123456....10.

ajd, još jednom.. :))

-kreiraj usera+pass (na oba identično), tad mreža, neovisno o OSu (win-lin-osx..) radi, jer mrežaj je jedna, pravila su univerzalna, tvoje želje pri tome ne igraju neku ulogu.. ili šuti i trpi. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
ihush kaže...
Marko :D kaže...

Ma znam, ali 100% nije do lozinke jer ja uć u komp mogu. Samo mi se ne prikazuje pod Network i to je trenutni problem. 

 123456....10.

ajd, još jednom.. :))

-kreiraj usera+pass (na oba identično), tad mreža, neovisno o OSu (win-lin-osx..) radi, jer mrežaj je jedna, pravila su univerzalna, tvoje želje pri tome ne igraju neku ulogu.. ili šuti i trpi. :)

Imam drugi račun s lozinkom, idem se probat spojit na njega. 

 

E sad se uopće ne mogu više spojit na komp, PC je nestao iz dijela Network. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 18:14 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

u cmd ipconfig /flushdns .. ipconfig /renew (efektivno kao restart OSa, potrebno kod takvih promjena usera jer se neke stvari pamte neko vrijeme.. mreža čak radi i bez routera... minute-sati..)

user+pass mora postojati na drugom PCju, MS predviđa da je user name upravo onaj s kojim se logiraš u win (ne nudi više connect s drugim imenom, odbija.. tj može iz CMDa npr mapdrive..) to prije nije bilo striktno, npr nije isto w7-8-10 .. i razne winver kao 1703-cu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 18:21 (ihush).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Pronašao sam workaround. U This PC sam postavio \\nesto-PC\Users kao Network drive i funkcionira. Kad se brat makne s kompa onda ćemo postavit lozinku da vidimo jel funkcionira na stari način.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 18:30 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

U Security centru sam isključio sve opcije i sada mi nakon svakog ulaska u windowse javlja ovu poruku. Zna li netko kako to trajno isključiti?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozz

 

Imam jedan glupi problem koji mi se desava od kad sam napravio ponovnu inastalaciju win.

 

Ovako: Imam normalno zvucnike i posebno slusalice g933. Prije nego sam formatirao win. dolje pokraj sata kad kliknem na ikonu od zvucnika mi je izbacivalo sliku da odaberem s cega hocu imati zvuk dali sa slusalica ili sa zvucnika. E sad od kad sam instalirao ponovo win. te opcije vise nemam nego mi je ukljuceno npr.stalno samo zvucnici, onda ja moram uci u sound pa prebaciti ako hocu slusalice da mi slusalice budu po defoultu ukljucene a to me stvarno pocelo nervirati. Kako da napravim da dobijem opet tu crticu da sam izaberem medij sa kojeg hocu da dobivam zvuk? hvala 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jolckan kaže...

U Security centru sam isključio sve opcije i sada mi nakon svakog ulaska u windowse javlja ovu poruku. Zna li netko kako to trajno isključiti?

Isključi notifikacije za to.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
bongy kaže...

Pozz

 

Imam jedan glupi problem koji mi se desava od kad sam napravio ponovnu inastalaciju win.

 

Ovako: Imam normalno zvucnike i posebno slusalice g933. Prije nego sam formatirao win. dolje pokraj sata kad kliknem na ikonu od zvucnika mi je izbacivalo sliku da odaberem s cega hocu imati zvuk dali sa slusalica ili sa zvucnika. E sad od kad sam instalirao ponovo win. te opcije vise nemam nego mi je ukljuceno npr.stalno samo zvucnici, onda ja moram uci u sound pa prebaciti ako hocu slusalice da mi slusalice budu po defoultu ukljucene a to me stvarno pocelo nervirati. Kako da napravim da dobijem opet tu crticu da sam izaberem medij sa kojeg hocu da dobivam zvuk? hvala 

 Probaj s ovim malim programom: AudioSwitcher - download

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Neznam sto je do sada je sve radilo ok, ali evo sada upalim igru restarta se nakon 5min, updejtao drivere, uradio restart i kad se restartao opet sam od sebe restart, neznam sto je.

 

Skenirao za viruse nema nista pazim na to, sfc scannow nije nista nasao.

 

info:

 

CPU
   Intel Core i7 3770K @ 3.50GHz   30 °C
   Ivy Bridge 22nm Technology
RAM
   16.0GB Dual-Channel DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Motherboard
   ASRock Z77 Extreme4 (CPUSocket)   36 °C

www.aocsource.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 16:54 (Kresimir4).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kresimir4 kaže...

Neznam sto je do sada je sve radilo ok

Jel se to događa samo na jednoj igri ili na svima?

Jesi probao staviti drugu verziju drivera za GPU?

Da li vidiš možda plavi ekran prije samoga restarta?

ps. svakako popuni Moj PC rubriku.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 17:26 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Valentin17 kaže...
Kresimir4 kaže...

Neznam sto je do sada je sve radilo ok

Jel se to događa samo na jednoj igri ili na svima?

Jesi probao staviti drugu verziju drivera za GPU?

Da li vidiš možda plavi ekran prije samoga restarta?

ps. svakako popuni Moj PC rubriku.

popunio

dogada se na svim igrama

nema plavog ekrana samo restart

driver je bio ionako stari, dobio sam notification da skinem nove drivere prije 2 tjedna, ali ih nisam stavio, kad se ovo pocelo dogadat onda sam stavio nove i opet isto

 

sad sam uradio win memory check i disk check, sve je ok tu.

www.aocsource.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 19:24 (Kresimir4).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kresimir4 kaže...restarta?

Temperature prije restarta, jesi probao s drugim napajanjem?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

Nemam drugo napajanje. Temperatura evo igram, cpu 33-35, a gpu 47-49.

 

edit: sada sam iskopcao-ukopcao kabele od graficke pa cu vidit sto je s time, ali ne vjerujem.

www.aocsource.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 19:42 (Kresimir4).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Kresimir4 kaže...

Nemam drugo napajanje.

Posudi i probaj s drugim.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi

e da su moji prijatelji pravi gameri to bi bilo super, ali igraju lola sa 400w napajanjem -.-

 

edit: skinuo passmark i stavio na long sve i nije se restartao, idem sada na very long.

www.aocsource.com
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 20:20 (Kresimir4).
11 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem kad se prijavim u aplikaciju deezer putem fb-a mi dode ovaj prozor i nemogu se nikako prijavit do kraja. To mi je dolazilo i prije za ostale aplikacije.

Kad zatvorim taj prozor mi dode ova obavijest.

Da li netko zna u cemu je problem?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 12:30 (zviznemte).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice