Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

poruka: 42
|
čitano: 8.604
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu".
14 godina
offline
Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

Sve totalno "fejk".

Nema nijedne realne osnove za tu vrijednost. 

 

 
8 12 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

Poznata uzrečica našeg generala "Ko je jamio jamio". Kripto i NFT su povijest gdje se zarađivalo na naivnosti, kao piramidska shema.

 

 
9 6 hvala 0
4 godine
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci

potraznja ? jesi li cuo za tu realnu osnovu ?

14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
sina-k kaže...

Sve totalno "fejk".

Nema nijedne realne osnove za tu vrijednost. 

 

Kako nema, tržište!

Zar si toliko ograničen da odbijaš prihvatiti tržište kriptovaluta?

14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
ivic55 kaže...

Poznata uzrečica našeg generala "Ko je jamio jamio". Kripto i NFT su povijest gdje se zarađivalo na naivnosti, kao piramidska shema.

 

Da si prije cca godinu dana uložio novac u BTC, danas bi imao dobit veću od 100%.

Očito ne znaš kako piramide funkcioniraju, jer da je BTC piramida, odavno bi se urušio.

10 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Vjerujem da ti je poznato kako se halvening odnosi na iznos nagrade za svaki producirani blok, te kako ta nagrada ide prema nuli.

Tu se postavlja pitanje tko ce nastaviti producirati blokove kad vise ne bude nagrade?
16 godina
offline
Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

Piramida je šema kod koje plaćaš da bi ušao i jedino možeš ostvariti dobit tako što posle tebe dođu drugi i ubace u šemu još para. Piramida funkcioniše dokle god se u nju ubacuju sveže pare.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
11 0 hvala 1
10 godina
suspendiran
offline
Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

super, ja preporučam svakome da uloži čitavu životnu ušteđevinu, ako ima stan neka ga proda pa i to uloži, te maksimalni iznos gotovinskog kredita uzme te i to uloži.

bitcoin i sve kriptovalute su vrlo siguran i stabilan način pametnog ulaganja, nipošto nije kockanje nego mudro uloženi novac.

 

 

Moj PC  
10 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Pa smanjenjem nagrade rudarima samo podize vrijednost BTC..mislim da je zadnji blok predviđen tamo negdje 2140 godine..tako da pomalo!
AUDIOFIL
Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/bitcoin-pitanja-odgovori/103635.aspx

 

 

2011 trebalo im je 2 tjedna  rudarenja na gpu za 1BTC 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 14:09 (mafimuf).
11 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
sina-k kaže...

Sve totalno "fejk".

Nema nijedne realne osnove za tu vrijednost. 

 

 what's stopping countries from printing money to buy BTC?

10 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
povijesno nema korelacije izmedju cijene btc i iznosa nagrade tako da to ne stoji.

sto se tice 2140, a vjerojatno i puno prije ako malo razmislis, znaci da stvar staje, i nista od famoznog obecanja "buducnosti financija, placanja" itd.
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Ivan(4) kaže...

Piramida je šema kod koje plaćaš da bi ušao i jedino možeš ostvariti dobit tako što posle tebe dođu drugi i ubace u šemu još para. Piramida funkcioniše dokle god se u nju ubacuju sveže pare.

Pa i ovo je isto, ušao si među prvima kad ne vrijedi ništa, uložio si. Nema nove vrijednosti dok se ne ubace novi ljudi kojima sve postaje kasnije i kasnije. Onaj ko zadnji uđe taj gubi, a ti prvi si pobrao svu kremu tj novce od novih pridošlica jer si višestruko podebljao uloženo.

U prijevodu bez novih nema zarade, ne mogu se svi obogatit.

14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
mpapec kaže...
Vjerujem da ti je poznato kako se halvening odnosi na iznos nagrade za svaki producirani blok, te kako ta nagrada ide prema nuli.

Tu se postavlja pitanje tko ce nastaviti producirati blokove kad vise ne bude nagrade?

 Ne financiraju se mineri samo iz nagrade. Malo se educirat kako BTC funkcionira.

12 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Sto rudar jos dobiva..mislim ja sam dobivao samo nagradu i ako ubodem dobar trenutak za prodat i fine novce!?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
sina-k kaže...

Sve totalno "fejk".

Nema nijedne realne osnove za tu vrijednost. 

 

 Kako ne. Potrošeni zli fiat novac na spaljivanje plina, ugljena i ostalog za proizvodnju električne energije potrebne da se ta virutalni novčić "izrudari". Tako da možeš mjeriti u tonama i kubičnim metrima.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
volegradele kaže...
Sto rudar jos dobiva..mislim ja sam dobivao samo nagradu i ako ubodem dobar trenutak za prodat i fine novce!?

 Treba cekati da propadne pa da  vam se svi smijemo kako ste bili naivni

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
8 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Ivan(4) kaže...

Piramida je šema kod koje plaćaš da bi ušao i jedino možeš ostvariti dobit tako što posle tebe dođu drugi i ubace u šemu još para. Piramida funkcioniše dokle god se u nju ubacuju sveže pare.

 LOL. PA doslovno si opisao kripto. Moraš ga kupit i nač budalu koja je spremna platit više od tebe. I naravno da funkcionira dok se ulažu novci. Da se ne ulažu cijela kripto debilana bi odavno isparila. I tko ga nije kupio nego rudario, opet je morao trošit i ulagat u opremu i račune za struju.

Prosječno glup i umjereno lud
12 godina
protjeran
offline
Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

^^ zamisli, nesto kao zlato. Netko je morao kupit bager i platit naftu za iskopat to zlato. I onda nac drugu budalu koja ce kupit to zlato po vecoj cijeni nego sto je tebe kostalo!?

 

Cijela ova rasprava je glupa, jer u (idealnom) svijetu Bitcoina sva vrijednost se mjeri njime. I onda on "nema vrijednost" u usporedbi s fiat novcem. I sad je tako, samo sto se usporedjuje njegova korelacija s drzavnim valutama i otud dolazi do "raste mu vrijednost" i "pada mu vrijednost", zato je trenutno sredstvo rezerve, vise kao plemeniti metali, a manje kao sredstvo placanja.

 

No, nakon X vremena bi se valovi trebali izravnati i tek onda moze biti sredstvo placanja u razmjeni dobara. Inflacija nije moguca, vec samo deflacija (gubitak kljuceva = zauvijek izgubljeni "novci"). Za razliku od svih ostalih valuta u kojima svaka Ursula ili Joe moze odluciti da treba nagraditi one koji se igraju skrivaca od "najopakijeg virusa ikada" s 4000 kn/mj ili kako je u kojoj drzavi vise bilo. I onda se svi cude sto su cijene vise, a njihova ustedjevina koju su vrijedno skupljali 20 godina od rusenja WTC-a odjednom, "preko noci" vrijedi 30-50-100% manje?

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 18:06 (jacob33).
 
2 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Da pojasnim...
Nema nikakvu upotrebnu vrijednost u stvarnom životu.
A to što oduševljava i privlači svjetske špekulante i kriminalce da ne spominjem.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 18:15 (sina-k).
16 godina
offline
Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

Sreća naša pa špekulante, kriminalce i svjetske moćnike fiat valute ni najmanje ne zanimaju. 

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
DuxCro kaže...
Ivan(4) kaže...

Piramida je šema kod koje plaćaš da bi ušao i jedino možeš ostvariti dobit tako što posle tebe dođu drugi i ubace u šemu još para. Piramida funkcioniše dokle god se u nju ubacuju sveže pare.

 LOL. PA doslovno si opisao kripto. Moraš ga kupit i nač budalu koja je spremna platit više od tebe. I naravno da funkcionira dok se ulažu novci. Da se ne ulažu cijela kripto debilana bi odavno isparila. I tko ga nije kupio nego rudario, opet je morao trošit i ulagat u opremu i račune za struju.

 LOL. PA doslovno si opisao dionice. Moraš ih kupiti i nač budalu koja je spremna platit više od tebe. I naravno da funkcionira dok se ulažu novci. Da se ne ulažu cijela dionička debilana bi odavno isparila.

10 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Wow. Ono kad imaš cijeli internet na dlanu a ne potrudiš se barem izguglati što su dionice pa lupetaš gluposti iz dupeta.
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 21:39 (Entry Point).
Moj PC  
5 3 hvala 1
16 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Ferritin kaže...

 LOL. PA doslovno si opisao dionice. Moraš ih kupiti i nač budalu koja je spremna platit više od tebe. I naravno da funkcionira dok se ulažu novci. Da se ne ulažu cijela dionička debilana bi odavno isparila.

 Deonica ti daje pravo na dividendu i udeo u vlasništvu nad realnim entitetom, tj kompanijom.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Ivan(4) kaže...
Ferritin kaže...

 LOL. PA doslovno si opisao dionice. Moraš ih kupiti i nač budalu koja je spremna platit više od tebe. I naravno da funkcionira dok se ulažu novci. Da se ne ulažu cijela dionička debilana bi odavno isparila.

 Deonica ti daje pravo na dividendu i udeo u vlasništvu nad realnim entitetom, tj kompanijom.

 Nemaju sve dionice dividende, ali po tome i neke kriptovalute daju "dividende" u obliku staking nagrada ili dijeljenja profita sa holderima.

 

Također neke kriptovalute daju udio u vlasništvu odnosno pravo glasa u određenim DAOima.

10 godina
offline
Bitcoin nakon više od dvije godine premašio cijenu

Još jedan iz kulta svetog kripta.

 

Vidiš razlika je u tome kad struje nestane ti možeš lajat na mjesec sa svojim kripto valutama, a dok imaš dionice možeš dići svoje dupe iz fotelje i fizički rukama opipati ono za što si kupio dionicama. Pa makar to bio stolac u uredu.

 

Svi kripto fanatici se kunu u kripto ali uredno broje protuvrijednost u dolarima i eurima. Pametni ulažu u to kao i bilo koji drugi commodity i iskorištavaju volatilnost te takozvane valute da zarade pravi novac na brzinu. Što na kraju krajeva dovodi do toga da se skoro cijela vrijednost te takozvane valute svodi na to koliko su milijunaši i miljarderi spremni uložiti u to i vrtjeti novac, kao što je pokazala zadnja kriza. Dok su prava realna tržišta stabila, voljni su uložiti, ali čim se uzdrmaju realna financijska tržišta, ode lova i ta takozvana valuta se strmopizdi na pola ili više od toga vrijednosti u roku keks. Jer nema nikakve realne vrijednosti iza sebe. Nada. Nula. Plaćeni račun za struju nije nikakva vrijednost.

 

To treba prihvatiti kao ono što i jest - igralište za bogate, uz mali broj iznimka koje zarade siću naspram velikih igrača. Dokle god nema nikakvu protuvrijednost u realnom svijetu koju možeš držati u ruci, pa makar to bio komad metala iskopan iz zemlje, nikada, ali nikada neće zamjeniti tradicionalan novac i valute. Ljudi su vrlo jednostavni, dogovore se da nešto vrijedi, kamen, metal, papir, i najbitnije da to mogu držati u ruci. Tradicija stara tisućama godina. Možda se ti promijeni u budućnosti, ali trenutno nema nikakve šanse.

 

 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 9:29 (Entry Point).
Moj PC  
5 5 hvala 3
14 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
sina-k kaže...
Da pojasnim...
Nema nikakvu upotrebnu vrijednost u stvarnom životu.
A to što oduševljava i privlači svjetske špekulante i kriminalce da ne spominjem.

 Nema vrijedost dok ga ne prodaš za tradicionalni novac. Nešto kao dionica...
Premda većina web shopova (pogotovo IT opremom) prima bitcoin kao takav, dok dionicu neće prihvatiti...

10 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Dobiju i naknadu po transakciji, ali buduci je broj transakcija ostro limitiran, to nije dovoljno da mreza nastavi funkcionirati.
Bas zbog toga imas btc zagovornike koji lobiraju za uklanjanje maks broja od 21mil.
Ocito problem postoji i moze ga se samo privremeno ignorirati jer nece otici sam od sebe.
10 godina
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
A btw, da li neko prati trenutni Satoshi sudski proces, i koje su potencijalne posljedice za btc ovisno o ishodu predmeta?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin nakon više od dvije godine premašio ci
Entry Point kaže...

 

To treba prihvatiti kao ono što i jest - igralište za bogate, uz mali broj iznimka koje zarade siću naspram velikih igrača. Dokle god nema nikakvu protuvrijednost u realnom svijetu koju možeš držati u ruci, pa makar to bio komad metala iskopan iz zemlje, nikada, ali nikada neće zamjeniti tradicionalan novac i valute. Ljudi su vrlo jednostavni, dogovore se da nešto vrijedi, kamen, metal, papir, i najbitnije da to mogu držati u ruci. Tradicija stara tisućama godina. Možda se ti promijeni u budućnosti, ali trenutno nema nikakve šanse. 

 

Vidis, a meni bas pase da npr. samo pamcenjem nekoliko rijeci svo svoje bogastvo mogu ponijeti sa sobom, gdjegod isao. A ti trpaj iskopani metal u bunker i kreni na put po svijetu, pa mi javi kako si prosao kad naidjes na ponosnu ekipu koja sebe naziva CARINA i sl. sto upravljaju s koliko SVOJEGA smijes prijeci imaginarne crte koje neki prelaze sa sendvicom u ruci, a na neke se puca.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice