HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

poruka: 395
|
čitano: 277.442
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
Siguran sam da imaju kamere sposobne za 1080p.
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
8ax kaže...
Siguran sam da imaju kamere sposobne za 1080p.

 

Imaju, ali jedan HD kanal uzima skoro cijeli MUX, tako da bi ostali samo na par kanala, a ljudi bez HDTV mogu gledat crnu sliku

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
Pa nek isti bitrate ostave (oko 2.5 mbps mislim)., istina da nece bit super slika al ce bar HD bit.
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
Ord Mantel kaže...

To su stare informacije, jer je za sad u planu samo pokretanje kanala HTV 3.

 

http://www.e-novine.com/drustvo/59040-HTV-kulturu-znanost-obrazovanje.html

Kovačević je pretprošli tjedan u emisiji "Iza Ekrana" najavio pokretanje HRT 3 i 4, tako da nisi dobro pročitao svoj link na kojem se ne spominje da će bit samo HRT3.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
8ax kaže...
Pa nek isti bitrate ostave (oko 2.5 mbps mislim)., istina da nece bit super slika al ce bar HD bit.

Dva kanala jedva stanu na jedan MUX. U svakoj regiji imaš dva mux-a i jedan alternativni, tako da možeš imat samo 4 programa u HD, a u SD nijedan što je nepravedno prema korisnicima SDTV-a.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
Zasto ne bi mogli sa SDTVom gledat HDTV?
Vecina DVBT prijamnika moze downscaleat.
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
15 godina
online
HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

jel neko gledao utakmicu hrvatske sad neki dan? slika je bila najveci uzas koji sam ikad vidio na televiziji opcenito. bili su rubovi gore-dole i sa strane a sliak sva zrnata i usrana.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
8ax kaže...
Zasto ne bi mogli sa SDTVom gledat HDTV?
Vecina DVBT prijamnika moze downscaleat.

LOL

 

Ajde probaj gledat MPEG4 (slovenski) prek scarta

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
8ax kaže...
Siguran sam da imaju kamere sposobne za 1080p.

Da, ali mogu raditi studijske emisije. Sve vanjske stvari/prijenosi utakmica koje šalju u inozemstvo daju drugim firmama da odrade za njih.

14 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
8ax kaže...
720i sigurno izgleda bolje od 576i :)

Hajdemo još jednom; 720i ne postoji, samo 720p.

16 godina
offline
HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

Doma prek Nytroboxa crna slika na nekoj Mađariji i vrišti da je HD kanal. HRT3 i 4, kaj budu puštali, pitanje je sad?

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

Nova ima HD kanal (slabo sadržaja doduše), imao je i HRT 2 pa ukinuo... Dakle, može se ako se hoće. Pitanje je žele li uložiti u svoje guzice ili tech.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

gdje nova ima hd signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
mar123 kaže...

jel neko gledao utakmicu hrvatske sad neki dan? slika je bila najveci uzas koji sam ikad vidio na televiziji opcenito. bili su rubovi gore-dole i sa strane a sliak sva zrnata i usrana.

Neznam za vas, ali ja sam morao pojačati zvuk na MAX da čujem Ćosu šta govori.

Pingu!
16 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
Vapor kaže...

Neznam za vas, ali ja sam morao pojačati zvuk na MAX da čujem Ćosu šta govori.

  E vala, ako si pojačao samo da čuješ Ćosića bolje da i nisi.

 

Na stranu to.

Da li bi preko DVBT kartice mogao gledati te HD programe na kompu?

I have nothing to say. Thank you and goodbye.
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
mar123 kaže...

gdje nova ima hd signal?

Kod operatera gdje ga moraš i platit još.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

Kakve HD kamere na HRTu, možda od studijske produkcije imaju nekaj novije, ali za teren sigurno ne. Ili stoje u nekim tamo skladištima i čekaju neki dopis, nalog ili nekaj, zapravo ni to me ne bi čudilo :)

s.f. - s.n.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
ninotocka kaže...

Kakve HD kamere na HRTu, možda od studijske produkcije imaju nekaj novije, ali za teren sigurno ne. Ili stoje u nekim tamo skladištima i čekaju neki dopis, nalog ili nekaj, zapravo ni to me ne bi čudilo :)

snimaju u 1080i, susjed radi u hrtu.

 

vrtlarica je prva koja se snima u progressivu, 1080p.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

Viš, nisam znao. Al to je jedan mali segment svega... Informativa još drapa betacame (što se već fino vidi, u svakom drugom prilogu skaču čudesa po slici od izlizanih traka :)), ne znam kakvi su im studijski sistemi. 

s.f. - s.n.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
ninotocka kaže...

Viš, nisam znao. Al to je jedan mali segment svega... Informativa još drapa betacame (što se već fino vidi, u svakom drugom prilogu skaču čudesa po slici od izlizanih traka :)), ne znam kakvi su im studijski sistemi. 

Znam za ovo da što se snima u zagrebu imaju u HD, a emisije tipa More (riječki studio) nažalost zjape na SD.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
odjavljen
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

Šteta, jer im je More jedna od najboljih emisija. Toliko pozitivne energije i lijepih krajolika nigdje drugdje na HRT-u.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.3.2012 17:36 (Tonči).
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
Tonči kaže...

Šteta, jer im je More jedna od najboljih emisija. Toliko pozitivne energije i lijepih krajolika nigdje drugdje na HRT-u.

Znam, ajde da barem njih puštaju na onom bivšem testnom, ali ovako su ispali lopovi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
8ax kaže...
Pa nek isti bitrate ostave (oko 2.5 mbps mislim)., istina da nece bit super slika al ce bar HD bit.

Puno je bolje SD na kojem se nešto vidi nego HD na tom bitrateu, ono, ne bi ti baš ništa od slike ostalo...

13 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
Zeznio si se ja sam gledao 1080p HD na 2.2 mbps i mogu reći da je slika skoro odlična.Na 2.5 bi trebala bit savršena.HD uopće nemora zauzimat puno bitratea
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
robimarko kaže...
Zeznio si se ja sam gledao 1080p HD na 2.2 mbps i mogu reći da je slika skoro odlična.Na 2.5 bi trebala bit savršena.HD uopće nemora zauzimat puno bitratea

Jedino ako si gledo neki crtić :) za "normalnu akciju" 2mbps je taman za relativno kvalitetnu SD sliku...

14 godina
neaktivan
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
Gnjavator kaže...
robimarko kaže...
Zeznio si se ja sam gledao 1080p HD na 2.2 mbps i mogu reći da je slika skoro odlična.Na 2.5 bi trebala bit savršena.HD uopće nemora zauzimat puno bitratea

Jedino ako si gledo neki crtić :) za "normalnu akciju" 2mbps je taman za relativno kvalitetnu SD sliku...

Nije. 2.5 mbps je dovoljno za FullHD ako se gleda na 42" sa 2 metra.

You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
14 godina
protjeran
offline
HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

sad ja ne kužim, a čemu onda blu ray koji ima oko 38 mbs,,čak i običan DVD (mpeg2) ima po 4-6mbs, kod brzih scena vide se kockice ako je manje mbs

Roosvelt1991 - veliki muljator u trgovinama HWa
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 8:58 (cassini).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u

Zato je to BluRay :) Nemos kvalitetu usporedit. Kao sto i svi HD kanali nisu isti, kao ni .mkv-ovi. Ali i dalje je i najlosiji HD bolji od klasicnih stremova na nasoj TV. 

Meni na MAXtv HD je recimo neusporediva kvaliteta PremierHD-a sa recimo HD prijenosima nasih utakmica, odnosno, usporediva je ali je bolja na PremierHD-u. 

 

Isto tako, pusti isti film u .mkv-u od 4 GB i od 8GB, pa taj isti onda na BluRay-u, razlika nije tolika, ali se vidi :)

ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
8ax kaže...
Gnjavator kaže...
robimarko kaže...
Zeznio si se ja sam gledao 1080p HD na 2.2 mbps i mogu reći da je slika skoro odlična.Na 2.5 bi trebala bit savršena.HD uopće nemora zauzimat puno bitratea

Jedino ako si gledo neki crtić :) za "normalnu akciju" 2mbps je taman za relativno kvalitetnu SD sliku...

Nije. 2.5 mbps je dovoljno za FullHD ako se gleda na 42" sa 2 metra.

I ja zaboravljam da razgovaram sa ekipom kojoj je bitna rezolucija, a kvaliteta slike je dovoljna ona koja se vidi u kojekakvim kino ripovima koji se meni osobno gade... Bolje kvalitetna SD rezolucija nego razmuljani i razbacani Full HD koji imanje detalja nego taj SD jer ima 5 puta veću rezoluciju a bitrate više-manje isti...

 

već vidim kakvi bi bili naslovi i teme po forumima da puste u eter takve HD programe na dvaipomegabita... kad se neupotrebljivim smatraju streamovi od 10-ak Mbps...

15 godina
offline
Re: HRT 3 i HRT 4 na DVB-T-u
8 mbps za 720p je idealno.



Gledao sam filmove sa manje bitratea........nažalost.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice