AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.617.352
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Vidim da za seriju R9 300 ne postoje 32 bitni driveri. Zna netko za nekakve neslužbene?

Imam dual boot sa 32bit Windows 7 radi kompatibilnosti s nekim starijim igrama ali nemam drivera pa moram koristiti Intelovu integrušu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Probaj odabrati neku drugu seriju grafa za 32 bitne drivere( sriju 200), trebalo bi raditi i sa njima.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Koliko vidim to su zapravo isti driveri R 200, 300, 7xxx i 6xxx serija osim ako se radi o legacy driverima, tako da možeš instalirati 32 bitne drivere i za R 200 seriju karti. 

Također imaju i manual detect drivere samo ubaci podatke o grafičkoj karti, i verziji OS 32 bitni i izbacit će ti verziju drivera.

 

evo link za drivere Win 7 32 bit

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+32

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2016 10:27 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Hvala, probam večeras.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Koliko sam vidio, AMD kompletno ukida 32 bitne drivere....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
boxer kaže...

Deinstaliraj drivere uz pomoć DDU, te ponovno instaliraj posljednje drivere koji su ti bili stabilni.

 nije pomoglo, proba sam instalirati više verzija kao što su 13.101.1, 15.11, 16.3.2, 13.12, 16.3.1, 16.4 .1.. i sa svakom iman neki problem, ili BSOD ili da javljaju pogrešku da nisu tipa instalirani i slično..

jel postoji neki alat za utvrditi jel grafička uopće radi?

16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Prema onim tvojim slikama zaključio bih da imaš laptop odnosno mobilnu grafičku karticu AMD Radeon HD8600/8700?

 

AMD je na svojoj stranici izgleda napravio neku zbrku, jer pod supported product za nove 16.4.1 drivere piše da je podržana i tvoja grafička kartica, ali ti imaš problema sa njima.

 

No ako se ode u sekciju sa desne strane gdje su nabrojani proizvodi i klikne se na Win 7 64 bit izbaci da su podržani samo legacy driver i to 15.7.1.

 

Probaj ove legacy i ako rade ne diraj ništa, naravno opet pobriši sve instalirane drivere i njihove ostatke sa DDU  i instaliraj ove 15.7.1

 

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows+7+-+64

U ovoj sekciji izbaci legacy drivere U ovoj sekciji izbaci legacy drivere
Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

evo čini mi se da sam uspia.. dok sam čeka odgovor, pokušava sam još neke načine i izgleda da je bia problem u tome šta nisam ima instalirane drivere od intelove integrirane  grafičke hd 4600..

zapravo ima sam ih prije, ali kada me je poča zezat ovaj amd update 16.4.1, brišući amd drivere izbrisali su se i od intela, neznam kako..

i ja sam nakon toga non stop instalirao samo amd razne verzije bez intela,  a evo sad stavia intela pa amd 16.3.2 i radi sve..

sad neću updetat na 16.4.1 ionako je to neki beta update..

fala na pomoći svakako!

 

edit: još da pitam, je li bitno da mi se amd settings/host pokreću s windowsima uopće?

nikakve profile za igre ni ne koristim, jedino mi je bitno da kod igara uvik koristi amd grafu a ne integriranu, pa ako ugasim host oće to šta utjecati?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2016 23:12 (xDISORDERx).
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
mirzet1976 kaže...
A small subset of AMD Radeon™ R9 380 users may be experiencing slower than expected fan speeds. A work around is to raise your fan speeds through AMD Overdrive in Radeon™ Settings manually to a desired amount.

Dap ovo sam primjetio :D Malo toplije radi, ali sam napravio custom za hladjenje 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

na kolko ti radi grafička? vidio sam da si napisao negdje da ti ne prelazi 63 ili tu negdje u loadu, meni u loadu dolazi do 71° (sa starim i sa novim driverima), dobro ja imam malo losije kučište, jedan vent na usisu i jedan na ispuhu ali dobro uređene kablove, zar zbilja to znaci 10° razlike? 

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mile kaže...

na kolko ti radi grafička? vidio sam da si napisao negdje da ti ne prelazi 63 ili tu negdje u loadu, meni u loadu dolazi do 71° (sa starim i sa novim driverima), dobro ja imam malo losije kučište, jedan vent na usisu i jedan na ispuhu ali dobro uređene kablove, zar zbilja to znaci 10° razlike? 

 ja samo kad skinem prednji filter temperature mi padnu za 10-ak stupnjeva u dužem gejmanju, a kamo li da smanjim broj ventova

16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
boxer kaže...

Koliko vidim to su zapravo isti driveri R 200, 300, 7xxx i 6xxx serija osim ako se radi o legacy driverima, tako da možeš instalirati 32 bitne drivere i za R 200 seriju karti. 

Također imaju i manual detect drivere samo ubaci podatke o grafičkoj karti, i verziji OS 32 bitni i izbacit će ti verziju drivera.

 

evo link za drivere Win 7 32 bit

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+32

 Ne radi. Instalacija mi upće ne nudi opciju instalacije drivera, samo drivere za HDMI zvuk, GameEvolved aplikaciju i ostale gluposti. Nema pomoći onda?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Imam hd 6950,moze pomoc,koje da skinem drajvere? Zadnju verziju catalysta imam 15.7.1? Da znam koji provjereno dobro rade na ovoj grafi,hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja sam dugo koristio 15.7.1 na 6870 i sve je radilo - to ti je siguran izbor, ali čisto sam išao probat 16.2.1 i dobio sam još bolje performanse pa ako želiš eksperimentirati malo, toplo preporučam da isprobaš neki od crimsona jer se čini kako je amd u zadnje vrijeme digao drivere na višu razinu

13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Napokon kupio R9 380 pa imam pitanje. Koje verziju drivera skinuti? 16.4.1 Hotfix ili 16.3.2? Jeli ovaj hotfix kao neka beta ili? Nemam stvarno iskustva sa Crimson driverima. Zadnje sam koristio 15.7.1. i radili su dobro na staroj grafi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Idi na 16.4.1 meni dobro rade, inace to sta je BETA neznaci odma da je nesto lose ;)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

ja sam imao problem s tom betom, non stop BSOD

sad sam na 16.3.2 i sve je u redu

13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
xDISORDERx kaže...

ja sam imao problem s tom betom, non stop BSOD

sad sam na 16.3.2 i sve je u redu

 Također sam se odlučio za 16.3.2. 

11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Rizi kaže...

Imam hd 6950,moze pomoc,koje da skinem drajvere? Zadnju verziju catalysta imam 15.7.1? Da znam koji provjereno dobro rade na ovoj grafi,hvala

Zlatno pravilo drivera i starijih grafa, ako radi ne diraj nista 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

instalirao sam nanovo windowse na ssd i novi driver ovaj hotfix 16.4.1 mislim da je, pad fps-a, bio mi je skucan na 299 u cs:go sad pada ispod 250 na sekund pa se vrati... nekuzim sto se događa.

Prije toga sam imao windowse sa hrpu smeca pa je sve bilo uredu i drivere 15.7 neke.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Luka123 kaže...

instalirao sam nanovo windowse na ssd i novi driver ovaj hotfix 16.4.1 mislim da je, pad fps-a, bio mi je skucan na 299 u cs:go sad pada ispod 250 na sekund pa se vrati... nekuzim sto se događa.

Prije toga sam imao windowse sa hrpu smeca pa je sve bilo uredu i drivere 15.7 neke.

 Vrati se onda na 15.7 ili 15.10

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
13 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Luka123 kaže...

instalirao sam nanovo windowse na ssd i novi driver ovaj hotfix 16.4.1 mislim da je, pad fps-a, bio mi je skucan na 299 u cs:go sad pada ispod 250 na sekund pa se vrati... nekuzim sto se događa.

Prije toga sam imao windowse sa hrpu smeca pa je sve bilo uredu i drivere 15.7 neke.

 Meni je do sad 15.7.1 najbolje radio. Isključivo igram csgo, u toj verziji drivera je došla bila optimizacija baš za CSGO. Sad sam stavio Win 10 pa mi je bilo glupo stavljati stare drivere, i eto ajde da probam ove crimson. Fora izgleda, al osjetim sigurno mali pad fpsa što se Counter-a tiče.

12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
mirzet1976 kaže...
Luka123 kaže...

instalirao sam nanovo windowse na ssd i novi driver ovaj hotfix 16.4.1 mislim da je, pad fps-a, bio mi je skucan na 299 u cs:go sad pada ispod 250 na sekund pa se vrati... nekuzim sto se događa.

Prije toga sam imao windowse sa hrpu smeca pa je sve bilo uredu i drivere 15.7 neke.

 Vrati se onda na 15.7 ili 15.10

 

Kiky877 kaže...
Luka123 kaže...

instalirao sam nanovo windowse na ssd i novi driver ovaj hotfix 16.4.1 mislim da je, pad fps-a, bio mi je skucan na 299 u cs:go sad pada ispod 250 na sekund pa se vrati... nekuzim sto se događa.

Prije toga sam imao windowse sa hrpu smeca pa je sve bilo uredu i drivere 15.7 neke.

 Meni je do sad 15.7.1 najbolje radio. Isključivo igram csgo, u toj verziji drivera je došla bila optimizacija baš za CSGO. Sad sam stavio Win 10 pa mi je bilo glupo stavljati stare drivere, i eto ajde da probam ove crimson. Fora izgleda, al osjetim sigurno mali pad fpsa što se Counter-a tiče.

 
Samo od sebe se popravilo, valjda neki update bio ili nesto... uglavnom sad sve ok

13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Moj PC  
11 0 hvala 8
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

 Moram priznati da se AMD stvarno trudi s driverima u posljednje vrijeme. Jedva čekam da vidim Polaris.

Unlock the Power Within
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

jep sa zadnjim driverima quantum mi se bolje vrti 

amd 

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Ja nikako ne kužim te drivere, AMD-ov softwer javi da ima za skinuti noviji driver (sada je 16.5.1 ) a piše da je novi 16.3.2 (kako je 3.2 novije od 5.1?) ali ok je kliknem neka skine. On skine instalira i javi da napravim restart kompa. Nakon restarta opet sve ispocetka. Tko je sad tu lud i koji je ustvari najnoviji driver.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

to se i meni događa, ili kad odem sam pod settings/check updates.. najbolje ti je doć direktno na stranicu i skinit zadnji i zanemarit ostalo

11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Vec jednom sam trazio savjet u vezi ovog problema, i pretrazio sam mnogo foruma, i istrazivao sam po netu, ali nisam mogao naci rjesenje. Problem je sljedeci:

Kad mi je otvorena FB stranica, nesto se desi sa grafickom, podignu se taktovi (ne znam tacno da li na default 900/1050 ili nesto manje), i graficka pocinje da se grije i samim tim mi se pocinje da vrti ventilator brze (MSI Afterburner koristim za krivulju ventilatora), i pri normalnom nekom radu na internetu racunar je vrlo bucan, jos pri tome temperature ne padaju, vec su konstanto na nekih 50-53 C. Vec je postalo nepodnosljivo, ako sam ostavio upaljen racunar, FB Tab otvoren i radim nesto u vezi skole, nepodnosljivo je biti u toj sobi, iritantno.

Kad ugasim automatski ventilator da ubrzaje, npr ostavim na 25-30%, temperature se penju i do 60-65C. I to nije uviek slucaj, nekada se zna dogoditi da je FB Tab otvoren, ali taktovi su na idle, i nema zagrijavanja, tad je OK.

Graficka je redovno odrzavana, pasta prije koji mjesec promijenjena. Jos da napomenem da je graficka prije koji mjesec "pecena u pecnici" i uspjesno vracena, s tim da temperature su u normalnom granicama, nema nikakvih problema, ali i prije nego sto je graficka "odapela" isti slucaj mi se dugo vremena desavao.

Temperature u idle su nekih 40-45C, zavisi od sobne temperature, u igrama do nekih 70-75C (max 80 ako je neka prezahtjevna igra).

 

Zahvalan unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice