Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.759
|
čitano: 5.672.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
maks0806 kaže...

mla_dend Pa dobiješ račun od trgovine gdje je kupljena i u slučaju reklamacije kontaktiraš trgovinu, te će te oni uputiti nosiš li u poslovnicu ili direktno u servis

 e pa kao ne dobijem jer je kupljeno više stvari  pa mi nemre dati račun ...a kako je Jurica kupio od istog čovjeka, pitam ga kako je on to riješio...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nek ti kopira račun
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Nek ti kopira račun

 to izgleda nije opcija ... dati će mi je brojeve kartice da provjerim sa servisom. jel imo ko kavo iskustvo sa tokvom varijantom ili da to jednostavno zaboravim ?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

 e pa kao ne dobijem jer je kupljeno više stvari  pa mi nemre dati račun ...a kako je Jurica kupio od istog čovjeka, pitam ga kako je on to riješio...

 

Pa kopira ti račun i mirna Bosna.

Ako odbija znači da nešto mulja i otkantaj ga.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

rx 580 ... a što mislite ovoj 580tki ?? jel to jako preskupo ili nevalja ili ?? gledo sam malo testove i ne zvući to tako loše ??

 

https://www.links.hr/hr/graficka-kartica-pci-e-asrock-radeon-rx-580-phantom-gaming-d-8gb-gddr5-051800400

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Najgori model rx 580-ke, bjezi od tog.

EDIT: Sad tek vidim da to nije link sa njuske nego nova kartica, ta kartica vrijedi pola te cijene, za te novce si potrazi polovnu gtx 1070.

 

EDIT 2: Evo primjer klik.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 20:22 (war3_tft).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...

Najgori model rx 580-ke, bjezi od tog.

EDIT: Sad tek vidim da to nije link sa njuske nego nova kartica, ta kartica vrijedi pola te cijene, za te novce si potrazi polovnu gtx 1070.

 

EDIT 2: Evo primjer klik.

 thx ali imam freesinc 2 monitor ... zato sam navalio na 580tke ... 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
maks0806 kaže...
exer1234 kaže...

uzeo sam r9 380 za 800 kn ,valjda nisam preplatio, takodjer , i ova drua je bila 800 kn, a vidim da je ova dosta jaca.. napajanje je xfx 550 w .. Taman prodao svoju gtx 660 za 400 kn 

 

ugl evo sad probao pubg.. na gtx 660 sam igrao sve na very low fullhd reza, i bilo je od 40 do 60 fps, onako igrivo ali losi detalji

 

ovdje sam stavio antialiasing i texture na ultra, sve ostalo very low (tako i shroud igra) i veoma sam zadovoljan, vrti se oko 100 fps, negdje manje negdje vise, a slika je daleko bolja , nema trzanja itd

 

 

 

 Preplatio si onako, poprilično. Uzeo sam RX 480 za 900kn, imaš za 900kn gtx 1060-tku sa garancijom. Za 1000 ih dijele šakom i kapom.

A vidi, jedan klik njuškala i tvoja kartica za 600

 https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/xfx-amd-radeon-r9-380-2gb-oglas-26418541

 

 

mla_dend Pa dobiješ račun od trgovine gdje je kupljena i u slučaju reklamacije kontaktiraš trgovinu, te će te oni uputiti nosiš li u poslovnicu ili direktno u servis

 ova je 2 gb.. ugl ovo je bilo usput , zato sam i uzeo... 

sve se odvilo brzo, nazvao me kupac za moju grafu, i pita dal ju mogu donijeti do njega (40 km od mene), i usput sam odmah nasao neku grafu za kupiti, posto bih bio bez grafe.. i ovo mi se ucinilo najbolje i eto.. sad da li sam mogao uzeti za 100 kn manje, ili za 200 kn vise nesto bolje, to me ne brine, bitno da mi pubg radi kako treba, a radi...

 

f1 2018 probao danas bas na high i radi super glatko

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Onda si nadji na oglasnicima rabljene rx470/570/480/580, ima ih brdo na oglasnicima u rasponu od 1.000 do 1.200kn sa dosta jamstva (i ne zamaraj se puno time jel 4GB ili 8GB model)

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 21:51 (ibme74).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mla_dend kaže...

 thx ali imam freesinc 2 monitor ... zato sam navalio na 580tke ... 

 Onda uzmi ovako klik, malo undervoltaj i vozi.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...
mla_dend kaže...

 thx ali imam freesinc 2 monitor ... zato sam navalio na 580tke ... 

 Onda uzmi ovako klik, malo undervoltaj i vozi.

 e pa to je to s početka priće )))

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav.

 

Imam dilemu između par AMD i par Nvidia grafičkih. Ciljam na rabljenu sa garancijom oko 2 godine, a da je iznos negdje oko 1000 kn. Izdvojit ću neke koje sam pronašao.

 

GTX 1050 Ti - 1200 kn
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/msi-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-ddr5-2-pod-garancijom-oglas-26426000

 

GTX 1060 3 gb OC - 1100 kn
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/msi-gtx-1060-3gb-oc-oglas-26423759

 

Radeon RX 470 4GB - 1100 kn
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gpu-sapphire-nitro-radeon-rx-470-4gb-oglas-26437463

 

Radeon RX 480 4GB Nitro - 1250 kn
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-radeon-rx-480-4gb-oglas-26138864

 

ATI RX570 4GB - 1150 kn (garancija nije navedena, ali pretpostavljam da je ima)
https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/ati-rx-570-4gb-oglas-26286783

 

Što bi odavde bio najbolji izbor? Cilj mi je uzeti grafičku koja će trajati što duže moguće, a da je kvalitetna. Što se igara tiče kombiniram novije i starije igre. Trenutačno igram Mafiu 3 i GTA V, a želja mi je da u budućnosti mogu pokrenuti i novije (nadolazeće) naslove na pristojnim postavkama. Svaki savjet, pomoć i prijedlozi nekih drugih grafičkih su dobrodošli. Hvala :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
RaskoIjnikov kaže...

...

 daj barem osnovne podatke o konfiguraciji - točan model napajanja i procesor

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
RaskoIjnikov kaže...

...

 daj barem osnovne podatke o konfiguraciji - točan model napajanja i procesor

 

Procesor: AMD FX-8370
Napajanje: Corsair VS650, 650 W, 80+ White

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzmi GTX1060 3GB

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Da, al ne taj model... Sa tog popisa je bolja rx 570 giga.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Za njegov proc baš i ne, nevidija će mu bolje raditi
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Za njegov proc baš i ne, nvidija će mu bolje raditi

 cisto mala predodba koliko bolje:

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

Samo u tvojim mokrim snovima nazalost...

 

Ne bacaj te grafove napamet ngo daj konkretno svoj vlastiti test pa da vidimo...

 

P.S. Ibme daj baci pubg pola sata igranja ili tako nesto pa nabaci ovdje rezultate da ovaj Panj prestane baljezgat i toliko gadit teme sa tim svojim neralnim "glupostima"...Tnx...

Ja cu sutra stavit jedan brzinski test sa ryzenom i rx 570, a mozda i sa fx i rx 570 ako stignem...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.9.2018 21:16 (Tomo53nja).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
picajzla0707 kaže...
Za njegov proc baš i ne, nvidija će mu bolje raditi

 cisto mala predodba koliko bolje:

lp

Kolko retardiran treba bit za ne skuzit da taj graf s 570-kom nije tocan i da nema smisla? Kolko?

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Kolko retardiran treba bit za ne skuzit da taj graf s 570-kom nije tocan i da nema smisla? Kolko?

Evo netko tko cisto razmislja svojom glavom i ne baca grafove kako mu se sprdne po forumu...Hvala druze Tito...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...
ansha kaže...

Kolko retardiran treba bit za ne skuzit da taj graf s 570-kom nije tocan i da nema smisla? Kolko?

Evo netko tko cisto razmislja svojom glavom i ne baca grafove kako mu se sprdne po forumu...Hvala druze Tito...

 

 
 
rx 470/570 nisu nikad bile klasa gtx980/1060 neznam samo od kud to vadite

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
Tomo53nja kaže...
ansha kaže...

Kolko retardiran treba bit za ne skuzit da taj graf s 570-kom nije tocan i da nema smisla? Kolko?

Evo netko tko cisto razmislja svojom glavom i ne baca grafove kako mu se sprdne po forumu...Hvala druze Tito...

    rx 470/570 nisu nikad bile klasa gtx980/1060 neznam samo od kud to vadite

Radje se pokrij usima sta lijepis onaj graf s greskom, 580-ka duplo brza od 570-ke? 380-ka izjednacena sa 570-kom? Daj rani se stjepko 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
RaskoIjnikov kaže...

Pozdrav.

 

Imam dilemu između par AMD i par Nvidia grafičkih. Ciljam na rabljenu sa garancijom oko 2 godine, a da je iznos negdje oko 1000 kn. Izdvojit ću neke koje sam pronašao.

 

 Ovisi što preferiraš jer su više manje sve tu negdje osim "Ti" koja nije u tom rangu, ako hoćeš malo hladnije i (možda) nešto stabilniji rad onda GTX, Saphirka bi trebala nekakav top brend za amd (s time da joj trebaš probat malo spustit cijenu), ali je rx 570 tu zadnja izašla pa je i malo rafiniranija verzija 470/480...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mislio sam radi toga što su amd grafe ponešto zahtjevnije za proc, a taj fx nije baš neko cvijeće i mogao bi imati problema s overheadom. Nvidija će mu zato raditi bolje, osim ako ne planira skori upgrejd na neki rajzen ili noviji intel
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala svima na komentarima.

U skorije vrijeme definitivno ne mislim mijenjati procesor, stoga ću vjerojatno ciljati na GTX1060 3GB. Drago mi je što vidim da ne mogu puno pogriješiti ni sa odabirom neke druge opcije.

 

Ujedno imam i jedan problem kojeg bih htio riješiti/saznati uzrok prije kupovanja grafičke. Pa ako netko ima volje/želje bih bio dodatno zahvalan :)
https://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/flickering-problem-racunalu/262983.aspx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da ne otvaram novu temu, koja bi bila realana cijena rabljenje asus strix rx 460 4gb?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Probaj stavit 800kn, ak nejde 700kn, ok je još grafa, al kolko vidim gtx1050 je 20ak % jača, a zna se naći za sličnu cijenu sa garancijom.

Moj PC  
0 3 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DiRT kaže...

Probaj stavit 800kn, ak nejde 700kn, ok je još grafa, al kolko vidim gtx1050 je 20ak % jača, a zna se naći za sličnu cijenu sa garancijom.

 

Kakvi crnih 800kn kad GTX1060 3Gb idu od 950-1000kn (klik1, klik2) a te dvije grafe nebo i zemlja. Realna cijena 1050Ti je sada oko 750-800kn, RX460/560 500-600kn max (ovisi o modelu i duzini jamstva)

15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozz svima vidim da se je gore vodila rasprava izmedju RX 480 i GTX 1060 ili mozda RX 580 ili nesto drugo, igram vecinom CS:GO i povremeno par igrica i htio bi odigrat neke od novijih tipa novi nfs novu laru i tak,pa me onda definitivno zanima koji bi bio pravi izbor za mene imam proc FX 8350 i 8 GB rama i XFX 550 napajanje

EUNE LOL: frenkySTYLE
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.9.2018 20:26 (Ryder007).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice