Steam - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 6.624
|
čitano: 1.236.625
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Steam - pitanja i odgovori

Dali postoji neko ograničenje u datumu kad moram aktivirati igricu sa humbla na steamu odnosno ključeve koje sam dobio? Imam neke ključeve od igrica a nisam siguran dali bi ih igrao pa da ne koristim bezveze jer poslije ih ñeću moći pokloniti.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
mrkihno kaže...

Dali postoji neko ograničenje u datumu kad moram aktivirati igricu sa humbla na steamu odnosno ključeve koje sam dobio? Imam neke ključeve od igrica a nisam siguran dali bi ih igrao pa da ne koristim bezveze jer poslije ih ñeću moći pokloniti.

 Koliko mi je poznato, ne. Znam da sam prijašnjih godina često aktivirao neke ključeve debelo nakon što je bundle rasprodan. Znalo mi se dogoditi da kupim bundle, a onda oni naknadno dodaju još igara u isti. Pa sam znao tokom godine provjeriti sve bundleove da vidim ima li negdje neki neiskorišteni key i uvijek uspješno aktivirao.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
protjeran
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

Dobio sam 33% off on the title Figment.  Kliknem na view applicable games i ne pokazuje nista. sto je to?

13 godina
neaktivan
offline
Steam - pitanja i odgovori

Jel mi iz Hrvatske imamo opciju plaćanja paysafeom ili samo kartice

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Jel se može dodati igra preko steam app ili mobitela?
Mislim preko steam coda dodat i kolekciju. Trenutno nisam pri kompu a imam kod jedan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Garac24 kaže...
Jel se može dodati igra preko steam app ili mobitela?
Mislim preko steam coda dodat i kolekciju. Trenutno nisam pri kompu a imam kod jedan.

 Koliko mi je poznato, nije moguće. A čemu sila da sad aktiviraš, ne kužim.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
odjavljen
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Tek za božić dolazim kući a imam kod.
Hvala ti na odgovoru.
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Garac24 kaže...
Tek za božić dolazim kući a imam kod.
Hvala ti na odgovoru.

 Kod neće propasti, a ak nemaš način da na daljinu instaliraš igru, onda nemaš ni koristi od aktivacije u ovom trenutku. Ako si baš zapeo, najlakše je da pronađeš bilo kakav PC, instaliraš gore Steam i aktiviraš si igru.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Garac24 kaže...
Jel se može dodati igra preko steam app ili mobitela?
Mislim preko steam coda dodat i kolekciju. Trenutno nisam pri kompu a imam kod jedan.

 

Možeš putem steam web browsera:

 

https://store.steampowered.com/account/registerkey

11 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

mozes ju po novome aktivirati preko steam stranice

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Ajd fino da su i to napokon omogućili. Ne bih ni znao da nije bilo ovog pitanja od kolege.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

evo vam i link ako kome treba

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

Kupio bih frendu ARK: Survival Evolved, Season Pass

Znači osnovna igra + 3 dlc, no on kao i ja već posjeduje osnovnu igru i prvi DLC Scorched Earth

pa me zanima da li će steam umanjiti cijenu zbog toga kao i meni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

ostali dlcovi su đaba, nije mi jasno zašto bi išta kupova kad sve što se plaća već imate

16 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
nex987 kaže...

Kupio bih frendu ARK: Survival Evolved, Season Pass

Znači osnovna igra + 3 dlc, no on kao i ja već posjeduje osnovnu igru i prvi DLC Scorched Earth

pa me zanima da li će steam umanjiti cijenu zbog toga kao i meni.

Ako poklanjaš, ne. Taj popust (koji je u ovom slučaju 5% zbog posjedovanja osnovne inačice) će se jedino uračunati ako ga on kupuje sa vlastitog steam računa.

 

Ako si mislio na to hoće li cijena season passa biti manja ako posjeduje jedan dlc, odgovor je - ne.

You only got one finger left And its pointing at the door
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 20:32 (Vulgaris).
12 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
xDISORDERx kaže...

ostali dlcovi su đaba, nije mi jasno zašto bi išta kupova kad sve što se plaća već imate

 ako nisi upućen sad izlazi jedan DLC koji se plaća i još jedan nagodinu, to spada u season pass

8 godina
neaktivan
offline
Steam - pitanja i odgovori

Imam problem. Steam mi ne želi vratiti povrat novaca od 9.99eura. Kupio sam Rust na akciji, i nije mi se svidio. Onda sam tražio povrat novaca, naravno oni su mi izbrisali igricu sa profila, ali novac poslali nisu. Tražio sam refund na karticu ( Visa ). Sad kako je prošlo 14 dana, rekao sam im da nisam dobio povrat novaca, i  oni su mi odgovorili da otiđem u banku. Tamo u banci su mi rekli da oni nemaju veze s tim. Steam me traži dokaz da sam kupio igricu. Ja imam aplikaciju od banke na mobu, i sad kako sam gledao uopće mi ne piše da sam kupio Rust 31.listopada (ostalo što sam ovako kupovao tog datuma piše ) a drugi put kada sam kupovao preko Steama s istom karticom ( točnije 4.studenog ) piše da sam kupio tu drugu igricu. Znači mogu vidjeti moje podatke s kartice s kojojm sam kupio Rust, a kasnije s istom karticom Garry's mod. Da li me žele prevarit? Jer imam email u kojem piše da sam kupio igricu, i na steam purchase history isto piše da sam kupio s istom karticom i kad. Što da radim?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.11.2017 12:22 (iPhone6sPlusRoseGold128gb).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

Prevarit te ne zele sigurno. Pa posalji im screenshot tog maila u kojem se vidi da si kupio...

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
8 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

Jesam, i dobio sam odgovor.

 

You do not see the charge for the game Rust Alpha on your dad's bank statement because you haven't been charge for this purchase.

Please give me the chance to explain what happened to this transaction.
When you make a purchase using a credit card, your bank put a temporary hold on your funds until the whole process is completed. The process is usually completed in 3-5 days. If, in the meanwhile, you change your mind asking for a refund, the temporary hold drops off from the bank statement and simply there is not any trace of this purchase. As you said your dad's bank statement doesn't show anything regarding your attempt to purchase Rust Alpha because you asked for a refund before the temporary hold became a charge.

Your last attachment show that the purchase has been voided.

Steam Support
Ema

 

 Što sada?

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 20:08 (iPhone6sPlusRoseGold128gb).
7 godina
protjeran
offline
Steam - pitanja i odgovori

Nije ti banka skinula novce sa kartice, a ti bi pare htio nazad... i tata bi sine ali ne ide to tako...

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 20:15 (lav1000).
Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

nego? šta želiš reć?

12 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

Čitati sa razumijevanjem

13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

nego? šta želiš reć?

 Pa u odgovoru ti lijepo piše da ti pare nisu uopće skinuli s računa. Izgleda da je procedura kod kupnje karticom takva da banka prvo rezervira sredstva, a s računa ti skidaju tek nakon par dana. Baš iz razloga refunda jer je onda svima u lancu jednostavnije. Znači pošto ti nisu ništa ni uzeli, (barem to lako vidiš preko e bankinga ili na izlistaju transakcija) nemaju ni šta vraćati. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
8 godina
neaktivan
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
Hexfire kaže...
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

nego? šta želiš reć?

 Pa u odgovoru ti lijepo piše da ti pare nisu uopće skinuli s računa. Izgleda da je procedura kod kupnje karticom takva da banka prvo rezervira sredstva, a s računa ti skidaju tek nakon par dana. Baš iz razloga refunda jer je onda svima u lancu jednostavnije. Znači pošto ti nisu ništa ni uzeli, (barem to lako vidiš preko e bankinga ili na izlistaju transakcija) nemaju ni šta vraćati. 

 Aha kužim. A onda gdje su mojih 9.99€ ? Jer ih ja na računu ne vidim ništa.. Jer znam da sam imao novaca na kartici za igricu, kasnije ne.  i poslije ništa više nisam kupovao ovako irl, niti na netu. Kada sam pokušavao kupiti drugi igricu, nisam mogao jer na kartici nije bilo novaca.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 0:33 (iPhone6sPlusRoseGold128gb).
7 godina
protjeran
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori

ne znam o kojoj se kartici radi, jeli to VISA kreditna ili debitna, ali vjerovatno kad si kupio drugu igricu, kako si napisao 4.11. još taj proces storniranja nije bio odrađen, vjerovatno je još postojala rezervacija na tih 9.99 eura za koje si tražio povrat.

negdje to mora biti evidentirano, doznaka sa -9.99eura za kupnju i doznaka sa +9.99 za povrat tih sredstava, ili kako kažu da su stornirali kupnju dok još provedena do kraja pa nema nikakve doznake, uglavnom stanje mora štimati, a ako ne štima tj. ako ti fali tih 9.99 na ručunu onda još ta rezervacija na taj iznos nije stornirana... po meni tu je sad banka na redu da reagira.

14 godina
online
Steam - pitanja i odgovori

Jel tko pokušavao preko VPN-a ili sličnom tome na UK steamu kupovati? Jel se isplati rizik? Jer vidim da su im i do 10€ jeftinije igre, nego kod nas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
null kaže...

Jel tko pokušavao preko VPN-a ili sličnom tome na UK steamu kupovati? Jel se isplati rizik? Jer vidim da su im i do 10€ jeftinije igre, nego kod nas.

 Koliko znam, Steam je dosta rigorozniji po pitanju aktivacije preko VPN-a od recimo Origina. Meni osobno se ne isplati riskirati cijeli account. I nekako mi je čudno da bi UK imali niže cijene od ostatka EU. Si ti siguran da dobro gledaš?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Steam - pitanja i odgovori

vpn apsolutno nikad ne bi koristio za steam, jer bez ikakvog problema banaju racun i ode sve na njemu.

tesko da je u uk tolko jeftinije, vecina igri je ista ko i u eurima.

uplay: dr.levak | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | origin: dr_levakkk | LoL (EUNE): dr levakkk
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Steam - pitanja i odgovori
LeftY_CRO kaže...

vpn apsolutno nikad ne bi koristio za steam, jer bez ikakvog problema banaju racun i ode sve na njemu.

tesko da je u uk tolko jeftinije, vecina igri je ista ko i u eurima.

 Možda mu je promaknulo da je cijena u funtama.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
online
Re: Steam - pitanja i odgovori
Hexfire kaže...
null kaže...

Jel tko pokušavao preko VPN-a ili sličnom tome na UK steamu kupovati? Jel se isplati rizik? Jer vidim da su im i do 10€ jeftinije igre, nego kod nas.

 Koliko znam, Steam je dosta rigorozniji po pitanju aktivacije preko VPN-a od recimo Origina. Meni osobno se ne isplati riskirati cijeli account. I nekako mi je čudno da bi UK imali niže cijene od ostatka EU. Si ti siguran da dobro gledaš?

 Sada je samo jedna kuna razlike između eura i funte, a cijenu su na UK ko da funta nije pala. Npr. GTA 5 je 20f = 22€, a kod nas je 30€. Divinity: Original Sin 2 je 27f = 30€, kod nas je 40€. (Ovo je samo nekaj kaj sam pogledal, tj. kaj me zanima. Može biti da i nema tak puno primjera ili velikih odstupanja).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice