Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

poruka: 79
|
čitano: 11.282
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug Plus novi hrvatski iPad magazin".
16 godina
neaktivan
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Ne shvaćam ovaj argument android = smarthphone. Mora da ovo pišem s "jako velkog mobitela" kak bi moj kolega rekao. ;) Vjerojatno je stvar u razvojnom alatu. Osobno obožavam sadržaje prilagođene tablete tako da bi rado i platio neke snižene cijene digitalnih izdanja da ih ima...

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Mozda u buducnosti i normalni Bug vidimo u slicnom izdanju?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Posjedujem tablet:

 

30 iPad1/2/3
7 Android 9"+
4 Android 7"
5 Android <7" aka veliki mob.
3 Windows
Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Jučer navečer sam skinuo i isprobao aplikaciju - odlično! Sve pohvale za ideju i realizaciju. Radi skroz fluidno, jednostavna je za korištenje i ima sve što je potrebno za aplikaciju takve namjene. :)

Također se nadam (kao i netko par postova iznad mene) da će u budućnosti biti moguće i BUG pretplatu realizirat u ovakvom (ili sličnom) obliku. Prvi sam koji bi se prebacio na "digitalnu pretplatu". Ovo je odličan početak i veliki palac gore za BUG.

Never before have I encountered such corrupt and foul minded perversity. Have you ever considered a career in the Church?--The Bishop of Bath and Wells, Blackadder II
 
1 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Staracmrki kaže...

OK, a da sada razjasnimo jednu stvar - ovo je izdanje za tablete, a tableti nisu samo iPAD.

Ima nas koji imamo tablete sa Androidom i nisu, kako neki vole reći, "jeftino kinesko smeće". Npr. Toshiba A100 i sl. uređaji koji su rašireni, a nisu smartphone i ne rade sa iOS-om.

Bilo bi mi drago da se ovo eksperimentalno izdanje može pročitati i na TABLETU s ANDROIDOM, jer, kako sam već napisao, ne znam nikoga tko ima iPAD da čita BUG ili slične časopise.

Zato znam dosta onih koji imaju TABLET s ANDROIDOM i čitaju BUG, između ostalih časopisa.

Sve je to vaša dobra volja, trud i rad i to jako cijenim.

Poslovno gledano - odluka da ovo napravite samo za iPAD je dvojbena.

Puno sreće u daljnjem radu i učenju.

 

A ti si, naravno, mjerilo cijelog svijeta... Svasta...

 

Ja recimo znam pun k. ljudi koji imaju iPad i citaju BUG... i sto sad? I ne znam nikoga tko ima tablet s Androidom a cita BUG. I sto sad?

 

Bugovcima preporuka da izdaju BUG za iPad - uzimam pretplatu odmah! Vec sam bio pretplatnik, ali me priroda posla seli po svijetu, pa mi je tesko/nemoguce koristiti klasicnu pretplatu. Kad mogu Jutarnji citati na kompu, onda bih morao moci citati BUG na iPadu! {#}

***** Maxxy *****
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2012 11:14 (Maxxy).
15 godina
odjavljen
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Vi šta bi "digitalnu pretplatu", ako niste znali, imate ovo. Besplatno za pretplatnike.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Skinuo sam ga prije sat vremena, malo prelistao, i mogu reći - jaaakooo dobro!

Sve pohvale redakciji BUG-a, lijepo izgleda i besprijekorno radi na iPad 2.

Samo tako naprijed {#}

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

skino, fora je, ali nema podrsku za retinu na trojci - fail -  i ko zaseban app je, nije u newsstandu - jos veci fail.

da ima u newsstandu pravi bug, pretplatio bi se sigurno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Sum_of_all_fears kaže...

Vi šta bi "digitalnu pretplatu", ako niste znali, imate ovo. Besplatno za pretplatnike.

A ti ako nisi znao imas ovo:

 

"Svi pretplatnici tiskanog izdanja imaju pravo pristupa digitalnoj arhivi časopisa na Bug Onlineu. Brojevi se u digitalnoj arhivi pojavljuju s odmakom od najviše 60 dana u odnosu na izlazak tiskanog izdanja."

 

Dakle ako zelis pretplatu s odmakom od 2 mjeseca, samo naprijed. Meni to nekako nije napeto....

***** Maxxy *****
11 godina
neaktivan
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Instalirao, vidio ima 3mb, pokrenulo mi neku uputu za ekran i onda maklo kroz par sekundi sve i išlo skidat 50 megabajta samo od sebe bez da me išta pitalo i slično. {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 0:15 (nDay).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
sHOCKRE kaže...

i ko zaseban app je, nije u newsstandu - jos veci fail.

 

Bugovci, ima li neki razlog za ovo? Licence? Apple?

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Maxxy kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Vi šta bi "digitalnu pretplatu", ako niste znali, imate ovo. Besplatno za pretplatnike.

A ti ako nisi znao imas ovo:

 

"Svi pretplatnici tiskanog izdanja imaju pravo pristupa digitalnoj arhivi časopisa na Bug Onlineu. Brojevi se u digitalnoj arhivi pojavljuju s odmakom od najviše 60 dana u odnosu na izlazak tiskanog izdanja."

 

Dakle ako zelis pretplatu s odmakom od 2 mjeseca, samo naprijed. Meni to nekako nije napeto....

 

I to da (iako se Mreža pojavljuje odamh), ali nije stvar u tome, stvar je u tome što ta arhiva nije prilagođena čitanju na smartfonu ili tabletu. Za tako nešta treba posebna prilagodna jer je to jedan drugačiji medij. Ne želim BUG ili Mrežu na smartfonu ako ću ih čitat isto kao i na papiru.

 

***

 

A i one gluposti da će Internet uništit časopise i klasično novinarstvo. Kako je i Jobs rekao - postoje korisnici koji su spremni platiti za kvalitetne članke, knjige, časopise šta već. I normalno da ću prije čitat nešto iz časopisa tipa BUG gdje znam da rade to ljudi kojima je to poso i gdje postoji urednik i lektor i cijeli tim, a ne neke portale koji rade copy-past vijesti plus dodatak novih laži i tračeva.

 

Stvar je u tome da se časopisi jednostavno moraju prilagoditi, a BUG se uvijek prilagođavao novim trendovima, pa tako i sad radi.

Vidit ćete da ćemo većina za 10 godina svi čitat BUG ili Mrežu na svojim smartfonima i tabletima, bili ni na Androidu, iOS-u ili Windowsima, ili čak nećem petom...

Snake.. we're not tools of the government or anyone else. Fighting was the only thing... the only thing I was good at. But at least I always fought for what I believed in.. Snake... farewell
16 godina
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Momci, svaka čast! Sjajan posao, gušt je čitat i gledat u ovoj aplikaciji. Imate zalog za budućnost, kad prodaja tiskanih medija ovdje počne otpadati, stavite cijeli BUG na tablet za kojih 4,99 $ mjesečno i to će bit easy winner. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2012 12:23 (Malto).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
sHOCKRE kaže...

skino, fora je, ali nema podrsku za retinu na trojci - fail -  i ko zaseban app je, nije u newsstandu - jos veci fail.

da ima u newsstandu pravi bug, pretplatio bi se sigurno.

Kao što sam već napisao - napravili smo i retina verziju (imamo je ovdje lokalno :), ali je imala preko 200 MB. Nismo to uspjeli smanjiti {#}. pa smo se odlučili pustiti ovu verziju od 50 MB. To je to...

SupremeCommander kaže...
sHOCKRE kaže...

i ko zaseban app je, nije u newsstandu - jos veci fail.

 

Bugovci, ima li neki razlog za ovo? Licence? Apple?

 

Da, ima - podrška za newsstand bi bila daleko skuplji projekt, pa nismo išli na to. Sve ovo je eksperiment i neka vrsta "obuke" redakcije da sama proizvodi i ovakve sadržaje, tako da idemo kroz to - korak po korak.

...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Poštovanje,

 

Sve pohvale na novom izdanju i ekipi u redakciji na svladavanju novih tehnologija.

 

Siguran sam da ste razveseli sve čitatelje (na.p. posebno pretplatnike) Vaših časopisa.

 

Da li je u pripremi skoro izdanje i časopisa Mreže ?

 

Ako je odgovor na prethodno pitanje potvrdan, kako će se ponuda reflektirati na postojeće pretplatnike ?

 

Pri tome mislim, da li ste razrađivali fazu komercijalne ponude :

 

   - Digitalno + tiskano izdanje

   - Samo digitalno izdanje

   - Samo  tiskano izdanje

   - Mreža + Bug + prethodne kombinacije

 

Hvala unaprijed.

 

Mislim da je svim jasno da će te s ponudom digitalnog izdanja (na.p. iOS + Android, kako nitko ne bi ostao uskraćen ;) ), zadržati postojeće korisnike, eventualno i proširiti pretplatnički odnos (Mreža + Bug) te vrlo brzo prikupiti veći broj novih pretplatnika.

 

 

Lijepi pozdrav

 

16 godina
moderator
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
tonci77 kaže...

Siguran sam da ste razveseli sve čitatelje (na.p. posebno pretplatnike) Vaših časopisa.

 

Da li je u pripremi skoro izdanje i časopisa Mreže ?

 

Ako je odgovor na prethodno pitanje potvrdan, kako će se ponuda reflektirati na postojeće pretplatnike ?

 

Pri tome mislim, da li ste razrađivali fazu komercijalne ponude :

 

   - Digitalno + tiskano izdanje

   - Samo digitalno izdanje

   - Samo  tiskano izdanje

   - Mreža + Bug + prethodne kombinacije

Bug Plus je besplatno iPad izdanje, nema veze s pretplatnicima Buga/Mreže, nema veze s kupcima Buga ili Mreže, nema čak ni izravno veze sa sadržajem Buga!

Bug Plus je dostupan svima, opet kažem besplatno, koji imaju iPad u App Storeu...

 

Ovo o čemu vi govorite je sasvim druga tema i sasvim druga priča. U ovom trenutku mogu samo ponoviti posljednju rečenicu iz vijesti koju ovdje komentiramo:

 

Uskoro možete očekivati i nove projekte naše redakcije, kako za iPad tablete, tako i za druge platforme!

 

{#}

 

...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Bug Plus je besplatno iPad izdanje, nema veze s pretplatnicima Buga/Mreže, nema veze s kupcima Buga ili Mreže, nema čak ni izravno veze sa sadržajem Buga!
Bug Plus je dostupan svima, opet kažem besplatno, koji imaju iPad u App Storeu...
Ovo o čemu vi govorite je sasvim druga tema i sasvim druga priča. U ovom trenutku mogu samo ponoviti posljednju rečenicu iz vijesti koju ovdje komentiramo:
Uskoro možete očekivati i nove projekte naše redakcije, kako za iPad tablete, tako i za druge platforme!
 
 
 
Bok,
 
Jasna mi je bila 'definicija' Bug Plus besplatnog izdanja, u tekstu sasvim fino piše.
 
Cilj mi je bio isprovocirati (prijateljski {#}) više informacija koje bi se odnosile na (neizbježno) budući format vaših izdanja.
 
Znaći, samo pokušaj da Vas na fintu uhvatim na krivom koraku {#}.
 
Svejedno, hvala na brzom odgovoru.
 
 
Lijepi pozdrav
 
 
 
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2012 14:25 (tonci77).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Odgovor Maxxyju

Ajoj, još jedan "intelektualac" koji iščitava nešto čega nema. Nisam mjerilo, a ni mjerna jedinica, ničega i ništa.

Ako misliš da je iPAD vrhunac (nečega) - super! Ja to ne mislim (ali to i nije važno).

Ono što ne razumijem (a nisam jedini) zašto se stalno podrazumijeva da je Android istovjetno smartphoneu?

I dalje stojim iza svojih izjava.

Nadam se da ćeš pronaći odgovor na svoje pitanje: "i što sad?"

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2012 16:00 (Staracmrki).
16 godina
protjeran
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Staracmrki kaže...

Ono što ne razumijem (a nisam jedini) zašto se stalno podrazumijeva da je Android istovjetno smartphoneu?


 

Ocito iz istog razloga zbog cega se BMW i Ferrari percipiraju kao marke automobila, a rijetko kao marka motora, odnosno parfema.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Miro kaže...
sHOCKRE kaže...

skino, fora je, ali nema podrsku za retinu na trojci - fail -  i ko zaseban app je, nije u newsstandu - jos veci fail.

da ima u newsstandu pravi bug, pretplatio bi se sigurno.

Kao što sam već napisao - napravili smo i retina verziju (imamo je ovdje lokalno :), ali je imala preko 200 MB. Nismo to uspjeli smanjiti {#}. pa smo se odlučili pustiti ovu verziju od 50 MB. To je to...

SupremeCommander kaže...
sHOCKRE kaže...

i ko zaseban app je, nije u newsstandu - jos veci fail.

 

Bugovci, ima li neki razlog za ovo? Licence? Apple?

 

Da, ima - podrška za newsstand bi bila daleko skuplji projekt, pa nismo išli na to. Sve ovo je eksperiment i neka vrsta "obuke" redakcije da sama proizvodi i ovakve sadržaje, tako da idemo kroz to - korak po korak.

 

Super, fala na odgovoru. A kaj se tice velicine od 200mb, ne vidim zas je to problem. EVO zadnj broj za retinu ima skoro 900mb. :)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Očekivao bih od ljudi koji rade aplikacije (pa makar tek naučili raditi iste) da bolje poznaju razlike i sličnosti. Shvaćam da većina korisnika smartphonea i tableta ne razumije tu razliku, što je OS, a što hardware, koji pojam što označava i što na čemu radi i da poistovjećuju uzduž i poprijeko, ali to ne treba podržavati.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

OK. Meni ta tajnovitost redakcije o budućim projektima nije jasna. Zašto ne uđete u suradnju s jednostavno npr. Ziniom, i distribuirate vaše izdanje BUG-a i Mreže kao da je papirnato, ćemu posebna aplikacija? Osobno koristim Zinio na ipadu od prvih dana, čak sam ga koristio i na laptopu prije ere tableta za neke strane časopise, multiplatformski je distribucijski kanal, izvrsno radi, i što je najbitnije za redakciju dao bih vam lovu za godišnju pretplatu, nećete vjerovati ali ne želim multi level aplikaciju da bih pročitao BUG, jednostavno ga volim čitati kao da je papirnati, volim kada se simulira okretanje papira, još mi samo fali da zaslinim prst, pa po ekranu, mojoj sreči nema kraja. Ne želim koristiti sadašnju digitalnu arhivu jer ne radi lijepo na tabletima. Opet ponavljam, ćemu posebna aplikacija i mučenje s istom, uostalom jako dobro znate da vam Apple neće oprostiti svoju maržu čak ako i koristite svoju aplikaciju, razumijem zaobilaženje news standa jer je vezan na iOS, ali postoje i druga rješenja. I offtopic, i dalje me fasciniraju likovi na ovom forumu s izavama "ja ne poznam nikog tko ima ipad a čita Bug". Predlažem redakciji da jednog dana kada im zaživi distribucija elektroničkim putem kako spada, objave statistiku na kojim uređajima im je korištena pretplata, pa da riješimo i taj misterij, ali imam neki osjećaj da će zastupljenost ljudi koji su voljni dati novac za tuđi rad (godišnju pretplatu BUG-a) ići jako u korist "glupim" korisnicima ipada kao što sam ja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2012 18:39 (rex251).
16 godina
neaktivan
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
cestitam redakciji na novom izdanju. Upravo sam prolistao, i super su dojmovi. Od tema pa do izvedbe. Sad se samo nadam da ce izdanja biti redovita. Ne znam dali je inspiracija bio engadgetov Distro, ali i da je tako ne skodi. Dapace! Slazem se da bi bilo simpaticno izbaciti podatke o broju preuzimanja kada aplikacija bude dostupna za vise platformi, kao i o mogucim buducim pretplatama za bug tablet izdanje! Cestitke jos jednom.
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Normalno da ce BUGovci napravit za iOS, a ne za android, jer na androidu bi samo sve stekalo. Zivio iOS i iPad!!
 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Staracmrki kaže...
Očekivao bih od ljudi koji rade aplikacije (pa makar tek naučili raditi iste) da bolje poznaju razlike i sličnosti. Shvaćam da većina korisnika smartphonea i tableta ne razumije tu razliku, što je OS, a što hardware, koji pojam što označava i što na čemu radi i da poistovjećuju uzduž i poprijeko, ali to ne treba podržavati.

razlika je što se android na tabletima nije uhvatio kao što se uhvatio na smartphone-u. Samim tim je manje relevantan i manje zanimljiv izdavačima i developerima. ( premda bih rekao da većini ni android za smartphone nije pretjerano zanimljiv / isplativ za sad al ajde ... :D )

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin

Gosp. rex251, očito vas je jako lako fascinirati, pogotovo sa usputnom izjavom. Zanimljivo je kako vlasnici iPAD-a i drugih Apple proizvoda imaju potrebu komentirati sve ono za što misle da ne ide u prilog tim proizvodima. Vaša izjava: "...ali imam neki osjećaj da će zastupljenost ljudi koji su voljni dati novac za tuđi rad (godišnju pretplatu BUG-a) ići jako u korist "glupim" korisnicima ipada kao što sam ja." je višestruko uvredljiva i neistinita. Otkuda vam ideja da su korisnici iPAD-a "glupi"? Gdje je to napisano? Ili pitanje koje bi vam postavio psihoanalitičar: Zašto mislite da drugi misle da ste "glupi" ako koristite iPAD?

Kada sam izrekao kako ne poznam nikoga tko koristi iPAD i čita BUG, iznio sam svoje iskustvo i činjenicu koju poznajem. Ovom izjavom ne iznosim ništa drugo nego svoje čuđenje odabirom platforme i žaljenje što to nije napravljeno i za Android platformu. Iskustvo koje imam s BUG ekipom govori da neće proći dugo vremena prije nego se isto pojavi i na drugim OS-ovima.

Vaša izjava nameće razmišljanje kako razmišljate stereotipno, pa tako podrazumijevate da su korisnici (ne nužno i vlasnici) iPAD-a oni koji poštuju tuđi rad i plaćaju ga, a svi koji ne koriste tu platformu su lopovi i škrtice. Vrlo uvredljiva izjava. Iz osobnog iskustva mogu vam reći kako sam ja, kao i mnogi moji prijatelji i poznanici, uredno kupili razna programska rješenja koja koristimo na svojim uređajima (smartphone, tablet) s Androidom, a također i na PC-u.

Nadam se da ćete ubuduće razmisliti o svojim izjavama prije nego ih objavite.

 

 

14 godina
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Svi ljudi koje znam da imaju android tablet ne citaju bug. Ok, znam samo jednog covjeka koji ima android tablet ali to je 100% svih vlasnika koje ja znam i stoga smatram da je odluka da rade verziju za ipad ispravna.
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Miro, pregledao i fora je. Jedinu zamjerku imam sto se tekst generira kao slika, pa je na iPadu 3 loseg izgleda, a i jako povecava kolicinu podataka bespotrebno. Mozda bi trebali pronaci drugi program koji tekst salje kao tekst, a ne kao sliku.
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Staracmrki kaže...

Gosp. rex251, očito vas je jako lako fascinirati, pogotovo sa usputnom izjavom. Zanimljivo je kako vlasnici iPAD-a i drugih Apple proizvoda imaju potrebu komentirati sve ono za što misle da ne ide u prilog tim proizvodima. Vaša izjava: "...ali imam neki osjećaj da će zastupljenost ljudi koji su voljni dati novac za tuđi rad (godišnju pretplatu BUG-a) ići jako u korist "glupim" korisnicima ipada kao što sam ja." je višestruko uvredljiva i neistinita. Otkuda vam ideja da su korisnici iPAD-a "glupi"? Gdje je to napisano? Ili pitanje koje bi vam postavio psihoanalitičar: Zašto mislite da drugi misle da ste "glupi" ako koristite iPAD?

Kada sam izrekao kako ne poznam nikoga tko koristi iPAD i čita BUG, iznio sam svoje iskustvo i činjenicu koju poznajem. Ovom izjavom ne iznosim ništa drugo nego svoje čuđenje odabirom platforme i žaljenje što to nije napravljeno i za Android platformu. Iskustvo koje imam s BUG ekipom govori da neće proći dugo vremena prije nego se isto pojavi i na drugim OS-ovima.

Vaša izjava nameće razmišljanje kako razmišljate stereotipno, pa tako podrazumijevate da su korisnici (ne nužno i vlasnici) iPAD-a oni koji poštuju tuđi rad i plaćaju ga, a svi koji ne koriste tu platformu su lopovi i škrtice. Vrlo uvredljiva izjava. Iz osobnog iskustva mogu vam reći kako sam ja, kao i mnogi moji prijatelji i poznanici, uredno kupili razna programska rješenja koja koristimo na svojim uređajima (smartphone, tablet) s Androidom, a također i na PC-u.

Nadam se da ćete ubuduće razmisliti o svojim izjavama prije nego ih objavite.

 

 

 

cinjenica je da velika vecina developera znatno vise zaraduje na iOS platformi nego na android platformi. razloga za to moze biti mnogo, i tesko da cemo ih sada detektirati argumentirajuci ih osobnim iskustvima, ali to je cinjenica. LINK

 

bug plus je besplatni sadrzaj, i vlasnici andorid tableta bi ga sigurno koristili, ali opet je cinjenica da andorid tableta u hr ima nekoliko puta manje nego ipada. u buducnosti mozda to nece biti tako, ali sada je. pa valjda je logicno da u toj situaciji ljudi izdaju prvo za iOS. isto su napravili i engadget i gizmodo... 

 

ponekad ekipa koja ne voli apple krene refleksno gadjati govnima bez da prvo profiltrira misao kroz mozak. neko se ranije zalio da zasto nije bug plus izasao na windows mobile tablete. a na trzistu jos ni jednoga... :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug Plus novi hrvatski iPad magazin
Pa ne mogu ja pobjeći od svoga mišljenja, ali zato sam i naveo kako bih htio vidjeti anketu korištenja po OS-ovima, stereotipno bi bilo kada bi moje mišljenje ostalo nepromijeno nakon nove spoznaje, recimo rezultata ankete suprotnih mojem predviđanju. Moj zaključak o glupim korisnicima iOS -a (dakle time vrijeđam dijelom i sebe iako koristim i android), proizašao je iz komentara o tim istim korisnicima na ovom istom forumu gdje se uporno između redova provlači teza ako ne koristiš android ne znaš što propuštaš a apple te nasamario. Većina ljudi u Hrvatskoj koristi u kućnoj upotrebi piratski softver (dobro, za ovo nemam referencu ali evo riskirat ću sa ovom izjavom :)), isto tako dostupnost i korištenje piratskog softvera na android platformi je lakša nego na iOS-u, jer jailbrejkanje vuče razne probleme i ne da se svima to raditi (na androidu je dovoljno staviti kvačicu o prihvaćanju aplikacije van marketa u postavkama), isto tako količina plaćenog softvera ili nečega drugog na marketima je debelo veča u slučaju korištenja iOS platforme, tako da ne vidim problem u tim izjavama, ne vidim po čemu bih trebao debelo promisliti prije napisanog teksta na forumu, pa zato i služi forum da vidiš kako nisi sam na svijetu, kako oko tebe eto postoje i ljudi koji imaju ipad i čak su zadovoljni njime, čitaju bug i znaju da taj uređaj ima brdo mana, ali eto spremni su na nekakve kompromise u životu. Ali da postoje postoje i ljudi oduševljeni android tabletima, postoje i mazohisti na windows mobile sustavu. Što ćeš svijet nije savršen, pa ne koriste svi ipad :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 0:09 (rex251).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice