Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

poruka: 215
|
čitano: 19.763
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po".
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Valjda su ljudi koji rade recenzije, sa aparaturom i iskustvom, pametniji od tebe?
10 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
S ovim si pokazao da o tehnologiji veze nemaš. Plazma nije propala zato što je bila loša, dapače, već zato što je kod lcd-a profit dosta veći. Da je bila loša ne bi prolazile godine, a da je lcd tek mora dostizat sa basnoslovnim ciframa od ekrana. By the way ja isto iman lcd sa odličnom crnom bojom, to sam i tražio, ali opet su filmovi bolji na plazmi.
16 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
mrki_tua kaže...
S ovim si pokazao da o tehnologiji veze nemaš. Plazma nije propala zato što je bila loša, dapače, već zato što je kod lcd-a profit dosta veći. Da je bila loša ne bi prolazile godine, a da je lcd tek mora dostizat sa basnoslovnim ciframa od ekrana. By the way ja isto iman lcd sa odličnom crnom bojom, to sam i tražio, ali opet su filmovi bolji na plazmi.

Razlog propasti plazme je i u tome da je zabranjena prodaja radi ekologije... Plazma troši nešto više struje od LCDa, mislim čak više i od CRTa...

 

Makar po meni to je jako glup razlog odustajanja od tehnologije, ista stvar i s usisivačima, grafičkim karticama itd... 

 

A jedan Ferrari koji pije 30L/100km, kojekakve jahte koje piju 1000L/h nisu zabranjene... Tko je tu lud?

 

Naravno ovo očito nije bio jedini razlog, stoga nema razloga žalit nešto što nije uspjelo... Eto, pojavile su se druge stvari, samo višestruko skuplje...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 9:06 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Plazma je propala zato što nije fizički bilo izvedivo napraviti panel s većom gustoćom od cca 100 ppi.

 

Dakle 4k i slične priče su se mogle zaboravit.

 

 

 

Ali da, najbolji TV kojeg sam ikad vidio je def. bio Panasonic ZT65. A vlasnik sam 65" LG OLEDa (doduše iznajmljenog)

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 9:03 (Mitch).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Ako je skuplje za proizvodit, panel ne može postizati veće gustoće potrebne za nove rezolucije, troši puno struje to znaci da je ta tehnologija inferiornija jer je samo pitanje vremena kada će ju druga tehnologija prestići. Ako moj LCD star 5 godina vrijedan 1000€ ima prilično tamne crne i jako dobar kontrast, a kad vidim kod frendova kako dobar kontrast imaju novi 4K HDR TV onda stvarno ne vidim gdje su ti TV s basnoslovnim cijenama. Jedan 4K s HDR-om koji je širi spektar nego ima plazma i s većim razlikama dođe 5,6 tisuća kuna tako da je to već cijena u mid-range i nije ništa basnoslovno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
online
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
lllnuclearlll kaže...

Razlog propasti plazme je i u tome da je zabranjena prodaja radi ekologije... Plazma troši nešto više struje od LCDa, mislim čak više i od CRTa...

Ne znam gdje je zabranjena radi toga, posebno što nije neki potrošač (u pravilu su ispod 200W, moja je bitno ispod, plus što troši ovisno o osvjetljenju).

Mitch kaže...

Plazma je propala zato što nije fizički bilo izvedivo napraviti panel s većom gustoćom od cca 100 ppi.

Točno to.

11 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Panasonic je proizveo prototip 4k plazme,ali je nazalost odustao od daljnjeg razvoja upravo i dijelom zbog prevelike potrosnje.Full hd 65" plasma trosi cca 300 w.a 4k bi trosila jos puno vise od toga,i sigurno preko dozovoljenog maksimuma u EU.

 

Nadam se da ce moj panasonic g30 pozivjeti jos koju godinu,i nakon 5 godina slika je i dalje super.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Zašto bi ppi bio ograničenje? Ako mogu napraviti 40" FHD plazmu (a valjda nitko neće tvrditi da je to premalo ppi) onda mogu i 80" 4K, to je isti ppi. 4K na 40" je ionako besmislica.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Plazma je propala zato jer proizvođaču donosi manju dobit od LCD-a, ostala objašnjenja su naivna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
mrki_tua kaže...
S ovim si pokazao da o tehnologiji veze nemaš. Plazma nije propala zato što je bila loša, dapače, već zato što je kod lcd-a profit dosta veći. Da je bila loša ne bi prolazile godine, a da je lcd tek mora dostizat sa basnoslovnim ciframa od ekrana. By the way ja isto iman lcd sa odličnom crnom bojom, to sam i tražio, ali opet su filmovi bolji na plazmi.

Baš si zapeo. Plazma ima svojih mana, treba biti realan i priznati ih. Ne toliko u kvaliteti prikaza filmskog sadržaja u zamračenoj sobi već zbog tržišnih i marketinških razloga. Zbog cijene izrade orjentirani su bili na highend segment čime su si odsjeki 80% tržišta. Glavna prednost - prikaz crne ne znači ama baš ništa kad TV u dućanu stoji pored LCD nafrljenog na 500-800 nita i izgleda - jadno, blijedo, isprano. Moje mišljenje da su LCD-i, pojedini, nekoliko godina po prestanku proizvodnje plazme dostigli taj nivo govori isto što i ti tvrdiš. Inferiornija tehnologija nekad, dobila je prostor i zavladala tržištem. Konurencija čini svoje pa se LCD-i razvijaju i dalje. Ako ima išta u panasonicovim najavama super ips-a, onda ne samo da je plazma potučena po apsolutno svim parametrima već je i OLED u opasnosti.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

Plazma je propala zato jer proizvođaču donosi manju dobit od LCD-a, ostala objašnjenja su naivna.

Može se to gledati i obrnuto. Tako superioran proizvod po datim cijena nitko nije htio kupovati pa su proizvođači bili prisiljeni obustaviti proizvodnju :-)

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Visak kaže...
Zašto bi ppi bio ograničenje? Ako mogu napraviti 40" FHD plazmu (a valjda nitko neće tvrditi da je to premalo ppi) onda mogu i 80" 4K, to je isti ppi. 4K na 40" je ionako besmislica.

Ja ću to reći. Premalo je. Jednom kad probaš 4k nema nazad. To je kao da prosječnom Hrvatu 1995-te kažeš da će svi imati mobitele. Dajte gospon, to imaju samo oni u bijelim čarapama. Nema šanse. A danas nitko ne može zamisliti svijet bez praktičnosti mobitela. Svrha tehnologije je da napreduje, rezolucija je po meni najvažniji parametar. Ne možeš vjerovati koliko realno izgledaju scene na 4k. Gledaš tekmu i na drugoj strani igrališta možeš prepoznati lica, kao da si doista tamo. Nema crne koja može ostvariti tu mogućnost.

Ja rekoh
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...
XXX kaže...

Plazma je propala zato jer proizvođaču donosi manju dobit od LCD-a, ostala objašnjenja su naivna.

Može se to gledati i obrnuto. Tako superioran proizvod po datim cijena nitko nije htio kupovati pa su proizvođači bili prisiljeni obustaviti proizvodnju :-)

 A gle, hrpa ljudi i dalje vjeruje da se svakih par godina plazme moraju nadopuniti plinom...npr. šogi je kupio plazmu na moj nagovor, drhtao je od straha prilikom kupovine . Predrasude su ubile taj proizvod i skuplja proizvodnja.

8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...

 A gle, hrpa ljudi i dalje vjeruje da se svakih par godina plazme moraju nadopuniti plinom...npr. šogi je kupio plazmu na moj nagovor, drhtao je od straha prilikom kupovine . Predrasude su ubile taj proizvod i skuplja proizvodnja.

 Ja sam se više brinuo o burn-inu. Ništa strašno, ali titlovi se vide :-(

Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Kakvi su sharp televizori u odnosu na ostale everyday marke Samsung Panasonic LG itd.?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

C/P sa digitaltrends, usporedba plazma i OLED, dakle samo zaključak:

"Bottom Line

In terms of performance, OLED displays are definitely the superior technology. They’re thinner, more efficient, and mind-bogglingly color accurate. The only problem is that they’reprohibitively expensive, and at this point we’re still not sure how long their pixels last before the organic materials start to degrade and lose brightness. For this reason we’d recommend holding off and waiting for the technology to mature before you bust out your wallet. In just a couple more years, it’s likely that manufacturers will work out the major kinks, but in the meantime we suggest sticking to LED and plasma displays." 



Read more: http://www.digitaltrends.com/home-theater/oled-vs-plasma-which-display-technology-is-better/#ixzz4S5QcsQFj

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Feudalac kaže...
Visak kaže...
Zašto bi ppi bio ograničenje? Ako mogu napraviti 40" FHD plazmu (a valjda nitko neće tvrditi da je to premalo ppi) onda mogu i 80" 4K, to je isti ppi. 4K na 40" je ionako besmislica.

Ja ću to reći. Premalo je. Jednom kad probaš 4k nema nazad. To je kao da prosječnom Hrvatu 1995-te kažeš da će svi imati mobitele. Dajte gospon, to imaju samo oni u bijelim čarapama. Nema šanse. A danas nitko ne može zamisliti svijet bez praktičnosti mobitela. Svrha tehnologije je da napreduje, rezolucija je po meni najvažniji parametar. Ne možeš vjerovati koliko realno izgledaju scene na 4k. Gledaš tekmu i na drugoj strani igrališta možeš prepoznati lica, kao da si doista tamo. Nema crne koja može ostvariti tu mogućnost.

 50" 4K (što ti imaš, koliko sam shvatio) ima isti ppi kao 25" FHD. Imam monitor 24" FHD i izgleda mi smiješno gledati ga s 3.5 metra, ppi je naprosto besmisleno prevelik. Da, 4K ima više detalja, ali s udaljenosti na kojoj gledam ja te detalje ne bih vidio. Dok ne naprave 70-80" prihvatljive cijene meni se ne isplati kupovati 4K. Pošto ne gledam programe prema rezoluciji u kojoj su snimani, nego prema sadržaju, a sadržaja koji mene zanima nema toliko u 4K, i kako HDRa uopće nema puno, a ne pretplaćuje mi se na razne netflixove, koji bi razlog za kupovinu 4k bio? Kupit ću ga kad veliki ekrani budu prihvatljive cijene, a sadržaj sveprisutan, a zahvaljujući tome što sam preskočio nepotreban 50" model, moći ću potrošiti malo više kada to bude imalo smisla.

 

Early adopteri su korisni jer kupuju tehnologiju dok je skupa, pa kompanije amortiziraju razvoj (i isprave greške) na njima i onda obični ljudi mogu kupovati po razumnim cijenama. Hvala vam zbog toga. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Evo i na BUG stranicama se već reklamira 4K sadržaj, a netko reće da se nema što gledat!

 

http://www.bug.hr/vijesti/4k-filmovi-stigli-google-play/157401.aspx

 

A biće i prijenosa nekih događaja u 4K

 

http://www.bug.hr/vijesti/suradnja-samsunga-becke-drzavne-opere-streaman/157396.aspx

 

Samo totalni slijepci bi kupili u današnje vrijeme Full HD TV!

 

 

 
5 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Visak kaže...

 50" 4K (što ti imaš, koliko sam shvatio) ima isti ppi kao 25" FHD. Imam monitor 24" FHD i izgleda mi smiješno gledati ga s 3.5 metra, ppi je naprosto besmisleno prevelik. Da, 4K ima više detalja, ali s udaljenosti na kojoj gledam ja te detalje ne bih vidio. Dok ne naprave 70-80" prihvatljive cijene meni se ne isplati kupovati 4K. Pošto ne gledam programe prema rezoluciji u kojoj su snimani, nego prema sadržaju, a sadržaja koji mene zanima nema toliko u 4K, i kako HDRa uopće nema puno, a ne pretplaćuje mi se na razne netflixove, koji bi razlog za kupovinu 4k bio? Kupit ću ga kad veliki ekrani budu prihvatljive cijene, a sadržaj sveprisutan, a zahvaljujući tome što sam preskočio nepotreban 50" model, moći ću potrošiti malo više kada to bude imalo smisla.

 

Early adopteri su korisni jer kupuju tehnologiju dok je skupa, pa kompanije amortiziraju razvoj (i isprave greške) na njima i onda obični ljudi mogu kupovati po razumnim cijenama. Hvala vam zbog toga. 

 Veća rezolucija, moguć veći TV, a mislim da kod tv-a što veći tim bolje. Ne kažem da treba hititi FHD ili 720p televizore, ali tko treba tv sada i želi nešto imalo solidno - može dobiti samo 4k.

Uopće ne vidim što je tu early - svi midrange pa na dalje uređaji su 4k. Ako trenutno trebaš solidan i trajan tv - sveto istočnjačko trojstvo nudi samo 4k po cijenama koje su blago u padu u odnosu na prošlogodišnje FHD modele po klasi i veličini. Za 5000 kuna možeš pola dana gledati po dućanima koliko ima 4k modela u ponudi. izgubili ste iz vida da je to zbilja korisna tehnologija za razliku npr. od 3d-a. koristi imaš i dok gledaš SD programe.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Evo i na BUG stranicama se već reklamira 4K sadržaj, a netko reće da se nema što gledat!

 

http://www.bug.hr/vijesti/4k-filmovi-stigli-google-play/157401.aspx

 

A biće i prijenosa nekih događaja u 4K

 

http://www.bug.hr/vijesti/suradnja-samsunga-becke-drzavne-opere-streaman/157396.aspx

 

Samo totalni slijepci bi kupili u današnje vrijeme Full HD TV!

 Ma čak i nije bitan 4k sadržaj. standardni programi bolje izgledaju na takvom velikom ekranu. A i to što veliš, danas svaki ali svaki mobitel snima u 4k. gdje to pogledati?

Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
@feudalac
Pričaš o velikim dijagonalama, a onda o cijeni 5000kn? Na dijagonali za 5000 kn ti je svejedno imaš li 4k ili HD, a na dijagonali od 70" razlika do najjeftinijeg 4k je 3000 kn. 4k ima smisla tek na velikim ekranima, a oni su trenutno skupi.

Preporuke za kupnju su:
1. Ne kupovati ništa još godinu-dvije. I sam kažeš da su cijene u padu, zašto žuriti?
2. Ako se baš mora, kupiti jeftini HD, može i rabljeni
3. Ako se ima novaca kupiti 70"+ 4k

50" 4k je poluproizvod, jer ima rezoluciju, ali nema veličinu i u biti bačen novac, jer ćeš se teže odlučiti kupiti veći, pa će za koju godinu svi gledati velike ekrane, a ti ćeš pričati kako si bio među prvima koji su imali 4k, a gledat ćeš i dalje mali ekran. Trenutno kupnja 4k nije dugoročno dobra odluka.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 2 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
dinkomat kaže...

Evo i na BUG stranicama se već reklamira 4K sadržaj, a netko reće da se nema što gledat!

 

http://www.bug.hr/vijesti/4k-filmovi-stigli-google-play/157401.aspx

 

A biće i prijenosa nekih događaja u 4K

 

http://www.bug.hr/vijesti/suradnja-samsunga-becke-drzavne-opere-streaman/157396.aspx

 

Samo totalni slijepci bi kupili u današnje vrijeme Full HD TV!

 

 

 Ima da u Americi po 60 kn za najam filma 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Čestitam svima koji danas kupuju Full HD TV! Za godinu ili dvije će plakat, ali to je njihov izbor!

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 11:24 (dinkomat).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
XXX kaže...
dinkomat kaže...

Evo i na BUG stranicama se već reklamira 4K sadržaj, a netko reće da se nema što gledat!

 

http://www.bug.hr/vijesti/4k-filmovi-stigli-google-play/157401.aspx

 

A biće i prijenosa nekih događaja u 4K

 

http://www.bug.hr/vijesti/suradnja-samsunga-becke-drzavne-opere-streaman/157396.aspx

 

Samo totalni slijepci bi kupili u današnje vrijeme Full HD TV!

 

 

 Ima da u Americi po 60 kn za najam filma 

 Hebo tech generaciju koja pojma o ničemu nema! TV box android i 4K filmova ko u priči, a ima i HDR! Trošak je jedino veza na internet koju ionako imam!

8 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Visak kaže...
@feudalac
Pričaš o velikim dijagonalama, a onda o cijeni 5000kn? Na dijagonali za 5000 kn ti je svejedno imaš li 4k ili HD, a na dijagonali od 70" razlika do najjeftinijeg 4k je 3000 kn. 4k ima smisla tek na velikim ekranima, a oni su trenutno skupi.

Preporuke za kupnju su:
1. Ne kupovati ništa još godinu-dvije. I sam kažeš da su cijene u padu, zašto žuriti?
2. Ako se baš mora, kupiti jeftini HD, može i rabljeni
3. Ako se ima novaca kupiti 70"+ 4k

50" 4k je poluproizvod, jer ima rezoluciju, ali nema veličinu i u biti bačen novac, jer ćeš se teže odlučiti kupiti veći, pa će za koju godinu svi gledati velike ekrane, a ti ćeš pričati kako si bio među prvima koji su imali 4k, a gledat ćeš i dalje mali ekran. Trenutno kupnja 4k nije dugoročno dobra odluka.

 Ma ne pričam(o) o velikim dijagonalama kao takvima već o 4k pa je tako i priča da za 5000 kuna možež birati između gomile takvih uređaja. To je bilo samo za ilustraciju činjenice da se danas na 4k ne plaća ama baš nikakav premium. Midrange 50" 4k košta manje-više isto kao isti takav prošlogodišnji tv u FHD varijanti, a što se dalje ide u prošlost, cijena je samo veća, nikako manja.

 

Zašto baš 70"? pa za pet godina će biti dostupni od 90", 120", ko zna koliko veliki i sa kakvim sve fičerima. Da sam tako razmišljao u drugim područjima, prvi kompjutor bih još uvijek čekao jer će opet na godinu izaći brži, bolji, jeftiniji. Mobitel? Bilo kaj? Argument ti je posve besmislen. Kupujem kvalitetno i koliko može biti future proof. Sutra boljega nikad nije nestalo tako da se negdje mora povući crta, isto tako i po veličini, ne mogu i ne trebaju svi imati top model. I po stoti put naglašavam da onaj koji ima zadovoljavajući uređaj nema razloga kupovati novi uređaj radi 4k. Činjenice su sljedeće: trenutno se na 4k ne plaća nikakav premium. Sadržaj visoke razlučivosti nije bitan jer je i SD program je gledljiviji na većim veličinama ekrana.

 

A da malo serem usput, evo -  To da je 50" premalo za 4k je teža bedastoća obzirom da se tu po forumu svi kunu da im je 1080p premalo za mobitel od 5".

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2016 12:15 (Feudalac).
14 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

4K feudalcima, full HD kmetovima!

PSN - darklydexter
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6

Kompromis: ultrawide 3440x1440

Da ne spominjem da je i gaming i filmove bolje gledat na tome (110° FOV odlicno paše).

To je jedini masterrace, svi ostali su peasants 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
70" je neka početna dijagonala di to ima smisla za normalnu sobu. 120" nećeš naći po prihvatljivoj cijeni u tako skoroj budućnosti, a 50" je premalo, pa je 70"(-80") ono na što treba ciljati.

Mobitele gledaš s manje udaljenosti, pa je usporedba potpuno promašena. HD na njima je više nego dovoljan za normalan rad, ali ni 4k nije dovoljan za VR, gdje ga držiš na nosu.

Ppi sam po sebi ništa ne znači bez podatka o udaljenosti. Bitna je jedino kutna rezolucija, tj. Broj piksela za određeni kut vidnog polja, recimo za jednu lučnu minutu. Na manjoj udaljenosti to će tražiti veći ppi da bi se dobio isti efekt kao i na većoj.

Za dobar ugođaj pri gledanju bitniji je kut pod kojim vidimo ekran, znači ne njegova fizička veličina, nego površina vidnog polja koju pokriva, dok je rezolucija bitna kao zavisni element da pikseli ne postanu preveliki, za veći kut treba veća rezolucija. Rezolucija dakle nije primarni faktor, nego se računa iz vidnog polja koji ekran pokriva, što pak ovisi o veličini ekrana i udaljenosti.

Odluka o kupnji trebala bi ići ovako: prvo utvrdimo udaljenost do ekrana (koja je obično fiksna), zatim procjenimo koji najveći ekran si možemo priuštiti i onda iz toga vidimo ima li 4k smisla ili nema.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 60 po

Kako izgleda 720p materijal razvučen na 4k TV-u/monitoru, zna li netko iz iskustva?

Fortune favours the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Do 2020. godine Ultra HD televizori činit će 6
Hyperion kaže...

Kako izgleda 720p materijal razvučen na 4k TV-u/monitoru, zna li netko iz iskustva?

 U najgorem slučaju - isto kao na fhd ekranu

PSN - darklydexter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice