Osvježeni iMac i MacBook Pro stigli dan ranije

poruka: 66
|
čitano: 7.148
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osvježeni iMac i MacBook Pro stigli dan ranije".
15 godina
offline
Re: Osvježeni iMac i MacBook Pro stigli dan ranije

Pa ako imaš račun sa sobom, ili nekoga tko može poslati kopiju računa, onda nema ni potrebe za cijelom ovom pričom oko utvrđivanja da li je laptop freško uvezen ili nije.

 

Carinik, poreznik, policajac (pogranični, da mi opet ne prigovoriš)... sasvim ti je svejedno ako se moraš sa njima raspravljati. Imao sam iskustava sa njima, ne previše i nikad neugodnih, ali eto, znam ponešto...

 

"Bottom line" je da tvoja izjava, da se radi osobnoj stvari, sama po sebi nije nužno dovoljan dokaz da se radi o laptopu koji je kupljen u trgovini i na njega plaćena sva davanja državi, pogotovo kad se radi o izuzetno dobro očuvanom ili relativno novom primjerku.

9 godina
protjeran
offline
Re: Osvježeni iMac i MacBook Pro stigli dan ranije
Ja ti kazem kako ide procedura, a ti ne zelis slusati. Kad dodjes kuci posaljes im racun i sve 5.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Osvježeni iMac i MacBook Pro stigli dan ranije
maxym kaže...

Ako 'pogaziš principe' i dokažeš mu 'nevinost' uštediti ćeš sebi i vrijeme, i živce, a možda i novac; u suprotnom ćeš privremeno ostati bez laptopa, iako ćeš u kasnijem carinskom postupku dokazati da si ispravan, a za everntualnu financijsku odštetu od strane Carine ti baš i ne bih stavio ruku u vatru.

 

Probaj npr. ne pokazati cariniku 'POST ekran laptopa' ako budeš nekad letio za Ameriku, a on to zatraži, na taj let se ziher nećeš ukrcati. (nije vezano za PDV, nego za moć carinika).

 OK, može sam upaliti i vidjeti POST, nakon toga da čeka enkripcijska lozinka koju neće dobiti. Inače, frend tužbu nije podnosio u Hrvatskoj, nego drugdje gdje je prolazio i gdje mu je roba zadržana, a gdje Carina nije odgovorna, ali jest država ako dođe do štete.

15 godina
offline
Re: Osvježeni iMac i MacBook Pro stigli dan ranije
Hann kaže...

maxym, (pre)agresivan si. A backup na mac ne mozes vratiti sa iClouda. Nikako. Nakon toga dalje iskreno nisam ni citao, jer jednostavno si (pre)agresivan. Bespotrebno.

 

Ne znam po čemu si zaključio da sam preagresivan (valjda je normalna stvar voditi diskusiju preko foruma, pogotovo ako se time ne krše istoga),  i nije mi bila namjera biti agresivan prema bilo kome, pa ni prema tebi, samo branim svoje stavove (a tome valjda diskusija i služi).

 

Inače, neke stvari ne moraš doslovno shvaćati, kad sam spomenuo backup podataka nisam mislio na TM backup, ili na backup OS-a (diska ili partiicije), nego na duplikat (dakle backup) datoteka koji se nalaze na nekom cloud servisu (iCloud nisam nigdje spomenuo), koji ti omogućava da bez nošenja fizičkog memorijskog medija vani, na novom laptopu stvoriš privid da se radi o već duže vremana korištenom kompjuteru.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Osvježeni iMac i MacBook Pro stigli dan ranije
maxym kaže...

 

Restore TM-a (ili iz iCloud-a, ako ne želiš nositi backup sa sobom) na novi kompjuter je vjerojatno sasvim dovoljan dokaz cariniku da je kompjuter verć korišten, i na taj način će i novi laptop proći bez plaćanja PDV-a.

 

 

 

Hmm...

15 godina
offline
Re: Osvježeni iMac i MacBook Pro stigli dan ranije

Upppsss.... :)

 

U pravu si, priznajem - kriv sam, tu sam spomenuo iCloud. U kasnijem postu ga nisam spominjao, a pretpostavio sam da se na njega referiraš,

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice