Testirali smo iPad!

poruka: 332
|
čitano: 59.582
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo iPad!".
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
goldenmund kaže...

Sa malom bebom  tek rođenom te privatnim biznisom to je za mene uspjeh... I nisam Apple korisnik, znam ponekad servisirati koji apple.  Kada pročitaš sve od Sartra, Kafke, Marqueza, 5-tinu sf-a koji sam pročitao u srednjoj školi, te sve ruske klasike onda možemo otvoriti  i temu o načitanosti... Za tvoju informaciju u svakodnevnom poslu  služim se linux-om, windowsima(od 3.1 do 7ice), dos-om, androidom, windows mobile-om, symbianom u svakodnevnom radu... Opet raspravljam sa nabrijanim teenagerom u klimaksu puberteta. Dosta.Smijeh

mozda sam nabrijan, ali puberteta se jedva vise sjecam, a dio literature koju sam procitao ukljucuje skoro sve od asimova(ukljucujuci i znanstvenu literaturu), isto tako i za sturgeona, silverberga, clarka, dicka, heinleina, adamsa, pratcheta, zelanzya, gibsona, bradburya, kinga i jos poprilicno njih i toga bi bilo par tisuca procitanih romana, naravno vecinom na engleskom jer nam je izdavastvo za k..... :P i sta ti to servisiras kad se jos uvjek na poslu svakodnevno sluzis windowsima 3.x.

p.s. nisam te htio uvrjediti, samo sam htio doci do poante da ta igracka ne moze biti ugodna za citanje, tako da se ispricavam ako sam bio malo preagresivan

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!

sve 5, ne  servisiram svakodnevno windowse 3.1(rade stabilnoSmijeh) , nego ponekad, većina starijih tiskarskih strojeva koristi te windowse za kontrolu kvalitete tiska i upravljanje valjcima koji vuču papir... ipad se ne može mjeriti sa knjigom ali je nešto najbliže što sam susreo do sad

16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!
hvala na par super informacija iz prve ruke i zanemari napade. teško je shvatiti ljude koji oduševljenje nekim uredajem koji potpisuje Apple odmah proglasavaju ispranim mozgom ili gore :D
A.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
goldenmund kaže...

sve 5, ne  servisiram svakodnevno windowse 3.1(rade stabilnoSmijeh) , nego ponekad, većina starijih tiskarskih strojeva koristi te windowse za kontrolu kvalitete tiska i upravljanje valjcima koji vuču papir... ipad se ne može mjeriti sa knjigom ali je nešto najbliže što sam susreo do sad

oprosti, ali sa samo 30ak stranica procitanih na njemu, nemogu to uzeti kao vjerodostojno, probaj par sati(zaredom jedno 6-8h) citati na njegovom lcd-u, i isto tako na e-inku i na pravom papiru, pa onda da cujem presudu

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
grimyHR kaže...
goldenmund kaže...

sve 5, ne  servisiram svakodnevno windowse 3.1(rade stabilnoSmijeh) , nego ponekad, većina starijih tiskarskih strojeva koristi te windowse za kontrolu kvalitete tiska i upravljanje valjcima koji vuču papir... ipad se ne može mjeriti sa knjigom ali je nešto najbliže što sam susreo do sad

oprosti, ali sa samo 30ak stranica procitanih na njemu, nemogu to uzeti kao vjerodostojno, probaj par sati(zaredom jedno 6-8h) citati na njegovom lcd-u, i isto tako na e-inku i na pravom papiru, pa onda da cujem presudu

nesumnjivo da je e-ink ili papir bolji,

ali likovi poput tebe predstavljaju iPad kao stroj kojim ti izgaraju oči

 

ako ja na svojem najobičnijem LCD i CRT ekranu mogu provest 6-8 sati što programiranja što pisanja seminara, što čitanja glupih poruka na forumu bez da mi oči prosuze, prokrvare, nabreknu i otpadnu

onda sigurno mogu i na iPadu s LED pozadinskim osvjetljenjem i 132 pixela po inchu na kojem je sigurno masu puta ugodnije

 

a sigurno i ugodnije nego na nekoj knjizi s previše malim slovima

 

 

www.stripovi.tk
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2010 21:14 (ivoleko).
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
ivoleko kaže...
ako ja na svojem najobičnijem LCD i CRT ekranu mogu provest 6-8 sati što programiranja što pisanja seminara, što čitanja glupih poruka na forumu bez da mi oči prosuze, prokrvare, nabreknu i otpadnu

onda sigurno mogu i na iPadu s LED pozadinskim osvjetljenjem i 132 pixela po inchu na kojem je sigurno masu puta ugodnije

Ne želim ulaziti u to koji je to tvoj "LCD i CRT ekran", ali moram primijetiti kako zaboravljaš da vrijeme provedeno pred ekranom računala ne zamjenjuješ vremenom provedenim pred iPadom, nego se ta vremena zbrajaju. I da, može se pred LCD ekranom provesti i 16 sati, samo nije ugodno. Zatp neki drugi dan, da se odmorim, ne gledam u ekran, već u knjigu, pa mi se oči odmore...

Gledam te!
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
Veliki Brat kaže...
ivoleko kaže...
ako ja na svojem najobičnijem LCD i CRT ekranu mogu provest 6-8 sati što programiranja što pisanja seminara, što čitanja glupih poruka na forumu bez da mi oči prosuze, prokrvare, nabreknu i otpadnu

onda sigurno mogu i na iPadu s LED pozadinskim osvjetljenjem i 132 pixela po inchu na kojem je sigurno masu puta ugodnije

Ne želim ulaziti u to koji je to tvoj "LCD i CRT ekran", ali moram primijetiti kako zaboravljaš da vrijeme provedeno pred ekranom računala ne zamjenjuješ vremenom provedenim pred iPadom, nego se ta vremena zbrajaju. I da, može se pred LCD ekranom provesti i 16 sati, samo nije ugodno. Zatp neki drugi dan, da se odmorim, ne gledam u ekran, već u knjigu, pa mi se oči odmore...

?

zbrajaju?

što god

 

moja je poruka jasna, hrpetina ljudi vjeruje kako će ti otpast oči ako čitaš na iPadu, a svaki dan tko zna koliko vremena provedu čitajući forum ili što ja znam

i sigurno je puno ugodnije citat na iPadu nego na kompu, što zbog visoke rezolucije što zbog toga da ti stoji u ruci i lako prilagođavaš udaljenost, mozes se naslonit, leć, bla bla bla

 

odmaraš oči uz knjigu? Blago tebi s takvim očima. Ja ih odmaram tako što izađem vanka i trudim se ne buljit u ništa.

www.stripovi.tk
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
grimyHR kaže...
p.s. nisam te htio uvrjediti, samo sam htio doci do poante da ta igracka ne moze biti ugodna za citanje, tako da se ispricavam ako sam bio malo preagresivan

 

umm a poanta je nastala koristenjem tog uredjaja? ili je milan tarot u pitanju?

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
ivoleko kaže...

?

zbrajaju?

što god

 

moja je poruka jasna, hrpetina ljudi vjeruje kako će ti otpast oči ako čitaš na iPadu, a svaki dan tko zna koliko vremena provedu čitajući forum ili što ja znam

i sigurno je puno ugodnije citat na iPadu nego na kompu, što zbog visoke rezolucije što zbog toga da ti stoji u ruci i lako prilagođavaš udaljenost, mozes se naslonit, leć, bla bla bla

 

odmaraš oči uz knjigu? Blago tebi s takvim očima. Ja ih odmaram tako što izađem vanka i trudim se ne buljit u ništa.

nitko ne usporeduje to sa citanjem na kompu, cinjenica je da dugotrajno citanje na lcd-u ili nedaj boze, crt-u neugodno, i nema veze jel to ipad ili ista drugo, i nije isto procitati kratak tekst na forumu(kad se netko raspise 100tinjak redova to preskacem jer je neugodno to citati) i roman od 1000 str.

i sa zbrajanjem mislim da zeli reci, da ako ces nakon 8 sati sto si programirao, pisao, citao po forumu itd. jos i citati knjigu 2-3 sata, da je to 10-11h buljenja u lcd, nije vise onih 8 sati koje ti navodis za rad samo

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2010 21:39 (grimyHR).
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
bistri kaže...
grimyHR kaže...
p.s. nisam te htio uvrjediti, samo sam htio doci do poante da ta igracka ne moze biti ugodna za citanje, tako da se ispricavam ako sam bio malo preagresivan

 

umm a poanta je nastala koristenjem tog uredjaja? ili je milan tarot u pitanju?

umm a ipad nema ekran sa pozadinskim osvjetljenjem? ili mu je mozda prikaz na ekranu magicno vidljiv?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo iPad!

nemaju ni knjige pozadinsko osvijetljenje, bar kolko sam gledo zadnji put :comfused:

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
bistri kaže...

nemaju ni knjige pozadinsko osvijetljenje, bar kolko sam gledo zadnji put :comfused:

ali ipad ima, u tome je poanta, zato je dugotrajno citanje na njemu neugodno

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
grimyHR kaže...

nitko ne usporeduje to sa citanjem na kompu, cinjenica je da dugotrajno citanje na lcd-u ili nedaj boze, crt-u neugodno, i nema veze jel to ipad ili ista drugo, i nije isto procitati kratak tekst na forumu(kad se netko raspise 100tinjak redova to preskacem jer je neugodno to citati) i roman od 1000 str.

i sa zbrajanjem mislim da zeli reci, da ako ces nakon 8 sati sto si programirao, pisao, citao po forumu itd. jos i citati knjigu 2-3 sata, da je to 10-11h buljenja u lcd, nije vise onih 8 sati koje ti navodis za rad samo

a zbrajajte vi koliko god ocete, ali nakon 8 sati gledanja u monitor sigurno necu citat knjigu

 

opcenito, ekran vise zamara od knjige ( u vecini slucajeva, osim ako recimo ne citas lose tiskano izdanje ili mala slova kao sto je Biblija), ali sad da mi knjiga ne predstavlja teret za oci, ono WTF?

 

tako da ja to zbrajam sve

knjiga odmor, mos mislit, pa onda nakon što zatvorim oci nakon dugotrajnog čitanja vidim samo slova...

www.stripovi.tk
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
ivoleko kaže...

a zbrajajte vi koliko god ocete, ali nakon 8 sati gledanja u monitor sigurno necu citat knjigu

 

opcenito, ekran vise zamara od knjige ( u vecini slucajeva, osim ako recimo ne citas lose tiskano izdanje ili mala slova kao sto je Biblija), ali sad da mi knjiga ne predstavlja teret za oci, ono WTF?

 

tako da ja to zbrajam sve

knjiga odmor, mos mislit, pa onda nakon što zatvorim oci nakon dugotrajnog čitanja vidim samo slova...

a svatko ima svoje uzitke, a to sta tebi knjiga nije odmor je tvoja stvar, to ne znaci da drugima nije, ali neki pojedinci su ovdje ipad predstavljali, jos prije nego je izasao, kao revoluciju izdavastva

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
grimyHR kaže...

 ali neki pojedinci su ovdje ipad predstavljali, jos prije nego je izasao, kao revoluciju izdavastva

Pa i je ako misliš da je revolucija tresti knjigu.

14 godina
offline
Testirali smo iPad!
Eto wysiwyg editor mi ne radi na ipadu, pa ja mislim da ce definitivno promjenit izdavastvo, jer strucna literatuea kod koje mi uglavnom trebaju neki djelovi je puno prakticnija na ipadu, a mislim da su i udzbenici na ipadu puno bolje rijesenje od papirnatih, pa i puno jeftinije. Makar mi je ovo vase navijacko raspravljanje lagano smotano...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
ivoleko kaže...

odmaraš oči uz knjigu? Blago tebi s takvim očima. Ja ih odmaram tako što izađem vanka i trudim se ne buljit u ništa.

Offtopic: Ma sigurno ti buljis u "balune".xD

 

A sta se I-pada tice korisna stvarcica,samo sta mi je nedostatak hebenog USB-a neprihvatljiv..-.-

Ja sam toliko cool da ne trebam potpis
15 godina
protjeran
offline
Testirali smo iPad!

Imao sam prilike koristit iPad i mogu reći da sam prosto oduševljen. Ozbiljno, da sada kupujem laptop ozbiljno bih razmislio o kupovanju iPad-a. Sve na njemu me oduševljava. Sve je tako čisto, glatko klizi kroz izbornike, nema štekanja, super ekran. Zvučnik je super, autonomija baterije je odlična...

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
APazinjan kaže...

Imao sam prilike koristit iPad i mogu reći da sam prosto oduševljen. Ozbiljno, da sada kupujem laptop ozbiljno bih razmislio o kupovanju iPad-a. Sve na njemu me oduševljava. Sve je tako čisto, glatko klizi kroz izbornike, nema štekanja, super ekran. Zvučnik je super, autonomija baterije je odlična...

A ja da kupujem kamion, ozbiljno bih razmislio o Ferrariju, kako lako izvuče uzbrdicu!

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
MrBlc kaže...
APazinjan kaže...

Imao sam prilike koristit iPad i mogu reći da sam prosto oduševljen. Ozbiljno, da sada kupujem laptop ozbiljno bih razmislio o kupovanju iPad-a. Sve na njemu me oduševljava. Sve je tako čisto, glatko klizi kroz izbornike, nema štekanja, super ekran. Zvučnik je super, autonomija baterije je odlična...

A ja da kupujem kamion, ozbiljno bih razmislio o Ferrariju, kako lako izvuče uzbrdicu!

jel ti možeš razumit da nekome laptop treba samo za surfanje, pregledavanje mejla, igranje igara i rijetko pisanje dokuemnata????

 

www.stripovi.tk
14 godina
offline
Testirali smo iPad!

Brijete bezveze...

 

da imate mogučnosti i kupit Ipad, bil bi nekaj najbolje kaj ste imali.

 

sad kakite po tome, a nemate pojma zakaj.

 

 

Frend ga je dobio friškog iz Amerike i imao sam priliku odpakirat ga i raditi na njemu, i pošto nisam vidio ništa slično Ipadu ocjena je 10!

 

Dok ne dođe nešto bolje od toga i NE VIDIM GA OSOBNO ne vjerujem nikom ništa.

 

 

to preporučujem i vama svima....

 

servisiram i sklapam i popravljam i kupujem i prodajem tj. "jedem informatiku" več punih 12 godina, pa mi možete vjerovat na riječ

 

NE VJERUJTE NIKOM DOK NE ISPROBAŠ SAM... IPAD JE (ZA ONOGA KOME TREBA TAKVA STVARČICA) NAJBOLJA U SVOJOJ KLASI I BIT ĆE NEKO VRIJEME.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
General_Woo kaže...

Brijete bezveze...

 

da imate mogučnosti i kupit Ipad, bil bi nekaj najbolje kaj ste imali.

 

mogucnosti imam sto se novca tice, pa svejedno ga nebih nikada kupio niti da ga kupim bi bio nesto najbolje sto sam ikada imao, ne kupujem stvari s toliko softwareskih ogranicenja

ipad mozda radi odlicno ono sto radi, ali problem je sto radi jako malo toga, a ne kosta malo u usporedbi s konkurencijom

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
grimyHR kaže...
General_Woo kaže...

Brijete bezveze...

 

da imate mogučnosti i kupit Ipad, bil bi nekaj najbolje kaj ste imali.

 

mogucnosti imam sto se novca tice, pa svejedno ga nebih nikada kupio niti da ga kupim bi bio nesto najbolje sto sam ikada imao, ne kupujem stvari s toliko softwareskih ogranicenja

ipad mozda radi odlicno ono sto radi, ali problem je sto radi jako malo toga, a ne kosta malo u usporedbi s konkurencijom

a kaj bi trebal to raditi da bi tebi trebalo?

 

Meni bi trebal jedan mali mobitelčić od nekih 4 cm, pa da ga razvučem po potrebi do nekih 72" i da ima MacOS, Windows7, XP, Vistu i da mogu piknut gore PCIx, PCI i 44 USb-a, i da toči pivu na 5 stupnja.  ali ništa do 2273 godine....

 

ovak koristim 5 kompa i 2 laptopa i prvom prilikom kupujem Ipad

 

bavim se servisom kompjutera, i ako ču imat Ipad znat ču ga i popravit ako nekom rikne

 

Imam LG KU990 pa je u početku imao softwareskih ograničenja a sad imam 16Gb msd karticu i preko 200 tema koje mjenjaju kompletni software..... a uopče mi to netreba jer koristim onu default i imam 5 mb iskorišteno na sd kartici

 

hoču reč da ako ti netreba Ipad onda ti je to bezveze a ako ti baš to treba onda ti je to najbolje kaj imaš.. ali netreba zato pljuva po tome.

 

 

 

 

15 godina
offline
Testirali smo iPad!

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
General_Woo kaže...
grimyHR kaže...
General_Woo kaže...

a kaj bi trebal to raditi da bi tebi trebalo?

 

 

 

 

multitasking, usb host za bilo koju vrstu eksternog usb uredaja, prosirenje memorijskim karticama, promjenjivi disk, proc i sl., promjenjiva baterija, prozori(ne mislim na windowse), os po izboru neovisno o hardveru, nepostojanje ogranicenja proizvodaca na softverskoj razini, pozeljna je i izvlaciva fizicka qwerty tipkovnica itd, dalo bi se tu jos toga nabrojati sto se mene tice....

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!
grimyHR kaže...
General_Woo kaže...
grimyHR kaže...
General_Woo kaže...

a kaj bi trebal to raditi da bi tebi trebalo?

 

 

 

 

multitasking, usb host za bilo koju vrstu eksternog usb uredaja, prosirenje memorijskim karticama, promjenjivi disk, proc i sl., promjenjiva baterija, prozori(ne mislim na windowse), os po izboru neovisno o hardveru, nepostojanje ogranicenja proizvodaca na softverskoj razini, pozeljna je i izvlaciva fizicka qwerty tipkovnica itd, dalo bi se tu jos toga nabrojati sto se mene tice....

Za tebe je laptop, ima to sve uključujući "izvlačivu" tipkovnicu.

A.
16 godina
offline
RE: Testirali smo iPad!
parizer kaže...

Vau, to je totally awsome! Ultimativno iskustvo surfanja.

Iako, malo ti je bezvezan filmić, jer ne pregledavaš stranice koje si je Apple zamislio. Trebaš pregledavati neke druge stranice, ove ti ne trebaju. :)

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Testirali smo iPad!

Brisati. Rekao sam EOD i drzacu se toga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.5.2010 20:32 (logic).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Testirali smo iPad!
grimyHR kaže...

multitasking, usb host za bilo koju vrstu eksternog usb uredaja, prosirenje memorijskim karticama, promjenjivi disk, proc i sl., promjenjiva baterija, prozori(ne mislim na windowse), os po izboru neovisno o hardveru, nepostojanje ogranicenja proizvodaca na softverskoj razini, pozeljna je i izvlaciva fizicka qwerty tipkovnica itd, dalo bi se tu jos toga nabrojati sto se mene tice....

Malo si isto pretjerao. Bez ovog boldanog su zahtjevi malo realniji.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
protjeran
offline
RE: Testirali smo iPad!
MrBlc kaže...
grimyHR kaže...

multitasking, usb host za bilo koju vrstu eksternog usb uredaja, prosirenje memorijskim karticama, promjenjivi disk, proc i sl., promjenjiva baterija, prozori(ne mislim na windowse), os po izboru neovisno o hardveru, nepostojanje ogranicenja proizvodaca na softverskoj razini, pozeljna je i izvlaciva fizicka qwerty tipkovnica itd, dalo bi se tu jos toga nabrojati sto se mene tice....

Malo si isto pretjerao. Bez ovog boldanog su zahtjevi malo realniji.

zasto ne bih moga imati izbor izmedu linuxa i windowsa recimo, naravno pod uvjetom da postoje driveri?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice