Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea

poruka: 94
|
čitano: 10.211
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea ".
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Ne fali meni Note7, ali mi fali nasljednik Note10.1.
Imam staroga iz 2014. i za sad radi ok. Baterija nije kao nova ali je ok.
Spen je glavni razlog. Ni jedan stylus se ne moze usporediti s njim. Mislim na obicno pisanje. Za crtanje ne znam i ne treba mi.
Bas sam poceo razmisljati da mob i tablet zamijenim jednim N7 a onda bum, vatricaaa.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Bilo je vrjeme da netko samotira ih ... 😂😂😂😂
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Bilo je vrjeme da netko samotira ih ... 😂😂😂😂
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
sseennoonn kaže...
Scorpyo kaže...
sseennoonn kaže...

... A sto se tice iosa  ima puno stvari zbog kojihga ne bi uzeo a koje se   ukrstko ne mogu objasniti .Evo jedan   primjer  kod kolege sam krivo utipkao rijec   i nisam mogao oznaciti trece slovo  nego ili pobrisati cijelu rijec odjednom ili redom slova unazad...

 

Nije do mobitela nego do korisnika...

 Zar treba posebno u postavkama staviti da se to moze?jer ovako nije islo..ne nisam fulao jer sam probao vise puta  i bije htjelo oznacit  dio u rijeci,al kao sto rekoh samo jedan primjer.....dosta je drugih stvari koje iphone nema a koristim ih svakodnevno na noteu.ALI prije nego odmah napadnete ne govorim da je iphone smece ;) ali nije a mene osobno

Kao što kolega reče, nije do mobitela nego do korisnika.

 

Stisneš prstom na riječ i držiš. Pojavit će se povečalo i onda mičeš prst lijevo ili desno, do slova koje želiš obrisati.

 

Ako želiš označiti više slova, isti postupak ali kad se pojavi povečalo, digneš prst i pojavit će se izbornik - izabereš select i označavaš što želiš.

K
13 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
izith kaže...

Da, Samsung proizvodi svašta. I velik je. To već znamo. Ali mobilna divizija, mobiteli i tableti, im nose (podaci iz Q1 2016) preko 55% prihoda. Izvor

A flagship te divizije, Note 7, voli eksplodirati. Pa ako to nije značajno za firmu u cjelini, ne znam što bi bilo...

Naš kolega Torent inače to komentira da kao "nije to ništa, samo dva tri izolirana slučaja"????? 

 

Meni se vidi da se to penje na jako puno veliku brojku, ukupno spaljenu, pa ako je karikirano jedan komad 1200.00$, na već nekih 10.000 komada, to je pristojan iznos da se uništi reputacija i dobar glas, u businessu! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
dadn kaže...

zima dolazi, snijeg pada u Lici. dobro bi došao jedan Note 7

 i ja bih par metara ako je cijena dobra :)

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
sseennoonn kaže...

Pola ljudi i sa iosa i androida seruckaju malo previse.Mene iskreno  pomalo zivciraju sa copy paste recenicama ios ima hardver od prije  xy godina sa androida itd itd  itd  i vice versa.Ja sam osobno na androidu i koristim zadnji mobitel koji me ocarao  odmah na prvu i to je note 4.A sto se tice iosa  ima puno stvari zbog kojihga ne bi uzeo a koje se   ukrstko ne mogu objasniti .Evo jedan   primjer  kod kolege sam krivo utipkao rijec   i nisam mogao oznaciti trece slovo  nego ili pobrisati cijelu rijec odjednom ili redom slova unazad . A isto tako sam i vidio prednost Spena  i Notea koji mi je naspram S serije  ponudio puno vise opcija ...btw da note 7  im je bas zagorcao zivot al  eto cekam dalje mob koji ce me zadivit kao  i ovaj :D

 Postaviš kursor iza tog slova i obrišeš ga, otkud ti da se mora brisati cijela riječ?

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

 Amoled ekran, brzo punjenje, bezicno punjenje samo ovako 3 stvari na prvu koje konkurencija ima a kosta isto ili manje...

I nemoj mi samo reci sta ce mi to....

 Amoled ekran ima i svojih nedostataka; FHD je ekvivalent iphoneovih 720p kad se gleda sve što nije pravokutno. Na suncu amoled postaje nekoristan pa je Sami to riješio automatskim BRUTALNIM overdriveom koji nije moguće isključiti. A to ubija bateriju pa samsung za isto vrijeme autonomije, za sporiji i manje fluidan uređaj treba gotovo 60% veću bateriju. Na kraju krajeva, Apple je i sa LCD-om uspio napraviti ekran proširenog gamuta po STANDARDU za razliku od svih ostalih koji su odoka nafrljili boje na najjače pa nek crvena izgleda kao roza, tko ga šiša. Dakle, stvar je uvijek u nekom kompromisu, a kad nešto radiš (prošireni gamut), onda je red to i napraviti KAKO spada. Čini se da je Apple jedini to spreman napraviti tek onda kad može biti izvedeno perfektno.

Kad smo kod perfekcije, brzo punjenje je dobra stvar, ali treba se zapitati zašto su samići postali skloni samozapaljenju.

 

 

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...
Jooj sve što iPhone nema nije bitno dok ga ne dobije a onda će samo to biti bitno...
Amoled je za klasu bolji i iduci iphone ce imati amoled. Sta ces onda pricati?
iPhone 7: 4.7in 750x1334 resolution at 326ppi
Galaxy S7: 5.1in 2560x1440 resolution at 577ppi 

 Ti si baš cjepidlaka. Kad je izašao prvi retina iphone sa 320 ppi, nitko nije bio ni blizu - Sami je nudio svoj pentile sa oko 200 ppi, umanjeno za trećinu pod piksela koji ne postoje, to je zapravo bio 140 ppi ekran za sve što ide ukoso preko ekrana (330ppi je po dijagonali kod S7-ice). Apple se odlučio na 320 ppi jer to odgovara perfektnom vidu prosječnog čovjeka kad se uređaj drži na 30 cm od očiju. Lijepo zvuči više, ali osim rijetkih pojedinaca sa boljim vidom, to nitko ni na koji način ne može percipirati niti imati koristi. Ali sporost u skrolanju ili brzo trošenje baterije? O da, to će svi osjetiti. Opet kompromis u korist onoga što je bitno, što će svi korisnici osjetiti. Do prošle godine postojao je problem energetske efikasnosti amoleda. Bila je lošija od LCD-a. Maksimalna svjetlina je još uvijek malo škakljiva - na suncu sva kalibracija boja pada u vodu ako hoćeš vidljivost. Međutim, ako se apple neke buduće godine odluči na amoled, siguran sam da će biti odrađen perfektno, da je tehnologija zrela. Samsung nema previše svojih inovacija; ali zato imaju interni dopis sa cca 150 parametara koje treba iskopirati sa iphonea. Vidli da se diže reza pa hoće reći mi možemo još više. tako su tukli po rezi kamere da bi se sad potiho vratili stepenicu niže. Nitko od vas navijača ne komentira pad sa 16 na 12? Kaj je, maca popala jezik :)

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea

Pa, kažu da je negativna reklama također dobra reklama. :)

vocap, bičz?
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...
...

 Amoled ekran ima i svojih nedostataka; FHD je ekvivalent iphoneovih 720p kad se gleda sve što nije pravokutno. Na suncu amoled postaje nekoristan pa je Sami to riješio automatskim BRUTALNIM overdriveom koji nije moguće isključiti. A to ubija bateriju pa samsung za isto vrijeme autonomije, za sporiji i manje fluidan uređaj treba gotovo 60% veću bateriju. Na kraju krajeva, Apple je i sa LCD-om uspio napraviti ekran proširenog gamuta po STANDARDU za razliku od svih ostalih koji su odoka nafrljili boje na najjače pa nek crvena izgleda kao roza, tko ga šiša. Dakle, stvar je uvijek u nekom kompromisu, a kad nešto radiš (prošireni gamut), onda je red to i napraviti KAKO spada. Čini se da je Apple jedini to spreman napraviti tek onda kad može biti izvedeno perfektno.

Kad smo kod perfekcije, brzo punjenje je dobra stvar, ali treba se zapitati zašto su samići postali skloni samozapaljenju.

 

 

 Kako je FHD ekvivalent 720P??????????????? Na suncu? O cemu pricas uopste??? Sve je moguce iskljuciti na amoled ekranu. Imam ih godinama i ne znam sta se to ne moze iskljuciti???? Nezavisni testovi kazu da baterija traje duze na S7 nego na IP7... O kakvom gamutu ti pricas. Radis pripremu za stampu na IP7? Na amoledu ukljucis sRGB i imas sve to. To  kako spada pusis PR fore. Kako ces ti zati da je sve to kako ti kazes osim sto su ti applovci tako rekli...

Feudalac kaže...
...

 Ti si baš cjepidlaka. Kad je izašao prvi retina iphone sa 320 ppi, nitko nije bio ni blizu - Sami je nudio svoj pentile sa oko 200 ppi, umanjeno za trećinu pod piksela koji ne postoje, to je zapravo bio 140 ppi ekran za sve što ide ukoso preko ekrana (330ppi je po dijagonali kod S7-ice). Apple se odlučio na 320 ppi jer to odgovara perfektnom vidu prosječnog čovjeka kad se uređaj drži na 30 cm od očiju. Lijepo zvuči više, ali osim rijetkih pojedinaca sa boljim vidom, to nitko ni na koji način ne može percipirati niti imati koristi. Ali sporost u skrolanju ili brzo trošenje baterije? O da, to će svi osjetiti. Opet kompromis u korist onoga što je bitno, što će svi korisnici osjetiti. Do prošle godine postojao je problem energetske efikasnosti amoleda. Bila je lošija od LCD-a. Maksimalna svjetlina je još uvijek malo škakljiva - na suncu sva kalibracija boja pada u vodu ako hoćeš vidljivost. Međutim, ako se apple neke buduće godine odluči na amoled, siguran sam da će biti odrađen perfektno, da je tehnologija zrela. Samsung nema previše svojih inovacija; ali zato imaju interni dopis sa cca 150 parametara koje treba iskopirati sa iphonea. Vidli da se diže reza pa hoće reći mi možemo još više. tako su tukli po rezi kamere da bi se sad potiho vratili stepenicu niže. Nitko od vas navijača ne komentira pad sa 16 na 12? Kaj je, maca popala jezik :)

 Nisam ja cjepidlaka vec je tehnoloski zaostao i to ti je cinjenica nad kojom ti zatvaras oci. AKo je tebi to ok super ali ne pmozes pobjeci od toga. Kur...e se antutuom i to je jako bitno jer je IP7 tu bolji a sve u cemu nije bokji je nebitno.... Sporost u skrolanju? Pricas sta je bilo prosle godien i prije par godina. pricamo o S7 i IP/ oji su izasli OVE godine... Bice uradjeno perfektno tek kad apple to uradi.... Bozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee    KAd apple to uradi tada ce to biti jedino ispravno a kupice taj isti amoled od samsunga.... A ovo o 12 vs 16mpx ocigledno enmas pojma sta cini dobru kameru a nesto i ne vidim da receenti kazu da je superiorna kameri na S7....Tu su negdje s tim da je S7 izasao vise pola godine ranije....

 

Stvarno ste... znate sta....

8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

 

Nije do mobitela nego do korisnika...

 A šta ćeš, čovik se ne zna služit uređajem.

 S obzirom da nemam iphone  i sluzio sam se povremeno sa tuđim,na androidu se oznacava  isto kao i na kompu sa misem,stavis strelicu jednim klikom  u sredinu rijeci,ali citaj izmedju redaka  ima gro  stvari  koje na note uredaju ima a na  iosu ne postoje  i ZATO preferiram  android naspram iosa

Treba malo prolistati tutorial.

 Nista onda na iphone zaljepite knjizice sa tutorialom jer eto covjeku iz djepa  valjda fali tutorial (dobio ga je sluzbeno od firme)

 Postaviš kursor iza tog slova i obrišeš ga, otkud ti da se mora brisati cijela riječ?

 E pa standardnim pritiskom na rijec to se nije desilo ,a nisam drzao duze pritisnuto jer je android/pc isto tako da nisam ni pokusavao vise. Ali eto iz prilozenog se vidi problem ljudi koji su me citirali.Eplovci se nakacili na jednu recenicu i drzite je se ko pijan plota.Opcenito sucelje sirok raspon opcija uz sam S pen me drzi na androidu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

 Kako je FHD ekvivalent 720P??????????????? Na suncu? O cemu pricas uopste??? Sve je moguce iskljuciti na amoled ekranu. Imam ih godinama i ne znam sta se to ne moze iskljuciti???? Nezavisni testovi kazu da baterija traje duze na S7 nego na IP7... O kakvom gamutu ti pricas. Radis pripremu za stampu na IP7? Na amoledu ukljucis sRGB i imas sve to. To  kako spada pusis PR fore. Kako ces ti zati da je sve to kako ti kazes osim sto su ti applovci tako rekli...

 Nisam ja cjepidlaka vec je tehnoloski zaostao i to ti je cinjenica nad kojom ti zatvaras oci. AKo je tebi to ok super ali ne pmozes pobjeci od toga. Kur...e se antutuom i to je jako bitno jer je IP7 tu bolji a sve u cemu nije bokji je nebitno.... Sporost u skrolanju? Pricas sta je bilo prosle godien i prije par godina. pricamo o S7 i IP/ oji su izasli OVE godine... Bice uradjeno perfektno tek kad apple to uradi.... Bozeeeeeeeeeeeeeeeeeeee    KAd apple to uradi tada ce to biti jedino ispravno a kupice taj isti amoled od samsunga.... A ovo o 12 vs 16mpx ocigledno enmas pojma sta cini dobru kameru a nesto i ne vidim da receenti kazu da je superiorna kameri na S7....Tu su negdje s tim da je S7 izasao vise pola godine ranije....

 

Stvarno ste... znate sta....

Samsungov amoled je pentile i može se reći da lažno reklamira rezoluciju ekrana jer je ona takva samo u zelenoj boji dok su plava i crvena upola manje (svaki drugi piksel ima podpiksel crveni pa svaki drugi plavi). Prema tome, u crvenoj i plavoj boji to više nije 550 ppi već 275, lošije i to dosta - od iphonea. I vidi se golim okom na svakoj kosoj crti, posebno kad se gleda imalo izvan pravog kuta. O uključivanju sRGB-a se može pričati, Samsung čak uspijeva napraviti čuda sa glupim androidom jer on u 21. stoljeću, u reviziji za 2017. godinu i dalje - nema uopće podršku za boje. Tako da svaki pokušaj dobivanja ispravnih (vjernih) boja na ekranu ide ovako - ajmo ručno vidjeti u kojem standardu je kodirana slika pa hajdemo u postavke uključiti ručno taj prikaz boja (ako je proizvođač mobitela to stavio u postavke). Eto, to su neke napredne mogućnosti Androida.

 

Tehnološki zaostao iphone? :)))) Ako prestaneš biti glupi navijač, shvatit ćeš da Apple radi čuda sa SOC-om; izvan svake pameti je da firma koja nema svoju tvornicu čipova niti iskustvo u dizajnu može uzeti licencu kao i svi drugi, napraviti svoj dizajn i dati ga Samsungu na izradu i na kraju imati bolji rezultat nego samsung koji ima svoju tvornicu, Qualcom koji se time bavi već desetljeće itd. Na isti način su napravili svoj ssd kontroler i ugradili ga u iphone tako da iphone pojede bilo što u svemiru kad je storage u pitanju. Ako te imalo zanima tehnologija, trebao bi odati respekt tamo gdje je zaslužen. Ako uzmu amoled, da bit će perfektan. Sustav će sam prepoznati kako je koji sadržaj kodiran te će ispravno prekodirati prostor boja i prikazati sadržaj baš onako kako ga je autor zamislio.

 

kameru su vratili dolje za 4 mpx i sad su na iphone rezoluciji. Imaju dobre fotke, u nekim sitnicama bolje od iphonea, u nekim mrvicu slabije, uglavnom tu su negdje između sebe, a zajedno na vrhu mobilnog svijeta. Što se tiče snimanja videa - ne mogu snimati u high profilu na 4k, a pojavljuju se kvadrati (macroblock) u svakom videu; i to nije slučaj samo kod samsunga. Tako da su za video (4k) svi android flagshipovi neupotrebljivi, samsung s7 ima ozbiljnih problema i sa 1080p 60hz videom. Informiraj se malo.

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

ako ti na qhd rezoluciji na 5.5" ekranu vidis piksele ti si svjetski fenomen a sto se tice reze svaki piksel se sastoji od subpiksela a rezolucija se izrazava u PIKSELIMA.... A stos e tice reze kamere digitalni fotoaparat je rezultat zajednickog rada optike, senzora i softwarea i sam arezolucija ti ne govori apsolutno nista o kvaliteti fotografije. Pa nikon D4s ima rezu od 16 mpx. Hoces reci da je na mobu sa 12 mpx slika 25% losija nego na D4s???????????? Lupas gluposti....

 

cemu konkretno tebi sluzi da imas vjerne boje? Radis DTP na telefonu? Kalibrisani ekran? Nemas ga ni kuci na kompu a totalno je neupotrebljiv telefon koji neam kalibrisani ekran ;)

 

Svasta cu cuti o iphoneu ali uglavnom citiranje PR od applea....

 

spali ste na testove koje u realnom radu neces ni u ludilu primijetiti. Kalibrisani ekran, snimanje u 4K na ekranu koje reze? Gdje ces i kako gledati taj 4K? Nigdje niko nije rekao da je IP7 superioran S7 u bilo cemu. Ili su tu negdje ili pusi... Osim antutu ;) Al jbg ako tebe veseli....

 

Neupotrebljiv za 4K???????????? Evo sad gledam snimak na 4k na nexusu 6p i kockica ni u tragovima....

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2016 16:06 (Torent).
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

ako ti na qhd rezoluciji na 5.5" ekranu vidis piksele ti si svjetski fenomen a sto se tice reze svaki piksel se sastoji od subpiksela a rezolucija se izrazava u PIKSELIMA.... A stos e tice reze kamere digitalni fotoaparat je rezultat zajednickog rada optike, senzora i softwarea i sam arezolucija ti ne govori apsolutno nista o kvaliteti fotografije. Pa nikon D4s ima rezu od 16 mpx. Hoces reci da je na mobu sa 12 mpx slika 25% losija nego na D4s???????????? Lupas gluposti....

 

cemu konkretno tebi sluzi da imas vjerne boje? Radis DTP na telefonu? Kalibrisani ekran? Nemas ga ni kuci na kompu a totalno je neupotrebljiv telefon koji neam kalibrisani ekran ;)

 

Svasta cu cuti o iphoneu ali uglavnom citiranje PR od applea....

 

spali ste na testove koje u realnom radu neces ni u ludilu primijetiti. Kalibrisani ekran, snimanje u 4K na ekranu koje reze? Gdje ces i kako gledati taj 4K? Nigdje niko nije rekao da je IP7 superioran S7 u bilo cemu. Ili su tu negdje ili pusi... Osim antutu ;) Al jbg ako tebe veseli....

 

Neupotrebljiv za 4K???????????? Evo sad gledam snimak na 4k na nexusu 6p i kockica ni u tragovima....

 Pa ti stalno govoriš da android ima napredniji hardver i softver za manje para kad ono isti senzor, identičan. Samo što je softver malo faličan, standard prikaza boja uopće ne postoji kao da smo u DOS vremenima, a ostatak hardvera nedovoljan da podrži objavljene mogućnosti.

Video gledam na svom 4k panasonicu od 50 inča ako te baš zanima.

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

Sta je softweru falicno? Konkretno...

Standardni prikaz boja? Sta je standardni? sRGB nije standardni? Sta to nije podrzano? Konkretno...

 

 

8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

Sta je softweru falicno? Konkretno...

 

 Ne radi stabilizacija slike kako treba, 4k snimke su zrnate i kodirane u bazičnom profilu, ima probleme sa kontrastnim scenama gdje je ono bitno podeksponirano, postoji ograničenje dužine snimke nevezano za memoriju

 

Što se tiče boja, podsjećaš me na frenda koji je svojevremeno iskeširao manji automobil za tadašnji top TV jedne marke i onda pustio preko njega maxtv i počeo sa demonstracijom. A slika... (zbog maxtv-a) takva da od nogometnog terena vidiš jednu zelenu mrlju preko pola ekrana. I kad ukažeš na očito, shvatiš da u biti većina uopće ne vidi boje i ne očekuje niš posebno od tehnike prikaza; da ni nema pojma u što treba gledati tako da neda mi se. Googlaj. ili nemoj

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

jutros dobio od mail health&safety da se Note7 NE unosi u firmine data centre :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.10.2016 16:05 (nixass).
16 godina
offline
Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea

Otkad je Note 7 povucen iz proizvodnje, odjednom vise nema vijesto o tome da se zapaljuju. Iako ih i dalje jako puno nije vraceno i koriste se.

 

Tko god da je ovo organizirao, uspio je u svom naumu da unisti najnapredniji mobitel ikad proizveden (dosad)

 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...

 Ti si baš cjepidlaka. Kad je izašao prvi retina iphone sa 320 ppi, nitko nije bio ni blizu - Sami je nudio svoj pentile sa oko 200 ppi, umanjeno za trećinu pod piksela koji ne postoje, to je zapravo bio 140 ppi ekran za sve što ide ukoso preko ekrana (330ppi je po dijagonali kod S7-ice). Apple se odlučio na 320 ppi jer to odgovara perfektnom vidu prosječnog čovjeka kad se uređaj drži na 30 cm od očiju. Lijepo zvuči više, ali osim rijetkih pojedinaca sa boljim vidom, to nitko ni na koji način ne može percipirati niti imati koristi. 

 Kad već na random umanjuješ, slobodno oduzmi onda 60, 70 %, kud samo trećinu? 

 

Da imaš imalo pojma o čemu pričaš, znao bi da je ljudsko oko puno osjetljivije na zelenu boju i da se zbog toga koriste Pentile ekrani i da tvoje umanjivanje DPI-a za trećinu nema apsolutno nikakvog smisla ni veze sa stvarnim svijetom.

 

Ja na svom 5.4" 1440p AMOLED-u vidim piksele na crvenom tekstu na crnoj pozadini i u sličnim rijetkim situacijama, eventualno na jako sitnom bijelom tekstu, a na 750p iPhoneu ih s iste udaljenosti vidim uvijek, čak tekst standardne veličine izgleda loše i vrlo se jasno primijeti manjak piksela. Iako bi prema tvojoj nebuloznoj kalkulaciji ovo bio cca 360 DPI ekran.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 13:09 (Mirko935).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...

Btw, par dana nakon što sam počeo koristiti ovaj mobitel sam upalio stari sa 5" FHD LCD-om jer su mi trebale neke stvari s njega, i čak se i na tome na prvu primijeti manja oštrina nego na ovom AMOLED-u. Tako da bih te molio da ne baljezgaš više vezano za Pentile, trećinu piksela i slično dok se malo ne upoznaš s tematikom. Hvala unaprijed!

8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

To o pentile je pokupio od novinara koji moraju nesto naci jer inace nece imati o cemu pisati. Koliko god buljio tokom godina u amoled ekrane nikad nisam rimijetio nista od toga sto pisu a ovdje likovi uredno kazu da vide piksele na qhd  ekranu na 5,5". Mikroskopom???????????

 

Vjerovatno su to oni isti koji kazu da cuju razliku u zvuku ako je kabel lemljen i krimpovan....

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 13:40 (Torent).
14 godina
offline
Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea

Malo zavidim ljudima sa takvim vidom , ja čak ne vidim pixele na 720p  5.5" .

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

ali pazi oni ne vide PIXELE vec SUBPIXELE kojih je 4x vise.... Bajke za malu djecu....

8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Mirko935 kaže...
Feudalac kaže...

 Ti si baš cjepidlaka. Kad je izašao prvi retina iphone sa 320 ppi, nitko nije bio ni blizu - Sami je nudio svoj pentile sa oko 200 ppi, umanjeno za trećinu pod piksela koji ne postoje, to je zapravo bio 140 ppi ekran za sve što ide ukoso preko ekrana (330ppi je po dijagonali kod S7-ice). Apple se odlučio na 320 ppi jer to odgovara perfektnom vidu prosječnog čovjeka kad se uređaj drži na 30 cm od očiju. Lijepo zvuči više, ali osim rijetkih pojedinaca sa boljim vidom, to nitko ni na koji način ne može percipirati niti imati koristi. 

 Kad već na random umanjuješ, slobodno oduzmi onda 60, 70 %, kud samo trećinu? 

 

Da imaš imalo pojma o čemu pričaš, znao bi da je ljudsko oko puno osjetljivije na zelenu boju i da se zbog toga koriste Pentile ekrani i da tvoje umanjivanje DPI-a za trećinu nema apsolutno nikakvog smisla ni veze sa stvarnim svijetom.

 

Ja na svom 5.4" 1440p AMOLED-u vidim piksele na crvenom tekstu na crnoj pozadini i u sličnim rijetkim situacijama, eventualno na jako sitnom bijelom tekstu, a na 750p iPhoneu ih s iste udaljenosti vidim uvijek, čak tekst standardne veličine izgleda loše i vrlo se jasno primijeti manjak piksela. Iako bi prema tvojoj nebuloznoj kalkulaciji ovo bio cca 360 DPI ekran.

 Trećina nije random, nego egzaktna vrijednost koju nije moguće komentirati zato sto je to svojstvo takvog ekrana (pikseli rgb-rgb, amoled gr-gb; 6-4, točno trećina manje). i kao što primjetio postoje situacije u kojima se vidi pikselizacija na takvom ekranu baš zato što on nije pravi recimo 600 ppi ekran nego je kao i mp3 i slično napravljen da uštedi na hardveru/prostoru/propusnosti na račun nekog fizikalnog svojstva na koje ljudska osjetila nisu jednako osjetljivi kao neka druga. u ovom slučaju radi se o zelenoj boji koja nije "kompresirana", dok crvena i plava jesu. A kad već bacaš ja-vidio usporedbe, onda si po veličini ekrana tog AMOLED-a trebao staviti 1080p model iphonea koji je vrlo slične veličine ekrana, pa bi usporedba bila fer. Ali tada ne bi imao poantu, zar ne.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

To o pentile je pokupio od novinara koji moraju nesto naci jer inace nece imati o cemu pisati. Koliko god buljio tokom godina u amoled ekrane nikad nisam rimijetio nista od toga sto pisu a ovdje likovi uredno kazu da vide piksele na qhd  ekranu na 5,5". Mikroskopom???????????

 

Vjerovatno su to oni isti koji kazu da cuju razliku u zvuku ako je kabel lemljen i krimpovan....

 Kada bi čitao mirkov post s razumijevanjem, shvatio bi da je on potvrdio ono što sam ja tvrdio, ali se malo pokušava izvući tvrdnjom da piskelizaciju vidi i na 720p iPhoneu :))

E moj torrente, brzopleti. Kaj ste svi androidaši takvi?

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Mirko935 kaže...

Btw, par dana nakon što sam počeo koristiti ovaj mobitel sam upalio stari sa 5" FHD LCD-om jer su mi trebale neke stvari s njega, i čak se i na tome na prvu primijeti manja oštrina nego na ovom AMOLED-u. Tako da bih te molio da ne baljezgaš više vezano za Pentile, trećinu piksela i slično dok se malo ne upoznaš s tematikom. Hvala unaprijed!

 Nije potrebno vrijeđati se. Trećina podpiksela je manjka, točno. Možeš brojati ako ne vjeruješ ili konzultirati dosadnu wikipediju. I kao što si primjetio postoje situacije kad se taj manjak vidi, kao što se ponekad ni 320 kbps mp3 ne može usporediti sa CD-om.

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...
...

Samsungov amoled je pentile i može se reći da lažno reklamira rezoluciju ekrana jer je ona takva samo u zelenoj boji dok su plava i crvena upola manje (svaki drugi piksel ima podpiksel crveni pa svaki drugi plavi). Prema tome, u crvenoj i plavoj boji to više nije 550 ppi već 275, lošije i to dosta - od iphonea. I vidi se golim okom na svakoj kosoj crti, posebno kad se gleda imalo izvan pravog kuta. O uključivanju sRGB-a se može pričati, Samsung čak uspijeva napraviti čuda sa glupim androidom jer on u 21. stoljeću, u reviziji za 2017. godinu i dalje - nema uopće podršku za boje. Tako da svaki pokušaj dobivanja ispravnih (vjernih) boja na ekranu ide ovako - ajmo ručno vidjeti u kojem standardu je kodirana slika pa hajdemo u postavke uključiti ručno taj prikaz boja (ako je proizvođač mobitela to stavio u postavke). Eto, to su neke napredne mogućnosti Androida.

 

...

 Ti pokazujes ozbiljno elementarno neznanje sta je piksel a sta podpiksel.... sve si pogrsno izracuano... Kod pentile matrice svaki piksel ima 1 crveni 1 plavi i 2 zelena i nasuprto tvojoj budalastini od racunice pentile matrica na 550PPI (PIKSELA po inchu a ne podpiksela) imam 550 PPI za crvenu i plavu bojju a 1100 PPI za zelenu....Puno pametujes a elementarne stvari ne znas. Niko u svemiru rezoluciju i PPI ne izrazava u podpikselima vec u pikselima....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...

 Trećina nije random, nego egzaktna vrijednost koju nije moguće komentirati zato sto je to svojstvo takvog ekrana (pikseli rgb-rgb, amoled gr-gb; 6-4, točno trećina manje). i kao što primjetio postoje situacije u kojima se vidi pikselizacija na takvom ekranu baš zato što on nije pravi recimo 600 ppi ekran nego je kao i mp3 i slično napravljen da uštedi na hardveru/prostoru/propusnosti na račun nekog fizikalnog svojstva na koje ljudska osjetila nisu jednako osjetljivi kao neka druga. u ovom slučaju radi se o zelenoj boji koja nije "kompresirana", dok crvena i plava jesu. A kad već bacaš ja-vidio usporedbe, onda si po veličini ekrana tog AMOLED-a trebao staviti 1080p model iphonea koji je vrlo slične veličine ekrana, pa bi usporedba bila fer. Ali tada ne bi imao poantu, zar ne.

Egzaktna i nebitna vrijednost. Prema tvojoj logici bi rekao da je PCM audio sampliran na 44.1 kHz 50 % nego onaj sampliran na 88.2 kHz, što, naravno, nema smisla jer sluh ima ograničenja isto kao i vid u ovoj priči. 

 

Nije li još bolji primjer FHD ekran od 5" od FHD ekrana od 5.5"? Na ovom manjem je veći DPI. Vidim da se tebi malo pobrkalo nešto.  

 

Feudalac kaže...

 Kada bi čitao mirkov post s razumijevanjem, shvatio bi da je on potvrdio ono što sam ja tvrdio, ali se malo pokušava izvući tvrdnjom da piskelizaciju vidi i na 720p iPhoneu :))

E moj torrente, brzopleti. Kaj ste svi androidaši takvi?

Sad sam zbunjen... Što sam potvrdio? Da se vide pikseli kad imaš crveni tekst na potpuno crnoj pozadini? Naravno da se vidi kad je tad to efektivno 720p ekran. Ali u normalnom svijetu je to dovoljno rijetka situacija da je gotovo potpuno nebitno. Kao što su rijetke situacije u kojoj postoji potreba samplirati audio na 88.1 kHz.

 

Feudalac kaže...

 Nije potrebno vrijeđati se. Trećina podpiksela je manjka, točno. Možeš brojati ako ne vjeruješ ili konzultirati dosadnu wikipediju. I kao što si primjetio postoje situacije kad se taj manjak vidi, kao što se ponekad ni 320 kbps mp3 ne može usporediti sa CD-om.

Trećina "manjka" podpiksela je nebitna, po deseti put. U 99% situacija je ekran s 1440p Pentile matricom bolje oštrine nego 1080p ekran jednake veličine. Ne razumijem zašto bi nekom bio bitniji broj podpiksela od toga kako taj ekran izgleda u stvarnosti. A u stvarnosti, sukladno onome što bi se očekivalo od ljudskog vida za koji je taj ekran napravljen, izgleda odlično. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

 Ti pokazujes ozbiljno elementarno neznanje sta je piksel a sta podpiksel.... sve si pogrsno izracuano... Kod pentile matrice svaki piksel ima 1 crveni 1 plavi i 2 zelena i nasuprto tvojoj budalastini od racunice pentile matrica na 550PPI (PIKSELA po inchu a ne podpiksela) imam 550 PPI za crvenu i plavu bojju a 1100 PPI za zelenu....Puno pametujes a elementarne stvari ne znas. Niko u svemiru rezoluciju i PPI ne izrazava u podpikselima vec u pikselima....

 Jbg, sad si i ti malo omašio... :D Zeleni su 1:1 s rezolucijom, ostalih je zaista pola.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice