Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea

poruka: 94
|
čitano: 10.202
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea ".
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

Prosvijetli me ;) Jedini podatak koji sam nasao da se spominje broj podpiksela kod pentile matrice jeste da zelenih ima 2 puta vise a ne da crvenih ili plavih ima 2xmanje...

 

http://www.oled-info.com/pentile

 

Tu se prica o rasporedu, gustini i povrsini ali se ne prica o BROJU podpiksela osim da zelenih ima dva puta vise...

 

Molio bih neki link gdje se prica da crvenih i plavih ima duplo manje nego sto je deklarisana rezolucija....

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 23:23 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

Prosvijetli me ;) Jedini podatak koji sam nasao da se spominje broj podpiksela kod pentile matrice jeste da zelenih ima 2 puta vise a ne da crvenih ili plavih ima 2xmanje...

 

http://www.oled-info.com/pentile

 

Tu se prica o rasporedu, gustini i povrsini ali se ne prica o BROJU podpiksela osim da zelenih ima dva puta vise...

 

Molio bih neki link gdje se prica da crvenih i plavih ima duplo manje nego sto je deklarisana rezolucija....

 Kud si propustio prvi dio rečenice u kojoj se to spominje? :D 

"In RGBG PenTile displays there are only two subpixels per pixel"

 

Evo ti i s Wikipedije:

"PenTile RGBG layout used in AMOLED and plasma[5] displays uses green pixels interleaved with alternating red and blue pixels. The human eye is most sensitive to green, especially for high resolution luminance information. The green subpixels are mapped to input pixels on a one to one basis. The red and blue subpixels are subsampled, reconstructing the chroma signal at a lower resolution. The luminance signal is processed using adaptive subpixel rendering filters to optimize reconstruction of high spatial frequencies from the input image, wherein the green subpixels provide the majority of the reconstruction. The red and blue subpixels are capable of reconstructing the horizontal and vertical spatial frequencies, but not the highest of the diagonal. Diagonal high spatial frequency information in the red and blue channels of the input image are transferred to the green subpixels for image reconstruction. Thus the RG-BG scheme creates a color display with one third fewer subpixels than a traditional RGB-RGB scheme but with the same measured luminancedisplay resolution.[6][7] This is similar to the Bayer filter commonly used in digital cameras."

 

Lijen sam skratiti, nećeš zamjerit', nadam se :D

 

EDIT: zaboravih link: https://en.wikipedia.org/wiki/PenTile_matrix_family

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 23:55 (Mirko935).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 7:11 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

Nevjerni Toma... :D

 

Jest, ali i Diamond Pentile isto ima, kako kažu, 2x2 grupe piksela u kojima je 4 zelena piksela i po dva crvena i plava:

 

Ovo je sa S5, ali isto tako izgledaju i tvoj, moj i S7 ekrani: http://www.gsmarena.com/huawei_nexus_6p-review-1355p3.php

 

Probaj uključiti "Invert colors" pod Accessibility i onda pogledaj tu na forumu ove crvene brojke kod thumb up i thumb down. Ako si dovoljno blizu ekrana bi trebao primijetiti da se vide lagano pikseli.

 

Kojeg bi smisla imalo da su dva zelena podpiksela po pikselu? Lakše bi im bilo onda napraviti jedan veći, zar ne? :D

 

Ne bi čovjek vjerovao koliko je teško naći sajt koji bi konkretno odgovorio na tvoje pitanje je li zelenih dvaput više ili je ostalih upola manje :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 7:45 (Mirko935).
8 godina
odjavljen
offline
Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea

Pa dao sam ti site sa konkretnim ciframa.... Jedan piksel mora moci prikazati sve elemetarne boje i ne moze se smatrati pikselom ako ne moze prikazati crvenu zelenu i plavu. Po vama ne moze....

Sva ta gnjavaza je radi postizanja velikog PPI. Zeleni je duplo manji i zauzima manje prostora....Cijeli clanak govori o tome. Velicina i raspored. Vi ste izvukli jedan clanak sa wikipedio o tehnologiji koja se vise ne koristi a vi pricate o konkrenim modelima. Kako sam ja vas razuio ako cijeli ekran zauzima zelena boja rezolucija je qhd a ako je plava ili crvena rezolucija je 4x puta manja... Jel tebi to zvuci logicno??????????? Ako ne 30x30 matrici ne mozes prikazati 30x30 tacaka bez obzira koja boja je u pitanju to onda nije 30x30....

Ti si dao link na raspored piksela. Ko to uopste spori????????? Ja kazem crvenih i palvih ima kolika je rezolucija a zelenih 2x vise a vi kazete da je zelenih kolika je rezolucija a crvenih i plavih duplo manje....

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 8:51 (Torent).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

Jel' može onda ovaj link: 

Pentile a problem? No! It's all about the sub-pixels...

 

Ili ni njemu nećeš vjerovati? :D

8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

Ma ok.... Vjerujem vama ;) Sve se to ionako svodi na slicnu pricu kao antutu test na IP7... Ostaje cinjenica da ja niakd ni uz najbolju volju nisam vidio subpixele niti na jednom uredjaju koji sam imao sa amoled ekranom a bilo ih je poprilicno ;). S2, S3, Note 3, Note 4, S6 i sada nexus 6P. Jedini sa LCD ekranom sam imao S4 active i prodao poslije mjesec jer jednostavno nisam ga mogao gledati koliko je to meni bilo losije od amoled ekrana. I sad kada vidim amoled tv kupio bih ga odmah samo da ga mogu prisutiti.... A vi nastavite akademsku raspravu ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 13:05 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

Ma ok.... Vjerujem vama ;) Sve se to ionako svodi na slicnu pricu kao antutu test na IP7... Ostaje cinjenica da ja niakd ni uz najbolju volju nisam vidio subpixele niti na jednom uredjaju koji sam imao sa amoled ekranom a bilo ih je poprilicno ;). S2, S3, Note 3, Note 4, S6 i sada nexus 6P. Jedini sa LCD ekranom sam imao S4 active i prodao poslije mjesec jer jednostavno nisam ga mogao gledati koliko je to meni bilo losije od amoled ekrana. I sad kada vidim amoled tv kupio bih ga odmah samo da ga mogu prisutiti.... A vi nastavite akademsku raspravu ;)

 Eto, upravo si dokazao moju tvrdnju da je ta trećina "manjka" podpiksela o kojoj ovaj gore baljezga nebitna i nema efekt kakav bi same brojke sugerirale nego treba gledati to u kontekstu s ljudskim vidom.

 

Ja sam isprva mislio da danas koriste normalnu RGB matricu i dok nisam saznao da nije nisam pojma imao da išta"fali". Tek onda sam išao vidjeti kako izgleda crveni tekst na crnoj površini i tako se vidi manjak oštrine. Kao što rekoh ranije, još sam se čudio da u normalnom korištenju izgleda primjetno oštrije nego 440 ppi RGB LCD.

 

Upravo to, ista priča kao Antutu. Brojke koje u stvarnosti u 99 % slučajeva ne znače baš ništa. Ali neke vesele valjda ti brojevi, šta ćeš... :D

 

A za OLED TV se apsolutno slažem, ali nikako da padnu na neku normalnu cijenu plus što mi glupa plazma nikako neće crknuti pa da imam valjan razlog za kupovinu :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 13:41 (Mirko935).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

Ja imam braviu 42" i normalan signal sa IPTV izgleda odlicno i isto nemam razloga za mijenajti osim na neki 55"+ al trenutna cijena i manjak slobodog vremena to ne opravdavaju...

 

8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

 Ti pokazujes ozbiljno elementarno neznanje sta je piksel a sta podpiksel.... sve si pogrsno izracuano... Kod pentile matrice svaki piksel ima 1 crveni 1 plavi i 2 zelena i nasuprto tvojoj budalastini od racunice pentile matrica na 550PPI (PIKSELA po inchu a ne podpiksela) imam 550 PPI za crvenu i plavu bojju a 1100 PPI za zelenu....Puno pametujes a elementarne stvari ne znas. Niko u svemiru rezoluciju i PPI ne izrazava u podpikselima vec u pikselima....

 Evo o čemu ja pričam. Stalno trkeljaš da se iphone sveo na antutu skor, a popušio si, big time, marketing suprotnog tabora bez da si se informirao o osnovnim značajkama. Šta reći?

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Mirko935 kaže...

 

Sad sam zbunjen... Što sam potvrdio? Da se vide pikseli kad imaš crveni tekst na potpuno crnoj pozadini? Naravno da se vidi kad je tad to efektivno 720p ekran. Ali u normalnom svijetu je to dovoljno rijetka situacija da je gotovo potpuno nebitno. Kao što su rijetke situacije u kojoj postoji potreba samplirati audio na 88.1 kHz.

 kad već spominješ frekvenciju uzorkovanja zvuka, promašio si usporedbu - to bilo kao da je dio spektra uzorkovan na DVOSTRUKO MANJOJ frekvenciji, na 22 kHz, od one koja stoji u reklami, tj tehničkim specifikacijama.

 

Kao što rekoh, postoje situacije u kojima je to efektivno duplo lošiji ppi. Ništa više od toga. Nema potrebe da se ljutiš i da me uvjeravaš da se to u stvarnom životu ne vidi.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

Jedan piksel mora moci prikazati sve elemetarne boje i ne moze se smatrati pikselom ako ne moze prikazati crvenu zelenu i plavu. Po vama ne moze....

 A baš je tako. Ovo ću ti nabijati na nos svakom prilikom kad upadneš u iphone raspravu.

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...
Torent kaže...

 Ti pokazujes ozbiljno elementarno neznanje sta je piksel a sta podpiksel.... sve si pogrsno izracuano... Kod pentile matrice svaki piksel ima 1 crveni 1 plavi i 2 zelena i nasuprto tvojoj budalastini od racunice pentile matrica na 550PPI (PIKSELA po inchu a ne podpiksela) imam 550 PPI za crvenu i plavu bojju a 1100 PPI za zelenu....Puno pametujes a elementarne stvari ne znas. Niko u svemiru rezoluciju i PPI ne izrazava u podpikselima vec u pikselima....

 Evo o čemu ja pričam. Stalno trkeljaš da se iphone sveo na antutu skor, a popušio si, big time, marketing suprotnog tabora bez da si se informirao o osnovnim značajkama. Šta reći?

 Prije je bilo tako ali na naote 7 nije vise tako.... Ostaje i dalje cinjenicaa da je amoled kvalitetniji ekran i da ce iphone prijeci na amoled htio ne htio. A sta ces mi onda nabijati na nos? I nisam ja rekao da se iphone sveo na antutu skor vec je to jedini argument koji se sada koristi da se brani iphone a godinama je bila prica kako iphone radi na 512 mb rama a anrdoid samo lupa specifikacije a ne radi glatko. Koliko ono rama iphone ima? Sta ce mu toliki ram kad to radi ultra optimizirano a ne radi more stvari koje flagshipi na androidu uredno radi. Od vece reze, split screena pa na dalje..... I dalje ce iphone stizati android kao sto to sada radi bez obzira na antutu....Ili ti tvrdis da nikad nece staviti amoled i vecu rezu a tada ce morati raditi sve ovo sto ti govoris gore jer drugacije nece moci postico veci PPI...Uostalom citaj recenzije... Velika vecina tvrdi da je na S7 S7E je bolji ekran a za kameru su tu negdje...  Sto recimo na macbooku od juce nema lightening porta vec ima 3,5mm jack. Jel to onaj sto je zastario?

Feudalac kaže...
Torent kaže...

Jedan piksel mora moci prikazati sve elemetarne boje i ne moze se smatrati pikselom ako ne moze prikazati crvenu zelenu i plavu. Po vama ne moze....

 A baš je tako. Ovo ću ti nabijati na nos svakom prilikom kad upadneš u iphone raspravu.

 Slobodno....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...
Torent kaže...

 Ti pokazujes ozbiljno elementarno neznanje sta je piksel a sta podpiksel.... sve si pogrsno izracuano... Kod pentile matrice svaki piksel ima 1 crveni 1 plavi i 2 zelena i nasuprto tvojoj budalastini od racunice pentile matrica na 550PPI (PIKSELA po inchu a ne podpiksela) imam 550 PPI za crvenu i plavu bojju a 1100 PPI za zelenu....Puno pametujes a elementarne stvari ne znas. Niko u svemiru rezoluciju i PPI ne izrazava u podpikselima vec u pikselima....

 Evo o čemu ja pričam. Stalno trkeljaš da se iphone sveo na antutu skor, a popušio si, big time, marketing suprotnog tabora bez da si se informirao o osnovnim značajkama. Šta reći?

Prije bi bilo da ti pušiš marketing koji ti govori da ti u životu treba RGB matrica koja nije prirodna čovjeku. :P

 

Feudalac kaže...
Mirko935 kaže...

 

Sad sam zbunjen... Što sam potvrdio? Da se vide pikseli kad imaš crveni tekst na potpuno crnoj pozadini? Naravno da se vidi kad je tad to efektivno 720p ekran. Ali u normalnom svijetu je to dovoljno rijetka situacija da je gotovo potpuno nebitno. Kao što su rijetke situacije u kojoj postoji potreba samplirati audio na 88.1 kHz.

 kad već spominješ frekvenciju uzorkovanja zvuka, promašio si usporedbu - to bilo kao da je dio spektra uzorkovan na DVOSTRUKO MANJOJ frekvenciji, na 22 kHz, od one koja stoji u reklami, tj tehničkim specifikacijama.

 

Kao što rekoh, postoje situacije u kojima je to efektivno duplo lošiji ppi. Ništa više od toga. Nema potrebe da se ljutiš i da me uvjeravaš da se to u stvarnom životu ne vidi.

Jooooj, bolja ti je bila prijašnja usporedba.

Da zaključimo metafore s audiom, bilo bi otprilike kako si rekao ranije, Pentile je nešto kao 44.1 kHz audio kodiran u 320 kbps mp3, u pravilu zvuči/izgleda odlično, no postoji malen postotak situacija gdje se čuje/vidi razlika (kao u primjeru crvenog teksta na crnoj pozadini, kod audia činele i slični zvukovi); dok bi tvoje RGB matrice nižeg PPI-a bile kao PCM, ali uzorkovan na 22 kHz, dakle, uvijek se čuje da nije dovoljno dobro da dođe do granice ljudskog sluha/vida.

 

Još ako uračunaš nemogućnost LCD-a da prikaže crnu boju, to bi bilo onda kao audio koji je još uz to što je uzorkovan na 22 kHz prošao kroz neki high-pass filter na 200 Hz tako da nemaš uopće basa. Glupa usporedba, ali kad se već bavimo glupostima...

 

Ja uopće ne razumijem, koji je tvoj argument u ovoj priči? Da je Pentile na 540 ppi lošiji od RGB-a na 320, 400? Nešto treće? Ili te samo boli manji broj podpiksela bez obzira na to što u stvarnom korištenju nije bitan?

8 godina
odjavljen
offline
Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy Notea

Kad na Njuškalu nema niti jednog oglasa za Note 7 onda je jasno kakvo je stanje u svijetu ...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Glavas_ZG kaže...

Kad na Njuškalu nema niti jednog oglasa za Note 7 onda je jasno kakvo je stanje u svijetu ...

Meni se sve vidi, da je ovo materijal za Guinness knjigu svjetskih rekorda istodobno, obzirom na "uzlet i pad Fenix-a" ?!

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Mirko935 kaže...

Jooooj, bolja ti je bila prijašnja usporedba.

Da zaključimo metafore s audiom, bilo bi otprilike kako si rekao ranije, Pentile je nešto kao 44.1 kHz audio kodiran u 320 kbps mp3, u pravilu zvuči/izgleda odlično, no postoji malen postotak situacija gdje se čuje/vidi razlika (kao u primjeru crvenog teksta na crnoj pozadini, kod audia činele i slični zvukovi); dok bi tvoje RGB matrice nižeg PPI-a bile kao PCM, ali uzorkovan na 22 kHz, dakle, uvijek se čuje da nije dovoljno dobro da dođe do granice ljudskog sluha/vida.

 

Još ako uračunaš nemogućnost LCD-a da prikaže crnu boju, to bi bilo onda kao audio koji je još uz to što je uzorkovan na 22 kHz prošao kroz neki high-pass filter na 200 Hz tako da nemaš uopće basa. Glupa usporedba, ali kad se već bavimo glupostima...

 

Ja uopće ne razumijem, koji je tvoj argument u ovoj priči? Da je Pentile na 540 ppi lošiji od RGB-a na 320, 400? Nešto treće? Ili te samo boli manji broj podpiksela bez obzira na to što u stvarnom korištenju nije bitan?

 Možda je bila bolja usporedba za tvoj argument, ali nije prava. Radi se baš o tome da dio spektra ima jednu frekvenciju uzorkovanja, a drugi dvostruko manju. I postoje situacije kada se to vidi, točka.

 

Argument sam već ranije iznio, valjda si zaboravio o čemu smo razgovarali prije cca dva tjedna.

 

edit: što se tiče crne, dobar ti je primjer s basom. Imaš ga u teoriji, a ovisiš o zvučniku. To me podsjetilo na nikad prežaljenu plazmu - odlična crna, perfektne boje, ali samo u zamračenoj sobi. Pri jačem ambijentalnom osvjetljenju jedini bitan parametar je maksimalna svjetlina gdje je LCD još uvijek superioran.

Uvijek se radi o kompromisu; a velim po stoti put tehnologija napreduje pa je sve moguće; po tom pitanju nisam zakleti vjernik kao neki.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 14:54 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

 Ostaje i dalje cinjenicaa da je amoled kvalitetniji ekran i da ce iphone prijeci na amoled htio ne htio. A sta ces mi onda nabijati na nos?

 Amoled ima svoje prednosti i već sam ranije u ovoj raspravi rekao da su glavni nedostaci uklonjeni tako da je pitanje vremena kada će i iphone dobiti jedan. Ja nisam glupi navijač nego se volim informirati o značajkama tehnologije kako bih mogao realnije procijeniti zašto netko rabi jednu, a netko drugi drugu; odnosno što se dobiva, a što gubi u svakom pojedinom slučaju.

 

nabijat ću ti na nos tvoju izjavu da piksel nije piksel ako ne može prikazati sve boje te da se kod samsunga onda radi o efektivnoj 720 p rezoluciji dok si prije toga trubio do iznemoglosti kako samsung ima veću rezoluciju od iphonea.

Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...

 Možda je bila bolja usporedba za tvoj argument, ali nije prava. Radi se baš o tome da dio spektra ima jednu frekvenciju uzorkovanja, a drugi dvostruko manju. I postoje situacije kada se to vidi, točka.

 

Argument sam već ranije iznio, valjda si zaboravio o čemu smo razgovarali prije cca dva tjedna.

Nisam sudjelovao u razgovoru prije dva tjedna na ne znam. Koji je argument konkretno?

 

Postoje rijetke situacije u kojima se to vidi. Na RGB LCD-u nižeg DPI-a se uvijek vidi da je nižeg DPI-a i točka, kako ti kažeš... Koliko god ti htio da tome ne bude tako, 540 ppi Diamond Pentile matrica će u 99% situacija izgledati bolje nego 400 DPI RGB i u 100 % sitaucija bolje nego 300 DPI RGB.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 11:22 (Mirko935).
7 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

Mirko ,moram te ispraviti ovo za audio sampliranje.

22 kHz je teoretska granica ljudskog sluha, i ni jedan čovjek ne čuje ta kvisoke frekvencije, ali se uzorkovanje mora (Shannon-Nyquist teorem) vršiti na barem duplo većoj frekvenciji uzorkovanja da bi se izbjegao aliasing i pojava neparnih harmonika iznad i ispod osnovne frekvencije, te parnih iznad osnovne frekvencije.

Na 22 kHz te harmonike čuješ bez problema, zato se za audio obavezno mora koristiti bar 44,1kHz.

Uglavnom, frekvencija signala (zvuka) nema nikakve veze s frekvencijom uzorkovanja.

Kruha i igala...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...
Torent kaže...

 Ostaje i dalje cinjenicaa da je amoled kvalitetniji ekran i da ce iphone prijeci na amoled htio ne htio. A sta ces mi onda nabijati na nos?

 Amoled ima svoje prednosti i već sam ranije u ovoj raspravi rekao da su glavni nedostaci uklonjeni tako da je pitanje vremena kada će i iphone dobiti jedan. Ja nisam glupi navijač nego se volim informirati o značajkama tehnologije kako bih mogao realnije procijeniti zašto netko rabi jednu, a netko drugi drugu; odnosno što se dobiva, a što gubi u svakom pojedinom slučaju.

 

nabijat ću ti na nos tvoju izjavu da piksel nije piksel ako ne može prikazati sve boje te da se kod samsunga onda radi o efektivnoj 720 p rezoluciji dok si prije toga trubio do iznemoglosti kako samsung ima veću rezoluciju od iphonea.

 Slobodno ti meni nabijaj sta zelis priznao sam da nisam znao ali imam debeo razlog zasto nisam znao. Nije me interesovalno jer u realnom koristenju nema situavcije u kojoj se to vidi kao nedostatak. Vidi se kad znas sta trazis i vjestaski stvaras takvu situaciju.... Koga briga za tim osim tebi da dokazes superiornost svog gadgeta... Ja ti odgovorno tvrdim kao korisnik amoleda u svim varijantama na dosta flagshipa nema teoretske sanse da bi primijetio ista od toga sto ti pricas da nisi procitao negdje.....To se vracamo na antutu gdje je u testu osjetna razlika ali u RL ne znaci apsolutno nista u 99% vremena....Pa zar to nije bila mantra appleovaca godinama da specke ne znace nista jer to radi glatko.... Amoled danas je superioran LCDu a ti citaj whitepaper koliko zelis....Sad imas situaciju da ti nova verzija Iosa ne donosi nista novo niti hardwerski zahtjevni a apple bilda specke. Za sta ih koristi? Za brze pokretanje aplikacija a to onda sakrije glupim animacijama koje ne mozes iskljuciti.... Novinari ce to isticati jer moraju nesto isticati inace ne bi imali o cemu pricati ali danas ne moras ulupati silne pare da bi imao ultra brz mobitel....

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 12:11 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
fer-de-lance kaže...

Mirko ,moram te ispraviti ovo za audio sampliranje.

22 kHz je teoretska granica ljudskog sluha, i ni jedan čovjek ne čuje ta kvisoke frekvencije, ali se uzorkovanje mora (Shannon-Nyquist teorem) vršiti na barem duplo većoj frekvenciji uzorkovanja da bi se izbjegao aliasing i pojava neparnih harmonika iznad i ispod osnovne frekvencije, te parnih iznad osnovne frekvencije.

Na 22 kHz te harmonike čuješ bez problema, zato se za audio obavezno mora koristiti bar 44,1kHz.

Uglavnom, frekvencija signala (zvuka) nema nikakve veze s frekvencijom uzorkovanja.

 Nisam shvatio što si me ispravio... :D Znam ja to, Nyquist ovo ono, zar sam negdje napisao nešto krivo?

7 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

Da, istina, sorry, trebao sam citirat:

...matrice nižeg PPI-a bile kao PCM, ali uzorkovan na 22 kHz, dakle, uvijek se čuje da nije dovoljno dobro da dođe do granice ljudskog sluha/vida.

 

Mislio sam na taj dio.

Nije stvar u granicama ljudskog sluha, nego u deformaciji uzorkovanog signala.

 Uz napredne analize i kodiranja moguće je samplirati na 22 kHz, a da nitko ne može skužiti razliku, ali to onda više nije normalni audio zapis, nego matematičke funkcije.

Uglavnom, sad sam zabrazdio u  offtopic...

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

Ja ti odgovorno tvrdim kao korisnik amoleda u svim varijantama na dosta flagshipa nema teoretske sanse da bi primijetio ista od toga sto ti pricas da nisi procitao negdje.....To se vracamo na antutu gdje je u testu osjetna razlika ali u RL ne znaci apsolutno nista u 99% vremena....Pa zar to nije bila mantra appleovaca godinama da specke ne znace nista jer to radi glatko.... Amoled danas je superioran LCDu a ti citaj whitepaper koliko zelis....Sad imas situaciju da ti nova verzija Iosa ne donosi nista novo niti hardwerski zahtjevni a apple bilda specke. Za sta ih koristi? Za brze pokretanje aplikacija a to onda sakrije glupim animacijama koje ne mozes iskljuciti.... Novinari ce to isticati jer moraju nesto isticati inace ne bi imali o cemu pricati ali danas ne moras ulupati silne pare da bi imao ultra brz mobitel....

 Obzirom da ti IPTV signal na TV-u izgleda odlično*, sumnjam u visinu tvojih očekivanja, a samim time nisi mjerodavan da bilo što komentiraš po tom pitanju. Btw, ja se nisam išao hvaliti sa svojim gadgetom već sam samo vama hejterima koji stalno na nos nabijate svoje "superiorne" specke argumentirano odgovorio da one baš i nisu tako superiorne kako voliš/te misliti. Citirat ću te: ako piksel ne može prikazati sve boje, onda to nije piksel.

 

Što se tiče animacija na iOS-u, opet si falio. Bolje da više ništa ne komentiraš jer se samo više zakopavaš.

 

 

Ja rekoh
8 godina
odjavljen
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No

Each pixel is a sample of an original image; more samples typically provide more accurate representations of the original. The intensity of each pixel is variable. In color imaging systems, a color is typically represented by three or four component intensities such as red, green, and blue, or cyan, magenta, yellow, and black.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pixel

 

 

Fucka se meni sta ti mislis iskreno... Ti imas neki super duper mega extra supermen vid pa vidis piksele na svemu i slika ti je katastrofa na svemu... Kenjas na tone....

Ti vs ostatak svijeta ocigledno....

 

Ja koristim svoj gadget i gdledam tva ne citam whitepaper i cijepam dlaku na cetvero. Nema teoretske sanse da vidis piksele na 42" lcdu sa udaljenosti sa koje se tv gleda t at i slobodno pricaj drugacije....

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 15:02 (Torent).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
fer-de-lance kaže...

Da, istina, sorry, trebao sam citirat:

...matrice nižeg PPI-a bile kao PCM, ali uzorkovan na 22 kHz, dakle, uvijek se čuje da nije dovoljno dobro da dođe do granice ljudskog sluha/vida.

 

Mislio sam na taj dio.

Nije stvar u granicama ljudskog sluha, nego u deformaciji uzorkovanog signala.

 Uz napredne analize i kodiranja moguće je samplirati na 22 kHz, a da nitko ne može skužiti razliku, ali to onda više nije normalni audio zapis, nego matematičke funkcije.

Uglavnom, sad sam zabrazdio u  offtopic...

Ma naravno, svašta se može s raznim naprednijim algoritmima, no ja sam mislio čisto na ono klasično pravilo da frekvencija uzorkovanja signala treba biti viša od dvostruke frekvencije koja ti treba da bi mogao savršeno rekonstruirati signal blablabla. Nećemo sad u akademske rasprave još oko toga... :D

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

Each pixel is a sample of an original image; more samples typically provide more accurate representations of the original. The intensity of each pixel is variable. In color imaging systems, a color is typically represented by three or four component intensities such as red, green, and blue, or cyan, magenta, yellow, and black.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pixel

 

 

Fucka se meni sta ti mislis iskreno... Ti imas neki super duper mega extra supermen vid pa vidis piksele na svemu i slika ti je katastrofa na svemu... Kenjas na tone....

Ti vs ostatak svijeta ocigledno....

 

Ja koristim svoj gadget i gdledam tva ne citam whitepaper i cijepam dlaku na cetvero. Nema teoretske sanse da vidis piksele na 42" lcdu sa udaljenosti sa koje se tv gleda t at i slobodno pricaj drugacije....

 

 Mi gledamo sliku, on gleda broj podpiksela. Mi gledamo kako radi uređaj u stvarnosti, on gleda koliki će broj dobiti u Antutu. Neki ljudi su tako čudni, jbg :D 

8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Torent kaže...

 

Ja koristim svoj gadget i gdledam tva ne citam whitepaper i cijepam dlaku na cetvero. Nema teoretske sanse da vidis piksele na 42" lcdu sa udaljenosti sa koje se tv gleda t at i slobodno pricaj drugacije....

 Gubiš se naveliko. Gdje sam to ja rekao da vidim piksele na 42" LCD-u? Samo tvrdim da su ti kriteriji nikakvi ako ti je slika sa IPTV-a odlična. Nije to sramota, dapače. Uživaj u svome, nije me briga. Samo nemoj soliti pamet cijelom forumu o superiornosti svog uređaja kad očito pojma ni o čemu nemaš. rekoh ti, prestani prije nego se zakopaš do grla.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2016 17:37 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
fer-de-lance kaže...

 Uz napredne analize i kodiranja moguće je samplirati na 22 kHz, a da nitko ne može skužiti razliku, ali to onda više nije normalni audio zapis, nego matematičke funkcije.

Uglavnom, sad sam zabrazdio u  offtopic...

 S ovim se ne bih složio. 44 kHz nije odabrano slučajno.

Ja rekoh
7 godina
offline
Re: Zaustavljena proizvodnja Samsungovog Galaxy No
Feudalac kaže...
fer-de-lance kaže...

 Uz napredne analize i kodiranja moguće je samplirati na 22 kHz, a da nitko ne može skužiti razliku, ali to onda više nije normalni audio zapis, nego matematičke funkcije.

Uglavnom, sad sam zabrazdio u  offtopic...

 S ovim se ne bih složio. 44 kHz nije odabrano slučajno.

 Čitaj s razumijevanjem, ja i Mirko smo raspravili to u ovih par postova, zašto je taj broj biran.

44100 Hz je izabrano jer je duplo više od 22050 Hz  koji se smatraju za gornju granicu ljudskog sluha.

Koristi se barem dupli sampling rate zbog izbjegavanja aliasinga i harmonijske distorzije.

I čim više stupnjeva kvantizacije (počeci "pravog" digitalnog zvuka su bili  s 8 bita, 16 bita je standard već dugo, 24 bita samo u high endu, a 32 bita besmislena bezvezarija).

I tu se nailazi na fizičku barijeru, i nemogućnost napredka.

Sljedeća velika promjena u svijetu difgitalnih zvučnih zapisa će biti prikaz zvuka korištenjem simuliranja prijenosne funkcije određenog signala , tj. matematičke funkcije tog signala, tj. tehnologije koja će samplirani signal aproksimirati u puno više točaka, odnosno rekonstruirati informaciju iz puno manje količine podataka.

Uglavnom, glazba će još uvijek onda biti u opsegu od 22050 Hz, jer je to i dalje granica ljudskog sluha.

To je poanta mog posta, logika iza sampliranja i tih izabranih brojki, i zašto su takve.

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice