Externe baterije - power bank izdvojena tema

poruka: 845
|
čitano: 321.407
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank

 

Uf na te punjače se ljudi redovito žale, bar oni koji su nasjeli na njih. Kontaktiraj sellera, reci da ne radi, da si probala na par uređaja, nek ti vrati pare, to je tak i tak smeće od punjača

16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
kbenzema kaže...

 

Uf na te punjače se ljudi redovito žale, bar oni koji su nasjeli na njih. Kontaktiraj sellera, reci da ne radi, da si probala na par uređaja, nek ti vrati pare, to je tak i tak smeće od punjača

Julian Illet je testirao nekakvog sličnog - ledice koje blinkaju kad se punač puni su trošile praktički svu struju koju je panel primao kad nije bio optimalno izložen suncu. 

14 godina
moderator
offline
Externe baterije - power bank

Ček malo... to nije 30000, nego 300000 (čitaj tristo tisuća) mAh. 

 

Traži povrat novaca od prodavača, a taj power bank odnesi do najbližeg reciklažnog dvorišta i propisno ga zbrini.

Iznenadio bih se da to ima i 5000 mAh, vjerojatnije 500 mAh.

 

Ne samo da je smeće, predstavlja i opasnost po zdravlje spojenih uređaja, a i ljudi u blizini.

 

Zapravo, nemoj ga baciti, ako si zainteresirana, ja bih rado testirao pravi kapacitet ugrađene baterije...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 16:26 (XXX-Man).
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
XXX-Man kaže...

Ček malo... to nije 30000, nego 300000 (čitaj tristo tisuća) mAh. 

Ajme... Fakat!  LOL, za taj kapacitet punjač bi trebao biti velik ko manji akumulator za auto.

12 godina
offline
Externe baterije - power bank

 Moze neki link za provjerenu od 20k mAh, mama mi visi na maxtv to go i youtubeu, pa da joj kupim... baterija joj je 2300 mAh.. 

Moze aliexpress, ebay, amazon.de nesto provjereno.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Evo npr. ovaj:

KLIK

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
XXX-Man kaže...

Evo npr. ovaj:

KLIK

 Naruceno! Nadam se da ce raditi kako treba. Vidih recenzije nekima radi nekima ne. :X

everyday i'm shuffling...
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Nisam ni gledao recenzije, naručio sam baš sa tog linka i nemam problema.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
11 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
XXX-Man kaže...

Nisam ni gledao recenzije, naručio sam baš sa tog linka i nemam problema.

 

+1, radi bez greske, za sada.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
6 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
XXX-Man kaže...

Ček malo... to nije 30000, nego 300000 (čitaj tristo tisuća) mAh. 

 

Traži povrat novaca od prodavača, a taj power bank odnesi do najbližeg reciklažnog dvorišta i propisno ga zbrini.

Iznenadio bih se da to ima i 5000 mAh, vjerojatnije 500 mAh.

 

Ne samo da je smeće, predstavlja i opasnost po zdravlje spojenih uređaja, a i ljudi u blizini.

 

Zapravo, nemoj ga baciti, ako si zainteresirana, ja bih rado testirao pravi kapacitet ugrađene baterije...

 Hvala svima na odgovorima. Kontaktirala sam selera i vratio mi je dio novca bez puno rasprave. 

Ako ga želiš testirati javi se inbox sa podatcima pa ti ga pošaljem :)

14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Dakle nije ti sve vratio? Koliko je vratio?

 

Šaljem poruku :)

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
6 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
XXX-Man kaže...

Dakle nije ti sve vratio? Koliko je vratio?

 

Šaljem poruku :)

  Platila sam ga nekih 90-ak kuna, a vraćeno mi je 55,00 tako nekako. Nije vraćen cijeli iznos doduše ja sam pristala na ovaj. Nisam htijela da odustanu od povrata novca ili traže da im pošaljem proizvod nazad pa će po primitku vratiti kompletan iznos. (takvu sam situaciju već imala i na kraju dobila daleko manje) 

13 godina
offline
Externe baterije - power bank

Pozdrav ekipa. Imam Xiaomijev power bank od 10 000 mAh, točnije model Xiaomi mi power bank 2 od 10 000 mAh. Primjetio sam u uputama i po informacijama na internetu da power bank podržava punjenje mobitela u istom trenutku kada se i on puni.. Primjerice, power bank je ukopčan na punjač, a i mobitel je ukopčan na power bank. Zanima me da li je to dugoročno štetno za uređaj, točnije baterije u smislu da im skraćuje kapacitet ili je to zanemarivo? Unaprijed hvala.. Pozz :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
alen4430 kaže...

Pozdrav ekipa. Imam Xiaomijev power bank od 10 000 mAh, točnije model Xiaomi mi power bank 2 od 10 000 mAh. Primjetio sam u uputama i po informacijama na internetu da power bank podržava punjenje mobitela u istom trenutku kada se i on puni.. Primjerice, power bank je ukopčan na punjač, a i mobitel je ukopčan na power bank. Zanima me da li je to dugoročno štetno za uređaj, točnije baterije u smislu da im skraćuje kapacitet ili je to zanemarivo? Unaprijed hvala.. Pozz :)

 Zanimljivo pitanje, ja na svom to radim ponekad, i nisam primjetio da sam izgubio na kapacitetu, al ne koristim ga previše pa da mogu reči sa sigurnošču da ne šteti.

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Želim si nabaviti Xiaomi Powerbank, 20 ili 10k mAh. Prije sam uzimao s gearbesta, ali oni više ne šalju. Pregledao sam i alliexpres, kod njih se još i nađe da netko šalje, ali su skuplji. Onda sam se sjetio eBaya, šalju i ima dosta povoljnih da mi je čak i sumnjivo da nisu neke kopije. Je li naručivao tko Xiaomi Powerbank s eBaya?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Peruneph kaže...
Onda sam se sjetio eBaya, šalju i ima dosta povoljnih da mi je čak i sumnjivo da nisu neke kopije. Je li naručivao tko Xiaomi Powerbank s eBaya?

Nisam naručiavo s eBaya, ali doista - postoje kopije Xiaomijevim powerbankova. Ludo, ali tako je. Naručuj samo ako si prilično siguran da je originalan (obrati pažnju na to drži li prodavač i druge Xiaomijeve proizvode, koliko proizvoda je prodao, koliko zvjezdica ima, kakvi su komentari na Xiaomijeve powerbankove kod njega).

16 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Naručio sam već, pa kad stigne provjerit ću je li original. Ako nije tražit ću povrat novca jer je seller napisao da je.
12 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Ljudi moze pomoc, naime putujem u petak avionom za Singapur, imam power bank od Aukey-a od 16000mah pa me zanima dali se moze unijest u carry on torbi, malo sam trazio i vidim da je dopusteno do 100wh, i znam kako se racuna medjutim meni na bateriji pise da ima output od 5v/2.4A 9v/1.67A i 12v/1.25A, mene zanima koja se voltaza uzima ovdje za racunanje toga? Mozda glupo pitanje ali iskreno neznam niti se razumijem u te baterije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

S obzirom da je unutra li-ion onda se radi o 3,7V

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
XXX-Man kaže...

S obzirom da je unutra li-ion onda se radi o 3,7V

 Radi se o ovoj bateriji https://www.aukey.com/products/16000mah-power-bank-with-quick-charge-2-0-2, pise li-polymer?!?

16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Rodić kaže...
XXX-Man kaže...

S obzirom da je unutra li-ion onda se radi o 3,7V

 Radi se o ovoj bateriji https://www.aukey.com/products/16000mah-power-bank-with-quick-charge-2-0-2, pise li-polymer?!?

Litij-polimerska baterija je vrsta litij-ionska baterije: A lithium polymer battery, or more correctly lithium-ion polymer battery, is a rechargeable battery of lithium-ion technology using a polymer electrolyte instead of a liquid one.

 

U powerbankovima se u pravilu nalazi samo jedna LiPo baterija, što znači da je nominalni napon i dalje 3,7V ili 3,8V, pa se kapacitet također računa umnoškom nominalnog napona od 3,7V i kapaciteta u Ah.

 

Drugim riječima, ta baterija smije u avion.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 14:02 (mbaksa).
12 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Hvala, imas pivu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Jovanka kaže...
XXX-Man kaže...

Nisam ni gledao recenzije, naručio sam baš sa tog linka i nemam problema.

 

+1, radi bez greske, za sada.

 Jucer stigla, ostavio da se puni jutros pogledao puna, pa javim dojmove kad stignem doma, nisam je htjeo sa sobom na posao nosit dok neprovjerim na nekom starom mobu da sve radi.

Ali uredno se napunila preko USB-a

everyday i'm shuffling...
9 godina
odjavljen
offline
Externe baterije - power bank

https://www.gearbest.com/power-banks/pp_798193.html

 

Sad tek vidim da je izašla nova verzija Xiaomi power banka 20000 mAh s QC3.0, baš naručio jednog k frendu u Njemačku 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
Izgleda da je Gearbest ponovo počeo slati baterije u Hr. Shipping method: Europe Railway Registered
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank

Bilo je i vrijeme...

3 mjeseca im već govorim skoro svakodnevno kako se mogu slati baterije u HR, konačno im je došlo u glavu...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
11 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Pozdrav,

od prijenosnih baterija koje se mogu kupiti u Hrvatskoj (ili uže, u trgovinama po Zagrebu), koje marke su otprilike kvalitetnije? Tražim nešto u rangu 5k-10k mAh, lako prenosivo.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Azzure kaže...

Pozdrav,

od prijenosnih baterija koje se mogu kupiti u Hrvatskoj (ili uže, u trgovinama po Zagrebu), koje marke su otprilike kvalitetnije? Tražim nešto u rangu 5k-10k mAh, lako prenosivo.

 Postoji li neka marka sa kojom imaš neugodna iskustva ??? 

Večina kupuju Xiaomi jer je to poznato ime i večinom ga naručuju izvana, ali moje mišljenje da ti bude skoro svaki powerbank bio dobar bez obzira tko ga je proizveo. Jer oni ne proizvode baterije, proizvodi neka druga firma koja proizvede baterije u velikoj količini i proda povoljnije drugim firmama koji od njih prave powerbankove.

 

Evo ovdje https://www.mall.hr/prijenosni-punjaci?p%5BCAPACITY_INTEGRATED_BATTERY%5D%5Bmin%5D=7500&p%5BCAPACITY_INTEGRATED_BATTERY%5D%5Bmax%5D=26800&gclid=Cj0KCQiA4bzSBRDOARIsAHJ1UO4Rc0U9-2agonaTdCCDcvw5R_tTCw45Cm1O9jwiQSbSZh4kkCpoj2UaAlmzEALw_wcB

 

pogledaj da nađes onu koja ti više odgovara, ja bi još gledao da podržava brzo punjenje, ako imas smartphone koji podržava brzo punjenje i kupiš powerbank koji ga nema onda ti bude jako dugo na tom powerbanku. 

 

Powerbankovi nisu skupi, ako riknu u jamstvenom roku onda si u mogučnosti zamjeniti, uloži novaca koliko mislis da bude opravdano da bi za 2 godine mogao opet kupiti drugi. Poanta je da svaka baterija je sklona degradaciji sa vremenom, ako uzmes preskupi onda si u večem gubitku.

A tehnologija brzog punjenja itd se s vremenom mjenja ako kupis drugačiji smartphone onda postoji vjerojatnost da nebude kompatibilan. 

 

 

Pogledaj koju tehnologiju brzog punjenja podržava tvoj smartphone i kupi powerbank koji podržava isto to.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 17:47 (Markić7).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice