LG G6- Rasprava

poruka: 907
|
čitano: 212.728
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
aleng3 kaže...
klinik kaže...

imam u planu kupiti ovaj mobitel ali sam procitao na vise mjesta da se kamera vrlo lako ogrebe..ima li tko vise informacija o tome?

 Izgrebe se pokrov za kamere (plastika/staklo??). Valjda ima nekakav premaz preko tog pokrova koji se lako moze ogrebati. Ljudi u US taj premaz uklanjaju raznim sredstvima za lastenje (polywatch i sl). Meni je fajn izgrebano ali mi ne utječe na kvalitetu slika pa se ne brinem.

Mozes vise procitati na linku.

 to sam i ja bio pročitao..ne utječe niš na slike..imam taj dbrand skin pa mi ne smeta toliko pošto ne volim maskice po mobitelima..al mi samo žao kaj sam ga pazio i mazio i on se zgrebao

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
Ima na ebayu camera protector za naručiti. Ili ako uzmeš kaljeno od nillkina dobije se i camera protector gratis.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G6- Rasprava

budem probao 4:3 iako mrzim kockaste slike, to me baca u pocetak 2000tih...16:9 je super, a 18:9 milina za moje oci...sto se tice dimenzija slike...a kvaliteta, treba vidjeti...isprobati

 

sto se tice ljustenja kamere i opcenito unistavanja mobitela sa crticama, ogrebotinama itd. LJUDI, kad vec dajete 3-4000kn za mobitel, zasto pobogu ne kupite si i adekvatne protekcije, maskice, stakla, itd? ja sam uzeo prozirnu maskicu iza + staklo za napred, pa sam kupio mob, a s ebaya mi kasnilo (UK 2 tjedna...) a mob mi stajao u kutiji tjedan dana, pa nisam vise izdrzao i kupio sam koznu futrolu onu preklopnu na magnet zatvaranje za 50kn u ZTC rijeka, medutim odmah drugi dan dosla maskica -.- al ajde...jednostavno ne zelim imati nezasticen mob, takve vrijednosti...u dolasku mi i staklo za kameru i tvrda maskica link...znam masu ljudi koji imaju mobitele i po 5-6000kn i vise pa nemaju maskice i onda im se osteti, ogrebe, razbije ekran...nije ih nesto briga, poprave ili kupe novi...ja ne mislim tako...G3 mi trajao 3,5g i jos bi ga nastavio barem 2g koristiti, ali su mi trebale rucne postavke kamere, inace bi ga jos koristio i jos god dana garanciju imam na njemu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava

To sve stoji..al ja osobno ne želim imati maskicu..naručio sam bio nilkin neku lijepu i kvalitetnu i nije mi neš..al obične prozirne za dolar dva mi poružne mob..sve stvar ukusa.. mobitel je potrošna roba

Al me jedino smeta kaj sam pazio na njega i sve..i ogrebao se ..to nikako nemrem shvatiti a gorila glasa 5 je kao iza

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
12 godina
offline
LG G6- Rasprava

I ja danas, nakon proćitanih dosta postova o ogrebotinama, krenuo u pregled svog uređaja...Ostao sam paff...Znaći, uređaj koristim nešto manje od mjesec dana. Bez zaštitne silikonske maskice i kaljenog stakla naprijed nije niti bio u opticaju...Onaj prozorćić oko kamera ima toliko ogrebotina, da mi nije jasno kako uređaj uopće slika kroz to...Zadnja staklena stran, isto ima par ogrebotina, a uređaj bez zaštite nije nikada niti odložen na stol, da ne govorim stavljen u đep...Sve u svemu, razočaran sa kvalitetom materijala korištenih u izradi uređaja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
geci1981 kaže...

I ja danas, nakon proćitanih dosta postova o ogrebotinama, krenuo u pregled svog uređaja...Ostao sam paff...Znaći, uređaj koristim nešto manje od mjesec dana. Bez zaštitne silikonske maskice i kaljenog stakla naprijed nije niti bio u opticaju...Onaj prozorćić oko kamera ima toliko ogrebotina, da mi nije jasno kako uređaj uopće slika kroz to...Zadnja staklena stran, isto ima par ogrebotina, a uređaj bez zaštite nije nikada niti odložen na stol, da ne govorim stavljen u đep...Sve u svemu, razočaran sa kvalitetom materijala korištenih u izradi uređaja.

Ja ništa na platinum verziji ni na poleđini ni na staklu od kamere, i samo je u prozirnoj silikonskoj maskici. Garant ti je mob crne boje jer sam sve komentare na forumima čuo baš za crnu boju uređaja.

9 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava

paltinum verzija nema takvih problema..oni su super..prva serij crnih verrzija ima te probleme..frend kasnije uzeo crni g6 i kod njega ništa..isto bez ikakve zaštite koristi.. dakle zaštita je bitna 

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
14 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
guzda22 kaže...

paltinum verzija nema takvih problema..oni su super..prva serij crnih verrzija ima te probleme..frend kasnije uzeo crni g6 i kod njega ništa..isto bez ikakve zaštite koristi.. dakle zaštita je bitna 

Zaštita je uvijek bitna, nekad više nekad manje 

14 godina
neaktivan
offline
LG G6- Rasprava

Dostupan November patch. 

 

Ovi uredjaji su dobili update danas:

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava

a kad bu oreo?
meni taman ponudili ovaj patch za instalirat

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava

Evo oke primjer razlike između google i lg aplikacije. Lijevo je google.

I sad nakon dva mjeseca korištenja, dosta slika sa koncerta, izlazaka, znači lošijih uvjeta, mogu reći da je kamera blago rečeno u rangu nekih jeftinijih uređaja. LG G4 daje uvjerljivo bolje slike u lošijim uvjetima.

Nisam mislio da je to tak srozano. Drage volje bi ga mijenjao istog trena za npr S7 ili HTC 10 iako nisam ljubitelj Samsunga već mi je LG puno draži.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 19:50 (kbenzema).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Ja ne kužim  kako Vi neki uspijete dobiti tako loše slike. Moje i po danu i po noći su odlične, čak i bez blica po noći. Znači slike su čiste kao suza.

Ok, ovdje na slikama su kretnje i one se mogu zamuljati, ali ovako zrnato ostatak slike, nisam još uspio takvu sliku dobiti.

Očito sam poseban i moj uređaj sa mnom

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
Oke ljudi se kreću i ne čudi me dok se zamuti, ali noćne slike su većinom zrnate. Kad bi bar imao još G4, uzeo bi ga na neki konc i usporedio. Vjeruj, s njim sam znao dobit odlične slike za jedan smartphone, G6 je gotovo neusporediv s njim. Nevjerojatno mi je da su oni na dvije godine novijem uređaju toliko unazadili kameru.

Eh da kaj se tiče videa on je super, s tim da je google aplikacija preglasna i dosta krči.
9 godina
offline
LG G6- Rasprava

baterija me naprosto nekad oduševi na G6-ici..2h sota i 9 sati od punjenja i samo 20% otišlo baterije..meni je ovo fenomenalno
sad nakon skoro pol godine korišenja.. mogu imat samo riječi hvale..i dalje radi bez problema..fotke su dobre..mobi dalje čitav bez maskice baterija izdrži koliko meni treba..nemoram se brinuti ako odem sa 50-60 % iz kuće da će mi crknut i da moram sve živo štedit..sasvim normalno ga koristim u svim uvjetima. Možda nema najbolju kameru ..brži proc koji će mi instagram i fejs otvori 0.5 sekudni brže od drugih..ali za ove novce nema boljeg mobitela na tržištu..čisti all-arounder 

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
LG G6- Rasprava

Dali netko ima problem sa LG G6 da ne radi Hotspot?


Radilo je u pocetku sve ali sa jednom nadogradnjom u cca 07.mj od tad ne radi...

tj. ukljuci se i sve uredno radi  i drugi uređaj (laptop, ost mobilni uređaj) se spoje na G6 ali internet ne prenosi !!!
Inace 4G i Wifi i sve ostalo radi savršeno, nezz jesam negdje u postavkama nešta kliknuo za taj hotspot ali et zbunjujuce mi je to...

Postavke APN i sve od operatera je upisano 4G radi savršeno.

AMD Ryzen™ R7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava

često koristim hotspot i sve radi bez problema..spoji se bez problema..net brz..sve oke..možda nešto u postavkama isključeno? uvijek imaš opciju vraćanje na tvorničke postavke..valjda to pomogne..ak ne onda je neš u njemu pa na servis.

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava
Almin94 kaže...

Dostupan November patch. 

 

Ovi uredjaji su dobili update danas:

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

 
Krenulo mi maloprije skidat. Ima kakvih naznaka oko poboljšanja kamere?

14 godina
neaktivan
offline
Re: LG G6- Rasprava
kbenzema kaže...
Almin94 kaže...

Dostupan November patch. 

 

Ovi uredjaji su dobili update danas:

http://devtester.ro/projects/lg-firmwares/

 
Krenulo mi maloprije skidat. Ima kakvih naznaka oko poboljšanja kamere?

 Da, kažu da su znatno sredili kameru. Takodjer više ne postoji oversharpening na slikama slikanih LG kamerom. Takodjer brzi je i shutter button.

9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava

Imaš kakav link di si vidio info u vezi kamere? Malo mi fali da ga stavim u oglas, a ne bi htio prenaglit ako je kamera bolja, mada mislim da teško da može doći do značajnog poboljšanja.

14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Evo i na Vip je došao novi firmware V11g. Sada ćemo vidjeti kako se ponaša.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava

https://flic.kr/p/21DcwBY

https://flic.kr/p/D5upGv

https://flic.kr/p/22FhuA1

https://flic.kr/p/22HGSZP

https://flic.kr/p/HDocca

 

Evo, možda sam OT, ali ovo su fotke s G4. Nisu savršene jer nije nijedna na mob, nisu ni sve ostale koje imam u ovom rangu (neke jesu), al brate mili G6 neće nikad izbacit ovakve fotke na automatskim postavkama da ga hebeš, a s manualnim mi se neda na koncertima zezat. 

10 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
Dobri stari G4...imao sam ga i ja i kamera je i meni bila odlicna, a ja sam vrlo kritican.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Pa vas dvojca ste neuništivi  

Software u LG-u je enormno popravljen i dorađen od G4. LG G6 može napraviti jednako kvalitetnu sliku kao G4 zbog software-a, to je činjenica makar nema jaki senzor kao G4.

Druga činjenica je da Vas možda 10 na forumu hebe nas ostale kako možda dvije kamere u mobitelima valjaju, a da ove ostale su govno. Možda Vama jesu, nama nisu, molim da prestanete teme uhebavat sa Vašim teorijama perfektne fotografije na mobitelu - mobitel nije samo jebena kamera i ne kupuju ljudi samo mobitele radi kamere (osim možda Vas 10) jer nitko po Vama očito ne bi kupio ostale uređaje jer su svi u banani po Vama.

Idete od tema do tema i sustavno pljujete po kamerama, a nemate te mobitele.

Hvala na čitanju i stvarno ne morate odgovarati.

 

EDIT: sad sam skužio da si imao ili imaš G6, ali stvarno onda si picajzla do bola kad ti ne pašu slike sa G6. Sretno u traženju savršene kamere sa mobitelom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 17:54 (MasterOfDisaster).
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava

Di ja pljujem po kamerama mobitela koje nemam? Imao sam G4 i sad imam G6. I samo ta dva uređaja komentiram. Uspoređujem ih, vidim razliku. G4 ima jednu manu, a to je baterija, bootloop je drugi ali to se rješava garancijom.

G6 je u svemu odličan, aod bi mogao biti bolji kao i kamera. I kao što rekoh već, ostavio bi ga sigurno da je kamera barem jednaka G4, ali nažalost nije.

Imam nekoliko slika sa koncerta, nekoliko iz izlazaka, to je to kaj se tiče lošijih uvjeta i manje više skoro svaka slika je zrnata. Možda sam picajzla, i mogu ja prihvatit da slika ispadne mutna ili prezrnata kad slikam koncert di svi divljaju, ali imam nekoliko slika iz izlazaka di slikam dvije osobe koje su na par m od mene i to je toliko zrnato da me boli pogledat. Na G4 mi se to nikad nije desilo. Možda je defektan uređaj, ali ne vjerujem. 

 

Za video mislim da je dosta bolji G6 ali nisam previše snimao pa ne mogu dat realnu usporedbu.


Al evo to je to od mene kaj se tiče kamere, neću više komentirat u ovoj temi jer se očito neki ne mogu pomirit s tim da je na G6 kamera lošija nego na G4, bar pri automatskim postavkama, u manualne nebi ulazio jer nisam isprobao, a nije i da se previše kužim.

 

p.s. Kolegi bi preporučio da nabavi G4 pa neka usporedi kamere i nek da svoje mišljenje, bez toga ne priznam izjavu da ta dva uređaja mogu dati jednako kvalitetnu fotografiju. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 18:12 (kbenzema).
13 godina
offline
LG G6- Rasprava
Ove gornje slike su odlične. Takve fotke teško bi napravili i današnji top modeli
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
LG G6- Rasprava

neka je potrosna roba, ali ja svoju robu cuvam...

a posto je GG5, sere mi se iskreno, vjeran sam GG3 i presretan sam sta je napred trojka...vidis kako cetvorka se grebe na staklu kamere...a petice me strah jer sam citao da je ful tanka povrsina protekcije, kao cvrsca, ali ne vjerujem tankoj povrsini...radije glomazno kao GG3...

 

evo skidam 11g, pa da vidimo kako sta i gdje, ali nisu oni dvojica jedini koji pljuju po kameri - i ja nisam zadovoljan...prednja je blago receno koma u SVIM uvjetima, a wide je koma u losijim uvjetima, dok u savrsenim uvjetima je onako...4 od 5, razina detalja je dosta manja, ali slika je upotrebljiva...

kad smo kod SOT, meni baterija traje dan i pol, s time da SOT mi je manji od 4h...sad malo testiram koliko najvise SOT mogu izvuc, ali cini mi se da nista vise od toga...kako god, na G3 mi je bila 2,5h, tako da ovo je napredak, ali na oba moba mi manji SOT nego u prosjeku (imam jedno 5-6 accounta u syncu, wifi i H+ ukljucen stalno, AOD ugasen izmedu 23 i 6 i tako...)

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 19:09 (RuskeGTT).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LG G6- Rasprava
kbenzema kaže...

https://flic.kr/p/21DcwBY

https://flic.kr/p/D5upGv

https://flic.kr/p/22FhuA1

https://flic.kr/p/22HGSZP

https://flic.kr/p/HDocca

 

Evo, možda sam OT, ali ovo su fotke s G4. Nisu savršene jer nije nijedna na mob, nisu ni sve ostale koje imam u ovom rangu (neke jesu), al brate mili G6 neće nikad izbacit ovakve fotke na automatskim postavkama da ga hebeš, a s manualnim mi se neda na koncertima zezat. 

 

Ovo je za mobitel vrhunski i zahvaljujuci G4 sam i zavolio LG.

I danas kazem da nitko nema tako dobro rijesen UI kamere kao LG i prava je steta da su komponentama kamere otisli par koraka unazad.

Kada bi izbacili model koji ima IQ kao LG G4 u 2018 ja bih ga kupio jer sve drugo mi odgovara.

Imaju dobar dizajn, svidja mi se i LG varijanta Androida, UI kamere im je bez konkurencije i ja nisam nikakav hater LG-a kako mi neki pripisuju, ali nisam ni toliko naivan da ce mi prodati muda pod bubrege...opet ponavljam kome kamera nije apsolutni prioritet broj 1 neka uzme G6...super mob za super cijenu i lijep dizajn.

14 godina
offline
LG G6- Rasprava

čovjeće, koje fotke, ubit ću se.

da je op5t imao fotke na tragu ovakvih, sigurno ga nebi prodao. a ovako šipak. stavio bi slike na automatici sa njega sa Pozitivca ali me sram pored ovih slika od @kbenzema ...

Ima li koji mob današnji top model da radi ovakve slike? Osim pixela 2xl koji je van nekog normalnog cjenovnog ranga.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG G6- Rasprava

Evo par mojih slika unazad 6 mjeseci - LINK.

 

Sve na automatski i bez ikakovih korekcija. Ja sam zadovoljan, Vi sumnjam.

 

 

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G6- Rasprava

Pa te slike su oke. Al to nisu oni "najteži" uvjeti po kojima se može procijenit razlika u kameri, nema ljudi, nema kretnji, ne mijenja se rasvjeta svake sekunde. Takve slike bi vjerojatno dobio i sa A5 ili Q6. NHF al to su činjenice

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice