Nexus 5

poruka: 2.783
|
čitano: 436.954
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Čekao sam da vidim 6icu i ono stroj je od telefona ali dimenzije su stvarno otišle u tačku,plus cijena (srazmjerna onome što se dobije ali previše za Nexus seriju) a i sama dostupnost tako da uzimam 5icu koja je sada jako povoljna a i imat će 5.0 odmah bez čekanja...

U jednu ruku mi je drago što Motorola radi novi Nexus (uvijek sam cjenio njihove mobitele) a u drugu mislim da su N6 trebali zasnovati na LG G3, bar dimenzijama. Meni je to maximum maximuma što bi korsitio kao telefon.

 

Interesuje me na N5 kakva je baterija na stocku,koliko se screen on-a  može izvući na 24h? Kakva je kamera u odnosu na iphone5,Samsung S4 i tako taj razred mobitela?

Nexus 6 nije baš "Nexus" uređaj nego taj Silver koji su najavljivali.

 

Sad pod Nexus experience idu svi uređaji koji imaju čisti Android UI (M8 Nexus Experience, S5 itd)

 

 

569$ za takav stroj ipak nije baš tako puno kad pogledaš da je Note 4 koji po meni nudi manje (osim tih nepotrebnih senzora meni) 700$.

 

Pa i kažem gore cijena srazmjerno onome što nudi ali prevelika za Nexus. Navikli smo da je Nexus jeftiniji. Koliko sam ja vidio cijene i slušao na predstavljanju ovaj N6 je 649$ dok je Note 4 800$

 

EchoOne kaže...

Ma nema tu usporedbe, 2 različita uređaja za različitu klijentelu.

Nexus će uvijek biti brži, optimiziraniji, sa uvijek najnovijim nadogradnjama, Androidom i slično.

No čisto sumnjam da će taj veliki zaslon iskoristiti nešto specijalno, osim ukoliko u njega ne slože nešto različito od Nexusa 5, a to ćemo još vidjeti.

 

Note je Note, sa svojom S-Pen i hrpom svega što nekome može trebat ili ne. Ukoliko mu ne treba, ona mu je bolje gledati neki "dummy phablet" odnosno smartfon sa velikim zaslonom koji bi uostalom trebao biti i jeftiniji.

4. godinu za redom Note praktični nema konkurencije, znači ne postoji proizvod na tržištu koji nudi te stvari kao i on. Kažem, postoje smartfoni s velikim ekranima od kojih neki i bolje rade i brže i glađe, imaju možda bolje kamere ili slično, ali to je druga svrha.

 

Sorry nisi pročitao dobro, ja uopće ne poredim uređaje niti sam spomenuo Note 4 gdje niti bi ga uzeo uopšte. To je @Mitch spomenuo kao neku usporedbu.

Trenutno koristim iPhone i ono što gledam od Android uređaja je Nexus serija najprije, poslije toga LG i Sony za Samsung,htc nisam zagrijan niakako.

Već duže vremena planiram promjeniti telefon ali sve se to nešto razvuklo.

 

Na iPhonu 4 me baterija služi jako dobro ( standby 16h 26m,usage 3h 51m a ostalo još 40% baterije. Wifi konstantno upaljen,sinhronizacija 3 maila,whatapp,twitter,dropebox,evernote,viber, osvjetljenje nekih 65-70% kako primjetim po ovom slideru, nisam igrao igre) a to je vidim ovde problem kod Nexusa 5. Da baterija može bar izgurati kao ova na iphoneu ne bi bilo dileme.

Vidim da su sa Lolipopom najavile neke štednje baterije pa kontam da bi se mogla popraviti

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
Mitch kaže...
Quiem kaže...

Jel netko dobio Gravity na Play Movies?

Ja imam vec jako dugo...ali ja sam na US

 

Pitam jer ga ga pokušam dodat u library baca mi error 500.

13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Ljudi stavio sam Android L B16 Rom sa XDA i ElementalX 2.0, e sad jel do kernela il ROM-a ali je jako laggy, pogotovo kad  swipe-am u google now ili ulazim u drawer, jel jos netko ima iste probleme?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

UPDATE

 

evo imam slobodan cijeli dan, zasada sam isrobao B16 i B17 verziju,obe sa i bez ElementalX kernelom, i kako god okrenem mob je stvarno laggy i trzav, nisu to micro laggovi koji se ne osjete, nego bas trza kad idem na google now, onda lagg nekad u draweru i animacijama.. Nadam se da ce finalna i ofisl verzija biti bolje ispolirana inace ce biti jako veliko razocaranje

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

Ja sam na b11 i el2.0 i nikakvih trzanja...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Taman sam flashao 4.4.4 sluzbeni factory image preko cmd-a, radi bezprijekorno.. nestrpljivo cekam OTA update.. ima li naznaka kad bi trebao stici?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5

U pon krecu Nexusi u prodaju...mozda tad

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Nexus 5

pozz zanima me u koji servis dat mob u HR ? Mob je kupljen u USA i nema garanaciju predpostavljam. Puknulo je ono staklo od kamere i sad je slika mutna. Hvala

Acta, non verba.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nexus 5
schwarz3108 kaže...

pozz zanima me u koji servis dat mob u HR ? Mob je kupljen u USA i nema garanaciju predpostavljam. Puknulo je ono staklo od kamere i sad je slika mutna. Hvala

 

Najbolje sam zamijeni, to ti je 10ak minuta posla, a proci ces jeftinije i vjerojatno ces bolje obaviti posao. Imas na

detaljne upute za rastavljanje.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Jucer sam si napravio clean install zadnjeg preview factory image-a, te opalio recovery i stavio B17 Rom 5.0 + ElementalX i radi odlicno sada, osjetno brze i bolje nego Kitkat na ART-u, te puno ljepse izgleda i ima par zgodnih sitnica (do not disturb obozavam)

 

Ali zasto mi nema Chrome tabova u recent menu? Mozda treba nesto prckati u aplikacijama

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

Pozdrav!

 

Nedavno sam kupio bijeli Nexus 5 32GB na Mobicity.co.uk i koštao me 2296,00kn (iskoristio onaj kod za besplatnu dostavu).

Mobitel je prva liga, radi odlično i savršeno leži u ruci, makar ne bi me smetalo da baterija traje mrvicu dulje.

Na kameru se neću žaliti jer ju ne koristim previše.

 

Usluga Mobicityja je stvarno bila odlična - mobitel je poslan prošli ponedjeljak u 15:00 i dostavljen mi je bio idući dan u 14:40.

No, nije sve tako bajno. Naime, muči me stvar garancije.

S obzirom da je Mobicity   baziran u Engleskoj, koja je dio Europske Unije (bravo Sherlock) očekivao sam i EU garanciju.

No to nije situacija jer sam ja dobio model za hongkonško tržište i samim time i hongkonšku garanciju.

Zanima me jel to uobičajena praksa ili se nešto pobrkalo? Malo se osjećam prevareno jer to nisu nigdje istaknuli.

Znam da dobijem njihovu garanciju od 12 mjeseci ali ne znam koliko mi se isplati za neki kvar slati uređaj skroz u Manchester.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Evo prije spavanja sam vam ubacio malo SS-ova kako izgleda B17 Rom baziran na 5.0 Androidu, uživajte i Laku noć :)

 
5 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...

 

Ali zasto mi nema Chrome tabova u recent menu? Mozda treba nesto prckati u aplikacijama

Odeš u settings i uključiš merge tabs and apps opciju..

13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Čitam neke komentare developera na G+ i kažu da bi sutra kroz sredinu dana trebao bit upload-an factory image za Nexusa.. fingers crossed :)

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...

Jucer sam si napravio clean install zadnjeg preview factory image-a, te opalio recovery i stavio B17 Rom 5.0 + ElementalX i radi odlicno sada, osjetno brze i bolje nego Kitkat na ART-u, te puno ljepse izgleda i ima par zgodnih sitnica (do not disturb obozavam)

 

Ali zasto mi nema Chrome tabova u recent menu? Mozda treba nesto prckati u aplikacijama

Tako će Chrome raditi od sada. Svaki tab će biti zaseban u recent appsima.

15 godina
offline
Nexus 5

Izasao factory image! :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
1 3 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nexus 5
Za Nexus 9 samo zasad
Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Gledam i ja što Mitch laprda, srce mi poskočilo

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...

Gledam i ja što Mitch laprda, srce mi poskočilo

Imaš i za Nexus 5 native 5.0 samo što je bez gapps, bloatware itd. Source code je published i možeš ga compileat ako oćeš(i znaš), ali najbolje čekat factory image koji će doći sa svime veoma uskoro...

13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Ma neda mi se sad još to raditi, čekam 5.0 i gotovo, dok ja sve to, rađe ću sačekati još koji dan

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nexus 5
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 1 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

:) nisam ljubitelj bench-eva, al eto cisto tako

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5

Hmm, mislim da je već bilo priče o tome ali za OTA update

14 godina
offline
Nexus 5

http://www.androidauthority.com/nexus-5-lollipop-images-564402/

drain na previewu? hm

 

edit: sad kazu battery drain problem vec rijesen, ali ostaje 12.11.

 

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.11.2014 7:57 (mrzech).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Nexus 5

dali postoji neka aplikacija ili nest sl za weather widget poput onog na galaxyu ili lg g2-3 da se stavi na nexus? meni su ti njigovi widgeti weather super,al sam weather widget i samo to :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Nexus 5
RondoVK kaže...

dali postoji neka aplikacija ili nest sl za weather widget poput onog na galaxyu ili lg g2-3 da se stavi na nexus? meni su ti njigovi widgeti weather super,al sam weather widget i samo to :D

Probaj 1Weather, meni je ekstra

13 godina
odjavljen
offline
Nexus 5

Evo ljudi ako nekoga zanima, neka mi se javi u inbox, prodao bih Nexusa 5 16Gb, 3 maskice i sva oprema + račun, za sve dogovore u PP mi se javite

 

Mob je ekstra al mi je iskreno pun k njegove baterije, ako hoćeš progurati jedan dan moraš hebeni akumulator sa sobom nosit

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nexus 5
MARKOZD15 kaže...

 

Mob je ekstra al mi je iskreno pun k njegove baterije, ako hoćeš progurati jedan dan moraš hebeni akumulator sa sobom nosit

Znam kak je to, mob je odličan, al nakon nekog vremena postane zamorno punit ga, praktički dva put dnevno, ak ga ganjaš ko manijak, tak je bar kod mene znalo bit povremeno; inače je izdržala uredno od jutra do navečer, ak sam pazio..

Ne moram ni reć da sam s prelaskom N5 na Z3 osjetio preporod...

 

N5 je odličan, al baterija je onak, više loša neg dobra, al i dalje je bolja neg predhodni modeli serije nexus..

 

Šesticu su isto usrali i  s veličinom ekrana i s baterijom, koja bi ipak trebala bit veća malo u skladu s veličinom ekrana, al očito Nexus nikak naučit neke stvari..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice