Xiaomi Mi 6

poruka: 429
|
čitano: 118.883
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Meni mobitel stigao danas ujutro. Narucen sa Mi Global Sotre-a sa AliExpressa. Dosao u roku 8radnih dana DHL-om bez carine i dodatnih troskova. Koliko sam se igrao s njim danas izgleda i bolje od ocekivanog. Preporuka definitivno.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Ljudi, imate li vi problema s push notifikacijama gmail aplikacije? Meni često kasne, nekad dođu odmah, nekad kasne 10 minuta, a nekad i po par sati.

Već sam probao sve što piše na internetu - lockanje u ram, autopokretanje, sprječavanje štednje baterije, stavljanje prioriteta, pa čak i gašenje memorijske i miui optimizacije.

Samo me zanima da li je i vama tako, koristite li mozda xiaomijevu aplikaciju za poštu ili neku treću?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Meni su uvijek kasnile notifikacije za gmail.
Koristim xiaomi email aplikaciju i notifikacije dolaze normalno.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kresaux kaže...
Ljudi, imate li vi problema s push notifikacijama gmail aplikacije? Meni često kasne, nekad dođu odmah, nekad kasne 10 minuta, a nekad i po par sati.

Već sam probao sve što piše na internetu - lockanje u ram, autopokretanje, sprječavanje štednje baterije, stavljanje prioriteta, pa čak i gašenje memorijske i miui optimizacije.

Samo me zanima da li je i vama tako, koristite li mozda xiaomijevu aplikaciju za poštu ili neku treću?

 Ja sam prije na eu romu imao problema s gmail push notifikacijama ali sa to riješio na način koji si gore opisao. Sad sam na global stable i zadnjih dana mi isto gmail notifikacije kasne ili izostanu kompletno. Ali bilo je nekoliko ažuriranja gmail-a u zadnje vrijeme pa je možda vezano uz to.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Sve mi se čini da je problem u aplikaciji, a ne u miui-ju. Thx
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kresaux kaže...
Sve mi se čini da je problem u aplikaciji, a ne u miui-ju. Thx

 I ja mislim da je do aplikacije. Meni na huaweiu isto kasni dosta...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

@Kresaux Meni jučer došao mobitel, sve mi uredno dolazi. Jedino imam problem sa facebook messenger-om ali to mi je ionako nebitno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 12:14 (Kir993).
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Jel netko mozda stavio MIUI 9 Global Beta ROM 7.8.31 na svoj Mi6? Ja imam u planu večeras preko Fastboot-a ili preko updatera. Imate preporuku koji odabrati? Navodno preko Updatera bi trebali svi podatci ostati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 21:07 (Kir993).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kir993 kaže...

Jel netko mozda stavio MIUI 9 Global Beta ROM 7.8.31 na svoj Mi6? Ja imam u planu večeras preko Fastboot-a ili preko updatera. Imate preporuku koji odabrati? Navodno preko Updatera bi trebali svi podatci ostati.

 ako si vec na global beta onda samo kroz updater i sve ti ostaje

Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
floki26 kaže...
Kir993 kaže...

Jel netko mozda stavio MIUI 9 Global Beta ROM 7.8.31 na svoj Mi6? Ja imam u planu večeras preko Fastboot-a ili preko updatera. Imate preporuku koji odabrati? Navodno preko Updatera bi trebali svi podatci ostati.

 ako si vec na global beta onda samo kroz updater i sve ti ostaje

 DA procitao sam da posto sam na Global stable ne preporucuju preko updater-a, nego preko fastboota. Jel se isplati na MIUI9?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Ako si na GLOBAL STABLE neces niti moci preko updatera.Ukoliko ti je otkljucan bootloader,napravi back up na racunalo,prebaci i slike obavezno (ne ostaju u backup-u) i odradi sa fastboot metodom.

Ako ti je zakljucan bootloader,onda je najlakse sa XiaoMiTool-om.Opet obavezno back up

Xiaomi Mi5,Mi4,Mi Pad2,MiTV 49,WiFi Router,Power strip,Piston 3 Youth edition,Hybrid earphone,Bluetooth earphone,Mi Band,Xiaomi Little bee
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Kir993 kaže...
floki26 kaže...
Kir993 kaže...

Jel netko mozda stavio MIUI 9 Global Beta ROM 7.8.31 na svoj Mi6? Ja imam u planu večeras preko Fastboot-a ili preko updatera. Imate preporuku koji odabrati? Navodno preko Updatera bi trebali svi podatci ostati.

 ako si vec na global beta onda samo kroz updater i sve ti ostaje

 DA procitao sam da posto sam na Global stable ne preporucuju preko updater-a, nego preko fastboota. Jel se isplati na MIUI9?

 Imam zaključan BL, nerootan Mi5, bio sam na službenom Global Stableu 8.2.2.0 i uredno sam preko ''update.zip'' šeme u Upadater aplikaciji stavio recovery verziju MIUI9 Dev Global 7.8.24 i sve uredno šljaka, jučer ažurirao na 7.8.31 sve uredno i radi bez ikakvih problema, malo je reć da me oduševila brzina i stabilnost rada.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
bubimir13 kaže...
Kir993 kaže...
floki26 kaže...
Kir993 kaže...

Jel netko mozda stavio MIUI 9 Global Beta ROM 7.8.31 na svoj Mi6? Ja imam u planu večeras preko Fastboot-a ili preko updatera. Imate preporuku koji odabrati? Navodno preko Updatera bi trebali svi podatci ostati.

 ako si vec na global beta onda samo kroz updater i sve ti ostaje

 DA procitao sam da posto sam na Global stable ne preporucuju preko updater-a, nego preko fastboota. Jel se isplati na MIUI9?

 Imam zaključan BL, nerootan Mi5, bio sam na službenom Global Stableu 8.2.2.0 i uredno sam preko ''update.zip'' šeme u Upadater aplikaciji stavio recovery verziju MIUI9 Dev Global 7.8.24 i sve uredno šljaka, jučer ažurirao na 7.8.31 sve uredno i radi bez ikakvih problema, malo je reć da me oduševila brzina i stabilnost rada.

 Tako i ja, sa 8.1.2 na 8.2.2 i na miui 9. Meni nije samo jasno zašto pobogu ne mogu na lockscreenu i u pull down meniju vidjeti sadržaj notifikacija... 2017. je, bar su to mogli napokon dodati

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
maks0806 kaže...
bubimir13 kaže...
Kir993 kaže...
floki26 kaže...
Kir993 kaže...

Jel netko mozda stavio MIUI 9 Global Beta ROM 7.8.31 na svoj Mi6? Ja imam u planu večeras preko Fastboot-a ili preko updatera. Imate preporuku koji odabrati? Navodno preko Updatera bi trebali svi podatci ostati.

 ako si vec na global beta onda samo kroz updater i sve ti ostaje

 DA procitao sam da posto sam na Global stable ne preporucuju preko updater-a, nego preko fastboota. Jel se isplati na MIUI9?

 Imam zaključan BL, nerootan Mi5, bio sam na službenom Global Stableu 8.2.2.0 i uredno sam preko ''update.zip'' šeme u Upadater aplikaciji stavio recovery verziju MIUI9 Dev Global 7.8.24 i sve uredno šljaka, jučer ažurirao na 7.8.31 sve uredno i radi bez ikakvih problema, malo je reć da me oduševila brzina i stabilnost rada.

 Tako i ja, sa 8.1.2 na 8.2.2 i na miui 9. Meni nije samo jasno zašto pobogu ne mogu na lockscreenu i u pull down meniju vidjeti sadržaj notifikacija... 2017. je, bar su to mogli napokon dodati

 

Evo taman mi došla poruka i na lockscreenu i pull downu uredno vidim sadržaj. Ak mi dođe više sukcesivno onda mi piše 2-3-4-5 ili već koliko ih je došlo unutar iste aplikacije, npr. WA. Možda imaš podešeno u privatnosti da ne pokazuje?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Da, ma to stoji, ali čim bude 2 ili više obavijesti, moram ući u aplikaciju. Na ostalim launcherima i stocku samo povučeš prema dolje grupu obavijesti i umjesto da piše broj poruka, on pokaže sadržaj. To jedino MIUI nema, a koliko znam to je došlo još na lollipopu

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Probaj sa dva prsta u pull downu. Oduševio se kad sam skužio da ima ta mogućnost za direct reply i dolje pišu koje su poruke došle

12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Pozdrav MI6 -ice

 

Ja ga uskoro planiram kupit..trenutno sam na MI5 global Beta

 

E sad gdje je najpouzdanija kupnja bez carine i PDV-a ? ( Mi5 sam kupio sa grossoshopa i sve je prošlo u najboljem redu)

 

Htio bih Global Beta pod obavezno ( kod MI5 sam kupio kineski stock sa napomenom da stave multilanguage rom i dobio sam Global Beta) Da li još tako funkcionira ili Global beta dolazi pod onaj European shiping ili international version ?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Par ljudi sa foruma i ja kupili smo u ovom sotre-u: AliExpress Mi global sotre

Ako uzmeš DHL shipping nema carine niti dodatnih plačanja, dostava do vrata. Meni došao za 7 ili 8 radnih dana s time da je jedan dan bio praznik u UK-u pa nisu radili.

Kod kupnje napišeš u napomenu da ti flashaju Global Beta ili koji već rom hoćeš (ja sam uzeo Global stable), a dok to naprave usput testiraju mobitel da nema tvorničkih grešaka. 

Uglavnom mobitelom sam prezadovoljan.

 

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

O hvala na brzom i dobrom odgovoru..

 

A da li je tko naručivao sa grossoshopa u zadnje vrijeme tj. da li su još pouzdani ( tamo ima i za 390€)

 

12 godina
offline
Xiaomi Mi 6

Ok, malo sam guglao o tim romovima i dostavama...to mi je sve jasno.

 

Da pitam što se samog mobitela tiće, shvačam da se o performansama nema šta diskutirat...jedino me kamera zanima kakva je u odnosu na Mi5, da li donosi prilično poboljšanje ili tek neznatno ?

 

Molio bih iskustva ako tko ima volje malo detaljnije opisat ( low light, zatvoreni prostor, selfie)

hvaaaala 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Evo ti tu recenzija, scrolaj malo dole dok ne dođeš do kamere: http://mob.hr/xiaomi-mi-6-recenzija/

Moje iskustvo s kamerm je odlično, no ja sam prilično nezahtjevan u tom pogledu. Ima optički zoom tako da možeš zumirati 2x bez pogoršanja kvalitete. Portretni način sam probao par puta i nisam nešto oduševljen, pozadina mi se uopće ne čini zamućenija nego bez toga. Autofocus radi odlično, puno bolje nego na 5s. Možda je to do optičke stabilizacije koju taj model nije imao, ali mi5 je.
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi 6

Xiaomi MI6 Aliexpress Mi global store

 

Mislio sam naručiti sa Mi global store (aliexpress) vidim da je cijena za global verziju s linka 409,99 + 26,32 $ .. što mislim da je i više nego dobra cijena.

 

Ne znam zašto je ovaj global jeftiniji od obične black verzije ?

 

Trenutno sam na Redmi Note 4 global verzija (4gb/64gb). Super mobitel al skužio sam da mi ne treba više 5.5" ekran zbog posla.

 

Razmišljao sam između Mi6 i Huawei P10, ali ne znam zašto me vuče ipak Xiaomi ..

 

Ako netko ima kupon za aliexpress, neka slobodno javi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.9.2017 10:55 (robert993).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6

Kako si zaključio da se radi o global verziji? Nigdje ne stoji da ovaj podržava B20 band. Radi se samo o uređaju s global romom, ista stvar kao i kod drugih shopova.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi 6
assassin.st kaže...

Kako si zaključio da se radi o global verziji? Nigdje ne stoji da ovaj podržava B20 band. Radi se samo o uređaju s global romom, ista stvar kao i kod drugih shopova.

 Nebitno što se tiče 4g mreža ionako ih ne koristim. 

 

Vidim samo da piše global i da je jeftiniji od black variant za 10 dolara, pa zato pitam koja je razlika.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Ekipa ima netko problema sa bojom led notifikacije?
Stavim na whatsapp plavu a stalno dolazi bijela.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Dario7 kaže...
Ekipa ima netko problema sa bojom led notifikacije?
Stavim na whatsapp plavu a stalno dolazi bijela.

 Ledica nije u  boji, samo je bijela.

Kanter PROO
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.9.2017 14:50 (RePlaY).
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Ekipa koliko otprilike dobijete SOT-a?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
RePlaY kaže...
Dario7 kaže...
Ekipa ima netko problema sa bojom led notifikacije?
Stavim na whatsapp plavu a stalno dolazi bijela.

 Ledica nije u  boji, samo je bijela.

 prejadno, pa svi jeftiniji redmiji imaju color led

I knew a man who once said : Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Backdraft kaže...
RePlaY kaže...
Dario7 kaže...
Ekipa ima netko problema sa bojom led notifikacije?
Stavim na whatsapp plavu a stalno dolazi bijela.

 Ledica nije u  boji, samo je bijela.

 prejadno, pa svi jeftiniji redmiji imaju color led

Imaš odličan mob za 400 eura i sad tebe jebe boja ledice. Kupi S8 pa ćeš imat AOD.

 

Kao da je bitno koje je boje., ako svijetli znaš da si nešto dobio. Ja nikad boju na tim ledicama nisam mjenjao.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi 6
Ti imaj svoj samsung i imaj na njemu sto hoces.

Na jeftinijem modelu redmi note 3 sam imao vise boja.
Zasto ne bi imao za whatsapp zelenu, email plavu, poruku bijelu itd..

Sta ne sluzi mobitel da si podesis kako zelis..
I da sam htio samsung onda bi ga uzeo, R36 ne moras svakom loncu biti poklopac.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice