Xiaomi Mi4

poruka: 250
|
čitano: 64.213
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

pozz!imam mi4 nekih 7,8 mjeseci i stvarno sam zadovoljan mobom. međutim kroz zadnjih mjesec dana u 5,6 prigoda baterija bi mi pala tijekom noci sa nekih 30-40 % na 0 i mob bi ujutro bio ugasen. dakle nista ne bi radio, samo bi odlozio mob sa strane. inace baterija, ako izuzmem navedeni problem, dosta dobro funkcionira. ima li tko slican problem i ima li tko ideju kako problem riješiti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Kulin Ban kaže...

da li screenshot koji je u prilogu govori da nema tih famoznih particija i da jednostavno mogu ubacit MIU 8 ofical global  stable ROM

umjesto ove verzije koja je došla

 

 

 Mislim da ne. Nakon spajanja particija ti treba pisati system 1.2GB. Baš sam jučer na svom to napravio.

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4
display name ivo kaže...
Kulin Ban kaže...

da li screenshot koji je u prilogu govori da nema tih famoznih particija i da jednostavno mogu ubacit MIU 8 ofical global  stable ROM

umjesto ove verzije koja je došla

 

 

 Mislim da ne. Nakon spajanja particija ti treba pisati system 1.2GB. Baš sam jučer na svom to napravio.

 može li malo detaljniji postupak šta si tačno radio

 

Xiaomi Mi4;Redmi Note 2; Redmi 2 Pro
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Imam Mi4 LTE (2GB RAM) već više od godinu dana. Mobitel mi je došao sa nekim čudnim ROM-om s ponuđenim hrvatskim jezikom ali samo djelomičan prijevod, i hrpom bloatware-a pa sam stavio xiaomi.eu ROM - developer. I to je radilo ok, ima hrvatski jezik, sve radi... super.

 

I sad, došao je u međuvremenu marshmallow pa me vuklo da flasham ali su procedure s tim spajanjem particija i flashanjem twrp-a pa preko njega novi ROM. Uglavnom, sve sam ja to odradio i tak to. Uglavnom, koliko je dobro toliko i nije. Imam "novi" rom baziran na marshmallowu, noviji MIUI, mobitel djeluje brže, fluidnije i ljepše ali... Ulazak u aplikacije je osjetno duži (npr. Gmil učitava po 5-10 sekundi, play store isto, i da ne nabrajam sad. Skoro pa sve aplikacije koje koristim.) Gmail mi ne prima mailove ako ne držim aplikaciju upaljenu i poisključujem sve opcije u vezi uštede baterije koje se odnose na tu aplikaciju. Mobitel se s vremena na vrijeme sam restarta (jednom dnevno bar). I što dalje sa novijim verzijama idem to više problema. Ne radi GPS na nekoliko zadnjih verzija, vidim da i LTE nešta zeza.

 

Probao sam i global stabilnu verziju: nema hrvatski, zaključala mi je bootloader nakon OTA upgrade-a, isto problem taj s mailom, ROM djeluje sporije nego xiaomi.eu tako da sam se vratio na xiaomi.eu unatoč tim bugovima. U isčekivanju dorađenijeg i stabilnijeg ROM-a (a novi izađe svaki petak.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4

Global rom je najbolji i nema nikakvih problema, jedino što nema hr jezik.

Bitno je uvijek napraviti factory reset kod bitnijih promjena softvera pa je pitanje da li si to napravio?

Znači, stavi zadnji službeni global rom i resetiraj na tvorničke postavke.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
A dobro, stabilniji je global stable u svakom slučaju, ali nije bez grešaka. Išao sam fastboot metodom sa clean_all tako da nije do factory reseta.

Ja sam navikao na hrvatsko sučelje tako da mi je xiaomi.eu prvi izbor. Ali malo ga petljaju s tim zadnjim verzijama, baš je developer, testiraš i prijavljuješ bugove... a ima ih.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

Stavite developer rom. Ima hrvatski jezik. Radi ko sat, nikakvih problema nema.

 

Link.

BF Nick: Xtreme_Switch
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Switch kaže...

Stavite developer rom. Ima hrvatski jezik. Radi ko sat, nikakvih problema nema.

 

Link.

 Da li developer ima hrvatski jezik? Bugovi?

 

Ja sam na Xiaomi.eu developer ROM-u, on je baziran na kineskom developer ROM-u koji je navodno najbolji. Samo su dodane google aplikacije i preveden je na više jezika.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 17:53 (display name ivo).
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Ja recimo imam slijedeće probleme:

 

- random reboot odprilike jednom dnevno

- gmail ne prima push notifikacije dok ne podesiš postavke baterije da ne diraju gmail (a čak ni onda nekad ne dobijem mail dok ne refresham ručno)

- err-login u aplikaciji za mail kod dodavanja nekog maila tipa od t-coma

- kad pokrenem aplikaciju tipa google play vrti mi onaj kružić nekih 5 sekundi, onda pokaže tekst bez ikonica i onda još 5 sekundi dok učita ikonice (i tak na većini aplikacija)

- chrome preglednik se s vremena na vrijeme sruši.

 

Baterija je duže trajala na stable global.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
display name ivo kaže...
Switch kaže...

Stavite developer rom. Ima hrvatski jezik. Radi ko sat, nikakvih problema nema.

 

Link.

 Da li developer ima hrvatski jezik? Bugovi?

 

Ja sam na Xiaomi.eu developer ROM-u, on je baziran na kineskom developer ROM-u koji je navodno najbolji. Samo su dodane google aplikacije i preveden je na više jezika.

 Otkako sam prešao na taj developer preporodio sam se. Najgori su mi bili eu romovi. Stalno random restart, gubitak signala, proximity sensor svako malo ne radi itd... Otkako sam stavio developer mob radi savršeno! Nikakvih problema više nema.

BF Nick: Xtreme_Switch
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

Vidiš developer nisam probao. A de mi reci za ove bugove što sam napisao, imaš takvih problema? Kako je preveden na hrvatski, dobro ili onako polovično? (pola izbornika na engleskom?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 18:02 (display name ivo).
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

@Switch Ja sam došao s kitkata tek nedavno pa mi se čini sporije to otvaranje aplikacija. Pogotovo stranice koliko se učitavaju na pregledniku. Koristim Chrome i kad otvorim neku stranicu stoji mi jedno 5-10 sekundi ko da se ništa ne događa i onda mi učita sve. Na kitkatu mi je malo pomalo dolazio sadržaj kod otvaranja stranice pa mi je to djelovalo brže jer se nešta događa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

Sve je na hrv.

 

Nema problema sa notifikacijama, sve dolazi i poruke i mailovi. Chrome mi je smeće i ne koristim ga. Dolphin browser FTW. Stranice se otvaraju instantno. 

I šogor mi je nedavno prešao na taj developer i isto je super zadovoljan.

 

Probaj, ništa te ne košta. Doslovno je par minuta posla.

 

BF Nick: Xtreme_Switch
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Ma znam ali ostaviti ću to za vikend. Al gle, to bi u biti trebalo biti isto, koja je razlika onda između ta 2 developer roma? Verzije iste pišu. Imaš OTA update? Redovno radiš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

I Switch, jedna stvar me još zanima kod tog developer ROM-a. Kakvo je stanje sa mpdecision? Jel to implementirano i da li radi? Na EU je ali mi se čini da ne radi tako da meni ugasi 2 jezgre ali ih nikad ne upali više, bar mi se tako čini.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
display name ivo kaže...

Ma znam ali ostaviti ću to za vikend. Al gle, to bi u biti trebalo biti isto, koja je razlika onda između ta 2 developer roma? Verzije iste pišu. Imaš OTA update? Redovno radiš?

 Nemam pojma koja je razlika.

Imao sam gore global stable no živciralo me što nema hrv jezik. Ostalo je sve savršeno radilo. Onda sam nabasao na to da developer ima hrv i stavio njega. I na njemu sve savršeno radi.

Ima OTA update al ne radim ga. Ne da mi se.

BF Nick: Xtreme_Switch
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Switch kaže...
display name ivo kaže...

Ma znam ali ostaviti ću to za vikend. Al gle, to bi u biti trebalo biti isto, koja je razlika onda između ta 2 developer roma? Verzije iste pišu. Imaš OTA update? Redovno radiš?

 Nemam pojma koja je razlika.

Imao sam gore global stable no živciralo me što nema hrv jezik. Ostalo je sve savršeno radilo. Onda sam nabasao na to da developer ima hrv i stavio njega. I na njemu sve savršeno radi.

Ima OTA update al ne radim ga. Ne da mi se.

 Koju verziju sad imaš? Ja sam na 16.12.15. Ove poslije su počele imati problema sa GPS-om i LTE signalom koliko vidim po forumu. Ja sam isto downgrade napravio zbog GPS-a, nije mi radio.

15 godina
offline
Xiaomi Mi4

jel zna netko zašto nema novijih verzija stable romova na xiaomi.eu? zadnja kod njih je 8.0.2.0 a sa službene stranice ima 8.1.6.0 mislim

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Našao sam negdje na forumu tu preporuku da se ubaci Google DNS u ZTE 931VII router od T-coma, da wifi bolje radi na mobitelu. Probao sam to i stvarno mi brže browser na mobitelu otvara preko wifi mreže. Ali kao nuspojavu imam to da mi se ženin Android One mobitel uopće ne može spojiti na wifi kad je dns tako podešen. Nije mi jasno šta mu to smeta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Pozdrav, imam problema sa Mi4c i facebook aplikacijom. Mobitel je kupljen u Hrvatskoj i ima global stable room 8. (ne znam točnu verziju, napisat ću kasnije) i android 5. MIUI je na engleskom. Problem nastaje u facebook aplikaciji sa našim znakovima (šđžćč). U naslovima vijesti koje neko shera ti znakovi se uopće ne pojavljuju (umjesto njih su jednostavno prazna mjesta). Kad se vijest otvori, svi znakovi su uredno prikazani. Zanimljivo je ukoliko vijest ima neki podnaslov tu su slova uredno prikazana. Na drugim mjestima i aplikacijama nisam primjetio ovakve greške. Prebacivao sam facebook na hrv i eng, ali i dalje ista greška... Izbrisao sam aplikaciju i ponovno instalirao ali greška se i dalje javlja. Na drugim Xiaomi mobitelima nisam primjetio ovu grešku.

Ima li netko ideju u čemu bi bio problem?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Ne mogu naći u čemu je problem ali kad probam flashati Global ROM preko Mi Flash tool-a bude mi ono 1s - flash successful. Ne sjećam se kako sam to prošli puta riješio a ne mogu naći nigdje info, jel zna netko u čemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Ako nekog vlasnika Mi4 zanima (mene obično zanima), zadnji update Xiaomi.eu Beta 7.5.4 ROM radi ok, ne vidim nekih problema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi4

Imam problem s Mi4. Ugasio se odjednom i neće se više upaliti.

Probavao sam razne punjače (različite amperaže) ali 0 bodova. Nikakvih znakova života ne daje. Spajo ga na komp isto ništa.

 

Morat ću ga izgleda dati u neki servis...

 

Ima možda netko last minute ideju?

BF Nick: Xtreme_Switch
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Switch kaže...

Imam problem s Mi4. Ugasio se odjednom i neće se više upaliti.

Probavao sam razne punjače (različite amperaže) ali 0 bodova. Nikakvih znakova života ne daje. Spajo ga na komp isto ništa.

 

Morat ću ga izgleda dati u neki servis...

 

Ima možda netko last minute ideju?

Probaj dignut BootLoader, pa vidi da li ce pomoci brisanje cashea ili neka slicna opcija.

 

Meni je na Mi3 riknula baterija (ali to nisam znao u tom trenutku, mislio sam da je softverska greska) i nije mi se htio Bootati, samo je "stajao" na Mi3 logu.

Na punjacu sam ga uspio "dopuniti", ali cim sam ga iskljucio s punjaca, pao bi na 0%. Slucajno mi se u jednom trenu uspio upaliti na punjacu, pa sam napravio backup prije nego je riknulo do kraja.

Narucio bateriju, zamijenio, malo potrgao oklop, i normalno se bootao.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.8.2017 9:14 (Chaky).
14 godina
offline
Xiaomi Mi4

Uspio sam. Držao sam Volume down+Power doslovno skoro 2 min i taman kad sam mislio pustiti upali se Fastboot mode. Pustio sam ga da se sam ugasi iz njega i upalio ga i sad radi....

BF Nick: Xtreme_Switch
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Switch kaže...

Uspio sam. Držao sam Volume down+Power doslovno skoro 2 min i taman kad sam mislio pustiti upali se Fastboot mode. Pustio sam ga da se sam ugasi iz njega i upalio ga i sad radi....

Napravi backup dok je ziv za svaki slucaj. 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Dobio jedan Mi4W skršena ekrana kojem digitizer nije radio , isti je na  nekom starom original kitkat romu - naručio novi ekran koji je došao ali imam problem jer ima pozadinsko svjetlo a nema slike.

 

Sad najvjerovatnije ekran nije ispravan ali pala mi je na pamet i mogućnost drivera zbog različitog tipa ekrana - znam da se nešto slično dešavalo na RN3 i da je trebalo poflešat mob i dobili su sliku.

 

Eh sad zna li ko imam li neko opciju flešanja bez upotrebe ekrana a da ga ne zbrikam - ne noviji MM nebih smio zbog meržanja particija mislim.

 

Može li se preko MI fleša ili slićno - ima li ko ideju? Ili ima li ko polomljeni ekran a da radi?

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 9:10 (Zupy).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Prije par mjeseci sam i ja mjenjao ekran na mi4 i isto se i meni dogodilo.. Upalio sam mob i sigurno desetak puta flet kabal ukopcavao i iskopcavao na maticnu ploču. Nakon par puta dobio pola slike i na kraju proradio ekran.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Hmm, jesi ga upaljenog uštekavai ili?

Ja sam probao sigurno 10-15 x već.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Da upaljenog sam uštekavao i proradio. Prvo se pojavilo par crta pa onda pola slike i na kraju proradio.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice