Xiaomi Mi4

poruka: 250
|
čitano: 64.226
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Možda su ovi naši počeli naplaćivati carinu za robu iz engleske posto su izašli iz eu. top one tamo carini svoju robu ili nije odabran dhl
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
fidelio29 kaže...
Hazar kaže...

 

 Zaustavili ga na carini u Zagrebu :D. Zna li netko što i kako bi im to trebao poslati jer traže "odgovarajući dokaz o vrijednosti robe, npr. račun, potvrdu o plaćanju, internetsku narudžbu i ispis on-line kupnje s mogučnošću točne identifikacije kupljene robe".

 

Trebam li ja onda prinstscreenat te dijelove gdje piše kako sam i koliko platio i da se vidi da se radi o tome nije mi baš u potpunosti jasno. Hvala unaprijed

 

 

Prvi put čujem da su nekom zaustavili na carini a da je naručio DHL-om s TopOne-a!!! Jesi sigurno naručio DHL shippingom i platio dodatnih 26,32$? Ako jesi nebi trebalo dolaziti na carinu! Ako si naručio DHL-om a došlo ti na carinu kontaktiraj prodavača hoće li ti refundirati plaćanje PDV-a, ako neće i ne plaća ti se PDV onda jednostavno nemoj preuzeti narudžbu i traži od Alija da ti vrate novce jer nije ispoštovan dogovor.

 

Ako svejedno želiš platiti PDV, onda ćeš samo emailom poslati printscrean računa od banke ili s AliExpressa i PCP broj koji si dobio u obavijesti. Mobitel će ti doći na adresu te ćeš poštaru platiti uračunati PDV.

 

 

A postoji li baš na aliexpressu document koji kao mogu skinuti u pdf obliku, taj kao račun, ne mogu ga naći napravio sam account samo za ovaj mobitel ili da printscreenam ono kao order details gdje pišu moji podaci, tracking number, cijena i to, bi li to bilo u redu?

15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Hazar kaže...
fidelio29 kaže...
Hazar kaže...

 

 

A postoji li baš na aliexpressu document koji kao mogu skinuti u pdf obliku, taj kao račun, ne mogu ga naći napravio sam account samo za ovaj mobitel ili da printscreenam ono kao order details gdje pišu moji podaci, tracking number, cijena i to, bi li to bilo u redu?

 

 

 

Ne pstoji na Aliju dokument u pdf obliku, da napravi printscrean toga što si rekao i bit će OK. Samo nisi mi rekao jesi li naručio DHL-om ili ne? Evo ja upravo malo prije primio Redmi note 3 Pro također iz TopOne trgovine i sve prošlo OK, bez zaustavljanja na carini tj. PDV-a.

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
fidelio29 kaže...
Hazar kaže...
fidelio29 kaže...
Hazar kaže...

 

 

A postoji li baš na aliexpressu document koji kao mogu skinuti u pdf obliku, taj kao račun, ne mogu ga naći napravio sam account samo za ovaj mobitel ili da printscreenam ono kao order details gdje pišu moji podaci, tracking number, cijena i to, bi li to bilo u redu?

 

 

 

Ne pstoji na Aliju dokument u pdf obliku, da napravi printscrean toga što si rekao i bit će OK. Samo nisi mi rekao jesi li naručio DHL-om ili ne? Evo ja upravo malo prije primio Redmi note 3 Pro također iz TopOne trgovine i sve prošlo OK, bez zaustavljanja na carini tj. PDV-a.

 

 Nisam, tu sam pogriješio, vidio sam da se mora dodatno platiti pa nisam bio siguran je li to to što si mi preporučio pa zbog toga i imam ovakve komplikacije. Da sam znao odmah bih uzeo jer će me ovako ispasti malo više. No, kako god, ispast će povoljno, i dosta je brzo došlo u hrvatsku, hvala.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Imam problem na MI4. N

akon pritiska na displey, odaziv je nakon 2-3 s. Na njemu je android 6.0, isprobao nekoliko verzija MIUI (stable i developer), vjerojatno nije povezano s softwarom. Sve se desilo nako zamjene displeya koji je razbijen, mobitel radio uredno nekolko dana, a onda se pojavio problem.

Ima li neko ideju što bi moglo biti?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Vjerojatno je losa kvaliteta ekrana
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4
Matoje kaže...

ima li netko problema da mu gps ne radi? nikak mi neće lockat i tražim rješenja po netu ali nisam ništa našao

 klasična boljka Xiaomi mobitela

stvar rješava instaliranje apk

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2

7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4

naručio ovaj mob, na gearbestu, akcija za model 64 GB za 140 eura

u prvom redu se odlučio radi kamere, koja po specifikacijama bi trebala da bude vrhunska, otvor blnde f/1.8 u rangu npr. samsunga s7 koji je poznat po dobroj kameri, fotkama

e sad u stvarnosti iz iskustva to je nešto drugo

stoga molim da mi neko iz prve ruke kaže kako je zadovoljan slikama/videom naročito u uslovima smanjene vidljivosti gdje upravo i dolazi do izražaja kvalitet kamere/mobitela

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Ne znam za ovaj, ali Mi4c ima odličnu kameru.
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Ne znam za ovaj, ali Mi4c ima odličnu kameru.
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4

iako u principu noviji mobitel ima uglavnom bolju kameru

mislim da je kod mi4 obrnut slučaj, pa kasnije inačice i/c/s imaju lošije

taj tvoj ne može snimat UHD video, jel tako ?

dok mi4 može !!!

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4

uskoro treba da dobijem ovaj mob, verzija 64 GB, naručen na gearbestu za "siću"

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_368084.html?wid=4

 

ne znam kakav će ROM doći, vjerujem neko developer sranje, poučen iskustovm sa prethodna dva Xiaomi telefona

pa ću stoga vjerovatno morat ubacivat novi ROM, a htio bih offical global stable

koji je od ovih verzija najbolji sa najmanje problema

http://en.miui.com/download-240.html

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Kod mene je eu ROM. Samo moras prvo instalirati 5.12.17 da spojis particije
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4
mislim da sam jasno naglasio da me isključivo intetesuje offical global rom a na linku najstarija verzija je 7.5.1 tako da pojma nemam o kakvim ti ROMovima pričaš
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Kulin Ban kaže...

uskoro treba da dobijem ovaj mob, verzija 64 GB, naručen na gearbestu za "siću"

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_368084.html?wid=4

 

ne znam kakav će ROM doći, vjerujem neko developer sranje, poučen iskustovm sa prethodna dva Xiaomi telefona

pa ću stoga vjerovatno morat ubacivat novi ROM, a htio bih offical global stable

koji je od ovih verzija najbolji sa najmanje problema

http://en.miui.com/download-240.html

 8.0.2.0 Sam ja stavio prije nekih 3 tjedna i savršeno radi. Nikakvih problema nema!

BF Nick: Xtreme_Switch
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Mi4c najnormalnije snima 4k video. To je dodano u novi MIUI 8, a radi i na RR 5.7.3 custom romu. Kamera i procesor su napredniji od Mi4.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4
Switch kaže...
Kulin Ban kaže...

uskoro treba da dobijem ovaj mob, verzija 64 GB, naručen na gearbestu za "siću"

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_368084.html?wid=4

 

ne znam kakav će ROM doći, vjerujem neko developer sranje, poučen iskustovm sa prethodna dva Xiaomi telefona

pa ću stoga vjerovatno morat ubacivat novi ROM, a htio bih offical global stable

koji je od ovih verzija najbolji sa najmanje problema

http://en.miui.com/download-240.html

 8.0.2.0 Sam ja stavio prije nekih 3 tjedna i savršeno radi. Nikakvih problema nema!

 koja ti je prethodno bila verzija

jesil moro spajat te nekakve particije, kolko čitam na to daju naglasak kao da se mora obavezno uradit

kako ću znati uopšte da li ima ili nema dvije particije, jer može bit da su na ovim sad mobitelima u samom storu uradili to, jer kako kužim morali su ako su već ubacivali novije ROMove

poslije koje 7.x.x. stableglobal verzije podrazumjeva da su particije spojene

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2016 9:19 (Kulin Ban).
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Kulin Ban kaže...
Switch kaže...

 8.0.2.0 Sam ja stavio prije nekih 3 tjedna i savršeno radi. Nikakvih problema nema!

 koja ti je prethodno bila verzija

jesil moro spajat te nekakve particije, kolko čitam na to daju naglasak kao da se mora obavezno uradit

kako ću znati uopšte da li ima ili nema dvije particije, jer može bit da su na ovim sad mobitelima u samom storu uradili to, jer kako kužim morali su ako su već ubacivali novije ROMove

poslije koje 7.x.x. stableglobal verzije podrazumjeva da su particije spojene

 Nisam siguran al mislim da mi je bila 7.5.1 i kad mi se digo sustav odmah mi je našao sam update, skinuo ga i flashao. Tak da mi je gore sad taj 8.0.2.0

 

Čitao sam i ja da treba te neke particije spajati no ništa od toga nisam radio. Samo sam preko one predinstalirane aplikacije pokrenuo flashanje roma i to je bilo to.

BF Nick: Xtreme_Switch
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4
Switch kaže...
Kulin Ban kaže...
Switch kaže...

 8.0.2.0 Sam ja stavio prije nekih 3 tjedna i savršeno radi. Nikakvih problema nema!

 koja ti je prethodno bila verzija

jesil moro spajat te nekakve particije, kolko čitam na to daju naglasak kao da se mora obavezno uradit

kako ću znati uopšte da li ima ili nema dvije particije, jer može bit da su na ovim sad mobitelima u samom storu uradili to, jer kako kužim morali su ako su već ubacivali novije ROMove

poslije koje 7.x.x. stableglobal verzije podrazumjeva da su particije spojene

 Nisam siguran al mislim da mi je bila 7.5.1 i kad mi se digo sustav odmah mi je našao sam update, skinuo ga i flashao. Tak da mi je gore sad taj 8.0.2.0

 

Čitao sam i ja da treba te neke particije spajati no ništa od toga nisam radio. Samo sam preko one predinstalirane aplikacije pokrenuo flashanje roma i to je bilo to.

 pa jesi li kupio nov ili korišten mobitel

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Kulin Ban kaže...

 pa jesi li kupio nov ili korišten mobitel

 Pa novi sam kupio, kakav korišten.

Ma vjerujem da nećeš ništa specijalno morati raditi. To je bilo na starijim mobitelima kad si prelazio sa kitkat-a na lolipop mislim. Al sad svi dolaze već sa lolipopom ili mm.

BF Nick: Xtreme_Switch
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4
Switch kaže...
Kulin Ban kaže...

 pa jesi li kupio nov ili korišten mobitel

 Pa novi sam kupio, kakav korišten.

Ma vjerujem da nećeš ništa specijalno morati raditi. To je bilo na starijim mobitelima kad si prelazio sa kitkat-a na lolipop mislim. Al sad svi dolaze već sa lolipopom ili mm.

 e u tome sad i jeste kvaka

da li sad ove nove što isporučuju po difoltu oni sami postavljaju na lolipop pa se ne moraš zajebavat s tim particijama

ili i dalje dolaze kao prije sa kitkatom, pa onda ubacivanje drugih/novijih romova zahtjeva te radnje

kad si ga kupio i odakle

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Kulin Ban kaže...

 

 e u tome sad i jeste kvaka

da li sad ove nove što isporučuju po difoltu oni sami postavljaju na lolipop pa se ne moraš zajebavat s tim particijama

ili i dalje dolaze kao prije sa kitkatom, pa onda ubacivanje drugih/novijih romova zahtjeva te radnje

kad si ga kupio i odakle

 Imaš PM.

BF Nick: Xtreme_Switch
8 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4

Imam Mi4 i skidam romove ovdje: https://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

 

Sad mi je to sve malo dosadilo jer uvijek ima nekih bugova.

Pa me zanima mogu li staviti Stable ROM preko ovog xiaomi.eu ili treba napraviti neke posebne predradnje?

Znači ovo: http://en.miui.com/download-240.html

 

I što ću točno dobiti, a što izgubiti ako stavim taj Stable ROM?

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Ja sam sam već dugo na eu ROMu 6.9.1 i ok mi je. Mislim da mozes preko eu roma staviti taj global stabile. Eu romovi su nesto malo promjenjeni od službenih. Imaju hr jezik i nemaju kineskih aplikacija.
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

Nikakvih kineskih gluposti nema na Global romu. I definitivno mi4 radi daleko bolje sa global romom nego sa bilo kojim eu!

BF Nick: Xtreme_Switch
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Eu multi rom dev. radi odlično na Mi4c, probao sve AOSP custom verzije i opet se vratio na multi, zato palac gore za Masva i ekipu iz Eu.
 
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Ovaj nougat 7.1 radi nenormalno brzo, mrakkk
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi4

I ja imam mi4 pa me zanima dali je nasa kamera bolja od ovih novih redmi 4 i redmi note 4 mobitela jos uvijek ili?

 

Jer mi je cudno da ljudi kupuju te nove ako je ovaj koji sada dodje oko 120 eura jos uvijek odlican..

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2016 23:20 (ToNi185).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Mi4
Switch kaže...

Nikakvih kineskih gluposti nema na Global romu. I definitivno mi4 radi daleko bolje sa global romom nego sa bilo kojim eu!

 stigo mob

ipak je na Kitkatu i "nekoj" stable verziji

MIU 7.0 stable

7.00.55.00

eto u prilogu slika sa screenshot

prertpostavljam da je neka dev verzija pošto imaju naši jezici

 

 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Xiaomi Mi4

da li screenshot koji je u prilogu govori da nema tih famoznih particija i da jednostavno mogu ubacit MIU 8 ofical global  stable ROM

umjesto ove verzije koja je došla

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice