Xiaomi Mi4

poruka: 250
|
čitano: 64.228
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

ima li xiaomi EU garanciju

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Kupio i ja mi4, za sada je vrhunski.
Koji rom se pokazao najboljim?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi4

isplati li se prec sa redmi note 2 na mi4?

s RN2 nemam skoro nikakvih problema, no mi4 me privlaci zbog izgleda, manji ekran (5.5 mi je u nekim trenutcima malo prevelik), jaci hardware, a odbija me jer nema sd i izmjenjivu bateriju.. 

jel ovaj miui 7 sta je u beti android 5.0 ili jos uvijek 4.+?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2015 7:19 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

RN2 ima V7 na androidu 5.x dok je mi4 na 4.4

baterija te ne treba zabrinjavati, to je i mene mučilo u početku a sad uopće na to ne obraćam pažnju što nije izmjenjiva (nije je ni tako teško zamjeniti)

prelazak na 5.5 mi je odbojan, imao redmi note i ta veličina ekrana za mene je osobno preveliko

imam mi4, sad će biti 1 godina i nemam ga namjeru mjenjati jer za ono što nudi čista petica (nedostatak SD  slota nemam namjeru napominjati jer me stegne oko srca al eto)

MI4W
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
MASVA kaže...

RN2 ima V7 na androidu 5.x dok je mi4 na 4.4

baterija te ne treba zabrinjavati, to je i mene mučilo u početku a sad uopće na to ne obraćam pažnju što nije izmjenjiva (nije je ni tako teško zamjeniti)

prelazak na 5.5 mi je odbojan, imao redmi note i ta veličina ekrana za mene je osobno preveliko

imam mi4, sad će biti 1 godina i nemam ga namjeru mjenjati jer za ono što nudi čista petica (nedostatak SD  slota nemam namjeru napominjati jer me stegne oko srca al eto)

 al miui 7 je isti i na rn2 i mi4? tako da se i ne osjeti razlika izmedu androida 5.0 i 4.4?

vjerojatno cu ic u zamjenu.. mozda cak verziju od 32 gb narucim mada mi se i neda bas 40 dolara vise davati

http://trakt.tv/user/MjezZza
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4

na MIUI se ne osjeti razlika što se tiče verzije androida, 4.x ili 5.x

ja bi uzeo 32 GB verziju i to crne boje

imam 16 GB verziju i malo je to prostora u današnje vrijeme, ok, otg je podržan ali nije to to

MI4W
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
MASVA kaže...

na MIUI se ne osjeti razlika što se tiče verzije androida, 4.x ili 5.x

ja bi uzeo 32 GB verziju i to crne boje

imam 16 GB verziju i malo je to prostora u današnje vrijeme, ok, otg je podržan ali nije to to

 je, malo je... pogotovo ako snimas u full hd itd.. mada sam ja jedan od onih koji rijetko upotrebljava kameru..  jos cu razmislit al vrlo vjerojatno idem kupiti

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.10.2015 14:48 (maxy0).
14 godina
offline
Xiaomi Mi4

Ja sam prešao sa Redmi Note na Mi4. Evo tek ga par sati imam i još uvijek neke sitnice podešavam, ali za sada sam jako zadovoljan. Ekran puno bolji, malo manji ali definitivno ergonomičniji. 5.5" je za mene definitivno previše.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Kupio sam Xiaomi Mi4 sa minideal.net. Sve je super, ali jedna stvar me živcira. Svako malo mi downloada neke bezvezne aplikacije, i traži dopuštenje da ih instalira. Javi se svakih par dana po jedna aplikacija, ja ju naravno odbijem, tako da mi se ništa ne instalira, ali me svejedno živcira. Jel zna netko kako bi to mogao maknut?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
vedran5623 kaže...

Kupio sam Xiaomi Mi4 sa minideal.net. Sve je super, ali jedna stvar me živcira. Svako malo mi downloada neke bezvezne aplikacije, i traži dopuštenje da ih instalira. Javi se svakih par dana po jedna aplikacija, ja ju naravno odbijem, tako da mi se ništa ne instalira, ali me svejedno živcira. Jel zna netko kako bi to mogao maknut?

 koje aplikacije?

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

nekakve igrice uglavnom, eventualno neka weather aplikacija i tak

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

 Trebao bih pomoć u vezi Mi4c. Kupio sam od slijedećeg kupca na aliexpressu:

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0-inch/342812_32477365127.html

 

 Kad sam htio flashati global rom, mob se zbrickao. Pokušao sam s MiFlash utilityjem i fastboot romom, konkretno "libra_images_V7.0.10.0.LXKCNCI_20151016.0000.3_5.1_cn_77749dde93" romom, ali bez uspjeha. Flash završi uspješno, ali mob se i dalje ne može upaliti. Prepoznat je kao Qualcom uređaj među portovima u device manageru, ali u flash logu u posljednja dva reda piše slijedeće: "[000008C0]GetFactoryObject(1457): The specified service does not exist.(0x800704db)
[000008C0]SaveFlashResult(1478): The specified service does not exist.(0x800704db)" . Kao da fali neki dio za flashanje kad se rom raspakira... Ako netko može biti od pomoći, bio bih zahvalan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Probaj skinuti neku stariju verziju rom-a, mozda je problem u toj verziji koju si ti skinuo s neta, da nije dobro skinuta ili tako nesto..
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4

Pokušao sam s 4 različita roma, 7.0.4.0, 7.0.6.0, 7.0.8.0 i 7.0.10.0...

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Problem riješen, potrebno je pustiti da se baterija isprazni i onda se sve resetira i radi. Uglavnom, koji custom ROM se preporučuje?

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi4

Pozdrav, dobio sam Xiaomi MI4W (tako barem Antutu kaze) i sad imam problem. Nakon sto sam instalirao WhatsApp, ne mogu ga pronaci nigdje kad mobitel spojim na kompjuter, ne mogu pronaci mapu s aplikacijom. Isto tako i s Facebookom, ali on mi nije bitan jer pokusavam staviti stari backup file od whatsappa tako da mogu prilikom pokretanja vratiti stare chatove. Primjetio sam da mobitel nema podrsku za sd karticu tako da ne mogu ni preko nje staviti tu mapu kako sam inace radio kad bih mijenjao mobitel. Ne znam niti da li je mobitel rootan ni slicno, ne snalazim se s ovim MIUI najbolje. Hvala unaprijed na odgovoru, stvarno sam laik sto se tice ovoga :/ 

Izradujem web stranice i web shopove, privatna poruka za detalje
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi4
Ako nisi niti jednu poruku napravio, niti pokrenuo whats, zato nema mape. Jednostavno uzmi obrisi apk, kopiraj staru mapu sa starog moba na mob u root folder, instaliraj iznova, pokreni, i sve ce biti odmah "povezano".
Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
15 godina
offline
Xiaomi Mi4

promjenio sam rom sa weekly builda na stable i prvo sam se mučio s rootom jer nema opcije u securityu al sam našo file za to i updejto, ali me muče još neke stvari, prije na weeklyu su ikone aplikacija bile drugačije a sada su baš one kakve su na svim mobitelima pa me zanima kako to vraiti? kqada uključim slušalice stalno me pita da posložim settingse za njih, i svaki put to moram isponova sređivat zaš neće zapamtiti? i jelo moguće namjestiti da kada uključim slušalice da muzika automatski krene?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4

ikone u multiju su djelo dev-a koji rade taj ROM

MI4W
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi4

Pozdrav!

 

Trenutno je Mi4 kod mene, na njemu je MIUI 7 5.12.23 Beta, 4.4.4 KTU84P. Problem je što mob ne želi ući u play store (Google-ov), krene animacija i samo ga izbaci, sve sam probao (brisati podatke aplikacije), factory reset.. ali ništa.

 

Jeli problem to što je beta na njemu? Ovakvog sam ga dobio, ima li ikakav stable ROM za njega?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi4
Mislim da ti fali Google services, googlaj malo naci ćeš rješenje
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi4

Evo da aktiviram temu malo, kakva su dosadasnaj misljenja na mi4, planiram uzeti uskoro mobitel, pa me zanima koji se vise isplati redmi note 2/3 ili mi4? 

 

Trazim mobitel vecinom za surfanje po netu, pokretanje nekih malo zahtjevnijih aplikacija, bez igranja i da baterija uz koristenje mobitela oko 3-4 sata sa upaljenim wifi-em konstantno.

 

Svaka pomoc je dobro dosla : )

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi4

Model number mi nije jasan , to samo za kinesko trziste ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4

MI 4LTE-CU je FDD LTE China Unicom i 4G će raditi na našim mrežama

MI 4 LTE-CMCC je TD LTE i svakako izbjegavati taj model za naše mreže

MI4W
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi4

znaci 2-3-4g ce raditi normalno, a dali je to neka posebna verzija (potrebno paziti kod flashanja romova) odnosno dali je to global model ili china koji radi i na nasoj mrezi, neznam kako bih sastavio pitanje :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2015 22:35 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4

ako želiš obični tj samo 3g onda wcdma verziju a ako želiš i 4g onda trebaš fdd lte verziju

isti rom ide za wcdma i lte verziju

mi3 i  mi4 dijele isti rom

dok npr windows mobile verzija koja je izašla je samo za lte verziju 4-ke

lekao je i rom za mi4 na androidu 6.0, vizualnih promjena nema ali se osjeti ono ispod "haube" bolje radi itd.

bugova naravno ima

MI4W
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2015 23:12 (MASVA).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Xiaomi Mi4

kako najlakse provjeriti dali je xiaomi original (kupljen u aliexpress) , vidio sam da imaju neke aplikacije, moze li se preko imei provjeriti ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4

može se i vizualno skužiti

koja je verzija ROM-a gore?

fake je lakši, na zadnjem poklopcu nema mi oznaka, gore kod utora za slušalice onaj zlatni dio ne bi smio biti ispupčen prema van, usb kabel je šrot čisti, možeš i skinuti poklopac baterije i pogledati da ni tamo nije kao kod originala, pogotova s unutarnje starne poklopca

ima i opcija da se stavi mob u fastboot i preko kompa vidi preko adb

ma ima načina puno al na žalost kopija još više

MI4W
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2015 11:10 (MASVA).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi4

Hvala za odgovor, moram ga nazvati i pitati za verziju miui i da proba pokrenuti recovery da vidim dali ima mi recovery, mislim glupa je situacija trebam otici kod covjeka i sad kopati po svemu jer nema neke pouzdane metode (barem softverske) pretrazio sam net uzduz i poprijeko

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi4

ako ga staviš u fastboot, na mobu će ti biti slika kao na originalnom tako da se na tu opciju ne oslanjaj, tako je dobro sve iskopirano

jedino ako je mob u fastboot-u, spojiš ga na komp i kroz adb

fastboot devices

i ako je ovako

C:\Users\XXXXX\Desktop\ADB>fastboot devices
mt6582_phone fastboot

 

onda je fake

 

MI4W
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice