Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 775.833
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...

Ima li netko iskustva sa neutrino mobile dućanom u smislu uređaja koji su "povrat od kupca"? Isplati li se uzeti takav uređaj obzirom da je 150 kn jeftiniji od novog ili ne?

 za 150kn jeftinije ne

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Vi koji ste prešli sa Samsung note 4 na Xiaomi note 5, kakvi su dojmovi? Usporedba kamere, brzine rada, ekran itd?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Registrira sam se samo da se zahvalim @protest431 na ovom odgovoru za tipkovnicu!! 😀

A usput mogu i odgovoriti na pitanje prethodnog posta. Nakon 3 godine koristenja Samsung Note 4, od kojeg sam se jedva odvojio, prelazak na ovaj kineski note je bia pun pogodak i vjerojatno nema boljeg omjera uloženo/dobiveno trenutno. Mislim da ces se bez problema prilagoditi, (suvišno je govoriti da je u svakom pogledu mobitel bolji) ali mozda bi ti mozda jedino mogao biti nedostatak S pen-a problem ako ga dosta koristis. I iako sitnica, osobno mi nedostaju boje za led obavjesti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 23:33 (Momo18).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Mi claud-sync-home screen backup ?
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...
Vi koji ste prešli sa Samsung note 4 na Xiaomi note 5, kakvi su dojmovi? Usporedba kamere, brzine rada, ekran itd?

 Brzi je definitivno...igre koje lagaju na note 4 na redmiju lete.

 

Kamera vise nego dobra po danu. Po mraku nesto slabija ali i dalje prolazi.

 

Ekran prirodnije boje...ali je uzi...note 4 ima deblji ekran..amoled i ips sve ovisi kaj preferiras.

 

A gle...note 4 je i dalje super mob...

 

12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Imam problem kod azuriranja jer  mi daje poruku da pokušam kasnije. Ova 9.5.11 je zadnja stabilna ili ne? Također mi ne dopušta pristup dnevniku ažuriranja a registriran sam na mi account. Gdje da potvrdim potrebna dopuštenja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
MRSKI kaže...

Imam problem kod azuriranja jer  mi daje poruku da pokušam kasnije. Ova 9.5.11 je zadnja stabilna ili ne? Također mi ne dopušta pristup dnevniku ažuriranja a registriran sam na mi account. Gdje da potvrdim potrebna dopuštenja?

 9.5.13 je zadnja. Ja nisam registriran pa mi je radilo ,ali vidim da već tjedan dana ne radi download page za romove pa može biti da je do toga? Što je dnevnik za ažuriranje? 

 

9.5.13 s xiaomijeovog servera download. Flashaj kroz updater aplikaciju.

 

mirror 9.5.13 s neke telegram grupe na google drive stavljen

 

 edit: Promijenjen link od xiaomi servera na pravu verziju.

Čini mi se da isto ako staviš na indoneziju regiju da će ti povući 9.5.13 ,ali preporučam da rađe skineš ovako pa da ti se onaj bloat ne aktivira gore.

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 16:30 (protest431).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Kupnjom putem Geekmaxi nema nikakve garancije na mobitel ili?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
starakokos kaže...

Kupnjom putem Geekmaxi nema nikakve garancije na mobitel ili?

 Jedini od svih tih kineza nude dvogodišnju garanciju sa servisnim centrima u Europi. 

E sad nadam se da neću morati provjeriti da li je to doista tako . Na forumu nisam naletio na nikakav post da im je netko slao natrag.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Aha, znači ima veliš...pa to bi bilo super. Ne mogu nigdje na njihovom webu naći ništa o garanciji. Spremam se baš uzet si ovaj mob :)))

Živim u njemačkoj i kupila bi ga inače tu, al je bezobrazno skuplji. https://www.notebooksbilliger.de/xiaomi+redmi+note+5+32gb+gold+eu/eqsqid/267592ee-fd58-465d-906e-3cf43f25dfe6

 

 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Uzmi 64/4 s geekmaxija onda rađe. 

 

Evo ovdje deveta točka

Servisni centri

 

P.S. kad se registriraš dobiješ neki kupon onda se još dolje pretplati na newsletter to je još neki kupon. Navodno se ne mogu kombinirati ,ali probaj. Tu je još jedan s facea ; "HY8Y16HF" pa s kojima već ispadne jeftinije.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Puno hvala. Vidjela sam servisne centre, ali nigdje izričito info o garanciji, ima li je i koliko.

 

Taj mob dođe bez hrvatskog jezika, mogu li ga instalirat ako ću htjeti?

Ima li problema kod traženja gps mreže?

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
starakokos kaže...

Puno hvala. Vidjela sam servisne centre, ali nigdje izričito info o garanciji, ima li je i koliko.

 

Taj mob dođe bez hrvatskog jezika, mogu li ga instalirat ako ću htjeti?

Ima li problema kod traženja gps mreže?

 Global verzija je pa odmah nakon paljenja se može staviti hrvatski. Ne treba ništa posebno instaliravati . Ima sve one jezike u sebi već.

 

Koliko sam primjetio ne ,ali iskreno nisam se puno igrao s gps-om pa ti možda tko drugi može odgovoriti.

13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koliko se plaća dostava od spomenutog geekmaxi?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 20:55 (megan2711).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

4 eura

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Thx. U đabe je. I vjerovatno dođe brže, naravno ako ga imaju na skladištu.

 

Koliko vidim sad je najeftiniji na ali goldway.

 

Ja ciljam na 3 +32 gb, mislim da mi je sasvim dovoljno, sadašnji RN3pro mi je 2+16gb.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

https://www.geekmaxi.com/en/smartphones-xiaomi-redmi-note-5-3gb-32gb-smartphone-724.html

 

 

ja uzeo neki dan...stigao za 3 dana imaju ga na lageru...sve 5...samo naredio u postavkama notifikacije i udri misko

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Zahvaljujem forumašima na odgovoru na pitanje dojmova prelaska Samsung Note 4 - Xiaomi Note 5.

Note 4 mi postaje prespor.. alergičan sam na trzakanje u scrollu ili čekanje da neš otvori pa sam zato pitao za brzinu.

Vjerojatno ću se odlučiti da ga zamjenim sa xiaomijem (imao sam redmi note 2 na 2 mj i bio mi je sasvim ok)

Još samo jedno pitanje, jačina i kvaliteta zvuka i zvonjave između ta dva mobitela? Vibracija dosta jaka?

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 0:05 (Alfa_R).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...

Zahvaljujem forumašima na odgovoru na pitanje dojmova prelaska Samsung Note 4 - Xiaomi Note 5.

Note 4 mi postaje prespor.. alergičan sam na trzakanje u scrollu ili čekanje da neš otvori pa sam zato pitao za brzinu.

Vjerojatno ću se odlučiti da ga zamjenim sa xiaomijem (imao sam redmi note 2 na 2 mj i bio mi je sasvim ok)

Još samo jedno pitanje, jačina i kvaliteta zvuka i zvonjave između ta dva mobitela? Vibracija dosta jaka?

 

 Zvuk zvonjave je gotovo duplo jaci na xiaomiju. Ja sam bio sokiran.

 

Mislim da je cak i jaci od s8 i plus modela kojeg sam imao neko vrijeme.

 

Gle nije ni xiaomi bez mane...ali je brzi i bolji u gotovo svim aspektima. Za lovu kolko dode iskreno neznam kaj ima bolje.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Alfa_R kaže...

Zahvaljujem forumašima na odgovoru na pitanje dojmova prelaska Samsung Note 4 - Xiaomi Note 5.

Note 4 mi postaje prespor.. alergičan sam na trzakanje u scrollu ili čekanje da neš otvori pa sam zato pitao za brzinu.

Vjerojatno ću se odlučiti da ga zamjenim sa xiaomijem (imao sam redmi note 2 na 2 mj i bio mi je sasvim ok)

Još samo jedno pitanje, jačina i kvaliteta zvuka i zvonjave između ta dva mobitela? Vibracija dosta jaka?

 

 Meni je vibracija bila dosta jaka a inače ti preporučujem da kupiš i mi band 2 ili 3 noviji a i 2 ti bude isto dobar a cijena je dost niža.

 Mobitel možes imati na stolu ili na punjaču ne mora ni biti blizu tebe a sat ti bude vibracijom dojavio neku nofifikaciju ili vibrirao kada imas poziv  :) Najbolje od svega je to što mozes podesiti alarm da te svako jutro budi vibracijom :)

Baterija traje otprilike 20 dana ili više ovisi koliko si mu posla zadao :)

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
https://postimg.cc/image/eradrdjkn/
Ovo je slikano prekjučer nakon kiše iz auta ;)
Moj pas https://postimg.cc/image/5w9jh600n/

Drugi pas https://postimg.cc/image/5w9jhcfhz/ u ovoj sam koristio bokeh efekt
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav,

razmišljam kupiti ovaj mobitel: https://www.honorbuy.com/1385-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-black.html?search_query=redmi+note+5+pro&results=806

 

Sad, zanima me je li to Redmi note 5 ili Redmi note 5 Pro? Nigdje na honorbuy stranici ne mogu pronaći PRO verziju, jedino kako ih mogu razlikovati je po stražnjoj strani i položaju kamere, po tome mi se čini kao da je ovaj iz linka PRO verzija, ali nigdje to ne piše pa bih smao moli potvrdu :D

Isto tako, koje biste stvari naveli kao mane/nedostatke tog mobitela te koliko je mala led lampica za obavijesti o novim porukama/notifikacijama te da li se kako "povećati", da se bolje vidi (to sam čitajući po forumu vidio da ljudi napominju kao nedostatak)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Sicba88 kaže...

Pozdrav,

razmišljam kupiti ovaj mobitel: https://www.honorbuy.com/1385-xiaomi-redmi-note-5-4gb-ram-64gb-rom-official-global-version-smartphone-black.html?search_query=redmi+note+5+pro&results=806

 

Sad, zanima me je li to Redmi note 5 ili Redmi note 5 Pro? Nigdje na honorbuy stranici ne mogu pronaći PRO verziju, jedino kako ih mogu razlikovati je po stražnjoj strani i položaju kamere, po tome mi se čini kao da je ovaj iz linka PRO verzija, ali nigdje to ne piše pa bih smao moli potvrdu :D

Isto tako, koje biste stvari naveli kao mane/nedostatke tog mobitela te koliko je mala led lampica za obavijesti o novim porukama/notifikacijama te da li se kako "povećati", da se bolje vidi (to sam čitajući po forumu vidio da ljudi napominju kao nedostatak)

 Jest PRO ali zove se Redmi note 5 , dobro si odabrao. Glavno da nisi Odabrao Redmi 5 plus (koji se u Indiji zove Redmi note 5) I na linku je global verzija dakle ima i b20 koji je koristan kod nas.

Lampica jest mala, ja je primjetim ali nije to nedostatak, nedostatak je to sto je samo jedno tj bijelo svijetlo i upozorava samo dvije stvari (da se puni i da ste dobili recimo poruku) iako mi i dalje fale i druge boje, ja sam se naviknuo i počeo primati notifikacije preko sata (mi band 2)

 

6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Sicba88 kaže...

...

Isto tako, koje biste stvari naveli kao mane/nedostatke tog mobitela te koliko je mala led lampica za obavijesti o novim porukama/notifikacijama te da li se kako "povećati", da se bolje vidi (to sam čitajući po forumu vidio da ljudi napominju kao nedostatak)

 Ne može se ništa s njom. Lampica je lampica. Nije ti to da je ona mala nek jednostavno slabo svijetli. Moguće da ili su premalo struje pustili kroz nju ili je jednostavno smeće od lampice. To ti je jedan nedostatak. 

Drugi je dosta loš izlaz na 3.5 jacku, moguće da je do softvera. Vidjeti ćemo kroz daljne updateove. 

Treće da  navodno ekran lako dobije sitne ogrebotine. Osobno ne znam ,ali baš zbog toga što sam to vidio na par mjesti već stavio od prvog dana kaljeno staklo gore.

Zadnja stvar je MIUI koji će ti ili pasati ili ne tako da ćeš vidjeti da li je to nedostatak ili ne ,a ako je dobra je vijest da bude hrpu romova sigurno za ovaj model . Meni konkretno u MIUI-u smeta da ne mogu razdvojiti pojačavanje zvuka notifikacija i zvona,namještanje notifikacija samo po sebi,  dosta tog njihovog softvera (ali nisam napravio xioami račun i ne mislim i telefon je funkcionalan bez korištenja istog) .

 

Ovo sve bi se moglo uzeti kao cjepidlačenje realno i mobitel je stvarno čudo za te pare. Baterija mi još i dalje ima najveć "wow" efekt i mislim da te ove neke sitnice ne trebaju obeshrabriti od kupnje.

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ja čekam da moj stigne s geekmaxija :))) Vidim da su upravo ostali bez zaliha za 3/32gb verziju. 

Molim preporuku za zaštitno staklo, da nije ono na kojem izgleda jako masno :))

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
starakokos kaže...

Ja čekam da moj stigne s geekmaxija :))) Vidim da su upravo ostali bez zaliha za 3/32gb verziju. 

Molim preporuku za zaštitno staklo, da nije ono na kojem izgleda jako masno :))

 Isto u isčekivanju, vidim da zapravo šalju iz poljske a ne iz njemačke 

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
14 godina
moderator
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Bok ekipa...

 

Ima netko iz ZG-a foliju ili staklo viška?

Dobio mobitel bez stakla...

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav,

Jel stavio netko MIUI 10 global beta ?

Koja je razlika između mee7s i mec7s ?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Baš kad se ja odlučio za verziju 4/64, nestašica u https://neutrinomobile.hr/smartphone/filter/brand/xiaomi/model/redmi-note-5.html!

I tako, tražim ja po njuškalu i naiđem na verziju 6/64 sa globalnim romom!? A negdje sam pročitao da nje nema van Kine/Indije?

Sada, da li je to neka muljaža ili su ju zbilja dali u prodaju za EU?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Nemo nemo kaže...

Baš kad se ja odlučio za verziju 4/64, nestašica u https://neutrinomobile.hr/smartphone/filter/brand/xiaomi/model/redmi-note-5.html!

I tako, tražim ja po njuškalu i naiđem na verziju 6/64 sa globalnim romom!? A negdje sam pročitao da nje nema van Kine/Indije?

Sada, da li je to neka muljaža ili su ju zbilja dali u prodaju za EU?

 Koliko ja vidim gledajuči kineske shopove nema te verzije sa global rom. Ali to ne znači da mu nisu stavili globalni rom da bi podržavao Hrvatski jezik. Vjerojatno je stavio taj rom kupac ili trgovac koji isto može po zahtjevu kupaca.

To je uglavnom kineska verzija koja ne podržava b20 frekvenciju i dođe dosta niže od globalne verzije. Ako ne možes u Hrvatskoj trgovini onda kupi preko Alzashopa to je EU trgovina i čujem da ljudi imaju dobra iskustva sa njima također i ja tj kupio ja prije kod njih Asusa i nisam požalio. Nisam imao potrebu za koristenjem garancije ali čujem da oni preuzimaju na svoj trošak paket i poprave ga, buduči da je u EU popravak bi trebao biti skoro slični rok kao da ga popravljaju u Hrvatskoj.

 

Dali ti doista treba 6 giga rama ??? Lijepo je imati više rama ali postoječe aplikacije ne zahtjevaju toliko ali bi tada morao jako jako puno aplikacija pokretati i to neke koje zahtjevaju toliko rama ja mislim da je 4 giga dovoljno za iduće 2 godine korištenja, a 3giga nije dosta tj to ujedno znači da ima i 32 giga interne memorije a meni ne dolazi u obzir ništa manje od 64giga.

Ja nebi kupovao preko njuškala jer to ujedno znači za mene još veći RIZIK da nešto ne štima i ujedno kako preko jamstva kod trgovca popraviti mob. Jer ga nisi ti kupio, već taj koji ti ga želi prodati i on ga je kupio sa neke kineske stranice .

 

Ako želiš uštedjeti kupi kao nas većina preko Goldwaya ili preko one stranice za koju neki kažu da ima i servis u Italiji .

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice