Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 320.074
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
Besplatno ne.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
Zoran kaže...
Besplatno ne.

A za koliko para i kod koga se moze ?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
50 evra po kojekakvim unlock stranicama
13 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Da ne otvaram novu temu.Imam mobitel xperia miro i gdje mogu za njega kupiti sd card?

blacky
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
U bilokojoj trgovini s kompjuterima, fotoaparatima pa cak i supermarketima tipa interspar.
13 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Evo ako nekoga zanima kako drži baterija sa umjeremim korištenjem.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xperia P
Da li postoji aplikacija koja bi na sliku "stavila" datum i vrijeme slikanja? Prastari HTC wildfire je automatski imao tu opciju, čudno mi je da ova "zvijer" to nema
11 godina
online
Xperia P

Kad otvoriš sliku jednom pritisni sredinu ekrana i dolje će se pojaviti datum, vrijeme i geooznaka.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
lowrideros kaže...

Evo ako nekoga zanima kako drži baterija sa umjeremim korištenjem.

i aktivnim power saveom :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P

Naravno, al power save mi i nepomaže nešto jer 3g/wi-fi palim samo po potrebi, a navodono power save i gasi neke pozadinske procese, al to ostaje samo na navodno....

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
Samo internet gasi
14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Da li je tko instalirao iGo navigaciju na xperiu p? ako je, kako?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xperia P

Ima li ko ovaj mobitel kupljen u tele2 na pretplati? može li mi netko reč dal je mobitel u tele2 na sve mreže otključa jel sam čuo da tele2 ne zaključava svoje mobitele?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Zna li itko točni datum, kad ćemo dobit JB na Xperiji P?

IRebic
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xperia P

To vjerojatno još nezna nitko ni u Sony-u, a kamoli izvan njega.

 

Okvirno se govori o ožujku ove godine, s time da će prije Xperie P update dobiti Xperija T(i valjda J), pa Xperia S, i tek onda P.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
maxym kaže...

To vjerojatno još nezna nitko ni u Sony-u, a kamoli izvan njega.

 

Okvirno se govori o ožujku ove godine, s time da će prije Xperie P update dobiti Xperija T(i valjda J), pa Xperia S, i tek onda P.

Xperia T je dobila JB kao božićni dar...

 

http://www.gsmarena.com/_sony_xperia_t_gets_jelly_bean_update_as_a_christmas_present-news-5250.php

IRebic
11 godina
online
Xperia P

U službenij sonyevoj izjavi piše da će P dobit update prije S.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xperia P

Ja neznam zasto xperia J dobio JB prije xperie P kada xperia J jedva radi i sa ICS

So0ny ericsson live with wAlkaman
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xperia P
bed-boy11 kaže...

U službenij sonyevoj izjavi piše da će P dobit update prije S.

 

Jep, tako je... izgleda da sam nešto krvio zapamtio.

 

Uglavnom, 

tijekom 2. i 3. mjeseca 2013 ide update za T, TX i V

krajem 3. mjeseca P, J i Go

a S, SL, Ion i Acro S u tjednima iza ovih termina.

 

To konkretno znači da će kod TComa update na JB doći tamo negdje početkom ljeta. :-)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
lowrideros kaže...

Evo ako nekoga zanima kako drži baterija sa umjeremim korištenjem.

Baterija ti prilično dugo drži, koliko dugo ga ostaviš da se puni?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
Pajco kaže...
lowrideros kaže...

Evo ako nekoga zanima kako drži baterija sa umjeremim korištenjem.

Baterija ti prilično dugo drži, koliko dugo ga ostaviš da se puni?

ti stvarno vjerujes da beterija izdrzi 4 dana i to uz 9 sati koristenja ekrana :D pa ne budi naivan covjece :D 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
listopad kaže...
ti stvarno vjerujes da beterija izdrzi 4 dana i to uz 9 sati koristenja ekrana :D pa ne budi naivan covjece :D 

Ja sam svog na kompu dopunio do 86% i nakon toga mi je izdržao puna 3 dana (nemam sad ss-ove), treba na glasiti da sam u ovom istom punjenju gore stavio ICS, tako da mi baterija nije skroz kalibrirana.

 

Slažem se, djeluje pomalo nerealno, ali glupo mi je uopće pomišljati da bi netko varao na ss-ovima.

 

btw, sad kad sam napunio ponovo mob (od 0 do 100%), skužio sam da sam skroz sje*ao kalibraciju s tim dopunjavanjima preko kompa, sad mi je od 100% pa do 82% baterija padala takoreći, svakih 10 sekundi 1%. Tek od 82% nadalje je počela normalno radit.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
bed-boy11 kaže...
Svi koji imaju problema sa baterijom napravite ovo:
1. Napunite ju do kraja.
2.Istovremeno držite tipke power i volume +
Mobitel će zavibrirati i ugasit će se.(Ne puštajte niti jednu od tipki)
3. Nastavite držati tipke i mobitel će brzo zavibrirati 3 puta za redom.
4. Pustite tipke i pričekajte barem 10 sec.
5. Upalite mobitel i ponovno ga napunite do 100%
6. Nakon ovoga obavezno pustite da se baterija isprazni do KRAJA(kada se mobitel ugasi)
To će kalibrirati bateriju te će ona vjerovatno nešto duže trajati.
Meni je upalilo.

Da li je baš potrebno da ga nakon reseta upalim ili ga mogu odmah (ugašenog) priključit na punjač i dopunit do 100%?

 

malo je stara poruka, znam, ali savjet mi je tek sad postao koristan, pa ako bilo tko zna...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 18:20 (Pajco).
11 godina
online
Re: Xperia P

Ne moraš ga paliti.

14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Pozdrav kolege :) Evo ja sam ponosni vlasnik ovog  mobitela od utorka i naprosto sam oduševljen mobitelom,pogotovo ekranom i fluidnošću! Moram napomenuti da mi je ovo prvi android telefon , pa stoga imam par pitanja : 

1.Dali je moguće skidati aplikacije s google playa kad je mobitel priključen na usb tj. na računalo. Ja sam probao i ništa se nije događalo samo je pisalo je preuzimanje u tijeku i da će aplikacija biti ubrzo preuzeta al ništa? Možete mi to malo pojasniti? ( napominjem da sam se registrirao i na mobitel i na google s gmail računom)

2.Imam tele2 karticu i dosta mi je slabi signal (jednu dvije crtice,ponekad i tri)?

Hvala!

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Xperia P

Ad. 1. Ovo je u principu moguće, ali nije tako trivijalno, a zove se 'Reversed USB tethering'. Naime, USB kabel nije mrežni (ethernet) kabel i služi za dvosmjerni prijenos podataka između smartfona i PC-a.

 

Ukratko, ako se ne želiš zamarati sa traženjem po netu i konfiguriranjem PC-a i Xperie, imaš dvije opcije:

 

- downloadati programe sa Google Play-a na PC, pa ih naknadno prebaciti na Xperiu P (preko kabela ili bežino)

 

- skidati programe direktno sa Google Playa-a (i odmah instalirati) preko WiFi (ili GSM) mreže

 

Ad. 2. Jačina signala prvenstveno ovisi o:

 

- snazi emitiranja mobilne ćelije

- udaljenosti od mobilne ćelije i broju prepreka između ćelije i tvog uređaja

- jačini prijemnika ugrađenog u smartfon

 

Ne znam što ti znači da imaš tele2 karticu, i korisnik drugih mreža će na određenoj udaljnosti (ili dovoljnoj zaklonjenosti) od mobilne ćelije svog operatera isto imati 2-3 crtice. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
achtung kaže...

Pozdrav kolege :) Evo ja sam ponosni vlasnik ovog  mobitela od utorka i naprosto sam oduševljen mobitelom,pogotovo ekranom i fluidnošću! Moram napomenuti da mi je ovo prvi android telefon , pa stoga imam par pitanja : 

1.Dali je moguće skidati aplikacije s google playa kad je mobitel priključen na usb tj. na računalo. Ja sam probao i ništa se nije događalo samo je pisalo je preuzimanje u tijeku i da će aplikacija biti ubrzo preuzeta al ništa? Možete mi to malo pojasniti? ( napominjem da sam se registrirao i na mobitel i na google s gmail računom)

2.Imam tele2 karticu i dosta mi je slabi signal (jednu dvije crtice,ponekad i tri)?

Hvala!

 

Aparat ti aplikacije s google playa skida direktno putem interneta. Dakle instalirao ti aplikacije iz browsera s kompjutera preko google playa ili google play aplikacije na mobitelu internet ti mora biti upaljen (wifi / 3G - s tim da provjeri settingse google play aplikacije na mobitelu, ima enable/disable download on 3g). povezivanjem aparata na usb PCja neš niš postić.

Dakle kad upališ internet na mobitelu, onda će ti preuzimanje i započeti!

 

Što se tele 2 tiče, vjerovatno ti je signal slab. Probaj u settingsima disejblat 3g pa vidi kakav je tada. Vrlo vjerovatno moguće da pokrivenost 3G signalom nije baš idealna na tvojoj lokaciji. Al sve u svemu ne smeta.

14 godina
neaktivan
offline
Xperia P

Hvala na odgovorima ! Imam još jedno pitanje, dali znate  koji model slušalica (stock) dolazi s Xperiom P ? Nemam ih trenutno tu , a htio bi preko ebaya ili kud već naručiti nove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xperia P
Zoran kaže...

 

Što se tele 2 tiče, vjerovatno ti je signal slab. Probaj u settingsima disejblat 3g pa vidi kakav je tada. Vrlo vjerovatno moguće da pokrivenost 3G signalom nije baš idealna na tvojoj lokaciji. Al sve u svemu ne smeta.

@Achtung : samo da dopunim Zoranovu rečenicu ako ti nije jasno. Postavke->više->mobilne mreže-> način rada mreže-> stavi "samo gsm". Ako ti na taj način signal bude bolji, kad ti zatreba veća brzina prebaci na 3G (WCDMA (prefer.)/GSM)da ti skida brže, a inače vrati na samo gsm.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.2.2013 12:43 (Iggx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xperia P
achtung kaže...

Hvala na odgovorima ! Imam još jedno pitanje, dali znate  koji model slušalica (stock) dolazi s Xperiom P ? Nemam ih trenutno tu , a htio bi preko ebaya ili kud već naručiti nove.

 

Itko?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice