Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.459.376
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
ReiKo kaže...

Ovako, Berko - Instalirao sam Titanuma i dobivam ovaj error:

 

"Sorry, I could not acquire root privileges. This application will not work! Please verify that your ROM is rooted and includes BusyBox and try again."

 

Zatim mi je predložio da instaliram BusyBox što sam i napravio no opet isti error...

 

EDIT: Očito treba rootati uređaj, našao sam upute ali me iskreno strah to raditi... ugl. ako netko želi:

 

http://www.matrixrewriter.com/wiki/tiki-index.php?page=The+basics

 

I skužio sam nešto...najvjerojatnije znate odgovor.

 

Naime, GMail aplikacija koja je došla s Galaxyem...ima li bolja? Jer npr. iako sam sve namjestio za notifikacije (sound npr.) - poslao sam par test mailova no ne dobivam notifikaciju niti zvuk, kao da Gmail ne refresha da provjeri ako je dosao novi mail.

 

Jedino kad uđem baš u GMail aplikaciju i stisnem refresh onda dobijem sound i notifikaciju...dali je moguce podesiti to da mi dođe kao kad mi dođe nova poruka?

pa, nisi rootao telefon.... zato ti i SGS tools nije obrisao ono sto si namjeravao brisati... sinoc sam bas i ja isao provjeriti sto mi je zapravo izbrisao a sto ne... jedino mi je ostsvio music player i video player sve ostalo je maknuo.

 

ovo boldano i mene zanima... prije mi je dolazila obavijest a sada ne.a nis nisam dirao. koristim onaj defaultni, namjestena mi automatska sinkronizacija i opet ne dolazi obavijest. ti vidi ako ti je kako ti je podesena sinkronizacija

 

edit : nisam vidio tvoj edit tj nisam ga procitao.. nemas straha sto se tice rootanja

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2010 9:50 (skank666).
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
ReiKo kaže...

Ovako, Berko - Instalirao sam Titanuma i dobivam ovaj error:

 

"Sorry, I could not acquire root privileges. This application will not work! Please verify that your ROM is rooted and includes BusyBox and try again."

 

Zatim mi je predložio da instaliram BusyBox što sam i napravio no opet isti error...

 

EDIT: Očito treba rootati uređaj, našao sam upute ali me iskreno strah to raditi... ugl. ako netko želi:

 

http://www.matrixrewriter.com/wiki/tiki-index.php?page=The+basics

 

I skužio sam nešto...najvjerojatnije znate odgovor.

 

Naime, GMail aplikacija koja je došla s Galaxyem...ima li bolja? Jer npr. iako sam sve namjestio za notifikacije (sound npr.) - poslao sam par test mailova no ne dobivam notifikaciju niti zvuk, kao da Gmail ne refresha da provjeri ako je dosao novi mail.

 

Jedino kad uđem baš u GMail aplikaciju i stisnem refresh onda dobijem sound i notifikaciju...dali je moguce podesiti to da mi dođe kao kad mi dođe nova poruka?

Kak je skank rekao, bez rootanja zaboravi na micanje aplikacija. Za rootanje ti je po meni najbolji Enclair Easy Root: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=728754

A to rootanje ti je baš to što te Titanium backup tražio; administratorska prava. Jer po defoultu, ti na mobitelu imaš account koji ima obična user-ska prava, a rootanjem si dodjeliš admin prava pa nemaš više nikakvih restrikcija.

Generalno, rotanje nije nešto komplicirano ili nešto čega bi se trebalo bojati; jedini opravdani strah vezan za rootanje je strah od gubitka garancije, ali isto tako kako možeš rootati mobitel, jednako ga možeš i "odrootati" (ova aplikacija na gornjem linku ima opciju za root i unroot).

Ali, osobno ne bi savjetovao da rootate mobitel čim ste ga dobili; koristite ga barem 2-3 tjedna do mjesec dana bez rootanja i nekih velikih modifikacija; čisto za svaki slučaj, jer nikad se nezna da li uređaj ima neku tvorničku grešku (ništa nije savršeno) i sl. A 90% takvih stvari se primjeti u prvih mj. dana, tako da bez straha možete odnjeti mobitel na servis. Do onda malo surfajte po netu i istražujte što se sve može, kako što napraviti, koji su rizici, problemi, riješenja i sl. i najbitnije; upoznajte se sa samim mobitelom, jer ima pregršt opcija i mogučnosti i dosta toga nije odmah uočljivo.

A nakon toga, kad krenete sa modifikacijama, imat ćete osječaj ko da ste dobili novi mobitel {#}

 

A za e-mail, ja koristim aplikaciju koja je došla sa mobom "Email"; čak i za gmail. 

Što se tiće notifikacija, provjeri u postavkama mobitela (Suond  and display), te i u postavkama pojedine aplikacije; meni "zazvoni" mob dobio novi mail, sms, mms, poruku na gtalk-u, MSN-u ili Skypu {#}. A nisam ništa posebno "štelao" da bi dobio obavjest.

http://3dhr.net/berko/
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

pitanjce... kako namjestis da ti se widgeti ne preklapaju jedan preko drugog? jel jedini nacin launcher pro plus?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Kontra pitanje. Kako ti namjestis da se preklapaju?

:)
15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
logic kaže...

Kontra pitanje. Kako ti namjestis da se preklapaju?

maknut kvacicu u auto fit items u launcher pro-u..

 

 

kvragu... ne kuzim kako namjestit da spada lijepo... ili su premale ili idu jedna preko druge.  :(

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2010 14:05 (skank666).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
IgorRijeka kaže...

Kupio Galaxy. Nisam upućen pa:

 

1. Kako se i gdje može vidjeti o kojoj se Android verziji radi?

2. Da li je bitno za unlock najprije napraviti update na noviji software ili se može izvesti unlock pa tek onda updatati?

3. Mora li se imati baš g-mail adresa da bi se s Marketa mogle skidati aplikacije za Android?

4. Postoji li mogućnost da vidim pristigli SMS na crnom ekranu (stand-by) kao što je to moguće na Nokia telefonima?

Ma di si ga kupia? Meni je receno da ga nema nigdi :(

15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

pa ima ga u telcu...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Jbmu, ne svida mi se njihova pretplata...

15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

onda oglas...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

ma ko ce dat para za to? u vip 400 mi je 500kn

16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Zikko kaže...

ma ko ce dat para za to? u vip 400 mi je 500kn

Uf, ja sam za svog u vipu isto na 400 dao 9kn u 8mj... {#}

http://3dhr.net/berko/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pas mater, a bolje i to nego 2000kn u t mobile na i300... ma u stvari isi mi vrag kad ga nema :(

p.s na koju si pretplatu uzeo u tele2?

EDIT: nema mi ni drugog izbora(HTC Desire) a zelin mobitel do bozica!!! neznan sta da radin...

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2010 15:29 (Zikko).
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Sta mislite koliko je cekanje na iphone u vip-u? Mislim se da kupim njega za 900 kn i prodam za 3300, te za 2600 kupin samsung galaxy? jel to izvedivo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2010 17:45 (Zikko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

100kn i izasao me je oko 2400

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

jel netko zna kako se oditira statusna traka da ne budu ikone nego slova kao na ovim slikama

 

i kako ove postotke za sat i bateriju da pise

 

 

ps. berko hvala na uputama napravio sam super izgleda

Cr!pZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2010 18:13 (Cr!pZ).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Cr!pZ kaže...

jel netko zna kako se oditira statusna traka da ne budu ikone nego slova kao na ovim slikama

 

i kako ove postotke za sat i bateriju da pise

 

 

ps. berko hvala na uputama napravio sam super izgleda

Pa, generalno, to jesu ikone; samo što je na ikonama napisan nazivi toga što pokreću. A to nije problem napraviti u Photoshopu; 

1. otvoriš novi file veličine 100x100 px

2. uzmeš text tool i napišeš što već želiš (tekst će ti staviti u novi layer)

3. onda obrišeš layer od pozadine (tako da dobiješ transparentnu pozadinu)

4. ako želiš, možeš dodati efekte na slova; sjena, bevel i sl: desni klik na layer od slova i odabareš opciju "blending options" i tamo imaš razne efekte; igraj se sa njima da vidiš šta koji radi.

5. i na kraju spremiš tu sliku kao PNG file (obavezno moraš imati transparentnu pozadinu; tj. nemati nikakav background layer)

6. uplodaš tu ikonu na mobitel i učitaš ju kao custom ikonu

 

A ovi kao separatori na drugoj slici su napravljeni tako da je napravio isto transparentnu pozadinsku sliku za tray (kao što sam ja napravio netransparentnu), a jedino što nije transparentno su ti separatori.

http://3dhr.net/berko/
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ok, znam što je rootanje ali ono ne volim takve stvari raditi baš kao što si rekao "čim dobiješ mob".

 

Nego, zanima me kako rješiti jednu VEOMA za mene annoying stvar. Ne volim kad mi se u imeniku prikazuju ljudi sa SIM kartice. Nekad su prezimena prevelika i sve izgleda loše. To sam unutar izbornika za imenik isključio (da samo prikazuje iz telefona ljude). No problem je kod slanja SMS-a. Onda mi se isto otvori izbornik ali tamo su i kontakti sa SIM-a i sa telefona.

 

Baš me ovo frustrira...nadam se da netko zna odgovor.

 

Hvala.

btw. Berko, u onom primjeru koji si naveo... .bat datoteku ne mogu otvoriti jer kaze da "niti jedna aplikaciaj ne podržava radnju". Treba to iz nekog shella ili?

 

EDIT:

Preko GMail aplikacije neće, preko običe Email hoće.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2010 23:18 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
ReiKo kaže...

Ok, znam što je rootanje ali ono ne volim takve stvari raditi baš kao što si rekao "čim dobiješ mob".

 

Nego, zanima me kako rješiti jednu VEOMA za mene annoying stvar. Ne volim kad mi se u imeniku prikazuju ljudi sa SIM kartice. Nekad su prezimena prevelika i sve izgleda loše. To sam unutar izbornika za imenik isključio (da samo prikazuje iz telefona ljude). No problem je kod slanja SMS-a. Onda mi se isto otvori izbornik ali tamo su i kontakti sa SIM-a i sa telefona.

 

Baš me ovo frustrira...nadam se da netko zna odgovor.

 

Hvala.

btw. Berko, u onom primjeru koji si naveo... .bat datoteku ne mogu otvoriti jer kaze da "niti jedna aplikaciaj ne podržava radnju". Treba to iz nekog shella ili?

 

EDIT:

Preko GMail aplikacije neće, preko običe Email hoće.

Što se tiće kontakata kod SMS-a; 

Ima način kak ih filtrirati:

- u "običnim" kontaktima isključi prikaz borjeva sa SIM kartice

- onda idi pod "Groups" i kreiraj novu grupu, npr. "Mobitel"

- otvori ju i selektiraj sve kontakte (prva opcija) i sve ih dodaj u tu grupu; tako će ti dodati u tu grupu sve kontakte koje imaš na mobitelu (bez SIM kartice)

- i sad kad trebaš poslati SMS, umjesto na kontakte ideš na grupe i odabereš grupu "Mobitel" di su ti kontakti samo sa mobitela.

 

Što se tiće .bat datoteke, probaj ju pokrenuti preko command promt-a. Meni na win 7 i XP normalno pokrene taj bat file...

http://3dhr.net/berko/
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

 

 

btw. ovo s grupama sam znao...zar nema niti jednog drugog načina, nije mi jasno kako su mogli tako "glupi" iz Samsunga biti...

 

EDIT:

 

Rootao sam, mogu brisati što god želim. Ima netko safe-listu što se može brisati, a što ne? (npr. imam si

 

btw. pojavila se "Superuser" ikona pod aplikacijama, to mi je potrebno ili je mogu maknuti? npr. kada sam izbrisao sve samsungove aplikacije koje ne zelim?

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 0:03 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
ReiKo kaže...

 

 

btw. ovo s grupama sam znao...zar nema niti jednog drugog načina, nije mi jasno kako su mogli tako "glupi" iz Samsunga biti...

 

EDIT:

 

Rootao sam, mogu brisati što god želim. Ima netko safe-listu što se može brisati, a što ne? (npr. imam si

 

btw. pojavila se "Superuser" ikona pod aplikacijama, to mi je potrebno ili je mogu maknuti? npr. kada sam izbrisao sve samsungove aplikacije koje ne zelim?

Mislim da je to do androida; možda su to promjenili u novijim verzijama.... Ipak je google već na početku najavio da će svakih 6mj izdati novu verziju i polako peglati stvari; npr. za verziju 2.3 vele da nema nekih posebnih novosti napram 2.2, ali da je ispeglan do jaja :D A i sam google tvrdi da je 2.3 verzija sad temelj za sve sljedeće. Trebaš vidjeti razliku između 1.6 i 2.1 {#}

Većinom se ljudi čude tako kratkim intervalima između verzija i komentiraju kak Apple ne izdaje tako često verzije; al treba uzeti u obzir da Apple sam radi svoj hardware i software i onda mogu prilagoditi jedno drugome. Dok google radi software koji mora raditi na svim dostupnim mobitelima, a isto tak i na onima koji tek dolaze; a dolaze sve brže: evo, već poslje nove godine dolazi prvi android mob sa dual core procesorom Lg Optimus X2 (al nema straha; tek je neznatno brži od Galaxy; jedino bi navodno trebao trošiti nešto manje struje, al to još nije provjereno, a opet s druge strane ima LCD ekran koji pak troši nešto više struje od sAMOLED ekrana na Galaxy-u)

 

A superuser ti treba; ta aplikacija služi da dodjeli administratorska prava ako to neka aplikacija traži; ako će neka aplikacija tražiti admin prava, iskočit će ti popup prozor di će te pitati da li želiš ili ne dodjeliti admin prva toj aplikaciji. A taj popup je od superuser aplikacije (a kad ju pokreneš, možeš mjenjati prava pojednim aplikacijama)

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 2:20 (Berko).
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hvala no ne mogu naći kada pišem SMS onu opciju Swype... trebala bi biti na QWERTY-u no nema je...

 

EDIT:

 

Nađoh. Dakle, kada idete pisati SMS samo u polje gdje pišete stisnite i držite i pitati će vas želite li Swype način rada.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 3:09 (ReiKo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

ja preporucam aplikaciju ˝no LED˝ za galaxy. kad imate propustene pozive, sms, mailove, na ekranu se pojavi obavijest. ekran ostane crn sa svijetlecim znakom.

 

p.s.

 

Gingerbread 2.3 na Galaxy S:

 

http://www.engadget.com/2010/12/18/samsung-galaxy-s-receives-gingerbread-port-right-from-the-nexus/

Informatika je moj hobi, o kojem pojma nemam....
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 14:52 (hrabri zec).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
hrabri zec kaže...

ja preporucam aplikaciju ˝no LED˝ za galaxy. kad imate propustene pozive, sms, mailove, na ekranu se pojavi obavijest. ekran ostane crn sa svijetlecim znakom.

 

p.s.

 

Gingerbread 2.3 na Galaxy S:

 

http://www.engadget.com/2010/12/18/samsung-galaxy-s-receives-gingerbread-port-right-from-the-nexus/

 E stvarno se nadam da ce tako bit jer ovi iza samsunga nisu normalni.Iskreno,opce mi nije bitno kad ce doc i 2.2 i 2.3 samo da dodju (jer nemora znacit da ce opce doc pogotovo 2.3) za galaxy s.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

evo, imam i ja jedno dumb pitanje! :D

 

naime, kupio sam prije nekoliko dana i9000 u tele 2 na pretplatu. kako mi je ovo prvi puta da se susrećem sa mobilnom navigacijom, ne znam kako taj sustav radi pa

me zanima jel se korištenje navigacije dodatno naplaćuje. imam aplikaciju "navigacija" instaliranu na aparatu, a navodno sam čuo ako je aplikacija instalirana da se ne plaća ništa....

ipak, zanima me ako netko može reći iz prve ruke.... hvala! :)

ne znam ništa, ne mogu ništa... dajte mi uniformu! :P
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Dali se po vama isplati instalirati Operu Mini i koristiti je umjesto integriranog Internet preglednika u Galaxy S-u? Ako da, zašto? btw. Fringe ili eBuddy?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

MA ne isplati. Toliki gubitak vremena (15 sec) energije (nemjerljivo malo) je bezveze. Dok si ovo otkucao mogao si instalirati i probati.

:)
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Primjetih da je na www.samfirmware.com izašao novi firmware I9000XXJPX, također Froyo 2.2.1 za Galaxy S. Jel netko isprobao? :)

 

EDIT: Sad tek vidim da na forumima piše da je ovaj firmware službeni Froyo za Europu za distribuciju preko Kies-a, ne znam dal se to odnosi na Hrvatsku jer trenutno ne mogu isprobati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.12.2010 20:03 (Chronic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Kad neće nitko isprobao sam ja... Ovo je novija 2.2.1 Froyo verzija (I9000XXJPX) za Galaxy S službeno izdana preko Kies-a za Engleze. Manje više je sve isto kao i kod I9000XXJPU, radi jako brzo i stabilno.

Prvo što sam primjetio je da se s ovim firmware-om bez problema spaja na računalo preko Kies-a, tako da zasad minimum problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Chronic kaže...

Kad neće nitko isprobao sam ja... Ovo je novija 2.2.1 Froyo verzija (I9000XXJPX) za Galaxy S službeno izdana preko Kies-a za Engleze. Manje više je sve isto kao i kod I9000XXJPU, radi jako brzo i stabilno.

Prvo što sam primjetio je da se s ovim firmware-om bez problema spaja na računalo preko Kies-a, tako da zasad minimum problema.

Ja ću još malo pričekati; tj. vidjet ću da kakav će biti port 2.3 androida na Galaxy, koje je već dobrim dijelom portan:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=878171

Pa ako bude to radilo bez problema, onda ću si staviti 2.3 i preskočiti 2.2.

http://3dhr.net/berko/
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

javili mi da ce samsung galaxy s sigurno imat u 1. miseca(naravno kad im istice promotivna ponuda -.-' vip sve zbog vas)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice