Vodeno hlađenje - što i kako izdvojena tema

poruka: 923
|
čitano: 333.834
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Aha, a mora li se to nakon nekog vremena mijenjati ili?

14 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
tuzla11 kaže...

Aha, a mora li se to nakon nekog vremena mijenjati ili?

Ne

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
tuzla11 kaže...

Pozdrav, moze li mi neko objasniti par stvari u vezi CoolerMaster Seidon 120V ver.2.
Zasto pise da je to vodeno hladenje, jel u to treba ici voda ili? Na koji nacin to funkcionira?
Hvala vam unaprijed!

 nebi ti ga preporucio, tisi je od ver1.0, no sve ostalo su usrali..LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
dreadmoore kaže...
tuzla11 kaže...

Aha, a mora li se to nakon nekog vremena mijenjati ili?

Ne

 Oke, hvala puno na informacijama



12 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

imas "tipku" za hvala!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 20:04 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Vodeni blok za gtx 980 jeli moze ici na gtx 1070 ovaj model EK-FC980 GTX

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 20:15 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
dreadmoore kaže...

Vodeni blok za gtx 980 jeli moze ici na gtx 1070 ovaj model EK-FC980 GTX

 Pa ima mislim na EKWB-u sa kojim grafama je kompatibilan koji blok.Al kad se usporede PCB jedne i druge grafe vidi se da neodgovara.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 20:26 (mirzet1976).
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Jel ima netko ideju neku koliko je kraken x62 bolji od mog trenutnog fractal design kelvin s36? Nema neke head to head usporedbe,pa da vidim tu s vama koji imate malo vise iskustva u vodenima od mene. Razmatram kupnju 280mm vodenog jer mozda dode nesto manje kuciste pa mi ovo 360 nece stati.

 

I imam jos jedno pitanje,ako tu nebi dobio zadovoljavajuc odgovor pitat cu u temi za ventilatore (nije off topic jer ima veze s vodenim).

Koliko bi utjecalo da promjenim ventilatore na mom vodenom sa noctuinima NF-F12 PWM koji imaju za 0.3 veci pritisak i a manji protok za 40? ili sa EK vardar F4-120ER koje su bucnije al zato zas 0.86 veci pritisak i nesto manji flow. Bi li to jace utjecalo na temperature?

 

Ovdje je LINK od mojeg vodenog gdje su i specifikacije za ventilator.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Taj kraken sigurno nije bolji, isao bi sa konja na magarca kad bi to radio. Uostalom danasnja kucista primaju bez problema 360mm radijatore, cak i ona manjih gabarita, sve je stvar odabira.

 

Kaj se tice ventova ako trazis bolje temperature uzmi jos 3 venta pa napravi push pull, samo sa promjenom ventova nebudes skoro nista postigao, mozda stupanj-dva i to ovisno kolko ih nafrljis.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

planiram uzet ovo corsairovo koje je u sijecanjskom bugu recenzirao davor. No sa svime mi fali pokoji cm da stane naprijed. Bar po nekom mom proracunu. 

 

S push and pull-om dobivam koliko vise? nikad nisam to probao pa ni neznam kolika je razlika.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Sta je recenzirao? daj link... koliko znam Corsair nema nikakav 360mm AIO, a zadnje sta su izbacili je h115i koji je vec 3 godine stari rebrand h110i modela, a hlađenja su im opcenito srednja zalost.

 

Sa push pullom ces dobiti jedno 4-5 stupnjeva manje temperature garantirano, uglavnom sto zahtjevniji procesor i veca disipacija topline to ce biit veca razlika u hlađenju.

 

Ako vec dajes 1200kn za vodeno hlađenje i trazis nesto manje od 360mm onda se protegni jos 300kn pa uzmi Swiftecha H240X2 ili EKWB PREDATOR 240, sa time dobijes vec osjetnu razliku u hlađenju naspram standardnih AIO rijesenja, plus sta su to otvoreni sistemi pa mozes i mijenjat vodu, spojiti do 2 grafe na njih skupa sa procesorom, mozes mijenjat tube, fitinge itd...

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Pardon krivo sam se izrazio. Davor je recenzirao kuciste sa stranicama od kaljenog stakla,ne vodeno,te mi se to kuciste jako dopalo.

 

Nzxt hladnjak gledam zbog svog lijepog izgleda jer volim da mi komp ima WOW efekt. No ako s njime ne dobim neke bolje performanse mi se ne isplati kupovat.

 

Sto se tice EKWB vidim da AIO nema ni na casekingu ni u njihovom webshopu,al ima objava da dolaze novi na proljece,pa cu se strpiti da vidim sto je ekipa iz slovenije slozila.

Za sada stavim push and pull,jer imam jako puno prostora za to u kucistu (u ovom corsairovom to nebi mogao) ,pa cisto da vidim jel bolje i da izdrzi do jeseni kad najvjerovatnije dolazi nova konfa :)

 

Hvala na savjetima :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Ako imaš dovoljno mjesta u kućištu, H240X2 bi trebao dati najbolje rezultate, šteta što se mora montirat isključivo na gornju stranicu i meni osobno je ružan ali su performanse odlične (isto se može reći za noctua ventove pa nitko ne poriče da su super)

8 godina
protjeran
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Moze ga se montirat i na prednju i na gornju, kako ti pase, tj ovisno kolko imas mjesta u kucistu. Inace, znam da se o ukusima ne raspravlja, al meni je taj Swiftech bas dijamant naspram svih ostalih AIO, pogotvo CPU blok, eto kako kod mene izgledau kucistu klik

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 18:49 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Sto se tice mjesta imam ga i previse,evo par slika u postu. Mogu napravit bez pol frke u 4 pull and push da ocu haha. Kod kupnje kucista sam se zeznio jer nisam mislio da je tako ogromno a max. maticna koja stane je micro-ATX (s time da moze imati 2 maticne u sebi,tj jos jednu dodatnu nano),ali je bio na ogromnom popustu na casekinu.Brzopletost,sta ces. Takodjer,u to vrijeme sam htio EKWB Custom loop,no dosli su neki iznenadni troskovi pa sam uzeo kelvina za prvu ruku. Evo i kratki

 kucista,da vidite koje sve kombinacije moze imati.

 

Swiftech se cini izgledom ok,kao i kod tebe Luci,ali vidim da ga ima samo amazon.de i to za 180€. Pa cu zasada pricekati da vidim sto ce ekwb izbaciti na proljece,jer po rewiewovima je swiftech jednak njihovom AIO cooleru.

 

Sada cu napraviti push and pull,mali ulog a mozda pomogne i jos bude tise. Kod mene je najveci problem sto se graficka dosta grije u zadnje vrijeme i onda mi cijeli sistem zagrije,a kuciste mi se cini preveliko da svi ventilatori to izguiraju. zato sam spominjao ono manje corsairovo kuciste ,a time i manje vodeno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 20:27 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Valjda je ovo tema i za CLCove, tako da me zanima ako je netko imao iskustva sa LC Powerovim LC-CC-360-LiCo (slika), i pretpostavljam da bi bilo dovoljno da drži 5820K na ~4.5GHz ispod 75 u loadu?

Malo sam skeptičan s obzirom na vodena jer su mi procurila dva relativno high-end AIO modela - CM Glacer 240L i Raijintek Triton.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Meni su ta AIO totalan promasaj, ok moze hladiti quad i hexa, ali sve preko gube se, znam da sam sa seidonom jedva 4.0 izguro na 5960X i to skoro temp 90C, dok sam na custom vodi imao 4.3 sa 80C max,

 

AKo vec hoces all in one idi na ekwb predator.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2017 22:59 (Leopard_st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

AIO su odlične stvari koje ne koštaju puno i ne zahtijevaju znanje eksperta!!Godinama već koristim Corsairova vodena i vrlo sam zadovoljan,i ne bih se slozio sa Lucije da su srednja zalost!Na kraju krajeva sva top AIO hlađenja su u 5 stupnjeva razlike!

Trenutno mi je napet Kraken X62 i vidim da je dosta dobre kritike pobrao!

Volio bih imat custom WC ali jednostavno mi je za sada to preskupo i na prvu prekomplicirano (htio bih hard tubing)

 

AIO od EKWB je odlično samo dosta glomazno i nepotrebno za hladit procesor (4-6 core),večina standardni AIO će učinit isti posao sa 240 ili 280 mm radijatorom!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Leopard_st kaže...

Meni su ta AIO totalan promasaj, ok moze hladiti quad i hexa, ali sve preko gube se, znam da sam sa seidonom jedva 4.0 izguro na 5960X i to skoro temp 90C, dok sam na custom vodi imao 4.3 sa 80C max,

 

AKo vec hoces all in one idi na ekwb predator.

 A em je 5960X octa em Seidon najjeftiniji CLC od CMa, nemres bas usporedjivat.

 Predator bi me ispao najmanje 1500kn a nemam iovak potrebe za tim...

14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

Neznam ljudi vi kako god hocete ako vam ekwb preskup mislim da je nabolji izbor Swiftech H240x2 ja imam neki stari h220 iz mislim 2013 god i mogu reci da sam zadovoljan snjim.To je moja preporuka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Bilo koji 240 mm je dovoljan za 4-6 jezgrene procesore, mislim da nema potreba bacati lovu bez veze jer razlike nece primijetiti. Ja sam raijintek kratio cijevi i mozes isto bez nekih vecih problema mijenjati tekucinu u njima, a da se cak i pripasati gpu blok i staviti u sistem sa istom pumpom.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Patrick_cro kaže...
Bilo koji 240 mm je dovoljan za 4-6 jezgrene procesore, mislim da nema potreba bacati lovu bez veze jer razlike nece primijetiti. Ja sam raijintek kratio cijevi i mozes isto bez nekih vecih problema mijenjati tekucinu u njima, a da se cak i pripasati gpu blok i staviti u sistem sa istom pumpom.

 Ja sam bio skratio cijevi i jos uvijek nije bilo dovoljno da se moze zatvorit stranica Carbide 240a... I onda je pukao blok.

16 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
To je onda bio blok neke znj kvalitete, nisam jos nigdje vidio da je pukao cpu blok.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Patrick_cro kaže...
To je onda bio blok neke znj kvalitete, nisam jos nigdje vidio da je pukao cpu blok.

 To je bila prva serija Tritona kojoj su masovno pucali blokovi, otvorio sam prve dvije kutije u dućanu i blokovi su bili smrskani.

Srećom znaju me u tom dućanu tako da sam dobio refund bez obzira na kraćene cijevi, isto kak su mi i zamijenili famoznu VTX3Dovu 280X od 1600kn za Sapphireovu DualX isti dan, bez pitanja - shoutout Centru.

16 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Ja imam 2 tritona u kucistu, skratio na jednom cijevi jer su bile preduge, rade bez ikakvih problema, makar svako vodeno koje sam imao prvo testiram barem 24h da vidim jer ce biti kakvih problema.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Patrick_cro kaže...
Ja imam 2 tritona u kucistu, skratio na jednom cijevi jer su bile preduge, rade bez ikakvih problema, makar svako vodeno koje sam imao prvo testiram barem 24h da vidim jer ce biti kakvih problema.

 Kažem, to je bila prva serija, druga serija je imala ojačani blok. Kad si ga kupio?

Ja sigurno prije neke 2-3 godine kad sam još bio na X79.

16 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako

Prosle godine mozda 10mj, kupio jedan raijintek i jedan ac 240, ac dosao pokvaren pa ga zamijenio za drugog tritona i na kraju ugradio oba tritona u corsair d900

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 2:02 (Patrick_cro).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Patrick_cro kaže...

Prosle godine mozda 10mj, kupio jedan raijintek i jedan ac 240, ac dosao pokvaren pa ga zamijenio za drugog tritona i na kraju ugradio oba tritona u corsair d900

 Onda si dobar, druga serija je na red došla otprilike par mjeseci nakon što se Triton uopće pojavio na tržištu.

16 godina
offline
Re: Vodeno hlađenje - što i kako
Po meni aio je super, uzeo namjerno razlicite da probam i ac ali eto bas nisam imao srece sa njima, a i posiljka sa cn je bila pun klinac neispravnih, ali to ne znaci da ga nebi kasnije opet uzeo, u svakoj seriji se nadje neki koji ne valja, tak je bilo i sa h100 dok sam uzeo, jednom je pumpa bila u banani, drugom su fanovi vrtili na max, na kraju fanove spojio preko kontrolera i cekao izlazak h100i dok je izasao h100i dao ga zamijeniti i dan danas h100i radi bez ikakvih problema.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Vodeno hlađenje - što i kako

-

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 18:31 (Fake_Alert).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice