Informatičar starog kova

poruka: 1.401
|
čitano: 352.206
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
mierda-del-torro kaže...

što je veća firma, što više poslovnica, manje cijene, toliko je izglednije da će firma propasti.

kad u informatičkoj firmi pored PC-a stoji uredski i školski materijal (bilježnice, gumice, fascikle...) to je očit znak da sve ide u bananu.

Nije to toliki problem koliki je problem veliki pad cijena.

 

Bilo je u jednom od postova ja mislim za keramičare spomenuto ili sam to negdje drugdje pročitao. Mislim da keramičari uzimaju 10€ po kvadratu. I tako je odkad se zna i nitko ne spušta cijene jer tako sami sebi deklasiraju zanimanje. Neka jedan spusti na 8, drugi će na 7 i ode ti cila branša u lipi kur*c.

 

Što se dogodilo sa gledišta 17 godišnjaka. IT je funkcionirao ka zaokružena cjelina. Razlika u cijenama nije bila velika niti isplativa za privremenu migraciju među gradovima radi nabavke komada hardvera.

 

Kada je internet postavo masovna pojava u HR(2007. pa dalje mislim da je najveći rast) netko se sjetio kopirati amerikance i uveo je webshop. E sad to nije problem dok su cijene kao i u drugih. Po vlasnike webshopa(ili trgovinice sa malim lagerom i minijaturnom poslovnicom sa web ponudom) je to čak i povoljno jer imaju puno manje troškova i dobit po proizvodu je također velika.

 

E sad kako je naš narod uvijek skeptičan prema kupovanju na slijepo(što je i normalno ko IT opreme) takav posao ne bi išao. Što učiniti da se popularizira webshop? Spustit cijene, naravno. Spuštanjem cijena stječu popularnost, njima posao cvjeta dok ostale lokalne poslovnice lagano propadaju jer nemogu pratit korak sa tako niskim maržama zbog troškova koje webshop nema.

 

Nemogu reći da nisam zadovoljan snižavanjem cijena, ali Quark je spomenuo da webshopovi i općeniti način poslovanja u IT branši odvodi distrubutere i uvoznike u propast. Nema više kruga koji funkcionira od točke A do točke B, pa opet od točke A do točke B i tako u krug. Krenilo je od točke A, a hoće li do točke B stić veliko je pitanje.

 

Sad tu treba uletit uvoznik ili država(možda netko treći, nemam dovoljno znanja da znam kako to funkcionira) koji će kontrolirat rabate i vodit računa o ponašanju IT firmi. Bit će prekasno kad se dogodi sranje.

twitter@antejuki || Youtube/vaporCRO || Steam: vaporCRO
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 13:48 (Vapor).
13 godina
offline
Informatičar starog kova

Vapor, niti bi išta doda niti bi išta oduzeja.

 

Da, ipak bi doda. Nakon šta klasični dućani propadnu, webshopovi će odlučiti da je dosta bilo radit sa 1% marže i digniće maržu na 30% tako da će kupci, osim šta će plakati za naših 10-15%, reklamacije ostvarivati na IP adresi.

13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Vidiš ti si mene potpuno obrazovao svojim blogom {#}

twitter@antejuki || Youtube/vaporCRO || Steam: vaporCRO
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

Ako se ikad vidimo uživo, nadam se da ćeš me predstaviti svojoj boljoj polovici: "Ovo je Quark, moj online profesor" :)

15 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Da ne idem puno u offtopic, želio bih samo navesti u čemu (po meni) domaći web dućani griješe. Kao kupcu čudnih zahtjeva i prohtjeva, gotovo nikad mi ponuda domaćih non-web dućana nije bila po volji i mislim da bi se web dućani u nas trebali baviti prodajom "nenabavljivih stvari", koje je (zbog specifične namjene i nestandardne grupe korisnika) non-web dućanima neisplativo uvrštavati u ponudu i držati na lageru, a ne nuditi isto sranje kao i non-web dućani uz minimalno niže cijene. Kod "nenabavljivih stvari" nije toliki problem sama cijena i trenutna raspoloživost, sve dok su oni ljudima dostupni u matičnoj zemlji, bez da ih moraju plaćati (via PayPal) nekom random web dućanu iz inozemstva i moliti se Svevišnjem da im ekipa na carini ne uvali kajlu.

 

Uzmite OVAJ dućan za primjer. On je (po meni) primjer toga kao web dućan treba izgledati i na čemu treba bazirati svoju ponudu. Treba li uopće dodatno napominjati da se tu ne radi o domaćem web dućanu?

 

Neka osnovna nit vodilja za trgovce bi (po meni) trebala biti:

 

  • non-web dućan - osnovna ponuda najtraženijih stvari bez nepotrebnih artikala na lageru + dobra podrška servisna
  • true web dućan - brutalno široka i duboka ponuda koja obuhvaća sve što je aktualno + napomena kome se treba obratiti u vezi reklamacije
http://www.ivonazivkovic.net/marihuana.htm
15 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičar starog kova
Majstore evo ti odlicno i inspirativno stivo...
JOŠ JOŠ JOŠ @ http://djecaci-istina.blog.hr/
http://www.ivonazivkovic.net/marihuana.htm
13 godina
offline
Informatičar starog kova
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

  Ne brini ti, meni iskace RSS Feed oblacic kada imas novi post.......... (:

 

Zivio

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
13 godina
offline
Informatičar starog kova

Eto vidiš... a meni svi govore "Stavi RSS na blog, stavi RSS na blog..." a ja neman pojma kako... i na kraju se sam stavija :)

13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

Gleda se Larin izbor :)

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Vapor kaže...
Informatičar starog kova kaže...

Gleda se Larin izbor :)

 

Samo san čeka prvi komentar kako gledan Larin izbor :)

Šta reći?

Ako kažen da ne gledan neće niko virovat, ako kažen da gledan stižu pomidore iz publike... najbolje reći istinu, ma koliko ona gorka bila: Ne gledan, ali nažalost slušan jer moja vumen gleda i pojača do daske...

13 godina
offline
Informatičar starog kova

Tako ni ja nemam običaj gledati, ali nekad si prisiljen. Gledam isključivo zbog genijalnog Dinka i Ognjena. Inače je serija scenarijski očajna.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
15 godina
offline
Informatičar starog kova

a danas na fesbu koji dionsauri od kompova, takvih da ih pola nisam pripozna sve ga je bilo..

i naravno povezalo se jedno s drugim i odma mi informatičar padne na pamet, ahha

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
The Man kaže...

Da ne idem puno u offtopic, želio bih samo navesti u čemu (po meni) domaći web dućani griješe. Kao kupcu čudnih zahtjeva i prohtjeva, gotovo nikad mi ponuda domaćih non-web dućana nije bila po volji i mislim da bi se web dućani u nas trebali baviti prodajom "nenabavljivih stvari", koje je (zbog specifične namjene i nestandardne grupe korisnika) non-web dućanima neisplativo uvrštavati u ponudu i držati na lageru, a ne nuditi isto sranje kao i non-web dućani uz minimalno niže cijene. Kod "nenabavljivih stvari" nije toliki problem sama cijena i trenutna raspoloživost, sve dok su oni ljudima dostupni u matičnoj zemlji, bez da ih moraju plaćati (via PayPal) nekom random web dućanu iz inozemstva i moliti se Svevišnjem da im ekipa na carini ne uvali kajlu.

 

Uzmite OVAJ dućan za primjer. On je (po meni) primjer toga kao web dućan treba izgledati i na čemu treba bazirati svoju ponudu. Treba li uopće dodatno napominjati da se tu ne radi o domaćem web dućanu?

 

Neka osnovna nit vodilja za trgovce bi (po meni) trebala biti:

 

  • non-web dućan - osnovna ponuda najtraženijih stvari bez nepotrebnih artikala na lageru + dobra podrška servisna
  • true web dućan - brutalno široka i duboka ponuda koja obuhvaća sve što je aktualno + napomena kome se treba obratiti u vezi reklamacije

 

S druge strane, niko od web dućana nije lud naručivati IZVANA nešto što će prodati u jednom ili dva primjerka...primjer

ovog shopa u Italiji je primjer shopa u 20 puta većoj državi čiji stanovnici imaju višestruko veću kupovnu moć

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Kike puno pozdrava iz Brasila lol. Onak offtopic, preselil sam u Austriju i bla bla bla. Uglavnom zove me gazda u subotu i reče ti on meni u utorak letiš za Sao Paulo, a ja se cijeli život kunem da nejdem u avion. Čak sam do brata išel autom 15 sati jer nisam htio letit 2 sata.
Jesi se kaj čul s mojim bratom, budete se vidli ovo ljeto?

Uglavnom poslali me u Brasil da lokalni NAS iskopiram na svoj neki HDD kaj sam kupil prije puta i preuzmem admin lozinke itd. da mogu remotely iz Austrije uskakat ako zatreba.
Letio sam iz Klagenfurta za Beč, onda u Frankfurt i onda u Sao Paulo. Platili mi executive suite i kad dobim dnevnice ta cijela šala ih bude koštala recimo 3k eura.
Kaj mislite im se isplatilo? lol

Moram pogledat tvoj blog jer nisam dugo. Vidimo se ovo ljeto ako Bog da.
13 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

A baš san se nikidan čuja sa bruderom ti i pitam ga di je mali pederash a on mi veli ma goni ga u 3,14zdu materinu, daleko je dogural shupak mali :)

Ha ha ha

 

EDIT: obavezno se javi, moj broj mobitela znaš dvapikrugkrug

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 14:52 (Informatičar starog kova).
13 godina
offline
Informatičar starog kova

Čuja san se danas sa jednim prijateljem koji je također informatički insajder, vlasnik jedne informatičke firme u Zagrebu. Veli da nije tija komentirat na 164 Unutrašnji neprijatelj jer da san sve pogodija, osim marže webshopova. On kaže da im marža ne prelazi 0,2%.

16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

Čuja san se danas sa jednim prijateljem koji je također informatički insajder, vlasnik jedne informatičke firme u Zagrebu. Veli da nije tija komentirat na 164 Unutrašnji neprijatelj jer da san sve pogodija, osim marže webshopova. On kaže da im marža ne prelazi 0,2%.

 

Kako ne prelazi kad ima i preko 10% razlika u cijenema između samih web shopova?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
13 godina
offline
Informatičar starog kova

Ima ih dosta koji rade protuzakonito, s negativnom maržom, unprijed kalkulirajući za porabate koje će dobiti za ostvareni promet. Kažem vam, vrlo vrlo vrlo nategnuta priča, uostalom pokazaće vrijeme da je takav poslovni model jednostavno NEODRŽIV.

 

EDIT zbog zaborava :)

Treba biti također vrlo pažljiv da li se radi o istom artiklu. Opće je poznata stvar da, npr. kod grafičkih kartica, jedno slovo može nosit i 200 kuna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2012 10:52 (Informatičar starog kova).
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova

...a i mislim da svi oni zajedno neće doprinijeti propasti informatike kao izvjesna

velika firma iz glavnog grada

 

(u kojoj sam, skrušeno priznajem, i ja par puta nešto kupio još dok su imali dvije

kase, jednu ako si htio platiti PDV, a drugu ako si htio bez PDV-a. Eh, dobra stara

vremena)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.6.2012 11:14 (segregator).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova 

 

Na koji si drnč mislio? {#} 

 

Onaj za jelo ili onaj obični? :)))

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Lazarus Long kaže...
Informatičar starog kova 

 

Na koji si drnč mislio? {#} 

 

Onaj za jelo ili onaj obični? :)))

  Nije valjda na ovo mislio? O.o

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
13 godina
offline
Informatičar starog kova

 

Predmet br.4

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

 

Predmet br.4

  Svi su predmeti lijepo mirisali ali najbolje predmet br. 4   {#}

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 21:54 (Lazarus Long).
16 godina
offline
Re: Informatičar starog kova
Informatičar starog kova kaže...

 

Predmet br.4

 

I bar triput dnevno na razglasu:

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Khm, khm...! Daklem: evo LINK za sve koji su tražili zamračenje bloga radi lakšeg čitanja. Uživajte! {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
offline
Informatičar starog kova

 

Vlado ti si stari as :)

13 godina
offline
Informatičar starog kova

Šta ste zamrli.

 

Evo refresham temu sa dva "nova" posta i jednom epskom slikom i komentarima sa stranice Meterize10A.

 

167 Fra Vjenceslav 3

168 Ekstremna informatika

 

 

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Informatičar starog kova

"Ako imaš printer i skener, koji će ti ku*r*c kompjuter?"  {#}

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
neaktivan
offline
Informatičar starog kova

Nemojte da vas utepin da netko ne prati Informatičara.

Ne ozbiljno sada, šta je "šampion"?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice