Ništa od putovanja vremenom?

poruka: 549
|
čitano: 139.444
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

ma vi ste pukli.... ne dozvoljavate da vam se objasni...

zrak nema tu nikakve veze vec je samo primjer i neusporediv je fizicki

usporediv je slikovno

Polemizirajte s menom, recite to nije istina, to nije istina!

Ajd, imaš sad priliku da objasniš, izvedi formule, daj dokaze koji se traže. Budući da si napredan student, to neće biti problem, vjerujem da možeš i napamet jer poznaješ tematiku bolje od ostalih.

Prestani vrijeđati i počni konstruktivno sudjelovati u temi i potkrijepi tvrdnje dokazima.

U suprotnom - trollaš.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

 

Me gusta.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
DrNasty kaže...
nick_01 kaže...

ma vi ste pukli.... ne dozvoljavate da vam se objasni...

zrak nema tu nikakve veze vec je samo primjer i neusporediv je fizicki

usporediv je slikovno

Polemizirajte s menom, recite to nije istina, to nije istina!

Ajd, imaš sad priliku da objasniš, izvedi formule, daj dokaze koji se traže. Budući da si napredan student, to neće biti problem, vjerujem da možeš i napamet jer poznaješ tematiku bolje od ostalih.

Prestani vrijeđati i počni konstruktivno sudjelovati u temi i potkrijepi tvrdnje dokazima.

U suprotnom - trollaš.

gledaj, ja sam samo rekao ono sto znam da je tocno ( prvi post ) nakon toga svi su me se zakacili....

trolaju li oni ili ja...

nek bypass pojasni matematicki da svijetlost ne moze stvoriti gravitaciju... mene su naucili da moze ali je glupo matematicki objasnjavt jer tad pogotovo nece niko kuzit ako ne kuzi primjer tanjura s juhom...

16 godina
moderator
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

gledaj, ja sam samo rekao ono sto znam da je tocno ( prvi post ) nakon toga svi su me se zakacili....

trolaju li oni ili ja...

nek bypass pojasni matematicki da svijetlost ne moze stvoriti gravitaciju... mene su naucili da moze ali je glupo matematicki objasnjavt jer tad pogotovo nece niko kuzit ako ne kuzi primjer tanjura s juhom...

Ti trollaš.

Tvrdiš da može, dokaži, ne izvlači se da to neće niko skužiti.

Piši ili prestani. Pokaži šta su te naučili i pokaži put.

13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
DrNasty kaže...
nick_01 kaže...

gledaj, ja sam samo rekao ono sto znam da je tocno ( prvi post ) nakon toga svi su me se zakacili....

trolaju li oni ili ja...

nek bypass pojasni matematicki da svijetlost ne moze stvoriti gravitaciju... mene su naucili da moze ali je glupo matematicki objasnjavt jer tad pogotovo nece niko kuzit ako ne kuzi primjer tanjura s juhom...

Ti trollaš.

Tvrdiš da može, dokaži, ne izvlači se da to neće niko skužiti.

Piši ili prestani. Pokaži šta su te naučili i pokaži put.

ja sam dokazao

nisam li ?

brojevi ne dokazuju nista vise

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
DrNasty kaže...
nick_01 kaže...

gledaj, ja sam samo rekao ono sto znam da je tocno ( prvi post ) nakon toga svi su me se zakacili....

trolaju li oni ili ja...

nek bypass pojasni matematicki da svijetlost ne moze stvoriti gravitaciju... mene su naucili da moze ali je glupo matematicki objasnjavt jer tad pogotovo nece niko kuzit ako ne kuzi primjer tanjura s juhom...

Ti trollaš.

Tvrdiš da može, dokaži, ne izvlači se da to neće niko skužiti.

Piši ili prestani. Pokaži šta su te naučili i pokaži put.

ja sam dokazao

nisam li ?

brojevi ne dokazuju nista vise

 

Kako ne dokazuju, pa to je univerzalan način opisa bilo čega, damn , mislim da je ovime {#} . 

 

EDIT:

nick nemoj me krivo shvatit, ali reć teoriju i ne ju znat opisat matematički mislim da je time vjerodostojnost onoga tko ju iznosi niska, a samim tim i teorija, sorry ali tako je .

 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 14:46 (woodgamesfx).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

gledaj, ja sam samo rekao ono sto znam da je tocno ( prvi post ) nakon toga svi su me se zakacili....

trolaju li oni ili ja...

nek bypass pojasni matematicki da svijetlost ne moze stvoriti gravitaciju... mene su naucili da moze ali je glupo matematicki objasnjavt jer tad pogotovo nece niko kuzit ako ne kuzi primjer tanjura s juhom...

 

Ja isto ne kužim tvoj primjer tanjura s juhom (odnosno, što si točno s tim želio reći), ali matematički dokaz bi vrlo rado pogledao. Zato, samo ti daj i nemoj se ustručavati. Postoje ovdje i drugi ljudi koji su položili 7 različitih matematika i 3 različite fizike. Tako da neće biti nikakav problem. Stvarno. {#}

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
14 godina
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

jer tad pogotovo nece niko kuzit ako ne kuzi primjer tanjura s juhom...

 

Peace means I'm reloading my gun.
14 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
DrNasty kaže...
nick_01 kaže...

gledaj, ja sam samo rekao ono sto znam da je tocno ( prvi post ) nakon toga svi su me se zakacili....

trolaju li oni ili ja...

nek bypass pojasni matematicki da svijetlost ne moze stvoriti gravitaciju... mene su naucili da moze ali je glupo matematicki objasnjavt jer tad pogotovo nece niko kuzit ako ne kuzi primjer tanjura s juhom...

Ti trollaš.

Tvrdiš da može, dokaži, ne izvlači se da to neće niko skužiti.

Piši ili prestani. Pokaži šta su te naučili i pokaži put.

ja sam dokazao

nisam li ?

brojevi ne dokazuju nista vise

 Dah sam vise izgubio pusuci u supu.

 

Daj brojeve.

Pluca prije i poslije puhanja Pluca prije i poslije puhanja
Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 14:47 (Mentalist).
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
woodgamesfx kaže...

 

Kako ne dokazuju, pa to je univerzalan način opisa bilo čega, damn , mislim da je ovime {#} . 

 

 

cekaj ako ti uletis u zavoj 100 po mokroj cesti, treba li brojevima dokazivat da ces izletit ?

ili ti slika zavoja sve dokazuje ?

drugim rijecima ako brzina svijetlosti putuje kruzno, treba li brojevima dokazivat da ce stvoriti gravitaciju unutar kruga ?

treba li brojevima dokqazivat da ce se juha okretati ako puses u nju ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 14:48 (nick_01).
16 godina
moderator
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

ja sam dokazao

nisam li ?

brojevi ne dokazuju nista vise

Nisi ništa dokazao, dobro to znaš (ili si toliko zabrijao u svoje vode da to ni ne vidiš).

Slijedeći ispad će biti sankcioniran, samo još moram odlučiti da li će doletiti fotonski ili gravitonski torpedo.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
woodgamesfx kaže...

 

Kako ne dokazuju, pa to je univerzalan način opisa bilo čega, damn , mislim da je ovime {#} . 

 

 

cekaj ako ti uletis u zavoj 100 po mokroj cesti, treba li brojevima dokazivat da ces izletit ?

ili ti slika zavoja sve dokazuje ?

EDIT:

nick nemoj me krivo shvatit, ali reć teoriju i ne ju znat opisat matematički mislim da je time vjerodostojnost onoga tko ju iznosi niska, a samim tim i teorija, sorry ali tako je .

 

Kopirano s gorenjeg posat.

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
woodgamesfx kaže...

 

Kako ne dokazuju, pa to je univerzalan način opisa bilo čega, damn , mislim da je ovime {#} . 

 

 

cekaj ako ti uletis u zavoj 100 po mokroj cesti, treba li brojevima dokazivat da ces izletit ?

ili ti slika zavoja sve dokazuje ?

 

Da.

Ne dokazuje ništa.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
protjeran
offline
Ništa od putovanja vremenom?
.. uredio sam gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
cekaj ako ti uletis u zavoj 100 po mokroj cesti, treba li brojevima dokazivat da ces izletit ?

ili ti slika zavoja sve dokazuje ?

Slika dokazuje ništa. Treba dokazati brojevima.

http://www.phy.hr/~pzugec/Camber/Camber.html

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
woodgamesfx kaže...

 

Kako ne dokazuju, pa to je univerzalan način opisa bilo čega, damn , mislim da je ovime {#} . 

 

 

cekaj ako ti uletis u zavoj 100 po mokroj cesti, treba li brojevima dokazivat da ces izletit ?

ili ti slika zavoja sve dokazuje ?

drugim rijecima ako brzina svijetlosti putuje kruzno, treba li brojevima dokazivat da ce stvoriti gravitaciju unutar kruga ?

treba li brojevima dokqazivat da ce se juha okretati ako puses u nju ?

 

 

Ne shačaš što hoću reć ili ne želiš shvatit. 

 

"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
16 godina
neaktivan
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Hhaahha, ja krepavam.

 

Sad se pak izvlačiš da ne treba brojevima dokazati, bla bla, vjerojatno ne znaš niti kaj su to Maxwellove jednadžbe, jer kao što je vlad0 rekao, ovdje postoje ljudi koji su neke stvari i odslušali glede toga, jel...

 

Daj onda mi reci, ako svjetlost stvara gravitaciju, a singularitet je mjesto beskonačne gustoće i mase, a samim time i ogromne gravitacije, koja je tolko velika da joj niti sama svjetlost ne može pobjeći, dali bi to značilo da svjetlost sama sebi ne može pobjeći?

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...
...

drugim rijecima ako brzina svijetlosti putuje kruzno, treba li brojevima dokazivat da ce stvoriti gravitaciju unutar kruga ?

treba li brojevima dokqazivat da ce se juha okretati ako puses u nju ?

 

1. Brzina svjetlosti ne putuje nikako, a kamoli ne kružno.

2. Ako si mislio na foton (u smislu paketića energije), jedini poznati način da on završi u "(polu)kružnoj" (primjeti da sam ovo stavio u dvostruke navodnike!) putanji je da se nađe u zakrivljenom gravitacionom prostoru.

3. Masa koja stvara takav prostor je beskonačno veća u odnosu na relativističku masu fotona (što je zapravo jednako energiji, ako ćemo biti precizniji).

4. U takvom referentnom sustavu foton ne stvara nikakvu gravitaciju.

5. Ne trebaš brojevima dokazivati ništa ako već ne znaš, prihvatit ću i opisno objašnjenje (poput mojeg - za malu djecu) sve dok god ima nekog smisla.

6. I samo da naglasim kako povlačenje paralele s puhanjem u juhu nema nikakvog smisla.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
1domagoj1 kaže...

Hhaahha, ja krepavam.

 

Sad se pak izvlačiš da ne treba brojevima dokazati, bla bla, vjerojatno ne znaš niti kaj su to Maxwellove jednadžbe, jer kao što je vlad0 rekao, ovdje postoje ljudi koji su neke stvari i odslušali glede toga, jel...

 

Daj onda mi reci, ako svjetlost stvara gravitaciju, a singularitet je mjesto beskonačne gustoće i mase, a samim time i ogromne gravitacije, koja je tolko velika da joj niti sama svjetlost ne može pobjeći, dali bi to značilo da svjetlost sama sebi ne može pobjeći?

sta je pjesnik htzio reci ?

singularitet nije mjesto nego tocka svojstva kojih si naveo.

svijetlost sama sebi ne moze pobjeci ? - pojasni to pitanje

13 godina
protjeran
offline
Ništa od putovanja vremenom?

ova moja teorija nije moja ko9 sto sam vecn rekao.
na njoj radi Ronald Mallett a ako je mozete izguglat, ja pokusavam bezuspjesno, dokazite si je sami kad se meni smijete

hahahah

evo cak i wiki kaze:

 

"In Einstein's General Theory of Relativity, both matter and energy can create a gravitational field. This means that the energy of a light beam can produce a gravitational field

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 15:16 (nick_01).
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

cekaj ako ti uletis u zavoj 100 po mokroj cesti, treba li brojevima dokazivat da ces izletit ?

ili ti slika zavoja sve dokazuje ?

drugim rijecima ako brzina svijetlosti putuje kruzno, treba li brojevima dokazivat da ce stvoriti gravitaciju unutar kruga ?

treba li brojevima dokqazivat da ce se juha okretati ako puses u nju ?

Dragi astrofizičaru, čak ne znaš ni fizikalnu terminologiju, a kamoli teoriju.

 

Ono što si ti briješ, a ne znaš kako se zove jest centripentalna sila. Nadalje nije krug nego kružno gibanje.

 

Ovo s juhom si pokupio na nekom physics for kids stranice i sad tu trabunjaš o tome.

 

I ne, ne dokazuje se brojevima, nego jednadžbama. Brojevi su apsolutno nebitni.

 

Dakle astrofizičaru, počni pisat jednadžbe. Pretpostavi da mi pojma nemamo o čemu govoriš (što baš i nije tako teško) i idemo.

 

 

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Bypass kaže...
nick_01 kaže...

cekaj ako ti uletis u zavoj 100 po mokroj cesti, treba li brojevima dokazivat da ces izletit ?

ili ti slika zavoja sve dokazuje ?

drugim rijecima ako brzina svijetlosti putuje kruzno, treba li brojevima dokazivat da ce stvoriti gravitaciju unutar kruga ?

treba li brojevima dokqazivat da ce se juha okretati ako puses u nju ?

Dragi astrofizičaru, čak ne znaš ni fizikalnu terminologiju, a kamoli teoriju.

 

Ono što si ti briješ, a ne znaš kako se zove jest centripentalna sila. Nadalje nije krug nego kružno gibanje.

 

Ovo s juhom si pokupio na nekom physics for kids stranice i sad tu trabunjaš o tome.

 

I ne, ne dokazuje se brojevima, nego jednadžbama. Brojevi su apsolutno nebitni.

 

Dakle astrofizičaru, počni pisat jednadžbe. Pretpostavi da mi pojma nemamo o čemu govoriš (što baš i nije tako teško) i idemo.

 

 

hvala na znanju, naucio sam od tebe da svijetlost ne moze stvoriti gravitaciju. pomoci ce mi u karijeri

i naravno da je cenripet ali to sam i pokazao slikom, ti si taj koji je nije znao prepoznati na slici

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.7.2011 15:21 (nick_01).
16 godina
offline
Ništa od putovanja vremenom?

mozda troll zeli reci da ako bi teoretski uspio kruzno usmjeriti svjetlost tj da se svjetlost vrti u krug?!? da bi to stvorilo neku gravitaciju?

znaci uzmes opticki kabel i smotas ga  u krug i ukljucis neki laser da emituje svjetlost i pojavice se u sredini crna rupa i uskocis tu a ispadnes negdje u pm?

problem einstein? 

problem einstein? problem einstein?
 

hmmm...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

sta je pjesnik htzio reci ?

singularitet nije mjesto nego tocka svojstva kojih si naveo.

svijetlost sama sebi ne moze pobjeci ? - pojasni to pitanje

Uh, oprostite onda gospodine nick_01, stvarno mi nije bila namjera tako gadno pogriješiti.

 

Evo, onda ćemo reći, "točka" da bude savršeno precizno.

 

Pa to ja tebe pitam, ti si rekao da svjetlost stvara gravitaciju, pa ako stvara gravitaciju kojoj sama ne može pobjeći, dali onda impliciraš na to da svjetlost sama sebi ne može pobjeći?

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
1domagoj1 kaže...
nick_01 kaže...

sta je pjesnik htzio reci ?

singularitet nije mjesto nego tocka svojstva kojih si naveo.

svijetlost sama sebi ne moze pobjeci ? - pojasni to pitanje

Uh, oprostite onda gospodine nick_01, stvarno mi nije bila namjera tako gadno pogriješiti.

 

Evo, onda ćemo reći, "točka" da bude savršeno precizno.

 

Pa to ja tebe pitam, ti si rekao da svjetlost stvara gravitaciju, pa ako stvara gravitaciju kojoj sama ne može pobjeći, dali onda impliciraš na to da svjetlost sama sebi ne može pobjeći?

u ovom slucaju svijetlost nije u polju graviitacije

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

hvala na znanju, naucio sam od tebe da svijetlost ne moze stvoriti gravitaciju. pomoci ce mi u karijeri

i naravno da je cenripet ali to sam i pokazao slikom, ti si taj koji je nije znao prepoznati na slici

Naravno. Sad je centripet (što god to značilo), ali prije to nisi htio podjeliti sa nama.

 

Kako ja nisam to prepoznao, kad si sad to od mene naučio?

 

Kako si smješan za ne vjerovat.

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
nick_01 kaže...

u ovom slucaju svijetlost nije u polju graviitacije

Aha, znači ako sam dobro skužio, svjetlost nije u polju gravitacije, ali ju gravitacija ipak privlači?

 

P.S. Ono je rekao tvoj znanstvenik Mallett, a ne Wiki, a kolko vidim još uvijek mu nije uspjelo napraviti time machine...hm.

Some people say that if you play a Windows install CD backwards you will hear demon voices commanding you to worship Satan. But that's nothing. If you play it forward it will install Windows.
13 godina
protjeran
offline
Ništa od putovanja vremenom?

Ajmo od temelja, osnova koje ćeš učiti uskoro.

 

Newtonova teorija gravitacije. Mada netočna do neke aproksimacije može poslužiti i služi u mnogo izračuna.

 

dakle :

 

 

              m1 m2

F= - G  ----------- r

                r3

 

Ako je m fotona = 0 kolika je sila? {#}

For those of you under the age of 25, a magazine is a blog made out of trees.
13 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
1domagoj1 kaže...
nick_01 kaže...

u ovom slucaju svijetlost nije u polju graviitacije

Aha, znači ako sam dobro skužio, svjetlost nije u polju gravitacije, ali ju gravitacija ipak privlači?

 

P.S. Ono je rekao tvoj znanstvenik Mallett, a ne Wiki, a kolko vidim još uvijek mu nije uspjelo napraviti time machine...hm.

svijetlost je u onom polju gravitacije ( vanjskom ) koje dozvoljava njenoj brzini da se odupre kolicini gravitacije u tom polju

razmisljaj fizicki

14 godina
protjeran
offline
Re: Ništa od putovanja vremenom?
Bypass kaže...

Ajmo od temelja, osnova koje ćeš učiti uskoro.

 

Newtonova teorija gravitacije. Mada netočna do neke aproksimacije može poslužiti i služi u mnogo izračuna.

 

dakle :

 

 

              m1 m2

F= - G  ----------- r

                r3

 

Ako je m fotona = 0 kolika je sila? {#}

 (prebraja prste)

 

0?!

Ako je jedini zivot koji imam onaj na BUG-u, da li to znaci da ja nemam zivota?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice