Polaganje vozačkog izdvojena tema

poruka: 2.915
|
čitano: 1.225.074
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pa da, bez ljutnje ljudi. Kužim vašu zabrinutost. Ali baš to, nemam problema sa kombinacijom bicikl+javni prijevoz+vlak. Ali eto, odokativno bih rekao da 70% poslova traže b kategoriju. Na kraju mogu imati i b kategoriju, ali ne imati auto. Eh sada nemogu gledati u kristalnu kuglu, možda ću biti u situaciji da ću baš morati voziti, a možda ću i nekad zavoljeti vožnju, ali onda je opet problem riješen jer će se moja vožnja poboljšati. Ono što bi doista bio problem je da moram redovito svaka npr. 4 mjeseca jednom vozit i da to nemogu izbjeć, međutim takvi slučaji su iznimka.

Inače imam sreće da mi je na otprilike 15. satu instruktorica dobila 2 godine star Renault Clio, prije toga sam se vozio u kombiju.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2016 21:39 (GNU+Linux).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Ma dajte ljudi nemojte ga ubijati u pojam kad vidim kakvi sve  voze skreću bez žmigavca, ne gledaju retrovizor kod prestrojavanja, voze u rikverc a ne gledaju nazad,pretječu u krivini preko pune crte, voze mortus pijani  pa može i on voziti bez ikakvog problema možda ga je u početku malo strah ali će se s vremenom naviknuti na vožnju.Ajde ovo sve mogu nekako razumjeti ali oni što idu autocestom u suprotnom smjeru mi nisu nikako jasni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.5.2016 21:58 (expert man).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Uzmi sto starije auto za polagat da se naucis vozit ko covjek, nikakvo novo sranje sa hill assist-om i tim sranjima.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
ivanzu kaže...
Uzmi sto starije auto za polagat da se naucis vozit ko covjek, nikakvo novo sranje sa hill assist-om i tim sranjima.

 DEfinitivno, s novijim autom se lakše položi dok se sa starijim autom naući voziti. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
ivanzu kaže...
Uzmi sto starije auto za polagat da se naucis vozit ko covjek, nikakvo novo sranje sa hill assist-om i tim sranjima.

 Žao mi je ali ja sam već na vozačkom ispitu. Prije sam inače vozio kombi. On me naučio vozit. Nijedan auto naravno nema hill assist ali to mi je do kraja i bio najveći problem. Jedini assist  koji imam je da imam lampice za mjenjanje brzina.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2016 11:48 (GNU+Linux).
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav,trebao bih ici polagati za B kategoriju po prvi puta,planiram i na ljecnicki otici uskoro no nosim naocale,a citam na internetu da bi to mogao biti problem,vozacka se svakih 5 god mora obnoviti itd...a posto su to stare teme bile je li i dan danas tako,kako i sta pustupam ako imam naocale,i u slucaju da mi je vid slabiji,trebam nove naocale ako zelim proci ljecnicki ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Zagi27 kaže...

Pozdrav,trebao bih ici polagati za B kategoriju po prvi puta,planiram i na ljecnicki otici uskoro no nosim naocale,a citam na internetu da bi to mogao biti problem,vozacka se svakih 5 god mora obnoviti itd...a posto su to stare teme bile je li i dan danas tako,kako i sta pustupam ako imam naocale,i u slucaju da mi je vid slabiji,trebam nove naocale ako zelim proci ljecnicki ? 

 Svakih 5 godina se obnavlja ako nosis naocale i ako je veca dioptrija. U mom slucaju je 10 godina jer je mala dioptrija. Da prodes ljecnicki moras donjet neku tamo potvrdu od ljecnika ja mislim kada izvadis nove naocale.

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
ivanzu kaže...
Uzmi sto starije auto za polagat da se naucis vozit ko covjek, nikakvo novo sranje sa hill assist-om i tim sranjima.

 Ona ručna na tipku je njesra, ništa bez prave ručne. Ja da sam polagao u automobilu sa ručnom na dugme sad nebi znao krenuti sa svojim automobilom uzbrdo hahaha.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
ivanzu kaže...
Uzmi sto starije auto za polagat da se naucis vozit ko covjek, nikakvo novo sranje sa hill assist-om i tim sranjima.

 Ovo je istina,

frendica mi je polagala na Alfi koja ima hill assist, znaci auto ti na vecoj uzbrdici drzi kocnicu par sekundi dok krenes (da auto ne krene u rikverc), i zbog toga nikad nije naucila kako krenut pomocu rucne u brdo.

 

Ja ju ne krivim jer kad vidim današnje instruktore odma mi je slabo, ja sam isto bio kod nekog lika koji me nije nis naucio osim voznje po cesti i parkiranja unaprijed na praznom parkingu, a kad sam bio na ispitu onda me trazio da se parkiram bocno i kretanje pod rucnom. Sva sreća da sam prije toga znao vec voziti auto pa nisam imal problema.

 

 

 

10 godina
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav, citao sam nesto da se sa 17 godina ( ili 17.5 ) moze vozit u autoskoli, jel je to samo voznja ili to jos nesto ukljucuje.. ?

 

Ugl imam 16god, znam parkirat bocno, ma bilo kak, znam krenut ak je neka uzbrdica/nizbrdica, sve me to uci stari mercedes 190E i Opel Astra iz 2010..

 

 

 

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2016 21:09 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Mozes krenut sa 17 i pol god, al prije 18. ne mozes polozit onaj zavrsni ispit, tj. voznju. Moras cekat da napunis 18. god. Propise i prvu pomoć mozes prije. Ja ti ne bi preporucio da ides tako rano jer mozes polozit sve unutra 3 mj bez problema. Tako da ce ti voznja biti razvucena na vise mjeseci, odnosno vozit ces jedan ili dva sata u tjedan dana, a svakako je bolje voziti kontinuirano svaki dan.

7 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

evo ja sam jucer polozio is treceg pokusaja, prvi put sam bio toliko nervozan da sam odvozio oke al bubnuo rizol kod parkiranja a to nisam ni jednom napravio u 35 sati.... drugi put sam pao na raskrizju, stao sam na raskrizju iste vaznosti i cekam da pustim auto meni slijeva. znaci oba pada su bili zasluzeni i nisam se bunio. uzeo sam dodatno jos 12 sati voznje i evo uspio sam od trece iako sam i tu bio u nekakvom grcu, imo sam dobrog instruktora koj me drilao kroz najgore male ulicice raskrizja i kocio mi za najmanji zajeb dok mi nije sve sjelo i stvarno ga moram pohvalit. znaci nemojte se bedirat ljudi nego vozite i vjezbajte i nemojte da vam bude zao uzet koji dodatni sat ako vam voznja nije sjela najbolje. I jos jedna preporuka iz osobnog iskustva, obavezno startajte voznju od poligona i zavrsavajte na poligonu, ni slucajno nemojte se nalaziti negdje gdje vama pase jer tako gubite bar 15-20 minuta voznje na rutu koja vam nije ispitna, ja sam to skonto nakon 30tog sata pa nemojte radit moju gresku. lp svima 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

ne bediraj se, ja sam isto pao 2 put i slozio iz trece, na ispitu te pere nervoza i kojekakve pizdarije pa se tiltas i grcis, treba samo smireno i polako, ja sam negdje procitao post koji ide ovako, pazi na raskrizjima, vozi ko baba prije zebre, i donosi odluke na vrijeme vezano za semafore i to je SVE kaj ti treba

11 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ima netko da je polagao u Tratincici u Osijeku? Kakva su iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Polaganje vozačkog

Bok, imam pitanje, jel ona roza potvrda da ste položili ima neki rok trajanja , jer  još moram liječničku produžit i to :P ?

Tomos 15 SLC 81" rastura sve skutere
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Mate15SLC kaže...

Bok, imam pitanje, jel ona roza potvrda da ste položili ima neki rok trajanja , jer  još moram liječničku produžit i to :P ?

 Nema rok trajanja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Pozdrav, ovaj tjedan sam krenuo u autoškolu. Zanima me je li je tko imao iskustvo da nije bio u mogućnosti ići 2 dana na predavanje, a normalno je položio ispit iz propisa ? Raskrižja bi radili prije toga.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

Pozdrav,

nemas nikakvih problema, kod nas su predavanja raspoređena na tri tjedana i ja jedan cijeli tjedan nisam bio zbog skole. Sve sam položio iz prve i nije bilo nikakvi problema sto ste toga tice tako da ne brini. Ako ti nesto nije jasno pitaj roditelje, predavača ili prijatelje koji su polozili vec. Sretno u polaganju!

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 0:42 (No.Nameee).
7 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog

Evo ko jos nije savladao vozacki moram dat preporuku za Autoskolu Rotor na tresnjevci - Instruktor Kreso i tajnica kaj tamo rade, skolski ce vas naucit jel ima prometnu skolu polozenu instruktor a tajnica je draga do te mjere da ce vam prilagodit sve kaj zatrazite. Bitno je da je instruktor smiren a Kreso to svakako je.


P.S - edit zaboravio sam postat nemojte se ustrucavati reci sta zelite bolje nauciti, ako polozite iz prve a niste sigurni onda ce vam biti problem vozit jel cete raditi greske koje nikad niste ispravili, bolje past 2 puta i rijesiti pogreske nego imat srece pa proci i voziti lose.


Lp

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2016 17:43 (koz82).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Nauci se voziti tek kada se sjednes sam u auto I vozis.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
hahhaajaads kaže...

Pozdrav, citao sam nesto da se sa 17 godina ( ili 17.5 ) moze vozit u autoskoli, jel je to samo voznja ili to jos nesto ukljucuje.. ?

 

Ugl imam 16god, znam parkirat bocno, ma bilo kak, znam krenut ak je neka uzbrdica/nizbrdica, sve me to uci stari mercedes 190E i Opel Astra iz 2010..

 

 

 

 ja sam sa 17.5 krenio u autoskolu i ti mozes krenit na voznju cim polozis propise, prvu pomoc mislim da ne moras polozit, ali vozacku ne mozes dobit prije 18. godine, tj. ne mozes polagat voznju prije 18.

 

EDIT: nisam vidio da su ti odgovorili, zabrijo sam da je to zadnji post... zanemari

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 13:14 (amadeeeej).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog
Pozz ,
Jel tko od vas nedavno polagao a1 kategoriju (motor do 125 cm3) ?Koliko vas je koštalo sveukupno jer nailazim na netu na cijene od 4000 pa do čak 6000 kn ???
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Pozdrav društvo. Gledam neke ponude za auto školu, ali imam neka pitanja. Kako do sada nikako nisam vozio, tj.nemam vozačku, jedino kaj znam je upaliti auto. Pokušavao sam malo voziti ali nikako nije išlo, svaki put bi mi se auto ugasio.. Pa me sad zanima, kako da "ubijem" taj grč kod vožnje u autoškoli? Još nisam ni sjeo za automobil, a već me strah kako voziti, i već se sada osjećam nesigurno. Što predlažete za vožnju, dal da odaberem dizel auto ili benzin? Doma već imam Astru benzinca, pa možda ne bi bila loša odluka da uzmem benzinca. Svaki savjet je dobrodošao :) Unaprijed hvala ;)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

uzmi benzinca i ne saltaj ga prije 3000 rpm... doma otidji s nekim na poligon ili parking pa vjezbaj na ravnom za pocetak... kreni s autom bez imalo gasa, samo otpustanjem kuplunga, tako ces stec osjecaj di vata. tek tada idi na kombinaciju kuplung-gas da brze krenes... i jednostavno se opusti - voznja triba bit uzivanje, a ne grc, i ako ti u glavi vec sebi napravis prepreku i ne uzivas u tome sto radis, naravno da ces imat probleme... 

 

svladat kretanje je toliko banalna stvar da sam rodjaka i rodicu vec sa 6 i 7 godina naucia te osnovne stvari. odrasloj osobi to doista nebi smilo bit neka prepreka... 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Polaganje vozačkog

Ti ne moras znati voziti auto prije pocetka voznje u autoskoli. Ja mislim da se osnove mogu nauciti prije autoskole,a to obuhvaca kretanje,saltanje brzina,zmigavac,svijetla i osnove odrzavanja auta ako to znas odma prvi sat ides vozat po gradu. Za polaganje zahtjevaj auto bez ikakvih pomocnih uredaja kao sto je brake hold itd.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.7.2016 13:47 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Polaganje vozačkog

Naravno, potražio sam malo automobile i auto škola nudi Golf 7 na dizel koji nema onu elektronsku parkirnu kočnicu, nego je klasična ručna. Samo se nekako dvoumim i mislim da je nezgodno to što se učim na dizel automobilu. Kod kuće imam benzinca, pa mislim da bi bilo bolje da se kreće sa vožnjom na autu koji je na benzin, no to ću sve dogovoriti sa instruktorom i auto školom. Hvala svima :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog

hill assist i elektricna rucna nisu ista stvar... hill assist imas i na autima s klasicnom rucnom kocnicom (na polugu i sajlu), a to je jedna od stvari koje tribas izbjegavat... i naravno benzinca... nije vrag da imaju samo g7 dizel u as???

 

reka bi da cak mozda i nije toliko problem kretanja, koliko ce te instruktor naucit da vozis i saltas na preniskim okretajima, a onda kad pridjes na benzinca, taj ce ti bit zivo mrtvilo, a za to ce bit iskljucivo tvoja krivica jer se benzinac vozi drukcije od dizela... 

13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Vidjet ću još malo sa auto školom, što manje opreme sa autom, to će ispasti bolje. Imaju golf 7 i Citroen C-elysee, tak da.. A dobro, što je, tu je.. Glavno da se naučim voziti, mislim da je to najbitnije :) A znam, to će mi vjerojatno sad i biti problem, dok ne naučim vozit, a kad naučim vozit, onda prelazak na benzinca haha.. Jel se za benzinca treba dulje otpuštat kvačilo ili? Mislim, koja je razlika za vozača kada prelazi sa dizela na benzin? Hvala :)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
12 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
Razlika je u tome što dizel ima više okretne sile na niskim momentima tako da tolerira malo agresivnije korištenje spojke.Sa oba auta moraš davati gas kad kreces. Ako naucis koristit spojku i gas na dizelu pravilno onda nećeš imat problema sa benzincom. Koji je motor u astri?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog
U Astri je benzinac, 1600 ccm. Ali ok, onda nema straha. Doći će to malo po malo samo od sebe i kroz auto školu sve.. Hvala svima na savjetima :)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice