Farming Simulator 2013

poruka: 3.453
|
čitano: 954.060
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

pitanje

pročitao sam to da špricanje usjeva poboljšava prinos, to vrijedi i za umjetno gnojivo?

znači nije moguće recimo poslje sijanja bacit umjetno gnojivo pa kad malo naraste pošpricat?pošto je iste boje zemlja

 

polja 26 i 27 sam posijao barley bez špricanja, urod je bio 80% kapaciteta dvije hkd302 (jedna puna i pol druge) prikolice a sa špricanjem 3 pune i pol ove druge prikolice(imam uvijek 2 zakačene)

 

i još jedno jer mi je mrsko vozit onu malu kosilicu za travu pa sam isprobat jer je daleko za vozit a spora je, pa da ostavim jednu u onom kamp naselju a drugu na golf terenu za one misije

 

ps. nemojte kupit onaj zglobni viljuškar katastrofa je -_-

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013
bubi_vw kaže...

pitanje

pročitao sam to da špricanje usjeva poboljšava prinos, to vrijedi i za umjetno gnojivo?

znači nije moguće recimo poslje sijanja bacit umjetno gnojivo pa kad malo naraste pošpricat?pošto je iste boje zemlja

 

polja 26 i 27 sam posijao barley bez špricanja, urod je bio 80% kapaciteta dvije hkd302 (jedna puna i pol druge) prikolice a sa špricanjem 3 pune i pol ove druge prikolice(imam uvijek 2 zakačene)

 

i još jedno jer mi je mrsko vozit onu malu kosilicu za travu pa sam isprobat jer je daleko za vozit a spora je, pa da ostavim jednu u onom kamp naselju a drugu na golf terenu za one misije

 

ps. nemojte kupit onaj zglobni viljuškar katastrofa je -_-

Umjetno gnojivo ide prije kultiviranja, a špricaš kada već malo naraste to što si posijao. Što se košnje tiče, kupi radije roto kosu za traktor i gotov si uvijek puno prije danog vremena s košnjom, pa dobivaš veći bonus, a i brže s traktorom dolaziš na mjesto gdje moraš kositi. {#} Ja sam kupio KUHN PZ 280 F (8,840$). Isplati ti se već nakon jedne misije .

http://www.okm-centrometal.net/
15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Viksan kaže...
Umjetno gnojivo ide prije kultiviranja, a špricaš kada već malo naraste to što si posijao. 
znači tako bi trebo? tnx
a što se košnje tiče, imam roto kosu na onom crvenom traktoru što dobiješ i taj stoji parkiran na golf terenu non stop, a i riskiro sam i kupio onu malu kosilicu i parkiro u onaj kamp, i čekam te misije košnje trave u kampu i na golf terenu- easy money {#}
15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
karlo666 kaže...

eto ja sam na farmi od 2008, al do sad nisam vidio ovo da ne mogu upalit i prednja i zadnja svjetla :(  legle pare pa kupio ets2 i farming simulator :D

ako si za multiplayer samo reci... ja i moj necak igramo pa ako oces s nama :)

Nemožeš ih upaliti zajedno ako ne igraš na high grafici, ili very high.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Viksan kaže...

Meni rade sva svijetla. I prednja i radna. Samo dva put pritisnem tipku F. ;) I ovak još usput. Prvi put igram ovu igru. Tu sam malo po forumu čitao, pa reko probam i jučer igrao 12-13h sati u komadu. Zarazna je igra. {#}

 

EDIT: Zbog čega mi radnik radi u prvoj brzini kad sam kupio stroj koji može bez problema ić u drugoj?

Radnik radi u prvoj jer je glup, ali i zato jer te igra na taj način tjera da sam radiš što više.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 21:23 (headshot).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
headshot kaže...
karlo666 kaže...

eto ja sam na farmi od 2008, al do sad nisam vidio ovo da ne mogu upalit i prednja i zadnja svjetla :(  legle pare pa kupio ets2 i farming simulator :D

ako si za multiplayer samo reci... ja i moj necak igramo pa ako oces s nama :)

Nemožeš ih upaliti zajedno ako ne igraš na high grafici, ili very high.

skuzio sam... naso na nekom forumu :(  jel se to da kako ispravit ili nesto? kad nabacam modova, trebat ce mi taj medium harware profil :D

15 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Neznam, ali predpostavljam da se može.. ali meni je veći problem to što se svijetla ugase kad prebacim na drugo vozilo :S 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Farming Simulator 2013

Mene zanima kako instalirat "HD texture" mod kojeg sam skinuo sa one njemačke stranice. Odrarao sam u folder mods , ali ne radi, odnosno u igri pod opcijom mods nema ničega, pa sam prema tome zaključio da ne radi.

http://www.okm-centrometal.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Viksan kaže...

Mene zanima kako instalirat "HD texture" mod kojeg sam skinuo sa one njemačke stranice. Odrarao sam u folder mods , ali ne radi, odnosno u igri pod opcijom mods nema ničega, pa sam prema tome zaključio da ne radi.

Radi normalno, ja ga koristim. Problem je u tome što nitko ne shvati da to nije mod kojeg se samo ubaci kao neki traktor kojeg skineš. Malo bolje pogledaj šta si sve dobio u modu, imaš npr mapu "textures" kopiraš sve iz te mape, odeš u direktorij gdje si instalirao igru i nađeš tamo istu mapu koja se zove "textures" i samo uđeš u nju i zalijepiš. isto tako sa svim mapama koje si dobio. npr ak imaš mapu koja se zove "xxxxx" moraš istu takvu naći u igri i zalijepit sve tamo. btw kad sve to što trebaš zalijepit ti je u mapi data.

13 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

nisan skida te hd teksture ali mislim da se one odzipaju pa stave u textures folder

edit ;....evo preteka me kolega....

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 17:53 (Splićo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Farming Simulator 2013

Nemam tako kao što si napisao.Vjerojatno sam nešt drugo skinuo. Možeš mi linkat mod koji koristis? {#}

http://www.okm-centrometal.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Viksan kaže...

Nemam tako kao što si napisao.Vjerojatno sam nešt drugo skinuo. Možeš mi linkat mod koji koristis? {#}

Ja korostim 2 ili 3 (neznam ni sam točno) moda za teksture:

 

http://www.modhoster.com/mods/hd-texturen

http://www.modhoster.com/mods/texturen-update-ls-2013

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 18:21 (headshot).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Viksan kaže...

Što se brzina tiče znam kako funkcioniraju, ali imam stroj, (kultivator/tanjurača) koji može ić do 15mph, a radnik radi na 9mph, pa me to živcira jer čemu sam onda kupovao duplo brži stroj kad ovaj idiot radi istom brzinom ko i sa starim. Bolje da sam onda kupio s većim rasponom, a manjom brzinom da sam znao da su tak bedasti. Kaj se verzije igre tiče imam onu recesijsku, ali također "updejtanu".

  Primjetio sam kod ona dva traktora sa kojima se počinje da jači traktor brže i sije i vozi tanjuraču čak i kada zaposli se radnik,brzina mu iznosi oko 9mph kod sijanja i kultiviranja,dok manji slabiji traktor varira kod istih radnji 7-8mph,recimo ja krenem sa slabijim traktorom sijati sa jednog kraja njiva a jaći traktor dam radniku i uvijek me prestiže.Možda se ne čini velika razlika ali itekako se osjeti kod rada.Jači traktor ima dnevno održavanje 270€,za razliku od novijih modela,vjerovatno ukalkulirana starost stroja.

Ovaj Deutz 6095 HTS mi je zakon kakva mašina nakon one kante a danima sa igrao da skupim lovu,u zadnje vrijeme teško dobru cijenu postižem.

 

@karlo666 može bacimo MP javi kada ti odgovara{#} ja sam svakako na godišnjem.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 19:10 (Spartakus).
14 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Evo ja nabavio original igru pa ću vam se javiti kad budem imao vremena, da bacimo koju zajedno {#} (ja znam tanjurat i sa drugom brzinom {#} )

 

Što se tiče ovih HD textura kako se ponašaju fps-i? Jel se isplati stavljati, mislim vizualno?

Sve je moguće...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013
Spartakus kaže...
Viksan kaže...

Što se brzina tiče znam kako funkcioniraju, ali imam stroj, (kultivator/tanjurača) koji može ić do 15mph, a radnik radi na 9mph, pa me to živcira jer čemu sam onda kupovao duplo brži stroj kad ovaj idiot radi istom brzinom ko i sa starim. Bolje da sam onda kupio s većim rasponom, a manjom brzinom da sam znao da su tak bedasti. Kaj se verzije igre tiče imam onu recesijsku, ali također "updejtanu".

  Primjetio sam kod ona dva traktora sa kojima se počinje da jači traktor brže i sije i vozi tanjuraču čak i kada zaposli se radnik,brzina mu iznosi oko 9mph kod sijanja i kultiviranja,dok manji slabiji traktor varira kod istih radnji 7-8mph,recimo ja krenem sa slabijim traktorom sijati sa jednog kraja njiva a jaći traktor dam radniku i uvijek me prestiže.Možda se ne čini velika razlika ali itekako se osjeti kod rada.Jači traktor ima dnevno održavanje 270€,za razliku od novijih modela,vjerovatno ukalkulirana starost stroja.

Ovaj Deutz 6095 HTS mi je zakon kakva mašina nakon one kante a danima sa igrao da skupim lovu,u zadnje vrijeme teško dobru cijenu postižem.

 

@karlo666 može bacimo MP javi kada ti odgovara{#} ja sam svakako na godišnjem.

Pa normalno je da jači brže sije i vozi tanjuraču.  Nije to problem. Problem je to kaj su vjerojatno taj dio loše napravili, jer meni taj jači sije brzinom 9mph sa novim strojem koji može bez problema radit na 15mph. Tak da savjetujem nove igrače da radije kupe stroj koji ima veći raspon, odnosno radijus djelovanja nego brzinu jer ionako ovi blentavi radnici rade u prvoj. Idem sad igrat pa kaj konačno kupim novi traktor. {#}

http://www.okm-centrometal.net/
11 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

Pokušavam koristiti radnike što manje ako je moguće,razmišljam o kupnji novijeg traktora radi manjih troškova održavanja.Ispala je neočekivana situacija - imao sam 53t žita koje nisam htio prodati zbog vrlo niskih cijena,kad odjednom "Great demand" i prodam ga po 867€/t,iako nisam ništa planirao odlučio sam uzeti preostali poticaj,imao sam samo 55.000€ kredita,kupio sam zemljište do mene.

Jedno pitanje - da li je potrebno gnojiti umjetnim gnojivom  a zatim kada malo naraste i špricati ili je samo dovoljno jednom pognojiti bilo čime umjetno/šprica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013
Spartakus kaže...

Pokušavam koristiti radnike što manje ako je moguće,razmišljam o kupnji novijeg traktora radi manjih troškova održavanja.Ispala je neočekivana situacija - imao sam 53t žita koje nisam htio prodati zbog vrlo niskih cijena,kad odjednom "Great demand" i prodam ga po 867€/t,iako nisam ništa planirao odlučio sam uzeti preostali poticaj,imao sam samo 55.000€ kredita,kupio sam zemljište do mene.

Jedno pitanje - da li je potrebno gnojiti umjetnim gnojivom  a zatim kada malo naraste i špricati ili je samo dovoljno jednom pognojiti bilo čime umjetno/šprica?

Odgovorio sam na to pitanje par postova iznad. ;) Još jedan savjet kaj se tiče ubrzavanja vremena. Vrijeme nemojte nikako ubrzati prilikom sadnje jer vam neće ravnomjerno rast to što ste posijali. Ja najprije sve zemlje posijam pa tek onda ubrzam vrijeme na 120x dok mi se sazrije, pa nakon toga stavim na real time vrijeme i obavim žetvu. Zatim opet posijam na real time vremenu i kad posijem stavim na 120x, pa sve opet ponovo.Znači da ponovimo, nikako nemojte ubrzavat vrijeme ako ste posijali pola zemlje jer će vam jedna polovica sazrijeti, a druga još nebude vani. Znači prvo posijati to kaj ste mislili, pa onda ubrzat vrijeme na maksimum da čim prije krenete u žetvu. Nadam se da ste razumijeli kaj sam mislio. {#}

http://www.okm-centrometal.net/
13 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

ovaj mod mi je odličan jer ti daje mogucnost ručno namjestit brzinu kako želiš a ne samo 1 , 2 i 3 brzina ;

http://www.modhoster.com/mods/eslimiter-all-vehicles

radi se o tome da dosta nastavaka ( kultivatori itd ) dozvoljavaju veću brzinu nego je traktor podešen da ide u 2 brzini .

npr; traktor je podešen da u 2 brzini ide 14 mph a kultivator dozvoljava 18 mph a taj mali mod vam dozvoljava da "ukradete" tih nekoliko milja na sat ( mozda ne zvuči puno ali na velikom polju se itekako osjeti razlika ).

Postoji i alternativniji način za ubrzat gameplej poput editiranja nastavka pa da mozete kultivirat polje u npr trećoj brzini ali to je vec pravi cheat xd....

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Viksan kaže...
Spartakus kaže...

Pokušavam koristiti radnike što manje ako je moguće,razmišljam o kupnji novijeg traktora radi manjih troškova održavanja.Ispala je neočekivana situacija - imao sam 53t žita koje nisam htio prodati zbog vrlo niskih cijena,kad odjednom "Great demand" i prodam ga po 867€/t,iako nisam ništa planirao odlučio sam uzeti preostali poticaj,imao sam samo 55.000€ kredita,kupio sam zemljište do mene.

Jedno pitanje - da li je potrebno gnojiti umjetnim gnojivom  a zatim kada malo naraste i špricati ili je samo dovoljno jednom pognojiti bilo čime umjetno/šprica?

Odgovorio sam na to pitanje par postova iznad. ;) Još jedan savjet kaj se tiče ubrzavanja vremena. Vrijeme nemojte nikako ubrzati prilikom sadnje jer vam neće ravnomjerno rast to što ste posijali. Ja najprije sve zemlje posijam pa tek onda ubrzam vrijeme na 120x dok mi se sazrije, pa nakon toga stavim na real time vrijeme i obavim žetvu. Zatim opet posijam na real time vremenu i kad posijem stavim na 120x, pa sve opet ponovo.Znači da ponovimo, nikako nemojte ubrzavat vrijeme ako ste posijali pola zemlje jer će vam jedna polovica sazrijeti, a druga još nebude vani. Znači prvo posijati to kaj ste mislili, pa onda ubrzat vrijeme na maksimum da čim prije krenete u žetvu. Nadam se da ste razumijeli kaj sam mislio. {#}

Ja se ispričavam nisam to vidjeo prije da si napisao,proveo sam danas 9h radeći u polju ne vidim niš{#} do sada sam gnojio 2x umjetnim gnojivom,onda ću ciljati da uzmem onu špricu od amazona što ima raspon 40m dođe negdje 48.000€.

12 godina
offline
Farming Simulator 2013

EDIT: Nešto sam pomiješao. :D

http://www.okm-centrometal.net/
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 23:16 (Viksan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013
headshot kaže...
Viksan kaže...

Nemam tako kao što si napisao.Vjerojatno sam nešt drugo skinuo. Možeš mi linkat mod koji koristis? {#}

Ja korostim 2 ili 3 (neznam ni sam točno) moda za teksture:

 

http://www.modhoster.com/mods/hd-texturen

http://www.modhoster.com/mods/texturen-update-ls-2013

Traktor mi sad ide na max brzini bez obzira na to kaj sam mu prikopčal punu prikolicu. Prije mi se mucil kad bi mu natovaril punu prikolicu, a sada bez problema ubrzava. Kak da to popravim?

 

 

http://www.okm-centrometal.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 0:32 (Viksan).
15 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013
Spartakus kaže...

Pokušavam koristiti radnike što manje ako je moguće,razmišljam o kupnji novijeg traktora radi manjih troškova održavanja.Ispala je neočekivana situacija - imao sam 53t žita koje nisam htio prodati zbog vrlo niskih cijena,kad odjednom "Great demand" i prodam ga po 867€/t,iako nisam ništa planirao odlučio sam uzeti preostali poticaj,imao sam samo 55.000€ kredita,kupio sam zemljište do mene.

Jedno pitanje - da li je potrebno gnojiti umjetnim gnojivom  a zatim kada malo naraste i špricati ili je samo dovoljno jednom pognojiti bilo čime umjetno/šprica?

taj "great demand" mi je najbolje iznenađenje u igri + aukcija za zemljišta. šteta što nisam to skužio od početka igre ali nema veze. znači moj sustav "bogačenja" sve trpat u silose dok cijena naglo ne skoči, a pošto sad obrađujem zemlje 14, 15, 16, 18, 39 spremi se i preko 200 tona žitarica kad se sve zemlje skombajniraju. sad polako mislim i krave kupovat jel sam skinuo neku malu samoutovarnu prikolicu i jednoredni silokombajn pa nemoram kupovat original opremu za 100k što igra nudi i to najviše zamjeram što nisu stavili više rabljenih strojeva da se lakše može počet sa stokom pogotovo ako se na hard igra

15 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Viksan kaže...
headshot kaže...
Viksan kaže...

Nemam tako kao što si napisao.Vjerojatno sam nešt drugo skinuo. Možeš mi linkat mod koji koristis? {#}

Ja korostim 2 ili 3 (neznam ni sam točno) moda za teksture:

 

http://www.modhoster.com/mods/hd-texturen

http://www.modhoster.com/mods/texturen-update-ls-2013

Traktor mi sad ide na max brzini bez obzira na to kaj sam mu prikopčal punu prikolicu. Prije mi se mucil kad bi mu natovaril punu prikolicu, a sada bez problema ubrzava. Kak da to popravim?

 

 

Hoćeš reći da se to promijenilo zbog moda ? :D .. ja imam 3 moda za texture i to ti samo mijenja - texturu.

15 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

PONAVLJAM:

 

Imate na 2. stranici savijete koje sam naveo, pošto vidim da kolega spominje "real time" sadnju bez ubrzavanja vremena predpostavljam da neki nisu vidjeli te savijete, a može vam pomoći puno, napisao sam i link za detaljan guide u igri.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 4:04 (headshot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Farming Simulator 2013

evo stigo novi "seljak"na farme novi sam u ovoj igri tako da -.-

imam glupa pitanja:1.ja sa radnikom upravljam ili samo npr zaokruzim ih i stavim da je ovaj na traktoru ovaj kosi itd,kako saditi,zaradivat novce molim vas odgovore newbie is here :D

Zan klo van dam
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013
chonky kaže...

može li mi netko reči zašto nakon što stavim hranu kravama i ovcama, sejvam igru, vratim se... hrane nema??? i piše mi da imam gnoj(manure) 8000 i probam ga zagrabiti sa utovarivacem i nece??

 

imam isti problem kad im stavim travu - mješavine još nisam probo

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
12 godina
offline
Re: Farming Simulator 2013
headshot kaže...
Viksan kaže...
headshot kaže...
Viksan kaže...

Nemam tako kao što si napisao.Vjerojatno sam nešt drugo skinuo. Možeš mi linkat mod koji koristis? {#}

Ja korostim 2 ili 3 (neznam ni sam točno) moda za teksture:

 

http://www.modhoster.com/mods/hd-texturen

http://www.modhoster.com/mods/texturen-update-ls-2013

Traktor mi sad ide na max brzini bez obzira na to kaj sam mu prikopčal punu prikolicu. Prije mi se mucil kad bi mu natovaril punu prikolicu, a sada bez problema ubrzava. Kak da to popravim?

 

 

Hoćeš reći da se to promijenilo zbog moda ? :D .. ja imam 3 moda za texture i to ti samo mijenja - texturu.

Nemam pojma zbog čega se to desilo, ali evo sad sam pokrenuo igru i sve radi normalno, a jučer sam dva puta deinstalirao igru i ništa, a danas radi normalno.  Stvarno čudno.{#}

http://www.okm-centrometal.net/
12 godina
offline
Farming Simulator 2013

Evo malo sam istraživao po netu o sadnji uljane repice (canola) s obzirom da većina to sije, pa sam došao do ovih spoznaja. Neznam sad kolko je taj Farming Simulator realno napravljen, ali svejedno ću napisat kako bi po pravilima struke trebalo raditi. Naime, uljana repica se nikako ne smije sijati dva put zaredom na isto tlo zbog povećanja bolesti i štetočina koje nam smanjuju prinos(u stvarnosti najbolje svaku 4. godinu). Između dva sijanja repice najbolje bi bilo posijati pšenicu (wheat) ili još bolje ječam (barley), odnosno redoslijed bi morao izgledati ovako: prvo posijamo pšenicu (wheat) ili ječam (barley), pa nakon sjetve posijamo uljanu repicu (canola) i tim redoslijedom stalno (wheat or barley - canola - wheat or barley - canola). Priprema tla bi morala izgledati ovako:najprije posipamo zemlju gnojivom (stajskim ili umjetnim), pa nakon toga vršimo oranje zemlje. Strojeve za rasipavanje umjetnog gnojiva možete naći pod grupom "Fertilizer sprayers". Nakon gnojenja zemlje na redu je obrada zemlje sjetvospremačem odnosno kultivatorom (rubrika cultivators). Nakon što smo pripremili tlo na redu je sijanje. Sijačice se nalaze pod grupom "Sowing machines". Kada počinje klijati to što smo posijali na redu je prvo špricanje sa strojem koji se nalazi u rubrici "Sprayers", dok bi se prema pravilima trebalo obaviti još jedno špricanje prije žetve, odnosno neposredno prije nego je spremno za žetvu. (u igrici bi to označavala ona najjača narančasta boja). Tak bi to trebalo biti. Budem najvjerojatnije imal jednu/dvije manju/e zemlju/e gdje ću ekperimentirat, odnosno pratit prinos s obzirom na obradu tla koju vršim kao i špricanje, te sijanja dva put zaredom uljane repice, pa javit rezultate. Možda još i danas javim rezultate istraživanja ako budem imao vremena.

http://www.okm-centrometal.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 18:29 (Viksan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Farming Simulator 2013
Viksan kaže...

Evo malo sam istraživao po netu o sadnji uljane repice (canola) s obzirom da većina to sije, pa sam došao do ovih spoznaja. Neznam sad kolko je taj Farming Simulator realno napravljen, ali svejedno ću napisat kako bi po pravilima struke trebalo raditi. Naime, uljana repica se nikako ne smije sijati dva put zaredom na isto tlo zbog povećanja bolesti i štetočina koje nam smanjuju prinos(u stvarnosti najbolje svaku 4. godinu). Između dva sijanja repice najbolje bi bilo posijati pšenicu (wheat) ili još bolje ječam (barley), odnosno redoslijed bi morao izgledati ovako: prvo posijamo pšenicu (wheat) ili ječam (barley), pa nakon sjetve posijamo uljanu repicu (canola) i tim redoslijedom stalno (wheat or barley - canola - wheat or barley - canola). Priprema tla bi morala izgledati ovako: najprije bi morali preorati oranicu (rubrika plows), kada smo preorali moramo oranicu posipati umjetnim ili prirodnim gnojivom, ovisno koje vam je dostupno. Strojeve za rasipavanje umjetnog gnojiva možete naći pod grupom "Fertilizer sprayers". Nakon gnojenja zemlje na redu je obrada zemlje sjetvospremačem odnosno kultivatorom (rubrika cultivators). Nakon što smo pripremili tlo na redu je sijanje. Sijačice se nalaze pod grupom "Sowing machines". Kada počinje klijati to što smo posijali na redu je prvo špricanje sa strojem koji se nalazi u rubrici "Sprayers", dok bi se prema pravilima trebalo obaviti još jedno špricanje prije žetve, odnosno neposredno prije nego je spremno za žetvu. (u igrici bi to označavala ona najjača narančasta boja). Tak bi to trebalo biti. Budem najvjerojatnije imal jednu/dvije manju/e zemlju/e gdje ću ekperimentirat, odnosno pratit prinos s obzirom na obradu tla koju vršim kao i špricanje, te sijanja dva put zaredom uljane repice, pa javit rezultate. Možda još i danas javim rezultate istraživanja ako budem imao vremena.

iz iskustva znam da nije isto ako se ne posprica i ako se posprica... nisam probao 2 puta spricati, a nisam ni gnojio jos stajskim gnojivom jer nisam cheato lovu pa jos nemam prikolicu i zivotinje... al razlika je, kad sam posijao uljanu repicu bez spricanja na onom prvom polju dobio sam nesto vise od pola prikolice (msm da je prikolica oko 18k litara) a kad sam pospricao prihod je bio dosta veci, skoro puna prikolica... znaci na vecim poljima se itekako isplati spricati i gnojiti...

12 godina
offline
Farming Simulator 2013

Znam za špricanje. Sad mene zanima dal drugačija obrada zemlje ima veze s prinosom (oranje pa onda sjetvospremač ili samo sjetvospremač bez oranja), te dal prinos repice pada ako se dva put zaredom sije na istom polju. To hoću provjeriti.{#}

 

EDIT: Pa koji je smisao igranja ako se vara!? Jednostavno ne razumijem ljude koji upisuju šifre.{#}

http://www.okm-centrometal.net/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 16:01 (Viksan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice