preporuka vrhunskih slusalica za glazbu zaključana tema

poruka: 105
|
čitano: 20.821
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
BlueMax kaže...

 

 Care pusti, ne isplati se na ovog gubit vrijeme.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
16 godina
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
BlueMax kaže...

 

Ali ti si mu znanstveno opisao da slusalice zvuce "onako kako si ocekivao". Covjek iz tog odgovora stvarno puno dozna jer svak zna sta ti ocekujes. Ajde, bar smo u ovom zadnjem postu stvarno dobili nesto konkretno.

Citanje i edukacija? Nekako sam i pretpostavio da mudrost vuces iz citanja a ne iz prakse.

Frekvencijskom analizom mozes doci do dijela istine, do drugog dijela ne mozes. Do treceg mozes iskljucivo vlastitim uhom i tu matematika prestaje. Kolicina tj. raspon tonova mogu biti apsolutno identicni na slusalicama i zvucnicima iz kvalitativno totalno razlicitih skupina. Ekvilajzerom se moze postici bolja (opet subjektivno) balansiranost frekvencija ali bolji zvuk ne.

Takodjer je i vrsta glazbe bitan faktor u odabiru zvuka pa opet matematika pada u vodu. Zatim ostatak opreme, pa na jednom pojacalu bolje zvuce jedne slusalice na drugom druge.

Imam doma Philips slusalice koje prikljucene direkt u racunalo sa integrirkom ili u mobitel zvuce solidno. Ako ih spajam na pojacalo koje je optikom povezano sa racunalom zvuce malo bolje. Imam i Shure koje kad su spojene na racunalo zvuce gore od Philipsa a kad ih spojis na pojacalo zvuce nemjerljivo bolje. Zbog tog vlastitog iskustva meni je komentar forumasa, kojeg si ti napao, apsolutno prihvatljiv. Moje Shure su dobre u kombinaciji s dobrim pojacalom, inace su koma, kako on kaze. Da me netko pita, preporucio bi mu da ih ne kupuje ako nema dobru zvucnu ili pojacalo a ako ima onda definitivno da. 

Previse je tu faktora i na kraju se sve svodi na subjektivno tako da kad se trazi savjet u izboru izmedju 3 modela, netko ko ih je cuo moze iznijeti svoje misljenje bez da mu se traze rezultati mjerenja.

 

 

 

U praksi sam promijenio i previše slušalica tijekom života, barem 20 različitih modela (a rekao bih i više od 30), od kojih su najskuplje bile AKG K240, onaj stari model, na 600 oma - sad su čak jeftinije nego što sam ih tada platio. Ta praksa mi je donijela potvrdu onoga što sam naknadno čitao o akustici i psihoakustici.

 

Ljudsko uho je daleko slabiji instrument od mjernog uređaja; čovjek nije u stanju razaznati razliku u glasnoći glazbe od 0,5 dB (probaj!), također nije stanju u Hertz odrediti frekvenciju nekog zvuka.
"Raspon tonova" (pretpostavljam da misliš na frekventni raspon) nije identičan na dvije slušalice istog proizvođača istog modela - uvijek će postojati sitne, uhu neodredljive, no mjerljive razlike u frekvencijskom rasponu i krivulji. Dovoljno je da se za milimetar pomakneš ako slušaš zvučnike, ili da malo pomakneš slušalice na glavi, i eto drugačijeg zvuka. Na istom modelu.

 

"Imam doma Philips i Shure" i opet ništa ne znači; koji Philips, Koji Shure, koliko oma, koja osjetljivost? Preporučio bih ti da proučiš odnos između impedance slušalica te izlaza pojačala za slušalice; također, osjetljivost je vrlo bitna stvar, ne jednom se dogodilo da mi osoba za slušalice veće osjetljivosti kaže da se bolje čuju - jer su glasnije. Ljudi imaju tendenciju da boljim zvukom proglase ono što se glasnije čuje.

I na kraju, pričam o stvarima u kojima imam stvarno višedesetljetno iskustvo. Nisam prekjučer kupio Sennheisera ili Grado, pa da sad pričam jer se smatram pametnim zbog toga. Koristio sam jeftine i skupe slušalice, učio na svojim greškama, i još uvijek učim.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
15 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

znaci da pokusam shvatit sto ti pricas, napisao si hrpu i hrpu teksta kako znas sve o zvuku, kako si imao i skupe i jeftine slusalice i kako ono sto sam ja reko nevalja, a nisi dao ama bas niti jedan prijedlog? koje su po tebi najbolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Naruči si OVO iz inozemstva.

Kada bi pametni uvijek popuštali, svijetom bi vladale budale.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
mar123 kaže...

znaci da pokusam shvatit sto ti pricas, napisao si hrpu i hrpu teksta kako znas sve o zvuku, kako si imao i skupe i jeftine slusalice i kako ono sto sam ja reko nevalja, a nisi dao ama bas niti jedan prijedlog? koje su po tebi najbolje?

Napisao sam ti na drugoj strani što da napraviš, ne bih trošio toliko novaca, ne bih čekao da mi netko kaže koji model da kupim. Počni sa jeftinijima, jer je razlika u kvaliteti zvuka toliko minorna kada prijeđeš 1000 kuna da je pitanje koliko je to isplativo.

Da, što sam još htio reći, kava nije još počela djelovati, osim ako za nekoga znaš da ima isti ukus u zvuku slušalica, uzalud ti savjeti, to je, na žalost, nešto što moraš sam proći. Možeš samo pitati što da izbjegavaš, da se zna da je loše, i za što postoji konsenzus (beats by Dr. Dre, na primjer).

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 9:52 (Father_Dougal).
15 godina
neaktivan
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
The Man kaže...

Naruči si OVO iz inozemstva.

 

Specifications

 

Impedance: 32 Ohms

Speaker Drivers: patent pending 50mm Dual-Diaphragm High-Fidelity Driver

Frequency Response: 5 Hz - 30 kHz

Standard Cables: Kevlar® reinforced, 80” audio only cable, 36” 3-button remote/mic cable

Plug: 45 degree, 24k gold-plated 3.5 mm (1/8") stereo plug

Weight: 260g (headphone only)

 

http://www.djbooth.net/index/dj-equipment/review/v-moda-crossfade-lp2/

 

Kada bi pametni uvijek popuštali, svijetom bi vladale budale.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2012 10:08 (The Man).
11 godina
neaktivan
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

namjeravam kupiti slusalice za glazbu koje bih koristio kod kuce i vani, trazio sam dosta i vidio sam da dosta hvale ove http://ronis.hr/akg/639/slusalice-akg-k-514-mkii/AKG-K-514-MKII/ pa ako netko ima iskustava da mi da misljenje  ili da mi preporuci neke druge do 500 kn. :) i da da su slusalice poluotvorene ili zatvorene i da su u potpunosti preko uha.

Miočeee
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2013 22:11 (w1zard).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

moze preporuka slusalica koji ima dobar jak bass, cijena do 200-tinjak kn, mozda bi i s ebaya uzimao

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Ja trenutno furam ovakve crne (postoje još bijela i roza verzija) i super sam zadovoljan. Kabel je kratak, ali je odlično napravljen i ne petlja se, a i zvuk je dobar s obzirom na to koliko koštaju.

 

Link na specifikacije ti je ođe >>> KLIK

Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
The Man kaže...

Ja trenutno furam ovakve crne (postoje još bijela i roza verzija) i super sam zadovoljan. Kabel je kratak, ali je odlično napravljen i ne petlja se, a i zvuk je dobar s obzirom na to koliko koštaju.

 

Link na specifikacije ti je ođe >>> KLIK

jel ti stane uho cijelo u njih? imo sam jedne di mi uho nije cijelo bilo u slusalicama i boli ko vrag

15 godina
neaktivan
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
maxy0 kaže...
The Man kaže...

Ja trenutno furam ovakve crne (postoje još bijela i roza verzija) i super sam zadovoljan. Kabel je kratak, ali je odlično napravljen i ne petlja se, a i zvuk je dobar s obzirom na to koliko koštaju.

 

Link na specifikacije ti je ođe >>> KLIK

jel ti stane uho cijelo u njih? imo sam jedne di mi uho nije cijelo bilo u slusalicama i boli ko vrag

Ne sjednu preko uha, nego na njega, ali nisu agresivne po uho i vrlo su lagane, tako da ih nakon pola sata više i ne osjetiš, odnosno zaboraviš da su ti na glavi. Znam točno čega te strah, jer sam i sam imao jedne Pioneer sluške koje su previše stiskale glavu i uši, ali ove stvarno nisu takve, ni blizu.

 

Evo ti i dvije slike da dobiješ bolju predodžbu o tome kako MDR-ZX100 izgleda na glavi stanovnika...

Bare: Huljićeva glazba spušta ljude na razinu australopiteka
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2013 21:06 (The Man).
14 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Nasao sam si u elipsu ove dvoje slusalice, sta mislite koje su bolje
Havit i Philips   .. za gledanje serija i glazbu

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2013 19:58 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Philips normalno
14 godina
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Deawood kaže...
Philips normalno

da, kupio sam ih prije par dana i prejake su.. zvuk je cist i jak (sad kad sam sredio malo drivere za zvuk), bass isto predobar lijepo sjedaju u uho i udabne su, mada malo stiscu glavu al to je gotovo zanemarivo i kabel je dug 2m... 1.2 mi je ipak prekratko

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.3.2013 20:20 (maxy0).
14 godina
moderator
online
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice