preporuka vrhunskih slusalica za glazbu zaključana tema

poruka: 105
|
čitano: 20.828
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
mar123 kaže...
explorer 4 kaže...

Da, dobro skroz izgledaju ove...nego, nisi rekao koji ti tip slušalica odgovara, otvoreni ili zatvoreni.

otvoreni? zatvoreni? sta je sta?

 

jesl netko isprobao te beats sluske, ne mislim na ove tour in ear nego ove prave, jer vidim da vecina pljuje po njima i govori da se placa samo ime(sto je ocito),a oni koji ih imaju govore drukcije pa neznam dal brane svoj proizvod ili stvarno nisu sranje.

  Ma pusti ga,sere...

Uzmi sta hoces,sta ti se sviđa i sta ti treba,ostavi se dr. dre-a ,to je nabijena cijena (ko one kapp-ine japanke koje sam uze za 200kn,a obicni komad spuzve :D) uzmi akg jer je to izvrsna i ''iskusna'' marka

Ne radin često velike greške u životu,al kad je napravin,bude remek djelo xP <3<3<3 Ako san ti pomog'o stisni HVALA (mada se to ne događa često) <3<3<3
14 godina
neaktivan
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
mar123 kaže...
explorer 4 kaže...

Da, dobro skroz izgledaju ove...nego, nisi rekao koji ti tip slušalica odgovara, otvoreni ili zatvoreni.

otvoreni? zatvoreni? sta je sta?

 

jesl netko isprobao te beats sluske, ne mislim na ove tour in ear nego ove prave, jer vidim da vecina pljuje po njima i govori da se placa samo ime(sto je ocito),a oni koji ih imaju govore drukcije pa neznam dal brane svoj proizvod ili stvarno nisu sranje.

 

Otvoreni tip slušalica daje priodniji i topliji zvuk, dok zatvoreni tip daje drukčiji zvuk jer se stvara tunelski efekt zbog smanjenja vanjske buke.

I razlika je u tome što se otvoreni tip slušalica čuje vani, a zatvoreni ne.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
15 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

i sto je po tebi bolje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Po meni su bolje otvorene.

 

Btw.dok sam imao zatvoreni tip slušalica uši bi mi se nakon nekog vremena puno više znojile nego s ovim otvorenim.Možda sam ja čudan stvor pa je to samo meni bilo :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2012 23:14 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

kolko sam shvatio te otvorene su one sto idu samo na usi a zatvorene koje pokriju sve oko uha?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Ne, imaš i jedne i druge otvorene i zatvorene.

Znači ovih što nasjedaju na uho i onih koje idu oko uha.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

pa sto se onda stavi u ove da blokiraju vanjske zvukove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Onjegin kaže...
8ax kaže...
mar123 kaže...

beats by dre tour? cuo sam da su dobre in ear sluske

  Preimenovani AKG, nabijeni bas.

 

Vrijede najviše 300kn, a ne 700,1000 ili 2000, po kolko se već prodaju.

  Imaš li negdje link o dokazu da je Beats rebrand AKG-a?

 

Mislim, da se ne obrukam ako budem o tome pričao.

  To sam pročitao na nekom forumu, a nemogu sad nać :/

 

Znam da su rebrand, Monster ne proizvodi slušalice, proizvodi ih AKG i onda ovi naljepe naljepnicu.

4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag
15 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

pa ako je akg kako mogu bit lose?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Vrhunske slusalice - AT M50 - http://webshop.musicshop.hr/slualice-audio-technica-m50s-studio-monitor-p-7172.html?osCsid=e00caa2a560b641aeb2b739f369eff8f

 

In ear - Sennheiser CX500/CX400 -  Neznam jel ima u Hr.

 

 

Beats by Dre su za malu djecu, svatko tko ti kaze ili podrzava da ih uzmes nema pojma sto znaci kvalitetan proizvod ni zvuk.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 0:05 (fade).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
mar123 kaže...

pa ako je akg kako mogu bit lose?

  To AKG proizvodi za njih po njihovoj zamisli, to su dobre slušalice, na razini Sennheiser HD515, 518 ali sa nabijenim basom i nabijenom cijenom.

4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 0:07 (8ax).
12 godina
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Lazarus Long kaže...
mar123 kaže...
Trebam preporuku nekih odlicnih slusalica za glazbu, znaci ne ona gamer smeca, one surround gluposti itd. Cijena do 1500-2000 kn. I trebam jos preporuku nekoj in ear slusalica isto za glazbu ali da budu do nekih 100 eura.

  AKG, Sennheiser ili Shure

 

Moras obratiti pozornost na ergonomiju. Neke slusalice su odlicne sto se tice zvuka ali su ergonomska katastrofa i bukvalno bole usi (skoljka) nakon duzeg slusanja. Citaj forume za ovo

Istina. Samo bi nakon forumskih smjernica bilo dobro da ih osobno isprobas bar pola sata. Nemamo svi istu glavu i usi. Ja bi se dobro zeznuo da nisam imao priliku isprobati.

14 godina
neaktivan
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
mar123 kaže...

pa sto se onda stavi u ove da blokiraju vanjske zvukove?

 

Neki izolacijski materijal, neznam točno što.

 

Ugl.od otvorenih sluški moj prvi prijedlog ti je Grado, bilo koji model.Za ostale i nisam baš toliko upućen.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Vrsta glazbe igra ulogu. Ako slusas FLAC-ove idi na kvalitet/cijena. Ako slusas mp3 i pseudo visekanalnu muziku/igre ne bacaj novac

Jos jednom napominjem:

Obrati pozornost na ergonomiju! Dzaba uber tehnologija i super zvuk ako ih ne mozes nositi duze vrijeme (znojenje, nelagoda, bol u usima...)

 

★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Priviri na ovu rang listu, pa vidi što ti je dobavljivo ovdje. Također, posluži se vodičem za odabir slušalica. No svakako, ako daješ toliko novaca, inzistiraj na tome da ih preslušaš prije kupovine, jer kako Lazarus reče, ne pašu svima svakakve - ja sam kupio on-ear slušalice pred nešto sitno dana, no ne pašu mi na ušima.


Inače, slušalice su kao zvučnici - svake imaju svoj specifičan zvuk, i moraš pronaći one koje tebi dobro zvuče, ne one koje drugima dobro zvuče. Nekakav konsenzus može postojati oko zvuka, recimo za Sennheiser HD650, da dobro zvuče, no možda tvoje uho neće favorizirati takav zvuk, već više u smjeru AKG K240. 

 

Osobno smatram da pretjeruješ sa cijenom, jer do 1000 kuna možeš dobiti vrlo dobre slušalice. Samo nemoj gledati isključivo Senn, AKG, Shure, Beyer - Panasonic i Philips imaju kvalitetne slušalice za znatno nižu cijenu jer znaju napraviti dobre a jeftine slušalice, i ne moraju prodavati brand. Također, postoje i odlične sluje koje sam već mnogima preporučio, Superlux HD668B, koje koštaju oko 50 dolara, a zvuče višestruko skuplje.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Father_Dougal kaže...

Priviri na ovu rang listu, pa vidi što ti je dobavljivo ovdje. Također, posluži se vodičem za odabir slušalica. No svakako, ako daješ toliko novaca, inzistiraj na tome da ih preslušaš prije kupovine, jer kako Lazarus reče, ne pašu svima svakakve - ja sam kupio on-ear slušalice pred nešto sitno dana, no ne pašu mi na ušima.


Inače, slušalice su kao zvučnici - svake imaju svoj specifičan zvuk, i moraš pronaći one koje tebi dobro zvuče, ne one koje drugima dobro zvuče. Nekakav konsenzus može postojati oko zvuka, recimo za Sennheiser HD650, da dobro zvuče, no možda tvoje uho neće favorizirati takav zvuk, već više u smjeru AKG K240.

 

Osobno smatram da pretjeruješ sa cijenom, jer do 1000 kuna možeš dobiti vrlo dobre slušalice. Samo nemoj gledati isključivo Senn, AKG, Shure, Beyer - Panasonic i Philips imaju kvalitetne slušalice za znatno nižu cijenu jer znaju napraviti dobre a jeftine slušalice, i ne moraju prodavati brand. Također, postoje i odlične sluje koje sam već mnogima preporučio, Superlux HD668B, koje koštaju oko 50 dolara, a zvuče višestruko skuplje.

  Panasonic i Philips?Netko tko proizvodi sve od brijaćih aparata,do televizora,neće napravit dobru stvar u vezi audio opreme.Sen,Akg, proizvede samo to i u tom poslu su vrlo cijenjeni i poznati,a što se tiče te tvoje liste,skoro nijedne slušalice od tu nisu ispod 7000kn

Ne radin često velike greške u životu,al kad je napravin,bude remek djelo xP <3<3<3 Ako san ti pomog'o stisni HVALA (mada se to ne događa često) <3<3<3
11 godina
neaktivan
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Electricman :) kaže...

  Panasonic i Philips?Netko tko proizvodi sve od brijaćih aparata,do televizora,neće napravit dobru stvar u vezi audio opreme.Sen,Akg, proizvede samo to i u tom poslu su vrlo cijenjeni i poznati,a što se tiče te tvoje liste,skoro nijedne slušalice od tu nisu ispod 7000kn

  Kakvu si sad glupost rekao, noge su mi utrnule.

 

Yamaha proizvodi glisere, motocikle koji idu preko 300km/h, ali i gitare  možda sam pogrešio u svezi s Page-om.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 12:13 (Onjegin).
12 godina
protjeran
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Onjegin kaže...
Electricman :) kaže...

  Panasonic i Philips?Netko tko proizvodi sve od brijaćih aparata,do televizora,neće napravit dobru stvar u vezi audio opreme.Sen,Akg, proizvede samo to i u tom poslu su vrlo cijenjeni i poznati,a što se tiče te tvoje liste,skoro nijedne slušalice od tu nisu ispod 7000kn

  Kakvu si sad glupost rekao, noge su mi utrnule.

 

Yamaha proizvodi glisere, motocikle koji idu preko 300km/h, ali i gitare koje je svirao i Jimmy Page.

  Točno,ali yamaha ima odvojene tvrtke,yamaha audio,yamaha video...I njihovi hi-fi sustavi su jako poznati,gitare nisu nešto osim njihovog modela Pacific

Ne radin često velike greške u životu,al kad je napravin,bude remek djelo xP <3<3<3 Ako san ti pomog'o stisni HVALA (mada se to ne događa često) <3<3<3
16 godina
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Electricman :) kaže...

  Točno,ali yamaha ima odvojene tvrtke,yamaha audio,yamaha video...I njihovi hi-fi sustavi su jako poznati,gitare nisu nešto osim njihovog modela Pacific

Kakav je to DJ koji nezna tko je (bio) sestrinska tvrtka Panasonica. A pogodi tko je osmislio CD standard, i čiji transporti su visokcijenjeni po izdržljivosti.
Inače, Philips proizvodi i visoko cijenjenu medicinsku opremu. Što sad, rade i miksere, pa se nemaju što miješati u druga tržišta?
Nonsens.
I Panasonic i Philips imaju kvalitetnih modela. I ne radi ih isti inžinjer koji radi blender. 

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
12 godina
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Electricman :) kaže...
Father_Dougal kaže...

Priviri na ovu rang listu, pa vidi što ti je dobavljivo ovdje. Također, posluži se vodičem za odabir slušalica. No svakako, ako daješ toliko novaca, inzistiraj na tome da ih preslušaš prije kupovine, jer kako Lazarus reče, ne pašu svima svakakve - ja sam kupio on-ear slušalice pred nešto sitno dana, no ne pašu mi na ušima.


Inače, slušalice su kao zvučnici - svake imaju svoj specifičan zvuk, i moraš pronaći one koje tebi dobro zvuče, ne one koje drugima dobro zvuče. Nekakav konsenzus može postojati oko zvuka, recimo za Sennheiser HD650, da dobro zvuče, no možda tvoje uho neće favorizirati takav zvuk, već više u smjeru AKG K240.

 

Osobno smatram da pretjeruješ sa cijenom, jer do 1000 kuna možeš dobiti vrlo dobre slušalice. Samo nemoj gledati isključivo Senn, AKG, Shure, Beyer - Panasonic i Philips imaju kvalitetne slušalice za znatno nižu cijenu jer znaju napraviti dobre a jeftine slušalice, i ne moraju prodavati brand. Također, postoje i odlične sluje koje sam već mnogima preporučio, Superlux HD668B, koje koštaju oko 50 dolara, a zvuče višestruko skuplje.

  Panasonic i Philips?Netko tko proizvodi sve od brijaćih aparata,do televizora,neće napravit dobru stvar u vezi audio opreme.Sen,Akg, proizvede samo to i u tom poslu su vrlo cijenjeni i poznati,a što se tiče te tvoje liste,skoro nijedne slušalice od tu nisu ispod 7000kn

Jesi li ti upce pismen?

 

Na listi su slusalice od 300 do 10 000kn i uz svake se nalazi recenzija i korisnicka iskustva. Lista je izvanredna za nekoga ko pametno kupuje a za budale koje misle da Philips ne moze proizvest dobre slusalice postoje Beats by Dree.

Osobno sam imao Philips slusalice s kojima se ni jedne duplo skuplje AKG ili Seinhaiser po kvaliteti zvuka ne mogu usporediti.

16 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Probao sam dosta AKG i Senhaiser modela, ali uvijek se vratim na GRADO. Zato preporucam GRADO SR125 (ili jaci), plus neko kvalitetno predpojacalo ako se slusa preko kompa, npr Nuforce uDac2. Meni pase Grado zvuk, iako su modeli drugih proizvodjaca isto odlicni, treba poslusat u trgovini prije kupovine, jerbo svatko ima malo drugaciji ukus. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

oce oni meni dat da ja to u ducanu poslusam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Sumnjam,al za tu cijenu trebali bi

Ne radin često velike greške u životu,al kad je napravin,bude remek djelo xP <3<3<3 Ako san ti pomog'o stisni HVALA (mada se to ne događa često) <3<3<3
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
Father_Dougal kaže...
Electricman :) kaže...

  Točno,ali yamaha ima odvojene tvrtke,yamaha audio,yamaha video...I njihovi hi-fi sustavi su jako poznati,gitare nisu nešto osim njihovog modela Pacific

Kakav je to DJ koji nezna tko je (bio) sestrinska tvrtka Panasonica. A pogodi tko je osmislio CD standard, i čiji transporti su visokcijenjeni po izdržljivosti.
Inače, Philips proizvodi i visoko cijenjenu medicinsku opremu. Što sad, rade i miksere, pa se nemaju što miješati u druga tržišta?
Nonsens.
I Panasonic i Philips imaju kvalitetnih modela. I ne radi ih isti inžinjer koji radi blender.

  Znam ja sve o DJ-ingu i Hi-Fi opremi,a panasonic je kupljen i ima 2-3 modela slušalica od kojih sam ja 2 isprobao,philipsove slušalice sam imao,zvuk nije za bacit,al za te pare ima boljih npr. senhd201 ima bolji zvuk,a jeftiniji je...I neda mi se raspravljat s ljudima koji znaju SVE od informatike do zanata -.-

Ne radin često velike greške u životu,al kad je napravin,bude remek djelo xP <3<3<3 Ako san ti pomog'o stisni HVALA (mada se to ne događa često) <3<3<3
12 godina
neaktivan
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
mar123 kaže...

oce oni meni dat da ja to u ducanu poslusam?

Većina kvalitetnijih slušalica su, u pravilu, tako upakirane da se bez problema mogu izvaditi i isprobati (dakle nisu ona bliste pakiranja i štajaznam) - ako ti u trgovini ne daju isprobati, recimo, sennheiser hd598 (koje su ujedno moja preporuka), onda su papci i ne želiš kupovati kod njih.

 

Baj d vej, evo jedne sluške koje je teško potući u omjeru cijene i zvuka http://www.technomarket.hr/products/09037167/philips-shp-8500

Tread softly because you tread on my dreams.
12 godina
protjeran
offline
Re: preporuka vrhunskih slusalica za glazbu
ElektričnaOvca kaže...
mar123 kaže...

oce oni meni dat da ja to u ducanu poslusam?

Većina kvalitetnijih slušalica su, u pravilu, tako upakirane da se bez problema mogu izvaditi i isprobati (dakle nisu ona bliste pakiranja i štajaznam) - ako ti u trgovini ne daju isprobati, recimo, sennheiser hd598 (koje su ujedno moja preporuka), onda su papci i ne želiš kupovati kod njih.

 

Baj d vej, evo jedne sluške koje je teško potući u omjeru cijene i zvuka http://www.technomarket.hr/products/09037167/philips-shp-8500

  Milsim da njih nema više,bar ih nije bilo u splitu

Ne radin često velike greške u životu,al kad je napravin,bude remek djelo xP <3<3<3 Ako san ti pomog'o stisni HVALA (mada se to ne događa često) <3<3<3
15 godina
neaktivan
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Kod odabira IEM (in-ear slušalica) preporučam pogledati najsveobuhvatniji skup recenzija IEM za koji znam - link na head-fi forum. Gledajući recenzije, nabavio sam Visang R02 i mogu potvrditi da ono što je napisano u recenziji ovog modela odgovara karakteristikama slušalica.

 

Bazirati odabir samo na cijeni nije pametna odluka, što se vidi iz skupne tablice na kraju stranice - primjerice Bowers & Wilkins C5 koštaju 180 dolara, a imaju ocjenu kvalitete zvuka mrvicu nižu od 75 dolarskih ECCI PR401 (i ocjene ostalih  karakteristika su bliske između ova dva modela; u njihovom društvu su i Denon AH-C710 s cijenom od 130 dolara, te VSonic GR02 s cijenom od 36 dolara). Ili VSonic GR99 s cijenom od 28 dolara su bolje ocijenjene od 150 dolarskih Monster Beats by Dr. Dre Tour.

 

<digresija> Primjer jednih jeftinih slušalica s dobrim zvukom su KOSS KSC75 - iako nisam ljubitelj clip-on modela, ponukan mnogim recenzijama koje su hvalile ove slušalice (i znatiželjom koliko je dobar zvuk koji se može dobiti za tu cijenu), nabavio sam ih preko eBaya za 13 funti s poštarinom (cca 20 dolara, s Jerseya, jednog od Kanalskih otoka), prvenstveno za korištenje tijekom ljeta kada postane toplo pod zatvorenim slušalicama. Budući da su jeftine, prilično su popularan izbor za modanje. Zaista imaju odličan zvuk za svoju cijenu, iako su u početku pri dužem nošenju znale biti pomalo neudobne, što sam riješio laganim savijanjem držača - udobnost dosta ovisi o podešavanju držača i postavljanju na uši, a razmatram da ih postavim na naglavni nosač (headband mod). </digresija>

 

Moja je filozofija da pri kupovini uvijek pogledam recenzije i odabirem neki best buy model. Ukoliko smatram da je zvuk dovoljno dobar za moje uši i mozak (treba uzeti u obzir da je kombinacija uho-mozak prilično prilagodljiva) i slušalice su dovoljno udobne, nije mi potrebno kupovati skuplje slušalice; ako nisu dovoljno dobre, potražim neki skuplji i kvalitetniji model. Naravno, važan je dobar izvor signala - više puta sam vidio slušalice poznatijih proizvođača od 700-1000 kn spojene na zvučni čip integriran na matičnu ploču računala.

 

Pri kupnji skupljih slušalica, obavezno ih isprobati, ne samo da se stekne dojam kvalitete zvuka, nego i udobnosti. Osim što je kvalitetu zvuka donekle moguće podesiti pomoću EQ-a (a i uho-mozak će se priviknuti na karakter zvuka), udobnost nije lako popraviti ako nije na prihvatljivoj razini.

 

Otvoreni ili zatvoreni dizajn? Dosta ovisi o konkretnom modelu, ali zatvorene obično imaju nešto "tamniji" karakter (tj. donji i srednji dio zvučnog spektra su izraženiji od gornjeg), dok otvorene slušalice imaju širu pozornicu (soundstage) i "laganiji" zvuk (bas nije izražen, spektar je balansiraniji). Postoji kombinacija - poluotvorene slušalice. Ako imaš druge osobe u prostoriji u kojoj koristiš slušalice ili ih koristiš na javnom mjestu, povoljnije su zatvorene, budući da zvuk ne curi iz njih; neki modeli otvorenih slušalica su kao mali zvučnici koji se čuju i 5-6 metara daleko. Posljedično, zatvorene slušalice imaju bolju izolaciju protiv vanjske buke.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.6.2012 15:25 (hrx).
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
preporuka vrhunskih slusalica za glazbu

Otkud ovim majstorima da AKG proizvodi Monster/Beats slusalice? Monster na svojim stranicama istice kako su ponosni na svoju tehnologiju izrade slusalica. Gdje je tu AKG?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice