Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

poruka: 142
|
čitano: 44.503
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
BrN kaže...

Ako netko ostavi ne zaključan auto ispred zgrade, firme ili nebitno gdje, nije to napravio namjerno već slučajno a lopovu se ukazala dobra prilika i iskoristio ju. Zašto ne? Pa da, zašto ne, kada zna da zakon ne funkcionira. Slično je i sa internetom, ljudi nisu dovoljno informirani ili ih nitko nije upozorio, neki i sami ne pitaju jer ne znaju koliko je to bitno, ali neukost i neznanje nisu opravdanja za onoga tko krade ili vara. LJude koji imaju jako malo internetskog znanja ovakvi loši zakoni tjeraju da se osjećaju krivima jer nisu pitali, a kako bi posumnjali u nešto za što nikada nisu čuli. LJudi obično saznaju neke stvari kada je već prekasno. Ovakve stvari se nebi dešavale da država od toga nema koristi.

 

Pa sad, kad kupuješ auto obično se raspitaš kakve ima performanse, kakvo gorivo ide u njega, kada treba servisirt itd..., kad kupuješ mob pitaš šta ima, koliku kameru i kako se radi s njime, dok večina ljudi kad neruči wajrles itnernet to nepita, ili jednostavno nezna, a to naravno nije opravdanje u slučaju da ti netko nabije račun. Kupio si TV, ptao si kako s njime radit, kupio si auto pa si pita kako s njime radit, kupio si mob pa si pito kako s njime radit, ali kupio si routher i uopče te nezanima kako radit s njime i nisi pročitao upute. Po tome si sam kriv ako si ostavio nezaštičenu mrežu a netko ti nabio račun.

 

Samim time što si ostavio mrežu nezaštičenu odlučio si s drugima ju podijelit, naravno ako ostaviš u autu ključeve i dokumente i netko ti ga ukrade ti češ dobit kaznu zbog toga, naravno i kradljivac če ju dobit, dok kad ostaviš mrežu nezaštičenu samo ti češ ju dobit.

 

Naravno neodobravam sad da kad naiđeš na nezaštičenu mrežu odmah napraviš pun qu..c prometa, pogledaš mail, prosurfaš malo, itd...

I don't need sex, T-com fucks me every day
14 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Ovisi(govorim samo u svoje ime):

1. Znaš li tu osobu

2. Imaš li dozvolu

3. Ima li para

..

onda ako znas 1. nema veze, procjeni sam...

2. ako imaš dozvolu peglaj!

3. ako ta osoba ima para peglaj!!!(ja imam jako bogate susjede, roditelji su mu doktori...ja samo trošim na njihov račun (oni to ne znaju) ali oni to nece ni osjetiti..)

Kraj razgovora s Kobeom kaže novinar: "Mozda ipak nije kao drazen petrovic ali ipak igra kao super zvijezda"
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Zabranjeno je koristiti računalni resurs koji nemaš dopuštenje koristi ukoliko je zaštičen lozinkom (ili obavijesti, ali to se u ovom slučaju ne može primjeniti, osim ako te onaj kome se spajaš nađe i službeno ti pošalje obavijest da prestaneš).

Što se moralne strane tiće, krađa je. Ako slučano imaš informaciju da se radi o flat-u (npr. radi se o kabelskom ruteru), moralno je blaži slučaj jer ne radiš financijsku štetu. Ako se spajaš samo onda kada na mreži nema drugih računala, koristiš net u skladu s fair play principima i ne radiš ništa ilegalno, po meni si i moralno čist.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
moj susjed je neki dosta bogati građevinar, ima flat rate 32mbps flat rate a jedva ga koriste, samo mu sincic ide na fejsic :D
normalno da sam mu se spojio, prvo je bila otvorena mreza, kad sam mu rekao da je to dosta nesigurno presao je na wep, to sam mu rekao da mu netko sa stvarno losim namerama ne uđe u pc, posto je imao ukljuceno file saring preko mreze, kad se prebacio na wep probio sam to u minutu, sad mu neko drugi nemoze uc, ja mogu al to mu ne radi stetu, manjak u brzini ni ne osjeti...
problem je sto mu se router pokvario pa sam ovaj tjedan-dva na suhom...
Aint no man above the crew
15 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Spojiti se na tuđi otvoreni wifi je isto kao i fukanje tuđe žene, zabavno i lijepo, ako te ne uhvati rogonja.

 

Meni osobno ne treba, doma imam flat od kada flata kod nas ima, tako da sam i tako zasićen internetom.Na poslu malo prosurfam preko 3g i hotspot usluge (iTarifa).Mailove, IM itd imam na telefonu.Nije da nikada nisam bio "u tuđuj koruzi" ali nikad susjedima (ne seri tamo gdje jedeš).

 

Mali savjet.Nemojte broadcastati ime wifi mreže, raznorazni skeneri će vidjeti vaš AP, ali se neće moći spojiti na vaš wifi ako ne vide ime mreže.Ovo je dobra politika čak i kada ste zaštićeni WPA2 protokolom.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
wpa 2 i wpa je također vrlo lako probiti, sto god ljudi mislili, samo upises komandu da nekog korisnika na tren srusis pa opet povezes na mrezu, on posalje autentikaciju, a posto si ti imao upaljen jedan terminal koji je skupljao pakete skupis ju, brutas lozinku (za to ti treba word lista)...
izgleda teze nego sto je, treba samo skinut listu rijeci i naucit komande...
Aint no man above the crew
14 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Moj je namjerno otključani i na routeru limitiran.

Ako kakav "putnik namirnik" naleti i hoće si pogledat mail, facebook status promjenit neka mu. Meni nikakva šteta a njemu dobro dođe. Ujedno sam i slagal lokalnom župniku wireless mrežu po župi i sve je otključano i limitirano (on je upoznat s time). Narod plaća taj internet, narod ga neka i koristi ako hoće.. :)

Nije sve tako crno.. bar iz moje perspektive. Sve unlock i svi imamo.. :)

Nema bombe do napalm bombe
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
all information is (shoud be) open source
Aint no man above the crew
14 godina
neaktivan
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Imam 4 mbit vezu i flat rate zaštićenu šifrom

Frend (susjed) nema flat pa sam mu dao šifru neka surfa koliko želi. Jedino sam mu reko da kad ja skidam velike količine GB da se on malo strpi i krene sa svojim skidanjem kada sam ja završio.

 

Mreža mi je zaštićena jedino iz razloga da mi se ljudi ne nakače i jako mi okupiraju bandwidth i meni onemoguće skidanje, ali da znam da će koristiti moj wlan samo za surfanje nebi mi bio problem imati otključani wlan i neka se spoji ljudi koliko želi.

Onaj tko nikad nije pogriješio, nikad nije pokušao napraviti nešto novo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
1337Code_breaker kaže...
brutas lozinku (za to ti treba word lista)...

  Word lista nije brute forcing afaik.

 

Brute forcing je kada isprobavas sve kombinacije svega.

 

Sto ako ja stavim password penis. ali ovako: 62361711c02eaa44409b79ebee049268

 

To je md5 rijeci penis. penis ti je sigurno u word listi ali tesko ces tako nabasati na njega :P

13 godina
protjeran
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
pardon zabunio sam se, odnosno moze i brute forsing, ali koliko ja znam ne direktno iz backtracka (mislim iz terminala) a word lista moze
brute forsing je najbolje provesti aplikacijom poput brutusa, unutra se upisuje ip adresa
no dosta o ilegali, da nas ne kartoniraju, zakonski, ako je mreza otvorena, ti se mozes spojiti
Aint no man above the crew
14 godina
neaktivan
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Sretno

 

komsija mi i ma wirelles

 

kada ja na računaru idem conect to netvork ima mi njegovo ime na spisku

 

mogu li ja kako koristit njegov wirelles

 

na koji način

 

Hvala puno

 

adio

ADI
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

LOŠE !

Jer recimo nemaju svi ljudi flat, to što netko eto misli da je uber cool pametan i iskorištava tuđe neznanje tj. radi krađu , to nije nit cool, nit moralno nit pošteno to je obično cyber kokošarenje !!!!! 

 

I'm from Hollywood
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

meni treba samo za CS

 

neću ja skidati filmove

ADI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
1337Code_breaker kaže...
pardon zabunio sam se, odnosno moze i brute forsing, ali koliko ja znam ne direktno iz backtracka (mislim iz terminala) a word lista moze
brute forsing je najbolje provesti aplikacijom poput brutusa, unutra se upisuje ip adresa
no dosta o ilegali, da nas ne kartoniraju, zakonski, ako je mreza otvorena, ti se mozes spojiti

  :maximalna jadnost:

Early adopter
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

Dovoljnio je procitati naslov. WLAN je tudji i ako ne pitas ti krades. Nema opravdanja.

:)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
1337Code_breaker kaže...
pardon zabunio sam se, odnosno moze i brute forsing, ali koliko ja znam ne direktno iz backtracka (mislim iz terminala) a word lista moze
brute forsing je najbolje provesti aplikacijom poput brutusa, unutra se upisuje ip adresa
no dosta o ilegali, da nas ne kartoniraju, zakonski, ako je mreza otvorena, ti se mozes spojiti

Tehnicki mozes ali je to i dalje ilegalno. Ako su vrata na kuci otvorena jel to znaci da moezs uci i uzeti sta zelis? I dalje si lopov.

:)
13 godina
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

zasto ne koristiti.vecinu ljudi koji imaju wlan imaju i flat.

nemogu mu nabiti racun a i njega boli ona stvar

posto zivim u centru spojio sam se na zasticenu mrezu a farjer ina brzinu 10mb/s i uploud 1mb/s

di ces bolje{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...
1337Code_breaker kaže...
pardon zabunio sam se, odnosno moze i brute forsing, ali koliko ja znam ne direktno iz backtracka (mislim iz terminala) a word lista moze
brute forsing je najbolje provesti aplikacijom poput brutusa, unutra se upisuje ip adresa
no dosta o ilegali, da nas ne kartoniraju, zakonski, ako je mreza otvorena, ti se mozes spojiti

Tehnicki mozes ali je to i dalje ilegalno. Ako su vrata na kuci otvorena jel to znaci da moezs uci i uzeti sta zelis? I dalje si lopov.

Jesi li čuo kad za skvotere?{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
13 godina
protjeran
offline
Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili loše?

Backtrack je u Hrvatskoj poznat kao "Linux distribucija za probijenje susjedovog wep-a".

 

Klinci čak i kupuju wirless kartice kako bi ga mogli koristiti.

 

Sam vrh hakiranja {#}

 

Ovo dobro ili loše ovisi o tome koliko su ti roditelji usadili moralne vrijednosti.

Drago mi je.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
herc1988 kaže...

zasto ne koristiti.vecinu ljudi koji imaju wlan imaju i flat.

nemogu mu nabiti racun a i njega boli ona stvar

posto zivim u centru spojio sam se na zasticenu mrezu a farjer ina brzinu 10mb/s i uploud 1mb/s

di ces bolje{#}

 

AA-d00d kaže...
logic kaže...
1337Code_breaker kaže...
pardon zabunio sam se, odnosno moze i brute forsing, ali koliko ja znam ne direktno iz backtracka (mislim iz terminala) a word lista moze
brute forsing je najbolje provesti aplikacijom poput brutusa, unutra se upisuje ip adresa
no dosta o ilegali, da nas ne kartoniraju, zakonski, ako je mreza otvorena, ti se mozes spojiti

Tehnicki mozes ali je to i dalje ilegalno. Ako su vrata na kuci otvorena jel to znaci da moezs uci i uzeti sta zelis? I dalje si lopov.

Jesi li čuo kad za skvotere?{#}

 

Bypass kaže...

Backtrack je u Hrvatskoj poznat kao "Linux distribucija za probijenje susjedovog wep-a".

 

Klinci čak i kupuju wirless kartice kako bi ga mogli koristiti.

 

Sam vrh hakiranja {#}

 

Ovo dobro ili loše ovisi o tome koliko su ti roditelji usadili moralne vrijednosti.

Nikakve veze nema ovo sto ste gore nabrojali. Lopov si kako god okrenes. A koliki krele trebas biti da se javno hvalis kako krades. Cestitka tvojim roditeljima na dobro odradjenom poslu ako su te naucili da je u redu krasti.

:)
13 godina
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

daj mi reci dal imas ti na kompu i dali si imao ikada piratizirani sadrzaj?ako si imao nemas se sta javljati.pokri se usima

16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

Ima ali se ne hvalim time i ne smatram da je to u redu. To je kradja. JA to ne pokusavam opravdati nicim. Vi da.

:)
15 godina
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...
1337Code_breaker kaže...
pardon zabunio sam se, odnosno moze i brute forsing, ali koliko ja znam ne direktno iz backtracka (mislim iz terminala) a word lista moze
brute forsing je najbolje provesti aplikacijom poput brutusa, unutra se upisuje ip adresa
no dosta o ilegali, da nas ne kartoniraju, zakonski, ako je mreza otvorena, ti se mozes spojiti

Tehnicki mozes ali je to i dalje ilegalno. Ako su vrata na kuci otvorena jel to znaci da moezs uci i uzeti sta zelis? I dalje si lopov.

 -ne, nije. To je potpuno dozvoljeno-predviđeno zakonom. (razmisli zašto...)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

Nijne ilegalno? Hmmm

Ako ti znas da je moja mreza i ja ti nisam dozvolio da se konektujes legalno je da to uradis? Onda je legalno da se konketujes i na fiksni telefon ako zice vire, da ukrades auto ako je otkljucan i kljucevi u bravi i sl. 

:)
15 godina
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...

Nijne ilegalno? Hmmm

Ako ti znas da je moja mreza i ja ti nisam dozvolio da se konektujes legalno je da to uradis? Onda je legalno da se konketujes i na fiksni telefon ako zice vire, da ukrades auto ako je otkljucan i kljucevi u bravi i sl. 

 -što odgovortiti nego informiraj se i ne uspoređuj kruške i jabuke.

- Za primjer ti je radio stanica, kao i hotspot. Kao što korisnik koji se spoji na wifi, nema nikakvu informaciju čija je to mreža, nemože znati da je 'tvoja'-privatna (pa da je nisi znao zaštititi..).

Druga stvar zakon, vlasnik je dužan zaštiti se, brinuti o svom vlasništvu, vlasnik je odgovoran. Kao za auto, psa ... -čitaj malo zakone, ponekad su stvari malo drugačije nego se na prvu loptu može zaključiti.

- svaka nezaštićena mreža je po zakonu javno-otvorena, dozvoljena. Vlasnik je za to odgovoran, neznanje nije opravdanje pa za i štetu (odgovornost), kao za recimo download...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

Ne podlijezemo istim zakonima ;)

 

To je ok ako ne znas cija je mreza. On zna da je tudja i zna da nema dozvolu vlasnika. Naravno da je vlasnik odgovoran za svoju mrezu i u slucaju bilo kakve zloupotrebe odgovara vlasnik mreze. To stoji. Ali ako ja znam da je privatna i da vlasnik ne zeli da mi dozvoli da se na nju spojim onda je to ilegalno. Drugi par opanaka je kako to doazati. Ali ovdje se doticni javno hvali kakko krade tudje. To nije ni leglano ni moralno.

:)
15 godina
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo
logic kaže...

..Ali ovdje se doticni javno hvali kakko krade tudje. To nije ni leglano ni moralno.

 -niti tvrdim suprotno.

Ipak, nije protivno zakonu ili kaznjivo. Zapravo, samo ovakvim (dali da kažem, glupim?) izjavama kojima sami sebe optužuju mogu biti kažnjeni.

Nikad mi neće biti jasni lopovi koji kradu i hvale se time (umjesto da bar šute, jer i ovo ostaje u logovima...) kao ni pravila foruma, koja to zabranjuju ipak ih ne banaju istog trena...

 

Tako da ti je moj stav, vjerojatno jasan, nije ni moralno ni drugačije OK, ali je dozvoljeno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koristiti tuđi nezaštićeni w-lan; Dobro ili lo

Hehheeh

Ajmo edukovati omladinu i reci umjesto dozvoljeno da niej kaznjivo.

 

Ja i govorim o konkretnoj situaciji. Ako znas sve sto nabrojah onda to jednostavno nema opravdanja.

:)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice