Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.085
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ma na bitstreamu t-com rikta profile na svom dslamu tko zna sts su smrdali, rijesit ce se to, sam dok ht rijesi. A kod njih ti je guzva zbog migracija da bili glava pa to traje.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

ja imam tp link ruter dobio sam ga prije 10 mijeseci ..

13 godina
offline
Optima telekom internet

Na papiru od ugovora mi pise 3.12.2012 a iz optime kazu da istice 1.12.2014 neznam kako al ok, zanima me oce mi umanjit racun za 12. mjesec ako ce ga uopce bit ili cu morat platit 260 kn kao i inace jer prelazim odmah na drugog operatera.

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
domac5 kaže...

Na papiru od ugovora mi pise 3.12.2012 a iz optime kazu da istice 1.12.2014 neznam kako al ok, zanima me oce mi umanjit racun za 12. mjesec ako ce ga uopce bit ili cu morat platit 260 kn kao i inace jer prelazim odmah na drugog operatera.

 

prelaziš kod drugog operatera ili? upravilu pišeš prigovor da ti se ispostavi račun za dane koje si koristio

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 0:16 (HDesignz).
13 godina
offline
Optima telekom internet

da, bilo bi mi glupo davat tolke novce a uslugu prakticki nisam ni koristio

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Ako prelazis na drugog operatera, moja preporuka kao tehnicara OT i HT, da razmislis o VIP-ovoj ponudi, ja doma uzeo iz fore jer su bili novi u tom svemu prije 2 godine, problema nemaju s radom usluga, cijena cist ok, sluzba za korisnike zna o cemu prica, i ako imas kakvi problem stvarno brzo rijese i kad pitas sta je bilo o jasne ono bas tehnicki, znaju svoj poso. Operema koju dijele je super. Tako da moja preporuka VIP.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Optima telekom internet

hmm budem jos vidio, trenutno imam u planu H1 trio s povecanjem brzine na 10 mbit za 250 kn ali preko t-comove linije...kazu da korisnici trio usluge dobivaju neki fritz modem kazu da je dobar al svakako cu pogledat jos vipovu ponudu...sjecam ih se prije par godina vip homebox svi su se zalili na to al vjerujem da su se popravili u ovih par godina

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Koliko sam upucen fritz modem dobiju samo njihovi full korisnici,ovo sto ti uzimas je bitstream. Sretno s kvarom,nemoj poludit kad ti budu otklanjali 10tak dana hehe

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

Svao sam SZK i kazu da ce se povecati brzina i napraviti telefon (cuje se tu tuuu), ali sad internet ne radi, a IPTV da.

 

Ovo su podaci iz rutera

 Opti TV radi, a adsl i telefon ne. Zna li netko sta se desava.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Evo ni meni nije radio net jedno 10 minuta, a i danas popodne isto kod njih tehnicki problemi.

13 godina
offline
Optima telekom internet

da i meni majku im, samo disconnect u routeru pa opet connect i save/apply i radit ce vam, vec 3. put dns to radim.

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

Evo sad radi adsl i iptv, ali telefon jos nista. Nadam se da ce brzo popravit telefon i povecat propusnost, nije to neki kvar veliki vjerojatno, ne znam zasto se oduzilo.

 

Mislim da moze da ovoj liniji uredno raditi 4 mbit adsl, iptv i telefon

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 17:57 (KiX777).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

I kod mene problemi cijelo poslijepodne, dva puta sam ostao bez interneta, morao sam po 5-6 puta resetirati modem da se connecta.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 18:04 (mind_challenge).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Optima telekom internet

Znači cila Optima je danas u qurcu. Srića pa neću još dugo ovo trpit, ugovor brzo ističe, ali na koji jad od naših telekoma onda preć?

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Danas je kompletno pao BRAS i ti ga userise nisu mogli spojit, krpa se jos uvijek, odponoci je cijela rijeka ostala bez svih usluga riknila optika. Onda da bude veci šou program riknio je i opticki vod prema Beču koji ide preko Mađerske preko Turktelekoma. Pa je sve radilo preko backup voda, no svu srecu zadovoljavajucek je kapaciteta, a od jutra problem s iptv na ZG podrucju.
Blago receno danas je dan D u optimi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Optima telekom internet

Bogami je dan D, vec dugo nisam imao ovolike potrebe za skidanjem drivera ko danas i bas danas net odluci krepat... Sva sreca pa mobilni internet spasio stvar :/

Inace Optima ko T-com, kako mi je bilo s T-comom, tako mi je sad i s Optimom, nista gore niti bolje (jedino mi je sad jefitnije).

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 19:24 (Batista).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Joj ovo su sitnice spram ht ovih ispada sustava na dnevnoj bazi.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

Popravili su mi telefon, a propusnost parice/brzina neta se nije povećala, ne znam zašto se odužilo.

 

Bio tehničar i popravio telefon, kaže da ovi u centrali moraju povećati propusnost. Valjda će brzo jer je sad brzina sranje.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Optima telekom internet

Imate li vi YT aplikaciju na OptiTV?

Ja nemam, a vidim da je to kao u funkciji.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Probaj onu trazilicu koristiti, navodno onda izbaci rezultate s Youtubea (vidio na recenziji OptiTV s VIDI-ja).
Real eyes realize real lies...
12 godina
offline
Optima telekom internet

Nema ništa ni na tražilci, a nema ni one aplikacije na OptiTV portalu kao što bi trebalo biti

 

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Takoder, evo sam kuci dosao i nema ni meni. Mozda sh ovima u recenziji dali testnu verziju ili nesto.
Real eyes realize real lies...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Nema youtube jos uvijek na optitvu, nisu licence nabavili te u pu oj verziji FW koja je na sbim stb ima ta mogucnost nije implementirana. Bit ce u skorije vrijeme.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

Kaže Optima ništa od veće brzine tj. one koju plaćam. 

Mogu li ja sad raskinuti ugovor sa njima zbog tehničkih poteškoća jer mi ne pružaju uslugu koju plaćam?

Prešao bih na T-com, koliko su loši, opet su mi najbolji.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Optima telekom internet

13/11 u vecernjim satima sam prijavio da mi telefon nema zvuk slobodne linije a da imam Internet , danas ( proslo 7 dana) opet zovem SZK i kazu da vide da sam prijavio kvar i kao da li me netko zvao od tehnicara. Kazem ja da sta ce me zvati tehnicari i kazem da me moze neko iz Optime nazvati da mi kazu da nije do njih odnosno da su rijesli problem. Kazem im da sam stavio novi spliter i novi telefon i da i dalje nema zvuka slobodne linije i da rijese problem na centrali a ne da ja moram cekati tehnicara kad ce doci do mene doma i kazem im da sta ce mi tehnicar dolaziti doma i sta ima on kod mene ista popravljati  jer da mi je do zvanja nekog majstora doma onda bi to sam napravio. Kako mi je prije sedam dana u tel razgovoru SZK rekao da prije prijave kvara provjerim da mi nije mozda telefon neispravan jer ako se napravi prijava kvara a naknado se ustanovi da nije do OT-a nego do korisnika da ce mi se onda naplatiti taj popravak od strane tehnicara.Isto prije nekog vremena mozda prije pola godine isto nazvao da tel neradi i nakon par dana sve proradilo nite me tko zvao niti ista i nakon par dana dolazi tehnicar OT-a i kao da ima nalog bla bla bla i kazem ja da sve radi i kaze on da mu potisem nalog a kazem mu ja da sta cu potpisivati kad nije nista radio i da mi nije jasno zasto je uopce dosao a da mu niko od njegovih nije javio da netreba dolaziti jer sve radi.

 

Jel moze ici ovako razgovor sa SZK

 

- Dobar dan

- Dobar dan, htio bih prijaviti kvar na tel... bla bla bla bla

- pricekajte trenutak, lalalalalalala,halo, da recite, imamo problema u centrali i u najskorije vrijem ce mo isto otkloniti,molimo Vas za strpljenje,  OK nema problema, hvala, doviđenja

 

ili 

 

- Dobar dan

- Dobar dan, htio bih prijaviti kvar na tel... bla bla bla bla

- pricekajte trenutak, lalalalalalala,halo, da recite, sa nase strane je sve u redu, bilo bi dobro da provjerite Vas telefonski uređaj,bla bla bla ili ako niste u mogucnosti mozemo Vam poslati naseg tehnicara ali posto Vam je istekao ugovor morat ce te platiti popravka, da li se slazete, hm, nazvat cu kasnije moram razmisliti sta da napravim, btw koliko bi me dosao poprvaka kvara sa Vase strane, pa znate ovisi koliko tehnicar bude imao posla al najvise blabla bla, Ok hvala za podrsku ,nazvat cu Vas ako se odlucim za Vas.

-Doviđenja

 

 

 

 

 

Uvijek Vaš nikad svoj.
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Optima telekom internet

Več sam korisnik optime skoro 6 punih godina, i dok sam imao stari D-link router koji sam tada dobio sve je bilo odlično dok nije nakon 3 godine krepao (osim kod jakih oluja kada je veza redovito odlazila u vječna lovišta). Od kad su uveli novi UI na optitv stalno imam problema dok sa starim ružnim UI-em nije bilo poteškoća, pojavljuju mi se šareni kvadratići po ekranu na programima i to je totalno nasumično. Promjenio sam HDMI kabel, probao sam druge HDMI utore na tvu da možda nije do TV-a (sve ostalo se lijepo vidi, on demand sadržaj nema tih problema itd) samo TV program ne radi kako spada.

 

Zamjenili su taj STB (albis) sa istim novim i opet nakon ažuriranja se javljaju problemi. Od danas mi redovno 1 dnevno pukne LAN veza sa glavnim računalom dok wireless radi donekle normalno, brzina interneta je stalna (1000 KiB/s koliko i plaćam, ponekad potegne i do 1200 i ne pada osim tu i tamo gdje moram restartirat router), zvao sam i radili su podešavanja na mreži (preko SZK).

 

Dali tko ima kakav prijedlog što bi mogao biti problem?

 

Tehničar je već bio za kvadratiće po ekranu itd. (prvo zamjenit STB) zatim su mi stavili kompletno novu paricu i od onda mi je brzina interneta stabilnija. Danas sam zvao ponovno zbog problema i rekli su da će tehničari zvat, na svu sreću ovi u Rijeci su dosta brzi i efikasni.

There is only one rule in metal, play it F*CKING LOUD!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Pa ti nisi normalan, da to tehnicar ne dode, ti ocito neznas kako centrala radi, i da sa zvukom tel linije je sve ok na samoj centrali, vec je probelm negdje u zracnoj mrezi hta di izlaze ht tehnocari ali tek kad se kod tebe sve prpbjeri dali ispravo. I da ne naplacuje se izlazak tehnicar akonje isto ugovor to nema veze, tebi ne radi o ako ti nisi sam strgo ne placas nista. A uvijeti izlaska tehnicara su isti bio ti pod UOB ili ne.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
PC - stručnjak kaže...
Pa ti nisi normalan, da to tehnicar ne dode, ti ocito neznas kako centrala radi, i da sa zvukom tel linije je sve ok na samoj centrali, vec je probelm negdje u zracnoj mrezi hta di izlaze ht tehnocari ali tek kad se kod tebe sve prpbjeri dali ispravo. I da ne naplacuje se izlazak tehnicar akonje isto ugovor to nema veze, tebi ne radi o ako ti nisi sam strgo ne placas nista. A uvijeti izlaska tehnicara su isti bio ti pod UOB ili ne.

Eto vidis gdje je problem,u tcom tehnicarima odnosno u proceduri koja je nepotrebna al to tako kod nas ide jos od doba PTT-a 

Uvijek Vaš nikad svoj.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Procedura je takva i to ti je to, jer radi se o sljedecem, znaci ako ht izqđe na teren i ustanovi da je kod njih sve uredu optimi naplati 400 kn izlazak na teren, pa normalno da ce racunica bit jasnija ako posalji svog tehnicara kojeg ce platit po RN 150 kn i ako je kvar bio kod korisnika ga otklonit. Cista matematika. A korisniku se zadnjem vjeruje, ao on kaze kod mene sve ok to nist ne znaci jer naravno moze i lagat, dok je tehnocar placen da utvrdi sta je i zasto.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Optima telekom internet

Ima biiiiilo kakva mogućnost da će nešto pametno ponuditi/napraviti u skorije vrijeme?

Sad sam na O2 Flat, 190kn.

Uskoro mi ističe ugovor.

Povećanje brzine, smanjenje cijena, nekoliko mjeseci popust kod produljenja, VDSL...?

 

Ima li netko tko za tu lovu nudi nešto više? (U Varaždinu sam, pa odma otpadaju ZG provideri)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice