Optima telekom internet izdvojena tema

poruka: 3.235
|
čitano: 1.286.060
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
audiofonik kaže...

Zadnjih 10tak dana mi youtube kriminalno sporo ucitava. Još neko iskusio sličan problem?? Da nemaju najbolju ponudu kanala uz ugovor bez obveze odavno bi raskinuo ugovor.

I ja imam slicnih problema, ali nisam stigao istraziti detaljnije problem.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Novi ruter veca brzina novo  pitanje :D

Da li treba podešavati ove kanale na ruteru za bolji prijam wirlessa sad gledam meni stoji na auto ?

i kako znati na koji kanal staviti ako je bolje prebaciti ?

8 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Za android imaš aplikaciju Wifi Analyzer, na njoj možeš vidjeti koji kanal bi ti bio dobar.
Ako ti wifi radi kako treba, ne moraš ništa mijenjati. Ako ima problema, skini tu app, pa onda mijenjaj u ruteru.
15 godina
offline
Optima telekom internet

Govore mi iz optime da neman mogucnost za vdsl jer sam predaleko ali rodjak na katu je prebacen prije mjesec dana na neku blizu centralu i on ima vdsl .

Kako da ja sad njih nagovorin da i mene prebacu jer kad ih god pitam tvrde da nema blize centrale

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

nije mi najjasniji wifi analizator po slici je signal najbolji od 3 do 6 a po ocjenama kanala nesto drugo najbolji 14ti...i ako je ruter podesen na auto znaci stalno se mjenja?

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 23:32 (dasan).
12 godina
offline
Re: Optima telekom internet
dasan kaže...

nije mi najjasniji wifi analizator po slici je signal najbolji od 3 do 6 a po ocjenama kanala nesto drugo najbolji 14ti...i ako je ruter podesen na auto znaci stalno se mjenja?

 Prva slika ti pokazuje zauzete kanale (uključujući i tvoj) i njihove jačine.

Na drugoj slici su prikazani kanali na koje bi bilo najbolje prebaciti svoj, oni s najviše zvjezdica. Kod tebe 14, ili ako router ne podržava taj kanal, onda 8.

I treča slika su opet jačine trenutnih signala i njihovih kanala.

 

Ako je auto, onda router sam određuje na kojem kanalu će raditi. Možda ih mjenja u nekim intervalima, možda samo kod prvog paljenja.. tko zna kak radi :D

Ti ručno prebaci na 14 ak postoji, ili na 8.

 

Ali oko sebe imaš samo dva routera, pa ti promjena neće ništa posebno donjeti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Tebi je idealan 6 kanal. Jer su ostala dva na 1 i 11. Neće puno pomoći jer zagušenje nije veliko kod tebe.

14 godina
offline
Optima telekom internet

Priča ide ovako..

 

Prije mjesec dana uzeo sam Optima internet  20 Mbps. Imali su ponudu kao bez ugovorne obaveze, prvih 6. mjeseci maksimalna brzina koju mogu imati na tom području besplatno (rekli su mi da ide do 40 Mbps) i ja super sretan. Kada mi je došao i složio internet ja imao 19,5 i prezadovoljan. Ne puca, stabilno.. Nakon 10-tak dana zove mene ženska iz optime kao da su oni nešto pogriješili i da kao je maksimalna 10 Mbps. Ja rekao njoj da imam 20, te da sam potpisao na 20 Mbps, te da ne želim ništa mijenjati i neka se drže ugovora i na tome je ostalo. Koliko znam oni su meni dužni održati 70 posto, odnosno u ovom slučaju minimalno 14 Mbps ili griješim??

 

Već nekih par dana sam skužio da mi se filmovi skidaju na 11 Mbps. Odem testirati brzinu kad ono stvarno imam 11,5 Mbps. Ako ja plaćam 20 Mbps, da li oni nisu u prekršaju da mi isporučuju ispod zakonske osnove?!?! Molim pomoć oko ovog pitanja.

 

Poslao sam im mail-om pritužbu prije 2 dana, još ništa.. Mislim ih sutra nazvati, pa nek mi netko pomogne što bi bilo najbolje da napravim.  Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Optima telekom internet

Pitanje je sto si ti potpisao. Pogledaj u ugovoru sto tocno pise za tu brzinu. Cudno mi je da ti govore "maksimalno koliko parica ide" a onda kazes da si potpisao 20 a rekli su da moze 40, jer to su neki standardizirani ugovori, pa ako ti pise "maksimalno koliko ide" to nije definirana brzina.

Stavi podatke te parice cisto da se vidi po cemu si imao 20 a oni zakljucili da je maks 10.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Optima telekom internet

Potpisao sam 20 Mbps-a, i sada čitam ugovor i piše da sam potpisao do 20 Mbpsa, a da "Minimalna brzina širokopojasnog pristupa internetu koja će Vam biti isporučena je 14/0,38 Mbps". Na početku sam imao 19,5 i nije padala i sad odjednom 11. Evo mjerim sada i iznosi 9,8 Mbps, pa mislim tko je ovdje lud?

 

Prije nego li sam potpisao su mi rekli da nam mom području ide do 40, došao tehničar i stavio na 20 (ali od T-com je prvo trebao pustiti signal i ostalo). I sve normalno radilo i ja sam uvjeren da su mi namjerno spustili brzinu jer vjerovatno u naselju je najviše t-com korinika kojima prodaju priču o max 10 Mbps. Kada sam zvao t-com rekli su da je na tom području 10 max. Sad se postavlja pitanje kako to da sam ja na njihovoj infrastrukturi imao 20? Vrlo jednostavno. Brzina može biti veća,samo oni prodaju priču da ne može. Živim u centru Koprivnice i znam da mora ići barem 30,40 bez pardona, ali pošto u ovom slučaju optima koristi njihovu infra, ne žele da se sazna da može ići više. Ne znam, to je meni logično. 

9 godina
offline
Optima telekom internet

Hvala bogu pa ovo nije gatanje iz karata. Postavi podatke parice pa da se vidi koliko mozes i sto mozes. Vrlo lako moguce da su snizili radi ostalih, a moguce i da je nesto drugo u pitanju (recimo nategli su vezu s malom marginom i nije moglo drzat pa su spustali). Glupo je nagadjat kad ti sve pise u routeru.

 

Ako u ugovoru imas zagarantirano minimum, onda mozes raskinut ugovor bez penala (al kako je bez ugovorne obveze kako kazes penala ni ne bi bilo :P)

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Optima telekom internet

Pozdrav svima!

Stigao mi novi router i novi telefonski kabel (slika), no kratak mi je. Lik koji je donio router kaze da kabel mora biti okrugli (ufrljeni) jer se njime dobije nesto veca brzina i da se moze uzeti veca duljina.

Ja imam plosnati na kojem radi sve ok, ali istina, brzina je manja.

Iz Osijeka sam, pitao sam u Electronic centru i u Chipoteci, kazu da nemaju, samo plosnate.

Moze li se to negdje kod nas uzeti?

TrustNo1
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Optima telekom internet

Zamoli u chipoteci da ti ga naprave, kupiš kod njih kabel i konektore i oni ti to sastave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 7:59 (Ivan35).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Optima telekom internet

Kljesta su 50kn. Uvjek ce ti trebati za krimpati nesto itd...

 

https://iponcomp.hr/webshop/product/gembird_t_2096_60pcs__crimping_cutting_tool/1297710

 

Sam si napravis zeljenu duzinu sa UTP CAT 5e kablom, ide u RJ11 bez padona.. ide cak i CAT 6 koji je nesto deblji ali malo teze tj. treba plastiku unutar kabla malo odsijeci i kombinirkama stisnuti vanjsku izolaciju pa u RJ11.

 

Ja sam si napravio 27m CAT 6 kabla sa RJ11 konektorom a drugi kraj je drito u regleti na tavanu tako da se zaobidju stare telefonske instalacije sa klasicnim neuvrnutim telefonskim zicama.

 

Znaci ako vuces iz uticnice do routera apsoluno neces nista bolje dobiti ako su ti instalacije u stanu/kuci klasicne telefonske i taj kabl ima jedino smisla ako ide direktno sa tvog izvoda u stanu ili izvoda na tavanu.

 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Miki77 kaže...

Lik koji je donio router kaze da kabel mora biti okrugli (ufrljeni) jer se njime dobije nesto veca brzina i da se moze uzeti veca duljina.

 Lik je to rekao jer je vecina tehnicara stara skola 1950ta i dalje, pa su tada "ufrljeni" kabeli bili okrugli. Bitna ti je kategorija kabela. Ako je kabel certificiran 5e i vise, on je itekako "ufrljen" i podrzava sve brzine koje ce tebi trebat, a njegov oblik je potpuno nebitan, moze bit i na krugice.

Uzmi utp cat 5e ili vise i pici.

14 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Imam problem sa novim routerom (innbox v45)  koji su mi poslali jer sam se žalio da mi zadnje vrijeme puca veza. Jednostavno neće uspostaviti vezu. Mislio sam da treba u njega staviti user i pass od interneta ali on to nema jer izgleda da se on sam automatski prijavi na centralu, tako je rečeno na forumu i potvrđeno od gospodina iz službe za korisnike. Zvao sam ih pet puta i uvjeravaju me da trebam pričekati pola sata do sat vremena da se naštela ruter, ali ja nemam dva dana internet, kriza me uvatila ej alo! Danas zovem popodne da još ne šljaka, ona prijavljuje kvar. Znači opet čekanje. A jučer oko 9 navečer na telefon stiže automatski odgovor da su poteškoće uklonjene. Što da radim? Postoji li način da sam u ruteru iskonfiguriram da se spoji?  

╭∩╮(︶︿︶)╭∩╮
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Cevi kaže...

 Što da radim?

  Ako su ti mjenjali lozinku za spajanje u sustavu napravi hard reset od iza imas rupicu... nadalje mozes i iz samog routera napraviti Restore Broadband Router settings to the factory defaults da sam povuce ispravan .conf settings. Ako je sve ok 3 puta ce se sam restartati tj. nakon 3-ceg puta bi se trebao spojiti na net.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Ako nije pušten/ provisioning za PPPoE i pass, neće mu FR pomoć. Vjerojatno su poslali na BSS da se ručno odradi konfiguracija. 

14 godina
offline
Re: Optima telekom internet
sandokan111 kaže...

Hvala bogu pa ovo nije gatanje iz karata. Postavi podatke parice pa da se vidi koliko mozes i sto mozes. Vrlo lako moguce da su snizili radi ostalih, a moguce i da je nesto drugo u pitanju (recimo nategli su vezu s malom marginom i nije moglo drzat pa su spustali). Glupo je nagadjat kad ti sve pise u routeru.

 

Ako u ugovoru imas zagarantirano minimum, onda mozes raskinut ugovor bez penala (al kako je bez ugovorne obveze kako kazes penala ni ne bi bilo :P)

 Ja znam da sam imao brzinu 19,5 Mbps, da bilo je stabilno i predobro.Odjednom ja imam 9,5 Mbps.

 

 Puno se toga izdogađalo jučer pa da napišem u kratkim crtama. Došao jučer tehničar i složio internet (nisam ga imao 2 dana). Kada je složio kaže on meni to je to, ja reko pa imam 10 Mbps-a, a trebam imati najmanje 14 kako piše u ugovoru. On meni da je taj ugovor storniran i da sam pristao na 10. Znači potpisao sam na 20 Mbps (imao sam 19,5 cijeli 9 mjesec bez pucanja i sl) i sada bez moga znanja i pristanka oni meni promijenili na 10 jer kao infrastr više od toga ne može, a živim 100 metara od centrale. Pa tko je ovdje lud? Ja tehničaru tvrdim i pokazujem ugovor gdje su mi dužni isporučiti 14, on diže ruke i govori ja tu ne mogu ništa meni piše na zahtjevu 10 Mbps. Nazvao ih po 100-ti puta i žalio se i sad čekam odgovor. 

 

 

Meni je ugovorom zagarantiran minimum i ne želim raskinuti. To što oni ne mogu isporučiti to je njihov problem (a mogu jer sam imao, samo je to priča za glupe ljude jer je vjerovatno 80 % na t-comu u mojem području i svima prodaju priču o 10, a živimo 100 metara od centrale). Vjerovatno da se ne sazna su meni prodali priču da kao ne može ( a napominjem cijeli 9 mjesec sam imao 20). Ja ustrajem da mi isporuče minimalno 14, a ako ne budu ja neću raskinuti,ali ću zahtjevati pošto krše ugovor 30,40,50 posto manji račun svaki mjesec pa nek si onda razmisle dal budu ljude varali ili ne. 

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Džekson kaže...

Ja znam da sam imao brzinu 19,5 Mbps, da bilo je stabilno i predobro.Odjednom ja imam 9,5 Mbps.

 

 Puno se toga izdogađalo jučer pa da napišem u kratkim crtama. Došao jučer tehničar i složio internet (nisam ga imao 2 dana). Kada je složio kaže on meni to je to, ja reko pa imam 10 Mbps-a, a trebam imati najmanje 14 kako piše u ugovoru. On meni da je taj ugovor storniran i da sam pristao na 10. Znači potpisao sam na 20 Mbps (imao sam 19,5 cijeli 9 mjesec bez pucanja i sl) i sada bez moga znanja i pristanka oni meni promijenili na 10 jer kao infrastr više od toga ne može, a živim 100 metara od centrale. Pa tko je ovdje lud? Ja tehničaru tvrdim i pokazujem ugovor gdje su mi dužni isporučiti 14, on diže ruke i govori ja tu ne mogu ništa meni piše na zahtjevu 10 Mbps. Nazvao ih po 100-ti puta i žalio se i sad čekam odgovor. 

 

 

Meni je ugovorom zagarantiran minimum i ne želim raskinuti. To što oni ne mogu isporučiti to je njihov problem (a mogu jer sam imao, samo je to priča za glupe ljude jer je vjerovatno 80 % na t-comu u mojem području i svima prodaju priču o 10, a živimo 100 metara od centrale). Vjerovatno da se ne sazna su meni prodali priču da kao ne može ( a napominjem cijeli 9 mjesec sam imao 20). Ja ustrajem da mi isporuče minimalno 14, a ako ne budu ja neću raskinuti,ali ću zahtjevati pošto krše ugovor 30,40,50 posto manji račun svaki mjesec pa nek si onda razmisle dal budu ljude varali ili ne. 

 Stavi podatke te parice. Nemozete tako lose imat ako ste 100m od centrale, tako da vjerojatno niste. A to da si imao 19 pa sad 9, moras postavit podatke parice da se vidi o cemu se radi. Mozda i dalje mozes imat toliko al su te namjerno spustili (kao jolu u iskon temi recimo), a mozda i nemozes imat vise toliko.

Ovo sto kazes za snizenje, to je oke, to ti trebaju odobrit. Nisu ti oni novi ugovor dali nego tehnicar na zahtjevu vidi 10 pa tako prica.

12 godina
offline
Optima telekom internet

Mene nastavlja fascinirati SZK Optima telekoma. Prije nekih mjesec i pol dana sam ovdje pisao o prelasku na 20mbit VDSL za kojeg normalno nije bilo tehničkih mogućnosti. Brže bolje su pootvarali nove ugovore koje su na kraju morali stornirati i vratiti me na stari. Prošli tjedan dolazi račun uvećan za 38kuna (sve skupa nekih 200kn) jer imam 2 puta aktiviranu uslugu 20mbit. Sedmi ili osmi put zovem po istom pitanju vraćanja na staro, ženska tamo napravi zahtjev za prepravkom računa, nije joj jasno kako sam i dalje na 20 kad i ona vidi da ne mogu imati 20. KAda pričam sa ljudima svima je jasno da ne mogu, sve kuže, ali i dalje je krivo postavljeno. Kao sistem je krivo povukao bla bla. I što je najgore, rekla mi je da ću morat i u studenom zvati zbog prepravke računa jer mi je usluga aktivirana i ovaj mjesec. A da ne pričam o tome kako od moćnih 20, ja dobijem jedva 12 mbit. Ovo mi je stvarno prekipilo, na godinu kada bude istekao ugovor prelazim na Iskon. J**eš ovo igranje studenata.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

bok,

 

molim pomoć oko situacije.

Koristim Optimu ali preko T-comove infrastrukture jer sam bogu iza nogu.. do sada sve super radilo, koristio sam siemens sx763 modem ali sa optiminim postavkama... i tako vec godinama... krajem 9. mjeseca ove godine centrala kod nas je prekinula sa analogijom i telefon mi je prebačen na voip... dobio sam od optime Innbox od iskratela i koristio sam do sada taj modem al mi je prekipjelo jer je modem smeće, i preko siemensa imam puno bolju brzinu dsl-a nego sa tim iskratelom...

ugl, vratio ja nazad siemens sx763, spojio sve ovako kao sto pise https://www.hrvatskitelekom.hr/telefon/telefonski-prikljucak/e-migracija no telefon neće raditi nikako...

probao sam sa splitterom i bez njega i uvijek ista situacija... što radim krivo?

trebam li stavit neke postavke za voip preko optime u modemu ili što?

 

nisam pratio, al nekad je bio dd-wrt firmware za ovaj siemens sx763 ali se sjećam da nije podržavao voip, je li se štogod promijenilo?

 

Hvala

 

LP

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Papcina kaže...
trebam li stavit neke postavke za voip preko optime u modemu ili što?nisam pratio, al nekad je bio dd-wrt firmware za ovaj siemens sx763 ali se sjećam da nije podržavao voip, je li se štogod promijenilo?

 Mislim da sx podrzava voip (iako nisam 100%), al ti nemas podatke od toga. Morao bi prvo izvuc podatke iz trenutnog routera i onda podesit u simensu. Nisam se bavio time pa neznam koliko je komplicirano to izvuc iz innboxa.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet

Siemens SX763 podrzava VoIP sigurno, ima dva fizička ulaza za telefon tj voip, 1. linija mi je baš VoIP preko Lowratevoip računa i sve postavke su podešene, a 2. linija mi se automatski prepozna kao FixedLine kad spojim običan telefon, ali kažem, s njega nemogu nikakve pozive obavljat niti primat... pa ne znam što podesiti..

9 godina
offline
Re: Optima telekom internet
Papcina kaže...

ali kažem, s njega nemogu nikakve pozive obavljat niti primat... pa ne znam što podesiti..

 Pa kazem, moras izvuc postavke iz trenutnog routera (innobxa) i to prenijet u sx. ISP ne daje te podatke pa ih sam moras iskopat iz routera.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Na innboxu je lako doc do bilo koje lozinek.

Napravite backup konfiga.
Otvorite ga u notepad ++
E sad sve su lozinke kriptirane.
Kopirate recimo voip lozinku u cryp obliku i zaljepite na mjesto wifi lozinke.
Onda taj konfig spremite i vtatite nazad u ruter
Odete u wifi postavke i pod security i kliknete da vam pokaze trenutnu lozinu.
A ta lozinka je onda dekripitirana od voipa, admina il ceg ste stavili.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
offline
Optima telekom internet

Zvali me iz optime u ponedjeljak da mi ističe ugovor sad 22og. Reko znam ja to sve, ali čekam da me nazovete i ponudite mi nešto, pošto će mi ovo biti već treći ugovor na dvije godine s vama a nisam dobio ni šugavu kemijsku od vas (ne računam ono povećanje brzine i dodatne programe jer su oni zayebali stvar s routerom i fw pa sam bio bez neta par dana). Ženska ko iz topa "možemo vam ponuditi 30/5 sa OptiTV sport kanalima za 209kn, znači cijena koju bi inače plaćali samo za 30/5 bez TV-a". Reko rođena nemoj se ljutit ali ja ti sport ne pratim a TV gledam još manje, i zadnja dva ugovora sam ga uzeo samo zato što nisam mogao uzet samo internet. Onda imamo za vas 60/10 za 200kn, vidim da vaša linija to podržava. Ali prvo moramo kontaktirati T-Com da vidimo hoće oni pustit tu brzunu na vašem priključku. Ako se ne bude moglo realizirati, nazvat ću vas ponovno pa ćemo složiti neku drugu ponudu. Zdogovoreno rođena, piši da hoću!

 

Danas mi stigao papir - potvrda o sklopljenom ugovoru "60/10" 200 kunića. Maloprije mezvali opet iz optime da mi kažu da će mi router stići sutra ili u petak (neki inbox router) i ako bude kakvih problema da im se slobodno javim.

 

Pitanje: jel taj inbox router čemu i ako nije koji VDSL router da kupim?

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.10.2016 13:31 (dark_wizz).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Dolaz innbox v45, dobar je modem, ja ga na HT koristim, jer speedport je uzas, a zte s na netphone neda slozit.
Tak da innbox ok modem
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
16 godina
neaktivan
offline
Optima telekom internet

Pitanje prema podacima o ADSL koja max brzina dolazi u obzir?

 

VDSL?

 

Imam nekih problema s netom zadnjih par dana, prije je bila 10Mb veza, sada pada na 5-6Mb... Pa posto ocekujemo tehnicare, neki savjet dobrodosao.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 14:27 (Lord Angel).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Optima telekom internet
Lord Angel kaže...

Pitanje prema podacima o ADSL koja max brzina dolazi u obzir?

 

VDSL?

 

Imam nekih problema s netom zadnjih par dana, prije je bila 10Mb veza, sada pada na 5-6Mb... Pa posto ocekujemo tehnicare, neki savjet dobrodosao.

 

 

 

 

Ni V od VDSL-a tu ne može ići, budi sretan s ovim što imaš na takvoj parici osim ako naravno kvar nije uzrok ovako velikog prigušenja a to se mora vidit nekon što se otkloni kvar.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2016 23:34 (wAlpha).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice