Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.608.938
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
izvone kaže...

Zamijenio svoj Stari PC (i7 3770K,Kelvin S36,Asus Maximus V Gene,8GB DDR3 Corsair RAM,TX750W,GTX1080,Phantex Ethnoo Mini XL PRO i par SSD i HDDova) sa novim,HDD free setupom za maximum silent + showcase PC.

 

Konfa : i5 8600k,ASrock Taichi Z390,GTX 1080 (iz stare masine),16 GB tridentZ RGB rama 3200Mhz,NZXT x72,Corsair RMi 650W,Lian-Li O11 Dynamic,2x M.2 SSD i 2x SATA SSD.Naravno setup nije gotov. Dolaze još RGB ventilatori,cablemod crno-bijeli kablovi,i vertikalni stand za GPU. Kućište je odlično dizajnirano,kako sam napravio da bočno uvlači zrak odlično hladi radijator i GPU jer zrak čim uđe "skreće" prema GPU i on rijetko kad ide preko 65c.

 

Dodajem još Slike Starijeg GPU-a iz kompa red devil Rx 480,i jednu iz minera koji trenutno nije u funkciji rx580 GTS.

 Vrhunski nema sta. 

 

Jedan detalj mi je zapao za oko, jesi to push pull slozio da ventilatori pusu jedni u druge il?

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Tako izgleda, nije ni prvi ni zadnji koji je
krivo okrenuo ventove 😎 ne mijenjaju svi tako cesto hw poput tebe😂😂😂😂😂lp
Intel Core™ i7 Forever
14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Hahaha,nije ,dobro je,slikao sam odma čim sam složio,nakon slikanja sam okrenuo prednje ventilatore da izvlače iz radijatora,uzbuđjenje je bilo jače i brže za slikanje ;)

 

EDIT: vidi odma sliku nakon push pull slike,gdje je far cry 5 na zaslonu,vidi se na ventovima NZXT logo,tu su okrenuti kak se spada,prije slika je okrenuto kontra.

Sad tražim double sided led ventove. Jako ih je teško naći. Mislio sam stavit NZXT AER,ali oni samo imaju s prednje strane ledice,ako ih okrenem da uvlače zrak nemam ledice. Sviđa mi se kad su ledice oko ventova više nego da svijetle lopatice,al mislim da ću morat na potonji setup. Možda još uzmem enermax t.b. fanove,imaju ring koji bi se možda vidio,ak ne uzmem neke corsair,ili akasa jer akasa ima support za asrock polychrome sync.

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 10:15 (izvone).
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...
Tako izgleda, nije ni prvi ni zadnji koji je
krivo okrenuo ventove 😎 ne mijenjaju svi tako cesto hw poput tebe😂😂😂😂😂lp

 Sta ces, nemaju svi prilike ici kod susjedovog susjeda i slinit na tudi hw. 

izvone kaže...

Hahaha,nije ,dobro je,slikao sam odma čim sam složio,nakon slikanja sam okrenuo prednje ventilatore da izvlače iz radijatora,uzbuđjenje je bilo jače i brže za slikanje ;)

 

EDIT: vidi odma sliku nakon push pull slike,gdje je far cry 5 na zaslonu,vidi se na ventovima NZXT logo,tu su okrenuti kak se spada,prije slika je okrenuto kontra.

Sad tražim double sided led ventove. Jako ih je teško naći. Mislio sam stavit NZXT AER,ali oni samo imaju s prednje strane ledice,ako ih okrenem da uvlače zrak nemam ledice. Sviđa mi se kad su ledice oko ventova više nego da svijetle lopatice,al mislim da ću morat na potonji setup. Možda još uzmem enermax t.b. fanove,imaju ring koji bi se možda vidio,ak ne uzmem neke corsair,ili akasa jer akasa ima support za asrock polychrome sync.

 Mozda bi ti ovo pomoglo (1:55) 

 

Samo sta bi ih ti prisarafio sa straznje strane fana, jedino ne znam kolko ta govanca kostaju...

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

taj lian li mi izgleda kao teška ku**ina od kućišta, gore od ovog izloga za cipele dolje

 

ventilacija nikakva, nema usis sprijeda, nema vent straga, dolje ako staviš usis smetaju ssd-ovi, hdd-ovi odozada nemaju nikakvu mogućnost ventilacije

hladnjak od vodenog vuče vrući zrak iznutra, ako ga staviš obrnuto da vuče izvana, onda puše direkt u bočno staklo = kujac od airflowa

 

i još ne dobiješ niti jedan vent s kućištem

nevjerojatno koliko kompromisa i loših rješenja samo da bi se imalo dodatni prozor sprijeda, kao da ovaj bočni nije dovoljno

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Ocito nisi pogledao niti jednu recenziju za to kuciste pa bubas napamet... Inace jedno od najboljih kucista u zadnje vrijeme sa pametno rijesenim air flowom i odlicnim temperaturama. Zakacim malo kasnije detaljnu recenziju.
14 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

taj lian li mi izgleda kao teška ku**ina od kućišta, gore od ovog izloga za cipele dolje

 

ventilacija nikakva, nema usis sprijeda, nema vent straga, dolje ako staviš usis smetaju ssd-ovi, hdd-ovi odozada nemaju nikakvu mogućnost ventilacije

hladnjak od vodenog vuče vrući zrak iznutra, ako ga staviš obrnuto da vuče izvana, onda puše direkt u bočno staklo = kujac od airflowa

 

i još ne dobiješ niti jedan vent s kućištem

nevjerojatno koliko kompromisa i loših rješenja samo da bi se imalo dodatni prozor sprijeda, kao da ovaj bočni nije dovoljno

 

 Ja pak mislim baš naprotiv. Kakve god ventilatore daju ja bi ih maknuo. Zašto? Jer je dynamic baš za vodeno konfigugriran,imaš isti takav lian li O11air,koji dolazi s fanovima i fokus je na air cooling i uvlači s prednje strane. Čim je fokus na vodeno onda je i showcase jer želiš da se to sve lijepo vidi. U ovom,ako stavis radijator bočno stavljas svoje fanove,isto ako stavljaš na top vodeno stavit ćeš svoje. SSD kućišta sam maknuo jer se SSD da staviti iza na metalni dio što odvaja kablove. Dolje možeš stavit ventove a i nemoraš,jer ja ću na prijer staviti bracket za vertical GPU mout,pa mislim da neće stati ventovi,ali ako hoće stavit ću da grafička dobije bolji intake. HDD ima svoj intake zraka a dust filterima na zadnjo stranici,nije da su zatvoreni i zagušeni.

 

Što se tiče prozračnosti,kada staviš ruku iza gdje veliš da nema fanova osjetiš kako izlazi zrak relativno jako,zato jer kako uvlači bočno zrak odma skreće,hladi GPU i izlazi van pod relativno jakim pritiskom/brzinim. Ja sam stavio gore jedan fan jer tamo nema takav pritisak,a i topao zrak ide prema gore,pa da je čim prije vani. Meni je još jako dobar bočni intake jer je kmp taman do prozora i kad stavim na kipanje ima direkt intake hladnog zraka.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
war3_tft kaže...
Ocito nisi pogledao niti jednu recenziju za to kuciste pa bubas napamet... Inace jedno od najboljih kucista u zadnje vrijeme sa pametno rijesenim air flowom i odlicnim temperaturama. Zakacim malo kasnije detaljnu recenziju.

 Sve je super osim najvećeg faila koji su mogli napraviti.

 

- Kućište je rađeno za vodena hlađenja i tako je optimizirano a 90% grafičkih sa aftermarket vodenim blokovima ne stane u kućište po širini, preusko je i staklo se ne može zatvoriti.

 

Ima milijarda tema po forumima/redditu... po meni teški fail, osim toga kućište mi je prekrasno i cijena je skroz ok!

#YOLO
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
war3_tft kaže...
Ocito nisi pogledao niti jednu recenziju za to kuciste pa bubas napamet... Inace jedno od najboljih kucista u zadnje vrijeme sa pametno rijesenim air flowom i odlicnim temperaturama. Zakacim malo kasnije detaljnu recenziju.

 očito je da ti opet zaključuješ naprečac, a druge optužuješ da pričaju na pamet - slika s testa "jednog od najboljih kućišta" ti je dolje, u usporedbi s nekoliko drugih ima najlošije temperature

a i ne treba imati baš previše pameti da skužiš kako je kućište s previše kompromisa i to radi nepotrebnog prednjeg stakla i pokušaja da se u kućištu nedovoljne širine naprave dva odjeljka

zato je glavni odjeljak nedovoljno širok, em nema mjesta za stražnji vent, em odozada nema hlađenja za hdd-ove, em ovo dolje što kolega govori - nedovoljne širine za grafe

AdR03 kaže...

- Kućište je rađeno za vodena hlađenja i tako je optimizirano a 90% grafičkih sa aftermarket vodenim blokovima ne stane u kućište po širini, preusko je i staklo se ne može zatvoriti.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Linkao sam ti u temi o kucistima postenu recenziju gdje su sva kuista namjestena na iste dB, objasnjeno je kako su konfigurirani ventilatori (jer u ovom kucistu ima bezbroj nacina da ih se konfigurira) pa pogledaj kako to izgleda u usporedbi sa hrpom ostalih kucista.

 

EDIT: Pronasao sam test koji si linkao i ove temp sa grafA je kad su stavili Cooler Master Hyper T4 s tim da su kuciste ostavili stock tj bez ijednog ventilatora klik.

 

To be honest, we expected higher temperatures from a case that has no fans and is equipped with tempered-glass panels. Temperatures were higher than the cases we used for comparison purposes but, this is quite literally a worst-case scenario and temps can only get better with the addition of a couple fans.

 

Vjerujem da si previdio taj dio, ali prejako mi je kako si dobio TU od kompleksasa. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 13:13 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
war3_tft kaže...

Linkao sam ti u temi o kucistima postenu recenziju gdje su sva kuista namjestena na iste dB, objasnjeno je kako su konfigurirani ventilatori (jer u ovom kucistu ima bezbroj nacina da ih se konfigurira) pa pogledaj kako to izgleda u usporedbi sa hrpom ostalih kucista.

kućište nema ventova, moraš ih dokupiti, ako ih kupiš i staviš dolje - mountovi za ssdove blokiraju upuh, moraš ih micati - trpaš ih sve odozada, gdje su zatvoreni u prostoru bez ikakve ventilacije

nedovoljne je širine i nema vertical mount za grafu, moraš ga dokupiti, ako želiš da grafa stoji normalno imaš problem s blokom i fitinzima, pitanje je kako stanu i malo šire zračno hlađene grafe

normalni airflow je nemoguć, zrak iz vodenog hlađenja udara točno u bočno staklo koje je nasuprot, gdje se i kako odbija možemo razglabati do sutra, no činjenica je da nemaš normalni protok zraka od upuha prema ispuhu

 

kućište je moglo biti daleko bolje dizajnirano, ovo je poprilično loše zapravo i jedino što pali ljubitelje izloga i šljaštrećih đinđi, no danas je to valjda tako

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

kućište nema ventova, moraš ih dokupiti, ako ih kupiš i staviš dolje - mountovi za ssdove blokiraju upuh, moraš ih micati - trpaš ih sve odozada, gdje su zatvoreni u prostoru bez ikakve ventilacije

nedovoljne je širine i nema vertical mount za grafu, moraš ga dokupiti, ako želiš da grafa stoji normalno imaš problem s blokom i fitinzima, pitanje je kako stanu i malo šire zračno hlađene grafe

normalni airflow je nemoguć, zrak iz vodenog hlađenja udara točno u bočno staklo koje je nasuprot, gdje se i kako odbija možemo razglabati do sutra, no činjenica je da nemaš normalni protok zraka od upuha prema ispuhu

 

kućište je moglo biti daleko bolje dizajnirano, ovo je poprilično loše zapravo i jedino što pali ljubitelje izloga i šljaštrećih đinđi, no danas je to valjda tako

 

 

 Za pocetak nadam se da si procitao ovaj moj "EDIT". Vidim da ignoriras moj post iz odgovarajuce teme pa cu ti ovdje odgovoriti jos jednom. Kuciste nije namjenjeno za zracno hladenje procesora, dizajnirano je da elegantno stavis aio sa bocne strane, iza njega je zato stavljen mesh i imas neometan usis zraka sto je rezultat vrhunskih temperatura za cpu. O kakvom ti zatvorenom prostoru pricas? Jesi uopce pogledao kako izgleda ta zadnja stranica? Imas mesh na mjestu di stavis AIO i PSU klik.

 

Inace sa straznje strane imas mjesta za 4 SSD-a tako da bas ako zelis 6 komada onda ce oni smetati usisu donjih ventilatora.

 

Sto se ventilatora tice njih dobijes sa AIO-om za kojeg je kuciste i predvideno, a cijena je ok cak i bez ventilatora, osim toga svatko si uzme barem jos 2-3 dodatna ventilatora za kuciste (kreni od sebe).

 

To sa udaranjem fitinga u bocnu stranicu je zapravo jedina mana, sva sreca postoji rjesenje sa vertical mountom, a za razliku od korisnika AIO-a to se ionako odnosi na jako mali dio populacije, ako se kartica ne stavlja pod vodu ona normalno stane.

 

Ne, normalan airflow nije nemoguc, dapace hladenje kartice je jako dobro klik, a ukoliko se kartica stavi na vm dobije se vrhunski air flow za karticu. Brojke su tu, a ti mozes pricat o odbijanju zraka do preksutra.

 

Kakvih sve nakindurenih kucista postoji ovo je zapravo jako elegantno, jedino sto ga izdvaja od ostatka je prednja staklena stranica koja tebi ocito smeta pa si naveo brdo netocnih informacija i linkao test sa 0 instaliranih fanova. 

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
war3_tft kaže...

 Kuciste nije namjenjeno za zracno hladenje procesora, dizajnirano je da elegantno stavis aio sa bocne strane

teško je pratiti na dvije teme što pišeš, no ima tu jedan bitni problem - stavljaš linkove na testove SA DOKUPLJENIM ventovima, ja sam stavio sliku testa kakvo kućište jest

ako ćemo uzimat u obzir taj tvoj test, onda isto tako možemu u druga kućišta staviti te dokupljene ventove, pa će i oni imati bolje rezultate

 

kućište može biti dizajnirano za jedno i drugo, ovo je ni vrit ni mimo - jer ako je za vodeno, onda imaš problem s grafom za koju moraš kemijat i dokupljivati vertical mount, a što se tiče "elegancije" - o tome i govorim kad kažem da je primarno namijenjeno za ljubitelje izloga, zato ima problem s ovim što nadalje govorim

 

war3_tft kaže...
iza njega je zato stavljen mesh i imas neometan usis zraka sto je rezultat vrhunskih temperatura za cpu. O kakvom ti zatvorenom prostoru pricas? 

 usis jest neometan, no ispuh nije - ventovi iz vodenog pušu direktno u zatvoreno bočno staklo, ne kao kod drugih kućišta prema ventovima za ispuh, čime se dobiva airflow (prevedi si riječ ako ne kužiš smisao)

zatvoreni prostor za diskove, o tome pričam - ako misliš da to nije problem, onda nikad nisi vidio što se događa s hdd-ovima po ljeti, kad se nalaze u neventiliranom malom prostoru - idu preko 50 stupnjeva, što je za hdd no-no

 

war3_tft kaže...
Inace sa straznje strane imas mjesta za 4 SSD-a tako da bas ako zelis 6 komada onda ce oni smetati usisu donjih ventilatora.

 ako je showcase, onda valjda ljudi žele da se ssd-ovi vide, kao primjerice na drugim kućištima koja su bolje dizajnirana, pa im ssd na psu pokrovu ili nejgovom boku ne smeta ničemu

 

war3_tft kaže...
Sto se ventilatora tice njih dobijes sa AIO-om za kojeg je kuciste i predvideno, a cijena je ok cak i bez ventilatora, osim toga svatko si uzme barem jos 2-3 dodatna ventilatora za kuciste (kreni od sebe).

 aio ventove staviš i u druga kućišta, koja imaju normalan airflow i ventove koje dobiješ s kućištem

ne krećem od sebe, jer mjeriti druge po sebi nije baš nešto - masa ljudi voli kupiti kućište i dobiti s njim ventove - kod kućišta poput be quiet ili phanteks, pa čak i fractala dobiješ ventove koje nema potrebe mijenjati

 

war3_tft kaže...
To sa udaranjem fitinga u bocnu stranicu je zapravo jedina mana, sva sreca postoji rjesenje sa vertical mountom
...a za razliku od korisnika AIO-a to se ionako odnosi na jako mali dio populacije, ako se kartica ne stavlja pod vodu ona normalno stane.

 to je jedna od mana, a rješenje moraš doplatiti, kao i ventove

...ako se radi o kućištu za vodene sustave, onda je to fail za koji se moraš domunđavat i dodatno trošit pare

war3_tft kaže...
Brojke su tu, a ti mozes pricat o odbijanju zraka do preksutra.

 još jednom - dokupi tri venta i ostalim kućištima u testu, pa onda uspoređuj

 

war3_tft kaže...
Kakvih sve nakindurenih kucista postoji ovo je zapravo jako elegantno, jedino sto ga izdvaja od ostatka je prednja staklena stranica koja tebi ocito smeta pa si naveo brdo netocnih informacija i linkao test sa 0 instaliranih fanova. 

 koje su to netočne informacije?

 

jel ima normalni airflow - nema

jel stane zadnji vent - ne stane, nema čak niti rupa za montiranje

jel preusko za normalno stavit grafu s vodenim hlađenjem - jest

jel moraš dokupiti ventove da bi išta dobio na prozračnosti - trebaš

jel moraš kupiti vertical mount da bi složio grafu na vode - moraš

jel ima zatvorenu 'pećnicu' za hdd-ove koje nemaš kako hladiti - ima

jel moraš micati ssdove odozada ako dolje stavljaš ventove - moraš

 

što je dakle netočno?

 

a test s 0 instaliranih fanova je test jednog kućišta u odnosu na druge, dakle onako kako kupiš

tvoj test je s dodatnih 3 venta, koja kad bi stavio i u ostala kućišta na testu, onda bi imao sasvim druge rezultate od onih koje pokazuješ

 

 

14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Malo mi se čini kao da imaš nešto osobno protiv lian-li-a 

 

Osobno sam imao dilemu između H700i i ovoga. Odabrao sam ovaj zbog bolje estetike. Ventove koje god da bi dobio kupio bi svoje nove s boljim pritiskom za radijatore i bolji flow za kućišta i to koja su meni lijepa a ne koja će mi netko nametnut sa svojim kućištem. Jedino da mi računalo nije showcase nebi gledao koja su i ostavio bi ona koja su došla.

Na prošlom kompu sam imao 11 ventova. 3 su se vidjela,još 3 ako si išao tražit po kućištu,ostale nisi i tu mi nije bilo bitno kak zgleda nego performanse. Tako da to sa ventovima mislim da je većini nebitno jer ionako kupi svoje,pogotovo ako želi neku RGB estetiku i time je svako kućište uniqe.

 

SSD slotova imaš i više nego dovoljo iza,a HDD-ov kavez ima otvor za zrak. Rijetko koga vidim da ima ventilatore samo za HDD,to što su negdje diskovi tamo di je usis zraka mi je glupo jer mi samo smanjuje airflow,ovdje friški zrak dođe direkt do GPU. A nije bome ni HDD neki proizvođač topline,a pogotovo ne SSD,tak da to što se oni "guše" nije ni najmanji problem.

 

Kao što rekoh,iz prve ruke znam da je pritisak dovoljno jak da zrak iza sam izađe van,imam sve na silent i iza puše skoro kao da je neki fan na 800-1000rpm,baš zato jer zrak skreće i ide sam tražit izlaz van. Pa GPU mi nije preko 67c prošao tak da neznam o čem tu imamo raspravljat,a nemam dolje ventilatora. GPU je na 2000Mhz OC i kad igram, igram vsync off ili on na 144hz tak da nije da mi se GPU odmara.

 

Što se pak tiče vertical mounta morao bih ga dokupiti i za lian-lia i za nzxt h700i a i za chrystal i ostale što sam gledao,rijetko koji ima built in.

 

Moj dojam je da odlično izgleda i da mu airflow nije nikako mana. A govorit o kućištu kao neko bez fanova (dokupit il dobit s case-om tako svejedno) nema apsolutno nikakvog smisla jer ga nitko neće takvog koristit s nekim high end komponentama.

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
war3_tft kaže...

a ukoliko se kartica stavi na vm dobije se vrhunski air flow za karticu...

 hehe, sad sam tek vidio ovaj biserčić, pa sam prisiljen nadodat još jednu poruku+

daj ti nama pojasni gdje ćeš staviti intake ventove za "vrhunski airflow" ako grafu staviš na vertical mount 

 

EDIT:

izvone kaže...

Malo mi se čini kao da imaš nešto osobno protiv lian-li-a 

 

SSD slotova imaš i više nego dovoljo iza,a HDD-ov kavez ima otvor za zrak. Rijetko koga vidim da ima ventilatore samo za HDD,to što su negdje diskovi tamo di je usis zraka mi je glupo jer mi samo smanjuje airflow,ovdje friški zrak dođe direkt do GPU. A nije bome ni HDD neki proizvođač topline,a pogotovo ne SSD,tak da to što se oni "guše" nije ni najmanji problem.

 

Pa GPU mi nije preko 67c prošao tak da neznam o čem tu imamo raspravljat,a nemam dolje ventilatora. GPU je na 2000Mhz OC i kad igram, igram vsync off ili on na 144hz tak da nije da mi se GPU odmara.

 ma nemam ništa protiv lian li kućišta, jednostavno mi se ne sviđaju kompromisi radi dodatnog prozora, koji mi pored već postojećeg velikog bočnog prozora nema nikakvog smisla

 

hdd u zatvorenom prostoru je meni osobno no-no, imao sam prilike vidjeti kućišta gdje nema prozračnosti i tu po ljeti hdd-ovi bez problema idu na preko 50 stupnjeva

za ssd je 50+ stupnjeva ništa, za hdd je sve preko 45 stupnjeva previše

 

iskreno, malo mi je čudno ovo za 67 stupnjeva na tvojoj grafi, em što moja s daleko boljim hlađenjem, s dobrim airflowom i manjim tdp-om dođe do 70 stupnjeva bez problema u zahtjevnijim igrama, em što i testovi za tvoju grafu pokazuju drukčije (slika dolje), daj ti to malo duže i bolje upregni, pa onda javi rezultate

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 15:50 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

teško je pratiti na dvije teme što pišeš, no ima tu jedan bitni problem - stavljaš linkove na testove SA DOKUPLJENIM ventovima, ja sam stavio sliku testa kakvo kućište jest

ako ćemo uzimat u obzir taj tvoj test, onda isto tako možemu u druga kućišta staviti te dokupljene ventove, pa će i oni imati bolje rezultate

 

kućište može biti dizajnirano za jedno i drugo, ovo je ni vrit ni mimo - jer ako je za vodeno, onda imaš problem s grafom za koju moraš kemijat i dokupljivati vertical mount, a što se tiče "elegancije" - o tome i govorim kad kažem da je primarno namijenjeno za ljubitelje izloga, zato ima problem s ovim što nadalje govorim

 

 

 Pa napraviti test kako kuciste jest tj sa 0 fanova je u najmanju ruku smijesno.

 

Ako pogledas tablice koje sam linkao klikklik2 vidjet ces da su i na druga kucista ubacivali dodatne ventove, a neke kao BeQuiet Dark Base 700 su vrtili na performanse 3 tj max fanovima, neka kao NZXT H700i (koje je btw 25 eura skuplje) dolaze po defaultu sa 4 fana pa ubacivanjem ovih par na vrh ne bi prakticki nista niti dobio, a opet je losije primjerice po pitanju GPU temperatura (bolje je po pitanju cpu temp jer je predvideno za instalaciju kako zracnih tako i vodenih hladenja), ima svega na tablicama samo treba gledati. Ispada da su po pitanju cpu temp i to ako se stavi zracni hladnjak za kojeg kuciste nije predvideno jedino bolja ova kucista sto su bas namjenjena za performanse i zracna hladenja kao sto su Silverstone RV02 ili CM H500, da se na Lian Li stavio AIO ovim ostalima ne bi niti 72 fana pomogla.

 

picajzla0707 kaže...

 usis jest neometan, no ispuh nije - ventovi iz vodenog pušu direktno u zatvoreno bočno staklo, ne kao kod drugih kućišta prema ventovima za ispuh, čime se dobiva airflow (prevedi si riječ ako ne kužiš smisao)

zatvoreni prostor za diskove, o tome pričam - ako misliš da to nije problem, onda nikad nisi vidio što se događa s hdd-ovima po ljeti, kad se nalaze u neventiliranom malom prostoru - idu preko 50 stupnjeva, što je za hdd no-no

 

 Inace air flow se dobiva i pozitivnim tlakom, sto je bas postignuto sa ovim kucistem, svi ovi rezultati su sa ta tri bocna fana i po rezultatima se vidi da je air flow odlican. Po voj prici o HDD-ovima se vidi da polako ostajes bez "argumenata", pa covjece u prakticki svim kucistima sad se HDD-ovi stavljau u odvojene prostore iza maticne il ispod pokrova od PSU-a, to da se mora imat direktan air flow preko njih su nebuloze...

 

picajzla0707 kaže...

 ako je showcase, onda valjda ljudi žele da se ssd-ovi vide, kao primjerice na drugim kućištima koja su bolje dizajnirana, pa im ssd na psu pokrovu ili nejgovom boku ne smeta ničemu

 

 Ako bas zelis pokazati svoj RGB SSD mozes ga staviti i unutra jer ti donji ventilatori niti ne trebaju za af. Bas naprotiv, mjerili su sta se dogada sa donjim ventom i temp se zapravo pogorsaju, treba samo citati, a ne prenositi polovicne informacije.

 


 aio ventove staviš i u druga kućišta, koja imaju normalan airflow i ventove koje dobiješ s kućištem

ne krećem od sebe, jer mjeriti druge po sebi nije baš nešto - masa ljudi voli kupiti kućište i dobiti s njim ventove - kod kućišta poput be quiet ili phanteks, pa čak i fractala dobiješ ventove koje nema potrebe mijenjati

 

 

Zato i je jeftinije od ostalih kucista u ovom rangu koja nude sve funkcionalnosti koje ima, da mozes skupiti te dodatne fanove.

 

picajzla0707 kaže...

 to je jedna od mana, a rješenje moraš doplatiti, kao i ventove

...ako se radi o kućištu za vodene sustave, onda je to fail za koji se moraš domunđavat i dodatno trošit pare

 

 Da to je mana ukoliko zelis custom hladenu karticu, ako zelis elegantno ubaciti AIO i pustiti karticu stock kao sto je kolega napravio to vise nije mana.

 

picajzla0707 kaže...

 još jednom - dokupi tri venta i ostalim kućištima u testu, pa onda uspoređuj

 

 Jos jednom, i na nekim drugim kucistima sa tablice su dodavani ventovi ukoliko dolaze samo sa jednim ili cisto da se vide dodatne performanse, samo treba malo bolje pogledati.

 

picajzla0707 kaže...

 koje su to netočne informacije?

 

jel ima normalni airflow - nema - zapravo ima vrhunski air flow, rezultati to pokazuju

jel stane zadnji vent - ne stane, nema čak niti rupa za montiranje - pa dizajnirano je da mu nema potrebe za zadnjim ventom...

jel preusko za normalno stavit grafu s vodenim hlađenjem - jest - jedina mana

jel moraš dokupiti ventove da bi išta dobio na prozračnosti - trebaš - zato je i cijena prilagodena

jel moraš kupiti vertical mount da bi složio grafu na vode - moraš - cemu dva puta isto ponavljati?

jel ima zatvorenu 'pećnicu' za hdd-ove koje nemaš kako hladiti - ima - ima isto kao i sva ostala moderna kucista, to sto ne puse 7 fanova preko hdd-a je valjda problem samo tebi, a svi ostali su glupi

jel moraš micati ssdove odozada ako dolje stavljaš ventove - moraš - iza imas mjesta za 4 SSD-a, mices ih ako zelis 6 komada ili ih "šou kejsati"

 

što je dakle netočno? skoro sve

 

a test s 0 instaliranih fanova je test jednog kućišta u odnosu na druge, dakle onako kako kupiš

tvoj test je s dodatnih 3 venta, koja kad bi stavio i u ostala kućišta na testu, onda bi imao sasvim druge rezultate od onih koje pokazuješ

 

 

Brojke se vide, svakome je jasno za sto je kuciste predvideno (AIO sa bocne strane) i da to sto dolazi bez ventilatora nije problem, prema tome je korigirana cijena, vecina ljudi ih ionako zamjeni (pogotovo oni koji kupuju kuciste ovog ranga), a sve sto trebaju su fanovi sa AIO-a za kojeg je predvideno. Ti se veseli kak je lose u testu sa 0 fanova i zracnim cpu hladnjakom, cinjenice ipak ostaju kristalno jasne. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...
war3_tft kaže...

a ukoliko se kartica stavi na vm dobije se vrhunski air flow za karticu...

 hehe, sad sam tek vidio ovaj biserčić, pa sam prisiljen nadodat još jednu poruku+

daj ti nama pojasni gdje ćeš staviti intake ventove za "vrhunski airflow" ako grafu staviš na vertical mount 

 Evo pojasnit cu ti, za intake ih stavis bocno.

 

Jer ako ih se stavi dolje pogorsaju se temp, vjerovatno se stvore turbulencije zraka koji puse bocno i tog koji puse odozdola, ali naravno da ti po obicaju na pamet pricas. 

 

EDIT: Evo sad ispada da izvone laze za GPU jer ti nisi shvatio kako kuciste funkcionira. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 15:56 (war3_tft).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
war3_tft kaže...

...

 nebum se dalje prejebavao

tebi se izlog sviđa i zato mi natežeš kožicu, a to je radnja koju ja ipak volim radit sam

 

war3_tft kaže...

 Evo pojasnit cu ti, za intake ih stavis bocno.

 

Jer ako ih se stavi dolje pogorsaju se temp

 

EDIT: Evo sad ispada da izvone laze za GPU jer ti nisi shvatio kako kuciste funkcionira. 

izgleda da se tebi pogoršalo... gdje bočno? izrežeš na staklu rupu za njih?

 

i nisam rekao da kolega laže, nego da malo upregne tu grafu - najprije iz vlastitog iskustva s grafom koja ima bolje hlađenje i odmah zatim zbog ovog testa i slike koja pokazuje 75 stupnjeva za istu tu 1080sc 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 16:01 (picajzla0707).
14 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Kad dodem doma pokrenem haven il nesto slicno,mozda chilla zbog nesto slabijih naslova,sto sumnjam da FC5 npr nije.

 

Uglavnom istina je za donje fanove. Oni mogu i nemoraju biti. Maknuo sam kaveze za SSD jer su mi iza SSDovi i kada sam 140mm fan koji je sada gore stavio dolje dobio sam za 2 stupnja visu temp (nije nesto al opet je visa). Ni meni nije jasno kako pa sam gledao review od dimitrija i gamers nexusa i vidim da sto vise pomeces fanova to vise zrak ide uokolo,da su 3 zadnja intake najbolja jer vruc zrak sam ide van i trazi izlaz. Ovo dolje je vise tko zeli dolje imat radijator pa da ima neki flow na njima.

 

HDD-ove nemam,a za vodeni GPU tj. custom loop se mozda u neko vrijeme i odlucim pa cu vidjet jel za to pogodna,sada na to nisam gledao ni mislio jer prvo sto sam htio je ovak gpu imat u vertikali.

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
izvone kaže...

Kad dodem doma pokrenem haven il nesto slicno,mozda chilla zbog nesto slabijih naslova,sto sumnjam da FC5 npr nije.

 ajd baš vidi, jer na par testova koje sam gledao temperature se u loadu kreću od 75-80 stupnjeva

taj sc hladnjak je znatno slabiji od ftw verzije, uži je, ima manje ventove i manje heat pipesa

u usporedbi s mojom 1070 također ima dosta slabiji hladnjak, a moja je grafa manje zahtjevna i opet dođe do 70 stupnjeva u nekom intenzivnijem/dužem gejmanju

i to usprkos direktnom puhanju 2x silent wings3 sprijeda i jednom istom takvom straga

 

evo ovdje imaju na toj sc 75 stupnjeva, kao i na onom testu ranije

ovdje bilježe 80 stupnjeva pod loadom, možda je to furmark

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
Picajzla tvoja grafa je u bottlenecku s tim i5 pa nisi bas kompetetivan pricati o realnim temperaturama😂😂😂👍lp
Intel Core™ i7 Forever
15 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

moram obrisat post, napali me forumski hc pc pro gamer gurui 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 21:53 (bik).
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Danas smo svi napeti, bas se kuzi ponedjeljak! :D

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
suspendiran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Aorus Extreme je zakon što se hlađenja tiče.

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

 nebum se dalje prejebavao

tebi se izlog sviđa i zato mi natežeš kožicu, a to je radnja koju ja ipak volim radit sam

 

 Natezi ti koga i sta zelis, al poanta price je da se sa cinjenicama ne nateze. 

 

picajzla0707 kaže...

 

izgleda da se tebi pogoršalo... gdje bočno? izrežeš na staklu rupu za njih?

 

 

Ne znam cemu se pokopavati dodatno, evo i kolega ti je potvrdio ono sto ti pricam cijelo vrijeme da se temp pogorsaju kad stavis ventilatore dolje

 

izvone kaže...

 

 Maknuo sam kaveze za SSD jer su mi iza SSDovi i kada sam 140mm fan koji je sada gore stavio dolje dobio sam za 2 stupnja visu temp 

 

 Pa ne pisem ja napamet stvari kao neki, vec prenosim iz kvalitetnog izvora.

 

Gdje bocno? Pa valjda na jedinu bocnu stranicu (od dvije moguce) koja ima mjesto predvideno za AIO/ventilatore? Kaj treba nacrtati gdje su prednja, straznja, gornja i bocne stranice na kucistu?

 

picajzla0707 kaže...

 

i nisam rekao da kolega laže, nego da malo upregne tu grafu - najprije iz vlastitog iskustva s grafom koja ima bolje hlađenje i odmah zatim zbog ovog testa i slike koja pokazuje 75 stupnjeva za istu tu 1080sc 

 

Te tvoje losije temperature iz vlastitog iskustva je vjerovatno sto imas los air flow u kucistu, a recenzije koje si gledao moguce da su koristili 0 ventilatora na kucistu. 

 

 

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
war3_tft kaže...

 Natezi ti koga i sta zelis, al poanta price je da se sa cinjenicama ne nateze.  

 ma natežeš brate i ne da mi se tako raspravljati - primjerice, govoriš za nedostatak zadnjeg venta kako to kućište nije dizajnirano za zadnji vent, a to i jest stvar - loše je dizajnirano

da su dodali 2cm u širinu, imali bi prostora za taj vent, a bogme i za normalno stavljanje fitinga na grafu - ali ti to namjerno ignoriraš i odjednom je takav dizajn ok, a ne fail

 

to je samo primjer, a ima ih još u našoj raspravi

war3_tft kaže...

Te tvoje losije temperature iz vlastitog iskustva je vjerovatno sto imas los air flow u kucistu, a recenzije koje si gledao moguce da su koristili 0 ventilatora na kucistu.  

 airflow u ovom fractalu je sasvim ok - ima isti spužvasti filter sprijeda kao i tvoj meshify, koji jest malo zagušljiviji od onih mrežastih filtera, ali sigurno ne toliko da bi spriječio dva vrhunska ventilatora poput silent wings 3 da doguraju hladni zrak do grafe

u svakom slučaju ima više airflowa nego njegovo kućište koje nema ventova osim onih na killeru, koji ubacuju topli zrak u kućište i koji ne pušu direktno u grafu

 

ali eto, još jedan primjer kako se s tobom ne isplati raspravljati, jer namjerno ignoriraš ono što i sam znaš

 

EDIT: zaboravio sam na ovo

war3_tft kaže...
picajzla0707 kaže...

 

izgleda da se tebi pogoršalo... gdje bočno? izrežeš na staklu rupu za njih? 

 

Ne znam cemu se pokopavati dodatno, evo i kolega ti je potvrdio ono sto ti pricam cijelo vrijeme da se temp pogorsaju kad stavis ventilatore dolje

 govorimo o donjim ventovima koje inače stavljaš na njegovom kućištu kao intake, obzirom da su i prednja i bočna stranica od stakla

ako staviš grafu na vertical mount zatvaraš tu jedinu moguću poziciju za intake (odozdola), osim one pozicije za killer

na to ti kažeš - da neka stavi ventove bočno - pa pitam, gdje bočno da stavi intake ventove kad je bočno staklo?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2018 22:12 (picajzla0707).
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

 ma natežeš brate i ne da mi se tako raspravljati - primjerice, govoriš za nedostatak zadnjeg venta kako to kućište nije dizajnirano za zadnji vent, a to i jest stvar - loše je dizajnirano

da su dodali 2cm u širinu, imali bi prostora za taj vent, a bogme i za normalno stavljanje fitinga na grafu - ali ti to namjerno ignoriraš i odjednom je takav dizajn ok, a ne fail

 

to je samo primjer, a ima ih još u našoj raspravi

 Pa kad nije dizajnirano za zadnji vent jbt, zato sto je dio sa maticnom pomaknut prema staklenom stranici da bi se iza stvorilo vise prostora za psu, a da opet kuciste nije siroko ko kitovo mladunce, na kraju krajeva air flow je odlican i bez tog usranog zadnjeg venta.

 

Ne ignoriram ovo za stavljanje fitinga, vise puta sam napomenuo da je to jedina mana, al kolko znam ne fali 2 cm nego par mm.

 

picajzla0707 kaže...

 airflow u ovom fractalu je sasvim ok - ima isti spužvasti filter sprijeda kao i tvoj meshify, koji jest malo zagušljiviji od onih mrežastih filtera, ali sigurno ne toliko da bi spriječio dva vrhunska ventilatora poput silent wings 3 da doguraju hladni zrak do grafe

u svakom slučaju ima više airflowa nego njegovo kućište koje nema ventova osim onih na killeru, koji ubacuju topli zrak u kućište i koji ne pušu direktno u grafu

 

ali eto, još jedan primjer kako se s tobom ne isplati raspravljati, jer namjerno ignoriraš ono što i sam znaš

 

 Priznajem ovo za tvoje kuciste je bila zajebancija, zapravo vise odgovor na nebuloze koje si pisao. 

 

picajzla0707 kaže...

 govorimo o donjim ventovima koje inače stavljaš na njegovom kućištu kao intake, obzirom da su i prednja i bočna stranica od stakla

ako staviš grafu na vertical mount zatvaraš tu jedinu moguću poziciju za intake (odozdola), osim one pozicije za killer

na to ti kažeš - da neka stavi ventove bočno - pa pitam, gdje bočno da stavi intake ventove kad je bočno staklo?

 

Pa kolko puta se mora ponoviti da donji ventovi NE sluze primarno za intake i NE to nije jedina moguca pozicija za intake. Sto vise ako ih dolje stavis temperature kartice se pogorsavaju sto su testirali na recenziji koju sam ti linkao, a i sam kolega je osobno testirao i potvrdio to, samo sto ti po obicaju ignoriras sto ti ne pase. Donja strana za intake sluzi jedino u slucaju da sve stavljas pod vodu pa onda i kad ventilatori pusu odozdola i mijesaju se sa strujanjem zraka od ovih bocnih to ne utjece na karticu posto je ona ionako pod vodom.

 

Znaci po tvome je pravilnije reci pozicija za kiler nego bocna stranica? Pa di se "pozicija za kiler" nalazi nego na bocnoj stranici, kolko ja znam raspored ide tako da je kod ovog kucista prednja stranica staklena, straznja je ova di nema mjesta za ventilator, gornju i donju ne treba pojasnjavati i postoje dvije bocne od kojih je jedna staklena, a druga je ova o kojoj ja citavo vrijeme pricam.

 

Tebi se kuciste vizualno ne svida i sad ga radi toga uporno zelis prikazati losim, al cinjenica je da je ono medu boljima u tom cjenovnom rangu. 

11 godina
offline
Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Kolege, vas dvoje bi to lakše riješili na PM, nego tu pišuči romane.

 

NHF, LP!

coffe,coffe,coffe.....
11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
war3_tft kaže.. 

Znaci po tvome je pravilnije reci pozicija za kiler nego bocna stranica? Pa di se "pozicija za kiler" nalazi nego na bocnoj stranici, kolko ja znam raspored ide tako da je kod ovog kucista prednja stranica staklena, straznja je ova di nema mjesta za ventilator, gornju i donju ne treba pojasnjavati i postoje dvije bocne od kojih je jedna staklena, a druga je ova o kojoj ja citavo vrijeme pricam.

 

Tebi se kuciste vizualno ne svida i sad ga radi toga uporno zelis prikazati losim, al cinjenica je da je ono medu boljima u tom cjenovnom rangu. 

 kad kažeš neka stavi ventove na bočnu stranicu za hlađenje grafe jedino što ja vidim je bočna staklena stranica - koliko mi je poznato jedini bočni vent koji bi hladio grafu i puhao direkt u nju se može nalaziti samo na toj bočnoj stranici, kao nekad na starim kućištima, zato je bilo wtf. o kakvoj bočnoj poziciji hlađenja grafe ti pričaš

ovi o kojima ti govoriš uopće ne pušu po grafi, nego po staklu ispred sebe i osim toga pušu topli zrak iz killera, tako da je to kurac od dobrog airflowa za grafu

 

ne govorim uopće o vizualnom dojmu radi kojeg smatram da jest loše kućište, nego radi lošeg dizajna

bez nepotrebnog prednjeg stakla imalo bi mjesta za normalne ventove sprijeda i da je malo šire imalo bi mogućnost ugradnje zadnjeg venta i onda bi dobio mogućnost za normalnu zračnu konfu koja ima normalni airflow od prednjih do zadnjeg venta

isto tako tih dva centimetra širine riješilo bi problem i sa fitinzima

 

dakle, faking dva centimetra i imao bi daleko bolje kućište s daleko više mogućnosti - e to je ono što ja govorim o lošem dizajnu

 

isto tako za ono ranije s hdd-ovima, pametni dizajneri kućišta ih stavljaju dolje zato jer vrući zrak ide gore, a hladni ostaje dolje i dobro dizajnirana kućišta s pokrovom za psu imaju mogučnost da donji prednji vent pomalo puše po hdd-ovima, jer u ljetnim mjesecima hdd dođe preko 50 stupnjeva bez ventilacije, a 45 je preporuka da se ne ide preko - moji hdd-ovi se po ljetu popnu na preko 50 stupnjeva kad mi se ugase ventovi u idle, zato im gasim tu opciju i po ljeti uvijek pušu bar na 400-500 rpm, kod kolege se događala ista stvar na starom antecu i jedva sam mu uvalio negdje vent da ih spušta ipod 50+ stupnjeva po ljeti 

 

dolje na slikama ti je primjer dobro dizajniranog kućišta, koje ima hddove ispod psu pokrova i mjesta da najdonji prednji vent djelomično puše po njima

e vidiš, to je dobar dizajn za smještaj hddova, ne ono gdje ih zatvori u gornji kavez iza matične bez imalo zraka, a druga je stvar što kolega uopće neće ići na hddove

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori
picajzla0707 kaže...

 kad kažeš neka stavi ventove na bočnu stranicu za hlađenje grafe jedino što ja vidim je bočna staklena stranica - koliko mi je poznato jedini bočni vent koji bi hladio grafu i puhao direkt u nju se može nalaziti samo na toj bočnoj stranici, kao nekad na starim kućištima, zato je bilo wtf. o kakvoj bočnoj poziciji hlađenja grafe ti pričaš

ovi o kojima ti govoriš uopće ne pušu po grafi, nego po staklu ispred sebe i osim toga pušu topli zrak iz killera, tako da je to kurac od dobrog airflowa za grafu

 

ne govorim uopće o vizualnom dojmu radi kojeg smatram da jest loše kućište, nego radi lošeg dizajna

bez nepotrebnog prednjeg stakla imalo bi mjesta za normalne ventove sprijeda i da je malo šire imalo bi mogućnost ugradnje zadnjeg venta i onda bi dobio mogućnost za normalnu zračnu konfu koja ima normalni airflow od prednjih do zadnjeg venta

isto tako tih dva centimetra širine riješilo bi problem i sa fitinzima

 

dakle, faking dva centimetra i imao bi daleko bolje kućište s daleko više mogućnosti - e to je ono što ja govorim o lošem dizajnu

 

isto tako za ono ranije s hdd-ovima, pametni dizajneri kućišta ih stavljaju dolje zato jer vrući zrak ide gore, a hladni ostaje dolje i dobro dizajnirana kućišta s pokrovom za psu imaju mogučnost da donji prednji vent pomalo puše po hdd-ovima, jer u ljetnim mjesecima hdd dođe preko 50 stupnjeva bez ventilacije, a 45 je preporuka da se ne ide preko - moji hdd-ovi se po ljetu popnu na preko 50 stupnjeva kad mi se ugase ventovi u idle, zato im gasim tu opciju i po ljeti uvijek pušu bar na 400-500 rpm, kod kolege se događala ista stvar na starom antecu i jedva sam mu uvalio negdje vent da ih spušta ipod 50+ stupnjeva po ljeti 

 

dolje na slikama ti je primjer dobro dizajniranog kućišta, koje ima hddove ispod psu pokrova i mjesta da najdonji prednji vent djelomično puše po njima

e vidiš, to je dobar dizajn za smještaj hddova, ne ono gdje ih zatvori u gornji kavez iza matične bez imalo zraka, a druga je stvar što kolega uopće neće ići na hddove

 A ja ti po 17. put kazem da iako se na prvu cini cudno, kad se postave 3 fana na tu bocnu stranicu o kojoj ja pricam temperature funkcioniraju klik. Ako ga usporedimo sa kucistima koje imaju sama po sebi predinstalirano vise fanova (da ne bi bilo kako bi im dodatni fanovi ne znam kolko popravili temp) taj Lian Li ima bolje temp od jednog h700i koje dolazi sa 3 fana naprijed i jednim iza stock, jedan Silverstone RL06 koji je skroz okrenut prema air flowu i takoder dolazi sa 4 fana kad su oni na 1000 RPM ima niti pol stuplja bolje temp, jedan corsair x570 koji po cijeloj duzini prednje strane ima razmak 1.5cm od stakla i panela sa 3 fana naprijed kad se stave na 1550 rpm ima iste temp kao taj lian li, Dark base 700 kad odvrnes fanove na max ima niti pol stupnja bolje temp itd.

 

Ako se u Lian Li kartica stavi na vertical mount on je po temperatrama pri samom vrhu, vm je dobro odraden kod tog Lian Li-a jer je odmaknut dovoljno od bocne staklene stranice, a izgleda da je razlog tako dobrim temperaturama sto se zrak koji upuhuju ta 3 fana sa bocne strane na dobar nacin odbija od staklene stranice i putuje uz tu nju te dovodi hrpu zraka kartici.

 

Ovo sa pregrijavanjem hdd-ova nema veze s vezom, al eto to je valjda zadnje za sto se mozes uhvatiti pa sad peglas po tome... Osim toga na Lian Li-u na mjestu gdje su HDD-ovi ima takoder mesh sto je cisto dovoljno da se HDD-ovi luftaju. Jbt ispada da danas moras HDD-ove spojit na vodu da ne bi imao problema, a ovi sta prave recenzije i kroz cije ruke je proslo ne znam kolko kucista i sta primjete i prigovaraju za svaku sitnicu (gamers nexus, hardwarecanucks) nisu niti spomenuli moguce probleme sa temp HDD-ova, al eto oni valjda nemaju pojma.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice