Acer Aspire V Nitro

poruka: 177
|
čitano: 47.001
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Impresije su svakako različite kao i za sve. Ovaj lap se može direktno usporediti sa Asus N serijom temperaturno i cjenovno i debljinom. ROG je debeli lap sa i boljim hlađenjem ali i još za trećinu cijene i skuplji, nije isti rang.

 

Dakle impresije od kolege da Acer nikada nije znao napraviti dobar lap dok sa druge strane sam pročitao komentar negdje da je dobar kao Alienware ali za duplo manje novaca.

Zavisi tko kako na nešto gleda, usput vjerujem da bi se što se konkretno grijanja tiče nešto dalo napraviti i sa malo kvalitetnijim termalnim pastama jer ove tvorničke vjerovatno ne umiru od kvalitete. :)

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Prijatelj mi je imao ROG-a sa i7 4700 i GTX770M, laptop je bio hladan ko špricer

 

Ja sutra idem po Asus ROG G750JM, i7 4700HQ, 16GB rama, 120GB SSD OCZ + 1.5TB HDD i GTX860M 2GB grafičkom sa Maxwell čipom

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 18:01 (maXonja).
Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Koliko ces ga platit?

12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Naravno da je ROG750 hladniji u odnosu na Nitro kada ima bolje izvedeno hlađenje, ali Nitro zato teži 3kg, a ROG 4.5kg što je meni predstavljalo "big-deal" pošto mi laptop nije stacionaran nego ga često nosim sa sobom, jer razlog zbog kojeg sam ga kupio nije bilo za gejming nego posao, jer sam htjeo izrazito jak laptop, a opet pristojne težine i dopadljivoga izgleda.

Ako ćes većinu vremena provoditi na 1 mjestu definitivno odaberi ROG750.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Ako će većinu vremena provoditi na 1 mjestu onda je ludost uopće kupovati gaming laptop jer za te pare može složiti mašinu, sa malim proširenjem budžeta čak i mašinu za 4K gejmanje (pretpostavljam da je cijena tog ROGa oko 9500kn, pod 4K mašinu mislim na 2 x gtx 970) ili vrlo solidnu gaming mašinu za 1080p + jeftiniji laptop ili pristojan tablet sa tipkovnicom.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.12.2014 19:50 (The_Fichek).
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Uzeo ROG-a danas, novi zapakirani sa računom i garancijom za keš od čovjeka sa njuškala 9000kn me ispao

 

Laptop je zvijer blago rečeno :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Za 17 nitro je acer navodno stavio dust defendee da se moze skinut, bar tak na notebookreview vele.
Dell Precision M6600
10 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

može li mali review sa slikama {#}

12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
darkydark kaže...
Za 17 nitro je acer navodno stavio dust defendee da se moze skinut, bar tak na notebookreview vele.

Da na stranici za podršku se može skinuti Quick Access Application unutar kojeg je CoolBoost i Acer DustDefender

12 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Ako vas zanima stanje baterije i želite provjeriti koliko vremena zapravo provodite na bateriji i koliko često punite laptop i svu ostalu moguću statistiku.

 

Ako koristite Win8 odite i otvorite Command Prompt(slika1) i upišite powercfg/batteryreport te enter(slika2); ispisati će vam gdje je spremljena datoteka u .html obliku koju otvorite s Mozillom ili bilo kojim drugim internet preglednikom koji koristite i dobiti cete svu mogucu statistiku o vašoj beteriji koja vas može zanimati.

Gdje se nalazi Gdje se nalazi
sta trebate upisati sta trebate upisati
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.12.2014 13:30 (Runiks).
Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

kako instalirat dolby digital?sad sam stavio win8 i instalirao sve ponovno ali i dalje ga nema, ne znam koje tocno drivere treba skinut

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Došao je i meni napokon moj Nitrač (Acer Aspire VN7-791G-70M4) iz Njemačke. Još se ne snalazim jer su mi Win8 potpuno novi.

 

Bilo mi se pojavilo negdje u desnom uglu kad sam ga tek upalila da bih trebala spržiti recovery disk(ove) ili tako nešto i kliknula sam na "x" ili do it later i sad ne znam gdje da opet dođem do toga da to napravim odmah prvo. Zna li netko gdje da to nađem?

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Runiks kaže...
darkydark kaže...
Za 17 nitro je acer navodno stavio dust defendee da se moze skinut, bar tak na notebookreview vele.

Da na stranici za podršku se može skinuti Quick Access Application unutar kojeg je CoolBoost i Acer DustDefender

S laptopom sam dobila taj Acer Quick Acess i u njemu je bio DustDefender no ne i CoolBoost.

Pa sam išla skinuti s linka opet, nadajući se da će u njemu biti CoolBoost no nema ga niti tamo.

 

Baš čudno, gdje li da ga dobavim? Ovako mi izgleda:

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 1:51 (Anita P).
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Imam ga ja na quick accessu ali ne šljaka izgleda da isto treba baš app kao za dustdefender..... Možda se smiluju iz acera pa u nekoj novijoj verziji quick accessa bude.

 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Kako misliš ne šljaka?

 

I ako ikad bude, javljaj pa da skinem(o)! Vidim da imamo isti komp po svemu, osim što ti imaš 860M, a ja 850M grafičku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Zato ne šljaka što na on ili off ima iste max temperature i kada iz quick accessa pokreneš recimo dust defender onda se vrte zelene točkice dok to radi jel tako? a kod coolboosta se pojave ni na sekundu i odmah nestanu znači da ništa ne radi što se tiče coolboosta.

 

Nadalje koliko znam da za coolboost treba pokrenuti turbo mode (19% brže okretanje ventova no inače maximalno) a nema aplikacije u kojoj ću to pokrenuti iz quick accessa očito ne mogu pokrenuti mada stavim na on, jel ok? :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 0:02 (Oldy).
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Kao što već napisah, CoolBoost nisam nit imala niti sam ga dobila unutar Quick Access-a kojeg sam ponovno išla skidati s web stranica Acer podrške. I da, kad radi DustDefender, vrte se zelene točkice i čujem da radi. I imam ga i kao app i unutar Quick Accessa. Znači CoolBoost čekamo da se pojavi (ili nepojavi lol) u novijoj verziji QA ili kao poseban app. Shvatila. Hvala!

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Evo za skinuti drivere, aplikacije, bios ako bude itd ti je ovaj link http://www.acer.hr/ac/hr/HR/content/drivers

 

Klikneš prijenosnici pa aspire pa treći stupac proizvode skrolaš dolje do kraja na VN/-791G.

 

Pa opet skrolaš prema dolje pa pod application imaš za skinuti za sada zadnji quick access koji i ja imam od 5.12.2014.

 

Tu možeš gledati ako ima što novog od drivera, aplikacija itd

 

 

EDIT: Da upravo to čekamo da se pojavi ili ne pojavi jer ga ja ne kužim da radi ako radi. :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 0:10 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

imam pitanje koje možda ne spada ovdje, ali možda netko zna (ili me uputi gdje pitati). prije dva mjeseca kupila sam ovaj model http://www.acer.hr/ac/hr/HR/content/model/NX.MQREX.027

prije par dana je prestao prepoznavati HDD, završio je na servisu i čekam da to riješe. no muči me sljedeće - laptop je došao s windowsima preinstaliranima na SSD i nikakav CD/kod ili slično nisam dobila uz njega. Ako je HDD otišao i bude se morao zamijeniti, neke instalacije će biti zbrljane (jer je dio instalacija išao na HD) i bojim se da će windowse trebati ponovo provući. Što napraviti? Spada li to u obavezu servisa? Ima li netko slično iskustvo?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Nemam ti nažalost ništa za reći po tom pitanju jer nemam takvo iskustvo i ovim putem bih htjela postavit isti upit.

I meni su došli Windowsi predinstalirani na laptopu, gdje mogu naći aktivacijski kod svoje kopije Windowsa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Kupio sam Acer V Nitro 17,3'' model sa 120GB ssd i 500GB mehaničkim diskom i naravno imam problem pa ako netko ima ideju kako ga riješiti.

Kad se pokrene bilo kakav video file sa mehaničkog diska u bilo kojem playeru (VLC, WMP i sl.) svako malo dolazi do zatrzavanja (ili čak smrzavanja) slike.

To se ne dešava kad se isti video pusti sa SSD-a.

 

Hvala unaprijed.

 

Edit: Sad sam pogledao SMART od mehaničkog diska i prepun je Interface CRC Errora koji se povećavaju kad se pusti neki film sa njega tako da je problem u kabelu ili u samom disku.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.12.2014 13:59 (midori).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

Kupio sam ovaj laptop bez preinstaliranog windowsa, na Resource CD-u pola stvari ne radi (ukljucujuci i Autorun.exe koji u sekciji Drivers ne prikazuje nista), jedini WiFi koji sam uspeo da instaliram je Qualcom Atheros, koji ima jako slab prijem i nema GUI aplikaciju. Touchpad ima drivere al opet nema GUI i ne radi scroll. Driveri za zvuk ne postoje na CD-u a ni taj Dolby Digital Plus. Jel moze neko da pomogne? :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Da nisi instalirao Win 7? Vjerojatno na CD/DVD-u su driveri za Win 8.1 i zbog toga se ne mogu instalirati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro

Instalirao sam Win 8.1. Kakav je vama wifi prijem? imam jedan dell laptop koji sam kupio pre 3 godine koji u nekim prostorijama ima daleko bolji prijem, pa ne znam da li je dellov mnogo dobar ili je acerov mnogo los.

 

A sto se tice tog Dolby-ja, jel ima neko mozda instalaciju toga ili tako nesto, posto to nemam na ResourceCD a netu ne postoji download.

 

Jel ti radi scroll po desnoj ivici?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2015 13:13 (Shuki123).
16 godina
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Shuki123 kaže...

Kupio sam ovaj laptop bez preinstaliranog windowsa, na Resource CD-u pola stvari ne radi (ukljucujuci i Autorun.exe koji u sekciji Drivers ne prikazuje nista), jedini WiFi koji sam uspeo da instaliram je Qualcom Atheros, koji ima jako slab prijem i nema GUI aplikaciju. Touchpad ima drivere al opet nema GUI i ne radi scroll. Driveri za zvuk ne postoje na CD-u a ni taj Dolby Digital Plus. Jel moze neko da pomogne? :)

 nađi si drivere na službenom sajtu acera http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers

 

za wifi nađi najnoviji driver na stranicama proizvođača Qualcom Atheros i provjeri točno u windowsima da koriste taj driver a ne onaj koji je označen kao microsoftov.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Shuki123 kaže...

Kupio sam ovaj laptop bez preinstaliranog windowsa, na Resource CD-u pola stvari ne radi (ukljucujuci i Autorun.exe koji u sekciji Drivers ne prikazuje nista), jedini WiFi koji sam uspeo da instaliram je Qualcom Atheros, koji ima jako slab prijem i nema GUI aplikaciju. Touchpad ima drivere al opet nema GUI i ne radi scroll. Driveri za zvuk ne postoje na CD-u a ni taj Dolby Digital Plus. Jel moze neko da pomogne? :)

 Zdravo! Uzeo sam upravljačke programe za laptop Acer Aspire V Nitro ovdje: http://www.driversfree.org/en/tag/aspire-vn-series Svi preuzmite i instalirajte bez ikakvih problema!

16 godina
neaktivan
offline
Acer Aspire V Nitro

nakon dužeg vremena razmišljama mislim da bih uzeo navedeni model (Core i7 4710HQ, GTX 860M sa 4gb)

 

zanima me da li je netko probao pokrenuti adobe programe (photoship, indesign) i novije igre (tipa bf4, fc4, i slične zahtjevne) kako radi, da li imaja trzanja te kako je hlađenje 

 

 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Acer Aspire V Nitro

Koji je to nitro sa 4GB 860M?

 

Skrol radi sa dva prsta, radi, zoom in/out sa dva prsta, klik sa dva prsta kontekstni meni.  Općenito touchpad radi na 8.1 na 8 baš i ne. 

 

Za sve navedene igre po modelima vidite na YT već je netko odigrao na nitru ili bilo kojem drugom lap-u. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.2.2015 19:18 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
miller1985 kaže...

zanima me da li je netko probao pokrenuti adobe programe (photoship, indesign)

Jesam ja, imam CS6 paket. Koristim svaki dan neke od programa.. dosta se brzo otvaraju, import/export fileova je brz.. nema zaleđivanja.

 

Što se hlađenja tiče, ja sam zadovoljna.. jedino mjesto koje osjetim da se grije je desno dolje no to je zanemariva toplina. Najzahtjevnija radnja koju sam radila do sad je obrada velikih video fileova i to nekoliko istovremeno na "high priority" i to ide neometano. Jedino što laptop postane glasniji..

 

Da li ikome na ovom laptopu radi Acer Recovery Managment? Čekam taj update/ap da se pojavi na služb.str. Acera ali ništa..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Aspire V Nitro
Oldy kaže...

Koji je to nitro sa 4GB 860M? 

 

ovaj model ima 4GB 860m 

 

Anita P i Oldy hvala na odgovorima za Adobe, hlađenje i igre

 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice