AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.019
|
čitano: 5.166.655
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Procjena je koliko će ih koštat između 12 i 15 mil$, ali svi koji žele pare dobit nazad moraju ih osobno zatražit, mislim da je riječ o 65$ po prodanom procesoru da moraju vratit tko bude tražio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Procjena je koliko će ih koštat između 12 i 15 mil$, ali svi koji žele pare dobit nazad moraju ih osobno zatražit, mislim da je riječ o 65$ po prodanom procesoru da moraju vratit tko bude tražio.

 Zar nije 35 da max mogu dobit ? Ali to jedino u Kaliforniji (ako sam dobro procitao)

5 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel su trebali biti malo konzervativniji s marketingom max boost clocka ? Jesu.

Ima li to zapravo velik utjecaj na same preformanse koje jesu odlične ? Nema.

 

Naravno, postoje granice kolko se treba tolerirat i što nikako ne bi smjeli tolerirat, ali in the grand scheme of things, ovo je tek manja zamjerka, po meni.

 

Siguran sam da bi i trenutno vodstvo AMDa najradije zaboravilo cijele linije procesora iz svoje prošlosti, a šanse su da je tek nekolicina ljudi iz 2011. kad su FX chipovi izašli a koji su imali veze s marketingom još uvijek u vodstvu. 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo nakon par dana igranja na novoj konfi da napišem i par dojmova i stavim par screenshota, znači rezolucija 2560x1440 ryzen 5 3600 i GTX 1080 TI, procesor radi kao zmaj, teško da pređe 50,60% dolje imamo za primjer AC: Odyssey i Hunt Showdowna koje su poprilične cpu bound igre, pogtovo Hunt, procesor drži grafu preko 90% bez ikakvih problema, temperature trenutno su najgore što mogu biti jer doslovno je 35 stupnjeva vani ovih dana te živim na katu i tamo gdje je komp nemam klimu i u sobi je kuhalo tokom igranja, pa ovako premda imam monitor od 155hz igram na 1440p u pubg su postavke sve low osim textura na high i AA na ultra, jer tu mi je bitan svaki frejm, bez problema igra ide preko 150 frejmova ovo sam otključao da frejm ide koliko god može inače držim da fps ne prelazi RR od monitora, što se tiče Hunta tu igram low to medium kombinaciju jer također ima dosta PVP i frejmovi su bitni a igra izgleda svakako dobro, no svakako optimizacija joj nije jača strana. Taman sam kupio si season pass sada za AC: Odyssey premda sam prošle godine već prešao cijelu igru sada da odigram expanzije, postavke su sve na very high, ukoliko nekoga zanima mogu pogledati i Witchera 3, Battlefield V... Što se tiče GTX 1080 TI to se zove napraviti vrhunsku grafičku karticu koja kad je izašla bila je ispred svog vremena i još uvijek je jača od 99% grafa, šteta što je NVIDIA požurila sa ray tracingom, mogli smo dobiti sa novom serijom još jače kartice nego što su trenutno RTXice i možda jeftinije no dobro. :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 19:05 (BeLLicus).
Moj PC  
15 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...

 

 Mozes mozda bacit test na 1920x1080 u PUBGu da vidim kak se frejmovi krecu ?

13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja malo po malo igram SOTTR, koji je srednja žalost, i grafički i kaj se tiče priče, gameplaya...I danas sam primjetio da mi na trenutke proc zna biti zakucan na 100%, prije tog nije bilo, sad sam valjda negdje pred kraj igre, pa sam možda na takav area naletio...Ali uglavnom sam iznenađen. Samo da taj SOTTR riješim pa se posvećujem Controlu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stigla i meni moja pošiljka iz Alzashopa (još prošli tjedan ali nisam imao vremena složiti komp) i zasad napram ovog mog starog 3570K ovaj Ryzen rastura u svim igrama koje igram sa gtx 970 - najvažniji od svih je Warhammer 2 i tu se napredak u ipc-u definitivno vidi, pogotovo kad su u pitanju turn timovi i bitke. Nema više toliko štekanja i fps je daleko glađi iako nije sve savršeno ali Warhammer 2 zna zaštekati i na 9900k tako da.... ja zadovoljan

 

Moram priznati da su me frekvencije i napon proca iznenadili jer nisam nikad doživio da mi nešto idla i ima 1.3+V ali uspio sam to mrvicu riješti tako što sam u biosu prebacio amd cool & quiet sa AUTO na ENABLED i stavio na pstate 0 te također C-states sa AUTO na ENABLED i to je izgleda smirilo napon proca u idleu:

 

https://imgur.com/a/SVdBpKg

 

Ovako to izgleda kad puknem prime95 small ftt:

https://imgur.com/a/kNrAbS0

 

A ovako kada igram Warhammer 2:

https://imgur.com/a/1jiwzQW

 

Naravno ovo je sve na pstate 0 i trebam trebam testirati kako je na pstate 1 i 2 ali meni se to čini ok za ovaj proc.

Što se tiče max boosta, AMD a i proizvođače ploča bi trebalo malo po prstićima puknuti jer kad mi je C&Q bio na auto max frekvencija u igranju je bila 4025 a u primeu 3700 MHz tako da max frekvencija ovisi ne samo o hlađenju nego i postavkama ploča a same postavke ne rade kako bi trebale raditi.

Sad još malo poštimati memoriju i to bi bilo to.

 

Ako netko ima kakav savjet za dodatno poštelavanje neka ga slobodno baci pošto sam duuuugo vremena bio na i5 a toga kako sam prvog dana naštimao na 4.1 GHz i tako je stajao sve do jučer

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 19:35 (Granzon).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
BeLLicus kaže...

 

 Mozes mozda bacit test na 1920x1080 u PUBGu da vidim kak se frejmovi krecu ?

 GPU usage padne i do 30% naspram 1440p što je i logično, između 190 i 230 je variralo...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Jakovp kaže...

AMD je morao to napraviti iz marketničkih razloga, ali ljudi su si sami krivi jer većinom ne kuže što je takt a što ipc, pa će prije kupiti intela na 4.5 ghz nego amd na 4.2.

 

Sjetimo se doba athlona 64 kad je amd imao puno jači ipc a slabije taktove (iako sveukupno dosta jače procesore) pa su ih morali nazivati anthlon 64 3200, 3400 3800 itd iako nisu imali toliku frekvenciju, nego da ljudi skuže otprilike snagu procesora.

Sta moraju iz marketinskih razloga, lagat? U vrijeme bulldozera su zbog marketinskih razloga rastegli definiciju pojma "jezgra" pa su sad zbog toga dobili cini mi se 12-13 mil $ kazne...

 

Plus ovo nije nova stvar, donedavno su za grafe lagali o taktu, a bogami i stari Ryzeni su ista stvar, odvrti single core test na svom 1950X kad je na stocku i sve ti bude jasno...

 

 

Mislim da si ti jedini na forumu koji je govorio o false taktu. 

 

I jedan kinez.

 

Al taj je umro.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Na preporuku osoba iz ove teme, kupio sam ryzen 5 3600. Pokusavam cijeli dan to spojiti ali nikako ne uspjevam. Stavio sam post u hardverske probleme i slike pa ako netko mozda zna sto sam krivo napravio. Hvala 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
feel like kaže...

Na preporuku osoba iz ove teme, kupio sam ryzen 5 3600. Pokusavam cijeli dan to spojiti ali nikako ne uspjevam. Stavio sam post u hardverske probleme i slike pa ako netko mozda zna sto sam krivo napravio. Hvala 

 Imas odgovor od Damira u svojoj temi. Vjerovatno si sve picnuo, ali nisi odradio update biosa koji je obavezan. Za pravljenje bios flashbacka imas u manualu od maticne ili si pogledas video na ytu (kompletan proces traje cca 5 min)

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Šta bi mi Intel korisnici trebali reći, onako aljkavo napraviti arhitekturu punu sigurnosnih rupa kao švicarski sir. Takve stvari su puno ozbiljnije i nagodbe ne dolaze u obzir, no ne vidim da se itko buni, AMD-u se traži svaka mrlja dok Intel piša svima u usta i večina to s guštom guta.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
6 3 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imam problema s frenkvencijama procesora (ryzen 2600) koje su u idle-u dosta visoke i nejdu ispod 2.5GHz. Malo sam se igrao s CPU-om pa mi se nakon reseta biosa smirila situacija. Sad vidim da je opet na visokim frekvencijama i ne kužim zašto.

Prije mi je u idle-u bio na 1.5GHz. U HWinfo-u je isto tako da nije do Core Tempa.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 21:43 (hudibitek).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hudibitek kaže...

Imam problema s frenkvencijama procesora (ryzen 2600) koje su u idle-u dosta visoke i nejdu ispod 2.5GHz. Malo sam se igrao s CPU-om pa mi se nakon reseta biosa smirila situacija. Sad vidim da je opet na visokim frekvencijama i ne kužim zašto.

Prije mi je u idle-u bio na 1.5GHz. U HWinfo-u je isto tako da nije do Core Tempa.

 

 kako ti je ovo postavljeno

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kupljeno danas polovno BeQuiet DPP11 1000W napajanje pa cu vidit najkasnije za vikend jel znaci kog vraga dodatni +4pin od ESP (CPU) kabla za OC Ryzena ili je kvaliteta VRM-a jedina stvar bitna za OC (razlog kupovine nije zbog toga, ovo dodje usput).

 

Btw. kolegi od kojeg je kupljen Ryzen 1600 je proc radio na 3.8Ghz s 1.332V na Gigabyte AB350 Gaming 3, meni radi na 1.269-1.275V na Crosshair VI, cisto za one koji su pricali da je VRM nebitno sranje. Naravno da je lutrija samog chipa i dalje najbitnija.

 

hudibitek

Pogledaj na prilozenoj slici sta ti pise u opisu najnovijeg BIOS-a, ako si ga stavio i ako imas plocu iz Moj PC opisa. Ja bi na tvom mjestu vracao BIOS dok nebi bilo normalno jer 1500Mhz jesu idle clockovi za 1600 i 2600, a za 3600 nezz. Ako BIOS uopce nisi dirao onda :O

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
hudibitek kaže...

Imam problema s frenkvencijama procesora (ryzen 2600) koje su u idle-u dosta visoke i nejdu ispod 2.5GHz. Malo sam se igrao s CPU-om pa mi se nakon reseta biosa smirila situacija. Sad vidim da je opet na visokim frekvencijama i ne kužim zašto.

Prije mi je u idle-u bio na 1.5GHz. U HWinfo-u je isto tako da nije do Core Tempa.

 

 kako ti je ovo postavljeno

Balanced, nisam baš takav tutlek :D Minimum processor state na 5%...
BIOS je na defaultnim postavkama. Prvi put sam to primijetio  nakon što sam malo clockao CPU reda radi, ali se nakon loadanja defaultnih postavki u BIOS-u frekvencija u idle-u stabilizirala.

 

The_Fichek kaže...
 

hudibitek

Pogledaj na prilozenoj slici sta ti pise u opisu najnovijeg BIOS-a, ako si ga stavio i ako imas plocu iz Moj PC opisa. Ja bi na tvom mjestu vracao BIOS dok nebi bilo normalno jer 1500Mhz jesu idle clockovi za 1600 i 2600, a za 3600 nezz. Ako BIOS uopce nisi dirao onda :O

 

Ploča je došla sa verzijom BIOS-a 2.50. Mislio sam updateati ali kad sam vidio to upozorenje odustao sam. :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 0:12 (hudibitek).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...
hahhaajaads kaže...
BeLLicus kaže...

 

 Mozes mozda bacit test na 1920x1080 u PUBGu da vidim kak se frejmovi krecu ?

 GPU usage padne i do 30% naspram 1440p što je i logično, između 190 i 230 je variralo...

 30%? lol, sad mjerio s frapsom na svom 8600k i 2060rtx avg oko 170fps-a(u pozadini se vrti lightroom), gpu load rijetko kad padne ispod 89%(shankok)

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

hudibitek

Imas ukljucen C state u BIOSu? Ak nemas, ukljuci.

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

hudibitek

Imas ukljucen C state u BIOSu? Ak nemas, ukljuci.

 Imam. :)

Ispalo je da sam ipak ja zajebo.

Nisam imao pojma da ovo (na slici) pošeremeti zadani power plan. -.- "Performance and Energy" mi je bio na Best performance i to je sprječavalo Balance power plan da radi kako spada.

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma kakav sorry, pomogao si mozda nekom drugom. Taj slider nisam ni skuzio, ko ce sve popratit sa svakim Win updateom.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

ko ce sve popratit sa svakim Win updateom.

 

  

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Je li oko 200-tinjak kn skuplji Ryzen 5 2600 toliko bolji (isplativiji) od Ryzen 5 1600?

Ima li neki bolji BestBuy za oko 1.000 kn?

Uzeti 1600, pa za koju godinu nadograditi na 3600 ili tada već pretpostavljam 4. generaciju CPU-a?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Matozan kaže...

Je li oko 200-tinjak kn skuplji Ryzen 5 2600 toliko bolji (isplativiji) od Ryzen 5 1600?

Ima li neki bolji BestBuy za oko 1.000 kn?

Uzeti 1600, pa za koju godinu nadograditi na 3600 ili tada već pretpostavljam 4. generaciju CPU-a?

 Pa ako ganjas vise fps, da oni je trunku bolji. Iako i sa r5 1600 i dobrom grafom tipa rtx 2060 mozes lockat 144 u vecini kompetitive igara...

9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
IvanBrekalo kaže...
BeLLicus kaže...
hahhaajaads kaže...
BeLLicus kaže...

 

 Mozes mozda bacit test na 1920x1080 u PUBGu da vidim kak se frejmovi krecu ?

 GPU usage padne i do 30% naspram 1440p što je i logično, između 190 i 230 je variralo...

 30%? lol, sad mjerio s frapsom na svom 8600k i 2060rtx avg oko 170fps-a(u pozadini se vrti lightroom), gpu load rijetko kad padne ispod 89%(shankok)

 Pa šta ti nije jasno na 1440p gpu usage ne pada ispod 95%, jer kao sto rekoh jos je sve na low osim textura i AA, kad prebacim na 1080p gpu usage bude oko 75% jer su detalji smanjeni i 1080p reza i naravno da 1080 ti nece tu raditi na 95%

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
BeLLicus kaže...
IvanBrekalo kaže...
BeLLicus kaže...
hahhaajaads kaže...
BeLLicus kaže...

 

 Mozes mozda bacit test na 1920x1080 u PUBGu da vidim kak se frejmovi krecu ?

 GPU usage padne i do 30% naspram 1440p što je i logično, između 190 i 230 je variralo...

 30%? lol, sad mjerio s frapsom na svom 8600k i 2060rtx avg oko 170fps-a(u pozadini se vrti lightroom), gpu load rijetko kad padne ispod 89%(shankok)

 Pa šta ti nije jasno na 1440p gpu usage ne pada ispod 95%, jer kao sto rekoh jos je sve na low osim textura i AA, kad prebacim na 1080p gpu usage bude oko 75% jer su detalji smanjeni i 1080p reza i naravno da 1080 ti nece tu raditi na 95%

 

On te valjda skužio da gpu usage pada na 30%, a ne za 30% u odnosu na 100 % :)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne može brekala spasit ni 6ghz na njegovom cpu teški je uskogrlaš. Pati se on s njim.

Dok bellicus ne smije na 1080P jer mu se grafa ugasi besposlena pa misli kako se pokvarila

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 11:54 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa kako vi držite power plan? Ja kad stavim AMD Ryzen balanced zakuca mi voltažu na 1.4 u idle i tako bude non stop. Ryzen Balanced http://prntscr.com/p14xhw, kad stavim samo balansirano http://prntscr.com/p14yrl znači između ovoga i ovoga http://prntscr.com/p14z5r

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Malo čitam IT-novosti po netu i naletim na novi članak.

 

Velika tema, prodaja AMD cpu-a svi znamo ide dobro, ali mali šok svejedno!!!

 

 

link za temeljite:

cpu-market-share-report-august-2019/ 

 

 

DAMN! :) DAMN! :)
coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Kupljeno danas polovno BeQuiet DPP11 1000W napajanje pa cu vidit najkasnije za vikend jel znaci kog vraga dodatni +4pin od ESP (CPU) kabla za OC Ryzena ili je kvaliteta VRM-a jedina stvar bitna za OC (razlog kupovine nije zbog toga, ovo dodje usput).

 

Btw. kolegi od kojeg je kupljen Ryzen 1600 je proc radio na 3.8Ghz s 1.332V na Gigabyte AB350 Gaming 3, meni radi na 1.269-1.275V na Crosshair VI, cisto za one koji su pricali da je VRM nebitno sranje. Naravno da je lutrija samog chipa i dalje najbitnija.

 

hudibitek

Pogledaj na prilozenoj slici sta ti pise u opisu najnovijeg BIOS-a, ako si ga stavio i ako imas plocu iz Moj PC opisa. Ja bi na tvom mjestu vracao BIOS dok nebi bilo normalno jer 1500Mhz jesu idle clockovi za 1600 i 2600, a za 3600 nezz. Ako BIOS uopce nisi dirao onda :O

Naravno da nema nikakvog utjecaja dodatni 4pin, ne bi imao ni na clockanom 3950X.

 

Jesu to u bios-u postavljeni naponi? 

4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

pozdrav sastavio sam novi komp, uradio clean install i imam osjecaj da je komp jos uvijek nekako spor i da moze brze, komponente na moj PC, tacnije interesuje me latencije da li su ispravne i da li je sve uredu u ryzen masteru, unaprijed hvala

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice