Google chrome

poruka: 1.206
|
čitano: 374.751
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Google chrome

Ja bookmarke spremam pod druge oznake i sve je uredu dok ne ugasim browser, onda se ovi novi dodani obrišu, a stari ostanu. Pokušati ću napraviti novu mapu, pa jacim rezultate...

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Google chrome

stvarno mi nije jasno u čemu je problem. chrome radi besprijekorno, a ako ti se pri ponovnoj instalaciji vrate stare postavke to jednostavno izbrišeš. radio sam reinstal chrome i nisam imao nikavih problema. extenzije dodaš ili izbrišeš, bookmarks isto, tene također u čemu je problem? chrome mi uvijek pamti zadnju promjenu i sinhronizira mi se na bilo kojem računalu.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, a Olimp ga ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2013 10:14 (glagoljica).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Google chrome
Cromaki kaže...
(...)

@Silwncer
Meni su oba browsera dobra, no jedino zbog čega mi je bolji Chrome jest to što siknronizira bookmarkove, lozinke i sve to.. Recimo da reinstaliraš OS i opet skineš Chrome, imaš sve što si i prije imao. A kao mana rekao bih da se razabcuje sa memorijom. Svakako ga probaj.

Firefox također ima sinkronizaciju - Firefox Sync - i mogu potvrditi da radi bez ikakvih problema na desktop i mobilnoj verziji Firefoxa. Što se tiče razlika između Chromea i Firefoxa, prvenstveno se primjećuje da je Chrome brži i fluidniji, ali je potrošnja memorije pri radu znatno veća nego kod Firefoxa. Ako browsaš sa puno otvorenih tabova, Firefox je bolji izbor. Dodatno, Awesome Bar (Firefoxova adresna traka) je (IMO) znatno bolji od Chromeovog Omniboxa (uz bolje iskorištavanje memorije, to su glavni razlozi zašto koristim Firefox), a na Chromeu mi fale Video DownloadHelper i DownThemAll - često naiđem na neki video na netu, a u tom trenutku nemam vremena da ga pogledam - te dvije ekstenzije omogućavaju pohranjivanje videa za kasnije gledanje bez ikakvih problema. Alternativne ekstenzije za Chrome postoje, ali nisu toliko dobre.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
12 godina
protjeran
offline
Re: Google chrome

majke mi mile ako sam te išta razumio. rabim chrome negdje od verzije 12 i mislim da znam dosta o njemu, ali nikako ne mogu povezati tvoje FF cake s njim.

kada želim gledati video u chrome pogledam ga, ao mi se sviđa skinem ga. omnibox je super za razliku od FF koji i dalje ima posebno address bar a posebno omnibox jesam u pravu?

o memoriji neću trošit riječi pa ja imam svega 2 GB RAM-a i nemam nikakvih problema s više otvorenih tabova, sve radi brzo i fluidno. FF je nešto sporiji i kompliciraniji browser s time da je sinhronizacija s chrome po meni najjednostavnija na netu.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, a Olimp ga ima
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2013 11:02 (glagoljica).
13 godina
offline
Google chrome

Imam jedan problem, kada se prjavljujem na neke stranice gdje me traži kor.ime ili e-mail i upišem prvo slovo onda bi izbaci par imena koja su nedavno krivo upisana.
Prije sam njih obrisao tako da sam došao mišem do njih i stisnuo tipku delete i obrisalo se, ali sada to više ne dozvoljava, možda netko zna kako da ih obrišem.
Evo primjer slike, sada želim obrisati prva ti kor.ime koja su krivo upisana, a neznam kako. 

Može pomoć? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Google chrome

Pokušaj izbrisati cijelu povijest ili koristi CCleaner i u njegovim posravkama označi da ti pobriše spremljena korisnička imena {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google chrome

Kao što je kolega gore rekao (obrisati povijest...), evo na slici što trebaš ostaviti neoznačeno, postavke passwords and forms.

slika1 slika1
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2013 19:19 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome
Galiante kaže...

Pokušaj izbrisati cijelu povijest ili koristi CCleaner i u njegovim posravkama označi da ti pobriše spremljena korisnička imena {#}

Onda će mi cijelu povjesti obrisati a to neželim. 

13 godina
offline
Google chrome

U chromu stisni kombinaciju tipki shift + ctrl + delete i naznači kako želiš obrisati samo saved passwords i auto-fill form data. Ne ccleaner. Evo i slika. I svakako napravo ono u mom prošlom postu ako ne želiš da ti nastavi pamtiti lozinke i unos pretraživanja.

slika2 slika2
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2013 19:24 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Google chrome
fighterZu kaže...

U chromu stisni kombinaciju tipki shift + ctrl + delete i naznači kako želiš obrisati samo passwords and auto forms. Ne ccleaner. Evo i slika

Onda će mi opet sve obrazce obrisati, a ja želim npr. na gmailu da obrišem 3nepotrebne, na live.com 2/4nepotrebne. Znači ne želim da mi se sve obriše već samo one nepotrebne.

12 godina
neaktivan
offline
Google chrome

Bojim se da ne možeš brisati samo (tebi) nepotrebna korisnička imena, osim naravno ako ti sama stranica na kojoj želiš obrisati kor. ime to dopušta. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Google chrome

Ups... dupli post {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2013 19:30 (Galiante).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome
Galiante kaže...

Bojim se da ne možeš brisati samo (tebi) nepotrebna korisnička imena, osim naravno ako ti sama stranica na kojoj želiš obrisati kor. ime to dopušta. 

kako sam i napisao u svom postu, mogao sam brisati, i kada upišem krivu e-mail adresu na facebook, i ona ostane, dođem mišem na nju i na tipkovinici stisnem delete i ona se obriše. Sada više to neće, ne znam zašto. Nije samo riječ na toj straici već i na ostalima kako sam naveo primjer u mom postu(na gmailu)

13 godina
offline
Google chrome

Da to je već malo teže za napraviti, ali mi nije jasno zašto ti ne radi delete opcija(kažeš da je prije radila, koristiš li istu verziju chroma).

 

Edit: Probaj ovako označi to korisničko ime(highlight) i stisni shift+delete. Trebalo bi ga trajno obrisati.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2013 19:34 (fighterZu).
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Google chrome
fighterZu kaže...

Da to je već malo teže za napraviti, ali mi nije jasno zašto ti ne radi delete opcija(kažeš da je prije radila, koristiš li istu verziju chroma).

 

Edit: Probaj ovako označi to korisničko ime(highlight) i stisni shift+delete. Trebalo bi ga trajno obrisati.

Da ista je verzija chroma. 

Vidi stvarno, kada stisnem samo delete neće(prije je tako radilo), sada kada stisnem shift+delete obriše. To je to Hvala svima na pomoći {#}

14 godina
offline
Google chrome

To su promijenili s novom verzijom, iako ne znam zašto, no oke. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google chrome

Jel zna netko kako ukloniti ovu mrežu pri scrollanju? Jako iritira.

Nisam si dao mira pa sam išao kopati po about:flags i pronašao sam riješenje. Morate GPU compositing on all pages postaviti na Disabled

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 9:40 (Marko :D).
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Google chrome

Pogledaj je li ti na zadnjoj verziji, izdali su novu verziju u međuvremenu, ja sam jučer ažurirao. 

Hajd napravi, pa javi. 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Google chrome

Ne znam jel se to drugima desava,ali kao da je Chrome ovih dana malko "poludio"

 

1-Chache mi se puni poprilicno brzo,u toj mjeri da nakon 30min surfanja zna totalno zablokirati net!

2-Youtube video zna dosta štekati i konstantno mi prebacuje na automatsku kvalitetu slike.tj jednu od HD opcija(zbog moga sporoga neta,to je pusiona)

3-Pogreška u sinhronizaciji poruka-koliko god puta da se prijavim na Chrome,on i dalje izbaciva tu poruku(slike)

4-Opcenito je sporiji Chrome!

 

Sve ovo se ne dešava na Firefoxu!

 

Komp je uredno virus free,CCleaner za chache,svi plug-inovi novi,flash...ma sve ok!

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 18:18 (Milka30).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google chrome

Sve manje i manje mi se sviđa taj Chrome. Ja sam sada na SRware Ironu jer mi je Chrome bio prespor.

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 18:22 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google chrome
Marko :D kaže...

Sve manje i manje mi se sviđa taj Chrome. Ja sam sada na SRware Ironu jer mi je Chrome bio prespor.

Jesi li probao Comodo Dragon ?

Sve je gotovo isto kao i chrome samo što on puno manje zeza, barem kod mene

Majke mi
13 godina
offline
Re: Google chrome
Cromaki kaže...
Marko :D kaže...

Sve manje i manje mi se sviđa taj Chrome. Ja sam sada na SRware Ironu jer mi je Chrome bio prespor.

Jesi li probao Comodo Dragon ?

Sve je gotovo isto kao i chrome samo što on puno manje zeza, barem kod mene

Ma probao sam ali me smeta što je boja prozora (onaj sivi koji obično bude na sredini ekrana) siva i još postavili bijela slova tako da se skoro ništa ne vidi. Ne znam jesu li to popravili, ali ponovno ću ga isprobati.

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
10 godina
odjavljen
offline
Google chrome

meni se chrome se ne svidja inace koristim IE10 i FF23 a poceo sam da se navikavam na Comodo Ice Dragon

COMODO secure :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google chrome
AdblockPlus jedan dan radi, drugi dan ne... nešto je čudno od zadnjih par updateova.
13 godina
offline
Re: Google chrome
izith kaže...
AdblockPlus jedan dan radi, drugi dan ne... nešto je čudno od zadnjih par updateova.

Meni radi normalno dok ga ne isključim. Kada ga isključim onda on obriše sve filtere pa ga moram ukloniti i opet instalirati.

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
13 godina
offline
Re: Google chrome
izith kaže...
AdblockPlus jedan dan radi, drugi dan ne... nešto je čudno od zadnjih par updateova.

I ja sam imao nekih problema sa adblock plus (iako ih nije prije bilo), te prešao na onaj klasični adblock za chrome koji odlično zasada radi, preporuka.

14 godina
offline
Google chrome

Dosla mi je nova verzija  29.0.1547.76 i uzasno mi smeta 'New Tab' stranica, tj ona pocetna, jer sam navikao na skroz drugacije, ima li nacina da se to rijesi. Pretpostavljam da skidanje starije verzije necfe uraditi nista, jer se update-a automatski...

 

edit: rijeseno

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2013 23:14 (pirat01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Google chrome
to nema veze s novom verzijom, new tab page je stigao danas, a nova verzija ima već nekoliko dana.
btw, meni se sviđa, sve na jednom mjestu.
Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, a Olimp ga ima
13 godina
offline
Google chrome

Stariju verziju Chromea možeš postaviti ali nakon instalacije moraš odmah u servisima i msconfigu onemogućiti Google Update. 

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
 
0 1 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Google chrome

najvise me kod chroma nervira kada mi nestane interneta svi add-oni ,teme (WOT,Adblock Plus) resetiraju na zadano.

COMODO secure :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice